Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1211684 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Закачах се и се радвам, че го възприе като закачка. :)
Инженерната диплома отдавна не ме храни. Преди няколко месеца само ми спести едни 100лв за излишни бумаги, с които ни засипват. Изкарах си група за 30лв, вместо 130лв да имам договор с правоспособна фирма да ми сменя ламБите и евентуално някой друг контакт. Не че нещо, ама що да ги давам и тях.
Ако ви поискат такава щуротия, аз съм насреща, фрии за приятели. :)

 *drink11*

Направи направо фирма, аз вчера платих 240 лева за 30 минути (за първоначална регистрация).

@marandi - човек може всичко да чете, стига да се настрои на дадена вълна :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Направи направо фирма, аз вчера платих 240 лева за 30 минути (за първоначална регистрация).



Това 130лв, само предположих, че ще е толкова. А, то ... 200лв съм икономисала и то за първоначална регистрация. Има и месечна такса ли?
Има и още подводни камъни. Мерене на заземление на главното табло с електромерите.Ако го няма, трябва да се прави, но и прави доста парички. То си е на съответното ел.дружество, но се опитват да прехвърлят топката на собствениците/наемателите.
Ееее как не стана дума по-рано, да не ги даваш тези пари. Както се казва - грешни пари.  *ireful*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Закачах се и се радвам, че го възприе като закачка. :)
Инженерната диплома отдавна не ме храни.

 *drink11*

Напротив,

не е спирала да те храни инженерната диплома, защото не от всеки Жорко става инженер. Ние стартирахме 38 глупака и само след първия семестър останахме 19, а накрая завършихме 12 броя.
-----------------------------------
Додич,

някой ден, може и да ти споделя какво визирам по-точно с драсканиците на онова "немче". Но ми беше полезен, понеже все се чудех откъде е залегнала подобна философия за индивидуализма в концепциите на нововъзникващи компании. Немски ( визирам ) и по-точно в маркетинговите им планове.

Иначе си прав, всеки чете определена информация през определена призма, има вибрации на информацията, лична и професионална компетентност и т.н.
-----------------------------------------------------------
Гледам да не се оливам, понеже подготовката ми е точно немско-австрийска и тия неща, които са в Русата ми кордела за БГ-традициите и манталитета ни са понякога неразбираеми.

На едно от последните обучения ( 3-4 дена ), в последния ден направо излязох от лекциите, понеже австрийския лектор като материя, език на тялото направо ме изтощаваше емоционално. Просто подходи твърде агресивно, с цел да се хареса на аудиторията. Без малко да не го зачаткам и него, че подобен стил е почти неприложим у нас и сигурно пак щях да изляза родолюбец, а не се имам за такъв. Както и да е.
------------------------------------------------------------
Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink9* *drink9* *drink9*

Днес мислех да побягам малко 5-10 км за загрявка след зимата, ама вали дъжд. Каръшка работа - хихи

« Последна редакция: 06 Април, 2012, 13:59:45 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ихааа ... Маранди ... :)

И аз като проста инженерКА чета бързо, ама това много, бе! Над стократно повече!
10хил.стр. по една секунда на страница, без наплюнчване на пръста, прави почти 3 часа четене. Ако нетът е бавен, отидЕ на 6 часа.

 *drink11*

Ми... забравила си да се включиш в контакта!

Баси...
 :D :D :D

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ихааа ... Маранди ... :)

И аз като проста инженерКА чета бързо, ама това много, бе! Над стократно повече!
10хил.стр. по една секунда на страница, без наплюнчване на пръста, прави почти 3 часа четене. Ако нетът е бавен, отидЕ на 6 часа.

 *drink11*

Ми... забравила си да се включиш в контакта!

Баси...
 :D :D :D

Баси,

писна ми да подритвам Жорко Бекъма, ама той па все иска още и още  *alcohol*
-----------------------------------------------
Ай, малко и от любимия му Пайсий цитати, че Жорко освен "неразумний юроде" друго е ясно, че не е чел от него, но го "цитира" кат' разпран:
-----------------------------------------------------
Цитати от Паисий:

"Някой си Маврубир, латинец, превел от гръцки една кратка история за
българските царе, но съвсем кратко - едва се намериха техните имена и кой след
кого е царувал. Самият този Маврубир е написал: "Така казват гърците поради
завистта и ненавистта, която имали към българите. Не са описали храбрите
постъпки и славните дела на българския народ и царе, накратко и противното
писали, както им било удобно, за да не се срамуват, че българите много пъти са
ги побеждавали и са взимали от тях данък
."
------------------------------------------------------
Цитат: "След цар Уалент цар станал Теодосия. Той отишъл с войска срещу готите и
българите и ги усмирил. Отнел от тях град Свищов, но не можал съвършено да го
покори под римска власт. Те от онова време се отделили съвсем и били независими.
И макар по малко се умножавали, засилвали и побеждавали много пъти гърците и
римляните,
взимали от тях земя и място и тъй после завзели цяла Тракия,
Македония и част от Илирик. И населили се българите в тая земя и досега, както
се вижда. В тия времена гърците проклинали най-напред цар Уалент, че пуснал
българите през Дунав в римската държава.
"
------------------------------------------------------

Накратко,

преди 250 години, Паисий ясно и категорично говори за гърци и римска империя като 2 различни субекта. Примерите в Историята му са многобройни и винаги ги води отделно гърци и отделно римляни. Интересно защо?

И второ, както преди 250 години, така и сега Паисий ясно казва, че гърците са шматки, които завиждат и само правят мизерии. Т.е. да се пазим от тях.
------------------------------------------------------

Толкова за "гърчето" Жорко и неговия Паисий!

П.П. Ако на четящите им е интересно, мога да подритвам "гърчето" с неговите "аргументи" и "историци" до Чикаго и назад, понеже той дава примери с Паисий, а моя Руса милост само гледа сеира как някой коментира нещо, което очевадно не е чел, но го дава за пример?!?

( съжалявам, че обидих Чикаго с Жорко - тоя град не го заслужава )  *rofl*
« Последна редакция: 06 Април, 2012, 18:37:32 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
За да не става дълъг "чаршаф" и труден за четене, ето цитата от Жорко няколко страници преди:

................................
Брех, Жорето подскочи кат' ощипана мома - хихи
...

Не аз, ти подскачаш. Аз само се хиля!  *rofl*
Първо ни обясняваш от какво се срамували гърците и понеже твърденията ти са толкова смешни и нелепи подскачаш на друга тема, която едва ли ти е по ясна.
Та преди да минем на нея...
Обясни сега, ще пренапишеш ли Паисий да пасне на писаниците ти, или ще минем направо на по великите ти съчинения?  ;)

п.п.
Ама все пак... за отеца един компромис русата ти кордела  ;) може да направи. Ще си първия дето се опитва да го опровергае по този въпрос... *yahoo*

-------------------------------------------------

Т.е. това, от което са се срамували гърците и което правилно е усетил преди 250 години Паисий е, че те са ни плащали данък през повечето време на нас и затова са ни мразели.
-------------------------------------------------

Демек, в случая примера му с Паисий е смешен, т.е. показва че въобще не го е чел.
-------------------------------------------------
Сто пъти му казах на Жорко, че гърците са васално племе на 2000 години. Ако вземе и да го проумее някой ден - няма да е лошо. Предполагам затова и се смее като му казвам, че елини в римската империя е означавало "езичници", т.е. неграмотно, варварско племе. Или гърците са били смятани за 2-ра ръка хора за империята, което е нормално след 146 г.пр.н.е., когато Рим завладява Гърция *girl*
--------------------------------------------------

Чиърс-а дан' забрайкам!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 06 Април, 2012, 19:01:49 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
... както преди 250 години, така и сега Паисий ясно казва, че гърците са шматки, които завиждат и само правят мизерии. Т.е. да се пазим от тях.
...

Ууухааа!  :D :D :D

Ама ти, не само си започнал да го четеш Паисий. Влязъл си и в пряк контакт с него към днешна дата!
 :D :D :D

п.п.
marandi, ситните букви, знаеш, никой не го чете. Само аз и ти.
Ще ме светнеш ли за тези нови постижения на инженерната мисъл.
Няма да го казвам на никого.
И извинявай. Аз наистина не разбирах твоите обръщения и грижа към бг народа.
Но вече се поправям.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Greece: Antifascist yogurt attack during live TV show

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
″Алфа банк″ смята да продаде клоновете си в Източна Европа на ЕБВР

Гръцката ″Арфа банк″ (Alpha Bank) е близо до споразумение да продаде 30% от клоновете си в Европа на Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР), съобщи ″Капитал″, като се позова на агенция Блумбърг.

Според гръцкото издание ″Реал нюз″, на което се позовава агенцията, банката планира да отдели клоновете си в България, Румъния, Украйна, Сърбия, Албания и Македония от основния гръцки холдинг и да ги премести в отделна компания, в която дял ще има ЕБВР.

Гръцките банки са под натиск за преструктуриране на бизнеса си заради очакванията за продължителна рецесия в страната. Освен това пред местните институции, чийто достъп до международните финансови пазари на практика е отрязан, стои и предизвикателството да заздравят капиталовата си база заради по-стриктните европейски регулации.

Сделката за преструктурирането на гръцкия дълг, според която частните кредитори на Атина ще отпишат над 70% от държаните от тях книжа, също оказва натиск върху балансите на гръцките банки.

Именно заради очакваните негативни ефекти, свързани с отписването на гръцки дълг, в средата на март ″Алфа банк″ обяви, че възнамерява да се оттегли от планираното сливане с ″И Еф Джи Юробанк″ (EFG Eurobank), собственик у нас на Пощенска банка.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Горното видео беше за грекилите като прекалят с грекилстването.  :D :D :D
Да сЪ учат булгаранчетата!


И тъй като се заговори за убийства :), да не умре и тази тема
да видим що ни дума Янко Барутлията за банковата система.

когасобствени капитали на банките% на загуби по кредитите спрямо общия капитал водещ до фалитотговорност на банкеритеобщи активи на банковата система на развита държава спрямо БВП средно
Нач. на 19в.50%50%100%50%
Днес1 до 12%0%300 до 500%
Deutsche Bank1,5%0%
Гръцки банки преди подстрижката - средно5%5%0%

Крадеца, най-много вика "Дръжте крадеца!"...


В очакване на развитието... постиженията на Марко от Драгичево  :D :D :D

one-off event


LTRO effect = 0
http://www.bancaditalia.it/statistiche/SDDS/stat_fin/Aggregati_riserve/agg_201204/agg201204en.pdf



И...
Да сЪ похилим малко:
http://www.zerohedge.com/news/stephen-kings-perspectives-greek-tiger
« Последна редакция: 09 Април, 2012, 21:26:28 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Шоковата доктрина 1 от 8

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Шоковата доктрина

Хм, искам да ти благодаря, че ме върна при този автор и тази тема.
Може би си спомняш, че по-назад съм говорил и за автора и за книгата. Дори с Ниървана разменихме няколко думи. Няколко пъти съм я държал в ръцете си (книгата, не жената :-)))), прегледах структурата, зачетох се тук-там. Видях допълнително някакви коментари и критични бележки по темата.
Осъзнах, че това всъщност е доста голяма хапка.

Та, бях си рекъл, че тази зима ще си взема книжката и ще я изчета. Тъй като е стряскащо обемиста, стори ми се, че една зима е реалистичен период.

Да, но нещата си останах дотам.
Оказа се, че въобще не мога да се настроя за подобен род занимания.
Сега поне ще знам, че ако трайно не мога да се принудя да изчета книгата, ще има резервна писта е ще изгледам сериите в интернет.
Хубаво ще е поне да има интернет.
« Последна редакция: 18 Април, 2012, 11:57:58 от nachev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Може би си спомняш, че по-назад съм говорил и за автора и за книгата. Дори с Ниървана разменихме няколко думи. Няколко пъти съм я държал в ръцете си (книгата, не жената :-))))
...
Сега поне ще знам, че ако трайно не мога да се принудя да изчета книгата, ще има резервна писта е ще изгледам сериите в интернет.
Хубаво ще е поне да има интернет.

Спомням си, разбира се.
Не съм държал книгата в ръцете си, но не бих отказал, особено на авторката! :)
А интернета е кажи речи без значение.

Филмчето ми хареса.
Напомни ми една постановка на Тойнби относно цивилизациите - умерените предизвикателства пред едно общество водят до растеж, а "непремерените" до загиването му.

Та... след като чикагските недоученици се развихриха в източна Европа и тя вече 20 години не може да достигне икономическото си равнище от ерата на комунизма, под умелото ръководство на дружинната-домакинка, от Гърция започна самоизяждането...
Напоследък посмекчиха тона, но да си признаят безумията и през ум не им минава. Напротив! Продължават ги! Което ме навежда на мисълта, че първо ще трябва да опитаме от сладостите на пещерата, а защо не и възможностите на лъковете и стрелите!
 *drinks*

п.п.
Фридмън във филмчето звучи налудничаво! Меко казано.
Не бях го виждал. Разбирам, защо не можах да се насиля да го изчета докрай навремето.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Та понеже филмчето с неговия "шок"=предизвикателство по Тойнби ме върна  към последния - да е жива и здрава ЧИТАНКА, освобождаваща човека от това да си мъкне библиотеката и понякога невъзможните разходи, се поразрових в старите си (или бившите не "хващащи ръжда") любови.
И открих Начев, че съм преоткрил Америка  ;) , което идва да подскаже, че прочетеното на младини не е като същото прочетено на "старини"...


И докато неодиваците-управляващи ни засилват към джунглата на неодървенизма под овациите на недоучени "хомо-икономикус" по сполучливия каламбур на Тойнби да си го припомним преди да бъде окончателно забравен за да бъде после  преоткрит  ;)...

Цитат
Въздействие на индустриализма върху частната собственост

   Частната собственост е институция, която се установява в общества, където отделното семейство или отделният род е нормалната единица за икономическа дейност. В подобни общества това е вероятно най-задоволителната система за управление на разпределението на материалното богатство. Но сега вече естествената единица на икономическа дейност не е отделното семейство, отделното село или отделната национална държава, а цялото живо поколение на човечеството. След настъпването на индустриализма съвременната западна икономика надрасна семейната единица и затова логично надрасна семейната институция на частната собственост. Но на практика старата институция е останала. При тези обстоятелства индустриализмът прилага внушителната си енергия в частната собственост, като усилва социалната мощ на собственика и намалява социалната му отговорност, докато тази институция, вероятно благотворна в прединдустриалната ера, придобива много от чертите на социално зло.
   Така нашето днешно общество е изправено пред задачата да пригоди старата институция на частната собственост, за да станат отношенията й с новата сила на индустриализма хармонични. Методът на мирно приспособяване трябва да противодейства на неудачното разпределение на частната собственост и индустриализмът неизбежно предполага съзнателен, рационален и справедлив контрол и преразпределение на частната собственост чрез държавните агенции. Като контролира ключовите индустрии, държавата може да обуздае извънмерната власт над живота на други хора, каквато дава частното владение на такива индустрии, и може да смекчи злините на бедността, предоставяйки социални услуги. Финансирани с високи данъци върху богатството. Този метод има между другото социалното предимство да способства за превръщане на държавата от военна машина — каквато е била най-забележимата й функция в миналото, — в агенция за социално благосъстояние.
   Ако тази мирна политика се окаже неподходяща, можем да бъдем съвсем сигурни, че ще ни настигне революционната алтернатива във формата на някакъв вид комунизъм, който ще доведе частната собственост до изчезване. Това изглежда единствената практическа алтернатива на приспособяването, защото лошото разпределение на частната собственост под въздействието на индустриализма ще бъде нетърпима ненормалност, ако не е ефективно смекчено от социални услуги и високи данъци. И все пак, както показва руският експеримент, революционното лекарство на комунизма може да се окаже не по-малко смъртоносно от самата болест, защото институцията на частната собственост е толкова тясно свързана с всичко най-добро в прединдустриалното социално наследство, че простото й премахване неизбежно ще доведе до катастрофално разбиване на социалните традиции в нашето западно общество.


Въздействие на демокрацията върху образованието

   Една от най-големите социални промени, донесени от демокрацията, е разпространението на образованието. В прогресивните страни система за всеобщо, задължително и безплатно обучение направи от образованието право по рождение на всяко дете — за разлика от образованието в преддемократичната ера, когато то е монопол на привилегировано малцинство. Тази нова образователна система става един от основните социални идеали на всяка държава, която се стреми към почетно положение в съвременната световна общност на нациите.
   Когато всеобщото образование се въвежда за пръв път, тогавашното либерално обществено мнение го приветства като триумф на справедливостта и просветата, от който се очаква да доведе нова ера на щастие и благосъстояние за цялото човечество. Но тези очаквания, сега се вижда, пренебрегват няколко пречки по този широк път към хилядолетието и в този случай — както става толкова често, — непредвидените фактори се оказват най-важни.
   Една пречка е неизбежното обедняване на резултатите от образованието, когато то става достъпно за „масите“ за сметка на откъсването им от традиционната културна среда. Добрите намерения на демокрацията нямат магическа сила да осъществят чудото на хлябовете и рибите. На масово произведената ни интелектуална храна липсват вкус и витамини. Друга пречка е утилитарният дух, при който от плодовете на образованието се търси сметката, щом те са достояние за всички. Под социален режим, при който образованието е ограничено само за тези, които или са наследили право за него, като социална привилегия, или са доказали правото си на него с изключителна надареност за прилежание и интелигентност, образованието е или перла, хвърлена на свиня, или драгоценна перла, която се купува на всякаква цена. Нито в един от двата случая то не е средство към определена цел — инструмент на светски амбиции или на фриволно развлечение. Възможността да се извлече полза от образованието като развлечение за масите — и за печалба на предприемчивите личности, които го осигуряват, — възниква едва след въвеждането на всеобщото първоначално образование и тази нова възможност въздига третата пречка, най-голямата от всички. Едва хлябът на всеобщото образование е хвърлен във водата, когато стадо акули се вдига от дълбините и разкъсва хляба на децата под самите очи на образователите. В историята на образованието в Англия датите говорят сами за себе си. Сградата на всеобщото образование е завършена в общи линии със закона на Форстър от 1870 г. А жълтият печат е изобретен около двадесет години по-късно — т.е. тогава, когато първото поколение деца от националните училища са придобили достатъчна покупателна сила — по хрумване на безотговорен гений, предугадил, че трудът на образователния филантроп, даден с любов, може да даде царски печалби на вестникарски магнат.
   Тези смущаващи реакции на въздействието на демокрацията върху образованието привличат вниманието на управниците на съвременните набедени тоталитарни национални държави. Ако вестникарските магнати могат да правят милиони, като дават празно развлечение на полуобразованите, сериозните държавници могат да извлекат — не пари вероятно, — но власт от същия източник. Съвременните диктатори детронират вестникарските магнати, а грубото и унизително лично развлечение заменят с груба и унизителна система за държавна пропаганда. Сложният и находчив механизъм за масово заробване на полуобразованите умове, изобретен за лична печалба под британския и американския режими на икономическа свобода, просто се заема от управниците на държави, които използват тези умствени похвати, подсилени от киното и радиото, за своите злокобни цели. След Нортклиф — Хитлер, въпреки че Хитлер не е пръв тук.
   Така в страните, където е въведено демократично образование, хората са в опасност да попаднат под интелектуално тиранство, търсено или за лично облагодетелстване, или от обществена власт. Ако душите на хората трябва да се спасят, единственият начин е да се издигне равнището на масовото образование до степен, когато получателите му ще придобият имунитет против поне особено грубите форми на експлоатация и пропаганда. Едва ли е нужно да се казва, че това не е лека задача.
...


Въздействие на цивилизацията върху разделението на труда

   Вече забелязахме, че разделението на труда не е съвсем непознато в примитивните общества, и това се вижда в специализирането на ковачи, бардове, свещеници, лечители и други подобни. Но въздействието на цивилизацията върху разделението на труда го усилва до степен, когато то застрашава не само да дава намаляващи резултати, но и да стане фактически антисоциално. Такъв е ефектът му върху живота и на творческото малцинство, и на нетворческото мнозинство. Творците са тласкани към тайнственост, обикновените хора — към едностранчивост.
   Тайнствеността е симптом на провал в кариерите на творческите личности и може да се опише като изтъкване на предварителното движение в ритъма на оттеглянето и завръщането, довеждащо до провал на целия процес. Гърците осъждат провалилите се по този начин, като използват за тях думата „идиотес“. В гръцкия език от V в. тази дума означава издигнат над другите човек, извършил социалната простъпка да живее от и за себе си, вместо да постави дарбите си в служба на общото благо. И светлината, в която подобно поведение е разглеждана в Атина на Перикъл, се илюстрира от факта, че в съвременния език производната на тази дума (идиот) означава слабоумен. Но истинските „идиоти“ в съвременното западно общество не са в лудниците. Част от тях, „хомо сапиенс“, специализирали и деградирали в „хомо икономикус“, осигуряват градграйндите и баундербайите в сатирата на Дикенс. Друга група поставя себе си на обратния полюс и иска да бъде поставена сред децата на светлината, но всъщност е осъдима по същата причина. Това са интелектуалните, естетически сноби и интелектуалстващи, които вярват, че тяхното изкуство е „заради самото изкуство“ — бънторните в сатирата на Джилбърт. Може би разликата във времето на Дикенс и на Джилбърт дава пример за факта, че първата група е по-забележима в ранновикторианската Англия, а втората — в късновикторианско време. Те са на противоположни полюси, но във връзка със Северния и Южния полюси на нашата планета, е било отбелязвано, че колкото и да са отдалечени един от друг, те имат същите климатични недостатъци.
......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Та понеже филмчето с неговия "шок"=предизвикателство по Тойнби ме върна  към последния - да е жива и здрава ЧИТАНКА, освобождаваща човека от това да си мъкне библиотеката и понякога невъзможните разходи, се поразрових в старите си (или бившите не "хващащи ръжда") любови.
И открих Начев, че съм преоткрил Америка  ;) , което идва да подскаже, че прочетеното на младини не е като същото прочетено на "старини"...


И докато неодиваците-управляващи ни засилват към джунглата на неодървенизма под овациите на недоучени "хомо-икономикус" по сполучливия каламбур на Тойнби да си го припомним преди да бъде окончателно забравен за да бъде после  преоткрит  ;)...

Цитат
Въздействие на индустриализма върху частната собственост

   Частната собственост е институция ......



1. Радвам си, че си взел пак да четеш.
2. Прав си, призмата на нещо прочетено се променя във времето и след всеки нов прочит, следва "преоткриване" на нови неща.

--------------
3. Ще се радвам за тИбя, ако престанеш да бълваш линк-чета, а започнеш да изразяваш собствена ( авторска ) позиция, за която не е нужно да се бълват линк-чета и филм-чета и т.н.

Поздрави!

П.П. Някой ден ще те попитам сигурен ли си в тия пасквили, които пускаш, че са актуални и в наши дни? Ами, ако се окаже, че вече са архаични, какво правим?

Но до този въпрос има доста време, докато ти го задам.