Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1219934 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #240 -: 30 Май, 2010, 22:40:58 »
0
ще ги изясня-мое е правото да реша къде да поствам мой постинг,не е твое правото ти да решаваш за мен,че да ми "помогнеш".и същото важи НЕ само за мен.
тук не става въпрос за самочувствие,кой кво има и колко....дали имам ниско самочувствие,тва си е мой проблем,който тебе НЕ ТЕ КЪСАЕ.може и да съм някакъв пъпчив тинейджър,който се е заврял панелката  в дружба 2 и да се правя на интересен тук......дори и така да е,това няма нищо общо със случващото се.
 а то е-недей да решаваш къде да седят МОИ постинги и да ми говориш после,че вината е мен,защото съм с ниско самочувствие!
  капиш?


Ето темата, гласувай с да или не и си напиши ясно и коментара отдолу:
Въпрос: Трите отделени теми

Ако не можеш сам да си признаеш, че писанието ти седи в неподходяща тема - нека си седи.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Тази тема: Купон в темата за Гърция също съм я извадил от тук преди седмица. И тя ли трябваше да седи тук?

Проблемът ти е, че като включиш по инерция няма спиране и като гледам няма как да си признаеш, че не си прав. Няма да преместя продължението на обсъждането от тази тема в другата, тъй като подобни действия са поставени под въпрос. Когато се реши ще имаме ли подредба във форума или не - ще видим. Последните мнения също не са за тази тема, много добре го знаеш, но предпочиташ подхода "няма пък", тропайки с краче.

 *drink1*

goro

  • Гост
Тук тона загрубя доста, но явно не се разбира, че въпроса е принципен!

Асен е прав.

Додо,
да те питам приятелю?
Смяташ ли че съм малоумен, за да не знам къде да си пускам постовете?
Смяташ ли, че не мога да си отворя тема, та се налага ти да отвориш такава от мое име?

Ако определено смяташ така - аз нямам работа тук!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Темата не е Дъра-бъра, а е както е озаглавена от goro: "За дърдорницата!" в раздел "Предложения за конфигурации, раздели, администратори и модератори", където и е мястото.

Опитай се да ме убедиш, че мястото и не е там, а е тук ("Какво става в Гърция или За политиката и икономиката" в "Дискусия за цените").

Глупаво е под претекст за "свобода на словото" да се действа твърдоглаво, ако някой се взима насериозно в момента си ти. Така че успокой нервите, помисли и си кажи мнението отново.

Моето е - тази дискусия е разделена и преместена на правилното място. Форумът затова е разделен на "раздели" и "теми", за да могат хората да се ориентират според интересите.

Разбирам да си се объркал и да пуснеш мнението тук, ама да го правиш нарочно и да претендираш, че е уместно, е малко несериозно.

А ако целта форумът да е подреден ти се струва като "взимане насериозно" - пардон.

Додо,

В нормалният свят преди една тема или постинг от нея да бъдат изтрити или преместена се иска разрешението на този който ги е писал. Като при това, се излагат собствените доводи за това бъдещо действие.

Иначе и аз съм съгласен с Асен, простащината убий с повече простащина, а на триенето на теми се противопоставям с постване на повече теми.

НО НЕКА ДА НЕ  РАЗВЛЯМЕ ХУБАВИЯ ФОРУМ НА СКИТЪРА! Затова приятелски те моля да върнеш изтритите или преместени теми.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Както се разбра, въпросът е принципен, затова ето тук има възможност за гласуване и изразяване на мнение:

http://www.fimoti.com/index.php/topic,192.0.html

Каквото решите там, ще бъде чинно изпълнено. *drink11*

P.S. goro отговорите са две "не", много ясно. Но и аз да те попитам - според теб а) тази дискусия е по-добре да е тук или б) на по-правилното място отделено за тази цел във форума? Ако е а), ще помоля за 2-3 аргумента, може би ми е убягнало нещо важно. :)

goro

  • Гост
Додо,
една страница назад съм изложил аргументите си защо съм повдигнал въпроса тук, а не другаде.
Разбира се имам и други съображения, които предпочитам да задържа за себи си.

Анкетата ти е манипулативна! Дори, въпроса да се отнасяше само за Сахиб31, а това даже не е така. Затова няма да гласувам в нея!

Това все пак е форум! Известни отклонения са допустими и даже желателни. Дори в едно научно обсъждане, хората от време на време се отклоняват от темата - било за да се пошегуват и разтоварят, било за да обсъдят нещо друго на момента.

Под строй ми е трудно да вървя!
 *beer*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Гласувайте бе хора, пуснете си гласа, Додо е отворил тема за това. Какво толкова? И по пътищата има правила за движение. Не отиваме да изтръгнем някой знак с тезата, че така или иначе знаем как да шофираме.

Идеята на форума, доколкото си спомням не беше да генерира кликове, ами да е едно спокойно място, където да се разменят мнения без обиди, спам и манипулативни постове. Така поне аз го разбрах. Ако ви липсват Сахибовците и Пундьовците, дразгите и заяжданията - форумът на имоти.нет си стои.

Асенка, много добре те разбирам, като говориш за Щатите, че снобизма е много по-малко разпространен от стара Европа. Така е. Само недей да бъркаш снобизъм с възпитание. Там ако нещо не ти хареса какво ти е казала служителка в банка или в някоя институция или стюардеса в самолет, не и казваш to go and fu.k herself налЕ? Има си начини да се разбереш с тях. С простаците - простак - и това го възприемам, даже и го практикувам, бедна ти е фантазията колко голям простак мога да бъда, когато се налага. Да, ама тук все пак написаното се чете от голям брой хора и при публичност винаги се спазва известен етикет (не го бъркай със снобизъм), в някой ресторант в САЩ ако отидеш без сако и вратовръзка/папионка, или ще ти предложат такава или ще те помолят да напуснеш. Давам го само за пример, не че форумът е нещо елитарно. Всеки от нас си знае горе-долу мярката, появят ли се хора, които не си я знаят, не мисля, че трябва да се толерират и всички да се правят, че все едно нищо не се случва. Аз съм нудист, ама като ходя на "нормален" плаж си слагам бански. При този форум не става изобщо въпрос за менажиране на маркетинг продукт, това не е целта. Теб Асене, просто искаме да те четем.

Точно защото не ни еб*т кликове и брой импресии, можем да си позволяваме лукса да не толерираме глупостта.

Аз смятам, че Додо води форума чудесно (изобщо няма да говорим колко работа свърши при създаването, върши я и сега), освен това, който нещо не му харесва, винаги може да пише и нещата да се обсъдят. Най-малкото, че до момента нищо не е изтрито.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
А, сега разбрах тезата на Асен - някой като си пусне тема си е "негова", никой да не трие или мести постове от тази тема, освен ако пусналият темата е помолил (с основание) за това. Демек моята тема е моята къща и аз си се разпореждам в нея.

Добре, примерно Пунди пуска манипулативни теми, пише глупости и обижда в тях, ще кажете ами те са си негови темите, който не иска, да не ги чете. Да, ама все се намира някой да "храни" трола и нещата все някога загрубяват. Правилата трябва да са измислени за всички, защото не е проблем Асен и Горо да си имат техните си теми и никой да не пипа нищо в тях, ама утре друг тип хора ще пуснат други теми и ще кажат "абе мен защо ми триете постовете, а пък в темите на Асен и Горо нищо не се търка?"

Абе какво ли се намесвам и аз, ама поне съм написал какво мисля...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Додо,
една страница назад съм изложил аргументите си защо съм повдигнал въпроса тук, а не другаде.
Разбира се имам и други съображения, които предпочитам да задържа за себи си.

Анкетата ти е манипулативна! Дори, въпроса да се отнасяше само за Сахиб31, а това даже не е така. Затова няма да гласувам в нея!

Това все пак е форум! Известни отклонения са допустими и даже желателни. Дори в едно научно обсъждане, хората от време на време се отклоняват от темата - било за да се пошегуват и разтоварят, било за да обсъдят нещо друго на момента.

Под строй ми е трудно да вървя!
 *beer*

Сега видях, не го бях прочел.. :) Значи същия аргумент като на acen1975, за "моята тема". Признавам си, наистина не подозирах такъв подход към форума (аз си цъкам най-горе горе на "непрочетени теми"). Тогава (без да се бъзикам) е хубаво да има функционалност "моята къща" - иконка с къщичка, която всеки потребител ще може да си дефинира коя му е темата ;)

Въпреки, че преди да отделя мненията, написах тук "Ще си позволя по-късно и от тази тема да взема несвързаните с нея мнения (тези накрая) и да го сложа в нова и там да си продължи обсъждането". Вярно, че не изчаках кой знае колко, но нямаше възражения, затова и го направих. :)

И така въпросът стана психологическо-социален. Има ли право демосът да определя съдържанието на нечия тема, станала къща на индивида (т.е. има ли значение резултата от гласуването)?

Може би е по-правилно, тези с теми-къщи да определят, дали искат мненията да бъдат върнати, а не всички останали. Засега и goro, и acen1975, и Невидимко изразиха това желание, а темите са техни. Така че май няма нужда от гласуване. :)

Аз грешка не съм направил спрямо форума, защото така е по-подреден (съмнявам се някой да го оспори), но пак си признавам не съм взимал предвид фактора "тема-къща", така че моля да ме извинят тези, на които разместих дюшемето. Ще го пренаредим ;)

 *drink2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
     а ако в случай,че го осъзнаваш и го правиш нарочно с "цел",като воюваш с приятелите си,които вече ги броиш за бъдещи врагове,казвай от сега,че да те оставяме и да не си лицемерничим един на друг!(другите не се досещат кво имам предвид,но ако е така,ти много добре знаеш)

В случая рационалното (подреден форум) пет пари не струва пред емоционалното ("моята къща" и "искам си псувните обратно"), няма нужда да се повтаряш, поднесох извиненията си малко по-горе. Мой е пропускът на този аспект в нет комуникациите.

Като напишем ясни правила, тогава ще е по-лесно. Дотогава ще гласуваме по 7 дни, когато някой се изака във форума, дали да му махнем мнението.  *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Тази тема: Купон в темата за Гърция също съм я извадил от тук преди седмица. И тя ли трябваше да седи тук?



А така!

Ти ли беше? А, защо само моите клипове измести, а на Ели остави, а? Щото ще те учи да пееш, нали?  :D

Шегувам се, знаете и двамата. :) *flower1* *drink11*

Жоро,

В твоята тема, бях напускала клипчета с гръцки песни. Оказа се, че пречат на Серсем, Владо, вероятно и на други.  Трябваше ли, да те поставям теб, пред някаква такава нелепа ситуация: например, хем ти харесат клипчетата и нямаш нищо против, хем да уважиш и желанието и нагласата на Серсем... ? И ти като домакин в темата, да ти се наложи на включваш и други постове, с които да неутрализираш някаква такава ситуация?

Давам за пример това, но важи и за всички случаи. Все пак, и от тази страна погледнато... ?

Под демокрация и свобода тук, разбирам следното: човек да може свободно да си пише без ограничения, без да пречи на другите.

На Миранди примера е най-точен:

Не се взирайте в точката, а вижте  белия лист. :)

Айде, наздраве!

:) *drink4* *drink3* *drink1* *beer*

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Муза ,клипчетата в темата на Goro действително разводняваха темата,а и страницата бавно се отваряше.Но ние учтиво помолихме за разбиране и го получихме (и то най-вече от вас авторите на поздравите  ;)).Следя темата с интерес и намирам,че ме обогатява,но ако Goro беше изявил желание клиповете да останат нямаше да имам нищо против.Моето мнение е ,че колкото по-малко излишна модераторска намеса има токова по-добре.Намирам логика и в правото на „авторство“ върху определени теми. *drink1*

Scyther

  • Гост
Щеше ми се да напиша нещо смислено, но така и не се получава. Четох, лутах се из разните му нови-стари и клонирани теми и се чувствам загубен като в лабиринт. Както и да е, това не е важно. Това, което ми остана в акъла е, че горо иска да заема позиция без да се скатавам, а Асенката ме вини за нещо, което не си го спомням точно. Вероятно имат право, не съм тръгнал да се оправдавам, нито да виня някой за случващото се. Ще кажа само аз какво бих направил. Бих оставил нещата на самотек! Ще обясня и защо. Не че съм бил свидетел, но съм чувал, че в америката като построят парк, не правят пътеки, а оставят хората да изберат преките пътища и едва тогава върху новообразуваните пътечки наслагват тротоарни плочки. Просто и функционално. При нас изграждаме парка с пътечките и после се чудим защо хората джарят напряко през тревата...
Демек, не бих трил коментари и разделял теми. Оставям хората да говорят колкото и както искат. Караници, спорове и интелектуални излияния в едно. Като се пооталожат нещата, само си идва дали и как да се разделят темите. А черните овци се предупреждават, че продължавайки с просташки тон ще бъдат наказани. Толкоз.
Истината е, че смисълът на всеки форум е в различните мнения. Инак е блог.
 *drink5*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
А, защо само моите клипове измести, а на Ели остави, а? Щото ще те учи да пееш, нали?  :D

Тя беше писала и нещо за Гърция (по темата!), затова :)


Готово, дюшемето е пренаредено, собствениците могат да ходят по чорапи. Трите теми + тази за дърдорницата са върнати в темите-къщи :D Мненията са си там по местоположение, където са били, сортират се по ID (дата/час).

Още веднъж се извинявам на goro и acen1975 заради желанието да подреждам в темите-къщи. *drink2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Владо,

Разбира се, че е така. Абсолютно си бяхте прави. На мен, даже ми стана много неудобно тогава. Само, че аз и вие, много бързо се разбрахме. Сега, не може ли пак така? :)

:) *drink1*

P.S. Додо, знам, пошегувах се. :)