Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1214336 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

P.S. Това за IP, което казвам е - докато си седиш в БГ, да си с IP от някоя друга държава, все едно си в САЩ, Канада или някъде другаде. Да видиш какво се показва като резултат на хората, търсещи в google там.

Бе, чували сме за прокси-та и платени и неплатени. Мога си влизам откъдето си искам, ако се наложи. Мога да си ходя и с мрежовата карта в джоба ( демек и-нет ми ), щот' е забранен по МАС-адрес. Няма карта с уникален код - няма инетернет  *girl*

Пак питам - нападаш ме затова, че попитах има ли нужда от помощ?! Понеже не разбирам нещо - явно съм изтрещял и утре отивам да се изруся и да се направя на розови кучури  *yahoo*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Аз не споря за нищо, само казвам, че не е особено постижение, че като се напише marandi в google.bg където с приоритет са страници от България, ти излиза твоят блог. Ако искаше да се изфукаш, трябваше да дадеш друг пример. Но със забележката ми по-назад, че е много лесно да видиш в лог-а при кои търсения излиза на първа страница и да кажеш - ето на. Бъзикнах те за това "marandi" и се почна.

По-скоро имах предвид VPN, ама и всичко друго става - целта е да видиш нещата в google от погледа на американец или някой друг извън BG. И тогава "marandi" показва разни други неща, но не и блога.

*drink6*

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Аз не споря за нищо, само казвам, че не е особено постижение, че като се напише marandi в google.bg където с приоритет са страници от България, ти излиза твоят блог. Ако искаше да се изфукаш, трябваше да дадеш друг пример. Но със забележката ми по-назад, че е много лесно да видиш в лог-а при кои търсения излиза на първа страница и да кажеш - ето на. Бъзикнах те за това "marandi" и се почна.

По-скоро имах предвид VPN, ама и всичко друго става - целта е да видиш нещата в google от погледа на американец или някой друг извън BG. И тогава "marandi" показва разни други неща, но не и блога.

*drink6*

Е, натри му носа, браво... Ма не е голямо постижение да спихнеш балон. Какво стана със сламения покрив ми е интересно, щото то тая работа не е като да цъкаш по клавиатурата и да ровиш по нета за оферти и мнения по форуми? ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
На етап архитектура все още. Обли стени и обли прозорци :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Аз не споря за нищо, само казвам, че не е особено постижение ........*drink6*

Ами направи го, нали е елементарно?!

Аз лично ще те поздравя, когато го направиш. Ще има други, дет' ще те храцат, но нещата от живота  *girl*

Едните правят, другите лаят - свиквай да местиш от единия крачол в другия питона и т'ва е  *drink9* *drink9* *drink9*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Че нали дадох пример и то в реално време - думата "крушояд" вече е индексирана и се показва тази страничка на goro темата на първо и единствено място. Голяма работа :)
Пък dodo2 също излизам аз на първо място по някаква случайност.
Съмнявам се да си правил нещо нарочно, за да излезе блога ти на първо място при "marandi" - ако беше, щеше да излиза там и при търсене в международните сайтове. Айде стига толкова, отивам да пия бира на поляната в парка :)
 *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Че нали дадох пример и то в реално време - думата "крушояд" вече е индексирана и се показва тази страничка на goro темата на първо и единствено място. Голяма работа :)
Пък dodo2 също излизам аз на първо място по някаква случайност.
Съмнявам се да си правил нещо нарочно, за да излезе блога ти на първо място при "marandi" - ако беше, щеше да излиза там и при търсене в международните сайтове. Айде стига толкова, отивам да пия бира на поляната в парка :)
 *drinks*

Къркай смело. щот' "Който кърка - зло не мисли." <- стара българска поговорка  *drinks*

К'вот си искаш - това си мисли, Додич - светът е голЕм и всеки има право да мисли ( мИчтае ) к'вото му душа сака. Колко пъти да кажа, че темата ми е досадна за компс.

Гледам Барби-ту с "академика-интернет" изпълзял и той да ме пробва с ВиПиЕм-чета. Сладуран.

С какво толкоз ме намразихте, бря? Наистина ми е интересно  *girl*

П.П. Иначе с последните анализи съм до под кривата криша, последната седмица се оказаха едни тъпанарщини за смешни методологии, счетоводни измами, занижени оценки на актви и т.н.

И съм шах-мат, щот' концепцията ще я вкарам да е логична при налагане на 200 държави в цял свят през няколко параметра, ама трябва да има и оптимистичната нотка за хепиенд кат' по филмите. И колкото повече ровя, толкова повече отивам на "статистическа" грешка над 100%, т.е. разбих си всички представи за математика като се сблъсках с родната методология.

И сега зациклих и май ще го изхвърля въобще това от статията, ама беше едно от решенията за БГ-то в сглобка с още няколко. И нещо се изнервих, че умувам на нашите глупаци 1.25 млрд. откъде да им ги събера без трусове/годишно.

И ще станат нещата, ама ми разбиха всички представи и 3 дена се смея колко съм прост да съм вярвал за идеални варианти, където печелят всички. Добре, че всеки ден се хиля със себе си и наистина вече се чудя как да ги барна откъм макро, че да не направят някоя простотия. Т.е. да ми изтълкуват инфо-то наобратно с цел плячкосване, че тия смотаняци нашите само това се чудят по ден и нощ. И ще го "дозирам" анализчето, ама 80% от времето ми да отива за "дозировка" срещу кретени си е цифра. Можех да изхакам още поне 4-5 анализа през това време. Както и да е ....

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
С какво толкоз ме намразихте, бря? Наистина ми е интересно  *girl*

И аз не изпитвам такива чувства. Но съм прям с всички, особено с потенциалните приятели. Така или се приземяват, когато е необходимо, или се фръцват и разбирам, че не стават за приятели.

@barba - за пожара подозирам някои все още живи АБПФК са го запалили - така удрят директно с диверсия по Борисов - нали е пожарникар, а някакво пожарче вече тук прави облаци над София 3 дни. На други места се справят със 100-1000 пъти по-големи (тук първоначално при сигнала за пожар е бил на един декар само), а нашата държава няма ресурс и компетентност за такова огънче. Като сложим и типичната българска "далавера" (частен хеликоптер уж полива, някой друг предпочита всичко там да изгори и т.н.) и... нека си гори. Тия доброволци-самоубийци в клипа са по тениски - страшна организация даже елементарна екипировка не са им раздали. Ако се бяха натръшкали в гората задушени и изгорели, щеше вече да има иху-аху...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
С какво толкоз ме намразихте, бря? Наистина ми е интересно  *girl*

Приятелю, на мен не ми е толкоз голямо егото, че да си позволя да говоря от името на всички или от името на някой друг, но тъй като задаваш този въпрос в множествено число, ще си позволя да се обадя (да помогна де) от дистанцията на последната дупка на кавала. Ся, на дълго и нашироко да се обяснявам, че всеки има право да изразява мнението си, макар то да не съответства с това на другите, че все още има някакви норми на поведение и разни други "шменти-капели" от етично и морално естество не е модерно някак, а и количеството (многословието) не е гаранция за качество на информацията. Та по същество:

Егото, брат! Егото!!!
 *drinks*
Без лоши чувства!

Егото по Зигмунд Фройд или Его-то по Дзен-будизма ( с основа Даоизма ), че ме замисли моя руса милост от кой "модел" Его е?  *girl*

 Наистина сега го разбирам, ама ще трябва да се маскирам към някоя от школите поне и сега ще се чудя коя повече ще ми ходи *sheep* *sheep*

П.П. Мисля си, ако стоя 2 нощи буден пред огледалото на свещи, дали Егото ще ме насочи в "правия" път или огледалото ще се напука кат' ме види?

 *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 04 Юли, 2012, 01:01:58 от marandi »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
С какво толкоз ме намразихте, бря? Наистина ми е интересно  *girl*

И аз не изпитвам такива чувства. Но съм прям с всички, особено с потенциалните приятели. Така или се приземяват, когато е необходимо, или се фръцват и разбирам, че не стават за приятели.

@barba - за пожара подозирам някои все още живи АБПФК са го запалили - така удрят директно с диверсия по Борисов - нали е пожарникар, а някакво пожарче вече тук прави облаци над София 3 дни. На други места се справят със 100-1000 пъти по-големи (тук първоначално при сигнала за пожар е бил на един декар само), а нашата държава няма ресурс и компетентност за такова огънче. Като сложим и типичната българска "далавера" (частен хеликоптер уж полива, някой друг предпочита всичко там да изгори и т.н.) и... нека си гори. Тия доброволци-самоубийци в клипа са по тениски - страшна организация даже елементарна екипировка не са им раздали. Ако се бяха натръшкали в гората задушени и изгорели, щеше вече да има иху-аху...


Потресена съм,как можете да си помислите,нещо такова   ??? ??? ??? ???
Колко от вас,са се качвали там  ??? ??? ???
Не знам и не разбирам вече,толкова ли Умаляхте,какво стана  ???
Наистина,не харесвм Боко - Тиквата / ей сега,чичко Гугъл,ще ме изкара на 1 - ва стр. /  *rofl*
Ама,как не искате да се усетите,че Гората УМИРА  и ще Изгори !!!
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
@barba - за пожара подозирам някои все още живи АБПФК са го запалили - така удрят директно с диверсия по Борисов - нали е пожарникар, а някакво пожарче вече тук прави облаци над София 3 дни. На други места се справят със 100-1000 пъти по-големи (тук първоначално при сигнала за пожар е бил на един декар само), а нашата държава няма ресурс и компетентност за такова огънче. Като сложим и типичната българска "далавера" (частен хеликоптер уж полива, някой друг предпочита всичко там да изгори и т.н.) и... нека си гори. Тия доброволци-самоубийци в клипа са по тениски - страшна организация даже елементарна екипировка не са им раздали. Ако се бяха натръшкали в гората задушени и изгорели, щеше вече да има иху-аху...
Потресена съм,как можете да си помислите,нещо такова   ??? ??? ??? ???
Колко от вас,са се качвали там  ??? ??? ???
Не знам и не разбирам вече,толкова ли Умаляхте,какво стана  ???
Ама,как не искате да се усетите,че Гората УМИРА  и ще Изгори !!!
Извинявай, но не мога да разбера какво искаш да кажеш. Може би съм забравил българския :)
- Потресена си от коя мисъл за "нещо такова", чия е мисълта ?
- Малко са се качвали точно там, там е резерват;
- Кой "умалява", какво е казал ?
- Какво де кара да мислиш, че сме кьорави, тъпи и не усещаме че "Гората УМИРА  и ще Изгори" ?
и т.н. С приятелски поздрави. Д.А.

Също имаш поздрави !
Търсиш отговори  ???
Намери си ги сам  *girl*
Много лесно е да ми се правиш на умник,ама не си мисли,че "Лапам Мухи"  :D
А,че си кьорав и т.н. вече го доказваш.
Това не ти е някакво кино.Осъзнай го !!!
Умаляваш човеко и то много.

ПП: И да не забравя,кога си се качвал на Витоша,че си позволяваш да ме питаш  ??? ??? ??? ??? ???
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
В гръцката тема ще си говорим и за пожари, но наистина сега това е най-актуално, пък и Горо е търпелив.
Не харесвам социалните мрежи и нямам активност там, не разбирам и как се действа. Защо, това е друга тема.

Жена ми се оплака, че вчера спонтанно започнал някакъв  силно емоционален разговор във фейс за пожара на Витоша и в мига, в който била спомената (с възхвала) и властта, започнали да изчезват мненията на по-ангажираните с писането на оди  за възхвала участници, буквално пред очите им .
Викат, че всичко било възможно, но как все пак го правят и  толкова ли е важно, че демонстративно да се месят по толкова назидателен начин.
На мен ми се струва, че искат да предотвратят всякакъв (какъвто и да е) опит на хората да се събират на по-големи групи и да изразяват негативно мнение. Изглежда ми прекалено.
Но пък е твърде вероятно. Доколкото чух, организацията на (поне някои) от протестите при Орлов мост заради закона за горите пак са  почнали по този начин.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Егото по Зигмунд Фройд или Его-то по Дзен-будизма ( с основа Даоизма ), че ме замисли моя руса милост от кой "модел" Его е?  *girl*

 Наистина сега го разбирам, ама ще трябва да се маскирам към някоя от школите поне и сега ще се чудя коя повече ще ми ходи *sheep* *sheep*

П.П. Мисля си, ако стоя 2 нощи буден пред огледалото на свещи, дали Егото ще ме насочи в "правия" път или огледалото ще се напука кат' ме види?

 *drink9* *drink9* *drink9*

По Фройд. Будистката концепция за егото всъщност го омаловажава до илюзия, което, ако питаш мен, е по-разумно, тъй като освобождава ума от стремежи, дерзания, страдания и нелепости от рода на тази, че истинността и тежестта на дадено мнение се определя от позицията на автора в гугъл търсачката. Ето как западната култура се самообрича на вечно гонене на Михаля, докато будизмът няма проблем да се задоволи и с последната дупка на кавала... *drinks*



Скитов,

няма проблем и на Фройд ще се направя. Мен хич не кефи Зингмунд, ама щом си преценил да е той - няма лошо. На мен какво ми харесва и какъв съм няма значение, налЕ? Щом и на Майкъл Джексън съм се правил, тоя изперкалия Зиг колко ми е  *girl*

Иначе какво мислиш за явлението Ad hominem и има ли то почва у тоя форум?

http://bg.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Цитат от линк-а:

"Използването на argumentum ad hominem в България е честа практика, която е най-ясно различима и разпознаваема в анонимните дискусионни форуми, където се срещат коментари „с атаки“ от типа аd hominem, като някои сайтове (напр. вестник "Дневник") са въвели модериране на подобен род онлайн съобщения.

Особено разпространено е използването на ad hominem при Интернет троловете, които използвайки анонимността в Интернет, атакуват опонента си чрез един от посочените по-горе прийоми. Докато ad hominem с известни участници (например в политиката) е стар и изпитан начин за отклоняване на дискусията, но все пак носи известна отговорност, ad hominem с участието на Интернет трол има възможност да постигне не само целта, но и да позволи безнаказаното разпространение на слухове, клевети и обиди по адрес на опонента."

--------------------------------------------------

Не си длъжен да ми отговаряш, както прецениш и благодаря предварително!

 *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 04 Юли, 2012, 11:32:42 от marandi »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил

Аз пък ти казвам, че от разговора ни с теб съм останал с впечатлението за един много почтен и толерантен човек.
Как тогава понякога да не се удивлявам?

Пропуснал бях този ти пост. Върнах се за нещо и ... изненада.
Не съм сигурен за намеренията ти, но това горното прозвучава като: Винаги беше учтив и любезно поздравяваше възрастните хора, които почиваха на пейката, ама какъв мръсник излезе, да знаете.  :)
В характерния за него непосредствен стил, Асен директно ме е "обвинявал" в двуличие и лицемерие.
Ето, вече 10-на години успешно крия истинската си същност.

А защо? Когато си анонимен е лесно да си повелител на знанието, имотите, парите и ... жените (мили колежки не ме корете за дебелашката приказка, искам само да подскажа, колко подвластен съм на чара ви и колко ви ценя)!
Доста по-трудно е да влагаш старание за да не удариш някого и  да се опитваш по някакъв начин да дадеш. Какво да е! Ама, някой те мрази, пък друг те подозира или обижда. И какво от това? Всички знаем, че това го има отколе.
Малко си падам германски възпитаник. Казвал съм ти,  че те знаят да стискат зъби. Познават добре успешната формула и форма на социално поведение.  Гледат да не се стига до конфликт. Е, понякога той е неизбежен. В Германия, когато възникне някакъв проблем (независимо какъв), хората започват първо общ разговор и внимателно намекват, че нещо не е както трябва. Изненадващо, но това работи за голяма част от случаите и нещата се коригират. Ако не разбираш от намек, ти автоматично минаваш в друга категория, а това не е добре за самия теб.
Ако поради някаква причина не се стигне до резултат,  би могло дори да се стигне до написване на едно привидно любезно писмо от някой адвокат. Неизправната страна много бързо вдява, че няма шанс ако се тръгне в тази посока и нещата се изглаждат.
Така, превантивно или с минимален разход на социална енергия и ресурси, се решават вероятно 99 % от проблемите. Хората си гледат работата и нещата вървят.
За да съм докрай директен, ще споделя, че тази подреденост не изключва ситуации, в които понякога дори в събота вечер ти иде да излезеш на средата на улицата и да виеш като ранено, диво животно. Така е. Ето, аз си избрах милата България, която ме побърква ежечасно. По нашенски.

У нас (а предполагам и в Гърция) врим от емоция и страдание, ама резултатът никакъв го няма.

Не търси почтени хора по форумите. Те поначало са за друго.
   


Цитат
п.п.
"Страдание и емоция"?
Може би СЪстрадание? Не знам. Със сигурност не страдам лично. Все пак - по добре е коментарите да са до съответния проблем. Със сигурност изграждаме и някакъв "медиен/псевдонимен" образ. Но той е по-малко интересен. Пък знам ли?

Като изкоментирам подробно "Твърдя, че Германия е проблем на Европа! Най-големия!" ще разбереш, че е по скоро забавление, още по скоро провокация, но базирана на едни, съвсем не безпочвени, разсъждения. Според мен.

Горещо е.
:D

Хайде, хайде! Не си провокатор ти! Така си го мислиш, но не хубаво да се отива чак дотам:
Цитат
Оупа, по чудовищна от Оруеловите фантазиити

Хубава словесна кройка, но я пак го прочети и ми кажи честно, как ти се вижда.

Не се жалвай от жегата. Явно не си прекарал последната зима в Бг и затова говориш така.