Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1215260 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3285 -: 12 Октомври, 2012, 03:46:04 »
0
Бау-бау, добри 'орица!  *drinks*

Забелязвам, че "гърчето" отново ви оплита в мрежите си, опитвайки се да се "приобщи" към Каката, т.е. лидерът на ЕС.

По същия начин преди хиляди години - етиопските мангали ( по днешному "гърци" ) успяват да асимилират пеласгите, които са създатели на Елада и Елинската култура и да си я припишат за "своя" култура. Не вярвайте на тъпите данайци, пардон - африкански мангали.
----------------------------
Според Тит Ливий и Прокопий Цезарийски гърците са женствени, негодни за военна служба, най-подлия човешки род и ставащи само за роби.
----------------------------
По същия начин по-късно успяват да "овладеят" Източна-Римска империя и да я съсипят, но днес си я приписват за "своя" под измисленото име Византия, което до 16 век не съществува като понятие.
----------------------------

Толкова за "гърчето" от мен!

Големи хора сте и си преценявайте защо е тоя изблик да се прави на "жертва" и да занимава други с техните проблеми.

Всичките му думи са пропити с лъжи, откакто я има тая тема, която незнайно защо я "пусна" - уж "безплатно" и влива нон-стоп енергия в нея.

П.П. Само сиренцето в капана за мишки е "безплатно". Не бъдете мишки!

Ай, за Империята, както хортува бебе Скити  *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3286 -: 12 Октомври, 2012, 03:55:28 »
0
Ето малко информация за истинските елини...чиято цивилизация гърците затриват.

Eth. SELLI or HELLI, an ancient tribe in Epeirus, in whose country, called Hellopia, the oracle of Dodona was situated. [DODONA p. 782a.]

http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?doc=Perseus%3Atext%3A1999.04.0064%3Aalphabetic+letter%3DS%3Aentry+group%3D10%3Aentry%3Dselli-geo

DODO´NA a town in Epeirus, celebrated for its oracle of Zeus, the most ancient in Hellas. It was one of the seats of the PELASGIANS, and the Dodonaean Zeus was a PELASGIC divinity.

The Selli, whom Homer describes as the interpreters of Zeus, “men of unwashed feet, who slept on the ground,” appear to have been a tribe. They are called by Pindar the Helli; and the surrounding country, named after them Hellopia is described by Hesiod as a fertile land with rich pastures, wherein Dodona was situated. (Strab. vii. p.328; Schol. ad Soph. Trach. 1167.)

Aristotle places the most ancient Hellas “in the parts about Dodona and the Achelous,” adding that the Achelous has frequently changed its course,--a necessary addition, since the Achelous does not flow near Dodona. He likewise states that the flood of Deucalion took place in this district, which “was inhabited at that time by the Selli, and by the people then called Graeci, but now Hellenes.” (Aristot. Meteor. 1.14.)

http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?doc=Perseus:text:1999.04.0064:id=dodona-geo

[7,0] LIBER VII.

[7,1] I. Macedonia ante a nomine Emathionis regis, cuius primaa uirtutis experimenta in illis locis exstant, Emathia cognominata est. Huius sicuti incrementa modica, ita termini perangusti fuere. Populus Pelasgi, regio Bottia dicebatur. Sed postea uirtute regum et gentis industria subactis primo finitimis, mox populis nationibusque, imperium usque extremos Orientis terminos prolatum.

http://agoraclass.fltr.ucl.ac.be/concordances/Justin_Hist_VII/texte.htm
-----------------------------------------------------
Ето и превода на латинския текст. Така по-лесно ще се види, че древните обитатели на Македония са били пелазги...от същия род както елите, по чието име данайците се наричат елини.

I. MACEDONIA, was formerly called Emathia, from the name of king Emathion, of whose prowess the earliest proofs are extant in those parts. As the origin of this kingdom was but humble, so its limits were at first extremely narrow. The inhabitants were called Pelasgi,87 the country Paeonia.

http://www.tertullian.org/fathers/justinus_03_books01to10.htm
------------------------------------------------------

П.П. Копи-паста от моя страна, но са посочени източниците за "измислената" история за "лошата" Кака и "добрите" мангали  *girl*

Модерните думички се променят, но Историята винаги се повтаря! <-- т'ва е сентенция на Русото ( смигам )


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3288 -: 12 Октомври, 2012, 16:14:49 »
0
МВФ изненадващо поиска две години отсрочка за Гърция


Много важно!
Въпросът е дали наистина става дума за изненадващ ход или това е действие, което хармонично се вписва в икономическата картина и издава намеренията на полисимейкърите.

Неколкократно през последните месеци споделях за вижданията си. Световният политически елит не иска, а и да иска по-скоро не може (не на последно място и защото е пряко свързан с интересите на най-едрия капитал) да се опита да направи реформи, чрез които да се върне световната икономика по пътя на устойчивия и здрав растеж и най-вече да се въздаде "справедливост" по отношение на онези, които забъркаха тази каша.
Доста условно можа да се констатира само, че в Щатите имаше някакви елементи за опит в посока на бързо и без емоции рязане на месо от банковата плът.
 
Сега се сблъскваме с думите на кака Лагард, които никак не са изненадващи и никак не са изолирани.
Това е поредният индикатор сочещ, че "Те" (които и да са те) вече окончателно са се отказали да се борят с инфлацията.
Какво ни казва тя?

Постарайте се да спрете упадъка с цената на всичко. 
Ами дълга !?
Дългът в последна сметка не е чак толкова важен. Гледайте там да има все пак повече хора, които са устроени някак на държавната софра, че иначе може всички да бъдем пометени, дори и аз заедно с вас.
Не стискайте!
Няма смисъл да стискате!

Разбирате, че по-горе леко несилвам нещата с изказа, но така правя идеята си по-ясна.

Надяваме се, че не сте забравили, какво каза Чичо Хеликоптер преди няма и две седмици.

Вижте го пак.
http://www.investor.bg/novini/130/a/bernanke-fed-shte-zapazi-niskite-lihvi-dori-rastejyt-da-se-vyzstanovi,140849/

До средата на 2015  ФЕД ще държи лихвата ниска.  Няма необходимост от получаване на право на повече опити, че да познаем успешно, какво смятат да правят  и ЕЦБ, БъфИ, Японци, Швейцарци, Австралийци, Канадци и други, чиято дума се чува.  И те - лихвите във фризера..
 
Това е ясен индикатор, че така наречената стабилизация е само пожелание,  проблемите са още на масата и никой, ама никой вече не дава и пет пари за инфлацията. Тя беше някакъв там проблем, който ни вълнуваше през вчерашния ден. Днес вече - категорично не !

Какво значи това в чисто практически аспект за нас.

Очевидно е аксиоматийно, бедни, слаби, стари го отнасят.
Крайно негативно е, че при нашето особено Бг положение го отнасят също и  спестителите, но и дребен и частично среден бизнес. Класическите валути вече не ни пазят от нищо.

Нека да разсъждаваме, как да се отървават кожите.



Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3289 -: 12 Октомври, 2012, 17:01:29 »
-1
МВФ изненадващо поиска две години отсрочка за Гърция


Много важно!
Въпросът е дали наистина става дума за изненадващ ход или това е действие, което хармонично се вписва в икономическата картина и издава намеренията на полисимейкърите.

Неколкократно през последните месеци споделях за вижданията си. Световният политически елит не иска, а и да иска по-скоро не може (не на последно място и защото е пряко свързан с интересите на най-едрия капитал) да се опита да направи реформи, чрез които да се върне световната икономика по пътя на устойчивия и здрав растеж и най-вече да се въздаде "справедливост" по отношение на онези, които забъркаха тази каша.
Доста условно можа да се констатира само, че в Щатите имаше някакви елементи за опит в посока на бързо и без емоции рязане на месо от банковата плът.
 
Сега се сблъскваме с думите на кака Лагард, които никак не са изненадващи и никак не са изолирани.
Това е поредният индикатор сочещ, че "Те" (които и да са те) вече окончателно са се отказали да се борят с инфлацията.
Какво ни казва тя?

Постарайте се да спрете упадъка с цената на всичко. 
Ами дълга !?
Дългът в последна сметка не е чак толкова важен. Гледайте там да има все пак повече хора, които са устроени някак на държавната софра, че иначе може всички да бъдем пометени, дори и аз заедно с вас.
Не стискайте!
Няма смисъл да стискате!

Разбирате, че по-горе леко несилвам нещата с изказа, но така правя идеята си по-ясна.

Надяваме се, че не сте забравили, какво каза Чичо Хеликоптер преди няма и две седмици.

Вижте го пак.
http://www.investor.bg/novini/130/a/bernanke-fed-shte-zapazi-niskite-lihvi-dori-rastejyt-da-se-vyzstanovi,140849/

До средата на 2015  ФЕД ще държи лихвата ниска.  Няма необходимост от получаване на право на повече опити, че да познаем успешно, какво смятат да правят  и ЕЦБ, БъфИ, Японци, Швейцарци, Австралийци, Канадци и други, чиято дума се чува.  И те - лихвите във фризера..
 
Това е ясен индикатор, че така наречената стабилизация е само пожелание,  проблемите са още на масата и никой, ама никой вече не дава и пет пари за инфлацията. Тя беше някакъв там проблем, който ни вълнуваше през вчерашния ден. Днес вече - категорично не !

Какво значи това в чисто практически аспект за нас.

Очевидно е аксиоматийно, бедни, слаби, стари го отнасят.
Крайно негативно е, че при нашето особено Бг положение го отнасят също и  спестителите, но и дребен и частично среден бизнес. Класическите валути вече не ни пазят от нищо.

Нека да разсъждаваме, как да се отървават кожите.


То затова златото отиде в небесата. А имотите са компроментирани като основен виновник за кризата. Само че аз точно затова си мисля че може би трябва да се спасяват спестяванията в имоти, сега всички бягат от тях и са евтини. Но без панелки, също и без всякакви други апартаменти освен може би център, докторска градина и други такива престижни места с повече пространство и зеленина.
Всъщност напоследък чувам че има чувствително раздвижване. Един приятел отдавна търси къща или парцел около София, най вече Лозен, Герман и т.н. Сега е на път да си вземе накрая един парцел, но казва че вече са почнали да вдигат цените някои, а някои къщи за които е бил на косъм да ги купи наскоро са вече продадени.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3290 -: 12 Октомври, 2012, 17:04:37 »
0
Аз все пак не съм убеден на 100% че инфлация ще има, такава се очаква още от 2009та като почнаха да изсипват от хеликоптерите трилионите долари/евро и т.н. А тя все не идва, явно много пробойни и неравновесия е имало в системата. Може би когато всички им омръзне да я чакат, точно тогава ще се изсипе. Щото аз лично не вярвам че регулаторите знаят точно колко да изсипят на пазара за да уцелят баланса, нито че биха могли "навреме" да изтеглят ликвидности. Ще има много лашкане според мен.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3291 -: 12 Октомври, 2012, 20:26:49 »
0
Аз все пак не съм убеден на 100% че инфлация ще има, такава се очаква още от 2009та като почнаха да изсипват от хеликоптерите трилионите долари/евро и т.н. А тя все не идва, явно много пробойни и неравновесия е имало в системата. Може би когато всички им омръзне да я чакат, точно тогава ще се изсипе. Щото аз лично не вярвам че регулаторите знаят точно колко да изсипят на пазара за да уцелят баланса, нито че биха могли "навреме" да изтеглят ликвидности. Ще има много лашкане според мен.
Бобчо, ти май не вдеваш по-горе пишещите кво ти казват! Земи се в ръце, брато! Ми не е толку сложно, баси!.....Даже аз го разбрах........... *yahoo* *yahoo* *yahoo*
Даже аз.....ха ха!
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3292 -: 12 Октомври, 2012, 21:07:44 »
0
Аз все пак не съм убеден на 100% че инфлация ще има, такава се очаква още от 2009та като почнаха да изсипват от хеликоптерите трилионите долари/евро и т.н. А тя все не идва, явно много пробойни и неравновесия е имало в системата. Може би когато всички им омръзне да я чакат, точно тогава ще се изсипе. Щото аз лично не вярвам че регулаторите знаят точно колко да изсипят на пазара за да уцелят баланса, нито че биха могли "навреме" да изтеглят ликвидности. Ще има много лашкане според мен.
Харесва ми мнението ти. Спокойно и балансирано, без изхвърляния и същевременно със здравословна доза скепсиз.
Сега, ти знаеш, че аз отдавна защитавам малко "талибанска"  :) теза, която е в "полза" на инфлацията.
Инфлацията е последното нещо, което искам. Обратното, тя ще ме засегне болезнено.
Много добре знам, че въпросът е дискусионен и чепривържениците на дефлационната теза също имат някакви мотиви. Какво да правя обаче !!!  Чувствам я с кожата си.
При излизането на всяка следваща информация си викам: А дано! Ама, не би.

Знаеш ли, не желая за бъда доминиращ в някакъв пряк или задочен, но важното е, че е анонимен, спор по темата инфлация - дефлация! Искам да живея в конфорт, без страх и със защитени интереси. Пък ако ще и 100 пъти сбъркал. Прав и сгрешил в икономиката са доста относителни неща.

Ама този път нещо доста силно ме изчовърка. След срама, който бра едно време Грийнспан при "събеседването" със сенатската комисия, положението на гуверньорите вече не е същото. Някога честта на професията значеше нещо! Да те нарекат "инфлационист" беше неприемливо, скатдално и срамно.
Сега вече това са просто някакви думи. Божествата бяха изгонени от поселенията им, паметниците разрушени и обругани, тотемите изгорени. Нищичко не остана. Нищо, което би попречило да се превключи на по-горна предавка и да се увеличи скоростта на печатната машина.
И защо тези послания идат точно от МВФ. Идат след като мението се обръща точно в диметрална посока. Идат без капчица свян и срам. Аз пък си мислех, че това го може само нашият вожд и партията му. Това е като да кажеш, че един жабунясал гъол и елемент от стратегическата визия за бъдещето са едно и също нещо.

При това, забележи, това са (МВФ) по дефиниция ястребите и консерваторите на международните финанси?!!!!!!

Нищо друго не мога да родя след такава изцепка. Дори съм безкрайно изненадан, че го правят публично и без каквито и да е недомлъвки.

Злато не ща!

Викайте ако някои има идеи за отърваване.

Някога, когато ти започна строежа на къщата си, имах известена неяснота и съмнение. Основно защото не можех да зная, с какъв ресурс стартираш и дали няма да се наложи да отвършваш с кредити.
Радвам се, че все пак успя и си направил един удачен ход.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3293 -: 12 Октомври, 2012, 21:17:51 »
0
МВФ изненадващо поиска две години отсрочка за Гърция


Много важно!
...
Постарайте се да спрете упадъка с цената на всичко. 
Ами дълга !?
Дългът в последна сметка не е чак толкова важен. Гледайте там да има все пак повече хора, които са устроени някак на държавната софра, че иначе може всички да бъдем пометени, дори и аз заедно с вас.
Не стискайте!
Няма смисъл да стискате!
...


Начев, приятелю,
Ти продължаваш да гледаш на днешните пари като на знаци на кредита, на нещо реално, като златото, което можеш да пипнеш или най-малкото, като на реален измерител на вложен труд материали или като на парите във взаимоотношенията на лично ниво - например между мене и тебе...
Няма такова нещо!
Ако беше така, тези които работят най-много биха имали най-много пари, гърците би трябвало да имат повече от немците, ама не е така. (Всъщност те, както и българите, не знам за сърби румънци, албанци и турци и пр., но може би важи в различна степен за всички народи, са измислили и ползват несъзнателно компенсаторни механизми на кривото измерване и това донякъде им позволява да поддържат стандарт не много по лош от западно европейския.)

Всъщност, това което ставаше до момента е наливане на огромни пари в определени едни и затягане колана на гладния. Което именно води до инфлация и упадък. Инфлацията не идва от раздаването на "хляб и зрелища" на бедните или поне не само.

Ти продължаваш да си мислиш, че някой грък е взел пари от някой холандец или пък му иска пари, както се иска хляб назаем и впоследствие отказва да му ги върне.
Няма подобно нещо!

Едни гръцки, холандски, немски и пр... , примерно са продавали на кредит на тройна цена определени продукти на едно дружество с ограничена отговорност, каквото е държавата, делейки свръхпечалбата с неговите ограничено отговорни управители. Парите влизаха в джобовете им докато гръцката държава можеше да плаща. И когато сладкия бизнес умря, нямат значение причините, изманипулираха масово населението, че там едни мързеливци, отказват да работят, изяли са парите и не си връщат заемите и трябва да бъдат обложени силово с извънредни данъци... И не само...
Вместо фалит, при което повечето кредитори щяха да пият по една студена вода след обилното плюскане и което би трябвало да стане според неолайнярската доктрина - нали държавата трябва да се управлява като бизнес - под ръководството на кака се измисли спасителна програма.
Спасителна - за кого?

Вместо гръцката държава да фалира и да свие разходите си с 3-4 млд. - долу горе толкова бяха необходими за да излезе баланса и на 0, при спиране на обслужването по заемите, тя беше заставена да сключи нови междудържавни заеми, при условия много по-тежки от предишните,  и да прави съкращения, които разбиват икономиката и за да се плати на определени другари. Определени другари, които са пазарни играчи и би следвало да носят всички рискове на пазара. Бяха подстригани главно - гръцките банки, социалноосигурителните каси, гръцките университети, дребни облигационери.
Банките щели да бъдат рекапитализирани - останалите - йок!
Банките щели да бъдат рекапитализирани, а орязаните социално-осигурителни фондове - йок - щели да бъдат орязани пенсиите!
Ебем ти тая пазарна демокрация!
(Последното предложение на тройката към гръцкото правителство от вчера е банките да бъдат освободени от едно плащане във връзка с гаранциите дадени им от държавата и вместо това, за да се постигне бюджета за догодина да се орежат допълнително пенсиите!
Не се кръсти! Самата истина е!)


Тъй като, благодарение на кака (питай я кого е спасявала) дълга вече не е към частни лица, а междудържавен, и от гърка се разбра, че няма да могат да изстискат повече, а най-много тотално да разбият икономиката и държавата му, при което няма да може повече да бъде цицан за години, той не само може да бъде разсрочен, но и вероятно ще бъде опростен.
Въпроса е как да се обясни на немската, холандската и пр... публика, тази щедрост към гърка, след като преди това бе излъгана, че гърка ги е ограбил.
А и избори идват!  ;)

Начев,
Това е само един поглед. Много непълен и разбира се едностранчив.

Единственото което исках да кажа, е че парите не са толкова знаци на кредита, колкото инструмент на властта.
Инструмент, който във вид на евро и по стечение на обстоятелствата се ползва последните години главно в полза на Германия - ЕЦБ на практика провежда немска политика.
Останалите страни са лишени от този инструмент.

Отстъпчивостта на немците напоследък не е нищо повече от мимикрия в стремежа този инструмент в цялата му мощ да бъде запазен изцяло под техен контрол.
Няма как да стане!
Не сме Африка.
« Последна редакция: 12 Октомври, 2012, 21:25:30 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3294 -: 12 Октомври, 2012, 21:36:53 »
0
Ти продължаваш да гледаш на днешните пари като на знаци на кредита, на нещо реално, като златото, което можеш да пипнеш или най-малкото, като на реален измерител на вложен труд материали или като на парите във взаимоотношенията на лично ниво - например между мене и тебе...
Няма такова нещо!
Ако беше така, тези които работят най-много биха имали най-много пари, гърците би трябвало да имат повече от немците, ама не е така.

Почерненото по коя точно логика следва? За да те изкарам малко от социалистическата категория, един пример (помниш ли 0 и 1):
двама души, работещи напълно еднакво прозивеждат по едно нещо. Търсят да го продадат. Появява се обаче един единствен кандиат купувач и купува по негов си критрий (възможно е и след мятане на ези-тура) и купува от единия за X книжни пари.
Равносметката е - единият е получил X за труда си, а другият - нула. Тук какво общо има книжните пари златни ли са или от тоалетна хартия.

Друг пример: двама души, единият работи по-малко, другият повече (и въпреки, че от тук не следва, че е създал нещо по-хубаво, да приемем че е така), правят един тип продукти, всеки по два от тях. Има двама купувачи. Вторият работник/продавач обаче не се е къпал 1 месец, пърди, оригва се и се насира точно в деня на продажбата. Равносметката е - двамата купувачи купуват от първия продавач, който има 2*X пари, а вторият - нула. Отново парите нямат нищо общо.

Т.е. не е толкова просто това кой, колко получава. Събирайки единици "работещи" в държава, съответно и държавите се различават в пъти. А причината за това са някои особености на националния риболов.

*drink6*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3295 -: 12 Октомври, 2012, 21:49:31 »
0
Ти продължаваш да гледаш на днешните пари като на знаци на кредита, на нещо реално, като златото, което можеш да пипнеш или най-малкото, като на реален измерител на вложен труд материали или като на парите във взаимоотношенията на лично ниво - например между мене и тебе...
Няма такова нещо!
Ако беше така, тези които работят най-много биха имали най-много пари, гърците би трябвало да имат повече от немците, ама не е така.

Почерненото по коя точно логика следва? За да те изкарам малко от социалистическата категория, един пример (помниш ли 0 и 1):
...
По логиката описана преди това, ама тя не е вярна!
И тъй като комунистическата ти заквасква е толкова мощна, че не можеш дори да го осъзнаеш, да ти обясня нещо. Социален, означава обществен, а не това, което са ти заложили прадедите.
Човекът е невъзможен извън социума. Дори дЪрвин го признава.
Айде сега, излез от комуняшките възгледи за света и започни отново доказването на несъществуването Му!  ;)
 *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3296 -: 12 Октомври, 2012, 21:57:41 »
0


Как 9 страни изцяло са загубили контрола върху инфлацията.

http://www.businessinsider.com/9-hyperinflation-horror-stories-2012-9?op=1

56 хиперинфлационни рекорда, като 2 от тях са наши.

http://www.cato.org/pubs/researchnotes/WorkingPaper-8.pdf

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3297 -: 12 Октомври, 2012, 22:04:51 »
0
http://www.bloomberg.com/news/2012-10-11/coca-cola-hbc-ag-makes-exchange-offer-for-coca-cola-hbc-sa-1-.html

ei tuk moa da se vidiat niakoi nevidinusti


Асене,
Това означава ли, че Coca Cola-3Ε   е силно подценена?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3298 -: 12 Октомври, 2012, 22:11:45 »
0


Начев, приятелю,
Ти продължаваш да гледаш на ..............

Извинявай, прочетох, но днес беше един смазващ ден и имам сили само за още 2 бири пред телевизора.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3299 -: 12 Октомври, 2012, 22:13:13 »
0
Ти продължаваш да гледаш на днешните пари като на знаци на кредита, на нещо реално, като златото, което можеш да пипнеш или най-малкото, като на реален измерител на вложен труд материали или като на парите във взаимоотношенията на лично ниво - например между мене и тебе...
Няма такова нещо!
Ако беше така, тези които работят най-много биха имали най-много пари, гърците би трябвало да имат повече от немците, ама не е така.

Почерненото по коя точно логика следва? За да те изкарам малко от социалистическата категория, един пример (помниш ли 0 и 1):
...
По логиката описана преди това, ама тя не е вярна!
И тъй като комунистическата ти заквасква е толкова мощна, че не можеш дори да го осъзнаеш, да ти обясня нещо. Социален, означава обществен, а не това, което са ти заложили прадедите.
Човекът е невъзможен извън социума. Дори дЪрвин го признава.
Айде сега, излез от комуняшките възгледи за света и започни отново доказването на несъществуването Му!  ;)
 *drink1*

Хич не си убедителен - добре, че не каза и нещо за Архимед, Софокъл и Аристотел, може би щях да се вържа. Отделно, явно не разбираш написаното. Има там едно "четене с разбиране", май още в предучилищна група :P

*drink6*