Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210116 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Слави,
Истината? Коя Истина? Моята, твоята, на политиците? Многолика, също като Хеката.  :D
Политиците и по-точно висшия ешелон, не можем да разберем. Затова, и ни избива да търсим конспирация.
За мен ... Не се имам за умна и след като оценявам за глупави действия, следва ли, че политиците са глупави? Обземат ме съмнения и как не? Може ли да е толкова глупаво, че да е от глупост? Нещо друго трябва да е? Скрито ...
Но, това за политическата "класа". Защо трябва да се равняват всички хора с тях. Най-обикновените хора? Нищо изгубено няма в тях. Единственото, като проява е - заразителен негативизъм. И става такъв, когато го приемем и се примирим с него. Също толкова заразителен е и Позитивизмът, но не толкова натрапчив, и забележи, търсен от всички.
Мантрата - трябва да си нахален, агресивен, за да успееш е алабализъм, от където и да се погледне.

Ай  *drink11*, за закриването на форума. Има-няма 40 дни. После ... поемаме по белия свят. Обратно броене. Сега разбирам, защо си говорите за "обратните" неща в живота и древността. От обратното броене ще да е.  *rofl* *drink11*

Днес:
Оммм 43 ...  *sheep*

Да ви е хубав денят и седмицата! :)

 *flower2*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Голямо изкуство е да разясниш на "варварите" ,че педерастията и хомосексуализма били различни неща,и че било грешка в превода.Солон бил гонил педерастите,но пък Платон си бил порядъчен гей/хомосексуалист/ и по негово време 200 г. по -късно нямало педерасти в гръцко. Демек не само 200 г.по-късно след Солон, ами и до сега,едва ли не  неговите закони важали.
Тънък  пропаганден похват за асоцииране на "древната цивилизация" към сегашното време.
Мда...
Вече съм напълно наясно и с постовете ти и търсенията ти в тази насока.

Много ви се ще на белите румени дупета!
Нали днешната европейска култура има за извор и прототип античната гръцка, педалите бихте се радвали, ако в античното гръцко общество, да речем, бяха разрешени гей браковете.
Имаше да се хвалите че сте приличали на Платон, по ум и по нрави!

Да ама не!
На педерастлъка Платон гледа като на παρά φύσιν ασέλγεια (Πλάτ. Νόμοι 636c, 835c - 842a).
превод: "противоестествено извращение"
И преди и след Платон е същото.
Не че си нямал себеподобни в тогавашното общество. Имал си. Във всички времена и във всички общества са се раждали и раждат процент Флочки сред мъжете.
Основната разлика е, че тогава не сте можели да взимате думата.
Днес обществото е по толерантно.
Дотам, че сред варварите да минават за законни гей-браковете. С което се обезсмисля брака като институция на свещен съюз между мъжа и жената.
Гърция, както и преди 2000 години е консервативна. Такъв закон не би минал.
Изключено е някой министър да афишира, че е педал (дори да е), както това се случва в Германия и при съседните и диваци. Може  технологично да са много развити и наистина са развити до отвинтеност и липса на сдържаност, но природата все още не е включила задника в механизма за възпроизводство на човешкия вид.
Ясно ли е бяло, румено дупе?
На Платон приличаш единствено по това, че си с два крака и без пера!
 *yahoo*

Продължавай да търсиш.
Все някъде ще намериш опора  ;)

Ай! 21 век сме - толерантни! За белите, румени дупета!
Да се научат да снасят и друго освен л...а!
 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Слави,
Специално те питах какво имаш предвид. Питах "Световния заговор"? - не отрече.
Дори споменаваше за някакъв "върховен собственик" и стройна пирамида. Което по същество е нещо такова и отвърнах, че не е.
Сега...
Не е проблем нещо да не знаем. Затова казах, че ако се заемеш сериозно би си променил мнението.
Не зная много неща. Един боб как се вари вече 2 години се уча и всеки път става различен...
Как се садят домати (пробвах веднъж и резултатите бяха трагични). Ако някой ми каже, че сеенето на домати е елементарно - ще се изсмея. Цяла наука е... Израза "прост селянин" е може би един от най-измамните изрази който използваме понякога. Простите селяни знаят толкова много неща за живота, научават ги от деца, и  които аз сигурно никога няма да науча...
Но в тази материя... не казвам, че всичко мога да обясня, но обяснения с Ротшилд и Рокфелер са просто наивни.

И не си прав! Старая се да вникна в мнението на събеседника си. И смятам, че си прав за някои от констатациите си, но не и за причините. Една част от материалите ти приех, друга - отхвърлих...
Хм... Ако искаш да ти галя ушите и да ти казвам "Прав си Слави! Много знаеш за тези работи!" Няма да стане. Даже на 1-ви април.
Филмчетата не стигат!
Жив и здрав!

Мисля си, че очакваш от мен да смилам всичко до степен на садене на домати, за да се разбере добре. Е, няма как да стане. Който разбрал, разбрал. Който не е - да е. От всичко написано, ти разбра само "световен заговор", Ротшилд и Рокфелер. Така и на мен ми звучи наивно.
За пореден път пиша максимата, че мозъкът отказва да приеме това, което не може да проумее. Явно аз не проумявам Платон, а ти не проумяваш моята теза. Нищо ново под слънцето.
И изобщо не очаквам да ми казваш, че съм прав. Нито си първия, нито ще си последния, който ще си държи на гледната точка без да иска да вникне в отсрещната. И точно на това се разчита. Здраве да е. :)



Слави,
Истината? Коя Истина? Моята, твоята, на политиците? Многолика, също като Хеката.  :D
Политиците и по-точно висшия ешелон, не можем да разберем. Затова, и ни избива да търсим конспирация.
За мен ... Не се имам за умна и след като оценявам за глупави действия, следва ли, че политиците са глупави? Обземат ме съмнения и как не? Може ли да е толкова глупаво, че да е от глупост? Нещо друго трябва да е? Скрито ...
Но, това за политическата "класа". Защо трябва да се равняват всички хора с тях. Най-обикновените хора? Нищо изгубено няма в тях. Единственото, като проява е - заразителен негативизъм. И става такъв, когато го приемем и се примирим с него. Също толкова заразителен е и Позитивизмът, но не толкова натрапчив, и забележи, търсен от всички.
Мантрата - трябва да си нахален, агресивен, за да успееш е алабализъм, от където и да се погледне.

Ай  *drink11*, за закриването на форума. Има-няма 40 дни. После ... поемаме по белия свят. Обратно броене. Сега разбирам, защо си говорите за "обратните" неща в живота и древността. От обратното броене ще да е.  *rofl* *drink11*

Днес:
Оммм 43 ...  *sheep*

Да ви е хубав денят и седмицата! :)

 *flower2*
Муза, имам предвид ОБЕКТИВНАТА истина. Моята, твоята и на политиците е субективна, защото е въпрос на гледна точка. Например, ако попиташ 100 човека "Каква е причината за надутия и спукан имотен балон и последвалата го криза?", ще чуеш 100 различни отговора. СУБЕКТИВНИ. А ОБЕКТИВНИЯТ може да не е сред нито един от 100-те. За това мисля, че ако знаеш ОБЕКТИВНАТА истина преди другите, значи си следял и разчитал обективно фактите и ще знаеш какво предстои. Това е ОГРОМНО предимство. Утре започва от днес. Ако събитията утре те изненадат неприятно, значи днес нещо не си внимавал. Изключвам събитията, които се дължат на форсмажорни обстоятелства.  *flower2*

Ай.  *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Жорка,вие новогърците изглежда никога няма да разберете,че колкото и да си въртите задника винаги ще е отзад :)"днешната европейска култура има за извор и прототип античната гръцка".Затова и античната гръцка е измислена от бенедектинските монаси .Само като погледне вида на съвременните гърци,изглеждащи външно незасегнати от еволюцията, на човек му става ясно,че има някаква голяма пропаст между античния свят и сегашните приматоподобни обитатели на тези места.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Жорка,вие новогърците изглежда никога няма да разберете,че колкото и да си въртите задника винаги ще е отзад :)"днешната европейска култура има за извор и прототип античната гръцка".Затова и античната гръцка е измислена от бенедектинските монаси .Само като погледне вида на съвременните гърци,изглеждащи външно незасегнати от еволюцията, на човек му става ясно,че има някаква голяма пропаст между античния свят и сегашните приматоподобни обитатели на тези места.

Античните гърци са копирали знанията си от късния Египет. Включително и Платон. Ератостен, който намерил обиколката на Земята е получил знанията си в Александрийската библиотека - най-големият академичен център по онова време в Египет. Но той не е бил грък, а африканец. Гръкът Платон също е учил в Египет. Въобще идеята за "демокрация" и т.н. "Нов световен ред" е взаимствана от египетското общество. В това общество, което е наследник на по-древни култури и цивилизации като Шумер и Атлантида, за която уж Платон първи споменава, гражданството не се получава по рождение, а със заслуги към обществото и нещо като клетва пред старейшините - жреци и философи. Идеята, за която толкова Жорето приказва е открадната и изплагиатствана от древноегипетското общество. А именно, че философите и старейшините имат правото да управляват държавата, че те не трябва да участват в бизнеса и тяхното материално благополучие е задължение на обществото - все "Платонови' идеи, откраднати от древноегипетското общество. Къде се вписва един брокер в цялото уравнение няма да коментирам. Моят даскал по философия казваше, че на човек, чиято жена е проклета не му оставало друго, освен да стане философ. Очевидно има и доста свободно време чиляка. Лошо за бизнеса, но добро за духовността. Нещата никога не са линейни, а най-малко са триизмерни. Или трифазни, дефазирани на 120 градуса. Т.е., материалното обезпечение от една страна е цел, но от друга е бреме и задължение. Жаждата от една страна е стимул, но от друга е алчност и порок. Или духовното израстване задължително е в комплект с материалната нищета. Инак Буда щеше да си остане цар, Ванга щеше да е банкерка, а Иван Рилски - милиардер. С други думи,

По-лесно е камила да мине
през иглени уши, нежели богат
да влезе в царството Божие

(Мат. 19:24).

Къде се вписва в тази духовна картинка мързелив и алчен, със скъпо свободно време и обичащ тлъсто брокер - философ е отделен въпрос.

Ай, за тлъстото, мазното и лесните пари! *beer*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Къде се вписва в тази духовна картинка мързелив и алчен, със скъпо свободно време и обичащ тлъсто брокер - философ е отделен въпрос.

Във ведомостта за възнаграждения от фонда за пропаганда на гръцкото културно министерство.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
 *yahoo*
Скитъре,
Да ти призная своята глупост!
Бях стигнал до извода, че си клеветник и хулител на брокерите, но по неведомите пътища на симпатиите (от гр. συμπάθεια) го оправдавах,.... мислех си: обиден от несправедливостите на живота, беден но образован, креслив, но с честно сърце. Душата, ми мазната, рядко наивна, или колкото е останало от нея, неосквернено от богатството, подведе алчния ми ум!
А е трябвало да си отговоря само на един прост въпрос!
Възможно ли е клеветника да не е и лъжец?
Нали ти не пишеше за бетоните и строителното предприемачество, като общия ни приятел, бялото румено дупе, къде да те хвана?! Дори не ми мина през ума, че можеш да лъжеш така елементарно като... "Лъже като циганин" казват в такива случаи българите. Прави ли са? - не знам.
За дълбочината на ума ти... започна да ми просветва като взе да "печелиш" с магазини от по 1000 евро, но пак го отдадох на хормоните или заради συμπάθεια -ите, моите... То... възможно ли е един брокер да види толкова дълбоко в тъмното?...
Но... в името на брокерската истина! Човешката ценност не се крие във външните белези на ума и душата. Продължавам да мисля, че съм по-глупавия!



... да си дойдем думата.
За Ератостен (Ερατοσθένης ο Κυρηναίος), приятелю, френци, немци, английци, че и българи казват, че бил грък, роден в Киренайка, завършил в Атина и работил в Александрия.
Да! Да!
В онази Александрия, основана от един Александър,  възпитаник на Аристотел, син на Олимпиада и Филип, който твърдял, че рода му тръгвал от Херакъл (Херкулес. То затова до днес сите македонци са юнаци - от Херакъл ще да идва!)
Прочутата египетска библиотека била основана от един грък или по скоро под насърчението на Δημήτριου Φαληρέα, бивш тиран на Атина, от първото поколение на Перипатическата школа, по времето на един друг грък, чиято династия управлявала Египет няколко столетия - Πτολεμαίου Α'.
Иначе... гръцки градове в Египет имало много преди Александър - 5-6 века преди него ...

Прав си че гърците гепили много неща от варварите, но не както белото, румено дупе гепи вестникарски цитати за да светне на научния небосклон...
По въпроса Платон казва, че няма нещо което елините да са взели от варварите и да не са го направили по съвършено. Един велик варварин - Ницше, двадесетина столетия по късно обяснява варварската завист към гърците, този "малък лицемерен народ", със следния факт. Нямало нещо, по негово време, дето варварите да направят, и... Таман да си повярват, че са фанали .... и откривали че гърците вече го били направили, отнякъде изскачал гръцкият прототип - по съвършен, по блестящ, сякаш надсмиващ им се...
Платон и Ницше - един варварин..., е! Не аз!

... нямам предвид Платонивите идеи за държавата, а платоновата идея за Идеята!
Твоят даскал по философия е трябвало да ти обясни още, че духовната нищета най често върви ръка за ръка с материалната. То от там и филантропското ни заблуждение, че като подпомогнем някого материално ще израсне духовно.
Объркал си се и за Иван Рилски и за Ванга. Те са  пример, че богатството следва духовността. Богат манастир и църква не се строят без пари.
За Буда - не знам. Основателите на Александрия и на Александрийската библиотека не били бедни!

Та... Скитъре
С бЕлото румено дупе, преди да седнем заедно да се пържим във пъкъла, лъжци, клеветници и брокери тлъсти, вижте там... съчиненията на тибетските монаси, че и новите марсиански публикации...
Разобличете ги най-сетне мръсните гърци и министерството на пропагандата им!


Ай!
За царството божие, където вечно ще мързелуваме без леб за отслабване и всички ще имаме време - демек и пари!
 *drinks*




Жорка,вие новогърците изглежда никога няма да разберете,че колкото и да си въртите задника винаги ще е отзад :)"днешната европейска култура има за извор и прототип античната гръцка".Затова и античната гръцка е измислена от бенедектинските монаси .Само като погледне вида на съвременните гърци,изглеждащи външно незасегнати от еволюцията, на човек му става ясно,че има някаква голяма пропаст между античния свят и сегашните приматоподобни обитатели на тези места.


Античните гърци са копирали знанията си от късния Египет. Включително и Платон. Ератостен, който намерил обиколката на Земята е получил знанията си в Александрийската библиотека - най-големият академичен център по онова време в Египет. Но той не е бил грък, а африканец. Гръкът Платон също е учил в Египет. Въобще идеята за "демокрация" и т.н. "Нов световен ред" е взаимствана от египетското общество. В това общество, което е наследник на по-древни култури и цивилизации като Шумер и Атлантида, за която уж Платон първи споменава, гражданството не се получава по рождение, а със заслуги към обществото и нещо като клетва пред старейшините - жреци и философи. Идеята, за която толкова Жорето приказва е открадната и изплагиатствана от древноегипетското общество. А именно, че философите и старейшините имат правото да управляват държавата, че те не трябва да участват в бизнеса и тяхното материално благополучие е задължение на обществото - все "Платонови' идеи, откраднати от древноегипетското общество. Къде се вписва един брокер в цялото уравнение няма да коментирам. Моят даскал по философия казваше, че на човек, чиято жена е проклета не му оставало друго, освен да стане философ. Очевидно има и доста свободно време чиляка. Лошо за бизнеса, но добро за духовността. Нещата никога не са линейни, а най-малко са триизмерни. Или трифазни, дефазирани на 120 градуса. Т.е., материалното обезпечение от една страна е цел, но от друга е бреме и задължение. Жаждата от една страна е стимул, но от друга е алчност и порок. Или духовното израстване задължително е в комплект с материалната нищета. Инак Буда щеше да си остане цар, Ванга щеше да е банкерка, а Иван Рилски - милиардер. С други думи,

По-лесно е камила да мине
през иглени уши, нежели богат
да влезе в царството Божие

(Мат. 19:24).

Къде се вписва в тази духовна картинка мързелив и алчен, със скъпо свободно време и обичащ тлъсто брокер - философ е отделен въпрос.

Ай, за тлъстото, мазното и лесните пари! *beer*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Ератостен е роден в Африка. Това имах предвид.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Ератостен е роден в Африка. Това имах предвид.
То и Жорката не е от Гърция,ама е по-грък от гърците.Сякаш е правен от събран с лъжицата генетичен материал от камъка ,на който е седял Платон.Толкова усърдно громи варварите.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ератостен е роден в Африка. Това имах предвид.
Личи си:
Но той не е бил грък, а африканец.
Търкулне ли се топката - нараства като лавина.
Въобще идеята за "демокрация" и т.н. "Нов световен ред" е взаимствана от египетското общество.
Да бе! И идеята за фараоните!
Shit...



Ератостен е роден в Африка. Това имах предвид.
То и Жорката не е от Гърция,ама е по-грък от гърците.Сякаш е правен от събран с лъжицата генетичен материал от камъка ,на който е седял Платон.Толкова усърдно громи варварите.
И мнимите строителни предприемачи - бели, румени дупета.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Ератостен е роден в Африка. Това имах предвид.
Личи си:
Но той не е бил грък, а африканец.
Търкулне ли се топката - нараства като лавина.

Виж сега, прав си, че е грък роден в Африка. Затова се поправих. Но чак пък да ме изкарваш лъжец заради това, че и лавини да ти се привиждат, хайде моля. Очевидно ти е болезнена темата за потеклото и родината. Сигурно си роден в България и дълбоко в душата си някъде не си уверен какъв си всъщност. Де юре си по-грък от гърчолята, но де факто в български форум пишеш. Душевно противоречие ли съзирам или някаква особена форма на интернационализъм? Но предвид "любовта" ти към "варварите", по-скоро ще да е първото. Както и да е, това не ме интересува.

Давам си сметка, че напоследък пиша само и единствено заради провокативните ти "забележки". Даже и зарибявки ми пускаш, като се надяваш да клъвна. И аз кълва, но не си ми интересен вече, Жоре. Няма ново, няма смисъл, даже и мисъл не долавям, сякаш съм в раздела "използвана литература" с теб. Видях там Платон и някои други - добре. Списъкът вероятно е по-дълъг, но аз имам друг път пред себе си.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Виж сега, прав си, че е грък роден в Африка. Затова се поправих. Но чак пък да ме изкарваш лъжец заради това...
...
... Давам си сметка, че напоследък пиша само и единствено заради провокативните ти "забележки". Даже и зарибявки ми пускаш, като се надяваш да клъвна. И аз кълва...
Щях да започна така.
Shit-ърче, разбира се че те провокирам и разбира се, че кълвеш...

Но... Не го заслужаваш, чак до там. Не си толкова лошо момче...
Злото било незнание по същество, според Сократ...

Затова ще започна:

Разбира се, че те провокирам и разбира се, че кълвеш.
:D
*drinks*

Но... нашият спор, моят и твоят, не започна от гърците, а от брокерите. Гърците ги включи ти, а в последните постове взе да ми правиш и психоанализа - беше включена и жена ми - инсинуации, че е "проклета"... Сега - моето "душевно противоречие" -  в български форум, защитавал съм "гърчолята".
Какво престъпление, а!
Като да защитаваш брокерите в антиброкерска компания!
 ;)
Сега... защо реши, да включиш жена ми и гърците, знам, но не мисля да те психоанализирам.
Отхвърлих лъжите! Не всичките, но за мислещите хора - достатъчно.
Щом има лъжи - има лъжец.
Като ги хванат - "по честните" лъжци, винаги се "поправят"

По-дебилите, като бялото, румено дупе търсят друг линк, друг Гайдов, да докаже нелепиците си.
Не е престъпление - диагноза е вероятно!
И там, нашият спор не почна от гърците, а от строителството и бетоните. Усъмних се в компетентността му и бях прав - оказа се дюкянджия.
Нищо лошо да си дюкянджия! Но...
В един български форум най-лесно намираш подкрепа срещу "гърчолята"...
Отхвърлях лъжите, колкото мога...

Ай! За "гърчолята" (в български форум? -  не може да е истина!) и за жените!
Нали за последните филопростваме!?

 *drinks*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Гърците ги включи ти
Сега... защо реши, да включиш жена ми и гърците, знам, но не мисля да те психоанализирам.
Отхвърлих лъжите!

КЪДЕ СЪМ СПОМЕНАЛ ЖЕНА ТИ БЕ, ЛЪЖЕЦ?!

Ти си лъжец, Жоро! Ти вкараваш думи в устата ми, които не съм изричал, първи вкара гърците във форума, а виниш мен за това! Погледни си заглавието на темата, лъжльо!

« Последна редакция: 03 Април, 2014, 20:29:11 от Скитър »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Ти си лъжец, Жоро! Ти вкара първи гърците във форума - погледни си заглавието на темата, лъжльо!
Абсолютно! При това нагъл мазняк  и доста тъп,въпреки ,че се е научил обилно да словоредства безмислици. Не може дебелото тъпо говедо да си представи,че  една компания може да има няколко дейности едновременно като дюкян,да има цех за бетони и  даже лаборатория за ароматни добавки за ХВП  и собственика и да има хабер защото им е намерил допирателната.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
КЪДЕ СЪМ СПОМЕНАЛ ЖЕНА ТИ БЕ, ЛЪЖЕЦ?!
Ти си лъжец, Жоро! Ти вкараваш думи в устата ми, които не съм изричал, първи вкара гърците във форума, а виниш мен за това! Погледни си заглавието на темата, лъжльо!

На темата дори не съм автора - нищо че пише така - продължих я само.
Живея в и зная доста за Гърция. Пиша каквото зная.

Нашият спор с теб не беше по темата, а за клеветниците и хулителите на брокерите.


Лъжите преки посочих...
Да обясним сега как се правят инсинуации, лъжи по своята същност, по Скитърски...
Античните гърци са копирали знанията си от късния Египет. Включително и Платон. Ератостен, който намерил обиколката на Земята е получил знанията си в Александрийската библиотека - най-големият академичен център по онова време в Египет. Но той не е бил грък, а африканец....
От горното, започващо с лъжа в първото изречение още, човек остава с впечатлението, че гърците се образовали изцяло в Египет, едва ли не, всички заслуги за гръцката образованост се дължат на фараоните - гърците - посредствени копировачи.
Нито дума за това, че:
Късният Египет е елинистичен Египет, превзет политически и културно от гърците, Египет на Птоломеите. И след присъединяването му към Рим при Клеопатра, общо в продължение на 10 века, остава елинистичен (сам Рим е елинистичен), впоследствие християнски. До войните на арабите с Византия е нейната житница.
Горното - политически. Културно? Кавафис, примерно, е александрийски грък.
Прочутата Александрийска библиотека, "най-големият академичен център по онова време в Египет" е най-голямата гръцка библиотека на античността, - основана от гърци, построена, събирана и управлявана от тях в един град проектиран, построен и населяван от тях... Първите съчинения в библиотеката са съчиненията на Аристотел.
Последните потомци на александрийските гърци се връщат в Гърция в средата на 20-ти век. Колко са останали и останали ли са? Не много, предполагам. Колко са оставили? Много, казва археологията! Като гърците навсякъде по света.

Но не му стигат лъжите и манипулациите на Скитъра!
Трябва да бъде и гнусен!
... Къде се вписва един брокер в цялото уравнение няма да коментирам. Моят даскал по философия казваше, че на човек, чиято жена е проклета не му оставало друго, освен да стане философ. Очевидно има и доста свободно време чиляка...

А баба ми Скитъре? Как би се вписала?

Объркал съм се одеве.
Трябвало да започна така:
Shit-ърче, разбира се че те провокирам и разбира се, че кълвеш...
 ;)


*
Ти си лъжец, Жоро! Ти вкара първи гърците във форума - погледни си заглавието на темата, лъжльо!
Абсолютно! При това нагъл мазняк  и доста тъп,въпреки ,че се е научил обилно да словоредства безмислици. Не може дебелото тъпо говедо да си представи,че  една компания може да има няколко дейности едновременно като дюкян,да има цех за бетони и  даже лаборатория за ароматни добавки за ХВП  и собственика и да има хабер защото им е намерил допирателната.
*rofl*

Уаууу!
Имал съм работа с едрия бизнес!  :D
Собственик на компания!
Има ли компаньонки?
С каква диагноза са?