Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1218844 пъти)

nearvana

  • Гост
и да внеса малко хумор в ситуацията с една статийка в инвестора

Нови рекорди на БФБ: 21 минути без сделка, 36 минути без промяна на SOFIX

Оборотът в първите 30 минути беше едва 1 900 лв.

Статия

Тази сутрин на БФБ-София бяха поставени три рекорда. Първият е 21 минути и 39 секунди без сделка, с което бе подобрен рекордът от 1 февруари 2010 г. от 17 минути и 16 секунди.

Вторият рекорд е оборот от едва 1 900 лв. в първите 30 минути на търговията.

Третият рекорд е 36 минути без промяна в нито един от 4-те индекси на БФБ-София, въпреки че имаше сделки с 3 от дружествата в индексите, но те се търгуваха без промяна в цената.


Е тази графика и да я постне някой просто няма защо да се дърляме за нея  :D ...

ъъъ сори за оф-топика

поздрави






Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Барба и Начев са двама съфорумци, които аз много уважавам и чието мнение много ценя. Няма как да заема страна.

Вербалната комуникация липсва и макар че, четейки, се усещат почти всички нотки,  понякога липсата ѝ, оказва влияние...

Бих могла да кажа, как е изглеждало в моите очи, но след поста на Начев, ще се въздържа.  Мисля, че не е необходимо повече да се човърка...

Вместо това, ще направя друго... Ще се извиня.

В последните дни, между мен и Барба прехвърчаха искри. Завършекът беше мой, с който никак не се гордея. Вярно, че бях провокирана, но не този беше начина, по който да отговоря. Така че, нищо не ме оправдава.

Барба,

Извинявай! Прости ми...

Да гледаме напред, какво ще кажете...  :)

 *drink10*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Начев, Барба,

Имате поздравче в темата за поздрави...  :) *drink3*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
То си е за "Преглед на печата", ама си е баш по темата:

Гръцка имотна трагедия
Все повече чужденци избягват да инвестират в пазара на жилища в южната ни съседка

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Гръцка имотна трагедия

Много интересно !
 *beer*
 От лявата страна близо до главата на статията има една интересна графика. Кликнете за увеличаване и я разгледайте.
Аз при първия поглед  директно я пропуснах, че е много дребна.

trade.energy

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +9/-8
  • Респект: +2
    • Профил
Здравейте
Как сте ?Надявам се че е всичко ОК !!
А сега по темата какво става в Гърция...
хахахахахахаха дабучите се самозакопават!!
Прости и тъпи същества с манталитет на черграи(цигани) макър ,че имат генетично в кръвта си циганска жилка.Както съм казвал тези идиоти са търтей и  дабучи и от тех даска за кочина нестава ..... и хоп избега прасето.
Те големите борчове са си голема хапка за лапане ама после и тегаво излизат.В подкрепа на  мойто виждане за маляшкият манталитет ето ви нещо постно за размишление:
Военни камиони доставят гориво до бензиностанциите в Гърция
31 юли 2010 | 17:26 | Агенция "Фокус"
Начало / Гърция
Атина. Военни камиони от днес започнаха да доставят гориво до бензиностанциите в Гърция. За снабдяването на островите се използват кораби от военноморския флот, съобщиха македонски медии. Нефтените компании започнаха доставки със собствени цистерни. Въпреки това, според гръцки медии, броят на бензиностанциите, които са заредили с гориво, е много малък и се очертава сериозна нафтена криза.
Стачката на превозвачите започна в понеделник и остави стотици хиляди туристи по гръцките курорти без възможност да напуснат Гърция. Хотелиерите обявиха, че стачката вреди на туристическия сезон. Превозвачите вчера отказаха компромис с правителството. В нафтената рафинерия в Солун се стигна до сблъсъци. Проблеми има с доставката на продукти от основна необходимост. Поради отказа да се подчинят на правителственото решение да възобновят работа, превозвачите може да бъдат изпратени на съд, лицензите на фирмите им - отнемани, а превозните средства - конфискувани.
Причината за стачката на гръцките превозвачи е, че правителството готви либерализация на транспортния сектор като част от условията по споразумението, сключено през май между Атина, Европейския съюз и МВФ за отпускане на 110 млрд. евро.
А имало е и тарикати дет продават бензинчето на 5ойро литърчето
А за мое изключително голямо удоволствие ситуацията е още по напечена в правилното направление т.е. бързо и качествено скапване на държавността на изкустевено създадената държавичка Малакия демократия хахахаха ба си и демокрацията.
Както съм казвал и ще го твърдя дабуча си е дабуч и с тези си действия на една шепа алчни тъпанари съсипват ударно цялата икономика което пак се повтарям е хубаво нещо.
Изводъте е: много алчност и мераци за запазване монополно положение от шепа чергари води до самоубйиство(нещо да ви напомня и в нашата страна...?).
По този хубав повод ви поздравявам с песента на Хиподил - Зидаромазачи(намерете си я в нета) 8)
Айде весело лято и дано да се срйинат както трябва имотите и акцйите та да се изнесем по на юг - нашото рано или късно ще си го вземем
Хахаха както се викаше по мачовете на национала ГОСПОД Е БЪЛГАРИН  :D ;) *valcho*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Алеко, Алекоооо! Убиецът ти е още жив!  ;)

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Алеко, Алекоооо! Убиецът ти е още жив!  ;)
Когато си права, права си ...

koganev

  • Гост
Военните в Гърция все пак се намесиха... Значи ще да съм познал посоката.

Сега остава да позная крайната точка.

Алеко не го барайте. Откак кръстиха на него един "Москвич",  стана ясно колко го тачи народът и Партията въпросния Алеко. Самият израз "москвич Алеко" е сам по себе си  фундамент на българската родова памет. Съветските вождове и да са искали да ни се подиграват, пак нямаше да се сетят за такава дебелашка шега.

Поради горното сега подмятанията ви може да останат неразбрани. Все пак Алеко е известен сред народните маси с високата си проходимост и почти безсмъртната си душа - за какво убийство говорите? Ами Алеко на трета качва баири, дето Бенц не може дори да си помисли...


jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
http://dnevnik.bg/pazari/2010/08/05/942536_sobstvenikut_na_globul_otchete_zaguba_ot_61_mln_evro/

Как ще коментирате този "резултат" от водената политика спрямо икономиката...


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат
Внимание: тази тема не е активна от 120 дни.
Може да продължиш с отговора си или да създадеш нова тема.

Я гледай ти! Какъв умен форум! Известява те за умрелите теми!
Да опитаме да и дадем глътка въздух преди да е умрял целия форум.
Че то форумите ни... като демокрацията ни...

В имоти.нет започна поредната цензурна кампания!
Но имоти.нет е частен форум. Форума на Маги!

А този тук е обществен форум :) Форума на Додо!  *pinnochio*

Когато нещата се измислят от умен човек, те се измислят умно!
Искате демокрация?
Ето ви демокрация! - Всеки от вас може да наклепа или похвали другарчето си с - или +. Демократично! Ако някой набере прекалено много -чета мнението му се скрива. Ако много прекали - Додо или някой мЪдератор го изтрива!
И все пак, госпАда! Плюсчетата и минусчетата са къде по-за предпочитане! Създават самоконтрол. Автоцензурата е велико изобретение  на демокрацията!
Нали искаме демокрация?
Вярно, че има демокрации където гражданите не слагат плюсчета и минусчета помежду си а на мЪдераторите... пардон, на властниците! Ама те са разпищолени демокрации!

---
Додо,
Нищо лично приятелю! Просто и най-умния понякога си е малко прост. Като мен.

Сега да премина на първата тема (че гоголчо е зачекнал и една друга за т.нар. евро+ тясно свързана с нея. Но за нея по-натам.)

От няколко дни ми се въртят едни аналогии из главата с една българска, а може би не само, поговорка.
Въшката като се наяде и излиза на челото, според моя приятел Андрешко.
Пък аз си мисля.
Мутрата като се наяде и бб излиза начело на бг!
Осито като се наяде и Меркел излиза начело на гдр!
Пфенингаджиите като се наядат и Германия излиза начело на оопата!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Жоро,

Не може да става сравнение между Додо и администраторите на другия сайт. Никога не е било, да възникне нещо тук и Додо да си мълчи  и скатава в ъгъла. Ако някой е получавал временен бан - това е бил Собственик. И то, след предупреждение. Забележи, че така го прави, че дори и Собственик не му се сърди.

Погледнато от страни там, изглежда така: в ниското - се гледа "отгоре". И става гротеска.

Ще го напиша и тук:

Половин Истина = Лъжа!
Половин принцип = Безпринципност


Жалко! Беше хубав форум. Лошото е, че се пръснахме, но...

Радвам се, че тази темичка отново оживява... :)

 *drink11*


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат на: gogolcho
....Заслужаваме ясни отговори
Цитат
Подписването на пакта за еврото, с което ще се спасяват държавите с финансови проблеми в еврозоната, ще бъде комбинирано с регулативни промени, които ще засегнат всички присъединили се, стана ясно при дебатите в Европейския съвет в петък. Най-рисковите от тях за България са повишение на данъците и замразяване на доходите.
Объркващите за гражданите новини, които идват от Брюксел, са съпроводени от пълно мълчание от страна на управляващите...

Не само за гражданите са объркващи новините от Брюксел. Немският брюксел не е наясно какво точно прави! Благородният Саркози, се оказа благороден пинокио! За дебелата кака, дори коментарите са излишни! Ще споменем само, че след 58 години на власт, дебелата кака докара до провал партията си в бастиона и Баден-Вютенберг.
Дебелата кака си отива бавно и безславно - това е ясно. Въпроса е колко поразии още ще направи и колко големи ще са последствията на вече направените.

2003 година немско-френския дует първи наруши пакта за еврото. Мотива... - били много големи!
В допълнение, немците стегнаха коланите на собствения си електорат в полза на собствената си неолайнярска олигархия и под предлог конкурентноспособността.

Конкурентността изисква също да се произвеждат немски кисели краставички в турция и да се продават в гърция! Наричат го още "производителност"! Пак конкурентността и производителността изискват надуването на един огромен балон в Ирландия, и малко по-малък, по чиста случайност, в останалите проблемни страни (не че последните са невинни девици).
На ирландците, пак заради конкурентността, дори позволиха ползването на механизма Emergency Financial Assistance. Колко дълбоко е бръкнала там ирландската централна банка вероятно никога няма да разберем докато на власт е немския неолайняризъм...
Конкурентността, а не лакомията, изисква също набълбуканата с американски книжни боклуци дойче банк да ги прехвърли на немските държавни банки - тихо, под сурдинка...
И тъй като подобно дебелоочие дори немското стадо не може да понесе без да възроптае се намери и виновен.
Мързеливия грък!

Малко любопитни факти.
Спроред евростат средния грък работи 2100 часа годишно, средния немец - 1450. (Дано не се намери някой промит ганьовски мозък да ми обяснява за производителността!)

Още фатки! Просто любопитни и случайни.
Господин Христофоракос, шефа на Сименс в Гърция забягнал от тукашното правосъдие в немско за да отговаря за действията си под покровителството на немското "правосъдие".
Бил син на един друг господин Христофоракос - успял да избяга от Гърция в немско в суматохата на гражданската война, щото го очаквал съд за сътрудничеството му с райха...

Някой беше казал, че историята се повтаряла като фарс!

Около 2013 ще  приключи спасяването на неолайнярските немски банкови и др. задници.
След това, с новия пакт за еврото, спокойно страните от периферията могат да бъдат фалирани! И оръфани до кокал!
Нали са мързеливи!!!


.-------------
Жоро,
Не може да става сравнение между Додо и администраторите на другия сайт.
...
Че аз не го сравнявам с администраторите, скъпа!
А със собственика му. Може и да е по-добър Додо, не знам. За оправдание на Маги бих могъл да кажа, че там форумът е просто допълнение към бизнеса и... за бизнес става въпрос! и съответните политики. (не коментирам правилни - неправилни).


Жалко! Беше хубав форум. Лошото е, че се пръснахме, но...
...
"Беше?"
Беше форума на Скитър!
После трябваше да стане обществен и нецензуриран форум! Затърсихме му място!
За малко да стане форума на Оунъра (дето още ми праща материали за фанариотите. Как да му вярваш после на такъв човек!)
И стана форума на Додо!
Беше -то е неминуемо, не защото Додо е лош човек, а защото не това беше първоначалната идея!
За съжаление!


---------------------
annvlad,
с Гърция и Германия съм свързан и емоционално и затова вероятно може и нещо да се получава. но уверявам те - трудно намирам думите - даже май заради това повече се хванах да попиша отново. :)
Отиди в Испания. Заслужава си!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Немците са ясни - опичат си работата и вероятно не само няма да загубят от подкрепянето на Гърция, но и ще спечелят. Обаче нещо не ми е ясно къде сме ние в цЕлата схема, по-точно каква ще ни е ползата? Може ли да се получи така - ние даваме пари на Гърция, Гърция налива в банките си, банките ги раздават на наши фирми обаче по българския лихвен процент :-\

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Спасителният фонд за еврозоната: най-бедните ще платят най-много
http://www.dnevnik.bg/analizi/2011/03/28/1066725_spasitelniiat_fond_za_evrozonata_nai-bednite_shte/

И по-богатите ще спасяваме - Ирландия, Белгия, Испания...

« Последна редакция: 28 Март, 2011, 23:54:20 от gogolcho »