Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228372 пъти)

nearvana

  • Гост
По темата за гръцките сидиес-и и кой държи късата клечка днес ми попаднаха 2 инфота по въпроса:

1. Domino #2: S&P Downgrades Largest French Retail Banking Group, Credit Agricole, To A+ From AA-, Due To "Greek Exposure"
http://www.zerohedge.com/article/domino-2-sp-downgrades-largest-french-retail-banking-credit-agricole-greek-exposure-aa

с две думи Credit Agricole е даунгрейдната поради експозиция към гърция. НО, експозицията не е чрез сидиес-и а чрез емпорики банк която била собственост на Credit Agricole.
Пиша го защото в статията става въпрос и за експозицията през сидиес-и

"The downgrades reflect our view that reduced creditworthiness of the Greek sovereign puts pressure on GCA's financial profile, given its exposure to the troubled Greek economy, mostly through its subsidiary Emporiki Bank of Greece (not rated).
...
In our view, GCA's direct exposure to Greek sovereign debt in its banking and trading books is much more limited than that resulting from Emporiki's operations. The insurance division also bears some net exposure to the Greek sovereign (the last amount publicly disclosed by the group, in May 2010, was slightly less than €400 million, net of policy-holder profit-sharing and tax). We believe that GCA would have the flexibility to absorb losses if Greek sovereign debt was restructured, even with a 30%-50% recovery."

Но другото, е по-важното
2. Guest Post: Greek CDS - Missing The Forest For The Trees
http://www.zerohedge.com/article/guest-post-greek-cds-missing-forest-trees

...
The Greek CDS market is actually fairly small.  According to DTCC, there is only 3.8 billion euro of net CDS exposure on the Hellenic Republic. That compares to almost 300 billion euro of debt outstanding. There may be some additional exposure to Greece cds since it is included in SOVX, but the Greek portion of net SOVX exposure is very low, and some of the exposure is offset by investors who trade 'cds index arb'.  Not only is the 4 billion euro of exposure relatively small, most of it is held in mark to market accounts, so a lot of the loss to the system is already accounted for.
...

та не звучи като да има кой знае къв проблем със сидиес-ите

поздрави
 *drinks*
« Последна редакция: 21 Май, 2011, 01:24:24 от nearvana »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил

Не! Строго погледнато ако "система (един механизъм) дава различни резултати при едни и същи входни данни и условия" значи системата не е детерминистична а стохастична.


хм,много добре,светнат си на неща,за които требе да си чел повече литература от "университетско" ниво.....
     само че занеш ли къде е проблема в ривърсването на система,независимо дали е хаос или случайна?
  проблема е психологически..... та освен пробабилити науки и логика,тук е прекалено восико нивото,требе и психология....  та ти обвиняваш жоро,че е привързан към гърчетата,за което съм съгласен,но в другата тема,колкото и факти да ти трупах за историята с голдмън,пак отхвърляше доказателствата.... също както и колкото и доказателства да даваш на жоро,тръдно ще го убедиш,че е в грешка ........
     та ако правиш някво изследване,преди да търсиш логика и дали е случайна или хаотична,трябва да отсееш догматизма и заблудите ,които се въртят в тази система от гледната точка,на този,който ти е представил това инфо.....

а тва е най трудното,вЕрвай ми....
   ще ти дам пример,че да асоциираш най добре кво имам предвид:
 палестинците изстрелват 2  ракети в израел,разрушават 3 къщи и убиват 2 души..... тва е инфото...... ама я са да видиме ,ако четеш арабски вестник,ще пише какви герои са палестинците,ако четеш еврейски или западен вестник,ще прочетеш кви бандити и терористи са палестинците ..... и накрая това инфо ще го пречупиш през твоите "чувства" -не само ще го утъждествиш,но и ще отъждествиш и вестника,от където си го прочел.....
   после продължаваме:
  еврейте отвръщат на удара- влизат с танковете в палестина ,сриват 20 къщи и убиват 10 палестинеца..... демек-око за две,зъб за цяло чене.....и после медиите......
   и после ти пак отъждествяваш събитието -ако си по ЛЕКОмислен,веднага ставаш или пропалестинец,или проеврейн...но дори и да си умно парче и да не попадаш в клопката на отъждествяването (вземането на страна) ,ПАК моа да сгрешиш:
ако прочетеш ,че евреите са избили 10 палестинеца,но си пропуснал да прочетеш,че преди 1 месец палестинците са убили 2 евреи....... пак изпадаш в клопката на заблудата......
   ама квото и да смяташ,квото и да човъркаш,на който и да си присърце..... съмнявам се,че ще забележиш,че петрола е паднал , а след тези събития се е качил..... и че иранците кат падне петрола,дават няколко ракети на паелстинците,"помагат" допълнително с 10 милиона КЕШ за "борбата срещу неверниците" , тия почват да се стрелят,петрола се качва и иранците правят 100 милиона от размириците,които те са финансирали само с 10 милиона........
    нито пък ще ти светне ламБата,че  двете ракети дето са дадени от иран на палестинците,са дадени на иранците от москва ....... като "подарък" за вечна дружба и ...... скъп петрол *girl*
     

та....... за да определяш домейните кви са,трябва:
1.да си 100% БЕЗпристрастен-малко хора имат това качество- веднага падат във вземането на страна и директно достигат го грешните изводи
 2. много често нямаш двуизмерна графика,а е триизмерна- демек кога 2 страни са в конфликт,от който никоя не печели,да знаеш,че има трета страна,ако не и четвърта...... не са само два векторите,моа да са много и да сочат навсякъде......та моа да знаеш,че не са линии(без посока) а са вектори ( одат на некъдеси) .......
   тук ще ти спомена и гръцко,ирланско,германско,френско,португалското векторизиране..... всички знаеме,че и ирландия и  гърция и португалия ще думнат,а който го финансира в момента,финансира пирамиди- никой не печели,всички ще загубят...... ЗАЩО ГО ПРАВЯТ?????? от солидарност? ми тва дори не е и солидарност!!!!!!
  кво следва? следва,че има и нещо ОЩЕ в системата...... освен знайните вектори,има и незнайни *pinnochio*

3.никога не вярвай на повече от една СЛУЧАЙНОСТ!!!!!! имаш ли верига от случайности,които водят до дадено събитие с дадени последици,следва,че системата НЕ Е СЛУЧАЙНА, а някой ти се опитва да ти я представи като такава!!!! или тва са бай ганьовците,мислещи се за хитър петъровци-тия най лесно се хващат,ако знаеш как!!! те сами се издават,опитвайки се да хитреят,без да знаят,че си свалят картите на масата

4.когато имаш лесен домейн(система) ,където знаеш със сигурност на къде сочи вектора(от заинтересованост) , НИКОГА НЕ МУ ВЯРВАЙ,в повечето случаи ще е обратното на това,което казва!или по бгетовски казано,ако отидеш при някой строител и той ти казва,че всичките му апартаменти са продадени по 1000 евро,но е останал един и ако веднага го капарираш,ще ти го даде за 900,да знаеш,че нищо не е продал,или ако е продал нещо ще е за ПО МАЛКО от 900.......
  и макар,че такива "хитринки"   вече в бг са се нагледали хората и са си взели поука.... проблема е,че много манлко хора могат да приложат наученото от домейна "бг строител" в друг домейн...... например- китай като кажат,че ще продават УС трежърис и всички скачат да продадат преди тях..... защо? защото всички знаят,че китай е най големия собственик на ус трежърис..... ама никой не се замисля,че ако китай смятат да продават,НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ!!!!!!
   и кво се получава- китай обявяват,че ще продават,всякив фондове почв2ат да продават,цените падат за един ден и на другия се случва невъзможното - цените почва главоломно да растат......демек китайците са ИЗЗЛЪГАЛИ че ще продават,че друга да продадат и да паднат цените и после да си купят на примоция ..........
  или този домейн е аналогичен с домейна -бг строител ,ама прихологическия ефект на днешния човек е,че не може да прехвърля научено от един домейн, и да го прилага в друг!

аз по бг форумите влезнах,заради подобно нещо- 2007 бат ти бойко бе направил медийна кампания за инвестиране в земя в кремиковци........ и в имоти .нет се прескачаха с такива теми,къде да купят,колко са поскъпнали цените в последните 20 часа и т.н. ....... сега ти се вижда смешно,ако бат ти бойко ти каже,че на местото на кремиковци ще прави новия дубай и ню йорк,ама тогава бг овцата още не знаеше как я лъжат и ми трябваха няколко дни ,да им обясня,че бат бойко се е набутал с ужким евтина земя,която да препродаде на митал и след като митал му е бил дузпата,веднага на местото на кремиковци почва да се строи хипер мега супер комплекс с молове,небостъргачи,езера и незнамсиквоси.....
   
   та те ти малко нахвърляни "мисли" по стокастични и хаотични процеси,и къде да не бъркаш,кога ти казват,че голдмън сакс са "измамници" ,а да видиш че ако имаш един абориген,който е тръгнал да ивестира милярди в лайна,че и има 1000 "риск мениджъри" зад него в банката ,тогава човека,продаващ лайната НЕ е измамник,напротив!
     ако ти и аз сме в бизнеса с лайна и сме учили и двамата лайнарство,ако ти ми продадеш лайна за 1 милярд долара,това не те прави теб измамник,а това ме прави мен МАЛОУМНИК!!!!!!!

 
       
« Последна редакция: 21 Май, 2011, 07:05:49 от acen1975 »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Хм...
Въобще не исках да намесвам гърците тук, но щом си започнал - ето накратко какво мисли относно днешната "помощ" към тях от страна на Германия Thomas Fricke
http://www.ftd.de/politik/konjunktur/:kolumne-thomas-fricke-der-suendige-grieche-rechnet-sich/60054697.html
Дали печалбата ще е само 10млрд (или спестените загуби още по-големи) няма да го коментирам.
Във всеки случай, и преди съм ти казвал, че живееш в една сериозна заблуда: как големите държави субсидирали малките! Ако изключим американската филантропия на моменти, подобно нещо не се е случвало!!! Особено що се касае до Германия! Нейните "субсидии" се разменят обикновено изключително скъпо... с корумпиране па политическите системи на малките държави в полза на нейните корпорации! "Субсидирам Ви, казва милата Германия, ама с тези пари ще купите Сименс!!!"
И малките държави с демократични управления (при монархии и едновластови режими нещата стоят по по-различен начин) не могат да направят нищо срещу този политически шантаж!
Не случайно, всички процеси срещу немските разбойници започнаха в САЩ. Там номера трудно минава, защото има и други големи, със същата, че и по-голяма корпоративна мощ! То не беше Сименс, не беше Мерцедес, не беше Дойче банк!...
Трябва ли да ти казвам кои немски фондации финансират политическите партии на Балканите?
Та...
Да оставим Гърция! И идиотщините на гръцката политическа система за които мога да ти пиша до безкрай...
Да оставим и фалита на Германия 53та година, когато и бяха редуцирани задълженията с 50%, в т.ч. и тези към Гърция!
Не затова ги взех за пример! А защото са един народ и според теб като цяло еднакво организиран и работен!
Говорехме за системата!



Та втория ми въпрос е: Ако една система (един механизъм) дава различни резултати при едни и същи входни данни и условия - има ли грешка в системата?
 *drinks*

Не! Строго погледнато ако "система (един механизъм) дава различни резултати при едни и същи входни данни и условия" значи системата не е детерминистична а стохастична.
Грешката в твоя конкретен случай е че смяташ че ситстемата и човешкия материал еднозначно определят благосъстоянието...
поздрави
 *drinks*


Допуснах аз, още преди да започнем този разговор, че ще изпаднем в схоластични спорове!
Не съм привърженик на детерминизма, но и да се твърди, че всяка система е 100% стохастична е несериозно! Всяка система предполага % стохастични грешки. Но до там! По същество - една система е детерминистично определена. Иначе няма система! Ще натискаш спирачката на автомобила си и вместо да спираш, мотора ще се форсира. Ще натискаш бутоните на елката и всеки път резултата ще е непредвидим!
Надявам се, че съм ясен!

Може би причината за този спор е, че не определихме системата. Да се попълня - говоря за системата от правила (най общо) по които функционира днешното глобално общество и неговата философия!
Там мисля, че е грешката!
Няма да споря, дали северна или източна Германия е субсидирана - би следвало да си по-запознат от мен! Но...
Системата на 70те години даде възможност на Бавария от изостанал аграрен район, както казваш, да се превърне във водеща промишлена икономика!
Днешната система, вече 20 години, въпреки колосалните средства наляти там (гърция дори не може да помисли за такива), кара хората да бягат от северна Германия към южна!
И това не е нито по причини на комунизма (нали искаше да избягаме от детерминизма), нито на географски условия!!!
Ако беше по причини на комунизма, след ликвидирането му, би следвало във всички бивши соц. страни, производството и икономиката като цяло да дръпнат напред след един разумен период от време! А те, вече 20 години, (време за което Европа се възстанови от разрушенията на ВСВ)  не са!
И не само те не дръпнаха напред!
Наред са цяла редица държави да бъдат ограбени, под предлог че са мързеливи и политиците им корумпирани ... пардон... само Гърция е мързелива и корумпирана, при другите просто става въпрос за стохастичен късмет! :)

На върха на тази система днес стои кака ни Меркел, а по места - местни кариеристи и човешки мижитурки!

Поздрави!
 *drinks*

п.п.
поста на Асен засяга и един друг аспект на системата! и... както обикновено - сочен! По същество обаче, също свързан, ако не и продукт на системата!

nearvana

  • Гост
Асене, по принцип съм съгласен  че така се манипулира мнението на хората и им се казва да се фокусират на пинг-понга  дето се мята лудо наляво-надясно докато пред очите им се случва това което манипулаторите искат да скрият.
Принципно ривърс енджиниъринга (обратната задача)  за съжаление е лошо поставена в смисъл че има повече от едно решения. Например ако знаеш че сумата на 2 числа е 8 не можеш да кажеш кви са числата – може да са 5 и 3, 1 и 7,  1098768 и -1098760. С простата сума е ясно и човек лесно приема че има повече решения но ако проблема е сложен и стигнеш до едно решение чисто психологически се лепиш за него и си мислиш че това е правилното и интерпретираш всичко в този смисъл.  Както пише в едната от статиите която постнах за GCA, риска не е от трейдинг бук-а ами просто от това че притежават банка в гърция, която при преструктуриране вероятно ще фалира.  Не е необходимо да са сидиес-и за които само може да спекулираме че има подобни големи експозиции. Следващата статия пък цитира инфо че нетната експозиция в сидиес-и по гръцки дълг е смешно малка. При решаването на обратната задача трябва да вкараме и тва инфо и тогава нещата клонят към по-простички неща като обикновен междубанков ефект на доминото. Политиците в европа се страхуват че гръцки дифолт ще е по-зле като ефект от този на фалита на лиман – ще замръзне междубанковото кредитиране, гръцките банки ще изпофалират и тн.  На фона на крайно десните във финландия и дания не е приятна перспектива.
Освен това в обратната задача трябва да вкараш и ефекта на normalcy bias и  negative panic на политиците. Познат феномен при задаваща се криза е хората да игнорират предвестниците и да се правят все едно че няма нищо и да се опитват неистово да я избутат по-далеч в бъдещето белким се оправи от само себе си. Та финансирането на гърция сега може да е комбинация от тези неща – страх от ефект на доминото и повторение на сценария с лимън, примесен с negative panic.  Ето ти още едно валидно решение.  При положение че статията цитира данни за това че всъщност няма много сидиеси по гръцки дълг не виждам проблема. Освен това явно и s&p не виждат проблем със сидиесите а не ми е очевидно защо им е да се скатават ако го знаят.  Та ето има и „незнайни вектори” ама  са други.
По принцип на голдмъните не са им били необходими 1000 риск мениджъра за да шортят гърция. Ами нали валутните суапове с кото гърция е задлъжнявала без това да се отчита в официалните данни и съответно не е прайздвано на пазара са сключвани точно с голдмън. Та и тва си е на границата на insider traiding ама аре да не навлизаме в нови дебри.

В случая с голдмън  и сидиотата – мисля че дадох няколко аргумента каква е измамата. Не е вярно че те са брокера – те са страната по сидиото но то е трябвало да бъде структурирано от уж независима страна което не се е случило. Там е измамата и самия факт че са платили 500 милиона говори че има проблем.  Това  че са го платили за имиджа   не го приемам щото щеше да е по-добре за имиджа им да си спечелят делото.  Може верно да съм предубеден но и ти не си ми дал аргументи за които да се хвана. Просто структурирането на сидиото не е било независимо и не е отговаряло на правилата.

поздрави
 *drinks*

nearvana

  • Гост
с корумпиране па политическите системи на малките държави в полза на нейните корпорации! "Субсидирам Ви, казва милата Германия, ама с тези пари ще купите Сименс!!!"

е що не ми кажат така и на мене деба

Допуснах аз, още преди да започнем този разговор, че ще изпаднем в схоластични спорове!
Не съм привърженик на детерминизма, но и да се твърди, че всяка система е 100% стохастична е несериозно!
Никъде, ама никъде не съм казвал 100% стохастична! Просто не е детерминистична тоест имаш детерминистична и стохастична компонента. ма няма смисъл да го нищиме де.

Днешната система, вече 20 години, въпреки колосалните средства наляти там (гърция дори не може да помисли за такива), кара хората да бягат от северна Германия към южна!
има от бившите източни към западните провинции а не от север на юг. май няма смисъл да дращя повече - Жоро, писах го тва по-горе един час и обяснявах че не е от север на юг.  20г не са кой знае колко време за наваксване при положение че западните провинции не стоят на едно място.  имам приятели из източна германия - из градовете се ядва но иска време.

И това не е нито по причини на комунизма (нали искаше да избягаме от детерминизма), нито на географски условия!!!
Ако беше по причини на комунизма, след ликвидирането му, би следвало във всички бивши соц. страни, производството и икономиката като цяло да дръпнат напред след един разумен период от време! А те, вече 20 години, (време за което Европа се възстанови от разрушенията на ВСВ)  не са!
И не само те не дръпнаха напред!
Наред са цяла редица държави да бъдат ограбени, под предлог че са мързеливи и политиците им корумпирани ... пардон... само Гърция е мързелива и корумпирана, при другите просто става въпрос за стохастичен късмет! :)
причини има колкото искаш. нещата в бившия соц лагер са далеч по-добре от преди просто запада не стои на място и също се развива.
Въпроса ми към теб с който започнахме тази тема е как става това обиране, каква е системата дето изсмуква средства от европейския юг към севера. Ако аргумента ти е "едните са бедни а другите богати значи трябва богатите някак си да са обрали бедните" ... абе дано не е тва ама в момента не виждам друго. 
Нормално е при положение че в БГ си избираме доган, станишев, царчето, боко тиквата и други подобни герои да сме по-зле от други. Ок сименс са корумпирали гръцки политици ама що не са корумпирали английски, американски, немски? а? Кой ги избира тези политици - да не би меркел да ходи и да пуска листчетата в урната. Много е лесно другите да са ти виновни ама не е конструктивно.  Ясно е че всеки си гони интереса -  американци, англичани, немци и тн и не смятам че можем да ги виним. Проблема е що българите не си избираме политици които да защитават интересите ни. Същото важи и за гърция. А не да виним някаква система която ни обира и ние сме безпомощни пред нея.
 
поздрави,
 *drinks*




nearvana

  • Гост
1.да си 100% БЕЗпристрастен-малко хора имат това качество- веднага падат във вземането на страна и директно достигат го грешните изводи
 2. много често нямаш двуизмерна графика,а е триизмерна- демек кога 2 страни са в конфликт,от който никоя не печели,да знаеш,че има трета страна,ако не и четвърта...... не са само два векторите,моа да са много и да сочат навсякъде......та моа да знаеш,че не са линии(без посока) а са вектори ( одат на некъдеси) .......
   тук ще ти спомена и гръцко,ирланско,германско,френско,португалското векторизиране..... всички знаеме,че и ирландия и  гърция и португалия ще думнат,а който го финансира в момента,финансира пирамиди- никой не печели,всички ще загубят...... ЗАЩО ГО ПРАВЯТ?????? от солидарност? ми тва дори не е и солидарност!!!!!!
  кво следва? следва,че има и нещо ОЩЕ в системата...... освен знайните вектори,има и незнайни *pinnochio*

3.никога не вярвай на повече от една СЛУЧАЙНОСТ!!!!!! имаш ли верига от случайности,които водят до дадено събитие с дадени последици,следва,че системата НЕ Е СЛУЧАЙНА, а някой ти се опитва да ти я представи като такава!!!! или тва са бай ганьовците,мислещи се за хитър петъровци-тия най лесно се хващат,ако знаеш как!!! те сами се издават,опитвайки се да хитреят,без да знаят,че си свалят картите на масата
4.когато имаш лесен домейн(система) ,където знаеш със сигурност на къде сочи вектора(от заинтересованост) , НИКОГА НЕ МУ ВЯРВАЙ,в повечето случаи ще е обратното на това,което казва!или по бгетовски казано,ако отидеш при някой строител и той ти казва,че всичките му апартаменти са продадени по 1000 евро,но е останал един и ако веднага го капарираш,ще ти го даде за 900,да знаеш,че нищо не е продал,или ако е продал нещо ще е за ПО МАЛКО от 900.......
  и макар,че такива "хитринки"   вече в бг са се нагледали хората и са си взели поука.... проблема е,че много манлко хора могат да приложат наученото от домейна "бг строител" в друг домейн...... например- китай като кажат,че ще продават УС трежърис и всички скачат да продадат преди тях..... защо? защото всички знаят,че китай е най големия собственик на ус трежърис..... ама никой не се замисля,че ако китай смятат да продават,НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ!!!!!!
   и кво се получава- китай обявяват,че ще продават,всякив фондове почв2ат да продават,цените падат за един ден и на другия се случва невъзможното - цените почва главоломно да растат......демек китайците са ИЗЗЛЪГАЛИ че ще продават,че друга да продадат и да паднат цените и после да си купят на примоция ..........
  или този домейн е аналогичен с домейна -бг строител ,ама прихологическия ефект на днешния човек е,че не може да прехвърля научено от един домейн, и да го прилага в друг!
 

;)  ба някъде бях чел една поговорка. ако нещо се случи  един път може и да не се случи повече, но ако се случи втори път значи със сигурност ще потрети

да, прав си особено в точка 4 че очевадните неща са винаги заблуди. no-brainer trade винаги е губещ. примера ти с китайците и трежъритата е такъв.  Имам обаче един личен проблем там деба - на мене като ми стане ясно ква е врътката обикновенно, понеже съм я хванал, тя ми изглежда ужасно проста и вече ми прилича на no-brainer. навсякъде виждам индикациите и си мисля че са очевадни за всички и ще се нахакам. Затова и ми се случва да имам ясна теория кво ще става ама не го трейдвам. Просто не знам дали не съм бай ганьо дето се мисли за хитър петър :)  *scare*
трудна дилема а? как разбираш когато е така? той и истинския бай ганьо си мисли че е хитър петър (апропо много добър израз от твоя страна - респект)
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
  проблема е психологически..... та освен пробабилити науки и логика,тук е прекалено восико нивото,требе и психология....  та ти обвиняваш жоро,че е привързан към гърчетата,за което съм съгласен,но в другата тема,колкото и факти да ти трупах за историята с голдмън,пак отхвърляше доказателствата.... също както и колкото и доказателства да даваш на жоро,тръдно ще го убедиш,че е в грешка
........

Асене, въобще не отричам своята сантименталност, макар често да и се надсмивам! Но... ако си забелязал, на мен са ми също така симпатични и американците! При това, без да съм живял в САЩ, без да съм бил в Америка... Дори жив американец не познавам!
И има само една причина за това - от това което чета и виждам стигам до извода, че американците са далеч по почтени от европейците!

Та... независимо от моята сантименталност, си давам много добра сметка за гръцките негативи!
 
Проблема на Европа не е гръцки, а проблем на френската и още повече немската непочтеност! Непочтеността, на последните пък, не познава никакви морални ограничения и в полза на интереса си вече с директни лъжи разпалва ако не расизма - национализма в Европа.

Такива бяха последните изказвания на Меркел за дългите гръцки отпуски и ранното пенсиониране!
Аз съм тук от 97ма (и по преди съм бил по курортите)
Средния грък откакто го зная се пенсионира на 65+ години и над 11000 надници (това са 40години бачкане) !... За какви отпуски говори кравата на избирателите си?
Дори обезщетенията му за безработица (за което той си плаща сам в съответния фонд) не могат да се сравняват с немските, не могат да прехвърлят 1 година, и при условие че има съответния стаж, и най често  са 6-8 месеца и мисля - около 500Е в момента - преди бяха по-ниски.
Със сигурност има и  категории работещи или просто тарикати, които се пенсионират рано и с големи пенсии, но такива има във всяка държава!
Та кравата излиза пред публиката и раздухва омраза, лъжейки най-безсрамно!

(Неарвана,
не се обиждай приятелю! Ако подобни на Меркелините изказвания беше направил някой треторазряден политик, не бих го коментирал! Но когато това го прави първия човек на немската държава, каквито и да са мотиви са недопустими... Най малко пък е допустим мотива - за вътрешна консумация - политическа цена  на изборите и пр... Защото да спечелиш избори с една лъжа означава да подмениш вота! Да не говоря за страшните странични ефекти в страна като Германия - шовинизма!)


 *drinks*

п.п.
Малко съм позабравил библейската история, но... ето я накратко.
Преди да унищожи Содом и Гомор, Лот попитал Господа:
- Господи, ами ако в града има 100 невинни?
- Тогава няма да го унищожа - отвърнал Бог.
- Ами ако са само 10?
- Пак няма!
- А ако е само един?
Господ извел този един, преди да премине към унищожението!
Слава Богу, Бог не е немец!
Щото и един виновен да имаше - цял народ щеше да е унищожен, както ни показва историята!


п.п.
В началото на 20ти век, турците провеждат съзнателно политика на геноцид срещу християнското население на бившата империя. Арменци, гърци, българи... Под ножа! Ха сега познайте кои са им инструкторите и подбудителите!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
с корумпиране па политическите системи на малките държави в полза на нейните корпорации! "Субсидирам Ви, казва милата Германия, ама с тези пари ще купите Сименс!!!"

е що не ми кажат така и на мене деба
......

Нормално е при положение че в БГ си избираме доган, станишев, царчето, боко тиквата и други подобни герои да сме по-зле от други. Ок сименс са корумпирали гръцки политици ама що не са корумпирали английски, американски, немски? а? Кой ги избира тези политици - да не би меркел да ходи и да пуска листчетата в урната. Много е лесно другите да са ти виновни ама не е конструктивно....
поздрави,
 *drinks*

Неарвана,
Първото е факт! Причини много!, но най-вече: малка страна, => малки(като финансова мощ) вътрешни интереси представени в политиката!
САЩ, Англия - големи държави => големи(като финансова мощ) вътрешни интереси представени в политиката! Съответно, във втория случай, немските разбойници в добрия случай стигат до съдилищата. Също факт!
Дано не се стигне до по-тежките случаи, защото освен дето видяхме американските и съветското знаме,  по специално, над райхстага преди това ядохме всички попарата!

Не ми се влиза пак в темата за изборите. И смятам, че и двамата сме достатъчно умни за да не мислим Боко за избор на българина въобще, както и че имаме ако не по реално, поне по-особено мнение за...
изборите
*rofl*

Малко ми поомръзна!
Продължавайте с Асен, че ми е по кеф да ви чета, отколкото да пиша!
 *drinks*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил

Принципно ривърс енджиниъринга (обратната задача)  за съжаление е лошо поставена в смисъл че има повече от едно решения. Например ако знаеш че сумата на 2 числа е 8 не можеш да кажеш кви са числата – може да са 5 и 3, 1 и 7,  1098768 и -1098760.

предсказване на миналото е по трудно от предсказване на бъдещето.....това е така,освен ако нямаш бай ганьо,който се мисли за хитър петър!аз съм си направил цяла наука за бай ганьовците и хитър петъровците.... ще ти споделя малка част от нея:

да вземем асоцияцията със строителя:
  отиваш да си купуваш имот в дружба и строителя ти казва,че иска 1000 евро на кв... ти м казваш,че е тва е доста сериозна сума..... и той почва да се издава,без да знае-казва ти ,че  всичко му е продадено на тази цена,останал е само един,а ако ти не искаш ,друг ще го купи.... имаме домейн- до тук не знаеш дали 4 е дошло от 2+2 или от 1+3,но вече знаеш крайния резултат-че имаш 4 (само 1 апт е останал и всичко е продадено на 1000 )
     казваш на строителя ,че си инвеститор и моа да купиш за не повече от 800 евро и си оставяш телефона,ако иска да ти се обади........
  до тук-нищо не се знаеш ,няма как да предскажеш миналото...обаче ако строителя ти се обади след 3 дни и ти каже,че е готов да ти го продаде за 800 евро?  веднага откриваш 1 от неизвестните,от където при две неизвестни,от където знаеш едното и кайния резултат,можеш да откриеш и другото неизвестно!!!!!!!

хайде сега по сложен домейн-историята с евро дълга ..сега,аз знам още от 2007 ,че голдмн са лонгвали германски дълг,срещу шорт пигс-демек залагаха за разпада не европа още когато всички викаха,че щатите ще фалират,а европа ще е новия сащ..... или аз знам предетерминираната система и векторите в нея,знам кои са голдмън и кой е по ербаб и умен..... и макар,че тогав дори на мен изглеждаше абсурдно държави в ЕС да дифолтват,имах едно на ум......
    ти в случая няма откъде да имаш тази информация,съответно тогава не си знаел,но тва не значи,че не можеш след време да ривърсваш домейна ,да откриеш това ,което и аз знам и да знаеш за бъдещето толкова колкото и аз в момента.
  как може да достигнеш до мойте знания след време:
     1. януари 2010 гърция казва,че март може да има "ликвидни" проблеми с изплащането на падежи по гръцки дълг .

тук веднага лаМбата трябва да ти светне и да почнеш да следиш събитията. веднага се появява саркози и предлага помощ за гърция.до тук нищо НЕнормално,напълно в реда на нещата.... меркел се възпротивява,почват вътрешни пазарлъци в ЕС (които са тайна) , март проближава ......
   
    2. 3 седмици преди проблемния падеж гърция решава да емитира НОВ дълг за 7 милярда... ей тук ептем трябва да ти светне ламбата..... гледаш кво ще стане-по принцип НИКОЙ инвеститор НЯМА да вложи и 1 евроцент в такива книжа,каму ли за 7 милярда...... и после "изненадата"- гърция емитира успешно ,че дори на рекордно ниска лихва-по медиите почваш да четеш,че някви "бонд виджелантис" нарочно наливали масло в огъня,че да направят пари.... тва е лансираното трърдение на ЕС съюза и на ЕЦБ....... само че,няма как гърция да емитират на такава ниска доходност- следва,че "цирка" почва- трише е изкупил целия емитет,а в медиите обвинява някви си "спекуланти" ,че не познали......
    ето ти вече имаш бай ганьо,който се прави на хитър петър- а имаш ли такъв вектор в домейна- нямаш проблеми да се светнеш,че нещо не е както трябва да е........

3. края на април-гърция директно обявява,че продължава да има проблеми...... саркози веднага се притичва на помощ,меркел ПАК отказва.... почват скандалите..... до тук може да си направиш извода,че французите са набъркани по дълбоко с нещо странично,за разлика от германците,които не им пука и отказват...... НИКОГА няма да видиш френска "солирадност"- франция от време оно се е доказала като капиталистическия вариянт на русия- ако ти дадат цент,ще трябва да им дадеш долар......

4. все още не знаеш обаче къв е проблема-защото франсетата се натискат да подаряват пари на гърция?   няма логика .... и накрая меркел издънва работата- кзва,че ще дадат помощ на гърция,НО ще забрани всички сделки е с евродълг.... и ето тук е точката,където вече знаеш всичко,което и аз знам!!!!! или меркел до последно не е знаела за проблема с дългови суапове на германски банки,а саркози е знаел за френските..... и когато накрая меркел е притисната от лобизъм и разбрала,че при гърци дифолт немски банки ще загубят много повече от целия гръцки дълг,кляка и тя,но от ЯД се издава!!!!!! няма как да забрани такива сделки,освен ако не е китай! тва са частни сделки -може да посъветва свойте банки да не си играят с батковците отвъд окена,НО НЯМА КАК ДА ЗАБРАНИ юридически в демокрация и капиталн маркет такива деривативи!съответно имаш "флаш" краха по борсите и рухване с над 20% на екуити маркетите- една от най големите капиталистически държави обявява ,че ще преминава в социялистически комунизъм- директно рухване на системата..... от там обама почна да лети като прелетна птица и за една седмица обиколи целия свят,сбра помощи за ЕС и нашока тимберицата на меркел като последна спирка преди да се прибере.....

 после има и още неивестни в домейна,които ти стават известни,как? ами от никъде си после ТОЧНО меркел предкага да се дадат към 100 милярда помощ на ирландия.... ей така от "солидарност" .... а по интересното в случая е,че ирландия ОТКАЗВАТ помоща-казват,че не им трябва!!!!!! па ей тук ао не ти светне вече ламБата,не знам кога ще ти светне...... след 3 седмичен натиск върху ирландия,те се съгласяват да вземат 100 милярда!!!!!!!!
   тук кво ти е заключението-кво ново си открил в домейна?ами че гермнски банки имат много по голям експоужър в деривативи с ирландски дълг,отколкото гръцки ... и меркел се опитва да изсмуче колкото се може повече ЕВРО средства от други държави,вместо да дава в пъти повече и от себе си,че да си спасява банките в по късен дифолт на ирландия!
   те са дойде и португалия и т.н.   
 та ето ти как ,ако имаш 4,може да ривърсаш и от какво 4 е създадено........
  но за да можеш да направиш такова изследване,трябва да имаш бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци.в случая:
 1. трише поема гръцкия аукцион на безумно ниски лихви,с цел да убеди света,че гърция е безрсикова в началото на 2010 ... и разбира се убеждава овцете с този ход,но ако не си един от стадото,веднага се светкаш ,че вече имаш политическа намеса,вместо икономически закони!
 2. перфектното съвпадение на съгласяването на германия за спасението на гърция,с абсурдното изказване на меркел,че ще забрани трейдване на евро дълг- тук имаш две случайности-а нали ти казах,че имаш повече от една случайност,това вече е случайна случайност- демек бай ганьото се издава сам,с хитър петъровски похвати..
   
  и т.н.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил

Принципно ривърс енджиниъринга (обратната задача)  за съжаление е лошо поставена в смисъл че има повече от едно решения. Например ако знаеш че сумата на 2 числа е 8 не можеш да кажеш кви са числата – може да са 5 и 3, 1 и 7,  1098768 и -1098760.

предсказване на миналото е по трудно от предсказване на бъдещето.....това е така,освен ако нямаш бай ганьо,който се мисли за хитър петър!аз съм си направил цяла наука за бай ганьовците и хитър петъровците.... ще ти споделя малка част от нея:

да вземем асоцияцията със строителя:
  отиваш да си купуваш имот в дружба и строителя ти казва,че иска 1000 евро на кв... ти м казваш,че е тва е доста сериозна сума..... и той почва да се издава,без да знае-казва ти ,че  всичко му е продадено на тази цена,останал е само един,а ако ти не искаш ,друг ще го купи.... имаме домейн- до тук не знаеш дали 4 е дошло от 2+2 или от 1+3,но вече знаеш крайния резултат-че имаш 4 (само 1 апт е останал и всичко е продадено на 1000 )
     казваш на строителя ,че си инвеститор и моа да купиш за не повече от 800 евро и си оставяш телефона,ако иска да ти се обади........
  до тук-нищо не се знаеш ,няма как да предскажеш миналото...обаче ако строителя ти се обади след 3 дни и ти каже,че е готов да ти го продаде за 800 евро?  веднага откриваш 1 от неизвестните,от където при две неизвестни,от където знаеш едното и кайния резултат,можеш да откриеш и другото неизвестно!!!!!!!

хайде сега по сложен домейн-историята с евро дълга ..сега,аз знам още от 2007 ,че голдмн са лонгвали германски дълг,срещу шорт пигс-демек залагаха за разпада не европа още когато всички викаха,че щатите ще фалират,а европа ще е новия сащ..... или аз знам предетерминираната система и векторите в нея,знам кои са голдмън и кой е по ербаб и умен..... и макар,че тогав дори на мен изглеждаше абсурдно държави в ЕС да дифолтват,имах едно на ум......
    ти в случая няма откъде да имаш тази информация,съответно тогава не си знаел,но тва не значи,че не можеш след време да ривърсваш домейна ,да откриеш това ,което и аз знам и да знаеш за бъдещето толкова колкото и аз в момента.
  как може да достигнеш до мойте знания след време:
     1. януари 2010 гърция казва,че март може да има "ликвидни" проблеми с изплащането на падежи по гръцки дълг .

тук веднага лаМбата трябва да ти светне и да почнеш да следиш събитията. веднага се появява саркози и предлага помощ за гърция.до тук нищо НЕнормално,напълно в реда на нещата.... меркел се възпротивява,почват вътрешни пазарлъци в ЕС (които са тайна) , март проближава ......
   
    2. 3 седмици преди проблемния падеж гърция решава да емитира НОВ дълг за 7 милярда... ей тук ептем трябва да ти светне ламбата..... гледаш кво ще стане-по принцип НИКОЙ инвеститор НЯМА да вложи и 1 евроцент в такива книжа,каму ли за 7 милярда...... и после "изненадата"- гърция емитира успешно ,че дори на рекордно ниска лихва-по медиите почваш да четеш,че някви "бонд виджелантис" нарочно наливали масло в огъня,че да направят пари.... тва е лансираното трърдение на ЕС съюза и на ЕЦБ....... само че,няма как гърция да емитират на такава ниска доходност- следва,че "цирка" почва- трише е изкупил целия емитет,а в медиите обвинява някви си "спекуланти" ,че не познали......
    ето ти вече имаш бай ганьо,който се прави на хитър петър- а имаш ли такъв вектор в домейна- нямаш проблеми да се светнеш,че нещо не е както трябва да е........

3. края на април-гърция директно обявява,че продължава да има проблеми...... саркози веднага се притичва на помощ,меркел ПАК отказва.... почват скандалите..... до тук може да си направиш извода,че французите са набъркани по дълбоко с нещо странично,за разлика от германците,които не им пука и отказват...... НИКОГА няма да видиш френска "солирадност"- франция от време оно се е доказала като капиталистическия вариянт на русия- ако ти дадат цент,ще трябва да им дадеш долар......

4. все още не знаеш обаче къв е проблема-защото франсетата се натискат да подаряват пари на гърция?   няма логика .... и накрая меркел издънва работата- кзва,че ще дадат помощ на гърция,НО ще забрани всички сделки е с евродълг.... и ето тук е точката,където вече знаеш всичко,което и аз знам!!!!! или меркел до последно не е знаела за проблема с дългови суапове на германски банки,а саркози е знаел за френските..... и когато накрая меркел е притисната от лобизъм и разбрала,че при гърци дифолт немски банки ще загубят много повече от целия гръцки дълг,кляка и тя,но от ЯД се издава!!!!!! няма как да забрани такива сделки,освен ако не е китай! тва са частни сделки -може да посъветва свойте банки да не си играят с батковците отвъд окена,НО НЯМА КАК ДА ЗАБРАНИ юридически в демокрация и капиталн маркет такива деривативи!съответно имаш "флаш" краха по борсите и рухване с над 20% на екуити маркетите- една от най големите капиталистически държави обявява ,че ще преминава в социялистически комунизъм- директно рухване на системата..... от там обама почна да лети като прелетна птица и за една седмица обиколи целия свят,сбра помощи за ЕС и нашока тимберицата на меркел като последна спирка преди да се прибере.....

 после има и още неивестни в домейна,които ти стават известни,как? ами от никъде си после ТОЧНО меркел предкага да се дадат към 100 милярда помощ на ирландия.... ей така от "солидарност" .... а по интересното в случая е,че ирландия ОТКАЗВАТ помоща-казват,че не им трябва!!!!!! па ей тук ао не ти светне вече ламБата,не знам кога ще ти светне...... след 3 седмичен натиск върху ирландия,те се съгласяват да вземат 100 милярда!!!!!!!!
   тук кво ти е заключението-кво ново си открил в домейна?ами че гермнски банки имат много по голям експоужър в деривативи с ирландски дълг,отколкото гръцки ... и меркел се опитва да изсмуче колкото се може повече ЕВРО средства от други държави,вместо да дава в пъти повече и от себе си,че да си спасява банките в по късен дифолт на ирландия!
   те са дойде и португалия и т.н.   
 та ето ти как ,ако имаш 4,може да ривърсаш и от какво 4 е създадено........
  но за да можеш да направиш такова изследване,трябва да имаш бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци.в случая:
 1. трише поема гръцкия аукцион на безумно ниски лихви,с цел да убеди света,че гърция е безрсикова в началото на 2010 ... и разбира се убеждава овцете с този ход,но ако не си един от стадото,веднага се светкаш ,че вече имаш политическа намеса,вместо икономически закони!
 2. перфектното съвпадение на съгласяването на германия за спасението на гърция,с абсурдното изказване на меркел,че ще забрани трейдване на евро дълг- тук имаш две случайности-а нали ти казах,че имаш повече от една случайност,това вече е случайна случайност- демек бай ганьото се издава сам,с хитър петъровски похвати..
   
  и т.н.

Това от позицията на продавач на пица ли го казваш? Или на другото ти амплоа, въпреки , че си отритнат мизерен емигрант , да се крие в софийските канали на перловска и други реки.
Най-интересно ми стана, когато почна да съветваш университетски преподаватели в странсство какво да правели, но явно те са прекалено вазъпитани за да ти теглят една сочна.........
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

koganev

  • Гост
ПОСЛЕДНАТА ТАЙНА
Георги Марков

Заглавието на книгата на лорд Беттел „Последната тайна“ е извлечено от следния пасаж от „АРХИПЕЛАГ ГУЛАГ“ на Александър Солженицин: „Изненадващо е, че на Запад, където политически тайни не могат да бъдат укривани дълго време, тъй като те неизбежно биват отпечатвани или разкривани, тайната на ТОЗИ особен акт на предателство е била много добре и внимателно укривана от британското и американското правителства. Това наистина е последната тайна, или една от последните тайни на Втората световна война. Срещайки често тези хора по лагерите, аз не можех да повярвам, че обществото на Запад не знае нищо за действията на Западните правителства, за масовото предаване на обикновени руски хора на изтребление и смърт.“

Книгата на лорд Беттел „Последната тайна“ ни разказва в строга документална повествувателност една от най-чудовищните страници на историята през този век - насилственото репартриране на повече от 2 милиона руси, украинци, казаци, калмици и други, които по време на войната са се намирали в Германия като военнопленници или като работници, и някои от които са били на германска страна. Това репатриране е станало по силата на едно тайно споразумение, подписано в Ялта от Сталин, Рузвелт и Чърчил, споразумение, което хвърля огромно петно върху хуманистичните претенции на западната цивилизация, която, за да угоди на един сатрап, погазва свещени нравствени принципи.

Нека кажа направо, че книгата на Беттел оказа върху мен по-голямо въздействие отколкото дори „Архипелаг Гулаг“. Защото ако книгата на Солженицин е трагичен летопис за престъпленията на един маниакален убиец и диващината на неговите последователи, то книгата на Беттел е книга за падението и безсъвестното отношение на западните правителства и не оставя никакви илюзии, че при подобни обстоятелства те не биха постъпили по подобен начин. Прочитът на тази книга ме втресе, макар нейното появяване да е изблик на самокритика и може би разкаяние.

Както вече казах, „Последната тайна“ е написана строго документално, като се позовава главно на документи на английското правителство, в което лорд Беттел е бил за известно време младши министър, както и на множество показания на очевидци, като английските офицери за свръзка и офицерите от апарата за репатрирането. Тази документална студенина на книгата й придава най-голяма убедителност.

Когато през 1941 година армиите на Хитлер завладяха огромна част от Съветския съюз, милиони съветски войници от всякакви националности попаднаха в германски плен. Голям брой от тях, изправени пред тежките условия на пленническите лагери, се съгласиха да станат работници в Германия, докато други, които имаха стари сметки с комунистическата власт, като казаците, направо и ентусиазирано изявиха желание да се бият срещу Сталин. Тук човек може да види първото лекомислие и глупост на общественото мнение на Запад, което, залюляно в левичарската люлка на тридесетте години, никога не е проумяло какво става в Съветския съюз, за да може да си зададе съвсем нормалния въпрос: “Защо милиони съветски хора всъщност посрещнаха германските войски като освободители и защо стотици хиляди се присъединиха към тях, за да смажат съветската защита? Това не се случи нито с френски, нито с английски, нито с американски военнопленници. Съвсем неубедително е да се приписва всичко било на германската пропаганда, било на нациската жестокост, а да се отминава твърде неудобния факт, че Англия и Америка всъщност бяха съюзници на дявола.

С приближаването на края на войната, все по-голям брой от тези „съветски“ граждани, намиращи се било принудително, било доброволно на германска територия, падат в ръцете на съюзническите войски. Първият въпрос, който възниква, е как те да бъдат третирани? Като врагове или като военнопленници на съюзна държава? И тъкмо навреме, в Ялта, Сталин предявява абсолютно право над тях. Западните съюзници се съгласяват с искането на генералисимуса и особено недостойна чиновническо-угодническа роля играе тогавашният министър на външните работи на Великобритания Антони Идън. Той е този, който ще заповяда първото насилствено репатриране на 10 хиляди души с кораб до Мурманск. Споразумението е всички военнопленници, които са съветски граждани, да бъдат репатрирани независимо дали те искат или не искат. Така редактирано споразумението отваря известна вратичка, която само американците се опитват да държат отворена, а именно, че всеки който претендира, че не е съветски гражданин, не подлежи на репатриране. Последното предизвиква силна реакция от старана на Съветския съюз, който пък държи в ръцете си десетки хиляди западни военнопленници, заловени при завладяването на германските пленнически лагери в Полша и Източна Германия. Лорд Беттел обяснява, че единственото сериозно оправдание, с което и тогава, и днес западните дипломати се опитват да защитят стореното от тях, е именно страхът, че Съветският съюз никога не ще им предаде собствените военнопленници, ако те не предадат неговите. След хвърлянето на американската атомна бомба над Хирошима, човек не може да повярва на такова скърпено обяснение. Човек се приближава до истината, като чете за коленопреклонното отношение на Идън към Сталин.

И така, против волята на огромното мнозинство от тези съветски граждани, те биват насилствено качвани на кораби и откарвани за Съветския съюз. Всяко заминаване на кораб се съпровожда с опити за бягства, опити за самоубийства, хора си прерязват гърлата със счупени бутилки, при преминаването на Босфора имаме всеки път масово скачане от борда на всеки, който знае да плува - и който, разбира се, акуратно е задържан от турската полиция и върнат отново на кораба. Човек въздъхва, когато някакъв отчаян смелчага успява да избяга при Гибралтар. Английски и американски войници конвоират милиони хора към тяхната смърт. Нима това действие не е равностойно на Дахау или Аушвиц?

Потресаващ е докладът на британския офицер за свръзка Юматов, който като преводач придружава един от корабите до Одеса. Още със слизането на брега, вместо да бъдат посрещнати човешки, бившите военнопленници биват отвеждани в един склад край кея, където стрелят автомати. По-късно Юматов съм прониква в склада и вижда кървавата баня. Връщайки се обратно във Великобритания, той отказва да работи повече в това поделение. На военнопленниците, все още в английски лагери, се казва, че онези от полски произход няма да бъдат репатрирани. Изведнъж всеки се обявява за поляк и човек чете за комисията, която изпитва човек по човек, за да отдели поляците от русите. Или да вземем историята със Сидоров, който е работник в Германия и малко преди падането й се оженва, и попада с жена си в английски пленнически лагер. Ражда им се дете. Сидорови не желаят за нищо на света да се върнат в Русия. По една случайност общественото мнение бива скандализирано, тайното споразумение заплашва да излезе наяве и Сидорови са единствените, които успяват да останат във Великобритания.

Може би най-жестоката и най-страшната история е тази на казаците.Това са традиционните противници на съветската власт. От гледна точка на Съветския съюз, те са предатели. От гледна точка на собствената си нация, те са герой. Казаците са буйни, непокорни чада, при това с великолепна дисциплина. Техният конен корпус се предава на западните съюзници без съпротива, защото те заявяват, че врагът им е Съветският съюз. Биват настанени в лагери в Автрия заедно с жените и децата си - около 25 хиляди души. На всички бива казано, че те не ще бъдат репатрирани. Но след това английското командване поканва на конференция всички офицери 1500 на брой, и ги задържа, за да ги предаде на съветските власти. Никой не може да каже колко казашки офицери в тази страшна нощ са се самоубили. На другия ден, когато съветските камиони пристигат, се разиграва една от най-трагичните сцени на казашката драма. Представете си всички тия мъже, родени войници, коленичили, за да изпеят последното Отче наш. След което започва истинска ръкопашна битка между тях и въоръжените им английски пазачи. Накрая те са качени на камионите, начело с генерал Доманов, и откарани към другата, по-страшната смърт.

Книгата на лорд Беттел е един безпорно смел отчет за западното съучастничество и принос към едно от най-големите злодейства, които историята познава. И тя сякаш идва да напомни и предупреди правителства и общество за отговорността, която Западът носи за съхраняването на човешкия облик на тази нещастна планета.


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Опаа...

май ще продавам еврата...

http://www.bestgrowthstock.com/blog/2011/05/22/papandreu-warns-that-without-foreign-aid-greece-would-enter-into-bankruptcy/

Sunday, May 22nd, 2011

Papandréu warns that without foreign aid Greece would enter into bankruptcy
Best Growth Stock – The Greek Prime Minister, the Socialist Yorgos Papandréu, warned that if Greece does not receive the fifth tranche of aid of EUR 12 billion in June, the country will enter bankruptcy.

“That option (do not receive the money) would mean bankruptcy”, stated the President in an interview published by the Athenian newspaper “eznos”.

Since the euro area and the International Monetary Fund (IMF) gave Greece a triennial of 110 billion euro bailout a year ago, Athens has received 53 billion euros and expects another 8,700 million on the part of the area of the euro and 3.3 billion of the IMF in June.

On the other hand, the Athenian journal “kazimerini” ensures that the Greek State has money only until the month of July and that foreign creditors “require that a new austerity program will be adopted by the Parliament with the greatest possible cohesion”.

Papandréu pointed out that “it is essential that the fiscal adjustment programme will be implemented and reforms”, in allusion to a programme to raise EUR 76 billion up to 2015 with public spending cuts, restructuring of State assets and privatization of public goods and companies.

Experts from the IMF and the European Union will this week reach Athens to review in detail the new program, which will depend on additional 60,000 million euros ransom.

The Prime Minister believes the new program “not only as a plan to reduce the deficit, a condition for which the country is to survive, but a road map for the creation of a new Greece”.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
хехе, може Асенката да се окаже прав и Попандреев *valcho* да сипва сол в раната на Меркел и Сарко, а на тия, дето са се набълбукали *sheep*, да им побеляват косите в момента

nearvana

  • Гост
Асене, не се заблуждавам че франция и германия помагат на гърция ей така заради европейската солидарност.  Дали ги е страх от тригер ивент за сидиес-и или се опасяват от ефекта на доминото ако заминат гръцките банки е по-скоро подробност.
Между другото  франсетата притежават банка в гърция (емпорики) а дойчовците в ирландия (депфа) което и пасва на това че дойчовците повече се опъват на гърция отколкото на ирландия.
Между другото с ирландия останах с впечетление че не ги е много еня дали ще се преструктурират а ДАЛИ ЩЕ СПАСЯТ ирландските банки  ;)

Щеще да е  интересно ... ако не бяхме толкова засегнати деба.

А че ГС са шортили гръцки дълг е явно поредното доказателство че търгуват с инсайдер инфо - те и лимъните са сключвали репо 105 с гърция за общо 50млрда  *scare*  и явно са знаели че гърция е по-накисната отколкото е официално известно.  Стриктно погледнато ГС няма право да използва това инфо (принципа на китайската стена в банките) http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_wall
ама иди доказвай ...

поздрави

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Аз следя тука темата в Холандия и честно да си кажа не мога да ги разбера холандските политици. Не са накиснати нито в Гърция нито в Ирландия или а ако са то е с малко. Но дават яко зор да се помага, въпреки че им е пределно ясно че парите на данъкоплатците отиват на вятъра. Та или дойчовците здраво натискат и малките в еврозоната да помагат или просто холандците помагат щото икономиката им е свързана 80% с швабухите или ефекта на доминото ги плаши.
Абе става интересно, се чудя как да не изгубя и дори спечеля от тая цялата патаклама.
Асене помагай бря.