Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228689 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Надниквам предпазливо в темата !
Изпитвам открит страх някой налитащ ескадрон да не ми отнесе главата или най-малкото да получа удар с плоското на сабята - ей така!

Бре, всичко е кротко!
Гледам за развети победни знамена, ослушвам се за победни фанфари ! Нищо такова не мога да констатирам.
Значи, по-скоро е валидно другото - има много ранени и всичко живо се е покрило и ближе рани.

Лошото време днес е решило да започне "груба игра" и проваля плановете на глутницата. Гледаме се подозрително в търсене на виновен.  С жена ми отдавна сме се разбрали, че при липсата на явен такъв, аз ще заставам в тази роля и при това ми е вменено :-))) и допълнително задължение. Освен ролята на "виновен" трябва да демонстрирам чувство и поведение, което показва, че се намирам за реализиран и пълноценен в тази кожа, както е при изпълнение на важни, дори съдбовни социални функции. Мнооо добър съм станал :-)))).

Това няма директна връзка с темата за Гърция, но поне става повод да надникна във форума, пък връзка ще намерим.
Нищо не е в състояние да ме изкара от равновесие точно сега. Снощи гледах едно впечатляващо представление  в оперетата - новата постановка на "Цигански барон". Много качествено от певческа и артистична гледна точка, богато, дори пищно и ентусиазирано. Милите, как само грееха очите им когато приемаха аплодисментите, а те бяха истински. Това се усеща.
По-късно посетихме приятел в гримьорната и въпреки всеобщото въодушевление, се наложа да чуя и страшни неща и горчилка за състоянието на бранша.

Не разбирам много от музика, а и ушите вече започнаха да ми правят номера, но наистина се разчуствах. Това беше едно особено, многопластово чувство. Може да не разбирам от музика, но разбирам от хора и от доста други неща, което ми помага да се ориентирам в разнообразни обстановки. Отместих се малко встрани и опитах да погледна на постановката като на обществено явление. Бързо стигнах до категоричен извод, че тази "продукция" може да се появи само при наличието на сериозни натрупвания, на един богат културен и дори общосоциален "тил".
Но ............Артистите после казаха буквално : това са последните искри, гаснем, загиваме.
Маам...... и паплач, заради едното крадене унищожиха последователно и планомерно почти всичко, а грижата за последните искри оставиха на огнеборците. Да не би случайно нещо да изникне из пепелта.

Прибрах се усещане на човек, който иска да се напие, поради желание да пирува и скърби едновременно.
Не го направих, а аз бях този, който го предложи снощи. Предадох четата, простете, приятели !

Май ще гасим лампите ......



« Последна редакция: 11 Юни, 2011, 13:50:13 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Препоръчвам "Ямазаки" 12 годишно сингъл малц. Японците правят най-хубавото уиски на света. Да не повярва човек... Наздраве.
Изненада. Колчем ми кажат за яп. уиски, сещам се за Сънтъри Голд. Някога беше събитие да успееш да си купиш с черни доларчета някоя бутилчица.  А си беше и бая пръчка това Сънтъри.
При сгода ще направя едно кръгче с това кЯвазаки  :-)))

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Аз влезох тук със съвсем друго намерение, ама .... на !
Рекох, дай да свършим малко работа ...... и то по темата.

Имам повод да се интересувам от гръцката тема и от гледна точка на един по-едър икономически план.
По-надолу ще постна един сборен материал, в което има мои писания от примерно последните две седмици в друг форуум. Не ви изневерявам :-)))), там съм повече "по работа". По-старите форумци вероятно помнят едновремешните изяви на Петър(Петер) в "оня" форум. Въпреки, че беше изявен "ъпър", Петър и до ден днешен ми е приятел, но отдавна не сме говорили.
Реч иде за друго. След разни драми едно време Петър изчезна от оня форум. Почна да пише на другото място.
Ние изревнувахме :-))) и му "потърсихме сметка" за това. На което той отговори с железен аргумент:
Как няма да пиша, нали пари сме давали ! 
Та и аз като Петър.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
В последния момент съобразих, че при копи/пейста се губят линковете, но то и без това повечето първоизточници са от немски медии, а немският език не е много популяре Пък и винаги може да се иде до първоизточника..

""""""""""""
28.05.2011, 10:41
В Шпийгел пуснаха една статия вчера, в която има доста подробности относно финансовите ангажименти на германски институции и лица с гръцки държавен дълг.
Griechen-Pleite - und dann?

Неприятно, но в никакъв случай фатално.



06.06.2011, 17:04
Днес Дойче Б срамежливо се опитва да се докосне до 40 !
А оттам надолу тя май става интересна.
Какво мислите?
Вест Ландесбанк и дадоха днес перспектива 53.
ANALYSE-FLASH: WestLB belässt Deutsche Bank auf 'Buy' - Ziel 53 Euro

Пак днес четох някъде, че шефът на немски надзор се е изказал много остро за новите регулации и дори директно е отправил критика към новосформирания европейски надзор, че в сговор с политиците опитват да си правят актив, но излизаше, че е на гърба на финансовия сектор. Горките банки
ще излезе, че са за ожалване.

Натиснах табулацията неволно и постът замина до средата.

КоБа се държи. На практика курсове около 3,- аз констатирах само в един къс период от време след обяд на 25 май и рано сутринта 26 май.
Очаквах да слезе малко по-надолу.
Абе, няма оправия! Като е висока - защо е висока!? Като е ниска - защо е ниска !? :-))))



06.06.2011, 17:16
Присещам се, че имам един материал, който помага да се подредят в главите нещата в малко по-систематизиран вид относно новите банкови регулации. В най-общ вид.


Stress Test / ключова дума: Печеливши и губещи на 2010 г.

Публикация
Франкфурт на Майн (ДПА-AFX) - При последния голям стрес тест през 2010 г. се констатира, че банките в Европа общо са устойчиви на кризисни сценарии. В най-строг вариант на Стрес сценарий, а именно - силен конюнктурен спад плюс силно намаляване на Държавните заеми ценни книжа - от общо подложените на теста 91 институции, пропаднаха само 7 . В Германия бяха засегнати само
национализираната Hypo Real Estate (HRE), едва преминалите Nord / LB и
Пощенска банка, която междувременно вече принадлежи към концерна Дойче Банк. Тестът се считаше за преминат ако в най-лошия случай е достигната поне
6,0% Kernkapitalquote, Core капиталова адекватност, Базова каиталова адекватност. Резултатите от 2010 г., са:

ПОБЕДИТЕЛИ :
1. Banca March, Испания (19,0% коефициент на капиталова)
2. OTP Bank, Унгария (16.2)
3. Powszechna каса Oszczednosci Bank Polski, Полша (15,4)
4. Билбао Bizkaia Kutxa, Испания (14.1)
5. Barclays, Обединеното кралство (13,7)
6. Sydbank, Дания (13.2)
7. Jyske банка, Дания (12,5)
8. Rabobank, Холандия (12.5)

Губещи:
1. Diada Група спестовни банки, Испания (3,9)
2. Cajasur спестовни банки, Испания (4.3)
3. ATE банка (Земеделска банка на Гърция), Гърция (4,36)
4. Unnim спестовни банки, Испания (4.5)
5. Banca Civica група на спестовните банки, Испания (4.7)
6. Hypo Real Estate, Германия (4.7)
7. Espiga спестовни банки, Испания (5.6)

Как се представиха Немските банки :
1. Landesbank Berlin (11,2% коефициент на капиталова)
2. Дойче Банк (9.7)
3. HSH Nordbank (9,7)
4. Commerzbank (9.1)
5. WGZ банка (9.1)
6. BayernLB (8.8)
7. DZ Bank (8.7)
8. Deka банка (8.4)
9. LBBW (8.1)
10. Helaba (7.3)
11. WestLB (7.1)
11.Postbank (6.6)
12.NordLB (6.2)
13.HRE група (4.7)

(Източник: "Банков надзор CEBS, Бундесбанк, BaFin)

/ Бен / ЗМИ / ДП / щб

Stress Test / ключова дума: Какво е Базова (сърцевинна - това мое ) капиталова адекватност?

Публикация
Брюксел / Франкфурт на Майн (ДПА-AFX) – При стрестестовете на европейските банки всичко се върти около едно финансово-техническо понятие, т.н. Kernkapitalquote, английски: "Tier", в по-общ план „Core capital ratio”

Надзорниците в ЕС изискват достигането на една долна граница от Пет процента за „твърдия собствения капитал”. Който не е в състояние да понесе „загубите”, които му „причинява” стреснестът, пропада на теста.

Този показател се изчислява, като основният капитал ( тук се визира непосредствено носещия отговорност собствен капитал) се раздели на сумата на рисковите експозиции
(Например кредити и ценни книжа). Тази базова капиталова адекватност ни дава информация относно това до каква степен рисковите позиции са покрити със собствени средства, ерго колко са дебели рисковите буфери на банката. Тази базова капиталова адекнатност представлява едно число, което позволява да се оцени стабилността и силата на една банка.

В теста от миналата година надзорниците на ЕС настояваха за Core капиталова адекватност (Tier 1) на най-малко шест процента. На тазгодишното Ново издание на тестовете Банковият надзор на равнище ЕС (EBA) е по-строг и поставя по-тесни правила за собствения капитал според новите банкови регулации ("Базел III"), които за първи път ще се прилагат от 2013. Надзорниците изхождат тук от една по-твърда Първичната капиталова адекватност ("Core Tier 1"). Тя включва регистриран капитал и резерви, но не и обичайните за германските регионални банки скрити участия и т.н. хибридни капитали (междинни форми на дълг и собствен капитал).

Това правило засяга особено германските регионални банки, при които т.н. Немобилни (условни) Депозити (Stille Einlagen) на техните собственици често правят до половината от собствения капитал. Така например Landesbank Hessen-Thüringen (Helaba) и Nord / LB, които успяха да се справят и без Държавна помощ по време на кризата, в един тест по новите правила през тази година биха се провалили. Банките обявиха тревога, а представители на федералните провинции Хесен и Долна Саксония дори заплашиха със съдебни дела срещу банковия надзор EBA. Накрая, собствениците на финансовите институти, провинциите и асоциациите на спестовните каси заявиха своята готовност да конвертират своите депозити в собствен капитал. Това обаче води до последицата, че едни бъдещи възможни загуби ще ги засегнат директно. / т / ДП / щб



07.06.2011, 12:30
Дано разбирам въпроса и става въпрос за КоМените.
Те са свалени от търговия преди около месец?

За сведение Т У К

Проспектът им го гледах на сайта на Коба, но преди време. Напоследък се появяват едни подканяния да декларираш, че си резидент на Германия. Иначе информация - йок, казано на чист френски !


09.06.2011, 14:16
написа:
Jay Gould
Песимизмът расте !

DAX & BllBear Index

Не ми харесва.


09.06.2011, 14:46
Някъде по-надолу бях постнал един материал за брутната експозиция на немски банки към гръцки дцк, но очевидно всяка инфо е предпоследна.
Очевидно са искали да демонстрират кураж и доверие и да на клатят лодката, но ....

Днес срещам ето това ..

"FTD ": немските банки се освобождават от гръцките държавни облигации
09.06.2011 07:06
Публикация

Хамбург (ДПА-AFX) – Според един доклад, предназначен за публикуване в медиите, германските банки са се освобидили от една трета от притежаваните Гръцки облигации в периода след началото на май 2010 г. Това стана ясно от данните на Bundesbank за
Външни вземания на институциите срещу гръцкото правителство, съобщава доклад на "Файненшъл таймс" Германия "(четвъртък). По тази причина се счита, че
Банките през януари и февруари 2011 г. са държали до 10.3 милиарда евро в облигации на Атина, докато В края на април 2010 година те са били около 16 милиарда евро.

По онова време германските банки и застрахователи уверяваха, че са съгласти да запазят съществуващите кредитни линии на Гърция и гръцките банки
и да не с е оттеглят от облигациония бизнес. Това трябваше да бъде техет
Принос към първия пакет за спасяване на Гърция / YYZZ / ДП / щб"

Линк

Подробности няма, но само KfW висеше с над 8 млрд., които най-вероятно са без промяна. Естествено, че спекулирам.

Не е изключено големите частни банки да са останали слабо представени тук.
Потъването на съседите върви ..



09.06.2011, 15:15
niki5 написа:
Goldberg пак се иzкаzа 

Той май обича разни намеци, двусмислици и страхове.
Обратно, Световната банка има доклад, в който изтъкват, че растежът в някои части на света е толкова голям, че има риск от прегряване (не, че не го слушаме от години за Китаи.).
Сега обаче са си позволили да обърнат и остро внимание :-))) и на Германия - много растяла !
Да им има човек проблемите и страховете.
Има защо, всъщност. Март месец направиха 100 млрд. Е износ. Тая сума трудно се побира ...
Изгледите за следващите години са по-скоро добри.
Защо чичо Голдбег иска да ни плаши ?!

Статия за доклада на СБ

Оригиналът на атглийски е сигурно още по-интересен.



Вчера, 11:17
Слабият досега мач си има обяснение.
Има разминавания, отварят се нови разногласия, които могат да станат фронтове. Цари неяснота и страх.

Europäische Zentralbank (EZB) setzt
sich weiter mit aller Kraft gegen eine Umschuldung Griechenlands zur Wehr. "Wir
schließen alle Konzepte aus, die nicht auf absoluter Freiwilligkeit beruhen",
sagte EZB-Präsident Jean-Claude Trichet am Donnerstag. Die schwarz-gelbe
Koalition will ein zweites Griechenland-Hilfspaket unter Auflagen mittragen.

Der oberste Euro-Notenbanker reagierte zurückhaltend auf einen Vorstoß von
Finanzminister Wolfgang Schäuble (CDU) für eine "weiche" Umschuldung. Trichet:
"Wir wollen auf jeden Fall alle Szenarien vermeiden, die einem Kreditausfall
gleichkommen oder als solcher verstanden werden. Es wäre ein großer Fehler, wenn
es dazu käme."

Превод:
Европейската централна банка (ЕЦБ) да се съпротивлява с всички сили срещу разсрочване и преструктуриране на дълга на Гърция. "Ние
изключваме всички тези, които не се основават на абсолютна доброволност "
каза президентът на ЕЦБ Жан-Клод Трише в четвъртък. В черно-жълтата
Коалицията в Берлин иска да подкрепи втори пакет помощи за Гърция при определени условия.

Водещият ЕЦБ банкер реагираха крайно предпазливо на анонсираното от
Финансовия министър Волфганг Шойбле (ХДС) предложение "меко" преструктуриране на дълга.
Трише:
"Ние определено искаме да се избегнем всякакъв сценарий от загуби по кредити или развития, които ще се изтълкуват като такива.
Би било голяма грешка, ако се допусне случването на такова нещо. "

По-нататък Шойбле говори за справедливо носене на бремето при включване и на частните кредитори, които да си понесат бремето.
Набляга се, че в управляващата коалиция има единомислие по това виждане.
Явно, в Германия са преценили, че гръцка катастрофа може да се "понесе".

Поощряваха и Насадиха ЕЦБ да държи джънка, но сега Трише и дума не дава да се каже за подстригване. От негова гледна точна това е разбираема позиция, но как да излезе сметката ...

Нещо игрички ми се привиждат тук ..

""""""""""""

Тук цитирането приключва.
Виждате какво става.  Излиза, че леко и внимателно  Германия се е поизсулила от  Гръцки дълг.  Актуалната експозиция от около 10 млрд. Е не може всъщност да се нарече "изсулване", но тях очевидно това не ги безспокои вече.
Е, винаги може да има и разни игрички. Може и да има постановки от вида "добро ченге" и "лошо ченге".

Искам да подчертая, че разказите на Асен за немските рискове от играта с деривативите, силно ме впечатлиха.
Лошото е, че на нито едно друго място не съм намерил споделени виждания по темата.

Обратното, от много места идат информации, че на немците май взе да им идва в повече и най-малкото вече не искат да изключат вариант с "подстрижка"  на Гърция. Какво ще направят още не е ясно.
Само по себе си прехвърлянето на горещия картоф в ръцете на ЕЦБ не решава никакъв проблем. Та нали немците държат най-много акции в ЕЦБ.
Искам да споделя, че новите елементи нещо не се връзват с наличието на някакви атомни бомби, които са скрити в балансите на големите немски банки и още по-малко, че Шойбле не знае какво е положението.
Шойбле не е Меркел.
Това е един много опасен човек.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Тук май се наблюдава вражеска атака към форума.
Дано оцелеем.
Преди време си хоротувахме, че проблемът с държавните дългове, които се реализират в средата на национален суверенитет, се среща с известни противоречия.

От уйкенда има едно участи на на шефа на комерцбанк  Блесинг, което повдига разни въпроси.

Ще пейства един материал, който пуснах в друг форум.

Днес, 13:09
Накъде духа вятърът ?
Хер Блесинг от КоБа прави опит да даде принос по темата.
Ще го преразкажа кратко: Ще запазим еврото, но само ако се обединим политически!

Не знам, как точни си го представяте вие, аз ще споделя само следното.

Международен (европейски) съдебен изпълнител, охраняван от Международен (европейски) полицай привежда в изпълнение възлагателно постановление, потвърдено с решение на Международен (европейски) съд и прави въвод на кредитор във владение на един гръцки остров.
Малко гротеска, а !

Прочетете оригинала, пък да видим дали ще откриете някакви прилики/разлики?

""Шефът на Commerzbank предупреждава за преструктуриране на дълга на Гърция
12.06.2011 14:36
Публикация

BERLIN (Reuters) - Commerzbank шеф Мартин Блесинг
отправи предупреждение срещу идеята да се включат частните кредитори в решаването на кризата с гръцкия дълг.
"Ако можеше около Гърция да се издигне една ограда, то тогава проблемът щеше да бъде сравнително лесен за решаване: Ще преструктурираме дълга. Банки извън Гърция
могат да се справят с това ", каза Блесинг пред " Велт ам Зонтаг ".
В този случай, обаче, става дума за нещо много повече. "Ние сме изправени пред въпроса за доверието"

Последните официални становища бяха в посока, че до 2013 г. никой от частните кредитори няма да бъде привличан в процеса на финансовото оздравяване на
Гърция.
"Дали последно изразените становища искат да кажат, че това явно вече въобще не важи? Подобно нещо въобще не допринася за изграждане на доверието в пазарите ".

Черно-жълтата коалиция в петък обвърза своето съгласие за по-нататъшно
Отпускане на финансова помощ за Гърция с определени условия. Така например CDU и FDP настояват за участието на частния капитал във втория пакет от помощи. В същото време коалицията настоява за строг курс на Атина към приватизация и реформи .

Шефът на Commerzbank критикува "прекалената държавна задлъжнялост".
Държавите биха могли да заемат пари от пазарите само ако купувачите имат имат достатъчно доверие, че парите ще бъдат възстановени. "Това доверие не трябва да се проиграва – та нали в последна сметка членките на ЕС всеки ден поемат по три милиарда €, като по-голямата част от тези средства са за покриване на стар дълг. Тези, които все още вярват, че може да се акумулира дълг до безкрайност, очевидно си правят сметката без Кредиторите, които трябва да са склонни да купуват този дълг. "

Паричният съюз в дългосрочен план може да бъде съхранен само чрез провеждане на структурни промени. "Ако гледаме сериозно на еврото, то тогава трябва да задълбочаваме процеса на политическо обединение, в противен случай действаме против паричния съюз. Предполагам, че никой не желае това насериозно."
На този кръстопът се намира ЕС в момента.

По отношетие на Commerzbank, след погасяването на голяма част милиардната
Правителствена помощ, Блесинг заяви изключително амбициозни цели. "Нашата цел -- печалба от четири Млрд. евро, не е само еднократна задача, това искаме да се случва устойчиво: След 2012 г. ние възнамеряваме да увеличим тази печалба още повече. "/ Hoe / ДП / JSL


Commerzbank-Chef warnt vor Umschuldung Griechenlands
12.06.2011 14:36
Anzeige
BERLIN (dpa-AFX) - Commerzbank-Chef Martin Blessing hat davor
gewarnt, private Gläubiger an der Lösung der griechischen Schuldenkrise zu
beteiligen. "Wenn man um Griechenland einen Zaun ziehen könnte, wäre das Problem
recht leicht zu lösen: Man würde umschulden. Die Banken außerhalb Griechenlands
könnten das verkraften", sagte Blessing der "Welt am Sonntag". In diesem Fall
gehe es jedoch um mehr: "Wir haben es auch mit einer Vertrauensfrage zu tun."

Zuletzt habe es geheißen, bis 2013 werde kein Gläubiger zur Sanierung
Griechenlands herangezogen. "Das soll nun nicht mehr gelten? Das trägt nicht
gerade dazu bei, Vertrauen an den Märkten aufzubauen."

Die schwarz-gelbe Koalition hatte am Freitag ihre Zustimmung für weitere
Finanzhilfen an Griechenland an Bedingungen geknüpft. So fordern Union und FDP
eine Beteiligung privater Geldgeber an einem zweiten Hilfspaket. Zugleich pocht
die Koalition auf einen strikten Privatisierungs- und Reformkurs Athens.

Der Commerzbank-Chef kritisierte die "überbordende Staatsverschuldung".
Staaten könnten sich nur verschulden, wenn genug Käufer das Vertrauen hätten,
dass das Geld zurückgezahlt werde. "Dieses Vertrauen darf man nicht verspielen -
schließlich müssen die EU-Staaten Tag für Tag drei Milliarden Euro am
Kapitalmarkt aufnehmen, größtenteils zur Ablösung alter Schulden. Wer immer noch
glaubt, unbegrenzt Schulden machen zu können, macht die Rechnung ohne die
Gläubiger, die bereit sein müssen, diese zu kaufen."

Die Währungsunion sei auf Dauer nur mit strukturellen Veränderungen zu
erhalten. "Wenn wir es mit dem Euro ernst meinen, müssen wir die politische
Einigung vorantreiben - oder wir wickeln die Währungsunion wieder ab. Und das
kann doch keiner ernsthaft wollen." An dieser Weggabelung stehe die EU nun.

Für die Commerzbank gab Blessing nach der Rückzahlung des größten Teils der
staatlichen Milliardenhilfen ambitionierte Ziele aus. "Unser Gewinnziel von vier
Milliarden Euro wollen wir nicht nur einmalig erreichen, sondern nachhaltig:
Nach 2012 wollen wir diesen Gewinn sogar noch weiter steigern."/hoe/DP/jsl""


Пък дано додо успее да отблъсне атаката.
Гледайте какви мераци избуяват.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Тук май се наблюдава вражеска атака към форума.


Някой май ръчно е поствал.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Някой май ръчно е поствал.
По всичко личи, че си прав. Това е по-добрият вариант.
Какво ли трябва да му е на човек в главата и на душата, че да се заеме с подобно нещо.
Чак аз усетих шемет и болка.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Тук май се наблюдава вражеска атака към форума.


Някой май ръчно е поствал.

Още нещо ли се е счупило? Аз още не съм оправил онази тема за wikileaks, защото не се вижда защо гръмна :)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Бъдете спокойни за гръцките банки у нас. Засега

През последните 15 години гръцките банки успешно проникнаха дълбоко в банковите сектори на всички балкански държави, осигурявайки препитание и възможност за кариера на около 23 500 служители. За да стигнем до днес, задавайки си въпроса: Как ще се отрази гръцката криза на нашия банков сектор?
Отговорът на този въпрос не е еднозначен, но в общи линии има две измерения – към настоящия момент и в бъдеще, ако приемем, че дълговата криза в Гърция ще се изостри. Започваме по ред.

http://www.sobstvenik.com/?p=2940
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Тук май се наблюдава вражеска атака към форума.


Някой май ръчно е поствал.

Още нещо ли се е счупило? Аз още не съм оправил онази тема за wikileaks, защото не се вижда защо гръмна :)

Имаше флудване от нов юзър. :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Имаше напускани теми във всички раздели от форума, чиито теми излизат в "Последни публикации".
Нямаше в дъра-бъра, но в Благотворителност - имаше. :)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
И понеже темата е Гърция, в този линк пише, че гръцкото правителство наело работници - чужденци  :o :o :o (и българи може би), да почистят тунела дето водел от парламента им до пристанището в Пирея. Май гръцките депутати се готвят да се спасяват след утрешното гласуване за приемане на поредните непопулярни мерки в парламента (включително и съкращения на над 100.000 държавни служители  *scare*).
А какво ще стане, ако хората, които ще се съберат пред парламента по време на гласуването (очакват се над 100.000), вземат, че нахлуят в него и го провалят  *ireful*. Дали това не е прелюдията дефолта на съседите.


http://coveringdelta.wordpress.com/2011/06/13/the-greek-government-has-hired-foreign-workers-to-clean-out-the-underground-tunnel-leading-from-the-parliament-to-the-sea-port-of-piraeus-in-preparation-for-an-evacuation-of-all-mps/


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Додорница или горорилня, кое от двете. ....

Онова което писах преди е, че няма как да е публична паролата. ...
...
 А ти си инсталирай антивирусни и пиши с гръцки букви в горорилнята, не ти преча.


Бре Додо,
Ама кой ти е искал парола, че и публична да е?
И... може да не сме със самочувствие на погромисти, ама чак толкава калитковци не сме!

Дали ще пиша или не в додорница, муЗорница, скитарница, филипарница има толкова значение, колкото това дали ще наминават да ме респектират разни Коганевци, Поганевци и всякакви неудовлетворени от живота Нарциси!
По право обаче, това трябва да го наричаме додорница, защото ти имаш най-голям дял в ододоряването!

Не само аз да пиша, ами и Начев да запретне ръкави, Асен всеки ден да ни цъка ламБата, Неарвана да ни ограмотява, Муза да облагородява страстите ни ниски,  барбата да ни одухотворява по френски ...
Ако продължи така, ще си остане додорница!

А додорници много! Във всеки вестник.
Виртуалните вестници, не стават за тоалетна хартия, за разлика от книжните си събратя - доскоро разумно оползотворявани от практичния български селянин. (Нищо чудно сега, да дойде да ми каже пак някой, недозрял наш интелектуалко, че българина бил прост и непрактичен и, че по природа ценностната му система била изкривена!)
Та... Имаме нужда от форум, истински, свободен форум, не от додорници!
А и ний селянЕте, Андрешковците, минахме вече на тоалетна хартия.

Всъщност, ако нямах надеждата, че от додорница може да стане форум, нямаше все да ти го повтарям. И докато имам надежда, ще ти го повтарям!
Можеш да започнеш от техническата част, че всеки път фимоти-те ми зареждат със неколкратно заекване!




Сега, след като ти четох конското за днес, да мина на темата любима и да дам възможност на патриотите след днешните ми писания да покажат благородните си чувства, към моя филеленизъм!

Вчера, гръцката преса, побърза да съобщи, че вече е решено и договорено разсрочването на гръцките държавни заеми и намаляване на лихвата върху европейската солидарност. Надбавката от 3% и 4% върху либор (то наскоро пък излязоха и едни писания за манипулирането му, ама хайде тях засега да ги подминем) се намалявала на 2% и 3%. От което европейската солидарност се солидаризирала с още 800 млн. годишно, пък Гърция икономисвала толкоз!

Кака ни Меркел, нашата строга дружинна ръководителка, показва, последните дни, забележима и строга солидарност с елините. Солидарност показва, дори конкурента и -  сподвижника и от инвалидната количка, оня за когото Начев казва, че е опасен човек. А малко са така добронамерените, като Начев и може да му се вярва че е опасен. (Между другото, Начев, дай малко информация за особата и защо го наричаш опасен)...

Солидарни са и Дойче-телеком – готови да купят последните 10% от бившата гръцка национална телекомуникационна компания на премиална цена +15% върху борсовата! (около 400млн. към днешна дата, само че гърците се опъват – предишните 10% ги продадоха пак на тях за около милиард и половина!)


Интиресни времена! И Меркел и Шойбле се загрижили за Гърция!... След варварските мерки по тяхна рецепта приети от наивния Попандреев, заедно с новите 100 млд. са му написали нова, още по спасителна рецепта! Остава гърците да се съгласят…
Дали не са полетяли черни лебеди?





Някъкъв блогар писал, че
Цитат
... гръцкото правителство наело работници - чужденци (и българи може би), да почистят тунела дето водел от парламента им до пристанището в Пирея

Сигурно е чел за Дългите Стени построени по времето на Перикъл, от Атина до Пирея. И си е помислил, че след толкова стотици години още съществуват под земята във вид на тунел! :)
Пак добре, че не ни разказва за тунела водещ от Народното Събрание в Атина до седалището на Боговете под върховете на Олимп!  *rofl*
Като си помисля за триумфиращата неграмотност управляваща ни днес, защо да се сърдим на един блогар...




Триумфиращата неграмотност, и ни управлява, и продължава от страниците на Фокус, Билд или Шпигел да ни учи на ред!
Да бяха чели малко история!

Яко бяха чели, щяха да знаят, че този народ само преди по-малко от два века направи най-кървавото в Европа въстание под мотото, че “едно маслинено* дърво и камък върху камък няма да остане в Гърция” но и падишаха няма да има на какво да се радва. Социализъм!

Дори само да бяха малко по-паметливи, щяха да си спомнят че преди има няма 60-сетина година, този народ, само на Крит, изкара над 600 въоръжени групи срещу окупационните части на нацистките им дядовци! Въоръжени ли? Грънци! С ножове и шишанета от турско, защото англичаните преди да се оттеглят прибраха оръжието - не искаха да го оставят в ръцете на критяните - бояха се, че последните имат сметки за уреждане със собствения си крал! Социализъм!

Да бяха поне малко паметливи, щяха да се сетят, че въпреки наказателните мерки (включващи убийстото на 10, най-често жени, старци и деца, за всеки убит немски войник**) този народ не само роди двама смелчаци дето се изкачиха по отвесните стени на Акропола и под носа на немските постове снеха нацисткия флаг, ами в окупирана Атина излезе на улицата и направи най масовата всеобща стачка по време на ВСВ!!! Социализъм!

Триумфиращата некадърност управляваща ни днес не само не е чела история.
Вместо истината за нещата ни къпе в неолайнярски митове за "социализма в Гърция" и въобще...
Още малко от "гръцкия социализъм".
Едно писмо на един от кумирите на гърците, четено от моя приятел и журналист-консерватор. Консерва та дрънка!
Някои от изказванията на Караискаки са станали поговорки. Лафовете, поговорките, пословиците в една или друга степен показват характера-идеологията на народа.
Преди циника Караискаки** – един лаф от него повтарян до ден днешен от гърците!

“Ще си го запиша на мъдете!”

Отговор на Караискаки до Рушид паша.
ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ


Превод:
“Да е.а вярата ви и Мохамеда ви. Не ви ли е срам да искате от нас договор, с оня Коджа-Султан-Махмутин, да му сера, на него и на везира ви и на евреина Силихтар Бода - курвата.
Ако живея, ще ги е.а. Ако умра, ще ми пръднат на х.я!”

Г-л Георгиус Караискакис



------
* маслината - дървото на мира. имам предвид едно писмо на Колокотрони във връзка с опустошаването на Пелопонес (мързи ме, а и нямам време да търся точните факти и думи)

** Наскоро, преди около седмица две, във връзка с масовите убийства в Гърция по време на ВСВ наследници на част от жертвите спечелиха дело пред върховния съд на Италия, май искат запор на немска държавна собственост там за обезщетение

*** Караискаки бил прочут за волнодумието си! При една от битките, си събул гащите, вдигнал фустанелата си и се надупил срещу турците. Те пък, изглежда го улучили по меките части.
Завършил военната школа на Али паша в Янина. Хайдутин в Аграфа при безкомпромисния Качандонис, загива като главнокомандващ при защитата на Акропола. (По ирония на съдбата грекилите му налагат “европейска” тактика и наставници водещи до печални резултати.)
« Последна редакция: 15 Юни, 2011, 05:59:27 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Та...
Докато зяпах и си мислех за народопсихологията и как нещата се предават от поколение на поколение дори във фразите и изразните средства - попаднах на една сатирична съвременна песничка, дето доста добре илюстрира защо е трудно, ако не невъзможно, в Гърция полицейщината да вземе връх.
 

Пичове, завземете мостовете, полицаи - пръднете ни мъдете!
Μάγκες πιάστε τα γιοφύρια μπάτσοι κλάστε μας τ αρχ.....

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Само кратко на въпроса ти, Горо.
Трябва да поемам по трасето.

Шойбле попадна в полезрението ми по времето, в което живеех в Германия и той беше вътрешен министър на Кол.
Не му бях обръщал внимание, но изведнъж Стана много "популярен" поради един атентат срещу него. Това е поводът да е в инвалидна количка. Стреляха по него и впървия момент ужасяващо впечатление правеше обезобразеното му лице, но него успяха да възстановят, за разлика от порализата.
Имаше спекулации относно мотивите на атентатора. Изкараха го луд, но не мога да съм сигурен.

От ЦДУ. Помня, че беше финансист по образование, чудех се - защо е вътрешен министър. Той всъщност беше пак вътрешен при първия мандат на Меркел, а едва след това стана финансов.

Приемат го за десен консерватор, макар и не крайно десен.
После ще ти кажа още.