Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1215576 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Искам да се дерегистрирам
« Отговор #750 -: 24 Юни, 2011, 17:33:16 »
0
Кажете ми как да се дерегистрирам от този форум?

Няма да ти кажа, ако не ми кажеш за причината породила това твое решение.

Ха сега де :) Аз съм свободна личност и мога да влизам и излизам откъдето си искам, без да се налага да давам обяснения за решенията си. Тук не дължа никому нищо, най-малкото обяснения.


Аз пък съм свободен модератор и не съм длъжен да давам акъл как да се дерегистрира някой. оптавяй се сама тогава.

Тук да не е някакъв виртуален концлагер?????

Не, не е.  Тук е форум ако не си забелязала. При това на много по-високо ниво от "оня" другия. Не виждам проблема да се разкараш без да се дерегистрираш. Какъв ти е проблема?
« Последна редакция: 24 Юни, 2011, 17:38:53 от Невидимко »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Искам да се дерегистрирам
« Отговор #751 -: 24 Юни, 2011, 17:35:46 »
0
Начев, нищо особено не се е случило. Просто искам да си изтрия регистрацията. Какво толкова?! Където и да съм била по форуми, това е безпроблемно и напълно нормално. Не би следвало и тук да има проблем с това.
Добре, не е било особено, но тогава се е случило нещо неособено ! :-)))
Караш ме да се занимавам със спекула, а това нито го мога, нито го обичам.
Какво, да ни да си получила неприлично обяснение в любов (необяснима) на лични.
Сори, ама нищо друго не ми ражда кратуната в момента.
Лично съобщение в аноничен форум, което би станало повод в обществена (форумна) реакция, е изтъкване на аргумента АНОНИМНОСТ НА КВАДРАТ.
Не ти подхожда нито на акъла, ни на характера, ни на темперамента.

Факт е, че никой не е задължен да харесва някого, нито е зъдължен да общува с него, но виртуалността прави подредбата и стойността на нещата  малко особени.

В подобни случаи и друг път сам казвал, взима се таймаут и нещата се обмислят.
 

Joan

  • Гост
Re: Искам да се дерегистрирам
« Отговор #752 -: 24 Юни, 2011, 17:39:13 »
0
Кажете ми как да се дерегистрирам от този форум?

Няма да ти кажа, ако не ми кажеш за причината породила това твое решение.

Ха сега де :) Аз съм свободна личност и мога да влизам и излизам откъдето си искам, без да се налага да давам обяснения за решенията си. Тук не дължа никому нищо, най-малкото обяснения.


Аз пък съм свободен модератор и не съм длъжен да давам акъл как да се дерегистрира някой. оптавяй се сама тогава.

Тук да не е някакъв виртуален концлагер?????

Не, не е.  Тук е форум ако не си забелязала. При това на много по-високо ниво от "оня" другия.

Ами аз искам да изляза от този форум. Намирам си опцията, правя, каквото пише да направя и марули! Знам, е админ може да забрани дерегистрация, ама това си е исто задържане против волята , макар и виртулано. Което си е синоним на концлагер.

Въпросът за нивото е ирелевантен. Аз искам да се дерегистрирам и имам право на това, не съм осъдена да стоя тук от никой съд. 

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Искам да се дерегистрирам
« Отговор #753 -: 24 Юни, 2011, 17:45:24 »
0
Кажете ми как да се дерегистрирам от този форум?

Няма да ти кажа, ако не ми кажеш за причината породила това твое решение.

Ха сега де :) Аз съм свободна личност и мога да влизам и излизам откъдето си искам, без да се налага да давам обяснения за решенията си. Тук не дължа никому нищо, най-малкото обяснения.


Аз пък съм свободен модератор и не съм длъжен да давам акъл как да се дерегистрира някой. оптавяй се сама тогава.

Тук да не е някакъв виртуален концлагер?????

Не, не е.  Тук е форум ако не си забелязала. При това на много по-високо ниво от "оня" другия.

Ами аз искам да изляза от този форум. Намирам си опцията, правя, каквото пише да направя и марули! Знам, е админ може да забрани дерегистрация, ама това си е исто задържане против волята , макар и виртулано. Което си е синоним на концлагер.

Въпросът за нивото е ирелевантен. Аз искам да се дерегистрирам и имам право на това, не съм осъдена да стоя тук от никой съд.

Само не разбрах защо тогава, след като явно не можеш да се дерегистрираш сама, искаш помощ от мене? И след като въпреки всичко ти я предложих срещу информация в замяна ти отказваш "сделката".

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
изтрийте я лелката бре,не я ядосвайте!дори моа да обявиме днес за траурен ден на форума-деня,в който джоан ни напусна.и всяка година да правиме едноминутно мълчание в нейна памет.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
изтрийте я лелката бре,не я ядосвайте!дори моа да обявиме днес за траурен ден на форума-деня,в който джоан ни напусна.и всяка година да правиме едноминутно мълчание в нейна памет.

Аз не съм модератор. Сори.

itso

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 32
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +3
    • Профил
няма няма нищо по хубаво от частна централна банка.....виж щатското развитие,откакто имат частна централизирана система.
 и виж европата,само 10 години откакто си увеличи бюрократичността ...... само че аз не виждам как ще стане-веднъж съсдадена бюрокрация,е наистина трудно да се унищожи.защо:
 
     ето ти защо централните банки трябва да бъдат частни...... но частни спрямо доказан професионализъм,не частни ,спрямо "връзки" на "наще ора" ...... дадеш ли централна банка на частник,който е "лобиран" от някъде, може да стане дори и по зле от държавна централна банка.....
   

Съгласен съм напълно с теб за частната банка , професионализма и лобирането. да не забравяме все пак , че в началото ФЕД май се е ръководил предимно от лобистки интереси, причина и за Голямата депресия.
Мниението ми беше за подаряването на долари от ФЕД на ЕЦБ. Ти ако си банка и подаряваш пари на някой циганин в гетото , ти е ясно , че няма какво да му вземеш - един вид тва си е жива благотворителнст. Друг е въпроса, ако подаряваш пари на някой номенклатурчик - пияница и комарджия. Ясно ти е , че и той няма да ти върне парите , въпроса е че на него има какво да вземеш - я апартаменто на Оборище, вила  на морето или услуга и лобиране за нещо. Имено това нещо си мисля , че може да е бъдещата втора частна ЦБ, притежание на същите хора, собственици и на ФЕД.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Муза, по-спокойно. Оказа се, че гръцките банки, които оперират на нашия пазар за толкова гръцки, колкото БАКБ(американо-българска банка) е американска. Една единствена е чисто гръцка и това е собственика на Пощенска банка. Така че, бълг. икономика ще я глозгат други, а не гърците. Тъй че, спете спокойно деца.

Между другото, през повечето време, нямам достъп до сайта. То вече и тук става, като другия форум. Пак почнаха престрелките на лично ниво. Значи, ако не побългарим пространството, няма да ни бива!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
няма няма нищо по хубаво от частна централна банка.....виж щатското развитие,откакто имат частна централизирана система.
 и виж европата,само 10 години откакто си увеличи бюрократичността ...... само че аз не виждам как ще стане-веднъж съсдадена бюрокрация,е наистина трудно да се унищожи.защо:
 
     ето ти защо централните банки трябва да бъдат частни...... но частни спрямо доказан професионализъм,не частни ,спрямо "връзки" на "наще ора" ...... дадеш ли централна банка на частник,който е "лобиран" от някъде, може да стане дори и по зле от държавна централна банка.....
   

Съгласен съм напълно с теб за частната банка , професионализма и лобирането. да не забравяме все пак , че в началото ФЕД май се е ръководил предимно от лобистки интереси, причина и за Голямата депресия.
Мниението ми беше за подаряването на долари от ФЕД на ЕЦБ. Ти ако си банка и подаряваш пари на някой циганин в гетото , ти е ясно , че няма какво да му вземеш - един вид тва си е жива благотворителнст. Друг е въпроса, ако подаряваш пари на някой номенклатурчик - пияница и комарджия. Ясно ти е , че и той няма да ти върне парите , въпроса е че на него има какво да вземеш - я апартаменто на Оборище, вила  на морето или услуга и лобиране за нещо. Имено това нещо си мисля , че може да е бъдещата втора частна ЦБ, притежание на същите хора, собственици и на ФЕД.

всъщност проблема за великата депресия е съвсем друг.....на фед са били вързани раъцете.
  проблема е мощния прогрес,без да има достатъчно парична маса,защото паричната маса е била свързана със златото.
поради липсата на пари,започват да мултиплицират парите с левъридж и при първото падане на борсата,този левъридж се самоунищожава,а фед нямат правото да напеатят пари,че да спрат процеса... и се получава нищо повече от това,което в момента се получава в бг-недостатъчно парична маса,което допълнително води до нулево велосити в нея.и всико рухва,защото нямаш достатъчно монетарно изражение на труда и създадените продукти......
  в сащ се усещат за този проблем едва с няколко години закъснение,което е достатъчно за съсипване на икономиката и индустрията.   първия опит за борба е намаляне на пропорцията в отежняването на златото като резерв в цената на парите...... и следващото решение е било забрана за притежание на злато- в сащ никой е нямал право да притежава злато,дори са конфискували златото на федералния резерв,че да съберат колкото се може повече злато,срещу което да напечатят нови пари........ цялата тази глупост е могла да се прескочи,ако са отвързали златото като резерв,но тогава хората и икономистите просто не са смятали такова нещо за възможно.било е извън параметрите на тяхното мислене.... едва никсън през 70 те развързва златото.отношението парична маса/продуктивност никога не е било проблем до 30те години,откакто свят светува,защото прогреса е бил минимален и трупането на злато е надхвъляло ръста в БВП ,който е бил  мижав,допълнително бартерната търговия е била силно разпостранена-колкото повече бартер имаш,толкова по малко парична маса е нужна.
    и от 1890 до края на 20те години в сащ става мощен прогрес,в следствие на техническа революция-открива се електричеството,водещо до индустрялна революция,форд открива поточната линия и ощше много сълно ундустриялни открития,водещи до мощно нарастване на БВП в пъти над наличния златен резерв.....сащ са първата държава,която се сблъсква с този проблем и незнанието до тогава от зависимостта парична маса/БВП водят до великата депресия.......
     сащ излизат от нея по най неочаквания начин-втората световна война-войната обединява работната сила,без да има нужда от парична маса,защото всичко отива за европа...... и вместо сащ да станат по зле,заради тоталните загуби в следствие на войната,то войната отново вдига индустриялния прогрес -индустрията се съживява,само че не с парична маса,а с държавни бондове,което си е вид парична маса......
  та колкото и странно да ти взучи,неправилно управление на парична маса може да доведе до много по лоши икономически последици от една война......
   от тогава,до ден днешен,в рецесия винаги се налива парична маса,която да избие монетарния дисбаланс от намалялото велосити на наличната парична маса......
   за тва и ще видиш много държави по света ,как рухват икономически при първата малка рецесия-защото икономистите им не знаят това,което аз ти казвам в момента и при рецесия и намаляне на приходите в хазната,вмето да налеят пари,икономистите със "счетоводителско образУвание" тръгват да търсят начин да запълнят хазната ,чрез таксуване на хората и бизнеса,вместо да им помогнат.......
    ей сега ще видиш как ще думнат гърция с повишаване на данъчното облагане.....
  ще видиш и кво се получава,когато при рецесия дянков вдига косвените данъци,че да пълни бюджета с рекетиране на бизнеса ;)
  тоя ще струва на бг икономически,дори и повече от война,вЕрвай ми!
       

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил

  "Като говорим за Гърция, е време за малко здрав разум."

    http://www.investor.bg/news/article/118921/91.html

    С пълното съзнание, че съм лаик в материята, си мисля, че ако около Гърция нещата добиват сравнително ясни очертания като възможни варианти, то този цитат:
    "........Най-добрата политика е да се предприемат превантивни действия. Това означава по-решителна подкрепа за спасяването на останалите не особено стабилни икономики от еврозоната. Поне в един случай – Ирландия – това може да изисква дългово преструктуриране."
     предвещава тепърва интересни събития.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил

  "Като говорим за Гърция, е време за малко здрав разум."

    http://www.investor.bg/news/article/118921/91.html

    С пълното съзнание, че съм лаик в материята, си мисля, че ако около Гърция нещата добиват сравнително ясни очертания като възможни варианти, то този цитат:
    "........Най-добрата политика е да се предприемат превантивни действия. Това означава по-решителна подкрепа за спасяването на останалите не особено стабилни икономики от еврозоната. Поне в един случай – Ирландия – това може да изисква дългово преструктуриране."
     предвещава тепърва интересни събития.


човека си му личи добрата логика,но не може да открие логичното обяснение на спасяването.
     напоследък ми е интересно да чета различни световни анализатори,как със перфектна логика на отвърляне и доказване на факти стигат до някъв извод,който в повече случаи е верния,но не могат да дадат обяснение за случващото.
  до сега главно попадам на два вида заключения :
  единия вид е,че гърция няма как да бъде спасена и е глупост да се спасява с нов дълг,а трябва да се намали дълга й,ако кредиторите й искат да я спасят.ако напиват нови пари,кредиторите дори ще загубят много повече.... стигат до тук и после попадат в клопката на лансиранто в медиите "политическо обяснение" - требе да ги спасваме,че да не се разрастне кризата в другите държави........
втория вид е като първия,но с по добри познания-ясно им е,че прокламирането  на "даваме пари на петьо,че кирчо и ваньо да нямат проблеми" е нищо повече от политическо измиване на ръцете.....зад което се крие съвсем друга игра.... и след като това няма обяснение,следва,че спасяват банковите си системи..... но и те стигат до тук-откриват истината,но не могат да открият логиката,защото гърция вече е поела и ще продължава да поема много повече пари,отколкото директно спасяване на банковата система..... не намират логиката в това,четейки "статистиката" ,кои са собствениците на гръцки дълг.....
     никой дори не му хрумва да свърже деривативи върху този дълг,чийто дифолт може да доведе до 100ци пъти по големи загуби......нито знаят,че този тип деривативи не се осчетоводяват по начин,по който те си мислят......
 
 тва са умните анализатори,които не могат да пробият истината..за глупендерите,дето още не знаят за кво иде реч дори няма да отваряме дума.....

обаче,интересното е,че в сащ играчи и медийни фигури мнооооооого добре знаят цялата история,но само намекват,без да нарисуват цялата картина.......
     по сиенбиси постоянно тръбят да се избягват инвестиции в евробанки,защото никой не знае къв ъндърлайн имат върху гръцкия дълг....... директно съветват хората,като им намекват за опасността ,обаче същите тези хора,когато ги попитат за политическото ниво на проблема,много хитро заобикалят свързването на деривативс със спасяването....... също и много внимателно избягват да коментират хора като трише,меркел и саркози,като ги попитат,защо смятат,че пигс ще изпофалират,след като евро управляващите твърдят обратното.... никой не смее да каже играта,нито да обвини европолитиците в измама,лицемерие и демагогия........
  следователно в сащ доста добре се знае целия проблем,но дори и тук има медийна завеса.....инфото е контролирано. ей тва не мога да си обясня защо е.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
жоро,драсни някой ред за имотите в гърция,кога имаш повече време.има ли изменения в сравнение с миналата година,когато си говорехме за тях?

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
........
  следователно в сащ доста добре се знае целия проблем,но дори и тук има медийна завеса.....инфото е контролирано. ей тва не мога да си обясня защо е.

      Ами ето едно предположение, което поне на мен си ми звучи логично  :)
      Ако фактите, които твърдиш, са истина и става дума за много пари – поведението отвъд океана е доста логично. Големите игри трябва да се играят дискретно.
      Ако се изнесе цялата истина, какво ще се получи ? Ще бъдат издухани европейски политически и банкови елити, но хаосът и конфронтацията, които ще последват, са несъвместими с правовия ред. А сумите, за които говориш, могат да се получат само чрез правни способи.
         Очевидно по-рационално – от гледна точка на Америка – е другото  :  да бъде оставена Европа да се оплита в лъжи и демагогия. Така тя  (Европа) ограничава свободата си на действие. Въвежда принципи, критерии за помощта на Гърция, с които официално и изрично се обвързва и които трябва да спазва. И колкото „по-принципни” са нещата, толкова по-малки са възможностите за наливане на пари в Гърция – и като количество, и като честота. Подчертавам – не става дума за фактическата възможност за помощ (Европа има 300-400 млрд. евро); става дума за това, че политическата цена на такава помощ (в нарушение на формулираните от самата Европа принципи и критерии)  става все по-висока, самоубийствено висока.
       И тук почват и тънките игри – рейтинговите агенции заплашват да обявят фалит на Гърция дори при доброволно разсрочване (и парират едни идеи на Меркел), МВФ поставя все по-високи изисквания да отпусне своя дял и т.н.
        Предполагам какъв ход може да последва в недалечно бъдеще -  преди някой падеж на гръцки дълг МВФ в последния момент ще намери благовиден предлог  („липса на достатъчно гаранции от Гърция и Европа, че ще си получи обратно предоставените пари”)  да не преведе своя дял и Европа ще бъде в цайт-нот да запълни дупката (процедурите тук са меко казано тромави). А дори частично неплащане на падеж знаем какво означава....

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
........
  следователно в сащ доста добре се знае целия проблем,но дори и тук има медийна завеса.....инфото е контролирано. ей тва не мога да си обясня защо е.

      Ами ето едно предположение, което поне на мен си ми звучи логично  :)
      Ако фактите, които твърдиш, са истина и става дума за много пари – поведението отвъд океана е доста логично. Големите игри трябва да се играят дискретно.
      Ако се изнесе цялата истина, какво ще се получи ? Ще бъдат издухани европейски политически и банкови елити, но хаосът и конфронтацията, които ще последват, са несъвместими с правовия ред. А сумите, за които говориш, могат да се получат само чрез правни способи.
         Очевидно по-рационално – от гледна точка на Америка – е другото  :  да бъде оставена Европа да се оплита в лъжи и демагогия. Така тя  (Европа) ограничава свободата си на действие. Въвежда принципи, критерии за помощта на Гърция, с които официално и изрично се обвързва и които трябва да спазва. И колкото „по-принципни” са нещата, толкова по-малки са възможностите за наливане на пари в Гърция – и като количество, и като честота. Подчертавам – не става дума за фактическата възможност за помощ (Европа има 300-400 млрд. евро); става дума за това, че политическата цена на такава помощ (в нарушение на формулираните от самата Европа принципи и критерии)  става все по-висока, самоубийствено висока.
       И тук почват и тънките игри – рейтинговите агенции заплашват да обявят фалит на Гърция дори при доброволно разсрочване (и парират едни идеи на Меркел), МВФ поставя все по-високи изисквания да отпусне своя дял и т.н.
        Предполагам какъв ход може да последва в недалечно бъдеще -  преди някой падеж на гръцки дълг МВФ в последния момент ще намери благовиден предлог  („липса на достатъчно гаранции от Гърция и Европа, че ще си получи обратно предоставените пари”)  да не преведе своя дял и Европа ще бъде в цайт-нот да запълни дупката (процедурите тук са меко казано тромави). А дори частично неплащане на падеж знаем какво означава....

да ,определено има логика в това което казваш.
    според мен също още никой не е намерил решение на ситуацията,просто не знаят как да процедират и са оставили нещата на самотек.......
    то за тва виках преди,че такова нещо може да се реши само на политическо ниво между обама и европейците,да платят някъв процент от щетите,като политиците да бъдат "балансьор" в преговорите между банките.
   обаче явно никой още не смее да се заеме с такова нещо..... европейците през ден се събират да умуват как да забавят неизбежното,ама още не са стигнали до обама.
  междудругото,това докато продължава ,ще е голяма котва за глобалната икономика..... едните ще се опитват да забързат процеса,другите да го забавят... никой няма да му е до реална икономика.... особено европейците-те не знаят къв кеш ще трябва да заделят и ще стискат и стагнират икономическото развитие.
 в сащ също почнаха да навиват вой,защото сащ са най големия спонсор на МВФ и директно вече имаш нападки към фонда,че американски пари се изпаряват за спасяване на еврочленки..... как пък преди не реваха за спасяване на други държави-ми нали тва е смисъла на фонда.....а сега тръгнаха да мрънкат......
  а па тоя французин,дето се наду и реши да вкарва всичките кинти в еврозоната как го хакнаха в ню йорк,не е истина.... бая народ трябва да е разсърдил,че да го вкарат в затвора...... лице с дипломатически статут и бъдещ кандидат за президент на франция да го заключат за опит за изнасилване и точно 3 дни преди гласуване за къв да е транша за гърция и португалия...
      тръгнал нашия с американски средства да играе против американците *sheep*
   мноооого случайности напоследък *girl*

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил

  ..........
 в сащ също почнаха да навиват вой,защото сащ са най големия спонсор на МВФ и директно вече имаш нападки към фонда,че американски пари се изпаряват за спасяване на еврочленки..... как пък преди не реваха за спасяване на други държави-ми нали тва е смисъла на фонда.....а сега тръгнаха да мрънкат......
  а па тоя французин,дето се наду и реши да вкарва всичките кинти в еврозоната как го хакнаха в ню йорк,не е истина.... бая народ трябва да е разсърдил,че да го вкарат в затвора...... лице с дипломатически статут и бъдещ кандидат за президент на франция да го заключат за опит за изнасилване и точно 3 дни преди гласуване за къв да е транша за гърция и португалия...
      тръгнал нашия с американски средства да играе против американците *sheep*
   мноооого случайности напоследък *girl*

    :) Тъкмо тези индикации  ("случайни случайности" както обичаш да казваш) ме карат да мисля, че най-вероятният кандидат да дръпне килимчето е МВФ. Само трябва да изберат подходящия момент - ситуацията в Гърция да прерастне в политическа криза, което да им даде възможност с прискърбно изражение и съчувствен тон да обявят : "Изключително голямо е желанието ни да помогнем на Гърция, но рискът да се загубят парите на МВФ е станал неприемливо висок".
   В интересни времена живеем, дано не се окаже че са от китайското проклятие  :o
   Хайде със здраве на всички още будни съфорумци *drinks*