Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1224878 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Обиденият съм го игнорнал още с влизането му - не ми се брои до някакво сакрално число, след което следват вход-изход. Нямам представа какво пише, но от цитатите няма как да не разбера едно-друго... та да се убедя, че правилно съм го игнорнал. При предишното му напускане завинаги - едно от поредните - искрено се зарадвах. Фанфари плюс глупости - аман. Пък и претенции...
Казвам това, за да се изясни, че нямам намерение да участвам в някакъв високопарен фарс с недовършени изрчения и намеци за кастова принадлежност.

Коганев,
Поставяте ме в трудно положение. Нито Горо, нито пък – ти, (а най-малко и аз, с присъщото ми чувство за скромност :D) заслужавам(т)е игнориране. Помислете си за хората около вас, с които животът ви сблъсква. Заслужава ли си да мразиш някого, на когото мнението му за нещата не са като твоите. Пак  добавям (скромно аз)  не сте ли заобиколени с овчедушни и привидно послушни хора, за които важното е да приберат вашите пари. И въобще не им пука какво става в света. И най-малкото в Гърция....Те са заинтересовани да изядят пържолката на вечеря, гарнирана със задължителната салата, и малко ракийка в замръзнала чашка, изпаряваща се в голямата жега?!
Помислете... Дайте, да си хортуваме тук, до следващото приблясване на искри!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Коганев,
Поставяте ме в трудно положение.
...
 Дайте, да си хортуваме тук, до следващото приблясване на искри!

Това правим global, не се коси!  :)

Кога  нев, ти каже добър ден, трябва да се обърнеш да видиш дали все пак слънцето не е залязло!
А е и медиум. "игнорнал" някакъв "Обиден", ма знае какво пише.
Аз пък чета всичко дето ми харесва.
Даже, Кога искам да се посмея и нев понякога.
Макар и избирателно, понякога му святка лампата:
ако е включен в гугъл и изключен от нарцисизма.
:D

Сега броя дните до отпуската.
Но... нищо против да ги броим двама.
« Последна редакция: 08 Юли, 2011, 20:46:10 от goro »

nearvana

  • Гост
Вижте го този Рубини не се умори да предсказва колапси и катастрофи, все едно че са се наговорили с Асен за тая 2013 година. От сега започвам да мисля на кой остров да се скатая (да се снижа) за няколко години пък после ше му мислим.




напротив,аз мисля обратното на рубини-смятам,че сащ и азия тепърва ще стават по добре.... дори смятам,че сащ никога не са били толкова добре,колкото са в момента. просто "икономисти" от "капацитета" на рубини,с камара "титли" в момента имат грешна представа за случващото се,тъй като са учили неща и зависимости,които вече са невалидни и си вадят грешните изводи...
    икономиката и финансите НЕ СА ТОЧНА НАУКА,а идиоти,които си мислят,че са и пролагат МИНАЛИ закони,стават жертви на тази заблуда.или както насим талеб казва:
    в повечето случаи в социалните науки точно най учените правят най големите грешки..... поради простата причина,че при сменяне на домейна (системата) ,те правят изчисления върху стария домейн и грешат повече и от незнаещите.защо?
  защото незнаеш човек има шанс на познаване/грешка,равен на  50/50 ,а прУфесУра има по голям шанс за грешка,отколкото познаване,защото в повечето случаи системата се променя заради поправяне на предишната система-точно обратното става на това,което в старата система би трябвало да стане! ако не го знае прУфесУра това,почва да греши в пъти повече,отколкото да познава... което СПЕЦИЯЛНО ЗА РУБИНИ Е ФАКТ!!!!!!
    сащ е в куонтитатив еазинг за първи път,откакто държавата съществува-това е промяна на балансирането на монетарно/икономическите взаимоотношения- домейна е тотално сменен,ама пруфесура само знае това,но не го ОСМИСЛЯ....
   ако го осмисляше,други изводи щеше да си вади *sheep*
       от кога рубини почна да бърка почти на 100% ,докато преди си бе направил реноме на "професионалист" ? ами точно откакто се смени домейна... до 2009 човека позна всичко и не само той..... ама след 2009 близо 100% от прогнозите му са ГРЕШНИ!
  иначе за европа съм съгласен с него- там ще има ред сълзи,ред суполи.... и колкото по се "отлага" тва във времето,поради отричане на реалността,толкова по големи ще бъдат те


Асене, все пак човек с добри познания по класическа механика много по-лесно би разбрал фундаментално различната квантова механика отколкото някой който хал хабер си няма от физика. Не мисля че е толкова по-различно и в социалните науки. Всеки що годе добър учен гледа с добра доза скептицизъм на теориите с ясното съзнание че те са просто един модел на реалността, но не и последната дума. Науката не е религия и ако го нямаше този скептицизъм нямаше и да има нови научни открития. 
Интересното е че цитираш Талеб който също е др. и е бил професор по икономика (сега е професор по теория на риска), аджеба има същите недостатъци като рубини. Да не говорим че мнението ти за щатската икономика е направо от устата на бернанки - ей тва ако не е пример за айви лийг професор  то не знам кой е. Между другото е интересно да потърсиш какво казва Талеб за щатската икономика в момента ...
Тоест ти имаш две противоположни мнения, едното че икономиката е зле (на рубини) и другото че си е супер (бернанки) и разбираемо избираш едното както всеки нормален човек си има мнение,  но аргументитети срещу другото мнение са че Рубини бил професор ... а забравяш че бернанки, който твърди точно това което казваш също е професор и аргументите ти важат и срещу него .... 
Ся, по същество ще кажеш ли аджеба защо смяташ че сащ никога не са били по-добре. Ако обичаш да не заораваме във "футболни спорове" европа срещу америка щото е безмислено да хабим енергия там. Отнапред да си кажа че и в европа мазалото е пълно ... и то не само в ПИИГС (малии акцията на трише с португалските книжа всъщност е опит за спасяване на пожара в италия и испания. УНИ кредит са я спряли днес от търговия на пазара поради срив, ... мамата)
Та защо смятам че в сащ работата не е ок:
1. рекордна безработица (имаме си и пресни данни от днес)
2. рекордна задлъжнялост. откак стигнаха тавана на дълга точно като дянков харчат парите за осигуровки   Retirement Fund Plunder Update: $206 Billion So Far, $62 Billion Left
 http://www.zerohedge.com/article/retirement-fund-plunder-update-206-billion-so-far-62-billion-left
3. рекорден бюджетен дефицит
4. рекорден брой хора получават купони за храна. 13% на купони .... : "From October 2007, which was just before the financial crisis, to December 2010, which is the most recently available statistics, the number of people on food stamps rose 62% to 44.1 million. That equals 13.1% of the population, up from 9% a little over three years ago.@
 http://curiouscapitalist.blogs.time.com/2011/03/17/is-inflation-driving-more-people-to-food-stamps/#ixzz1RXvLkPHV

сащ никога не са били по-добре?  кажи защо смяташ така?

поздрави
« Последна редакция: 08 Юли, 2011, 23:11:02 от nearvana »

nearvana

  • Гост
горо, какъв проблем имаш с моите филологически упражнения? не е точно баш по гръцки хеллас или как? ми нали точно това искам да кажа че си имаме българска дума за гърция и като българи ползваме нея щото гръцката може даже и да не успеем да я напишем правилно с бг азбуката. Ако някой успее да напише австрия на немски с бг азбука ще го призная за гений.
Досега обаче оупа-та дето я повтаряш наистина ме забавлява. Причината е че някак си удивително олицетворява аргументите ти  - нито има нещо общо с темата (що пък произношението трябва да е аргумент за квото и да е),  нито е вярно (немците не казват оупа)

със здраве. надявам се носиш на критика ... дет вика тодор колев "критиката е за мен роза щастие  мехлем
 *drinks*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Вижте го този Рубини не се умори да предсказва колапси и катастрофи, все едно че са се наговорили с Асен за тая 2013 година. От сега започвам да мисля на кой остров да се скатая (да се снижа) за няколко години пък после ше му мислим.




напротив,аз мисля обратното на рубини-смятам,че сащ и азия тепърва ще стават по добре.... дори смятам,че сащ никога не са били толкова добре,колкото са в момента. просто "икономисти" от "капацитета" на рубини,с камара "титли" в момента имат грешна представа за случващото се,тъй като са учили неща и зависимости,които вече са невалидни и си вадят грешните изводи...
    икономиката и финансите НЕ СА ТОЧНА НАУКА,а идиоти,които си мислят,че са и пролагат МИНАЛИ закони,стават жертви на тази заблуда.или както насим талеб казва:
    в повечето случаи в социалните науки точно най учените правят най големите грешки..... поради простата причина,че при сменяне на домейна (системата) ,те правят изчисления върху стария домейн и грешат повече и от незнаещите.защо?
  защото незнаеш човек има шанс на познаване/грешка,равен на  50/50 ,а прУфесУра има по голям шанс за грешка,отколкото познаване,защото в повечето случаи системата се променя заради поправяне на предишната система-точно обратното става на това,което в старата система би трябвало да стане! ако не го знае прУфесУра това,почва да греши в пъти повече,отколкото да познава... което СПЕЦИЯЛНО ЗА РУБИНИ Е ФАКТ!!!!!!
    сащ е в куонтитатив еазинг за първи път,откакто държавата съществува-това е промяна на балансирането на монетарно/икономическите взаимоотношения- домейна е тотално сменен,ама пруфесура само знае това,но не го ОСМИСЛЯ....
   ако го осмисляше,други изводи щеше да си вади *sheep*
       от кога рубини почна да бърка почти на 100% ,докато преди си бе направил реноме на "професионалист" ? ами точно откакто се смени домейна... до 2009 човека позна всичко и не само той..... ама след 2009 близо 100% от прогнозите му са ГРЕШНИ!
  иначе за европа съм съгласен с него- там ще има ред сълзи,ред суполи.... и колкото по се "отлага" тва във времето,поради отричане на реалността,толкова по големи ще бъдат те


Асене, все пак човек с добри познания по класическа механика много по-лесно би разбрал фундаментално различната квантова механика отколкото някой който хал хабер си няма от физика. Не мисля че е толкова по-различно и в социалните науки. Всеки що годе добър учен гледа с добра доза скептицизъм на теориите с ясното съзнание че те са просто един модел на реалността, но не и последната дума. Науката не е религия и ако го нямаше този скептицизъм нямаше и да има нови научни открития. 
Интересното е че цитираш Талеб който също е др. и е бил професор по икономика (сега е професор по теория на риска), аджеба има същите недостатъци като рубини. Да не говорим че мнението ти за щатската икономика е направо от устата на бернанки - ей тва ако не е пример за айви лийг професор  то не знам кой е. Между другото е интересно да потърсиш какво казва Талеб за щатската икономика в момента ...
Тоест ти имаш две противоположни мнения, едното че икономиката е зле (на рубини) и другото че си е супер (бернанки) и разбираемо избираш едното както всеки нормален човек си има мнение,  но аргументитети срещу другото мнение са че Рубини бил професор ... а забравяш че бернанки, който твърди точно това което казваш също е професор и аргументите ти важат и срещу него .... 
Ся, по същество ще кажеш ли аджеба защо смяташ че сащ никога не са били по-добре. Ако обичаш да не заораваме във "футболни спорове" европа срещу америка щото е безмислено да хабим енергия там. Отнапред да си кажа че и в европа мазалото е пълно ... и то не само в ПИИГС (малии акцията на трише с португалските книжа всъщност е опит за спасяване на пожара в италия и испания. УНИ кредит са я спряли днес от търговия на пазара поради срив, ... мамата)
Та защо смятам че в сащ работата не е ок:
1. рекордна безработица (имаме си и пресни данни от днес)
2. рекордна задлъжнялост. откак стигнаха тавана на дълга точно като дянков харчат парите за осигуровки   Retirement Fund Plunder Update: $206 Billion So Far, $62 Billion Left
 http://www.zerohedge.com/article/retirement-fund-plunder-update-206-billion-so-far-62-billion-left
3. рекорден бюджетен дефицит
4. рекорден брой хора получават купони за храна. 13% на купони .... : "From October 2007, which was just before the financial crisis, to December 2010, which is the most recently available statistics, the number of people on food stamps rose 62% to 44.1 million. That equals 13.1% of the population, up from 9% a little over three years ago.@
 http://curiouscapitalist.blogs.time.com/2011/03/17/is-inflation-driving-more-people-to-food-stamps/#ixzz1RXvLkPHV

сащ никога не са били по-добре?  кажи защо смяташ така?

поздрави


браточка,имаш сменен домейн. за тва много хора бъркат,особено професионалисти ....
  първо малко история- по форумите от 2007 казвах да бягат от всякви инвестиции в сащ и европа,че ще си ебе майката... края на 2008 уорън бъфет казваше,че требе да се купува,а казвах,че още е рано..... има ги тия неща документирани .. недокументирани неща дори няма да ти казвам.. после 2009 началото казвах,че пролетта на 2009 е времето да се влиза дългосрочно в САМО американски акции... тогава рубини разправяше,че доу джоунс ще падне до 4000  *rofl*
   по няква "случайност" взех,че познах дъното със завидна точност,а?от тогава съм булиш и продължавам да съм .
 та специялно аз американската икономика,ако нямериш някой друг дето е казвал,че ще има срив и когато ТОЧНО маркета ще обърне,така както аз бях, дай да го чуеме кво разправя... ама такива като рубини или зирохедж и незнам си кви си, не само няма смисъл да ми ги цитираш,защото знам точно какво ще кажат,кво им е в главите,къде бъркат и ЗАЩО ЩЕ СБЪРКАТ!
    звуча надменно ,а? ами сори ,ама тва е вярно ... например за златото моа да ми цитираш някой от зиро хедж ,дори който и да ми цитираш,той по прав ще е от мен,ако гледаме историческото познаване .... аз не съм познал,следва,че по НЕ разбирам от тези ,които са познали.... ама специално за американската икономика? цитираш ми гаменчета,дето очакваха падане до 4000 пункта?

    ето ти къде бъркат:
 1. сащ е кюи .... само супер мощни държави с ПОЛОЖИТЕЛЕН ОБЩ БАЛАНС могат да си позволят такава игра!пълна глупост е тиражираната басня,че америка задлъжнява! имаш супер ниски търежърис с абсурдно ниска доходност! за да постигнеш това ,едиствения възможен начин е да изкупуваш свой дълг!!!!!
 за тва и такива като рубини предвиждаха срив в трежърис а стана обратното -тотална грешка. защо сгрешиха? защото не знаят за реалното състояние на сащ .... гледат само правителствения дълг,а не смятат резервите във централната банка-федералния резерв! нито могат да смятат,защото никой не им ги дава *valcho*
    как ще обясниш супер ниската доходност в трежърис,след като ужким сащ не могат да си позволят това и са много бедни?
   хем целия свят мрънка,че сащ ще рухнат,хем сатва обратното... виж гърция- нищо не станало още, европа ги спасява и ПАК трежърис им рухват яко ..... само с говорене. а за сащ си говорят от време оно,ама пак не само не става гръцкия сценарии,ами ОБРАТНОТО!
   нуриел рубиновци оракулстваха хипер инфлация и двуцифрени лихви,защото сащ много задлъжняха и печатали мноого пари.... забрави ли вече тозьи момент? ами къде е хипер инфлацията? къде са двуцифрените лихви? напротив-точно обратното- рекорно ниски лихви в сащ!
    ето ти и нагледно грашката на образУванието:
  те са учили,че държавата се финансира с трежърис. повече трежърис,повече инфлация,по големи лихви,повече 'заробване" ,довеждащо до стагфлация ...... и правилно са учили.ТАКА БЕШЕ ДОМЕЙНА .... но хем фед предупредиха,че ще правят кюи,хем тия същите не знаят кво значи това,демек разбират го,но не го осъзнават!
сащ в момента има по малък външен дълг от преди,нищо,че правителствения расте!ама веднъж промит мозък ли си,трудно се отмиваш .... всички гледат правителствения,никой дори и не се светка да погледне,че фед вече са собственици на половината от този дълг,а само преди 3 години нямаха дори 1 цент такъв дълг........ и те ти ги как се чудят... няам я хипер инфлацията,няма ги двуцифрените лихви,няма го срива в икономиката ...

2. банковата криза- по принцип за да имаш гроуф,трябва да имаш добра банкова система- вярно и така си е било,така са учили .... ама и тук имаш сменен домейн- хората фалират ,връщат активите си на банките, банките колабират,но икономиката расте... обратно на това,което пише в ученбиците.... отново прУфесУрите са изненадани... защо?
     ами представи си,че дължиш 40 000 $ на кредит карти ,вноската по които е към 1000 $ на месец,изплащаш къща за 2500 $ на месец .... и кви пари ти остават? ами никви-нямаш за харчене и потребление... всичко отива за банката... докато не ти писне и подпишеш банкрут..... кво става? прехвърляш проблемите на банката -банката влиза под водата ,ама кво става с теб? ами изведнъж ти се появяват 3500 $ на месец в повече- дето преди си ги давал на банката... и вече моа да ги харчих . а са си представи само 1/2 % от американците направят това,кво ще стане.... а в сащ имаш към 10 % фалити- 10 % са се изчислтили.
 тва са 30 милиона души!!!!! по 36 хиляди годишно в повече за харчене на човек, имаш към 1000 МИЛЯРДА на година повишение на потреблението!
  те ти как са изненадани "вратовръзките" с "титли" ..... от знаене на миналия домейн,не могат да видят новия!
     или колкото по зле стават банките,толкова по се оправя икономиката,защото има дилевъридж процес-тотално ОБРАТНОТО на това,което се учи в ХАРВАРД!
      още много неща има,ама ми омръзна да пиша ...

п.п.
  как въобще моа да сравняваш талеб с рубини? тва е се едно да сравняваш слон с хлебарка! слона и хлебарката еднакви ли ти се виждат? единия е бил индилендънт маркет мейкър на опшъни на фючърите на валути в чикаго.... а преди това по трейдър в европа и после в ню йорк... а рубини е .......... прУфесУр в университет.....  дават му пари,че да учи хората как да правят пари *neg*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
горо, какъв проблем имаш с моите филологически упражнения? не е точно баш по гръцки хеллас или как? ми нали точно това искам да кажа че си имаме българска дума за гърция и като българи ползваме нея щото гръцката може даже и да не успеем да я напишем правилно с бг азбуката. Ако някой успее да напише австрия на немски с бг азбука ще го призная за гений.
Досега обаче оупа-та дето я повтаряш наистина ме забавлява. Причината е че някак си удивително олицетворява аргументите ти  - нито има нещо общо с темата (що пък произношението трябва да е аргумент за квото и да е),  нито е вярно (немците не казват оупа)

със здраве. надявам се носиш на критика ... дет вика тодор колев "критиката е за мен роза щастие  мехлем
 *drinks*

Къде съм казал, че имам проблем с филологическите ти упражнения?
Казах единствено, че няма да ги коментирам.  *timeout*

Що се касае, до Оупата, немския изговор беше само повода, но последния от аргументите.

За своите твърдения винаги съм давал аргументи. Ако някой не иска да ги види си е негов проблем. Примерно за някои дори не е съществувала ВСВ или пък Мерцедес не упражняват корупция. Мога ли да променя мнението им?

Преди време твърдях, че кризата е системна и проблема не е в Гърция. Ти твърдеше обратното. Засега развоят на събитията само ме потвърждава. Последваха Ирландия, Португалия, наред са Испания, Италия, Белгия, Австрия, Франция...
И всичко това от немската лакомия и нежелание за уреждане на политическите (защото вече са политически а не само икономически) проблеми на Европа. Желязното внуче на Ваймарската марка не само, че се оказа неспособно да бъде локомотив на Европа ами направо ще я загроби.
Благодарение на него, Европа задлъжнява към щатите, а в периферията и просто се вандалства.
Сега ще ми кажеш. Къде са ти аргументите?
Я се огледай! Ти си умно момче! Сам ще ги видиш! Колко беше капитала на ЕЦБ казваш?

Гледам, излагаш на Асен различните гледни точки за американската икономика.
Виж сега, с моя прост ъкъл как изглеждат нещата. Не знам как е в щатите и как е икономиката им.... Но се чу, че банките им направили бели. И вече изгубих броя на фалиралите банки!
И... това е честно!
Какво и защо наложиха меркелица и компания в Европа предполагам знаеш!
Не обичам да правя прогнози, но ще си позволя една... Немците ще продължат с идиотщините си докато не обединят цяла Европа срещу себе си. И както винаги, това ще стане късно. Параграф 22. Когато нещо може да се сговни, то непременно ще се сговни!

Ха на бас по бира! И дано да го загубя!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
     ами представи си,че дължиш 40 000 $ на кредит карти ,вноската по които е към 1000 $ на месец,изплащаш къща за 2500 $ на месец .... и кви пари ти остават? ами никви-нямаш за харчене и потребление... всичко отива за банката... докато не ти писне и подпишеш банкрут..... кво става? прехвърляш проблемите на банката -банката влиза под водата ,ама кво става с теб? ами изведнъж ти се появяват 3500 $ на месец в повече- дето преди си ги давал на банката... и вече моа да ги харчих . а са си представи само 1/2 % от американците направят това,кво ще стане.... а в сащ имаш към 10 % фалити- 10 % са се изчислтили.
 тва са 30 милиона души!!!!! по 36 хиляди годишно в повече за харчене на човек, имаш към 1000 МИЛЯРДА на година повишение на потреблението!
  те ти как са изненадани "вратовръзките" с "титли" ..... от знаене на миналия домейн,не могат да видят новия!
     или колкото по зле стават банките,толкова по се оправя икономиката,защото има дилевъридж процес-тотално ОБРАТНОТО на това,което се учи в ХАРВАРД!
      още много неща има,ама ми омръзна да пиша ...
...

Да де! Ама в Оупа не се прави така. В Оупа се правят стрес-тестове на банките и се стяга колана на гладните!
Докато вземат на босия цървулите.
Щото бил луд тоя дето ядял от зелника, а не тоя дето му го давал.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
  ниърана, знаеш ли кво е най скъпото в живота на един човек?ами тва е имота.колкото ти е по евтин имота,толкова поече пари ще имаш да харчиш за други неща. знаеш ли колко са станали имотите в сащ?
 
в градове като лас вегас,апартамент от 70 квадрата може да си купиш за 20 000 $ .в градове като чикаго са паднали до 40 000-50000 $ ...а са си представи ква покупателна способност ще има американеца в бъдеще... сега не че не могат да си купят,просто всеки изчаква и трупа кеш..  само си представи тоя кеш като излезне на улицата и при имоти по ниски от годишна доходност,кво ще се случи с икономиката в бъдеще. кой е загубил? ами който е финансирал балона.кой е финансирал балона? ами евро банките със сидиотата.европа подари на сащ над трилион долара,веднъж спре ли дилевъриджа,американската икономика няма да моа да я спреш ако ще и 10 войни наведнъж да водят ...
   почнат ли да купуват,веднага тръгва ,после имотите почват да се качват,ако се покачат над нивата си по себестойност за построяване,тогава ще намали покупателнбата способност,НО само на тези,които купуват на тези бъдещи нива,но за това пък ще се събуди строителния бизнес...сега е тотално замръзнал,поради цена в пъти под себестойност...... така че от тук нататък аз лично проблеми не виждам....... ако имаш застой,той ще е свързан със трупане на спестявания,които рано или късно ще влезнат в икономиката..... колкото по късно толкова по мощно,колкото по рано,толкова по постепенно....
     да са живи и здрави европейците,че сащ си застроиха държавта с европейски ТРИЛИОНИ , сега ще "жънат" реколтата... евтини жилища,по висок стандарт на живот,по голяма комсумация,по голямо глезене.
       а ако четеш рубини и зирохедж,само ще ти казват колко е задлъжнял целия свят,ама тва е такава глупост,че и те няма да знаят кво да ти отговорят,ако им зададеш ВЕРНИЯ ВЪПРОС !
  знаеш ли кой е верния въпрос ниървана? той е:
      след като целия свят е задлъжнял така "жестоко" ,тогава НА КОЙ Е ЗАДЛЪЖНЯЛ *girl*

отговориш ли си на правилния въпрос,може да получиш и правилния отговор.... ама като задаваш грешните въпроси.... нали се сещаш ,че дори няма значение отговорите им грешни ли са или верни...   ще имаш равенство зирохедж=рубини= *sheep*

п.п.
зиро хедж се притеснили за осигурителната система в сащ... не се притесняват,че ЕС дължи трилиони на фед и още трилиони на канадците и щатското правителство .... притеснили са за няколко келави милярда дефицит в социялното осигуряване.... само лихвите,новещи този дълг са в пъти повече от тези дефицити.....  *valcho*
« Последна редакция: 09 Юли, 2011, 05:15:28 от acen1975 »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Чета тук 2 противоположни становища за дереджето на САЩ. Това на Асен, и това на Нирвана.
Очевидно, аз съм си по стария домейн. На мен повече ми се връзват нещата, посочени от Нирвана. Защо така:
Според Асен, колкото банките в Америка са по-зле, толкова покупателната способност на населението се покачва. Казва, че за момента се трупат спестявания. Но в един момент всичко може да изригне като потребление.
Тук има противоречие, банките са в затруднение. Хората стоварват дълговете си на банките, като по този начин разполагат с повече пари за потребление. Добре, но безработицата расте. Ако обявилият фалит пред банката човек попада в тази категория? За какво потребление става въпрос???
13 % от населението ползва купони !? Така го разбрах... Тези 13% са вън от икономиката. Те не създават потребление, а напротив – те са консуматори.

По въпроса за  дълга и ФЕД. Асен казва, че САЩ даже са си намалили  дълга. Това ставало заради ниските цени на дълга и ниските лихви по него. Това благоприятствало вътрешното изкупуване на ниски цени от ФЕД. Хубаво! Само че до преди 2-3 години, ФЕД въобще не е изкупувал правителствения дълг. Сега, обаче, по данни на Асен, ФЕД държи половината от правителствения дълг. И едновременно с това, правителствения дълг продължава междувременно да си расте. Той обаче, трябва да се финансира. От къде? Отговор нямам.
Според мен, това си е една типична антикризисна мярка. Просто дългът сменя джоба си – дали джоба е на правителството или на ФЕД, няма особено значение. Разбира се, с някои врътки за печалба на една от двете институции.
Допускам, че може да не съм права.
Това е на първо четене.
« Последна редакция: 09 Юли, 2011, 08:40:59 от global »

trade.energy

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +9/-8
  • Респект: +2
    • Профил
Хихихиххихи от 6години чакаме тези "сакрални" и "героични жертви" от страна на малаките да станат реалност :) То бива мързел и хранитутстване бива ама малаките го избиха направо на "див социализъм" :)( А сега да дойдат в реалността и да почнат да работят).Заплатките се сриват в частният сектор на майтап ще почнат да вземат като БГ заплатки.За подръжниците на малашките говеда само констатирам факта че сервитьорка в Серес вече е на 350евраки и каквото си изкара от бакшиш.Хихихихих но бакшиша е вече кът!Да ни е честита новата икономическа обстановка в ГР и смело да я изкупим .... вече го правим!Айде со здраве и не се кахърете живота тече и оттича а останалото е суета селска и мераци градски *drinks*

nearvana

  • Гост
    ето ти къде бъркат:
 1. сащ е кюи .... само супер мощни държави с ПОЛОЖИТЕЛЕН ОБЩ БАЛАНС могат да си позволят такава игра!пълна глупост е тиражираната басня,че америка задлъжнява! имаш супер ниски търежърис с абсурдно ниска доходност! за да постигнеш това ,едиствения възможен начин е да изкупуваш свой дълг!!!!!
ми на тва кю-и само името му е ново и признавам гениално. Иначе си е изкупуване  на американски ДЦК от централната им банка, като за да ги купи ФЕД печата нови пари. Естествено тези бондове не се купуват директно от американското правителство а с посредничеството на банките от което те естествено печелят процент ... смях. Ся тва съм го виждал в КАТ. Взимам си книжката и вместо да им платя директно 20ина лева трябва да отида до офиса на сибанк който е в същата сграда, дори същата зала, на 15 метра от гишето и да ги платя там ама с 5лв такса за банката.  Ама на темата - тва кю и могат да го правят всички които имат централна банка която може да емитира пари (а не кат нашата). Естествено резултата е инфлация и понеже долара е световна резервна валута все още няма хиперинфлация но има висока инфлация. Верно CPI е нисък ама тва е смешка - погледни отделните компоненти в индекса: храни, енергия, медицински услуги, образованиве са нагоре с поне 10% на година.  Тва централната банка да дава заем на държавата според мен е перверзия - парламента избира шеф на централната банка и после гласува с колко да задлъжнее държавата при тази банка. Ми естествено лихвите ще са ниски.
как ще обясниш супер ниската доходност в трежърис,след като ужким сащ не могат да си позволят това и са много бедни?
ето така - пазара на трежърис е доминиран от централната банка на щатите която изкупува огромни количества. решението на фед да купува американски ДЦК не е пазарно а политическо така че и доходността по тези книжа е политическа а не пазарна. 


Начи ФЕД поне  купува американски трежърис с новонапечатани долари и така америка задлъжнява към фед което е все едно барон мюнхаузен да се вдигне набирайки се на тенджерата нахлупена на главата му. Докато хората вярват в долара номера ще минава.
Ся има и по-големи идиоти: Трише пазарува всякакъв европейски шит ДЦК ама не печати нови евра ами задлъжнява към ФЕД ... Дянков пък върти номерца и претака резерва за изкупуване на БГ ДЦК ... абе цирк.
Не, не смятам че бернанки, трише или дянков са идиоти. Просто играта им е да пълнят гушите на банките за сметка на реалната икономика. Сега дребните фалирали банки в уса няма кво да ги коментираме. Става въпрос за малки регионални каси.  Знаеш че с изключение на лиман всичко живо  беше спасено с тарпове-марпове и тн.

 
   
   нуриел рубиновци оракулстваха хипер инфлация и двуцифрени лихви,защото сащ много задлъжняха и печатали мноого пари.... забрави ли вече тозьи момент? ами къде е хипер инфлацията? къде са двуцифрените лихви? напротив-точно обратното- рекорно ниски лихви в сащ!
    ето ти и нагледно грашката на образУванието:
  те са учили,че държавата се финансира с трежърис. повече трежърис,повече инфлация,по големи лихви,повече 'заробване" ,довеждащо до стагфлация ...... и правилно са учили.ТАКА БЕШЕ ДОМЕЙНА .... но хем фед предупредиха,че ще правят кюи,хем тия същите не знаят кво значи това,демек разбират го,но не го осъзнават!
сащ в момента има по малък външен дълг от преди,нищо,че правителствения расте!ама веднъж промит мозък ли си,трудно се отмиваш .... всички гледат правителствения,никой дори и не се светка да погледне,че фед вече са собственици на половината от този дълг,а само преди 3 години нямаха дори 1 цент такъв дълг........ и те ти ги как се чудят... няам я хипер инфлацията,няма ги двуцифрените лихви,няма го срива в икономиката ...
ама напечатаните долари са в обръщение и реалната инфлация сигурно гони 7-9% на година. ся аз имам някаква представа за колко пазарувах преди година и сега.  поскъпването в храните и горивата е осезаемо. според мен това е пряко следствие от кю и.

  как въобще моа да сравняваш талеб с рубини? тва е се едно да сравняваш слон с хлебарка! слона и хлебарката еднакви ли ти се виждат? единия е бил индилендънт маркет мейкър на опшъни на фючърите на валути в чикаго.... а преди това по трейдър в европа и после в ню йорк... а рубини е .......... прУфесУр в университет.....  дават му пари,че да учи хората как да правят пари *neg*
ами и двамата са професори. ся и за мен талеб е класи над рубини но титлата професор просто не е аргумент зсрещу мнението му.

       а ако четеш рубини и зирохедж,само ще ти казват колко е задлъжнял целия свят,ама тва е такава глупост,че и те няма да знаят кво да ти отговорят,ако им зададеш ВЕРНИЯ ВЪПРОС !
  знаеш ли кой е верния въпрос ниървана? той е:
      след като целия свят е задлъжнял така "жестоко" ,тогава НА КОЙ Е ЗАДЛЪЖНЯЛ *girl*

отговориш ли си на правилния въпрос,може да получиш и правилния отговор.... ама като задаваш грешните въпроси.... нали се сещаш ,че дори няма значение отговорите им грешни ли са или верни...   ще имаш равенство зирохедж=рубини= *sheep*


ми кой държи държавния дълг тоест ДЦК? виждал съм статистиката за американските трежърис някога. по принцип (не само за американския дълг) картинката май е 
1 банките, но както ти самия мноооого добре знаеш, когато банката ти даде пари на заем то това не означава че тя ги има тези пари. Те просто жонглират с ликвидност и произвеждат пари от нищото с паричния мултипликатор и ливъридж. Поради кризата  тва малко забоксува и се наложи централните банки да го изкупуват - естествено не с някакви резерви или някакви съществуващи активи ами с печатане на пари и разрастване на пасивите си, тоест пак от нищото.
2. централните банки на държави с як търговски излишък като китай например
3. пенсионни фондове - ако някой осигуряваш се чуди що сметките му се олихвяват с лихви под реалната инфлация (е добре де над официалната стъкмистика )  то да не се чуди що.

поздрави
 *drink11*
« Последна редакция: 10 Юли, 2011, 23:13:31 от nearvana »

nearvana

  • Гост

Преди време твърдях, че кризата е системна и проблема не е в Гърция. Ти твърдеше обратното. Засега развоят на събитията само ме потвърждава. Последваха Ирландия, Португалия, наред са Испания, Италия, Белгия, Австрия, Франция...


хаха, е никога не съм казвал че проблема не е системен. я погледни пак в темата малко по-назад дето го дискутирахме. просто те попитах каква е точно ситемата. Ти почна с едни въпроси дали северногерманците мислели че са по-добри от южните ... нещо което нито е вярно нито има нещо общо. И аз смятам че проблема е системен и го написах след няколко поста (не ми се рови сега ама е в тази тема ). Само че  не става въпрос за обирането на едни европейски държави от други а за обирането на данъкоплатците от банките. И най удобното нещо е за тях да се дърляме за несъществуващи глупости. Гърците не работели, немците произнасяли оупа, италианците това, франсетата онова. Циркове ...
 *drink11*

koganev

  • Гост
Асене, дай коментар на следния цитат:
"Талеб споделя, че в знак на протест е напуснал среща с участието на финансовия министър Тимъти Гайтнър и други икономически светила и че не му е приятно да се ръкостиска с тях.

Той определя управителя на Федералния резерв Бен Бернанке като "истински шарлатанин" и твърди, че идеята му за "Голямото моделиране" е направила света по-опасно място, защото прикрива рисковете. "Той ни докара дотук. Той разби самолета. Казвам ви - той буквално не знае какво се случва."

Идеите на Талеб са по-популярни в Европа. Той се среща с британския премиер Дейвид Камерън и смята, че политиката му е видимо повлияна от "Черният лебед"."


Как така Талеб критикува остро американските финансови лидери и политиката им, а в същото време твърди, че е повече разбиран в Европа, пък ти твърдиш, че Европа ще далдиса, а САЩ вече са се оправили под ръководството на същите хора, с които Талеб дори не иска да се ръкува? Ти си фен на Талеб и ми е интересно как това противоречие може да се обясни от твоя гледната точка.



чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
От друга страна виждам как в бъдеще европейското банково лоби май и собствени рейтингови агенции ще трябва да прави.


      И май ще прави:
       "............Еврокомисарят предлага две възможни решения – всички страни от Г-20 да поискат разделяне на трите рейтингови агенции, например на шест, или да се създаде независима европейска и азиатска рейтингова агенция....."

     http://www.dnevnik.bg/pazari/finansi/2011/07/11/1121242_vivian_reding_napadna_amerikanskite_reitingovi_agencii/

     Дааа, очите не изразяват вече същата обич и доброта. Чува се и скърцане на зъби.

     

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
От друга страна виждам как в бъдеще европейското банково лоби май и собствени рейтингови агенции ще трябва да прави.


      И май ще прави:
       "............Еврокомисарят предлага две възможни решения – всички страни от Г-20 да поискат разделяне на трите рейтингови агенции, например на шест, или да се създаде независима европейска и азиатска рейтингова агенция....."

     http://www.dnevnik.bg/pazari/finansi/2011/07/11/1121242_vivian_reding_napadna_amerikanskite_reitingovi_agencii/



     Дааа, очите не изразяват вече същата обич и доброта. Чува се и скърцане на зъби.

   


Такааа, колко са предсказуеми европолитиците. Сега трябва да очакваме следващите ходове на САЩ, чрез МВФ или чрез въздействие вътре в Гърция или завеждане на арбитражни дела от страна на Голдман. Предполагам че Асен тия неща ги е предвидил. Натиска върху еврозоната ще е голям.
Китай ще е на страната на Америка, ясно е защо. Те са търговски партньори (женени без опция за развод) и Китай е най-големият кредитор на САЩ, демек имат интерес САЩ да е здрава икономика.