Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229368 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+1
Goro, мноу бързо пишеш майна и не моа да сфана сичко....Но като цяло възпяваш подвига на гърчеата и си зле настроен към потомците на Ади Крайното  Джудас  Решение.....
Знам, че за наште ора един бе казал "не народ, а мърша!" и тва за голема част от стадото е верно. Но държа да подчертая, че и твойте гърчета и Меркеловите отрочета не мое да се нарекат свестни!
Тва ходене сека вечер на бузуки е ебати селския обичай!  Следобедното спане...кога работат тия продуктивни хора бре? Нощем ли? Не мое само с далавери с комшиите.  Тоя мач свърши. И още нещо: от богатия ми личен опит с гърците, не слагай думата "почтен", "честен", и "грък" в едно изречение.

Швабата мое да завива перфектно 30 години гайка 123 и гайка 124 на мерседес GL примерно, ама при опит за разговор веднага ша разбереш за ква свещена простота иде реч! Ще ти кажа куриоз: питах един накрая (88-ма г бех още там), коя е столицата на Германия и той вика Хамбург....онемех......абе, викам ми за Бон нещо да си чувал?...... Никва обща култура! Никви книги освен вестници и по тва дето работи, строго профилирани, пълна скука при общуване! Ама на Меркел и сие такива роботчета им требват да си ги щават кротко и с пиниз....
И на твойте гърчета нема да им се размине, ми е мисълта. Тва не е случайна случка с Гърция а преднамерен процес с цел ограбване подобно на България 90-те години.И все пак не са стока гърчеата, не ми ги хвали.........

Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
Goro, мноу бързо пишеш майна и не моа да сфана сичко....Но като цяло възпяваш подвига на гърчеата и си зле настроен към потомците на Ади Крайното  Джудас  Решение.....
Знам, че за наште ора един бе казал "не народ, а мърша!" и тва за голема част от стадото е верно.......

Право да ти кажа, майна, право казваш!
Като са препрочитам по някой път и аз не моа да я сфана сфанатата ми мисъл...
Та си земам бележка и занапред ша плеща по малко.

Само за бай Петко не си много прав.
Бай Петко мое да каже:

"Не сме народ, не сме народ, а мърша"

Ама бай Петко може да си го позволи, щото не се делеше от андрешковците. С тях лягаше с тях ставаше...
А и други работи хортуваше:
Цитат
Бедни материално и невежествени духом, мнозина от нас искат да се покажат, че са нещо повече, от каквото са. Облеклото на тези хора е по последната мода, а животът им — подражание на европейския. Думите им са за големи работи и желанията им клонят към високи положения. За достойнството им не питай, те се считат достойни за всичко, без най-малко приготовление и без положителни способности.

 Тези хора забравят де живеят, на кой народ принадлежат и какво е състоянието на този народ. Като гледат на това състояние, те не познават и нуждите на народа, а слугуват на цели, които са почти всякога противоположни на народните.

 Когато влезеш в някой български град, ти ще се смаеш пред тези български глави на европейски манер. Те ще ти говорят с някакви безразборно избрани по вестниците думи и ще се мъчат да ти внушат, че те са не като другите.
...
Като не приличат на народа по външност, тези хора си намислили, че не му приличат и по вътрешните си достойнства. Народът е за тях куп от глупави твари: а те самите са разумът и главата на тази безсмислена маса.
...
Ний страдахме и плакахме от едновремешните чорбаджии, но изпаднахме на по-лоши. Старите чорбаджии угаснаха на много места; но чорбаджилъкът, гледаме, че угаснува… Мястото на старите заловиха млади чорбаджии, които се носят по европейски и без да разбират от нищо европейско. Тези млади чорбаджии са, които се считат за най-достойни между българите, само и само защото са облечени по модата и знаят да лъжат много по-безсъвестно от старите чорбаджии, още и без да се причървяват; те са, които замазват очите на света с няколко книжни думи и покриват с думите си най-дебелото невежество в делата на обществото; те са, които употребяват общите работи за средства към високи положения; теса, които напущат скромните, но почетните си занятия за чорбаджилъка и за месечните заплати: пт тях са, които подкопават желания и стремления, за да спечелят благоволението на началството и да станат стражари на народа си; те са, които отстраняват днес народа от общите работи и които показват едно тираническо своеволие. С една дума, те са, които висят днес на врата на народа наместо старите до вчера чорбаджии.
Когато сравни человек делата на старите чорбаджии-изедници с делата на младите чорбаджии-модници, у последните ще се намерят по-големи мерзости.
Злините на старите чорбаджии рядко са закачали повече от една община, но злините на днешните чорбаджии закачат цял народ.
...
Ако ни слушат, ний сме най-умните в народа; а пък нямаме ни толкоз ум да разберем на какво приличаме с европейската си боя върху платното на народния живот. Имаме ум да се ползваме от лъжата, но нямаме ум да разберем, че лъжата не завожда надалеч и че благополучието от лъжа тъкожде лъжовно.
...

Пък у таз додорница, само аз останах Андрешко и не мий крив ни народа, ни гърка... И немеца да ти кажа не мий крив, ама нал за политика думахме! Като чувам как лъже меркелица и са изчервявам...

Но най- добре ще е да послушам бай Петко и по-малко да додоря!

Цитат
Пенчо бре, учи!
Пенчо си мълчи.
Пенчо бре, чети!
...

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+1
  ......И в същия контекст:
"Патриот е, душа дава за наука, за свобода...
но не свойта душа братя,
а душата на народа"....
И Ботьов и бай Петко са звезди в мрака овчи....
Не спирай с писането! Тва е твоята гледна точка.   Обективна за тебе и субективна за четящите, но е винаги едно интересно мнение, поглед от друг ъгъл от който се вижда нещо вповече...Големите художници и големите писатели  никой не ги цени приживе, тва е мноу кофти майна....ша требва да са примириш с тва положение....
И аз се изчервявам, като видя за пореден път кво са натворили наще политически колоси на мисълта.....
Стадото има една особенност. Колкото са по-тъпи офцете, толку по-лесно влаат у кошарата. Умно стадо никой не сака, с две думи. Нема значение дали блее на немски, френски или гръцки и български...
И тъй като гръцкото стадо  бидейки по-хитро (доказан факт) е свикнало на "свободна паша", не му се влаа у рестриктивната кошарка на ЕС , дето яслата е доста постна а доенето зверско.
Нищо не е приключило в Гърция....тепърва гърците ще покажат на света кво мое един малък народ, мое да има големи изненади.  Мноу народ в ЕС точи зъби за гръцката баница, по възможност безплатна....
Много са толерантни тия гърци бре!?  Виж как внимават да не събудят некои комшии! Сън му е майката, почивка...пълна нирвана........
« Последна редакция: 09 Август, 2011, 14:14:09 от darkside »
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
"
— Море, кажи си, Зорбас, не го усуквай! — извиках аз, за да го раздразня. — Струва ми се, че не те е много-много еня за родината, негоднико!
...
Той се ядоса, удари с юмрук по стената, гръмнаха газените тенекии.
...
Разтвори ризата си, смъкна панталоните си.
— Дай лампата тук! — заповяда той. Приближих се с лампата; светлината падна върху слабото, изпечено тяло — дълбоки белези от рани, следи от куршуми, същинско решето бе тялото му.
 — Погледни сега и от тази страна!
Извърна се и ми показа гърба си.
 — Виждаш ли — отзад нямам нито един белег от рана… Разбра ли? Остави сега лампата пак там!
Сложи панталона и ризата, седна на леглото си.
...
— Където и да ме докоснеш — каза той, — стон издавам; целият съм в рани. Какво си седнал тогава да ми дрънкаш за жени? Аз, когато вече разбрах, че съм станал истински мъж, не се и обръщах дори да ги погледна. И ако ли пък се обръщах, докосвах ги само за един миг, ей тъй, с един скок, като петел, и отминавах. „Мръсните им кучки такива, казвах си аз, мръсните им попадии такива, искат да ми изпият силата! Пфу, да се не видят!“
 Грабнах, значи, пушката си и — друм! Хванах балкана, станах комитаджия. Веднаж, около здрач, се промъкнах в едно българско село и се скрих в един обор, в самата къща на един български поп, свиреп кръвопиец комитаджия. Хвърляше нощем расото, обличаше се в овчарски дрехи, вземаше си оръжието и потегляше към гръцките села; връщаше се сутринта, на разсъмване, измиваше се от калищата и кървищата, и отиваше на литургия. През ония дни беше убил един учител грък в леглото му, както си спял. Вмъкнах се, значи, в обора на попа и зачаках. Изтегнах се по гръб върху тора, зад двата вола, и зачаках. По едно време, по мръкнало, ето ти го влиза и попът да нахрани животните си; нахвърлих се върху него и го заклах като агне.
...
След няколко дни влязох отново в същото село посред бял ден — представих се, уж де, за пътуващ търговец... По едно време, пред една къща, гледам пет облечени в черно боси деца — заловили се за ръце и просят. Три момиченца и две момченца; най-голямото имаше около десетина години; най-малкото беше още бебе и кака му го държеше на ръце и го целуваше и галеше, за да не плаче. Не знам и аз какво ми скимна, божие просветление, та се приближих до тях:
 — Чии сте вие бре, деца? — питам ги аз на български.
По-голямото момченце вдигна главичката си:
 — На попа — отвърна то, — дето го заклаха завчера в обора.
Очите ми се наляха със сълзи; земята се завъртя около мен като воденичен камък; опрях се на стената, земята спря...
Измъкнах от силяха кесията си, пълна с турски лири и меджидиета...
Оставих им и кошницата със стоката...
И веднага си плюх на петите; излязох от селото, разкопчах ризата си, измъкнах „Света София“, дето си я бях избродирал сам; скъсах я, захвърлих я и почнах да тичам… Тичах… тичах…
И все още тичам!
Зорбас се облегна на стената, извърна глава и ме погледна:
 — Така се отървах — каза той.
 — Отървал си се от родината ли?
 — Да, от родината — отвърна Зорбас със спокоен, твърд глас.
 И след малко додаде:
 — Отървах се от родината, отървах се от поповете, отървах се от парите, отсявам. И все повече отсявам, олеква ми. Как да ти го кажа? Освобождавам се, ставам човек.
 Очите на Зорбас светеха, широката му уста се смееше доволно. След като помълча малко, той пак се разпали; сърцето му преливаше, не можеше да го удържи.
 — Едно време си казвах: този е турчин, този е българин, а този е грък. Извършил съм такива неща за родината, началство, че ще ти настръхнат косите; крал съм, грабил съм, изгорил съм села, обезчестил съм жени, изтребил съм цели семейства… Защо? Защото, казва, били българи, турци. „Уу, да се не видиш макар, мръснико — казвам си често аз на себе си и се чумосвам. — Уу, да се не видиш макар, серсемино!“ Нали ми дойде вече акълът, гледам сега хората и си казвам: „Този е добър човек, онзи е лош.“ Какъвто ще да е — българин или грък! Все едно е, добър ли е, лош ли е, това само питам сега. И колкото по остарявам, на, кълна ти се в хляба, който ям, струва ми се, че ще почна и това да не питам...
...
И ако пък е жена, ее, тогава вече ми иде, на, кълна ти се, да се разплача. Задяваш ме час по час твоя милост, че обичам жените; ами че как, бре, да не ги обичам, като са такива слаби същества, дето не знаят какво искат и дето само като ги хванеш за ненките, веднага разтварят всички врати и се предават?
Влязох веднъж пак в едно българско село. Един мръсник грък, старейшина, ме издаде и ме обградиха в къщата, където бях отседнал. Изскочих аз горе, запълзях от покрив на покрив, имаше луна, заскачах от тераса на тераса, за да се измъкна. Ала забелязаха сянката ми, качиха се по покривите, откриха огън по мен. Гледам, какво да направя? Рипам в един двор; и току изведнаж изскача една българка — тя спяла на двора — по нощница и като ме вижда, отваря уста да извика, ала аз протягам ръка, прошепвам й: „Аман! Аман! Мълчи!“ и я хващам за гърдите. Жената побледня, премаля. „Влез вътре — казва ми тя тихо, — влез да не ни видят…“ Влязох вътре, стисна ме за ръката: „Грък ли си?“ — казва ми тя. „Да, грък. Не ме издавай.“ Прихванах я през кръста, не продума нищо. Спах с нея и сърцето ми тръпнеше от нежност. „На — казвах си аз, — на бре, Зорбас, това ще рече жена, това ще рече човек! Ама българка ли е? Ама гъркиня ли? Ама арапкиня ли? Все същото е, бре! Човек е, човек. Не те ли е срам да убиваш? Пфу на теб!“
Това си казвах, докато бях при нея, в топлите й прегръдки; ала къде ти да ме остави родината, кучката й недна бясна! Измъкнах се сутринта, преоблечен в български дрехи, които ми беше дала българката, вдовицата...
...
а, да, върнах се аз на следващата нощ — патриот, видиш ли, див звяр — върнах се с една тенекия газ и подпалих селото. Изгоряла е навярно и тя горката...
...
— Родината, ми казваш… Слушаш бабините деветини, които книгите ти казват… Мене слушай; докато има родина, човекът ще си остава звяр, див звяр… Но, слава богу, аз се отървах, отървах се, свършено! Ами твоя милост?
...
— Заспа ли, началство?...

"

Greek Zorba Alexis Zorbas


Zorba , Anthony Quinn & Mikis Theodarakis.flv

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
„Кога най-сетне, гръцка стридо, ще се решиш да дойдеш? Превърна се, струва ми се, и твоя милост в грък и се въртиш из кафенетата. И да не мислиш — не са само кафенетата; едни от причините са и книгите ти, и навиците ти, и прословутите ти идеологии! Днес е неделя, нямам работа, в къщи съм, в имението си, и мисля, за теб. Слънцето жари като пещ. Нито капка дъжд. Дъждовете тук са същински потоп — април, май, юни.

 Съвсем сам съм — много обичам така. Има доста гърци тук, но не искам да ги виждам. Отвращават ме. И тук дори, сънародници мои, проклети да сте, домъкнахте крастата си, мръсната си партизанщина; тези неща съсипват гърка. Съсипват го също така картите, невежеството и плътта.

 Мразя европейците и затова обикалям тук из планините на Васамба. Мразя европейците, но най-много от всички мразя гърците и всичко гръцко. Кракът ми няма да стъпи никога вече във вашата Гърция. Тук ще пукна, поръчах дори да ми направят гроба пред къщата ми, в пустата планина. Поставих си и надгробен камък и сам издълбах върху него с дебели главни букви:

 ТУК ПОЧИВА ЕДИН ГРЪК,
 КОЙТО СЕ ОТВРАЩАВА ОТ ГЪРЦИТЕ

 Умирам от смях, плюя, проклинам, плача, когато се замисля за Гърция. За да не гледам гърка и всичко гръцко, избягах завинаги от родината си; дойдох тук, отнесох тук съдбата си — не съдбата ми ме е отнесла, човек върши каквото си ще! — отнесох тук съдбата си и заработих като вол и продължавам да работя. Цели реки пот съм излял и продължавам да лея. Боря се със земята, с въздуха, с дъжда, с работниците — черни и червени.

 Нямам никаква радост; не, само една: да работя. Телесно и умствено, но най-вече телесно. Обичам да се уморявам, да се изпотявам, да чувам как костите ми пукат. Мразя парите, захвърлям ги, пилея ги, където и както ми скимне; не съм роб на парите; парите са мои роби. Аз съм — и се гордея с това — роб на работата. Сека дърва, имам договор с англичаните; изработвам въжа, сега садя и памук. Имам много работници, черни и червени и черно-червени. Негодяи. Суеверни. Мръсни, лъжци, развратници. Снощи се счепкаха две племена от моите черни: ваяите и вангоните, за една жена. За една курва. Честолюбие, видиш ли. Също както при вас, о, гърци! Ругатни, бой с цепеници, изпотрошиха си главите. Изтичаха през нощта жените при мен, събудиха ме и запищяха да ги съдя. Ядосах се, пратих ги по дяволите, а после при английската полиция. Но те останаха цяла нощ пред вратата ми и пищяха. Призори излязох и ги съдих.

 Утре, понеделник, рано-рано ще поема нагоре по планините на Васамба, при гъстите гори, при студената вода, при вечната зеленина… Е, кога най-сетне ще се откъснеш и ти, гърко, от Вавилон, «майката на развратниците и мерзавците на земята» — Европа? Кога ще дойдеш да се изкачим заедно на тези чисти, девствени планини?

 Имам дете от една негърка. Женско е. Изгоних майка му. Слагаше ми открито рога, посред бял ден, под всяко срещнато дърво; дотегна ми най-сетне и я изгоних. Но детето задържах, на две години е. Ходи, започва да говори, уча го гръцки, и първите думи, на които го научих, са: «Плюя на вас, гърчоля! Плюя на вас, гърчоля!»

 Прилича ми, мръсничето му недно! Само носът му е широк, сплескан, като на майка му. Обичам го, но както обичаме котката и кучето си. Като животинче. Ела да направиш и ти от някоя васамбанка едно момче, та да ги оженим!“

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+1
Goro, аз предлагам китайците да бачкат, да прават сичко матерялно на планетата квото ни требва, а па ния (USA, EU и всите останале) ша въртим далавери кат сме я подкарали от бая години насам.......само да не научат, че мое към ориза да се яде и месо, че тогива плана пропада, майна!
 Тва Dow Jones, Forex, БФБ, книжни пари, електронни пари, физическо злато, тройунция, сека БГ офца ги знае и мое да ти даде акъл къ са забогатева.....   Щото БГ стадото (имам поглед от близо) е бъкано от видни теоретици, мислители, познавачи на тренда, гадатели и секви интеуектоалци с къдрави одежди......и се накрая като видат входа на икономическата "кланица" блеят жално колку биле излъгани от Вълка...и бръже забравят (офчи синдром) че доскоро са блеяли "те тва не мое да стане никогиш у нашта кошара......"
Ми Вълка кво е виновен, че са тъпи? Даже не му требва вече да облича офча кожа........щот са и слепи на тва отгоре!

П.П. Тва ми беше мноу трудно да го съчина, ама мисълта ми е ако не съм бил ясен, китайците произвеждаха  БВП, останалия свят "въртеше едни пари", трупаха са едни уихви, едни виртуални пичалби, после падна едно печатане........
Ми на тва нещо рано или късно му идва края....Некой требва да занули брояча, ама по възможност да не е като 1914-та или 1939-та..............
« Последна редакция: 11 Август, 2011, 11:21:23 от darkside »
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Goro, аз предлагам китайците да бачкат, да прават сичко матерялно на планетата квото ни требва, а па ния (USA, EU и всите останале) ша въртим далавери...

darkside,
убу ти пред(ПО)ложението. Ама да не го забришиш пак и да съ исаби за поколенията.

Сеа...
Злите езици думат, че по-малко от 20% от населението на земята е повече от достатъчно да съ произвежда сичкото що са консумира - демек, не само туй дето после съ изсира, ами и онуй дето наш ББ си го вози напред назад на бали...
Това ние го знаяме и затуй държим да сме сред 80% дето гу делът справодливу!

Немците обаче... лакоми... Искаа и нашта баница...
Правос да си кажа - баницъ немъ да ядът!
Сегъ са сложили едно менче 23%(ДДС)... Да сбират млякото!...
Ма и млеко нема да пият...
Оти са го турили менчето под пръчо!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
И тъй като дойде време за отпуска, а отговорите неарванови няма да ги получим, защото не са немуугодни
и след няколко дни е Голяма Богородица (на нар. гр. Παναγία - букв. все-светица), да пожелаем на всички Марии, Панайотки, Панайотовци, Пенки и Пенчовци, Панчовци и Панки за много години, независимо, че може да си празнуват и на друг ден и никак да не са светци :)!

И да е жива, здрава и укрепнала додорницата, като се върнем!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Scyther, мисля, че отдавна е време правителствата на развитите държави да вземат нестандартни мерки за решаването на финансовия колапс в който е целия свят. Тоз колапс е човешко дело, не е със свръхестествен произход.Създателите му се знаят. На тоа негодник  и   манипулатор Соррос, тоа международен тарикат умело използващ сека криза ако бех шваба, моа да му кажа само да дое у Beirische Motor Werke  да ми направи mundspritzen! (тука малко грубо са изразих, мола да ма извините!) Такива като него се притесняват от един нов Трети райх не без основание, за тва фърга кьорфишеци за еврото.... Пак е намислил нещо да щави, некоя нова игра с теа дълговите облягаций....старата му хиена!
Грешката в модела  е ясна. Тоа Трише оная вечер кат го видех по Нова, ми са стори стресиран .... Не поскъпва златото и франка, ами сичките пари поевтиняват спрямо тех.Отлагането с половинчати  и определено  временни мерки само отлага фиаското и задълбочава проблема, щото вирусът наречен "лихва" трупа колосален джакпот  и без ръст в икономиките нема връщане.. Тва еврейско-финикийско изобретение стои в дъното на апокалипсиса. Тва тотално задлъжняване отдавна излезе от рамките на материалния, на реалния икономически свят.  Процеса "кредит+лихва+ печатане на книжни пари =инфлация" нема край, като Вселената е.  Тва мисла аз...... Мое да греша, за което са извинявам......ама Goro ми рече да не трия, да имало кво да четат поколенията....нема Goro, нема, нека са образоват ората!

П.П. Тоа лаптоп, дет щракам на него, го намерих в една кофа у Младост 4....искам да благодара на добрия христиенин дет го е фърлил, само ако мое да донесе и зарядното, че одя по офисите у Флоримонт и са моля кат некой клошар да ми го заредат.....Повечето са празни и големо обикаляне пада.....В момента с най-стабилно финансово  положение са клошарите, не че нещо са хваля, ма си е така.....
« Последна редакция: 12 Август, 2011, 19:40:50 от darkside »
Ас съм българче.......

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Гърция изпада в продължителна рецесия

Цитат
С 6.9% се е свил БВП на Гърция през второто тримесечие на годината спрямо същия период на 2010 г., съобщи гръцката статистическа служба, цитирана от агенциите. През първото тримесечие спадът на гръцката икономика беше 5.5%.
 
Данните говорят, че „драконовите“ мерки за бюджетни икономии, които Гърция трябваше да въведе, за да съкрати бюджетния си дефицит и съответно да получи спасително финансиране от „Тройката“ МВФ, ЕС и ЕЦБ, значително задълбочават проблемите на икономиката на южната ни съседка.
 
През 2010 г. БВП на Гърция намаля с 4.5%. В бюджетната прогноза на страната за 2011 г. е предвиден спад с още 3%, но според международните институции, рецесията ще е по-дълбока, вероятно над 3.5%.
 
Заради орязаните заплати и увеличените данъци, вътрешното потребление в Гърция силно страда и това е основният фактор а свиването на БВП. 2011 г. се очертава като третата поредна година на икономически спад. Според експерти, поне до 2014 г. Гърция няма да може да постигне растеж.
 
Гръцката статистическа служба Elstat успя да види позитив дори днес: през първите три месеца спадът на БВП беше 8.1% на годишна база, тоест налице е забавяне на понижението.



nearvana

  • Гост
И тъй като дойде време за отпуска, а отговорите неарванови няма да ги получим, защото не са немуугодни

кое не ми е угодно бе жоре? какви въпроси си задал на които не ми било угодно да отговарям?  нещо не видях въпроси (освен тоя за алкохолизма) пък вече ми станало неугодно да им отговарям. честно казано за момента нямам какво да добавя към това което вече съм казал по темата и реших да поспра малко. 

 тва за алкохолизма - по-северните народи имат проблеми със серотонина и допамина (хормоните на щастието) поради по-малкото слънчеви дни в годината. и за двата хормона са необходими прекурсори които се синтезират в организма чрез фотохимична реакция. На север "фотото"  е кът.

поздрави

nearvana

  • Гост
Scyther, мисля, че отдавна е време правителствата на развитите държави да вземат нестандартни мерки за решаването на финансовия колапс в който е целия свят.

Те мерките се вземат, само че са напълно нестандартни. Глей ги САЩ - изпофалираха маса банки, а у ЕС никой не фалира.

В сащ оставиха да фалират дребни регионални каси. Само Фани Мае е глътнала до сега над 100 милиарда помощи за да не фалира (наскоро пишеше в инвестора че ще им трябват още 4-5 милиарда). Да не говорим за AIG.  TARP програмата в сащ беше точно за спасяване на закъсали банки  -  всички са на хранилката  виж таблицата в уикипедиа http://en.wikipedia.org/wiki/Troubled_Asset_Relief_Program
сити, голдмън, джей пи ... .
 *drink11*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Когато стана тва с Лемън, не знам що направих неква асоциация с 11.септември, в смисъл начало на нещо големо дет пада..... . Scyther, верно готват вариант целия ЕС да плати масрафа гръцки, ма ти ако си на местото на фрау Щази, също нема да искаш сам да спасяваш  братчедите, още повече кат виждаш, че они си сакат да си одат на бузуки, да си  живеят соцялно у лево с парите на десните, и тва е......
Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
И тъй като дойде време за отпуска, а отговорите неарванови няма да ги получим, защото не са немуугодни

кое не ми е угодно бе жоре? какви въпроси си задал на които не ми било угодно да отговарям?  нещо не видях въпроси (освен тоя за алкохолизма)
...
поздрави

Ей..., човек не може и багажа да си приготви от тази краста - додорницата!

Сигурно индианците, ескимосите и аборигените в австралия са имали проблем със серотонина, та затова, чак като се запознали с алкохола му намерили заместител? Слънцето не им стигнало. (А колко са алкохолиците сред гръцката колония в Германия - или те са в друга Германия) А неарвана?
Това са много матер - иалистически обяснения, момче. То и материализма от там тръгна.

Сега...
Не това ми бяха въпросите.

Питах:
- за една графика
- кой започна масовите разпродажби срещу италия
- кои банки бъркат най-дълбоко в кацата с меда - ЕЦБ
и др. такива ужким сериозни работи...

п.п.
Три западно-европейски банки имат далеч по-голямо финансиране от ЕЦБ от всички гръцки взети заедно, че май и от Гърция като цяло - Комерц банк е едната - другите 2 са френски.

п.п.
беше питал дали дефицита на Гърция е по-голям от лихвите по плащанията им. По малък е.

п.п.
интересно, кой ще плати сметката на сегашната идиотска политика налагана безсрамно от немците в Гърция и като цяло в Европа. Меркел?

п.п.
и... мита за германската икономика...
немското икономическо възстановяване след ВСВ се дължи на милионите гастърбайтери (щото дори мъже нямаха да работят след войната - Хитлер беше мобилизирал и юношите), на американския мениджмънт... и разбира се на американските щикове! Другото са немски измислици.

Откакто се появиха в Европа, немците винаги, при всяка възможност и периодически я съсипват! Сорос е твърде мек и либерален в случая. Докато немците не бъдат изолирани Европа няма бъдеще!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Когато стана тва с Лемън, не знам що направих неква асоциация с 11.септември, в смисъл начало на нещо големо дет пада..... . Scyther, верно готват вариант целия ЕС да плати масрафа гръцки, ма ти ако си на местото на фрау Щази, също нема да искаш сам да спасяваш  братчедите, още повече кат виждаш, че они си сакат да си одат на бузуки, да си  живеят соцялно у лево с парите на десните, и тва е......

Абсолютно. Въпросът беше за стандартните (популярни капиталистически) и нестандартните (непопулярни социалистически) мерки. Години наред ни учат на капитализъм, в който всеки носи печалбите и рисковете от решенията си, а накрая се оказва, че това е илюзия и икономиката се управлява от политици със социалистически възгледи, според които на гамените трябва да се помага, което си е чиста проба стимул на гаменщината, както се изразява Асен. Там някъде е сбъркана системата. В политическата икономика и социалистическите решения от типа - Дайте, другари да дадем!...


попаднах някъде на много интересен линк на бивш руски дисидент.интересен е погледа му,който е различен от моя,но стига до същите изводи- аз сравнявам новия строй в ЕС като някакъв изроден социялистично/капиталистичен вариянт,от гледна точка на монетарната и икономическа политика.... този дисидент сравнява новия ЕС със съветския съюз,използвайки социялна гледна точка,и от там стига до моите изводи.аз лично дори не съм се замислял по тези въпроси,ама тоя пич направо ми отвори очите и там.... а има бая за гледане,веднъж отворят ли ти се очите :

Европейския съюз - новият Съветски съюз? /БГ субтитри/

Европейския съюз - новият Съветски съюз? /БГ субтитри/