Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228032 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1305 -: 23 Септември, 2011, 08:54:24 »
0
Що бе идеята не е лоша, аз бих поканил там и Русия, като ни ебават за Шенген поне да знаем защо. На русия и стигат капиталите да изправи Гърция освен това последните 10-15 години с Германия са в прекрасни отношения, ше им пусната на аванта на немците една година да тече газта по Северния поток, и ше ги опростят греховете гръцки. За такова решение на въпроса естественно никой до сега не е мислил. Аз обаче четох че в русия сериозно са обсъждали въпроса да си гупят някоя от закъсалите евродържавички, спрели са се на Гърция, единственно ги смущава факта че плажовете на 20 метра от брега са държавни. За това Абрамович си продаде луксозната вила на остров Корфу, пил си кафето човека сутринта първят ден когато решил да се поизкъпе, слязъл на плажа и с удивление регистрирал че на плажа пред вилата му имало странични хора, попитал защо и му обяснили че няма как да ги изгонят. След два дена я продал вилата човека. Е тва ако го решат някък си, другото ще си дойде само на местата.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1306 -: 23 Септември, 2011, 10:41:37 »
-1
Що бе идеята не е лоша, аз бих поканил там и Русия, като ни ебават за Шенген поне да знаем защо.
...
 Аз обаче четох че в русия сериозно са обсъждали въпроса да си гупят някоя от закъсалите евродържавички, спрели са се на Гърция, единственно ги смущава факта че плажовете на 20 метра от брега са държавни.
...

С 1,75 трл. и 10600 на калпак БВП и гладно население е трудничко да купиш малка държавица с 0,373 трл. и 28100 на калпак, пък ако ще и да е задлъжняла... Но все пак, нещо полезно и за двете страни може да се направи, особено като се имат предвид старите връзки от царско време...
Незнам дали правилно или не, но изглежда заради магарето Попандреев и нашия Бабуин нещо се замълча за Бургас-Александропулис... Злите езици разправят, че бил проект неизгоден за филантропите отвъд Атлантика...


Относно Балканска федерация - да сме реалисти!

Гърците имат 2 държави (по едно време почти три!, а и открай време, ако им се даде сгода да се сбият помежду си, не са го пропускали!)
Българите и те са се уредили с 2 държавни образувания, но едното се македончи...
Румънците също!
За Сърбите - изгубил съм сметката - но са най-напред в материала!
Албанците, последваха примера!

И в тази връзка, един гръцки виц, известен у нас в шопския му вариант.

Слязъл Господ на земята и казал на американеца.
- Твоят съсед има два пъти по-голяма къща, по нова кола... (и т.н.) Какво да ти помогна да не си по зле?
- Ми дай ми на мен още по-голяма къща и по хубава кола.
Отишъл Господ при гърка и му рекъл:
- Козата на твоя комшия дава два пъти повече мляко от твоята.  Какво да ти помогна да не си по зле?
- Да му умре козата, неговата мамица!


Все пак, и на държавното ни раздробяване, и на вица може да се погледне от положителната им страна. Показват, че народите тук са по-малко стадо и трудно можеш да ги накараш да маршируват по команда и че са достатъчно зрели и самокритични!

Та... Не знам за Балканска Федерация...
Ама ако се отървем от Българани, Грекили и др. пишман пехливани, дето като видят немец или френец или какъвто и да е батко си протягат езиците да го лизнат по изходното отверстие, и ако помислим, че имаме общи регионални интереси, можем да се попсуваме от време на време, но и да показваме по един балкански среден пръст на батковците!
Че за последното трябва много малко е достатъчно доказателство политиката на Стамболов, цакал със сърбите австрийските гладници.
« Последна редакция: 23 Септември, 2011, 11:05:47 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1307 -: 23 Септември, 2011, 21:03:57 »
0
Цитат
Международната рейтингова агенция "Мудис" днес понижи с две степени кредитния рейтинг на осем гръцки банки. Перспективите за гръцкия банков сектор остават негативни, според рейтинговата агенция, цитирана от БНР. Съществува несигурност и за дългосрочните кредитни перспективи, смятат банковите експерти.

http://news.ibox.bg/news/id_475120287


Още не е време за фалит. Първо затягане не коланите до 2013-та. И след това който иска да фалира. Първо плащане на сметките, после хич не ме е еня. Балканците трябва да научат, че безплатна софра няма.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1308 -: 23 Септември, 2011, 21:46:40 »
+1
Чудих се,а и още се чудя  :-\ ама къде да го сложа това  ???

Накрая реших.........Тук / Извинете ме и го махнете,ако прецените /  *girl*

Видео споделяне / VBOX7


 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1309 -: 23 Септември, 2011, 22:45:36 »
0
regata
VBOX7 не се зарежда в чужбина.

Додо
Ето ти продължението на историята с "открадването" на 532+ тона злато!  *rofl*  *drinks*

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=385496&cid=6

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1310 -: 23 Септември, 2011, 22:59:51 »
0
И...
За моите приятели германофили!

germany statistics

Germany Has 5 Trillion Euros of Hidden Debt, Handelsblatt Says
Bernd Raffelhueschen
http://www.bloomberg.com/news/2011-09-23/germany-has-5-trillion-euros-of-hidden-debt-handelsblatt-says.html



http://www.handelsblatt.com/

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1311 -: 23 Септември, 2011, 23:06:46 »
0
regata
VBOX7 не се зарежда в чужбина.

Додо
Ето ти продължението на историята с "открадването" на 532+ тона злато!  *rofl*  *drinks*
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=385496&cid=6


Много съжалявам за което.....но след като си в БГ форум,не очаквай от мен да се съобръзявам с теб  *drinks*


Мила, не съжалявай и не се съобразявай!
Бъди горда българка!
 *drinks*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1312 -: 23 Септември, 2011, 23:19:51 »
+1
 :D 
Ама,аз съм си такава :)))
Я,още нещо ............;)

Видео споделяне / VBOX7


Пу да му се не види :)))

Пак,съм  в  немилост :)

 *drink11*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1313 -: 24 Септември, 2011, 12:28:16 »
-1
Гледах и двата клипа. Оставиха у мен противоречиво усещане.

Тук му е мястото да питам - вярвате ли в конспиративните теории и доколко?

Щото мен, не знам какво, нещо ме смущава. Не мога да определя какво точно е, но нещо, като че ли, ми се натрапва. Натрапва ми се някакво обяснение за неща, които били "много прости", но хората бивали подлъгани по елементарен начин да им вярват. Всеки случай, тези  обяснения, поне на мен, са недостатъчни. Не отговаря на много мои въпроси. Още повече, съветите относно противодействието на нещата, насочени спрямо нас,  са направо смехотворни.
Струва ми се, че се формира някакъв вид  религия, за да обясни с две-три думи необяснимите и доста сложните неща, които ни заобикалят, и междувременно се търси и преследва някаква все още необявена цел...Това е присъщо на човек от древни времена, да търси лесно обяснение за необяснимите неща около себе си, и си мисля, че това е просто една проява на човешкия дух да си задава въпроси и да отговаря - къде смислено, къде - не....

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1314 -: 26 Септември, 2011, 23:05:58 »
-1
ЦИРК!

Гледам или слушам с едно ухо новините...

Вече година и половина всяка седмица Гърция фалира и всяка седмица я спасяват!
Тази седмица изтичат поредната СДС порция и някои ще пият поредната доза студена вода.

*
Мнозина си мислят, че тази тема е за Гърция. Но тя е преди всичко за политиката и икономиката.
Гърция е поредната илюстрация, след като не можахме да се поучим от снимките преди нея.

*
Обират гърците за 3-ти път последните 20 години.
Най-напред обраха социално-осигурителните им фондове - чрез борсата...
После обраха част от спестяванията (на по лакомичките) - пак чрез борсата...
Накрая им написаха 350 млд. на сметката и хората излязоха по улиците...
И ги изкараха мързеливци...

*
Понеже 6-тата доза от 8 млд. е за обслужване на вътрешни плащания, а не на външни заеми Оупа реши, че може да изнудва гърците.
И... за да сплашат народа, всяка вечер го тероризират от екрана, че трябва стриктно да изпълнява рецептите на Оупа и МВФ за да се спаси.
За по-голяма точност - третата провалила се рецепта.
http://www.handelsblatt.com/versailles-ohne-krieg/3643258.html
За по малко от 2 години успяха да сринат икономиката на една държава с почти 10%...
Венизелос реши да се прави на Чаушеско и обяви програма за допълнителни бюджетни сборове от 7,5 млд... щял да достигне първичен излишък през 2012 вместо 2013 когато е по план...

*
Кака Меркел от строга дружинна се превърна в закрилница гръцка последните дни. В никакъв случай нямало да позволят на Гърция да фалира, още по малко да излезе от оупа.
Неолайняризма, доведен до крайност се превърна в своя антипод. Фалитът - естественият епилог за неразумна икономическа политика според неолибералната догма е нежелан за неолайнярския "елит" възседнал Европа. Защото фалита, не означава, както си мислят разни БулШитовци да си събуеш и долните гащи пред кредитора, а и защита от него.

*
Приватизация! - викат опиянени неолайнярите и слагат данък на електромерите.
Но какво ще приватизират в Гърция не е ясно. Ясно е, че гърка се нарежда на опашката да му откачат електромера и остава на фотоволтаици...
Не му се живее в частна държава!
... дали гърците ще се окажат достойни на предците си определили насоката на развитие на Европа - Европа на свободните хора, преди повече от 2000 години предстои да видим...

*
Цитат
Внимание: тази тема не е активна от 120 дни.
Може да продължиш с отговора си или да създадеш нова тема.

... предупреди ме додорницата преди 6 месеца.

Може би е време е да я изкараме от реанимацията... темата...
...и да я оставим спокойно да умре...
« Последна редакция: 26 Септември, 2011, 23:10:23 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1315 -: 27 Септември, 2011, 00:45:57 »
0

Ще лягаме и ще умираме ли? :)


Струва ми се, че малко се омешаха държавни задължения и частни. Държавните - там най-вероятно има и неща, които ние не знаем. Или както казва Глобал, грешно ги знаем (грешно сме информирани).

Този манталитет в частните финансови взаимоотношения не знам как е в Гърция, но в България с пълна сила важи. Мен лично, страшно много ме нерви. Може да има парите в джоба, ама ако може да плати по-нататък. И защо? Ей така - манталитет. После се чуди що не му върви. Ми как да му върви, като от тук отлагане, от там отлагане, никакъв контрол на разходите и накрая се оплесква в задължения и се чуди коя дупка по-напред да попълва. Щото не може да се харчи ей така, след като дължиш пари. И най-важното - губи се ДОВЕРИЕТО!

До колкото съм разбрала, гърците не са задлъжнели - към банките, поне.  Така както ние. Затова и не им пука и не продават. Може би и данъците да са оказвали влияние.

Миналата седмица бях в Гърция ( в опасна близост до Жоро, може би и до Невидимко  :D ). Преди две години си харесах 2-3 полянки, и едно къще. Страхотен изглед, на брега на морето. Отсреща остров Тасос, а пред него едно малко островче, напомня ми на Ко Фифи. Още не съм си прехвърлила снимките, ще ви покажа последната, като си вземах довиждане - слънцето се отразяваше във водата.

Седят си, непродадени, на същите цени, както и преди 2 години.

Понеже този път, бяхме доста хора, ние се настанихме в комшията отсреща самостоятелна вила за туристи. Накрая, нямам идея защо, направи отстъпка, не малка. За приятели...  И казва, ей сега ще ти напиша бележката. Аз, нали съм и аз с балкански манталитет, повлияна от жеста му, в желанието си да компенсирам отстъпката, казвам - недей да пишеш или пиши 1 нощ, нали приятели?
Не може! По закон настани ли се някой - 3 нощувки минимум. При нас ... ?
Не видях лошо безхаберно отношение от персонала в магазините. Не, че много съм посетила, но все пак. При нас ... ?

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1316 -: 27 Септември, 2011, 02:11:21 »
0
Додо
Ето ти продължението на историята с "открадването" на 532+ тона злато!  *rofl*  *drinks*

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=385496&cid=6


goro, пиши на професора да си обнови сметките - както ти показах има емисии и от други години, така че може да изкара сумарно и повече тона злато, отколкото е изкопано до момента на Земята. :)

Ти поръча ли си от ebay.com акция? Срещу 7 евро можеш да станеш милиардер в злато. То цената му нещо се срина напоследък, ама пак става.

 *drink6*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1317 -: 27 Септември, 2011, 10:11:39 »
0
Додо
Ето ти продължението на историята с "открадването" на 532+ тона злато!  *rofl*  *drinks*

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=385496&cid=6


goro, пиши на професора да си обнови сметките - както ти показах има емисии и от други години, така че може да изкара сумарно и повече тона злато, отколкото е изкопано до момента на Земята. :)

Ти поръча ли си от ebay.com акция? Срещу 7 евро можеш да станеш милиардер в злато. То цената му нещо се срина напоследък, ама пак става.

 *drink6*


додец, акциите от ebay са изкупени вече (предполагам от френската национална банка), така срещу 70 евро са си спестили милиард и половина.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1318 -: 27 Септември, 2011, 10:27:10 »
0


*
Обират гърците за 3-ти път последните 20 години.
Най-напред обраха социално-осигурителните им фондове - чрез борсата...
После обраха част от спестяванията (на по лакомичките) - пак чрез борсата...
Накрая им написаха 350 млд. на сметката и хората излязоха по улиците...
И ги изкараха мързеливци...


Мда, обаче това важи не само за твойта Гърция, на нея просто и бе късмета да е първа. Това важи 100% за:  САЩ, Англия,  Франция, а да не забравя и за любимата ти Немания, и всички други - само че те още не са го разбрали и ще го усетят в средносрочен времеви интервал. Всички са пре...ни  *scare*, изгоряха социалните осигуровки, изгоряха спестяванията, и всички дължат пари на някого *rashko*


*
Понеже 6-тата доза от 8 млд. е за обслужване на вътрешни плащания, а не на външни заеми Оупа реши, че може да изнудва гърците.
И... за да сплашат народа, всяка вечер го тероризират от екрана, че трябва стриктно да изпълнява рецептите на Оупа и МВФ за да се спаси.
За по-голяма точност - третата провалила се рецепта.
http://www.handelsblatt.com/versailles-ohne-krieg/3643258.html
За по малко от 2 години успяха да сринат икономиката на една държава с почти 10%...
Венизелос реши да се прави на Чаушеско и обяви програма за допълнителни бюджетни сборове от 7,5 млд... щял да достигне първичен излишък през 2012 вместо 2013 когато е по план...

Тука си безкрайно прав, на безнадежно болен никакви лекарства не помагат, само правят агонията по-дълга и болезнена както за пациента, така и за санитарите около него (щото лекари въобще няма в случая)


*
Кака Меркел от строга дружинна се превърна в закрилница гръцка последните дни. В никакъв случай нямало да позволят на Гърция да фалира, още по малко да излезе от оупа.
Неолайняризма, доведен до крайност се превърна в своя антипод. Фалитът - естественият епилог за неразумна икономическа политика според неолибералната догма е нежелан за неолайнярския "елит" възседнал Европа. Защото фалита, не означава, както си мислят разни БулШитовци да си събуеш и долните гащи пред кредитора, а и защита от него.

Да знаеш, вече си мисля, че това което ще срути финансовата кула е не фалита на Гърция, а свалянето на рейтинга на Германия в следващите месеци. Пепел ми на устата, но натам отиват нещата с кака ти Меркел, дето се дърпа още за фалита.

*
Приватизация! - викат опиянени неолайнярите и слагат данък на електромерите.
Но какво ще приватизират в Гърция не е ясно. Ясно е, че гърка се нарежда на опашката да му откачат електромера и остава на фотоволтаици...
Не му се живее в частна държава!
... дали гърците ще се окажат достойни на предците си определили насоката на развитие на Европа - Европа на свободните хора, преди повече от 2000 години предстои да видим...

Нали не се самосъжаляваш, че всички световни беди са се изсипали само на гръцките глави? Шоуто тепърва започва и всички са в на сцената, просто всеки по реда си.

 

Може би е време е да я изкараме от реанимацията... темата...
...и да я оставим спокойно да умре...

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1319 -: 27 Септември, 2011, 12:20:04 »
0
http://www.investor.bg/news/article/123586/335.html

Ама това ли било дето го наричат стягане на коланите? Че то нищо не е.

Докато на мързеливият грък на държавна копанка заплатата не стане 300 евро, дългът няма как да бъде изплатен.

И да се стягат да си събират данъците, както подобава, а не да ги оставят на добрата воля на НЕданъкоплатците.