Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1217722 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
И...
Додо, това специално за тебе, защото ми се струва, че се затрудняваш в анализа на фактите (не са го писали мързеливи гърци, а мързеливи американци)

http://www.stratfor.com/weekly/20110808-global-economic-downturn-crisis-political-economy

Цитат
The Crisis in Europe

The sovereign debt question also created both a financial crisis and then a political crisis in Europe. While the American financial crisis certainly affected Europe, the European political crisis was deepened by the resulting recession. There had long been a minority in Europe who felt that the European Union had been constructed either to support the financial elite at the expense of the broader population or to strengthen Northern Europe, particularly France and Germany, at the expense of the periphery — or both. What had been a minority view was strengthened by the recession.

The European crisis paralleled the American crisis in that financial institutions were bailed out. But the deeper crisis was that Europe did not act as a single unit to deal with all European banks but instead worked on a national basis, with each nation focused on its own banks and the European Central Bank seeming to favor Northern Europe in general and Germany in particular. This became the theme particularly when the recession generated disproportionate crises in peripheral countries like Greece.
...


Утре ще попиша малко за подлизурството!
Не знам защо ме предизвиква тази тема!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Цитат
Германската версия: There are two narratives to the story. One is the German version, which has become the common explanation. It holds that Greece wound up in a sovereign debt crisis because of the irresponsibility of the Greek government in maintaining social welfare programs in excess of what it could fund, and now the Greeks were expecting others, particularly the Germans, to bail them out.

Гръцката версия: The Greek narrative, which is less noted, was that the Germans rigged the European Union in their favor. Germany is the world’s third-largest exporter, after China and the United States (and closing rapidly on the No. 2 spot). By forming a free trade zone, the Germans created captive markets for their goods. During the prosperity of the first 20 years or so, this was hidden beneath general growth. But once a crisis hit, the inability of Greece to devalue its money — which, as the euro, was controlled by the European Central Bank — and the ability of Germany to continue exporting without any ability of Greece to control those exports exacerbated Greece’s recession, leading to a sovereign debt crisis. Moreover, the regulations generated by Brussels so enhanced the German position that Greece was helpless.


"Кой ми ака в гащите" :)

 *drink6*

nearvana

  • Гост
0

Леля Меркел е права, че Гърция не е трябвало да влиза в еврозоната.


скитъре,червеното хапче!
   хем не трябвало да влиза,хем сега не им дават да излизат?
  просяка и "добродетеля" -тяхните отношения са- просяка целува ръката на добродетеля,че добродетеля да му дава пари......
    какво става,когато просяка НЕ иска парите на добродетеля?
 не бъркай даването на пари с "помощ" или просене! просяка е този ,който се моли,а не този който визма парите!
   в случая заплашват гърция,че ако не вземе парите,ще я изключат не само от еврозоната,ами и от евросъюза!демек ,на гърците ще им трябват визи,за да отидат до германия да речем..... в случая точно германия и франция са просяците,колкото и странно да звучи.....   
    малко история? знаеш ли разликата между робовладелски строй и феодален строй?разликата е единствено в съзнанието на "закрепостения" - в единия случай е насилствено,а в другия е "ужким" доброволно:
      да речем,че аз съм васал,а ти си совбоден селянин  ,че да ти свенте как става "хитрината" :
   аз ти казвам-скитъре,ела да бачкаш при мен-ще ти дам земя,ще работиш,ще спестиш,после ще си купиш земя от мен,после други ще работят за теб...... и ти "кълвеш>
  давам ти 10 декъра земя..... ама ти трябва семе за разсад.... идваш при мен и ми искаш семе.... нали съм добър "СОЛИДАРЕН" -давам ти ... после ти требе мотика ,рало и волове .... давам ти и тях..... и ти казвам,трбе да ми даваш 10 тона жито от тия 10 декъра...
   ти почваш да се поцепваш от бачкане,ама хитрината е ,че квото и да правиш,10 тона от 10 декъра нема как да изкараш!
    след жътвата ти се чувстваш кофти,че няма как да ми се разплатиш..... аз отново излизам добрия:
      -  няма да се притесняваш  ,скитъре,ще ми ги върнеш другата година *girl*
  и така.... си бачкаш докато не умреш от старост,.все си мислиш,че си ми задължен ....докато аз си строя замъци и си правя купони,ти се притесняваш,че си ми длъжен *girl*
    хитър начин,да не направя роб,без ти да знаеш това.....
   тоя начин се използва и днес скитъре,ама е тайна.... казва му се "ПАРИЧНА ПОМОЩ" ....и е ужким от "солидарност"  *girl*
   само че разликата между днес и феодалния строй е това,че днес има фалит! точно за да не те направят роб,без да знаеш,че си такъв.....
   и риска за днешните ВАСАЛИ е точно това...... закрепостяват те,ама тръгнеш ли да се разкрепостяваш се получават странни неща.....
  от рода на това с което започнах:
    видиш ли,че вместо просяка да проси пари,то доброжелателя да проси просяка да вземе парите ,а ако не може да се опитва насилствено да даде пари на просяка,време е да изпиеш червеното хапче,че да почнеш да гледаш по различно от стадото.....
      *girl*
  стадото почтни никога не мисли правилно и почти винаги мисли грешно..... не защото няма акъл,а защото пъдарите му играят с акъла......   за да разбереш пъдарите,трябва да не си една от овцете!
     

Aсене, точно така е само че трябва да са ясни актьорите. Феодалите са банкерите, народеца е крепостния селянин а политиците са шутовете за отвличане на вниманието.   Тва а наляво - а надясно мяжду меркел саркози и папандреу е просто театро за зрителите за да не се усетят как ги работят. Нещо като шампионската лига в политиката като средсто за отвличане на вниманието. привърженика на всеки отбор получава свойте мноооого логични аргументи, получава тук таме и по някоя "победа", отнася и по някой шамар - абе има екшън. През това време банкерите си плетат кошничката.   Кой има интерес гърция да получи помощите и да не фалира  - ами това не са нито гърците щото парите ще отидат така или иначе  в банките, нито останалите дето ще платят масрафа щото тия помощи ще се плащат от бъдещите данъцит в държавите донори. Виж банките са на далавера - хем сега ще си получат заемите които са давали на гърция хем тия пари ще ги дадат назаем на държавите донорки щото спасителните кредити са пари взети назаем от донорите и естествено ще си приберат лихвите. С две думи едни пари дето са ги инвестирали недалновидно в гърция, хем  ще си ги получат обратно хем ще могат да ги превъртят още веднъж-дваж покрай заемите за спасителните фондове.
Това всичкото обаче не променя и факта че гърците не са си написали домашното. Напротив - точно грешките им биват използвани умело от банкерите. А грешките са ясни - изведнъж от лихви над 10% гърците могат да взимат заеми на 5 и вместо да се възползват от това и да направят икономиката си по-конкурентноспособна я загробват с дългове отишли основно за консумация. Малко напомня на БГ и имотките. 
Ето и нещо от стратфор относно конкурентноспособността - индекс на разходите за труд в единица продукт

http://web.stratfor.com/images/europe/3-15-10-Eurozone_labor_costs_800.jpg     

 *drink11*
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 01:30:12 от nearvana »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
...
"Кой ми ака в гащите" :)
 *drink6*


Не знам... кой ти е акал в гащите? ;)
Аз ти посочих неутралната версия от трите!
А ти, като имаш предвид БВП на страната и средните заплати, можеш сам да си направиш сметката доколко твърдението ти, че всички са яли и пили е основателно!
Иначе... можем още да се додоркаме...  :D *drinks*



...
Тва а наляво - а надясно мяжду меркел саркози и папандреу е просто театро за зрителите за да не се усетят как ги работят.
...

м...
не е много ясно!
може и да се уплаши от това което стана на 28-ми в Гърция
може и чичо Сам му бута шилата
може и банковото лоби, дето уж се прави че доброволно сЪ...
може и нещо да се разпрограмира тиквата му...
Във всички случаи, през цялото време публичните твърдения на джефри са, че е постигнал добра сделка с меркози!!!  ;)


Това всичкото обаче не променя и факта че гърците не са си написали домашното. Напротив - точно грешките им биват използвани умело от банкерите. А грешките са ясни - изведнъж от лихви над 10% гърците могат да взимат заеми на 5 и вместо да се възползват от това и да направят икономиката си по-конкурентноспособна я загробват с дългове отишли основно за консумация. Малко напомня на БГ и имотките. 
Ето и нещо от стратфор относно конкурентноспособността - индекс на разходите за труд в единица продукт

http://web.stratfor.com/images/europe/3-15-10-Eurozone_labor_costs_800.jpg     

 *drink11*


Кое домашно - какво домашно - каква консумация?
Те тука се разминаваме с тебе!
Частния сектор в Гърция е много по-малко задължен от немския! За сравнение с испански, португалски, ирландски или пък френски и дума не може да става!!!
държавния пък - си е 100% ОУПА организация - по директивите оупенски и именно той е проблема, НО затова отговорността едва ли трябва да се търси у гръцко.
Въобще... това, че лихвите са ниски не означава, че можеш да започнеш високо-технологични производства, А И ДА ГИ ПОЧНЕШ КВО?!!!

а, какво крадене падна от страна на бизнес-полит симбиозата - и то най-вече с немско участие! В бг нашите лапачи, пък и като цяло поради малкия БВП, са направо дилетанти!!!
Та... това народа нито може да го контролира, нито дори да реагира на време! Затова и реакцията му е чак като му поднесат сметката!!!

виж графиката на stratfor е друго нещо! - но когато се разглежда съвкупният продукт реално не се отразява производителността на труда, а разпределението на индустриите по страни, както сам писа! - примерно - за производството на 1 кг портокали са необходими повече човеко-часове отколкото за 1кг болтчета независимо от крайната стойност на продукта.

Единственото "изключение" в графиката, но само на пръв поглед е ирландия. и то... поради грешната ни представа, че е станала високо-технологична!
Последния анализ който четох за нея беше, че повечето от високо-технологичните производствени компании в Ирландия де факто нямат производство в страната, а само фасади! Т.е. - основните разходи за труд са в сектори в които естеството на работата изисква повече човешки труд. Към това трябва да добавим, че "плаща" и тлъстите заплати на висшия персонал на "фасадите" настанени там единствено заради данъчното облагане!!!

И... с оглед на днешната доктрина - на ирландците вече 4 години (не 2 както изглежда) им е.ават мамата! Що след първите 2 години на изпълнение на рецептите не са оправиха, ами затънаха още повече и се наложи  ги спасяват!... Май знаем!...

Капитализъм и конкуренция!!!  ;)
Дръжки!!!  *ireful*


 *drinks*
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 09:06:59 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Айде и сутрешните новини от "моя приятел"!
Радио Реал ФМ (http://83.133.127.198:8999/)

- Андони (Самарас) - вика "моят приятел" - и ти ни предаде на лихварите! Знаеш ли какви са съобщенията които получавам! "Ще гласуваме за Неа Демократия ама друг път..."
Да знаеш Берлин ще е много радостен, ако вкарате в правителството (на националното съгласие) и Аки Тсохадзопулос (един от следствените министри за подводниците)...
...
След 40 години - Неа Демократия - Край! Народа - по принуда - вляво!
...
ЩЕ ИМАМЕ УПРАВЛЕНИЕ НА БЕРЛИН И БАРОНИТЕ НА АТИНА!!!
...


м... да...
Както предполагах...
политиката меркозова остави народа без сериозно представителство в парламента - единствените парламентарно представени партии в опозиция останаха комунягите и отрочетата им!!!
Ма... как ще бъде прокарвана меркозовата политика с цял народ в опозиция!
А...
Идва 17 ноември!  ;)


-----------------------------------
п.п.
Преди 3-4 години "моят приятел" (Трангас) беше обърнал внимание,  на един интересен факт - учения на натовските армии за потушаване на граждански размирици!!!
Да ни е честита Оупа!

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=10494&sectionid=16&id=0000102
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 09:54:07 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Цитат
Италианският премиер Силвио Берлускони ще се оттегли от поста си днес. Това твърдят двама близки до него журналисти, цитирани от Ройтерс.

Джулиано Ферара - директор на вестник Ил Фолио и бивш министър, който се смята за изключително близък до Берлускони, заявява на сайта си: „Това, че Силвио Берлускони ще се оттегли е ясно. Въпрос на часове е, даже според някои - на минути".

Франко Бекис - заместник-директор на вестник Либеро казва от своя страна в социалната мрежа Туитър, че Берлускони, ще подаде оставка тази вечер или утре сутрин.

Цитат
Италианският премиер Силвио Берлускони отрече категорично тази вечер да има каквото и да било намерение да подава оставка.
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 13:58:36 от dodo2 »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Цитат
"Стани грък за една седмица" - така се нарича ново риалити шоу, вдъхновено от гръцката икономическа криза.

Телевизионната игра (Go Greek For A Week) тръгва по британската телевизия Канал 4.

В нея три британски семейства ще изпробват данъчните, пенсионните и работните практики в страната, довели до сегашната ситуация, която налага драстични мерки и затягане на коланите.

Тримата главни герои ще изпитват корупционни практики и социални блага и ще се надпреварват да се доберат до европейска помощ.

В шоуто участва 54-годишен британски фризьор, който открива щедростта на гръцката пенсионна система.

Тя все още позволява на фризьори, сладкари, радиоводещи и на служители с още към 600 професии да се пенсионират на 53 години, като получават 90% от последната си заплата, тъй като професиите им се определят като "опасни", отбелязва в представянето на шоуто телевизията.

Шофьор на автобус пък ще се възползва от социалните блага на държавата, в която автобусните шофьори получават двойно повече от средната заплата и се радват на допълнителни бонуси, ако идват рано на работа и проверяват билетите на пътниците.

Британски хирург ще открива пък как плащането на данъци "по гръцки" може да пренареди приятно доходите му.

Зрителите ще станат свидетели на личните преживявания и впечатления на тримата главни герои и техните семейства.

Участниците ще бъдат експертно информирани за всички подробности по това как да не плащат данъци, как да се възползват от корупцията, разхищенията и лошото управление, пишат още от Канал 4.
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 14:08:44 от dodo2 »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
-1
...
Тримата главни герои ще изпитват корупционни практики и социални блага и ще се надпреварват да се доберат до европейска помощ.

В шоуто участва 54-годишен британски фризьор, който открива щедростта на гръцката пенсионна система.
...


 *yahoo*  *yahoo*  *yahoo*

Тия могат да се хилят - сами си печатат парите (дефицита им беше точно колкото гръцкия).
И все пак могат да направят малко икономии - за корупционните практики прескачат само до централата на Сименс или Тисен или Дойче банк... (да не ги изреждам), че им е по близко !
За промиването на мозъци могат да се ориентират като почетат малко додорницата - ще си спестят разходите за фризьора. Иначе... с фризьор или без - гърците ще ги подстрижат!
 *drinks*
 *yahoo*

п.п.
По умните от тях обаче са почнали да ме плагиЯДстват!!!  ;)

Is Greece the most powerful country in the world?
http://www.moneyweek.com/blog/is-greece-the-most-powerful-country-in-the-world-56101

Greece: The Most Powerful Country in the World
http://www.cnbc.com/id/45118308

What's in It for the Greeks?
http://www.cnbc.com/id/45120301

« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 15:37:24 от goro »

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
- Какво ни носиш от Кан?
- Наградата за най-добър сценарий!!!  *yahoo*



Гърция - Оупа 1-ви рунд!
0  -  0

Печеливши: банкерите!!!
Вероятния преходен премиер на Г-я: http://en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Papademos

Губещи: Засега Institut Francais du Petrole-ΙFP, ама като имаш пиколо за президент не ти остава друго освен да затягаш колана и да подскачаш след дружинната!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Губещи: Засега Institut Francais du Petrole-ΙFP, ама като имаш пиколо за президент не ти остава друго освен да затягаш колана и да подскачаш след дружинната!

На крив грък Angela Dorothea Kasner му е виновна :)
А ти за нас не се тревожи, пожелавам и на теб да затегнеш така коланите:
http://www.insee.fr/fr/ffc/docs_ffc/ecofra06c.pdf
Домакинства (2005):
- Нефинансови активи (жилища, сгради, машини, терени):ANF = 5 906,0 млрд евро
- Финансови активи (депозити, ценни книжа, кредити, осигуровки): AF = 3 103,8 млрд евро
- Общо фин. и нефинансови активи: A = ANF + AF = 9 009,8 млрд евро
- Финансови пасиви (кредити): PF = 943.1 млрд евро
- Чисто имущество: A-PF = 8 066.7 млрд евро или на човек: 134 445 евро
... пък 2010 A-PF станало 9 275 млрд евро http://bercy.blog.lemonde.fr/2010/07/09/patrimoine-menages/


Ей...
Аз знаех, че французите са петлювци, ама че пофранцузЧените ставали кълвачи не знаех... Много кълвеш старче! Защо?- не разбирам (и вашите банкери печелят засега)

Иначе... понеже сте толкова богати, видях как скочихте на Кадафи като мършояди на мърша! Да не седнеш да ни обясняваш сега, че ще демократизирате либийците!!!

Понеже притежавате имущества на човек колкото се полага на всеки грък от държавното имущество (по данъчни оценки) без частното му (ваша е сметката за държавното имущество в Гърция, не гръцка) сега сте отворили една паст да лапнете колкото може повече!!!
По спокойно!
Балканите не са Либия! Гърция не е Сърбия! Още по-малко България. (Ако не вярваш, чети спомените на Хитлер, когото посрещнахте братски в Париж)... Знаят се и зъбките и апашките ви методи! И то много отдавна... още от 1204!

А на солунското еврейче, два дни след героичните му изказвания, му клепнаха ушите и се кълнеше, в любов към елините - чак роднина им се изкара!  *rofl*
Що ли?

Колкото до дружинната... Ми... глупава е...
И с глупави съветници се е обкръжила...
На... сега преди малко гледах как Шойбле обяснява, че трябвало да няма опозиция! Как трябвало дясната народна партия да се прегърне с левичарите социалисти и да изпълнява програмата им под меркозино ръководство!!!
И как се подхилква, че неочаквано гърците ги уведомили, че щели да правят референдум, пък после се отказали. Не каза обаче, че всяко подписано от правителството споразумение подлежи на утвърждаване - било чрез народното събрание, било чрез референдум!  Не каза също и че за това "после" заплаши, че ще конфискуват малкото златни резерви на гърците в бундесбанк (ако вече не са ги изяли).
И една камара други мутренски заплахи непрекъсващи и в момента!!!
Глупаците си играят с огъня!
Гърците са миролюбив народ!
Но даже грекилите виждам, че вече се възмущават от рекетьорската оупенска напаст!!!
Току виж са се разкаяли!
И поправили грешката си!
За днес - вече трябва да сте наясно - няма да има правителство на съгласието!
Утре... ще видим!

Стегни колана старче (със 100млд), докато дружинната го разхлабва - намерила ужким счетоводна грешка от 55 милиарда!
Ако стягането при теб и пиколото не цъкне ламБата, ще я цъкне при Галите!
Колкото са останали!
« Последна редакция: 07 Ноември, 2011, 22:11:48 от goro »

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
0
Предлагам на вашето внимание един коментар на Михаил Хазин:
http://www.rusnovosti.ru/popupplayer?type=release&id=170687&param1=23034

Бих бил много благодарен ако Goro вземе отношение, но и всеки друг е добре дошъл.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Предлагам на вашето внимание един коментар на Михаил Хазин:
http://www.rusnovosti.ru/popupplayer?type=release&id=170687&param1=23034

Бих бил много благодарен ако Goro вземе отношение, но и всеки друг е добре дошъл.


iaross
не знам точно по кой въпрос искаш да заема отношение. Хазин е умен мъж, но засяга много въпроси - има неща за които смятам че е прав, за други мисля, че не, за трети просто не знам и съответно не мога да имам мнение мнение.
Признавам, че все пак съм чел доста икономическа литература, но повече до това което касае организацията на производството и продажбите... Макроикономическото ми образовани е 0!
Та... в този форум, що се касае до финанси, деривати и пр... чета Асен http://www.investor.bg/users/index/11516 ! Чисто философски не споделям част от идеите му, но не искам, а и би било съмнителна филология да оспорвам логиката и аргументите му когато става въпрос за тези неща.
Чета с удоволствие и Начев (ама там, струва ми се, споделяме етични основи и просто словоблудстваме когато спорим) и  Неарвана (но си мисля, че му липсва житейски опит и практика) и Скитъра (когато мисли с неговата си глава, а не емоционално) и Коганев (когато не го е обхванал нарцисизма) и др., да не се сърдят че ги не споменавам...


Все пак... Да не бягам от отговорност... ;)

Относно становището на Хазин за кредитно-финасовата система в света - не знам. Познанията ми са скромни за да дам становище за нещо толкова глобално.

Ако е за становището, че кризата в Европа е в интерес на САЩ и че така се стичат капитали към САЩ не съм съгласен с Хазин.
САЩ (както и немците и от там част от проблемите на Гърция) ги устройва еврото да е скъпо спрямо долара. Но до там...
САЩ и Канада са деца на Европа и ще си останат свързани с нея дори да последват курс на изолация. Същото се отнася в повече или по-малко до повечето страни от двете Америки...
С една дума - не вярвам в глобалните заговори, не защото сред човеците не се появяват такива мераци, а защото се появяват достатъчно често за да си пречат родителите им!...


Относно Гърция.
Хазин е пич и въпреки, че не я познава дава умни и точни становища. На момента отряза разни телефонни обаждания внушаващи, че Гърция била социалистическа икономика или пък, че 52г. възраст за пенсиониране било проблем.
Всъщност Гърция е прекалено много капиталистическа (дотам, че някои капиталисти получиха държавни привилегии), а възрастта за пенсиониране поне от 15 години, от както аз съм тука е 65 години, а не както в работлива Франция!!!

Не съм съгласен с Хазин за сравнението му между Горбачов и Попандреев! Нещата са несравними, но ще трябва да изпиша страници по въпроса.

Частично не съм съгласен с него и относно деиндустриализацията на гръцката държава.
Да... Страната губи част от производствата си след задължителното влизане в ЕС
- 80-те години губи голяма част от неголямата си машиностроителна промишленост (тук бях писал за автомобило-строенето)
- 90-те години губи големи производства в текстилната и шивашката промишленост - и пак благодарение на евро-СИВ политиката...
- миналото десетилетие затвориха захарните и азотно-торовите заводи, а и др...

И все пак Гърция е много особена страна! Бизнеса в нея е най-раздробен в сравнение с другите евро-страни. Преобладаващите фирми са много малките, малките и средните!
И продължава да има свръх производство в традиционно силните си сектори. Може да не може да конкурира немското едроплощно картофо-производство, подмолно субсидирано до там, че картофа да стига тук на 5 цента, но задника да си скъса германеца не може да изкара гроздето, което вирее тук или пък виното. Е... Тогава идват наред административните ограничения на Оупа и вноса чрез Германия от трети страни
Допълнително конюнктурата в Оупа принуди в един момент, Гърция да стане износител на капитали!
170 млд. регистрирани инвестиции в чужбина само за последните 10 години (там трябва да се търсят причините за прекомерното задлъжняване на гръцката държава. Според някои теоретици, дефицитите в държавния сектор са излишъци в частния и обратното)
Само България да погледнете - гръцки са останалото производство на стомана, алуминий, цимент... Това са по-едрите неща които се виждат, но е пълно и с дребни които не се виждат!...
Та...
Много дълго стана...
Проблемите на Европа са преди всичко некадърното, а вече и авторитарно управление!...
Достатъчно е да се проследят изявленията на разни Меркелици, Шойблевци, Сарковци... Ами тези хора не са дори на нивото на додоркащите се в този форум...
Един Господ знае как стана това, но не се ли осъзнаят германците да ги изхвърлят на политическото бунище Европа можем да я пишем бегала!

п.п.
Моя приятел тази сутрин каза, че Гърция била изправена пред избора
Демокрация или евро.
И, че било по-добре беден и свободен отколкото беден и роб!
« Последна редакция: 08 Ноември, 2011, 14:49:30 от goro »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
0

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
0
Да, моя грешка. Goro, извинявам се за липсата на конкретика в поста ми и благодаря за отговора ти. Ще си позволя извесно лукавство, че така отговора е дори по интересен за мен. А имах в предвид погледът на Хазин върху политическата ситуация в Гърция.