Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1218937 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Мислиш, че съм превеждал "дебел" на гръцки ли?  *rofl*
Ти и от сарказъм явно не разбираш.

Цитат
Чел съм анекдоти
точно това ти е проблемът - че си останал на анекдотичното ниво. Ако извадиш нещо от контекста или орежеш действителността, можеш да напишеш знакът за следствие с почти произволна друга теза. Става за манипулиране, но както се усъмних, на теб това ти е черта "без да искаш".

Така че Айнщайн вярва в твоя "Бог" колкото и мохамеданите.
...

Сега пък...
Анекдотичното ниво му пречи на наш Додо!
Анекдотите приятелю са синтез на опита!

А... как разбра за "моя Бог" - хайде за Айнщайн е ясно! Цяло писмо си прочел. Но не си спомням да съм говорил някъде за "моя Бог"?

Уф... Забравих, че имаш магически способности!

 *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Във връзка с корекциите и добавките ти,
"Аз принципно съм съгласен с теб. Разминаваме се само в кулминационната част..."
съм казал по повод твоето:
"В момента се опитват да накарат един кредито-получател, да подпише нов договор в който той ясно вижда малките буквички! И той именно защото ги вижда се опъва и не ще!"
Мислех, че става ясно, защото достатъчно съм го пояснил там, върни се и виж.

Когато някой сгафи, трябва да си носи последствията, а не да казва "ох, извинете обърках се, няма повече да правя така". Или още по-наглото гръцко обвиняване на всички за собствените простотии, вместо да се заврат на кучето в гз :)

Така че не ти се противопоставям просто така (още повече, аз не съм изобщо програмист, така че некадърнитите опити да ме засегнеш, даже не стигат до мен), а си казвам мнението по повод на умствените повърни, които пускаш тук напоследък. Иначе не ми пречиш, може да продължаваш колкото искаш.

*drinks*

Анекдотите са за малоумните маси, или се използват за манипулиране на още по малоумни маси.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Във връзка с корекциите и добавките ти,
"Аз принципно съм съгласен с теб. Разминаваме се само в кулминационната част..."
съм казал по повод твоето:
"В момента се опитват да накарат един кредито-получател, да подпише нов договор в който той ясно вижда малките буквички! И той именно защото ги вижда се опъва и не ще!"
Мислех, че става ясно, защото достатъчно съм го пояснил там, върни се и виж.

Когато някой сгафи, трябва да си носи последствията, а не да казва "ох, извинете обърках се, няма повече да правя така". Или още по-наглото гръцко обвиняване на всички за собствените простотии, вместо да се заврат на кучето в гз :)

Така че не ти се противопоставям просто така (още повече, аз не съм изобщо програмист, така че некадърнитите опити да ме засегнеш, даже не стигат до мен), а си казвам мнението по повод на умствените повърни, които пускаш тук напоследък. Иначе не ми пречиш, може да продължаваш колкото искаш.

*drinks*

Анекдотите са за малоумните маси, или се използват за манипулиране на още по малоумни маси.

И пак малко ми е непонятно! Нали принадлежа към малоумните маси андрешковци! Никога не съм го отричал!
И не си спомням да съм искал да засегна, когото и да е лично - още повече пък някого на програмист! А погромист, дори и ти си го плагиатствал!
Та додорницата е нищо повече от сцена на никове!!! (Уф... почти по шекспир се получи, а не съм сигурен че съм го чел)

Но все пак, дай малко по просто, като за андрешко!
Как "принципно" пък баш в "кулминационната част"...
Звучи ми като "малко бременна"....
 *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
+1
Съгласен съм принципно - в момента изнасилват Гърция. Не съм съгласен, че за това е виновна Меркел или Саркози, нито че проблемите на гърците са в релация с дебелината на Меркел. Виновни са последните две Гръцки правителства и самия народ, свикнал да яде безплатно на корем и да чупи чинии все повече и повече. Сметките в един момент не излизат.

Ако ядеш два пъти повече от нужното в продължение на година - ставаш дебел. После за да си върнеш нормалната форма, трябва да ядеш два пъти по-малко в продължение на две години. Навикът обаче би те карал да казваш "папането е върховно удоволствие, не искам да гладувам цели две години". Но ако не го направиш, неминуемо ще започнеш да ходиш по лекари преди съседа ти. Ето сега Гърция влиза в операционната.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Съгласен съм принципно - в момента изнасилват Гърция. Не съм съгласен, че за това е виновна Меркел или Саркози, нито че проблемите на гърците са в релация с дебелината на Меркел. Виновни са последните две Гръцки правителства и самия народ, свикнал да яде безплатно на корем и да чупи чинии все повече и повече. Сметките в един момент не излизат...

Значи, ако някоя брюнетка се наяде безплатно, после е нормално да я изнасилят*scare*

Безнадеждно е Додо:(

Затова вместо да силогиствам, по добре да ти кажа един виц. :D

Един немски турист се загубва някъде по гръцко. За щастие срещнал двама овчари.
- Немски? - пита  той, но овчарите повдигат рамене.
- Френски?...
- Английски?...
- Руски?...
Тръгнал си немеца.
- Мицо, трябва да учим чужди езици, Мицо - рекъл единият овчар на другия.
- Че що, бе! Тоя, като знаеше четири да не би да се разбра с нас!


Жив и здрав, приятелю!
 *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Ако е наркоманка и го направи в бардак - със сигурност изнасилването и би се смятало за норма. Така че тук е мястото да обърнем внимание на предисторията - причината да е наркоманка, трябва ли да я съжаляваме и т.н.

Предисторията на гръцкия проблем е ухажването на масите от политиците с користни цели. Драхма по драхма - милиард. Криви бюджетни сметки - криза.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Ако е наркоманка и го направи в бардак - със сигурност изнасилването и би се смятало за норма.
...

Аха...
И значи  според тебе изнасилването е правилно? :-[

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
0
Не ми е работа да се меся, но сърце юнашко не трае.
Абе вие само черно и бяло ли виждате, Додо и Goro. Възможно ли е да има само бедни или само богати, само гениални или само посредствени, или Европа да е цялата досущ като Германия или пък като Гърция. Нека ви го префразирам на брокерски език: кой е виновен за един необслужваем кредит--- банката или кредитополучателя и кой е по-голлям глупак от двамата.
Жокер: Отговора не съдържа една дума.

Не желая да влизам в полемика и поста ми не е от липса на уважение.
И последно: всяка държава има свои слаби в икономически план региони, замислете се как се отнася правителството й към тях.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Не ми е работа да се меся, но сърце юнашко не трае.
Абе вие само черно и бяло ли виждате, Додо и Goro. Възможно ли е да има само бедни или само богати, само гениални или само посредствени, или Европа да е цялата досущ като Германия или пък като Гърция. Нека ви го префразирам на брокерски език: кой е виновен за един необслужваем кредит--- банката или кредитополучателя и кой е по-голлям глупак от двамата.
Жокер: Отговора не съдържа една дума.

Категорично само кредитополучателят (поне при така поставен въпрос относно един кредит):
- банката има привилегията да има хиляди клиенти, в този смисъл за нея е важна не задължително печалба от всеки, а да има усреднена печалба (може от един да загуби 500, от друг ако спечели 1000 - обща печалба = 500, на практика в цената за услугата на втория е калкулирана загубата на първия, т.е. друг плаща загубата на банката; това важи за всеки бизнес)
- кредитополучателят е сам, има само един шанс, той ако се издъни си носи последствията изцяло.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Ако е наркоманка и го направи в бардак - със сигурност изнасилването и би се смятало за норма.
...

Аха...
И значи  според тебе изнасилването е правилно? :-[

О, тук навлизаме в съвсем друга тема :)

"Правилно" е различно от "нормално". Но за да отговоря най-точно - според последната теория на dodo2 за безсмислието на живота, за брюнетката няма значение какво ще се случи, защото така или иначе след най-много 80 години ще се е превърнала в пръст.

*drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Верно ли?   *blush* *rofl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Та... понеже ми омръзна да се додоркам с учените глави на додорницата, вече дори никовете им няма да споменавам (вица за папагала няма начин - те си /го/ знаят), ще ги помоля да прескачат следващите ми няколко поста или колкото там напиша. Не заради друго, но току виж слезли на анекдотично (вицово) ниво.
Ако все пак го правят, да си припомнят вица за папагала!  ;)


От тук насетне - постовете ми са само за андрешковци!


Значи, вече казахме, че с назначаването на Попдимов за премиер "спечелиха" банките.
Какво да добавим за Попдимов
- че започва кариерата си с подкрепата на Попандреев старши - лични връзки
- че е шеф на ГЦБ по време на скандала от 1999г...
- че вече 10 години забравя да си подаде оставката като преподавател, препятствайки назначаването на постоянно място на друг...
... пАнсионер на ЕЦБ, защо да не се пенсионира и като преподавател като му дойде времето
Етика... *pinnochio*

Е...
За първи път в историята на Гърция имаме правителство съставено от дясната Неа Демократия, социалистите на ПАСОК, крайно дясната и с фашистки уклон ЛАОС!
И подкрепено от разни новоизлюпени партийки, в единия случай с татко, някога министър председател и домакин на шефа на СИМЕНС. Буквално.

Правителство за което нито един грък извън парламента не е гласувал.
Както казват някои диваци-елини - парламентарен преврат или парламентарна тирания...
Разбира се, това не бива да ни учудва!
Вече сме го срещали в Оупа!
Това е рецептата на другарката Дружинна, и нейното пиколо!
Принципната безпринципност!
Един народ, една партия, една държава! Хайл!

Засега кака Меркел и нейното пиколо са щастливи и изпращат поздравителни телеграми!
Започна поредната серия "Спасяване на Оупа"
По въпроса - мнението на Варуфакис!
Той, а и моя милост се молят да не е прав.
Амин!  :o

On the Brussels’ Agreement: Europe’s Reverse Alchemy in full throttle
http://yanisvaroufakis.eu/2011/11/11/on-the-brussels-agreement-europes-reverse-alchemy-in-full-throttle/
Цитат
...
Greece and Italy are in the process of acquiring technocratic governments the stated purpose of which is to ensure that the Brussels Agreement is implemented. If my analysis above is right, their task is hopeless...



 *drinks*

nearvana

  • Гост
0
Нека ви го префразирам на брокерски език: кой е виновен за един необслужваем кредит--- банката или кредитополучателя и кой е по-голлям глупак от двамата.
Жокер: Отговора не съдържа една дума.
най-определено банката е виновна щото е нейна работа да управлява финансовия риск. Бизнес модела на банката е да управлява риска и ако се докарва до фалит никой не и е виновен. . Естествено не може без тук таме лоши кредити щото все пак бъдещето не е детерминистично но тая простотия от 5 години насам банките да гълтат стотици милярди помощи и още да са на изкуствено дишане щото не могат да управляват риска добре си е извън пътя. Да фалират и да прекратяваме тая идиотска агония - ясно е че нито гърците ще върнат заемите нито банките ще почнат да си вършат работата като хората - особено ако ги спасят (и едните и другите).

А като за петък вечер да им ibamamata и на банките и на кредитополучателите. Методично унищожихме земята за глезотийки на кредит. Тия хартийки са паразити и така или иначе няма да ги бъде: или ще изчезнат и най-сетне ще заживеем смислено или ще ни затрият  барабар със земята и ще изчезнат заедно с нас. И в двата случая са обречени  *drinks*

поздрави   

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
0
До Scyther и до dodo2
Подбрал съм точната за мен дума "необслужваем". "Необслужван" предполага неяснота по въпроса за възможноста да бъде обслужван в бъдеще.


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Няма невинни!

Банките - съвсем преднамерено раздаваха кредити. Управление на риска? Не! Управление на придобитите на безценица имоти. Фактът, че когато имаше наказателна отговорност, всеки клон имаше лимит за отпускане на кредити. След отменяне на нак. отговорност, няма вече и лимити - всеки кредит се одобрява от централата. Защо? За управление на риска ли? Пак не. Започнаха да градят структура за управление на имоти??? По-късно като подразделение. Не може, и не трябва да има такива взаимоотношения, като текстове с малки букви, като неясни клаузи, като едностранно действие... Те трябва да бъдат абсолютно ясни още в началото, а не неглижирани.
Това са  печалби от слабостта на хората, толкова мръсни, като от наркотици. И не прави никому чест.  *ireful*

Кредитополучателите - абсолютна липса: първо - на финансова култура, второ - на кредитна култура и дисциплина. Не може, да се поддържа някакъв псевдо статут в обществото, с псевдо сметки, с безотговорно отношение към поетите вече задължения.
В инвестор имаше една тема, в която се питаше, дали да се погаси кредита или да се сложат парите на влог. И падна голямо смятане. Всички тези сметки са козметични.
Има поставена цел, а парите са средство. Всичките подводни камъни, които могат да излязат, трябва да бъдат максимално предвидени. Там е голямото смятане.
Големите кредити не са за всеки. За тях се иска психика, манталитет и дисциплина в последствие.

 *drink11*