Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1214378 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
... Като прибавим и факта, че гърка има по-малко дългове от германеца, французи, холандци или англичани въобще не подлежат на коментар, единствения извод който може да се направи от графиката е, че кризата е повече привнесена, отколкото дължаща се на вътрешни фактори.

Горски, помоли някого да ти разясни тази табличка от 2009 г. :)

Държава Дълг/жител БВП/жител Дълг / БВП
------------- ------------- ------------- -----------
Гърция 23 900 19 501 1.2
Италия 17 000 24 327 1.0
Португалия 12 500 15 399 0.8
Франция 18 000 29 299 0.6
Германия 17 500 29 022 0.6
Холандия 12 400 33 694 0.4
Испания 11 000 21 885 0.5
Финландия 11 000 32 634 0.3
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
http://fr.wikipedia.org/wiki/Dette_publique_des_%C3%89tats_de_la_zone_euro


О...
Барбаране, поздравления! Много се радвам, че си започнал да търсиш фактите!
Това все пак е напредък!
Вторият линк е особено интересен и предизвикващ размисъл!
Но освен правителствения дълг, би ли имал добрината да дадеш и брутния дълг!
Благодаря предварително!
 *drinks*


п.п.
Един от двамата послъгва. Или Симитис или пиколото! Аз казвам, че е пиколото! И, че истината за фалшивите сметки в "Le Monde" е една голяма боза, предназначена за вътрешна консумация и хора, които не се замислят сериозно!
За разлика от министър председателите и президентите, служителите в статистическите служби нямат съдебен имунитет!
А Европа в т.ч. и Гърция все още е територия на правото! За фалшифициране на данни, особено от такъв мащаб, като за всяко документално престъпление се ходи в затвора!
Кой, казваш отиде в затвора, барба за фалшифицирането на гръцките статистически данни?

Малко помощни въпроси:
Може би гръцките служби прикриват фалшификаторите?
А великите немски и френски служби какво чакат - и те ли не могат да разкрият някакви дребни фалшификатори от статистическа служба?
А може би "Le Monde" твърди, че вкупом целокупният гръцки народ е писал статистическите отчети и затова е трудно да бъде осъден? (То всъщност, пропагандата за промиване на мозъци точно това твърди - Гърция фалшифицира!!!
А може би не искат да се намесват във вътрешните работи на Гърция? (Интересно - как отмениха цял референдум!)

Мисли, барба, мисли!
Между другото, фалшификации сигурно станаха! Но след началото на кризата! Една бедна преподавателка-статистичка от Солунския университет излезе и публично обвини шефа на Евростат, че и не само него!
Що ли не я съдят за клевета не мога да разбера!


п.п.
Твоите отговори на въпросите в синьо биха били много интересни!

п.п.
Работническо дело ще го оставя без коментар - чуй президента си при изключени микрофони!
Нямам време сега. Но довечера съм на твое разположение!
« Последна редакция: 19 Ноември, 2011, 06:09:41 от goro »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
0
Таен германски план за спасяване на Европа

Цитат
В поверителен документ на външното министерство в Берлин се посочва, че Германия има планове за създаване на европейски орган с огромна власт, който да може да поема контрола върху икономиките на затруднените страни, съобщава "The Telegraph". Изданието разполага с копие от документа.
 
То разкрива, че най-голямата икономика в ЕС, подготвя механизъм чрез който другите европейски страни, които са твърде големи, за да бъдат спасявани, ефективно ще фалират.
 
Германия възнамерява да се справи с кризата в еврозоната за сметка на националния суверенитет на проблемните държави, черз преструктуриране и по-голяма интеграция на съюза.
 
В шестте страници на документа министерство предлага създаването на Европейски валутен фонд, който ще имат правомощия да ликвидира активи и да налага санкции в страните с големи дългове и дефицити.
 
Документът е озаглавен "Бъдещето на ЕС: политически подобрения и интеграция, необходими за създаването на стабилен съюз". Планът предвижда да се въведат автоматични санкции, които могат да бъдат наложени на членките на еврозоната, харчещи над лимитите, въведени от Еврокомисията.
 
Германия иска, ако правилата на еврозоната са нарушени, Еврокомисията да може да сезира Европейския съд и да го призове за съответни действия във връзка с тези нарушения.
 
Тези санкции могат да варират от глоби до загуба на бюджетния суверенитет на дадена страна.
 
"Дебатът по пътя към политически съюз трябва да започне веднага, след като се определи курсът към стабилност," заключава той.

Подобни мерки обаче ще трабва да бъдат одобрени от всичките 27 държави в еврозонатa, което според германците може да забави фатално реформите. Ето защо се търси механизъм за по-бързо въвеждане на промените.
 
Във връзка с това се очаква Меркел да поиска на днешната си среща с британския премиер Дейвид Камерън да не бъде провеждан евентуален британски референдум за промяна на европейските договори.


 *valcho*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Барбароне,
Прости неща те питах, но както обикновено бягаш по тъча!

Питах те:
Кой лъже - пиколото или симитис?
Кои са държавите с най-голям брутен външен дълг?


По втория въпрос ти предлагам отговора на едни известни елинофили*rofl*
Публикуван е ето тук:
http://www.investor.bg/news/article/123364/91.html?page=2

ДържаваВъншен дълг като процент от БВПБрутен външен дълг (в щатски долари)БВП за 2010 година (в щатски долари)Външен дълг на глава от населението (в щатски долари)
1Ирландия1382,00%2,38 трлн.172,3 млрд.566756
2Великобритания413,30%8,981 трлн.2,173 трлн.146953
3Швейцария401,90%1,304 трлн.324,5 млрд.171528
4Холандия376,30%2,55 трлн.676,9 млрд.152380
5Белгия335,90%1,324 трлн.394,3 млрд.127197
6Дания310,40%626,1 млрд.201,7 млрд.113826
7Швеция282,20%1,001 трлн.354,7 млрд.110479
8Финландия271,50%505,06 млрд.186 млрд.96197
9Австрия261,10%867,14 млрд.332 млрд.105616
10Норвегия251,00%640,7 млрд.255,3 млрд.137476
11Хонконг250,40%815,65 млрд.325,8 млрд.115612
12Франция250,00%5,37 трлн.2,15 трлн.83781
13Португалия223,60%552,23 млрд.247 млрд.51572
14Германия185,10%5,44 трлн.2,94 трлн.51572
15Гърция182,20%579,7 млрд.318,1 млрд.53984
16Испания179,40%2,46 трлн.1,37 трлн.60614
17Италия146,60%2,602 трлн.1,77 трлн.44760
18Австралия138,90%1,23 трлм.882,4 млрд.57641
19Унгария*120,10%225,24 млрд.187,6 млрд.22739
20САЩ*101,10%14,825 трлн.14,66 трлн.48258


п.п.
Гледам, че за втори път, си ми дал едни цифри за френското имущество... На това ми е трудно да отговоря по друг начин освен с усмивка под мустак и:
Гърците барба живеят на открито на плажа! ;) Твойте управници сметнаха, че държавната част от това небе струвала около 400млд. по данъчни оценки. 50 от тях искат много да ги приватизират! Спешно!  ;)

Статията в "Le Monde", случайно излязла веднага след отговора на симитис до пиколото я четох до тук:
Цитат
The foreign policy of Athens remains, too, in between. Member of NATO, the country remains a prisoner of ancient antagonisms that mark the history of the Balkans. Public opinion will live very badly the bombing of the Atlantic Alliance of Serbia, in 1999, considered as an aggression against the Orthodox world.

Но преди да стигна до там разбрах, че е писана, както дявола би писал евангелието!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
-1
Барба, приятелю!
Вчера разбрах, че съм неграмотен анархист, но после ти се изтри.
Днес разбрах, че ти дължа 300, а ти 100 (което разбира се е поредната манипулация). Но после пак се изтри.  *rofl*
За нетиране на дълговете сервела беше дал една интересна графика.
Тя обаче не включва източно-европейските страни, а де факто там са повечето гръцки кредити.
Все пак ето ти графиката:

http://www.fimoti.com/index.php/topic,38.msg25103.html?PHPSESSID=rb6ll0ogfl2nopmbh0eb5278q7#msg25103

Само един въпрос ще повторя!
Лъжец ли е пиколото?

п.п.
Аз например, не се притеснявам да кажа за Венизелос, че е мазен лъжец - в първия ден, в който тук го издигнаха за министър на икономиката и зам премиер, беше и бележката ми за него във форума - честна и откровена. Нямам проблем да го кажа и за който и да е гръцки негодник. А ти за френските?

п.п.
Колко важен и частния дълг се вижда от случаите с Ирландия, Португалия и Испания. Техните правителствени дългове бяха под немския (за френския дори не говорим).
Тепърва, че е важен ще ни показват Холандия, Финландия и разбира се най-големия немски сателит - Франция*drinks*

Гърци и Италианци, като стари и опитни нации имат най-малките частни дългове. И тъй като не успяха да ги корумпират като народи, варварите от север раздаваха подкупи на политическият им елит. (Сименс, плащал както на десни, така и на леви партии, е само върха  на айсберга). Когато гърците поискаха просто да изметат тази политическа паплач им си скараха от цяла ОУПА! Референдум ли? Какъв референдум!

п.п.
Сега видях, че това е 333 ми пост. Аз съм суеверен с числата  и мисля да си взема малко отпуска. Както казваше един приятел, ще седнем на канапето пред телевизора и ще гледаме как хуните разрушават за пореден път Европа.
« Последна редакция: 21 Ноември, 2011, 12:57:39 от goro »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Барба, приятелю!
Както казваше един приятел, ще седнем на канапето пред телевизора и ще гледаме как хуните разрушават за пореден път Европа.

Интересно, какво би било мнението за тази тема на нашите пра-пра-...-пра-родители от Африка :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans


Барба, ще ме извиниш, ама не са ти прародители, а са ти братя и сестри, комшии, колеги и т.н. (Целия Париж е пълен с тях) Те са от породата банту толкова са черни, че дори избиват на синьо. ... и продават сувенири-айфелови кулички.  *rofl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
0
Dagong cuts Greece's sovereign credit rating to C
http://www.chinadaily.com.cn/xinhua/2011-11-22/content_4451176.html

Цитат
BEIJING, November 22 (Xinhua) -- Dagong Global Credit Rating Co. Ltd., China's domestic rating agency, on Tuesday downgraded Greece's local and foreign currency sovereign credit rating to C from CCC with a negative outlook.
The rating reflects that Greece's economic and fiscal situation has  further deteriorated since June, when Dagong cut the country's rating from BB to CCC, said the agency, adding that Greece's prominent social crisis could lead to serious political unrest.
Meanwhile, the new rescue program proposed by the EU can not effectively recover Greece's solvency in the medium and long term. Since the country has completely lost its solvency, it has to prepare for a massive debt restructuring, Dagong said.
As Greece has fallen into a deep recession caused by dampened domestic demand, Dagong predicted its economy would drop 7.8 percent in 2011, which will be the third straight year of decline and far beyond the government's drop target of 4.8 percent in its Medium-Term Fiscal Strategy.
The agency also predicts an economic decline of 7.2 percent and 6.8 percent in 2012 and 2013, respectively, and that it will be very difficult for the economy to restore positive growth in the medium term.

Furthermore, the deficit ratio of Greece will reach 9.2 percent in 2011, far exceeding the government's target of 7.5 percent. Its deficit ratio will reach 8.5 percent and 7.9 percent in 2012 and 2013, respectively, and remain high in the medium term, Dagong said.
If the debt restructuring by the Greek government is deemed as default by Dagong, it will further downgrade the country's credit rating to the lowest level of D, it added.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
0
барба, кво ти дреме, че си написал някаква глупост (ако си написал)? На всеки му се случва. Като се изтриеш, част от диалога изчезва, пък и на мен са ми интересни твоите мнения.

koganev

  • Гост
0
Барба, да не забравиш да се обадиш като си оправите сметките с Горо...  *yahoo*  Може да идем в Гърция на море с толкова пари...   :D

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Барба, да не забравиш да се обадиш като си оправите сметките с Горо...  *yahoo*  Може да идем в Гърция на море с толкова пари...   :D

Имаш поща!

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1629 -: 01 Декември, 2011, 23:20:34 »
0
Гърция е експеримент", казва Петрулакис на мек, учтив английски. "Ако МВФ и ЕС успеят да наложат всички тези мизерии в Гърция, където има голям обществен сектор, където имаме държавно образование, държавна система на здравеопазване, където работниците имат права, за тях ще бъде по-лесно да успеят в Италия или Испания."



goro  това го копнах от една статия от инвестора и е във връзка с това което писах по-горе.Целта е в дългосрочен план да се удари духа на хората.Като човек убеден в "световната конспирация" което е важно уточнение, не виждам друга причина за това да бъде разбита една държава.После следващата и т.н.Като тука да не се бърка правенето на пари като най-важна цел а КОНТРОЛА.Контрола върху икономика,финанси и непредизвикани социални промени в момента е изключителна висота.("Арабската революция"  например е предизвикано социално явление)Остава само "майнд контрола" като пречка за това е именно духа(там където го има)
Личните ми наблюдения са че там където има някаква религиозност има и "заряд" у хората.Гърците например имат такъв.Хора които се водят от ирационални подбуди(религиозни) са трудни за предвиждане и от там контрол.Ако искаш да накараш някой да пълзи първо трябва да го събориш на замята.
Стискам палци на гърците да излязат съхранени от този "комплот"

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1630 -: 02 Декември, 2011, 15:18:02 »
0
...Като човек убеден в "световната конспирация" което е важно уточнение, не виждам друга причина за това да бъде разбита една държава...


Аз никак не съм убеден в "световната конспирация". По иначе ги виждам нещата.
Ако мога да направя една аналогия - всички ние, хората сме на един платноход, наречен Земя. Когато нещата вървят добре, вятърът е умерен и изпълва платната, повечето общо взето се чувстваме добре, не се интересуваме от това кой стои на капитанския мостик и на щурвала, а дребните волности на боцмана (защото само с него имаме взимане даване) ги прощаваме...
Че на мостика и на щурвала междувременно са се изкачили некадърници ни е безразлично - нали кораба лети и всички сме добре?
Но времето се променя. И тогава започват проблемите. Поглеждаме към мостика за да ни кажат прогнозата и курса. И тъй като на мостика са се качили некадърници (меко казано), последните започват да ни лъжат за причините за нашите неудобства. Лъжат толкова много, че в една по друга обстановка меркел, саркози, попандреу, пангалос... и т.н. отдавна би трябвало да търкат наровете в затвора!

Та... нормалните хора, най-напред трябва да видим къде сме!

Лъжите за Гърция и фактите!

1. Имали прекалено много държавни чиновници!
Гърция - 11,4%
Австрия - 12,2
Испания - 13
Италия -14,4
САЩ - 14,7
Белгия - 16,8
Португалия - 17
Англия - 17,8
Франция - 21,2
Финландия - 22,4%
Дания - 29%
Швеция - 30%
Данни на OECD
http://129.3.20.41/eps/pe/papers/0507/0507011.pdf

Понеже това им се видя малко, вкараха в тяхната бройка и войниците и военните, които в Германия и в повечето страни не се броят към държавните служители!
http://www.unikonstanz.de/bogumil/kuhlmann/Download/KuhlmannRoeber1.pdf

Понеже пак не им излизаха сметките решиха че трябвало да се гледат:

2. работещите в обществения сектор
Гърция - 27,7%
Австрия - 12,2
Испания - 13
Италия -14,66
Германия - 14,6
САЩ - 14,7
Белгия - 16,8
Португалия - 17
Англия - 21,2
Франция - 29
Дания - 33,81
Холандия -27,7
Швеция - 34
Англия - 20
Данни на международната организация по труда
http://laborsta.ilo.org

И това не им стигна и

3. Почнаха да лъжат за големия дял на държавата по отношение на БВП
Гърция - 39%
Австрия  - 52
Белгия - 52
Германия 49%
Дания - 54%
Финландия - 56%
Франция - 47%
Англия 45%
Италия - 48%
Норвегия - 50%
САЩ - 37%
Испания - 37
Данни тука:
http://www.econ.uoi.gr/seminars_oikonimia_koinonia/dialeksi8/pdf.pdf

И това не им стигна и

4. Почнаха да лъжат за големите разходи за заплати в държавния сектор към БВП
Гърция -  под 10%
Белгия - 12%
Дания - 17%
Финландия - 13%
Франция - 13%
Норвегия - 12%
Швеция - 15%)
САЩ - над 9%)
Германия - 8%
Италия - 8%
Данни пак в горните линкове.

Но и това не им стигна на некадърниците и казаха че

5. Социалните разходи били големи спрямо БВП
когато те са с над 15 на сто по ниски от тези в Германия, Дания, Финландия, Франция, Италия, Швеция и т.н...
Данни пак там!

И тъй като цифрите пак се оказаха недостатъчни:

6. Гърците били мързеливи и се пенсионирали рано - сервитьори-пенсионери на 53г...
Само че таблицата по долу показва, че до 2010 година сервитьорите са можели да се пенсионират на 53 години с намалена пенсия при условие, че имат
- 10500 работни дни (малко над 35 години) и то от тях 7500 при средно-тежките професии - нощен или нехигиеничен труд.
Вярно, че миньорите можеха да се пенсионират с пълна пенсия само на 55 години!
- ако са отработили 4500 дни, като 3600 от тях задължително в мината!



Та и тези цифри за некадърниците се оказаха недостатъчни и предприеха разграждане на поредната държава в Европа!
Така де! Как иначе ще се прикрият следите на големите крадци (сименсовци, тисенсовци, круповци дойчбанковци и т.н.) действали с местни лапачи!

п.п.
Гледам, в една съседна тема неарвана пише, че хората се спасявали от инфлация купувайки метали. Ще ми се да го питам.
Кои хора, бе неарвана?
Аз 20 и кусур години купувах метали за работата си в промишлени количества и почти не си спомням да съм имал на склад повече от необходимото за седмица две напред! Камо ли да купя в количества, които могат да повлияят на борсовата цена.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1631 -: 02 Декември, 2011, 15:30:09 »
0
Хм...
А долното го бях го писам на 23.11, но форума се е.аваше и не искаше да го вземе.
Не че е нещо важно - просто да не оставям барбата без отговор.
-----------------------------------------------------------------------------------
...Благодаря за графиката. Сега виждам, че си ми дължал 39,15 милиарда евро, а аз на теб - 1,44 милиарда евро. Аз мислех, че ми дължиш само 200 евро. Кога ще ги върнеш, вече ми трябват, искам да ги инвестирам в Коганев :)


Мама му стара!
То бива, бива... ама и ти и самарчето да ме натискате едновременно! Бях си избрал 333 за лечение от моята емоционална додозависимост! Сега ще трябва да отида на друго число - добре че е близко - 345!

Ето това писмо ми каза самарчето банков да ти препратя!

----------------------------------------------------------------------------------
Драги бурбоне, http://bg.wikipedia.org/wiki/ Бурбони

Май ще трябва да цъкам ламБата!
Бях ти казал, че тази графика е манипулативна! Не включва всички преплитания на червата.
Само за пример ето тези двамата:
http://www.lafarge.gr/wps/portal/gr/el/1_7_1-Lafarge_worldwide
http://www.titan.gr/el/titan-group/global-map/
Те са повече твои копелета отколкото мои! Кредитирал съм ги не само в Елада. Направих ги в бранша им господари на Балканите и почти монополисти в цяла източна и средна Европа. И другаде им помагам в името на конкуренцията!
С една дума - разкрачил съм се официално с около 170 млд., дивиденти от които идват и в твоята хазна, а ти ми хленчиш за някви пикливи 40 - ако са и толкоз!!!

И твоя хленч става опасен!
Онази пруска к.рва е хвърлила око на всичките 170, а май и на всичките ми банкови активи (650)! Че и на тебе!

Уж отначало испанците бяха по зле от италианците, като разбра че действащите вандали там са повече нейни отколкото твои набързо си разпродаде италианските акции! И започна да разкрачва и тебе!
Междувременно и мен хвърли в заблуждение. Мислех си, че оня мургавия калитко отвъд атлантика пречи на Бургас-Александруполи, ма като пуснаха дебелата тръба под морето между Москва и Берлин, светна ми ламБата, че пруската к.рва държи да ти държи кранчето, вместо Украйна!
И докато ти обяснява колко съм мързелив, зад гърба ти, кара моите мъдри пирати да и купят старите корита на цена на която нейните мършави юнги щели да се издължат към банките и, пък те да си оправят балансите! Ша чака да стане!...
Пак докато ти обяснява, колко съм мързелив, изпрати онова недоносче с дръпнатите очи - реслерчето - да ми са прай на инвеститор!!! Дойде с една тумба разбойници, ма моите го разкараха! И го гледам снощи вечер как се пени по телевизора, че сме нямали единен имотен регистър - туй му бил проблема, а не че се опитва без пари да е... Ама без пари не му дава и жена му!...

Това трябва да ти стига, бурбоне, да се замислиш!

Вземи се в ръце. Оставил си работите на едно пиколо. Уж прати го да и носи само куфарите, а пруската к.рва си го превърна в безплатно жиголо!

И спомни си, какво беше казал знаменития Keynes (превода мой и свободен, Коганев да го не търси във нета - няма го):
Цитат
Германеца не разбира и не може да разбере друго освен силата, липсва му благородство и дипломатичност в преговорите, и няма далавера пред която да се спре в името на печалбата.... нито чест, нито гордост, нито съчуствие... Затова, никога не преговаряй с германец...


п.п.
Изнудихте ме и вчера изпратих писмо с ангажименти. Същото дето пратих и на народняците в Оупа. Само датата на изборите махнах, да не се плашат. Запазих си територия за маневриране, защото моите кози ще ме изритат, на момента! Не са като българите. За две години изнесоха 50 млд., отказаха да плащат данъци, едни грабнаха баирите, други моретата, но най-лошото е, че половината са се хванали за бухалките и ще хукнат наляво!
Ще ме разбереш. Предстоят ти същите проблеми с петлювците!

Ще трябва да поразхлабим колана - трябва да го е разбрала и тя - вчера свириха и жълт картон пазарите! (Затова под сурдинка взе да признава, че се е пообъркала за Гърция! Пообъркала ли? Прекара нагло оня глупак попандреев и тръгна да стриже стадото ми по дълбоко от Версалиите! Буквално! При това, без да сме водили война и разстрелвали в немско! Пообъркана не, ами побъркана! Сега ще трябва поне да замаже очите! Пак със лъжи!)

п.п.
За обединението на Европа съм съгласен!
Време е и пруската к.рва да плаща за охраната на границите, а не само да флиртува с резняците докато ми пробутва железарската си шир потреба!
Също и субсидии за островите ще трябва да дава, защото не само моите кози, но и нейните бозави задници се пекат там лятото!
Няма да плащам всички сметки сам, я!

п.п.
Само внимавай!
Ако не го разкараш веднага, поне набий канчето на пиколото, че иначе ще те изработят!

Твой:
Самарко Банков
Херцог Атински
! http://bg.wikipedia.org/wiki/ Атинско_херцогство
Да живей неолайняризма!
Да живей демоСрацията!
Да живей банкокрацията!

п.п.
Поздрави на додовчета и всякакви ком-икономистчета! Да им припомниш, че икономиката (Οικονομία) сме я измислили ние! На летящите холандци да кажеш да хващат лопатите и бегом на дигите, че климата се затопля, а сметките им са все на червено!
п.п.
Преди предното хунско нашествие столицата, богатствата и цивилизацията се преместиха в Константинопол за дълго. На път са да се върнат в Атина! Все пак, ниЙ най добре знаЯме иЗтока, а традиционно той винаги е бил по заможен!
Хуните, за съжаление, не успяхме да ги цивилизоваме.
--------------------------------------------------------------------


Барба, нямаш проблем с инвестиции при Коганев. Но кога ходиш за дивидентите, да ходиш с пълни джобове и да гледаш да е в добро настроение!  *drinks*
« Последна редакция: 02 Декември, 2011, 16:32:54 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1632 -: 02 Декември, 2011, 15:43:29 »
0

Жоро,
Пробвах с дълъг текст - излезе. Преди да публикуваш, кликни на "Предварителен преглед" и виж как ще е.

:) *drink11*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1633 -: 02 Декември, 2011, 15:46:05 »
0
кликам муза, намалям го колкото да се събере в прозореца за писане и пак кликам и пак същата работа
Излиза ми едно "Моля напиши нещо"
Даже не съм сигурен, че и това ще излезе.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1634 -: 02 Декември, 2011, 15:59:21 »
0

Сега пробвах с IE, пак нямах проблем.