Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1214583 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Аз,Жорка се гордея с мойте дядовци и нямам причина да се срамувам,че съм българин! Ти му мисли като новогрък-безродник ,какво ще обясняваш на гърците за твойте дядовци,че си издънка на Демостен сигурно,от любовна авантюра на баба ти,  отвлечена гъркиня  по нашите земи предполагам!Ще се налага да спретваш версия,сценарий....да забъркаш исторически буламач,както правиш в своите постове тука.Ще излезеш едни гърди напред пред другите новогърци-шиптъри.Туй го можеш, пък и като безродник нямаш и нравствени угризения и спирачки.

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил

Я гледай ти! Във Варна имало по-гърци от в гръцко! Не знам. *rofl*
Но, че едно румено мангасарче, от село, пише дивотии за да се прави на интересно е видно!
Я... ни се поФали и с някоя снимка от другия дядо.
 *yahoo*  *yahoo*

Жалък си моето момче !
И много прост!

koganev

  • Гост
Обърнахте го на избиване на комплекси...

Какво значение има чий потомци са съвременните гърци?  Нали уж всички споделяме идеята за една мирна общност от различни народи? Не мога да си представя такива спорове в Канада... Многонационалните държави са бъдещето на света, колкото и да е яко да си антиглобалист.

Горо може много да каже за събитията в Гърция. И много казваше, преди да превърнете темата в лайняна работа. Ако някой продължава да си мисли, че веднага щом гърците станат по-зле от нас ние ще цъфнем и вържем, то да вземат да се гръмнат, че да се приключва агонията им.

Горо, снощи с един приятел, голям почитател на гръцките почивки и затова доста притеснен от събитията, на чашка сливова си бъбрим... Та той вика, че МЕркози ЗНАЕ, че у гърците (като спестители) стоят стотици милиарди. Сега, чрез рязкото намаляване на доходите същото се стреми да накара гърците да започнат да харчат тези спестявания, защото няма как иначе да запазят жизнения си стандарт. ТОва хем щяло да размрази капитали, които сега са на влог (някои в наши банки, но като правило все на добри лихви в банки извън герфранция), хем герфренските концерни щели лека по лека да прибират парите обратно. Пък после кредиторите може и да опростят нещо... ама не е сигурно.
Какво мислиш за това? И какво става при вас напоследък?   Има ли някакви забележителни последствия от наскоро приетите мерки?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Аз,Жорка се гордея с мойте дядовци и нямам причина да се срамувам,че съм българин! Ти му мисли като новогрък-безродник ,какво ще обясняваш на гърците за твойте дядовци,че си издънка на Демостен сигурно,от любовна авантюра на баба ти,  отвлечена гъркиня  по нашите земи предполагам!Ще се налага да спретваш версия,сценарий....да забъркаш исторически буламач,както правиш в своите постове тука.Ще излезеш едни гърди напред пред другите новогърци-шиптъри.Туй го можеш, пък и като безродник нямаш и нравствени угризения и спирачки.

Да съм казвал, че бай Ганю или Карагьозис са умрели?
В България даже бай Ганю взе превес над нормалните българи и това си личи още като пресечеш границата. Че и в додорниците!
"Булгар, булгар!!!" - тупа се по гърдите и днес този наш екземпляр-родолюбец, когато комплексарщината му не може да се справи с фактите и се Фали как отрязал надницата на майстора си от 100 на 30 от родолюбие, нравствена възвишеност и спирачки. Ама и за това, гърците са му виновни, че са "яли кюфтетата"...


п.п.
Да ти кажа Фло-чко!
Аз не намирам причина да обяснявам на когото и да било какви са били!, или пък да се гордея с дядовците ми - нямам заслуги нито за кръстовете им за храброст и воинските им ордени като цяло, нито за каквото са постигнали в живота си, нито за неуспехите им.
Но и от бай Ганювците, че и в новото им издание - ала-Фло-чковци, не намирам причина да се срамувам!
Има ли стадо без мърша!


Схващаш ли разликата фффло-чко?
 *drinks*


Зоро, не моес да си преставис кви затруднения срестам, не знам дали ма разбирас.......не моа да казвам "голема си сматка", басис....*scare*
Прав си!
 *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Хей хей хей, момциии, тук в този форум обменяме мисли, защищаваме позиции, НО не обиждаме и не обсъждане личностите заели дадена позиция. Така, че по-полека с обидите по адрес на горо.

 *ireful*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Нарушавате добрия тон. И тъй като явно ви липсва самоконтрол по отношение на културния диалог, от тук нататък ще налагам по 30% предупреждение ЗА ВСЕКИ, който обиди друг участник в темата. Цитирам обидата и получава 30% предупреждение. Така по-добре ли ще е или да заключа темата? Не ми се сърдете! Когато две спорещи страни свършат аргументите, започват с обидите. Явно сте на това ниво. Тук е форум, а не квартално РСВ и не бъркайте свободата с простотията!

Хе хе, големец - страхливец. Що ми изтри поста бе. За да не видят всички, че не ме е страх от тебе защото си слабохарактерен, комплексиран и недемократичен. Нали форума ти беше много демократичен и аз бях лошия, а псевдодемократе! Сега скочи и срещу други. Велик си притежател на стайче *rofl* *rofl* *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

koganev

  • Гост
„Тия пари, що ви обещава и ви дава сега лукавото руско правителство, за да ви измами, са нищо при такива потребности и нужди, които ви чакат тамо, и те се твърде лесно разносят. С тех пари Русия ще ви завърже с железни вериги тъй силно, щото като станете нейни черни робове, ще ги заплащате вие и потомците ви с кръвта и с живота си!“
Г.С. Раковски, 1863 г.

Обаче Русия ни зароби... Не стана с пари, а с кютек и национално предателство, ама стана. И все пак казаното е в сила и днес. Създава се прецедент - кредиторите се сдобиват с право да упражняват политически натиск, което обезсмисля изчисляването на риска и го заменя с изчисляване на разходите по осъществяване на натиска.


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Преди 100 години ...

Днес го чух, да го споделя с вас. Има си тема, но... като че ли в момента, това е най-удачното място. :)

Родина
Обичам те като жена
повлякла ме с безброй оглавници
о, малка, хубава страна
на изпращелите държавници.

Все тъй си детски жалка ти
и в робство, и във независимост-
тъй-важно-весела-почти
измислена за Simplicissimus.

Обичам те като жена
със хиляди чаровни прелести-
о, бедна, хубава страна
на алчни, допотопни челюсти.

Как всички твои синове
от твоя образ са клиширани:
дългът към тебе ги зове
към непрестанно анпоширане!

И ако ний пък се кълнем,
че във борба за теб ще паднеме-
то знай, че ние не крадем,
защото няма как да краднеме!

Обичам те като жена,
която шепне обещания-
о, малка, хубава страна
на общогражданско мълчание!

Димитър Подвързачов
(1881-1937)

 *drink1*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Нарушавате добрия тон. И тъй като явно ви липсва самоконтрол по отношение на културния диалог, от тук нататък ще налагам по 30% предупреждение ЗА ВСЕКИ, който обиди друг участник в темата. Цитирам обидата и получава 30% предупреждение. Така по-добре ли ще е или да заключа темата? Не ми се сърдете! Когато две спорещи страни свършат аргументите, започват с обидите. Явно сте на това ниво. Тук е форум, а не квартално РСВ и не бъркайте свободата с простотията!


Бебе Скитов,

ето ти един Географски Атлас от началото на Новата ера ( 2012 г. сме вече ):

http://www.euratlas.net/history/europe/1300/index.html

П.П. Като го "прелистиш" през 100 г. = 1 век ( менюто в ляво ) и ми намериш къде пише Гърция преди 1821 г., ще те черпя докато кажеш: "Стига!".

Сега усещаш ли защо се дразнят някои от нагли пориви за сапуни, дядовци и баджанаците им Питагор и Сократ?
--------------------------------------------------------------
Остава план Б и ти да си промит мозък кат' "гърчето" Жорко, дет' да мислиш, че етнос може да се запази над 2000 години в чист вид? Демек този  етнос е толкова "древен", че чак в последните 2000 г. са нямали държава, а какво да говорим за нация? ( риторично )

Понеже в последните 2 хилки години аз нация/държава Гърция не виждам никъде ( като изключим, последните 170 г. ).
-------------------------------------------------------------
Пак повтарям: Всеки има право на самосъзнание. Ако иска Жорко на джедай, елф или марсианец да се прави. На мен не ми пречи, докато не намеси думичките България и българи под общ знаменател.
-------------------------------------------------------------
За справка кои сме ние? Виж Атлас-а, откога сме и т.н. Т.е. подобен тон е недопустим от новопръкнали се държави ( по-млади и от Щатите ).

Скоро ще ги приземят и то лошо, понеже си го търсят сами ( смигам ).
-------------------------------------------------------------
Чиърс и кажи с кое не си съгласен? Слушам с интерес, понеже съм обиждал?  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*
« Последна редакция: 04 Март, 2012, 22:50:59 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
 *yahoo*Сега Жорето нЕма да мига цЕла нощ,да си изкара едни 30 % предупредителни!Щото не може да отговори с нищо аргументирано на горния размазващ пост на колегата marandi,повтарям размазващ пост ,без да извади торбата с обидните епитети.Жорето загуби с нокаут и ако е джентълмен/това е твърде съмнително предположение/ трябва да ни се извини тука втори път и да продължи да си бърка буламача на гръцката тематика,без да ни засяга на национално достойнство и чест. Това мисля аз. Наздраве компанията! *drink1*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Нарушавате добрия тон. И тъй като явно ви липсва самоконтрол по отношение на културния диалог, от тук нататък ще налагам по 30% предупреждение ЗА ВСЕКИ, който обиди друг участник в темата. Цитирам обидата и получава 30% предупреждение. Така по-добре ли ще е или да заключа темата? Не ми се сърдете! Когато две спорещи страни свършат аргументите, започват с обидите. Явно сте на това ниво. Тук е форум, а не квартално РСВ и не бъркайте свободата с простотията!


Бебе Скитов,

ето ти един Географски Атлас от началото на Новата ера ( 2012 г. сме вече ):

http://www.euratlas.net/history/europe/1300/index.html

П.П. Като го "прелистиш" през 100 г. = 1 век ( менюто в ляво ) и ми намериш къде пише Гърция преди 1821 г., ще те черпя докато кажеш: "Стига!".

Сега усещаш ли защо се дразнят някои от нагли пориви за сапуни, дядовци и баджанаците им Питагор и Сократ?
--------------------------------------------------------------
Остава план Б и ти да си промит мозък кат' "гърчето" Жорко, дет' да мислиш, че етнос може да се запази над 2000 години в чист вид? Демек този  етнос е толкова "древен", че чак в последните 2000 г. са нямали държава, а какво да говорим за нация? ( риторично )

Понеже в последните 2 хилки години аз нация/държава Гърция не виждам никъде ( като изключим, последните 170 г. ).
-------------------------------------------------------------
Пак повтарям: Всеки има право на самосъзнание. Ако иска Жорко на джедай, елф или марсианец да се прави. На мен не ми пречи, докато не намеси думичките България и българи под общ знаменател.
-------------------------------------------------------------
За справка кои сме ние? Виж Атлас-а, откога сме и т.н. Т.е. подобен тон е недопустим от новопръкнали се държави ( по-млади и от Щатите ).

Скоро ще ги приземят и то лошо, понеже си го търсят сами ( смигам ).
-------------------------------------------------------------
Чиърс и кажи с кое не си съгласен? Слушам с интерес, понеже съм обиждал?  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*


Моите уважения към тебе маранди, но аз съм съгласен с горо по отношение на българите. Това е най-мръсната сган на европа. Ето днес например трябваше да летя обратно от София и на летището вкарвам детето в детската тоалетна, а вътре смърди на цигарен дим. Нищо против територията и природата на БГ,но пасмината населяваща я ще и трябва да изчезне до 50 години.
Втори пример: Отивам за първи път в Солун и когато разгледах града си казах следното - Добре, че не е останал български иначе сега щеше да прилича на Бургас и София, същата кал, смрад, боклуци и цигания.

Културата и нивото на една нация се познава по тоалетните. А тоалетните дори в чисто новото летище в София са насрани, нечистени, без вода и тоалетна хартия, пълни с фасове и боклуци.

Това е истината. Сори, но трябва да си го кажем в очи.
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 00:09:19 от Невидимко »

koganev

  • Гост

===
Да не би от нас българите да са произлезли всичките народи, шумерите, инките, египетската цивилизация?
...

Разбира се, че не. От македонците са произлезли.

Което принизява изказванията на маранди и фло до мекедонските маниери за трупане на самочувствие.

Престанете да спамите темата, защото това май е единствената тема във форума, която има някакво значение в момента. Ако не ви харесва горо, просто го игнорирайте. Аз така бях направил и това много ми помогна. Като поразмислих, реших, че някои неща мога да ги преглътна, заради други неща, които не мога да си позволя да пренебрегна. Ама то май в живота това е постоянен конфликт. МЕн ме интересува състоянието на гръцкото общество в МОМЕНТА, а не през сто години в последните 2 хилядолетия. Затова ви моля да оставите горо да размишлява по този въпрос, а не да вади сапунерки и прочие...

Ако някой от дразнещите се се обижда, че го окачествяват като българин, значи е прекалено зависим от стереотипите в живота. Препоръчвам ви да се оценявате като личности, а не като принадлежности към стереотипизирани групи. Със сигурност като личности ще се самооцените по-добре и по-възвишено, отколкото като българи. То няма как да е по-зле и по-низко... А ако все пак по някаква причина не ви се отдаде - възприемайте се като европейци. Това е по-яко, както казват всичките ми племенници.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил


Моите уважения към тебе маранди, но аз съм съгласен с горо по отношение на българите. Това е най-мръсната сган на европа. Ето днес например трябваше да летя обратно от София и на летището вкарвам детето в детската тоалетна, а вътре смърди на цигарен дим. Нищо против територията и природата на БГ,но пасмината населяваща я ще и трябва да изчезне до 50 години.
Ужас! Ами ти какво правиш в този форум,пишеш и четеш на български,защо? Защо контактуваш с представителите на най-мръсната сган в европа българите,по твоето  определение,а не се изявяваш в някой гръцки форум ? Пасмината ,както наричаш живеещите тука желаеш да изчезнат до 50 г.,кои са те ,а?Нас съфорумците визираш така ли? Кой да изчезне бе ,роднините ти ли,първи трети и не знам какви братовчеди ли?Кой, бе кой? Ами сигурно,ако разровиш по дълбоко корените си ще се окажеш далечен роднина на всеки един от този форум. Роднина идва от род,ще го напиша пак РОД. Родът е семейство,размножено многократно. Корена на думата родина е род и ти желаеш родината НИ да изчезне до 50 г..Ей това вече идва много,не се търпи! Кога станахте калайджии,кога ви почерня задника бе безродници?

Scyther,ти може и да си космополит и да не се засягаш от обидите на безродниците,но си погледни личната карта за всеки случай дали не се вписваш в горните определения на Невидимко!
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 01:20:27 от Фло »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
................

Щом питаш, да ти кажа:
........................... 

Всичко написано по-горе, можеш да го умножиш по нула, ако си отговориш на един въпрос. Какво очакваш да роди агресията в шовинистичните и националистически постове? Доказване на знания, едрудиция, някаква субективна историческа истина? Ще ти кажа - няма да роди нищо друго, освен равна по сила и противоположна агресия.
Поздрави! *drinks*

По-горе казваш дайте факти - давам ги ( неоспорими при това ), защото не съм ги писал аз  *girl*

Не ми е приятно, когато на "места" за разпускане ( като този форум ), започвам да чета тъпи нападки под общ знаменател и самобичуване. Не го разбирам и не искам да го разбера.

П.П. Ще ти задам въпроса по друг начин: "Можеш ли да ни дадеш пример за народ/държава, която да се плюе сама себе си или да позволява друг да я плюе просто ей така - за "спорта"?

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*
--------------------------------------------------
Нямам нищо против лицето Жорко, да се придържа към заглавието на темата си и без "стрелички" в наша посока, както аз не си позволявам, към който и да е било друг народ.




koganev

  • Гост
Фло, да не си пиян? Не знаеш ли, че до 50 години наистина в БГ ще са останали само кюнци и дисове? Ти да не живееш в Монте Карло, че не виждаш накъде отиват нещата?
Невидимко е напълно прав да изразява възмушението си. У нас е норма да се разрушава и да се пречи - това е манталитет, въздигнат до национална политика. Българинът е най-доволен, когато попречи на нещо, и е най-активен, когато разрушава работещи структури. Ако седна да разказвам с какви държавни служители се сблъсквам напоследък и какви неща си мисля за българската нация - ще ме намразиш завинаги. А за мизерията, породена от човешкия фактор - какво не е вярно, че се разпени? Загаси го малко този патриотарски огън и понамали дрънкането на тънката струна, щото този форум не е нито хъшовско сборище, нито е създаден с идеята да възхвалява всичко родно. Отхвърлянето на реалността не я прави по-малко реална. Повечето хора тук са извън БГ, а от останалите доста ще бъдат извън БГ в най-скоро време - само ББ да вземе втория мандат и стой, та гледай. Че и 2014 наближава и европейският пазар на труда се отваря... Последния да загаси тока.

А ако вземат да ни вземат в Шенген - кой къде е и как се оправя... Забрави я тая лакардия "всичко българско и родно любя, тача и милея". Че то българско и родно не остана вече, ама това е друга тема. 

Темата е за Гърция. Ако с маранди искате да се тупате по рамената и да се хвалите кой е по по най - направете си тема с подобаващо заглавие. В нея всеки, в зависимост от интересите си, ще може да каже на кое място по кой показател сме и да сподели лични наблюдения от живота у нас, пък дано ти се изясни едно-друго.