Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229281 пъти)

koganev

  • Гост
Аха... така по има смисъл. Щото аз както го разбрах, че поповете помагат на швабите, направо е отвратително. Все едно за нащите попове става въпрос, за онези от ДС де... които са работили "в полза" на държавните интереси.

Нормално е баш попа да се изрепчи. За него земният живот е кратък, но душата е вечна - защо да си туря грехове. Препръчвам ви на двамата с фло да се замислите по този въпрос. 

Пък и на всеки може да помогне...

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Мекеренце, гръцко подайзадниче! Понеже въобще не знаеш какво говориш смятай ги, тия 2000  кораба гръцки за старо желязо,скрап!Старо желязо с финансови тежести, както и държавата ви-длъжник. Питай,ако познаваш някой капитан,който не е грък ,как се плава между гръцките острови! Какви  виртуозни маневри прилагат капитаните да   избягат и се отклонят  от тръгналите на сблъсък гръцки корита,решени да приберат застраховките на кораба и товара при морска катастрофа.Това е всяка божа нощ и не от вчера,ами  от десетки години досега включително.

koganev

  • Гост
Интересно. И колко от тези опити за катастрофа са успешни? Все пак десетки години са това, трябва да станали много опитни в начинанието си.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Мекеренце, гръцко подайзадниче! Понеже въобще не знаеш какво говориш смятай ги, тия 2000  кораба гръцки за старо желязо,скрап!Старо желязо с финансови тежести, както и държавата ви-длъжник. Питай,ако познаваш някой капитан,който не е грък ,как се плава между гръцките острови! Какви  виртуозни маневри прилагат капитаните да   избягат и се отклонят  от тръгналите на сблъсък гръцки корита,решени да приберат застраховките на кораба и товара при морска катастрофа.Това е всяка божа нощ и не от вчера,ами  от десетки години досега включително.


 :D :D :D
Не се пени бе!
Чак до тук пръскаш!  *scare*
По нови са от варненския автомобилен парк - под 10 годишни! А става дума за корабен!
Можеш да си сигурен!

Айде пак:
Πρώτος στον κόσμο ο ελληνόκτητος στόλος
Цитат
...
Ιδιαίτερα σημαντικό είναι ότι το 2011 όπως και το 2010, το 30% των πλοίων με ελληνική σημαία ήταν ηλικίας κάτω των 10 ετών
...



--------------------------------------------------------------
Интересно. И колко от тези опити за катастрофа са успешни? Все пак десетки години са това, трябва да станали много опитни в начинанието си.

Наште капитани са виртуози, бе Коганев!  ;)
Само за това ще знаеш не се е чуло досега!


--------------------------------
И... хем си прав, хем не си!
...
За него земният живот е кратък, но душата е вечна - защо да си туря грехове.
...

Наистина е много кратък земния живот!
Как да се оставиш да ти го освинват лъжци!  :(
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 20:06:37 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Лайньо,пак нищо не казваш, дори да цитираш на гръцки! Във въпросната статия  визират всички корита над 100 бруторегистър тона ,/което е една голяма лодка/,че били общо  30 % ,под 10 годишни.Колко от тия 30 % са лодки?
Я ги селектирай по 10000 тона и нагоре колко процента от тях са под 10 г.Всичкия гръцки флот е скрап,с изключение на новите кораби,които са на кредиторите китайци. Кой ще изпревари другите при секвестирането им, подробностите в международното морско право ,раздел Арест на кораб след официалния фалит на гръцката държава в най-скоро време.

А , и още нещо много показателно от същата статия,дето ни я навира в очита:В действителност, в съответствие с периодичния доклад на Алфа Банк, натиска се отразяват в нетните потоци от морския транспорт, които през 2011 г. в размер на 7,593,000,000 евро, което представлява 3,5% от БВП

Представяте ли си ,най-големия флот в света участва във  БВП на Гърция с мижавите 3,5 %!
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 20:45:22 от Фло »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Лайньо,пак нищо не казваш, дори да цитираш на гръцки! Във въпросната статия  визират всички корита над 100 бруторегистър тона ,/което е една голяма лодка/,че били общо  30 % ,под 10 годишни.Колко от тия 30 % са лодки?
Я ги селектирай по 10000 тона и нагоре колко процента от тях са под 10 г.Всичкия гръцки флот е скрап,с изключение на новите кораби,които са на кредиторите китайци. Кой ще изпревари другите при секвестирането им, подробностите в международното морско право ,раздел Арест на кораб след официалния фалит на гръцката държава в най-скоро време.


Лайньовци са на баща ти децата! *rofl*

Айде пак с големи букви - белким спреш да пръскаш!

World Merchant Fleet, 10,000 Deadweight Tons and Above by Top 25 Country of Owner and Type, 2006

п.п.
Сега...
Ако смяташ да убедиш форума в правотата си можеш да продължиш!
Който иска, може и да те вземе на вяра, че даже и да ти повярва.
Моя милост, спира щото вече ми е скучно, да ти набивам канчето.
А и е безпредметно!
Никакъв шанс няма за кратуната ти.
 *drinks*
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 20:50:08 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Пак ,понеже това си го пропуснал лъжльо:А , и още нещо много показателно от същата статия,дето ни я навира в очите на гръцки:"В действителност, в съответствие с периодичния доклад на Алфа Банк, натиска се отразяват в нетните потоци от морския транспорт, които през 2011 г. в размер на 7,593,000,000 евро, което представлява 3,5% от БВП"

Представяте ли си ,най-големия флот в света участва във  БВП на Гърция с мижавите 3,5 %!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Пак ,понеже това си го пропуснал лъжльо:А , и още нещо много показателно от същата статия,дето ни я навира в очите на гръцки:"В действителност, в съответствие с периодичния доклад на Алфа Банк, натиска се отразяват в нетните потоци от морския транспорт, които през 2011 г. в размер на 7,593,000,000 евро, което представлява 3,5% от БВП"

Представяте ли си ,най-големия флот в света участва във  БВП на Гърция с мижавите 3,5 %!

Айде още един път!
Дадох ти линка на статията да си я четеш, мурджо.
Иначе нетните потоци вече 2ра или даже 4та година намаляват, а намаляха и корабите с гръцки флаг (този дето твърдеше 5 поста назад, че бил "удобния" и многобройния).
Но не за това е ставало дума, ама кратуната ти дали помни, 5 поста назад!

Та...
Радваш ли се?
Капе ли ти мед на сърцето, кратуно?
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 20:59:07 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Лайньо,пак нищо не казваш, дори да цитираш на гръцки!
Лайньовци са на баща ти децата! *rofl*

Господа, хубаво си разменяте комплименти, ама улучихте вентилатора! 30% няма да охладят страстите, но след 24 часа може и да стане. Не ми се сърдете - не заемам страна!!! Просто епитетите и сравненията станаха много 3D, чак взе да мирише...


 :D :D :D

Правилно, Скитъре,
И Швейцария е неутрална!
Само тоа пост! мое ли да го оставим.  :)
Аз и без това отдавна се каня да си одя, ма зараза... не ме оставя.
Другото сичкото моеш да го изтриеш!
Така или иначе - файда йок!
 *drinks*

Цитат
goro,

Получил си предупреждение за обида на потребители или на член от екипа във връзка с публикация:
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката.

Моля, съобразявай бъдещите си действия с правилата на форума.

Поздрави,
Екипът на Форум за имоти
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 21:16:49 от goro »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Нарушавате добрия тон. И тъй като явно ви липсва самоконтрол по отношение на културния диалог, от тук нататък ще налагам по 30% предупреждение ЗА ВСЕКИ, който обиди друг участник в темата. Цитирам обидата и получава 30% предупреждение. Така по-добре ли ще е или да заключа темата? Не ми се сърдете! Когато две спорещи страни свършат аргументите, започват с обидите. Явно сте на това ниво. Тук е форум, а не квартално РСВ и не бъркайте свободата с простотията!


Бебе Скитов,

ето ти един Географски Атлас от началото на Новата ера ( 2012 г. сме вече ):

http://www.euratlas.net/history/europe/1300/index.html

П.П. Като го "прелистиш" през 100 г. = 1 век ( менюто в ляво ) и ми намериш къде пише Гърция преди 1821 г., ще те черпя докато кажеш: "Стига!".

Сега усещаш ли защо се дразнят някои от нагли пориви за сапуни, дядовци и баджанаците им Питагор и Сократ?
--------------------------------------------------------------
Остава план Б и ти да си промит мозък кат' "гърчето" Жорко, дет' да мислиш, че етнос може да се запази над 2000 години в чист вид? Демек този  етнос е толкова "древен", че чак в последните 2000 г. са нямали държава, а какво да говорим за нация? ( риторично )

Понеже в последните 2 хилки години аз нация/държава Гърция не виждам никъде ( като изключим, последните 170 г. ).
-------------------------------------------------------------
Пак повтарям: Всеки има право на самосъзнание. Ако иска Жорко на джедай, елф или марсианец да се прави. На мен не ми пречи, докато не намеси думичките България и българи под общ знаменател.
-------------------------------------------------------------
За справка кои сме ние? Виж Атлас-а, откога сме и т.н. Т.е. подобен тон е недопустим от новопръкнали се държави ( по-млади и от Щатите ).

Скоро ще ги приземят и то лошо, понеже си го търсят сами ( смигам ).
-------------------------------------------------------------
Чиърс и кажи с кое не си съгласен? Слушам с интерес, понеже съм обиждал?  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*


Защо за пореден път трябва да те навирам на кучето в г..а за да научиш и историята корабен инженере!? Ти виждал ли си гръци паспорт? Как е Гърция на гръцки? Надявам се че знаеш, че не е Грийс нале??? Как е грък? Пак не знайш. Като си простоват, защо се мешаш в спор в който само Жоро е прав? А разни мъдуратори-комплексари, както и други ганьовци-участници искат да оповръщат една от най-древните цивилизации и култури само щото живот започва от варварските им неуврели свински глави ;D ;D ;D ;D

П.П. Бях длъжен да напиша, макар, че скитника може даде и 50%. Нали е раздавач. Тоест властимащ. Аз съм реален такъв след десетки изпити, но за виртуален сигурно са занижени критериите и затова справедливостта е мръсна дума.
« Последна редакция: 06 Март, 2012, 21:30:44 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил

 :) Ей го бе, видя опашка и се нареди...
Ай чируз!  *drinks*

Приятелю Модератор да ти таковам таковата......! Не си право. Не се редя на опашка. Просто знам всички кусури на елините, но в нито един реален не ги обвинявате. Те си имат 10 пъти по-силна държава от нас. Един факт само. Опростиха им 107 милиарда дълг. При 6-кратно по-висок жизнен стандарт от нас. Боко-тиквата само ни натиска главите под зелевия сок, защото сме финансово стабилни на ниво мизерия. И кой се смее последен смея да попитам един властимащ модератор?

Чируз и на тебя! *drink4* П.П. Затруднявам се в избора на чаши, що няма ракия? *pinnochio*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Писах му на Скитър на лични, че въпреки, че съм получил предупреждение с ехидния текст "Ти си знаеш приятелю" бих му казал, че няма да се оплаквам и да рева, щото тарикат мъж не писка. Изненадан бях обаче, че този Велик потребител не желае да получава лични съобщения от мен. Какво ми остава освен да го споделя с тълпата?
Този форум ми е симпатичен, но ще е най-слабия докато слабохарактерни модератори със силно его имат думата.  Той не удържа да не е властимащ за разлика от другата сривла Муза. Представям си къв скърцащ със заби мухъл е!!! *yahoo* *drinks*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
няма да се оплаквам и да рева, щото тарикат мъж не писка.
Разбрах те напълно, предполагам и останалите потребители, така че можеш да превключиш канала успокоен. Желая ти една приятна вечер в прав текст! Темата се "оприятелчи" достатъчно за тази вечер и не желая да я заключвам, докато додо не прецени кога да я отключи. Надявам се да ме разбираш...

И аз те разбрах напълно. Преди Додо или ти да наложите яка цензура, ще кажа нещо по темата:
Когато ходя в Гърция /Елада/ винаги ми прави впечатление силната набожност на хората, както и нетърпимостта към безстопанствеността. Не знам точно колко години комунизъм са ни притъпили сетивата на българите за тези неща. Но имаме да ги стигаме елините десетки години. Фло и компания явно търсят слабо място на комшиите. Друга моя прогноза е, че Турция ще е велика сила до 2020 година. Само прогнозирам.....
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
По мнението ти за Гърция и аз така мисля.
За цензурата - не.

Е, то оставаше Цензура да мисли еднакво с цензурирания!!!!!!!!!!!!!!!! *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

3.14

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Нема да одиш никъде, с 30% може да си пишеш. Темата си е твоя и е интересна. Къде щях да науча толкова за Гърция?! Просто "лайньо" и подобни определения требе да се заменят с "приятелю", "да ти таковам ..." с "не съм съгласен" и темата си е окей.  Същото важи и за Фло.
Нема да ми се сърдите, знаете, че предупредих за това. Какво ще каже сахибта, ако не взема мерки? Ще ми навре демокрацията в интимните ми места...  *scare*

Ама ти наистина ли си мислиш, че научи и научаваш нещо за гърция от писанията на горо? Баси!
Ама какво ли се учудвам...
Аман от зубрачи-отличници, които само препрочитат, препредават, цитират и прочие неща - независимо дали става въпрос за Плутарх или последния гръцки измекяр.
Аман и от лапни-шарани, които само гледат, слушат, ахкат и прочие неща и си мислят, че научават нещо.
 
Уникалната човешка способност - мисленето - все повече закърнява!
Ще взема до ударя още една *drink1*, че сън няма да ме хване от тази констатация!