Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1212359 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
@Асен

Всичко това важи единствено в рамките на недопускането на насилие и други видове престъпване на закона. В интернет е малко трудно да се формулира какво точно е насилие, но все пак е възможно в някакви общоприети граници. Предполагам, че няма философско движение или някаква друга (извън разните сатанинстки, сталинистки и прочие секти)  аргументация, която да оправдава превръщането на човек в жертва на насилие, а от там и превръщането на човечеството в жертва на тиранин.  Модерирането е необходимо именно заради това. В реалния живот този, който пръв извърши аст на насилие, подлежи на санкция. Той също е зрял, неузрал или презрял човек, но това не може да оправдае насилствения акт, а правилото да се гледа отстрани, докато насилникът и жертвата си изяснят отношенията е ... неприложимо поради откровената си глупост (отнесено към ситуацията, в смисъл - лишено е от смисъл в такава ситуация. По принцип правилото не е в никакъв случай глупост. В бързината съм употребил двусмислено думата и звучи грубо. Добавено на 08.03 в три без нещо РМ). В реалния живот жертвата има право на защита от полицията и от всеки човек, който може да помогне, а насилникът има задължението да понесе отговорността за насилствените си действия. Жертвата също така има право да се защити чрез насилие, като това не е подсъдно, дори да нарани или в частност да убие насилника. Съществуването на структура (полиция, съдебна система), която да превентира насилието и да го осъжда, е в основата на създаването на правово общество. По подобен начин съществуването на модератор е в основата на създаването на правово виртуално общество. Насилието в мрежата трябва да се парира в зародиш, за да не се стига до патаклами. Когато хората излязат от рамките на словесната аргументация и започнат неприкрито да се стремят да наранят другите, тогава модераторите трябва да се намесят не само с предупреждения, а и с превенция.
 
Принципът на ненамеса, поради изброените от теб причини, а и поради каквито и да са други, е  самооправдание за всички онези, които допускат насилието около себе си под предлог, че това е просто спор между зрели хора (писъците и ударите в семейството на съседите например), като по този начин допускат превръщането на хората в невини жертви на насилие. Насилниците, от своя страна, със сигурност ще аплодират мнението ти и ще се крият зад формулировката, че техните насилствени актове са симптом на някакъв друг проблем и те самите са жертва на този друг проблем и на правораздавателните органи... Това вероятно е вярно - всеки проблем е следствие на нещо предхождащо го и така, връщайки се назад в търсене на основния проблем, ще стигнем до първородния грах. И всичко от там насетне е симптом... Според теб, докато не решим проблема с първродния грах, не бива да решаваме проблемите с насилието и т.н., защото те са симптоми.  Цялата ти теза, макар и философски добре (поне така ми изглежда - не съм силен по философия) аргументирана, ако не бъде дефинирана в някаква област на действие, не е нищо повече от оправдание за насилниците в интернет (и в живота въобще). Ето тук виждам работата на модератора - в дефинирането на област, в която всеки може свободно да изразява мислите си, без да му са налага да ги брани от насилниции (и/или) чрез насилие.

коганев,в демократична държава изказването не е наказуемо ,защото в конституцията на всяка демокрация имаш закон,който дава право на всеки гражданин да каже квото си иска-вика му се свобода на словото!!!!!
   ти тва трудно може да го осмислиш,защото бг е пседво демокрация,правните ви органи са турбо идиоти и не разбират смисъла на бг конституцията!а от там и народа!
  ОБИДАТА в демокрацията е НЕнаказуема!в бг падам от коня свеки път,когато прочета,че тоя политик съди другия политик за обида,последния цирк бе една от шефките в съда ,че щяла да съди бат бойко за клевета...... БРАВО!
   съдийките не разбират от съдийство.......
   в сащ не можеш да осъдиш никой за клевета или обида.... конституцията го забранява!
има разлика между това да кажеш нещо и това да направиш нещо!

например,ако бат бойко каже на първанов 'ДА ТИ ЕБА МАЙКАТА"
първанов НЯМА право да го съди....или по точно има право,НО съдята ще дисмисва делото ,поради абсурда му!
  ако бат бойко наебе майката на първанов,тогава първанов ПАК няма право да съди бат ти бойко! единствено майката на първанов може да осъди бойко,ако каже,че това не е бил секс,а изнасилване.......
   тва ТРЯБВА да е закона в бг.... обаче той не е това-ако бат бойко напсува първанов,първанов ще го съди и малоумните издънки(които вие наричате бг прависти) кат нищо ще се изкажат в полза на първанов......ВЪПРЕКИ,че по конституция бг е демократична!
   тва НАЛОЖЕНО виждане,превърнало се в догма,подсъзнателно влияещо грешно на съзнателното.....
  пак-форума е като пример,същинското е нашата философия-къде е грешна и къде е верна и защо е така,или не е така!
  с други думи коганев,ако смяташ,че форума е демократичен,тогава тезиса ти е ГРЕШЕН!защото това е словесен форум и нищо повече, а демокрацията защитава правото на ВСЕКИ ДА КАЖЕ КВОТО СИ ИСКА!
   виж,ако смяташ,че форума е тоталитарен и защитаваш това,тогава си прав- всеки модератор има правото да трие квото си иска и както реши за добре!
всеки строй си има своите положителни и отрицателни черти!не гледай отрицателното в даден строй,и по този начин броейки целия строй за отрицателен,защото в друг строй може да имаш много повече отрицателни черти,за които в момента НЕ се замисляш,защото не ги виждаш!
   един минус сред много плюсове е по добре от много минуси с един плюс!а виждайки минуса в плюсова система,както и че този минус може да е плюс в друга система,не означава,че другата система,където минуса става плюс е ПО ДОБРА.........
   
   щото с 
   

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
 колкото и парична маса да има в дадена система,самата маса не определя цената й,а масата,спрямо движението й за даден период!
...

Така е!
Проблема е, че напоследък движението на масата е главно навън от локалната ми система!  :(

Последните новини:
1. Предварителни резултати от подстригване между 90 и 95%!
- сред отказалите да участват - няколко малки гръцки социално-осигурителни каси.
Казват, че било най-голямото подстригване в историята.
Пастите ряпа да ядат!

2. Симен, по повод споразумението с гр се извини официално на гръцкия народ  ;)
- щял да върне  ~150млн.
- щял да инвестира - още толкоз
Колко е спечелил?

п.п.
Скитъре,
грешно си ме разбрал, приятелю.
но заради тебе вече ще им викам пасти!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
*clap*
Ще е хубаво, ако и други се включат, че то иначе Скитъра на открит урок ли ще се явява *prof*?!
Аз, признавам си, не бих могла *blush*

разбира се,че можеш!всеки може!истинското знание и логика се градят с отричането на моментното знание,което ти е наложено!
то ти е убило логиката,отделно голяма част от него е догма!
 с други думи трябва да почнеш от А и Б......а останалото е проста логика и следствия,както и последствия на следствията на база ризънинг,който дадох по горе-стресиране на системата.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
*clap*
Ще е хубаво, ако и други се включат, че то иначе Скитъра на открит урок ли ще се явява *prof*?!
Аз, признавам си, не бих могла *blush*

разбира се,че можеш!всеки може!истинското знание и логика се градят с отричането на моментното знание,което ти е наложено!
то ти е убило логиката,отделно голяма част от него е догма!
 с други думи трябва да почнеш от А и Б......а останалото е проста логика и следствия,както и последствия на следствията на база ризънинг,който дадох по горе-стресиране на системата.


Миии аз съм гора,ааа не пчела съм  ::)
Не съм пчела,не съм гора,а съм светлина  *yahoo*
Няма МЕ...........!
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Какво мислите,гръцките банки ще издържат ли ?

http://www.grreporter.info/Chast_na_istinata_za_akcionerite_na_grckite_banki_nastpva/10696

Или ще ги национализират ?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил

 какъв космополит (човек, на който под полите му висят косми) съм :D

А, отдавна съм разбрал, че не носиш панталон.... *yahoo* Те всички космополити и глобалисти са ти лика прилика *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Какво мислите,гръцките банки ще издържат ли ?

http://www.grreporter.info/Chast_na_istinata_za_akcionerite_na_grckite_banki_nastpva/10696

Или ще ги национализират ?


Не се безпокой, скъпа!
ЕЦБ съобщи, че отново започва да приема гръцки облигации като гаранции!
Хартията е евтина!  :D

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Има логика в това. Времето и пространството предполагат движение и създават вселенската изменчивост, следователно са нейни дефекти. Съвършената вселена не би следвало да еволюира и се изменя, тъй щото е съвършена и всяка промяна на състоянието й я извежда от съвършеното състояние. От тук, съвършения форум е празния, а съвършените участници са тези, които само наблюдават един съвършено празен форум. Ако в съвършения форум в една съвършена вселена по някаква причина някой напише "А", то това би било промяна и вниманието на цялата вселена ще се втренчи в "А"-то. И тъй като вселенското внимание е сериозна сила, само миг по късно, целия вселенски форум ще е взривен от безкрайно много екстраполации на промяната "А", всякакви интерпретации, екстраполации на интерпретациите, интерпретации на екстраполациите, екстраполации на десетото ниво интерполации към третото екстраполации, всякакви вариации, теории, войни, религии, теореми, закони, обществени ситеми и конспирации на всичко към всичко, в името на това, вселената да осъзнае кой идиот и защо е написал първото "А", с което е съсипал съвършенството на системата и не по-маловажния въпрос, кой е идиота, който пита това... Неизбежно някъде в безкрайните вариации, някой ще се скара с някого, друг ще му наложи наказание, трети ще се изхили, а четвърти ще завърне стадото в правилната посока, каквато и да е тя в един кръг. Съществува само една защитна функция на съвършената вселена срещу такова безобразие - ентропията, стремяща се към съвършен, изгладен и лишен от движение, и промени хаос или ред, а живота е най-големата й опозиция, вечно стремящ се към обратното. И така, съвършения модератор е мъртвия(бездействащия), съвършения художник - нерисуващия, съвършения писател - непишещия, съвършения Бог - липсващия, съвършения потребител - непотребяващия, а съвършената музика е пълната тишина.
Бая има да се усъвършенствам.

много правилен ризънинг,водещ до много грешни заключения.....
   тва,което правиш,аз му викам стресиране на домейна и го използвам постоянно.а,че си го осъзнал,щом си стигнал до там е важно,защото аз ако ти го обясня ще го знаеш,но няма да го осмислиш (демек прилагаш) .ризънинга ти е много добър,проблема ти е в логиката(математическото му прилагане) ..... домейна не се състои от художника сам по себе си,а от художника + обществото, в което живее!имаш релативност ......
   кога съвършения художник ще е този ,който не рисува?ами когато обществото е от слепци!
тва е стресиране на домейн,за рабирането му как работи-първо трябва максимално да се опрости домейна,за да се разбере фундамента му,после трябва да се зададат крайните му параметри на уравнението....
   ти стресираш домейна ,но линейнваш!
приложението на такъв ризънинг е огромно и навсякъде..... щото хората са идиоти,които имат самочувствие,че знаят повече,отколкото наистина знаят и за това много неща им убягват......
     перфектен пример е монетарната система-ако направиш изследване по модела,който ти казах,ще достигнеш до един от гениите философи,който е изградил фундамента на днешната монетарна система с философските си трудове...... ЗАБЕЛЕЖИ,той НЕ Е БИЛ МАТЕМАТИК,НЕ Е БИЛ ИКОНОМИСТ,А Е БИЛ ФИЛОСОФ,въпреки,че днес ще прочетеш,че е бил икономист.....
    точно философските му възгледи го правят най гениялния икономист,на чиято философия е изградена модерната икономика....
    този човек е кейнс и е използвал твоя ризънинг,само че с правилната математика,че да открие неща,които 4 хилядолетия хората не са могли да открият.... че дори великата депресия в сащ е нищо повече от неправилен монетаризъм......
   кво прави кейнс?той стресира системата-стига до извода,че колкото и парична маса да има в дадена система,самата маса не определя цената й,а масата,спрямо движението й за даден период!
   обяснявал съм ви го преди с доматите и краставиците..... и един милион да имаш ,ако си ги "паркирал" някъде поради няква причина,те НЕ СЪЩЕСТВУВАТ,въпреки,че искров ги брои за налични!
   защо ти го казвам това?
ами тва е следствие на философията на таоисма "янг и инг" за релативността .... или както ти го знаеш "доброто и лошото" ....
   и приложението на тази философия навсякъде в живота,дори и в монетаризма!
забележи колко икономисти днес реват да се върне златния стандарт,въпреки,че всеки един от тях е учил в университета,че парите са равни на проя им по тяхната скорост..... въпреки,че го знаят,те НЕ ГО РАЗБИРАТ..... тва е покъртителното академично образУвание,дето те товарят с готови знания,без да те карат да се замисляш над тях.........
   ако се върне златния стандарт ще има такава депресия,каквато не е имало и в зимбабве.....
 и те виждат недъзите на сегашната система и си мислят,че златния стандарт ще ги премахна,а всъщност връщането на златото ще направи непоправими поразии ....в пъти повече от моментните проблеми......
    та.... парите сами по себе си са линейно мислене....а парите спрямо скоростта им е линейна линейност,което все още е линейност,само че не е първо измерение,а е второ измерение-имаш първи дериватив!
   в момента сме 21 век и ужким хората трябва да са много умни и да знаят елементарни физични формули с първи дериватив.... тва се учи в 7 клас по физика....... е да,всички го знаят но колко го разбират?
    виждаш ли разликата между знание и разбиране?
в твоя случай ти имаш разбирането,но ти липсва знанието-ти стресираш системата,но бъркаш параметрите и участниците в нея......
     което не е проблем,знанието се придобива лесно,разбирането(самата философия си е дарба) .....

ще ти дам една задачка,че да видим как ще направиш доказателството:
   аз казвам,че съвършения човек (който има всичко и знае всичко) всъщност е една овца!
  опитай се да докажеш ,че не съм прав,или ако си съгласен с мен,докажи ми,че не съм и защо!
   използвай същия ризънинг .   
 



Този "съвършен" човек по отношение на потребностите си и познанието си би бил съотнесен към овцата както диаманта към графита по отношение на структурата на кристалната си решетка.Те са в една и съща група(по кристална структура) като графита е на най-ниското ниво а диаманта най-високото 12то ниво.

Друга идея беше да го докажа с цитати и смисъла в тях от Библията но на второ премисляне ми се видя богохулно и би важило единствено и  само ако говорим за овца.

Честит 8 март на дамите! *flower2*

koganev

  • Гост
@Асен

Всичко това важи единствено в рамките на недопускането на насилие и други видове престъпване на закона. В интернет е малко трудно да се формулира какво точно е насилие, но все пак е възможно в някакви общоприети граници. Предполагам, че няма философско движение или някаква друга (извън разните сатанинстки, сталинистки и прочие секти)  аргументация, която да оправдава превръщането на човек в жертва на насилие, а от там и превръщането на човечеството в жертва на тиранин.  Модерирането е необходимо именно заради това. В реалния живот този, който пръв извърши аст на насилие, подлежи на санкция. Той също е зрял, неузрал или презрял човек, но това не може да оправдае насилствения акт, а правилото да се гледа отстрани, докато насилникът и жертвата си изяснят отношенията е ... неприложимо поради откровената си глупост (отнесено към ситуацията, в смисъл - лишено е от смисъл в такава ситуация. По принцип правилото не е в никакъв случай глупост. В бързината съм употребил двусмислено думата и звучи грубо. Добавено на 08.03 в три без нещо РМ). В реалния живот жертвата има право на защита от полицията и от всеки човек, който може да помогне, а насилникът има задължението да понесе отговорността за насилствените си действия. Жертвата също така има право да се защити чрез насилие, като това не е подсъдно, дори да нарани или в частност да убие насилника. Съществуването на структура (полиция, съдебна система), която да превентира насилието и да го осъжда, е в основата на създаването на правово общество. По подобен начин съществуването на модератор е в основата на създаването на правово виртуално общество. Насилието в мрежата трябва да се парира в зародиш, за да не се стига до патаклами. Когато хората излязат от рамките на словесната аргументация и започнат неприкрито да се стремят да наранят другите, тогава модераторите трябва да се намесят не само с предупреждения, а и с превенция.
 
Принципът на ненамеса, поради изброените от теб причини, а и поради каквито и да са други, е  самооправдание за всички онези, които допускат насилието около себе си под предлог, че това е просто спор между зрели хора (писъците и ударите в семейството на съседите например), като по този начин допускат превръщането на хората в невини жертви на насилие. Насилниците, от своя страна, със сигурност ще аплодират мнението ти и ще се крият зад формулировката, че техните насилствени актове са симптом на някакъв друг проблем и те самите са жертва на този друг проблем и на правораздавателните органи... Това вероятно е вярно - всеки проблем е следствие на нещо предхождащо го и така, връщайки се назад в търсене на основния проблем, ще стигнем до първородния грах. И всичко от там насетне е симптом... Според теб, докато не решим проблема с първродния грах, не бива да решаваме проблемите с насилието и т.н., защото те са симптоми.  Цялата ти теза, макар и философски добре (поне така ми изглежда - не съм силен по философия) аргументирана, ако не бъде дефинирана в някаква област на действие, не е нищо повече от оправдание за насилниците в интернет (и в живота въобще). Ето тук виждам работата на модератора - в дефинирането на област, в която всеки може свободно да изразява мислите си, без да му са налага да ги брани от насилниции (и/или) чрез насилие.

коганев,в демократична държава изказването не е наказуемо ,защото в конституцията на всяка демокрация имаш закон,който дава право на всеки гражданин да каже квото си иска-вика му се свобода на словото!!!!!
   ти тва трудно може да го осмислиш,защото бг е пседво демокрация,правните ви органи са турбо идиоти и не разбират смисъла на бг конституцията!а от там и народа!
  ОБИДАТА в демокрацията е НЕнаказуема!

====   


Аргументирах се за нуждата от превенция и защита от насилие, като го дефинирах като област, в която размишленията ти са напълно приети от мен, но това пък явно ти не можеш да го разбереш. И престани да натрапваш твоите стереотипизирани представи за всички хора в България - обесмисляш дискусията. Ако ти кажа, че през 30 години от живота си съм живял в Швеция, ще ти мине ли? Стереотипите ти пречат да вникваш в текстовете.
Насилието чрез слово съществува, но не е тук мястото да се обяснява това чрез цитати от закони (от САЩ най-вече).  Прост пример е заплахата за живота и здравето на теб и близките ти. Много престъпления могат да бъдат извършени в интернет мрежите, но и това май не го разбираш. За най-прост пример - клевета. И изобщо, съществуват дялове от правото, които се занимават само с престъпления в интернет. Това имах предвид - престъпления. Не съм конкретизирал нито за този форум, нито за този или онзи форумец или модератор. Имах предвид модерирането като превенция на интернет престъпления, особено срещу насилието. Свободата да казваш, каквото си искаш, е свещена и избщо не я оспорвам. Просто към нея добавям и задълженето да си понесеш отговорността за нещата, които казваш. Вече е досадно да обяснявам какво съм искал да кажа, когато съм го казал пределно ясно. И сега да не ми кажеш, че нещо не съм разбрал - да ти кажа, по-добре не ми го казвай. (това ми се получи много добре :)  )
Обидата изобщо не я споменах ... май. Споменах ли я? Чакай да погледна... Не съм. А ти си измисли цяла сага, върху която изгради умозаключения, които обаче, бидейки изградени върху измислица, не стават за нищо. Така просто не става, Асенка. За всичко, което казвам, използвум думите със смисъла, който тези думи съдържат, а не с преносни или интепретирани значения. За преден път ми приписваш въображаеми качества или недостатъци и от това за пореден път не следва нищо сериозно, а само измишльотини. И многословие, разбира се.
Иначе и аз не разбирам кой и защо иска да съди някого, но не се смея на ПРАВОТО МУ да съди когото си иска. Това поне рабираш ли го?

А и за обидата, като основание за съдбен иск, сигурно ще да не е точно така в демокрацията. За няколко секунди гугъл намери десетина хиляди адвокатски кантори в САЩ, които са готови да ми помогнат, ако съм бил обиден и искам да съдя някого за обида. Дори и за обида в интернет имаше.  Пусни търсачката да видиш кво чудо излиза...  *scare*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Т.е., според мен проблемът в задачата не в отъждествяването на овцата със съвършения човек, а в парадокса - притежава ли съвършения човек непроявен потенциал за усъвършенстване или не.

ей тук браво...ти виждаш следствията на процеса,но не виждаш процеса....
   преди ниърваната ,кога спорехме върху "просветения" ме питаше с цел оборване,защо след като имало знанието в някои,то не ни го дадат,а ни мъчат.......аз му отговорих,че да нямаш никакви проблеми е НАЙ ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ  .....а ти го виждаш в парадокса на ултимативното знание,обезсмислящо самото знание....
  а доказателството като логика обаче е друго-елементарно и просто,заеби ги вселените и наблюдателите:

ако един човек знае всичко,следва,че няма кво повече да научи... ако същия човек има всичко,следователно няма да има за кво да се бори за повече.....тогава КАКВО МУ ОСТАВА НА СЪВЪРШЕНИЯ ЧОВЕК ДА ПРАВИ?
  ще яде,сере и спи......а,да не забравяме и плътското удоволствие....секса... ще прави и секс!
  а опиши ми в кво се състои живота на една овца *girl*

или колкото и абсурдно да звучи пътят към съвършенството е сложен,но води до простота.а постигане на нирвана е ултимативното съвършенство,което е нищо повече от елементарна простота..... смисъла сам по себе си води до безсмислие,а съвършенния човек  реално е една овца,или овцата е съвършенния човек.....
      ей тва е янг и инг философията,а приложенията са й големи и навсякъде,но малко хора разбират смисъла на безсмислието,а още по малко от тези разбиращи са готови да загърбят обкръжаващата ги философия(аз съм от тези).
  ето ти малко следствия:
1.най големия проблем е да нямаш никакви проблеми
2.можеш да имаш всичко,само когато не искаш нищо.......
3.най големия враг на интелекта и на щастието е желанието.

има и още много следствия,ама както ти казах-малко хора са стигнали на това ниво на интелект,а малко хора от тези малко хора прилагат тази философия в реалния си живот..... но ги ИМА!
  спомни руския учен,който решава кънджекчъра на поинкаре...поинкаре е тамън няколко пъти по велик от айнщайн,а айнщайн е пооткраднал доста от неговите трудове.......а руския учен,който е решил къджекчъра на поинкаре,който самия поикаре не е могъл да реши .... говори мноооого за него.... той просто е неизвестен,ама неизвестността му не е критерий,че не е в пъти по голям гений от айнщайн......просто липсва ефекта на вратовръзката......
така,а сега спомняш ли си линка дето бе постнал за този учен.... може да го постнеш пак,да си го припомниме:
   той живее в супер малък апартамент в мосвка,апартамента му е необзаведен,тотално немърлив,небръснат и необлечен......или ако не знаеш кой е той,ще го сравниш с един беден циганин от софийското гето...по нищо не се различава от него,ОСВЕН,че е по интелигентен от почти целия днешен свят взет заедно!а като за капак ОТКАЗВА НАГРАДАТА ОТ 1 МИЛИОН ДОЛАРА.....и отказва да дава интервюта,че да стане известен!
        та скитъре,това случайно ли е?
  толкова ли е умен,че е станал глупав?или ние не знаеме кво е умно и кво глупаво.... кво е смислено и кво безсмислено.....
 
да ли пък той не е интелектуално в пъти по съвършен от нас,което в нашите очи го прави глупак?
  той да не би да е открил смисъл в безсмислието?

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Е, Асене, вече се оля. Направо скочи в божественото с този менторски тон. Най-якото е че света е пълен със съвършенни, т.е. неподлежащи на развитие и не притежаващи потенциал за такова хора. В примера който даваш за руския учен се крие противоречие със следствията които така красиво си подредил по-горе. Човека просто не иска да спира по ПЪТЯ по който е тръгнал дори и за милион долара. А съвършеството е идеал а не състояние. Нирвана е идеал а не състояние. И ако ми кажеш че си го изпитвал то значи си овца или коза както каза Scyther. Тия лафчета за "fish know everything" са за тинейджъри и за сваляне на мацки. Прегледай си философията, че май много често си стресираш системата.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
коганев.... кво разбираш под форумно насилие,което модератора трябва да ВИ ПАЗИ?не било обида?не си говорел за обида?ами за кво говориш?за кражба на кредит карта,или за НАСИЛИЕТО МИ СРЕЩУ ТЕБ,поради менторското ми държание?
кажи,щом не си говорел за обида,за ква форма на насилие говориш?

п.п.
 ще намериш американска кантора дето да те защитава от обида правно знаеш ли къде?ще ти кажа... никъде.....
разбира се,че си подвластен на бг манталитета,тва,че си живял незнамсикъдеси не е достатъчен критерий...... гледам ти разсъжденията,местожителството е БЕЗ значение!щом смяташ,че обидата може да носи правно последствие,следва,че говориш за неща,от които НЕ РАЗБИРАШ!на всичкото отгоре ми се караш......
а намери ми щатска кантора,която ще е готова да заведе дело по обида.... ако ще и в интернет!

ето ти малко уикимедия:

Verbal offence (or 'offence of the word') is a crime that exists in many countries that impose limitations on freedom of speech. It refers to dissent and/or blasphemy. Laws that penalize "verbal offences" are often used as an instrument of government and state oppression.

"Verbal offence" exists in the legal systems of communist states and in sharia law, but also in many European countries.   

прочети го няколко ПЪТИ,после го осмисли,НАКРАЯ ГОВОРИ!
 http://en.wikipedia.org/wiki/Verbal_offence

 

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Е, Асене, вече се оля. Направо скочи в божественото с този менторски тон. Най-якото е че света е пълен със съвършенни, т.е. неподлежащи на развитие и не притежаващи потенциал за такова хора. В примера който даваш за руския учен се крие противоречие със следствията които така красиво си подредил по-горе. Човека просто не иска да спира по ПЪТЯ по който е тръгнал дори и за милион долара. А съвършеството е идеал а не състояние. Нирвана е идеал а не състояние. И ако ми кажеш че си го изпитвал то значи си овца или коза както каза Scyther. Тия лафчета за "fish know everything" са за тинейджъри и за сваляне на мацки. Прегледай си философията, че май много често си стресираш системата.

че милиона е награда без последствия..... никой не го кара да се променя с взимането на милиона..... как реши,е му спирали пътя?
не е нужно да търсиш обяснение на неща които са ти НЕобясними за мозъка ти..... винаги като задаваш грешния въпрос ще стигнеш и до грешния отговор.... както е в случая с русначето.....

 кво е нирваната наистина няма нужда ТИ да ми обясняваш...нито пък аз ще си губя времето на теб да обяснявам....няма да е зле да си провериш семантиката в думичките които говориш,че граматиката всички я знаете и подчитате,ама семантиката е важна....
  първо научи бгетовския и кво значи идеал и кво състояние,после ела да си говориме за нирвана.....

iaross

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +7/-16
  • Респект: -5
    • Профил
Точно ако спра да задавам и предимно да си задавам въпроси ще взема да постигна съвършенство, а това ще е непоносимо и смъртоносно.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Снощи четох тая тема и си легнах да се приспивам по старата метода с броенето на овце.Обаче нещо не ми не се получава :броя ,броя,броя,броя,трия и пак така,броя,броя,трия...... ,защото между бройката току се вмъква съвършения човек. А,викам си съвършения човек  е овца, минава ми новото познание през съненото съзнание.и щом овцата е от женски род,то съвършения човек трябва да е жена,изплува ми проблясък от теорията за подобието.Жени съм опитвал да броя в присъница за заспиване с променлив резултат,най-често  водещ до неспокоен и тревожен сън. Понякога много тревожен,понякога много неспокоен.Съвършена ли е жената,се питам кратко,докато си намествам главата под възглавницата?Разбира се,щом е чужда -винаги е съвършена,поне в началото така изглежда.Първите впечатления са най-трайни ,после като се объркат с вторите много затрудняват  броенето на жени за заспиване си обяснявам .Ще броя овце, пак се навивам,но да не се обърква бройката с вмъкването на жени ,ще помисля да измисля образа на съвършената овца.Съвършената овца би трябвало да има поне две вимета и две ръце, с дълги пръсти..унасям се....русо руно...или кестеняво...похръквам, а.... очите и,...очите,топли,влажни....тука съм заспал! *sheep* *sheep* *sheep* *girl* *sheep* *sheep*  *girl* *sheep* *sheep* *sheep**sheep*