Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210437 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Какво стана, Скитъре,
И пастите ли взеха да свършват?
Да минем на сух хляб тогава.

Мислех си преди няколко дни за погромисткото изобретение въведено от Додо тука.
Плюсчетата и минусчетата.

Не се впечатлявам от мнението на плявата.
Но за кой ли път, съдейки по себе си пропущам да си направя на време верните изводи. (Не съм правил никакви изводи досега - а от там и не съм взел отношение. Сториха ми се съвсем безобидни.)
Какво пък!
Демокрация!
Плюсчета и минусчета!

Да де... ама дали всички са дебелокожи нерези като мене?

Ми не са.


Има натури самомнителни, самолюбиви, честолюбиви или просто чувствителни.
Гърците, а може би не те, но тук съм го научил, имат един израз "Муха не дава да кацне на сабята му!"
Та... честолюбците, понеже няма как да отвърнат на анонимните минуси, отказват да приемат играта - под честта им е. А и как да защитят позицията си срещу един анонимен минус от анонимен ник...
Чуствителните пък, не искат да се цапат дори никовете им.

И остават само пастите. Те са свикнали с аромата...
И по някой нерез с бетонджийски ботуши... Да ги гази... :)
Което не променя факта, че анонимните плюсове и минуси възнаграждават дребното его единствено на подлеците! Публично анонимно освиркване и омаскаряване! Омаскарителят - скрит, а омаскареният - да вие ако ще към луната!
Демосрация по погромистки! Иронично огледало на битието ни в дребнавието му...

Слава Богу, че реалният свят не е дело на погромисти...

п.п.
Пасти!
На кликовете - юруш!
 :D :D :D
« Последна редакция: 23 Март, 2012, 00:34:20 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Жоро,
И от мен имаш плюсчета - на коментара ти и на кармата. :)
Честно, и аз не го разбирам това с минусчетата, но пък с кеф слагам плюсчета, макар и анонимно и в повечето случаи тайно. :)

Искам само да допълня, че моите плюсчета не са обективни. (Карма: +157/-24 Респект: +848 ) Защото са натрупани от музикалната тема.
Например, и там се появяват минусчета, макар и рядко. Не разбирам защо. Ма ние с Регатка, като ги фиксираме, ги "рисуваме" там, и пак става плюсче.  *blush* :D

*drink11*
« Последна редакция: 23 Март, 2012, 12:58:40 от Muza »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Муза,
мен ми е все едно - плюсчета или минусчета. И мисля, е ясно...  ;)

Просто се замислих, защо оредяват участията. Даже четох едно изказване съдържащо нещо от рода на "ама няма да ти кажа защото ще ми нацъкаш минусите"...
Привидно добри "демократични" неща се оказват повод за автоцензура и баданарки за ананимните негодници - било те плювачи или ласкатели.

Вероятно Додо би свел нещата до "харесва ми този пост, тази песен, този съфоромник и т.н..." или "не ми харесва..."
И аз така ги бях възприел. Но дали всички са додовци или горовци?



Скитъре,
Много притчово, приятелю!
Не мога съвсем да го вдяна! Пораснах. Сега само с губерките се справям без проблем - за по тънки игли ми трябва повече светлина.
И кой е този дето до толкоз много детерминира системата?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Жоро,
И от мен имаш плюсчета - на коментара ти и на кармата. :)
...

Ха-ха-ха...
Муза, аз съм бил много заспал!
Чак сега забелязах, че имало за цъкане на две места!  :D :D :D
Пък аз си мислех, че едното цъкане натрупвало другото, а то май едното си е директно проклятие или хвалебствие!
Сега ще изпробвам при тебе с няколко плюса по двете.  :)



Скитъре!
Ти само ги изгарай да се вижда кой какво е цъкал!
Нещо, като отварянето на досиетата.
Голям купон ще настане.  :D :D :D
Дневната светлина е лек за много болести!


п.п.
Току що оплюсих Муза и аплодирах тебе, Муза и Фло, но не видях нещо да се промени!  :(
« Последна редакция: 23 Март, 2012, 18:35:49 от goro »

koganev

  • Гост
Кармата чак сега я видях, ама работи.
На мен ми харесва функцията "игнорирай..." - дава ми време да размисля на спокойствие. А в един конКретен случай направо е спасение от болезненото чувство, което изпитвам, когато стана неволен свидетел на нечие самоунижение.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Кармата чак сега я видях, ама работи.
На мен ми харесва функцията "игнорирай..." - дава ми време да размисля на спокойствие. А в един конКретен случай направо е спасение от болезненото чувство, което изпитвам, когато стана неволен свидетел на нечие самоунижение.

Това ми се стори като за раздел хумор и забава, не знам защо се разсмях (а не е смешно), сигурно съм взел да изперквам нещо...  :D

П.П. Ставаше дума за самоунижението...
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Скитъре!
Ти само ги изгарай да се вижда кой какво е цъкал!
Нещо, като отварянето на досиетата.
Голям купон ще настане.  :D :D :D
Дневната светлина е лек за много болести!

Не може, Жоре. Нямам такива правомощия. Даже карма не мога да цъкам.

Ха...
Че какъв собственик си без правомощия...  :D

Иначе сайта има тези възможности.
В момента съхранява със сигурност 24 часа кой къде е кликал! (не в кукита)
Няколко реда код е за да го съхранява неограничено време и да го извежда.

Ма... хлебарките винаги избягват дневната светлина!

----------------------------------------------
Както и да е!
За мен беше много полезно участието ми и в двата форума.
Открих, че неписането (гимназист и студент се справях добре с писмените изложения) води до загубване на "литературните" дадености, загрубяване и обедняване на езика и съответно  на изразните способности на индивида.
Напоследък взе обаче по-често да ме домързява и май ще си остана на членоразделно ниво  ;)
« Последна редакция: 23 Март, 2012, 22:47:01 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Собственик е онзи, който е платил хостинга, домейна, създал форума и го менажира. Де юре и дефакто това е Додо.
Инак споделям, че писането и четенето обогатява.
Така, че пиши... :) *drink5*


Ти да не искаш да кажеш, че аз съм собственик на даренията си?
Баси...
Съвсем се обърка тоя свят или аз не съм в час.

-------------------
Мислех да пиша за Супер Марио тази вечер от ЕЦБ, ама ме мързи.
А и като ги наредя един до друг - супер марио, шойбле, фръцкащият се палячо и двете къщовници-домакини, кака и лайнгард, - и ми става тъжно за оупа.

п.п.
Коганев,
търсех си кемпер и виж на какво попаднах.
защо не съм на 20!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
25 март
Деня в който се чества Голямото гръцко въстание срещу турците от 1821.
Обикновено има много народ, излязъл да види парадиращите войници, отличниците-ученици, различни родови и землячески сдружения и разбира се да се позабавлява..
Днес обаче ще бъде честван както никога досега не се е случвало.

7000 полицаи и снайперисти по покривите ще пазят парламента и трибуната на официалните (както ги нарича народа) от народната любоФ в Атина по време на манифестациите.
22 километра (малко множко ми се виждат, но това чух от радиото) ще са загражденията за манифестацията в Солун.
В много градове, местните общински ръководства просто решиха да няма официални и трибуна за официалните. За да не предизвиквали гражданите.
Отличните ученици от гимназиите в Солун (само те манифестират със знамена), както ме осведомява малкия се договорили, че ще се обърнат на другата страна като минават край трибуната.
Според коментара на водещия радиото на моя приятел сред народа се ширели две мнения. Да остави официалните да празнуват сами или да излезе да ги освирка.
Кое ще надделее не знам.
Докато слушах радио една керкирейка се обади за да каже, че за свободата се воювало. Тъй правели дядовците и. Явно не е добра домакиня и не разбира кака.


Пак радиото и една песен за Караискакис ме подсети за един по-късен Караискаки - български опълченец участник в Кресненско-Разложкото въстание, а преди това в четите на Панайот Хитов. (Хитас е гръцка фамилия и то доста популярна, Панайот име сравнително малко ползвано от българите, но пък майка му е Събка - име непознато сред гърците или поне така мисля).

Наскоро препрочитах "Картини от три Българии" на Петко Бочаров. Той твърди, че е чист българин и че родът му идвал от Марко Боцарис...
Албанците твърдят, че Боцарис бил албанец, гърците - грък, а бай Петко - чист българин.
Аз пък познавам някои от далечните братовчеди на бай Петко Бочаров в Гърция. Те твърдят, че са чисти гърци и още пазят част от кореспонденцията между Боцарис и Караискакис...
Познавам също и някои от наследниците на първия юнак (знаменосеца) на другия - баш гръцкия Караискакис (сражавал се срещу турците рамо до рамо с Караискакис, но изпаднал в немилост в свободна Гърция,  и после... принуден да бяга в Турция). Последният с неговата фамилия в България почина 70-те години в едно затънтено село. Умря без да каже дали е българин, грък, албанец или марсианец...

Гледам снимката на Петко Бочаров на корицата на книгата му. Странна история. Едните - чисти българи, другите - чисти гърци, пък мутрите им от един калъп!



Малко за Караискаки (баш гръцкият - не този от Кресненско-Разложкото въстание)

Специално за Дарки, както му бях обещал!
Една народна песен - "Смъртта на Караискаки". Мисля обаче, че я пее цяла Гърция, но конкретната е записана от един старец в района на Пилио (Волос)
Ще ми е интересно да чуя какво се разбира от езика на музиката без значението на текста.
Η θανή του Καραϊσκάκη


Едно филмче от сериала "Пръст с история" на един много готин дребосък - Мамалакис, познат най-вече с кулинарните си способности.
За лобното място на Караискаки, където както казва Мамалакис "паметника му само ни пречи" и за гроба му - в църквата "Св. Димитър" на о-в Саламина, където смъртно раненият Караискакис пожелал да отнесат, защото св. Димитър знаел да лекува рани, а и били колеги - воини.
Филма е на гръцки.
Ще си позволя да преведа забележителната записка на полуграмотния поп в църковната книга.

"1827, април, 22ри. Беше убит благословения Караискакис - началник на въоръжените (οπλαρχηγος)* на Елада. И беше погребан в "Св. Димитър".
И аз пишещият поп Йоанис Галаксиотис  го пиша за да се помни."

Филмът: ----youtube.com/watch?v=nWVyqtzVnsg&feature=related


Имат думата пастите!


-----------------
*οπλαρχηγος - погледнах в гугъла и вядях, че превежда думата като "вожд". Но така може да превежда само някоя паста дето си мисли, че знае езика. Затова се спрях на етимологичен превод.


--------
Влязох отново за да добавя една от съвременните гръцки песни за 1821г.
На непознаващия историята и културата на страната, но пък познаващ гърците от какините и пастенските изказвания вероятно ще му замирише единствено на узо и сиртаки.
------youtube.com/watch?v=IbUmjr7p_Ls&feature=related
« Последна редакция: 25 Март, 2012, 11:12:39 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Хм...  ;)
Народа недопуснат на манифестациите. И псува отстрани: "Крадци, разбойници... ууу..."
Вместо народа - полицейското училище в цивилни дрехи, чувам по радиото.

Αποκλεισμένοι οι Έλληνες απο το Σύνταγμα 25η Μαρτιου


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Прост народ, ей!

А направете разликата.

Минават военните
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ (2012)


Минават полицейските части.
ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ (2012)




Приве (частна) манифестация я нарекоха гърците, заради недопускането на народа до парламента и полицейските проверки  :D
Прост народ, какво да го прайш ------youtube.com/watch?v=72KoxK5N_3A&feature=related.
Частната м. в Солун ---youtube.com/watch?v=y37L0eQL2tw
Загражденията пак там ---youtube.com/watch?v=EsYXkoxfaqU
Лесно е да се сравнят нещата с други години.
2010, Атина -----youtube.com/watch?v=Tpc2TE-Ra2I&feature=related
--------------------- youtube.com/watch?v=mTQt6kuHK4o&feature=related
2007, Солун -----youtube.com/watch?v=CKXv4A2fkWw



И един от епизодите на 28 октомври миналата година заради които се взеха тази извънредните мерки.
След като народа освирка и разгони официалните от трибуните (youtube.com/watch?v=zUKUa5hy58Y&feature=related), беше отменен военния парад.
Но... офицерите и курсантите от Военното училище на "добрата надежда" отказаха да напуснат манифестацията и останаха с народа.
--- youtube.com/watch?v=lR0DzwHl5Jo&feature=related
И не само те
------youtube.com/watch?v=DowNZpQXiZ8&feature=related
------youtube.com/watch?v=sGwj_ZYy02k&feature=related
------youtube.com/watch?v=ANwU-JbzETk&feature=related
Някои го наричат "носталгия по хунтата"....


Днес.
Солун ---youtube.com/watch?v=LG20lAOmqOA
----------- youtube.com/watch?v=g4UoG5aTF6o
Патра -----youtube.com/watch?v=GcrNRJnMN8I&feature=related
Крит---youtube.com/watch?v=eKSff2sDzeI


п.п.
Един друг епизод, пак от миналата година, който съм пропуснал, а и не му беше даден гласност. Ветерани и бивши войници от наборните специални части и любезния им диалог с жандармерията.
Комунисти трябва да са тези самоорганизиращи се цивилни граждани с провиснали коремчета, бивши бабуини, строени без да са на служба пред парламента!  ;)

Определено, разбираеми са мерките на полит-камарилата тази година!  :)

----youtube.com/watch?v=HP_vLo7YaFw&feature=related

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Меркел: Гърция без евро = катастрофа
...


Не бе!  :D
Пак са объркали превода!  :D

Правилният е:

Гърция + евро = катастрофа
евро - Гърция = катастрофа

пп.
второто уравнение може да се запише и така
Европа - Гърция = ОуууууууууууууууууууууууууууууууууПАаааааа  ;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Защо България все още не е допусната в Шенген?

Най-честия отговор който се случва да се прочете в слугинската ни преса на този въпрос може да се обобщи така:
"Заради корупцията" - според нашите мили русоляви западни приятели и съюзници!
"Заради бабуина! и корупцията!" - тълкува го недъгавия интелектуалец.
Първите, нашите мили русоляви западни приятели, воглаве с кака и пиколото, лъжат като цигани и тикат глупавите холандци и финландци да оберат негативите.

Ич не им пречи корупцията да работят с бабуините, да съдействат на далаверите ала "сименс", да прецакват обикновения българин ограничавайки правата му на труд в собствените си страни, да му връщат циганите обратно за да им бере сам гайлето, докато ни четат морал и беседи за правата на човека.
Знаменосец на тази лицемерна политика е онова недоносче - пиколото - по недоносено и от нашия бабуин. Всъщност, нашия бабуин си е направо мъжага в сравнение с него - иска се дупе за да се наемеш да застанеш начело на мизерията и един народ, който много търпи, но и не се е колебал да реже глави като посегнат на бащинията му!


Истинската причина за шенгенската перипетия на България и Румъния е Гърция.
Десетки очукани от живота хора с продънени лодки и подръчни средства, подгонени от глада или войните, така щедро финансирани от пиколота-лилипути застанали начело на Оупа (да си припомним с каква лекота нашия герой даде нареждане за бомбандирането на Либия) ежедневно правят опит да прецапат бялото море и да стигнат обетована земя.
И...

Гърците са християни.
Вместо да ги разстрелят, както би направил един чистокръвен ариец, пограничните им катери ежедневно спасяват тия, които до толкова са решени, че рискуват да се удавят вместо да останат или да се върнат по родните си места.
И завършват в един нов плен - в гетата на Атина. Не могат да продължат нататък поради граничния контрол, не искат да се върнат, а Гърция, обрулена от съюзниците си, не може да им даде нищо повече от малко синьо небе и дъх на свобода...
Какво да я правиш такава свобода? ;)


Предстои и вероятно ще бъдат приети в шенгенското пространство България и Румъния.
Въпреки корупцията...  ;)
Щото...
Пиколото заплаши, че ще излезе от Шенген!
Гръцката политическа камарила поиска да превърне бившите военни поделения в лагери за бежанци (незаконни емигранти - както ги наричат), но по същество - затвори за бежанци...
Ако го допуснат елините!


Самарас направи обиколка през Испания и Португалия - уж да говорят за проблемите с бежанците, но по същество за проблемите предизвикани от икономическия бандитизъм на Оупенските главанаци!
В Италия не отиде - там засега ги залъгват със Супер Марио, но със сигурност ще и дойде реда. И през България не мина, щото му е ясно кому слугуват бабуините.

Ние пък е време да си припомним къде са истинските граници на Европа, че Еврос (Έβρος) пресича града на тепетата  и извира от Рила.


п.п.
Имат думата пастите!
Да сложат по един лъскав език на изходните отверстия на милите си русоляви оупенски приятели!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Та... Да си знаем приятелите...
и почитателите на двойния аршин...

ЕП настоява европейският пазар на труда да се отвори за българи
Цитат
...
ЕП призовава деветте държави от ЕС, които продължават да ограничават достъпа на български и румънски граждани до своя пазар на труда, "да преразгледат възможно най-скоро своите решения, като вземат предвид принципа на равенство, забраната за дискриминация, необоснования характер на тези решения и принципа на солидарност". Това са Австрия, Белгия, Германия, Холандия, Люксембург, Великобритания, Ирландия, Малта и Франция.
...



valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил

Гърция + евро = катастрофа
евро - Гърция = катастрофа

Или
Гърция + евро =  евро - Гърция

т.е

Гърция  =   - Гърция

отговор

Гърция  = 0