Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210201 пъти)

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Гърция била добре?

Не ставайте смешни моля Ви, Гърция е добре защото досега имаше кой да им дава по 15тина милиарда еврони на полугодие да си пълнят дупките в бюджета, нещо което повече няма да се случи, след като гърците за пореден път показаха, колко са безотговорни и какви лумпени и изнудвачи са. Гърците са фалирали не само икономически, това не е големия проблем, те са фалирали ментално и морално - циганите на Европа, най-мразената нация в Европа като се приравняват към думи като мошенци и измамници, каквито са. Много сроко ще дойде апокалипсисът и ще ги върнат в първи клас - на нивото на България, където им е мястото. Въпреки че толкова години бяха галеното дете на Европа, въпреки всички тези милиарди влезли в Гърция от европейските данъкоплатци, това няма да ги спаси от свободното падане, което предстои.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Гърция била добре?

Не ставайте смешни моля Ви, Гърция е добре защото досега имаше кой да им дава по 15тина милиарда еврони на полугодие да си пълнят дупките в бюджета, нещо което повече няма да се случи, след като гърците за пореден път показаха, колко са безотговорни и какви лумпени и изнудвачи са. Гърците са фалирали не само икономически, това не е големия проблем, те са фалирали ментално и морално - циганите на Европа, най-мразената нация в Европа като се приравняват към думи като мошенци и измамници, каквито са. Много сроко ще дойде апокалипсисът и ще ги върнат в първи клас - на нивото на България, където им е мястото. Въпреки че толкова години бяха галеното дете на Европа, въпреки всички тези милиарди влезли в Гърция от европейските данъкоплатци, това няма да ги спаси от свободното падане, което предстои.

От твоите уста в божиите уши! Хайде че съм си харесал едно островче точно срещу Неа Перамос.
Само това няма как да стане за съжаление. И вместо да се радвате че гърците щели да станат по-зле, не е ли по-добре ганьовците да се опитате да станете по-добре?

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
От твоите уста в божиите уши! Хайде че съм си харесал едно островче точно срещу Неа Перамос.
Само това няма как да стане за съжаление. И вместо да се радвате че гърците щели да станат по-зле, не е ли по-добре ганьовците да се опитате да станете по-добре?

Тук темата е Гърция, доколкото виждам... Иначе не знам за кои Ганьовци говориш, България поне не изнудва никой за пари и се храни от това което произведе, колкото и малко да е то. Къде видя някой да се радва? Просто коментирам фактите.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
От твоите уста в божиите уши! Хайде че съм си харесал едно островче точно срещу Неа Перамос.
Само това няма как да стане за съжаление. И вместо да се радвате че гърците щели да станат по-зле, не е ли по-добре ганьовците да се опитате да станете по-добре?

Тук темата е Гърция, доколкото виждам... Иначе не знам за кои Ганьовци говориш, България поне не изнудва никой за пари и се храни от това което произведе, колкото и малко да е то. Къде видя някой да се радва? Просто коментирам фактите.

А защо не го погледнеш от друг ъгъл? Защо Германия и Франция не оставят Гърция да фалира? Защо се оставят да ги "изнудва" токлова малка държава? И това за което пишеш не са факти, а твои собствени умозаключения.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
[
А защо не го погледнеш от друг ъгъл? Защо Германия и Франция не оставят Гърция да фалира? Защо се оставят да ги "изнудва" токлова малка държава?

Ех че наивен въпрос.. Малка държава с 450 млрд.евро дълг, си заслужава „изнудването” на „големите” Франция и Германия...

Като си представиш техния дълг (на „големите” ), спрямо собствения си брутен вътрешен продукт, тогава да не позволиш на задлъжнелия да фалира, е задължително условие за оцеляване *egg*...


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Аз, например, без бой си признавам и много се изчервявам, че гръцко, сръбско, македонско и турско не слушам.  :-[Ушите ми възроптават срещу този тип музика. Проблемът ми единствено е слуховият орган....


10 дена става се тормозя, че може да съм навредил на слуховия ти Орган.
Надявам се с френската да нямаш проблем.  ;)
Добро утро И... Хубава седмица :D

Edith Piaf - Μίκης Θεοδωράκης - Όμορφη πόλη

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Горкичкият Горо! :) Цели 10 дни без никакво успокоение на съвестта „и без емфие на тоз пустинен остров”!
Ето, имаш го. Нищо ми няма на ушите. Просто си ги пазя. Профилактика.

Добро утро и  добра седмица на теб и останалите съфорумци! *heart*

Polegnala e Todora, Полегнала е Тудора


Иначе  Едит пее много грубо. Въобще не мога да разбера защо прякорът й бил "врабчето". Изобщо в онези времена Марлен Дитрих, Пиаф  и другите от кохортата, са следвали този изключително драматичен и размазващ стил на пеене. Но щом на теб ти харесва, няма лошо.



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Горкичкият Горо! :) Цели 10 дни без никакво успокоение на съвестта „и без емфие на тоз пустинен остров”!
...
Иначе  Едит пее много грубо. Въобще не мога да разбера защо прякорът й бил "врабчето". Изобщо в онези времена Марлен Дитрих, Пиаф  и другите от кохортата, са следвали този изключително драматичен и размазващ стил на пеене. Но щом на теб ти харесва, няма лошо.

Горкият аз!  :(
Пак не уцелих - да избера нещо да ти хареса...
Вероятно, защото Вила Вилекула ми беше скучна. Стерилна ако не - непълнолетна...
Изгорях.  ;)
Дали да не се хвърля във дълбокото?
Да се удавя след пожава?  :D

п.п.
Разфилопостване
Муза-та, ми хрумна Екзюпери с "теорията" му за "опитомяването"...
Пфу... Не мога да се сетя. Ограничаваше ли нещата до една питомн/ица/ик?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Браво.  :)Вила Вилекула била скучна и стерилна, ама веднага зацепи цитата!? *prof*..Ха-ха-ха...


Добре де. На теб Едит Пиаф харесва ли ти? Или след снощната таверна, в 5 часа заранта, вече ничий глас не ти прави впечатление... *blush*

Не помисляй за самоубийство! Твоята романтична душа трябва да живее. И освен това, с кого друг да философствам по късни доби? Никой не ми се хваща. Помисли и за мен!

При Екзюпери имаше една боа. Беше глътнала слон. Аз така и до ден днешен не го разбрах. ( знам, че е въпрос на капацитет).Както и не разбрах въпросът ти до Муза. Но помня, че казваха, че бил изключително умен. С една дума - пример. :)


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Добре де. На теб Едит Пиаф харесва ли ти? Или след снощната таверна, в 5 часа заранта, вече ничий глас не ти прави впечатление... *blush*
Има хора, които могат да четат музика. Аз - не.
Въпрос на настроение - мога да слушам Едит Пиаф, чалга или Росини,
в късните малки часове - почти всичко...
La Calunnia Boris Christoff

...дори капризите на този генуезки плейбой: --youtube.com/watch?v=uCePRgqO-HI&feature=related




Не помисляй за самоубийство! Твоята романтична душа трябва да живее. И освен това, с кого друг да философствам по късни доби? Никой не ми се хваща. Помисли и за мен!
Все ще се намери някой будала.
А и няма място за притеснение.
Освен в един пункт от бъдещето.
Знаеш ли какво става с един лъв когато му опадат зъбите? - Плячка за другите лъвове.
Единственото успокоение е, че сред помиярите, дори остарял, лъвът си е лъв.
Рядък вид!
Със страст!



При Екзюпери имаше една боа. Беше глътнала слон. Аз така и до ден днешен не го разбрах.
Не беше боа глътнала слон, а мека мъжка шапка.
Всеки вижда/разбира, което иска (и може).
Какво има за разбиране?



Както и не разбрах въпросът ти до Муза.
Няма въпрос. Обикновен мъжки егоизъм + цинична откровеност.
Между шапката и боата.



п.п.
Щях да пиша за Гърция.
На какво е способна една фуста!  :D

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
.......
п.п.
Щях да пиша за Гърция.
На какво е способна една фуста!  :D

Спокойно, Жорка! 

Тъкмо фустата ( каката ) за момента не позволява да хлътнете в *айната. Само, че тя вече е политически пътник.

Някой ден ще си спомняш ( до 2 години ), че имаше едно русо маранди, дет' ти шпрехаше разни неща, а ти се хилеше кат' фитка в нови гащи.

П.П. Да наричате 5-годишна рецесия, все още рецесия, а не Депресия си е за Нобелова награда. Кофти, че скоро няма да има кой да ви се връзва въобще колко сте уникални и неповторими, щот' си пиете узо-то със Сократ на една маса.

Бях ти дал съвет някога ( съвсем добронамерен ) - бягай оттам или има и други финансови фитки уж да си там физически, а юридически да те "няма". Ти май от тогава ме понамрази, ърмм?  *girl*

Някой ден ще проумееш какво съм ти шпрехал, а ти не си "стоплял".

П.П.П. Ай, за Империята, както казва бебе Скити  *drinks*
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 02:22:50 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Кака ходи в панталони.
В света на мъжките атрибути дали ще е достатъчно да си го примери?


В Аспропиргос (права е Елиса за изписването) първият рунд приключи и почна вторият.
Правото на труд е свещено, каза Самарко и прати четири автобуса с полиция.

На другия ден: Стачката продължава - гласува болшинството от трудещите се.


Мартин Шулц, още от преди гръцките избори забравил, че представлява не някоя гръцка партия за която да лобира и оказва натиск, не отделна страна, а евро-парламента, продължава в творческата си деменция. Онзи ден отбеляза, че испанската криза не била като гръцката, щото за разлика от Гърция, Испания била добре организирана държава. Вчера пък, още четири испански провинции се добавиха към закъсалите, испанските спредове се взривиха и борсите изпуснаха въздух за да облекчат мартиновата деменция.
Аз не знам, колко добре е организирана испанската държава, но знам, че гръцката безработица почна да гони испанската едва след като кака започна да спасява Гърция.
Тонове продукция се заравят в земята или просто остават на полето, откакто спасяват елините. И докато в еуфорията на спасението спасителите умуват как да заменят гръцкия мързел с по висока производителност, 600 производствени единици само в северна Гърция, спуснаха кепенци, по... комунистическите брътвежи.
Но... подобни факти не биха засрамили никой Мартин, ако е Шулц!



Днес пристига тройката.
Подготовката за посрещането и започна от рано.
Марко от Драгичево спря финансирането на гръцките банки от мама ЕЦБ - частната гръцка ЦБ щяла да се справи, ако имало проблем с помоща на извънредния механизъм. Де да знае немското протеже, че на другия ден не само испанските, ами и италианските спредове ще се обърнат към Господа - да не са го сложили там да мисли!
Немската преса зари небосклона с предупреждения към гърците изригнали от неолайнярската паст на немското скудоумие. На калпава ракета, космоса и е крив. Уж, предпочитаха Самарко пред Ципра, но хич се не притесняват да му дръпнат килимчето изпод нозете. Чак карикатурата на гръцките хайловци се възмути и каза на реслерчето, че гърците не са нито немци нито виетнамци.
Когато арогантността вземе връх над здравия разум нищо добро не я чака... Германия.

Клинтън се разходи до Гърция. Начело на гръцкото лоби в САЩ, казват. Дали?

Тройката поиска среща със Ципра.
Младежът дръзновено им се изсмя - не били на нивото му!


И светна на небосклона болния въпрос:

Приватизацията!
Натиснат от всички страни, от шефките си отвън и от ПО-частниците отвътре, Самарко прави списъци. Мери, реже, крои. Пак мери, пак реже крои. Ех... Да не беше тоя младок Ципрас, досега да беше ушил гръцкия костюм, по немски модел за чужденци (Щото нали - за самите немци е неподходящ както е видно от вътрешната им политика.)
Ципрата изглежда е чел Янко Барутлията - тоя дето нашият Ниарвана не е разбрал. Не си пада по застаряващи каки в или без панталони...  ;)



п.п.
Етикети!
Светът слугува на етикети.
Ципрас - волният атински младеж, отраснал в най-старата демокрация бил луд!
Дружинната - пораснала и формирала характера си изцяло в бившето ГДР, си сменила нрава и мъжа с една боя и шута към Кол - нейният бивш благодетел - за благодарност!
Станала била демократка - капиталистка!  ;)


п.п.
Често пъти излизам рано сутрин да си взема цигари - моята най-голяма любов!  ;)
Миналата година, по това време Солун изглеждаше пуст. Бях пуснал даже снимки - август пресичах главните улици без да се оглеждам.
От няколко седмици - ми се налага да чакам на светофара в 6 часа сутринта.
Бях казал, че гръцката криза приключи. Напук на немското спасение и гръцката държава.
Европайската - нееееее....!

През 1980 старият Караманлис, чичото на днешния плейбой, макар и с много малко, успява да убеди гърците да влязат в ЕС.
Три години по късно Папандреу, бивш преподавател по икономика в Лондон и баща на днешния недорасляк, заплашва със вето приемането на Испания и Португалия, докато Европа не намери начин да РЕЦИКЛИРА ИЗЛИШЪЦИТЕ, които се появяват при такова обединение неизменно и ЕСТЕСТВЕНО за сметка на дефицитите в по-слабите райони.
И Европа го намира. Гърция губи - закриват се много производства - но ползите ги компенсират.

Преди десетина години, няколко големи мъже направиха следващата крачка към обединението на Европа.
Но не се намери нов Папандреу, да се противопостави на дисбалансите, които единната валута породи.
Намери се една кака да ни се фръцка, че е работна...
Е...
И един Ципрас, да не я бръсне за слива.  :D
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 09:15:33 от goro »

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
goro,

надявам се да им бият шута на гърците от Еврозоната възможно най-бързо, просто този народ има спешна нужда от отрезвяване, а пък после нека да цъфтят колкото си искат. Разбирам твоите пристрастия към гръцкият народ и начин на живот, но понякога е хубаво да се видиш отстрани. Факт е че гърците в момента са циганите и изнудвачите на Европа и че са най-мразената нация в Европа. Фалита не е само финансов, но и морален, а също така и ментален. Никой за нищо не им е длъжен на гърците, стачкувайте си колкото си искате, ако със стачки се постигаше стандарт ехе... В Гърция няма държава, администрацията им е в пъти по-неефективна и корумпирана от тази на България, да правилно прочете! По немските телевизии даваха наскоро какво представляват данъчните им служби това и в Африка го няма, нямат кадастри, 25% от работещите работят за държавата, корупцията задушава бизнеса, 80% от националното богатство е съсредоточено в 2000 фамилии, такава пропаст между богати и бедни няма никъде в Европа. Да не говорим, за това какъв разграден двор е Гърция, но въпреки това са в Шенген, с няколко стотин хиляди нелегални емигранти. Просто в Гърция няма държава. Полиция, пожарна, болници, "администрация", армия, училища, пенсии и заплати за 25% от населението има, защото държави като Германия наливат пари в тази бездънна каца, но насреща няма нищо, освен лъжи и оправдания. Шута от Еврозоната и нека да цъфнете и вържете, но вече на немските поитици им става все по-трудно да продават помощите за Гърция пред избирателите си и е крайно време да се реже. Мисля, че резултатите от изхвърлянето на Гърция от Еврозоната ще са достатъчен стимул за други подобни държави да се дисциплинират.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
goro,

надявам се да им бият шута на гърците от Еврозоната възможно най-бързо, просто този народ има спешна нужда от отрезвяване, а пък после нека да цъфтят колкото си искат. Разбирам твоите пристрастия към гръцкият народ и начин на живот, но понякога е хубаво да се видиш отстрани. Факт е че гърците в момента са циганите и изнудвачите на Европа и че са най-мразената нация в Европа. Фалита не е само финансов, но и морален, а също така и ментален. Никой за нищо не им е длъжен на гърците, стачкувайте си колкото си искате, ако със стачки се постигаше стандарт ехе... В Гърция няма държава, администрацията им е в пъти по-неефективна и корумпирана от тази на България, да правилно прочете! По немските телевизии даваха наскоро какво представляват данъчните им служби това и в Африка го няма, нямат кадастри, 25% от работещите работят за държавата, корупцията задушава бизнеса, 80% от националното богатство е съсредоточено в 2000 фамилии, такава пропаст между богати и бедни няма никъде в Европа. Да не говорим, за това какъв разграден двор е Гърция, но въпреки това са в Шенген, с няколко стотин хиляди нелегални емигранти. Просто в Гърция няма държава. Полиция, пожарна, болници, "администрация", армия, училища, пенсии и заплати за 25% от населението има, защото държави като Германия наливат пари в тази бездънна каца, но насреща няма нищо, освен лъжи и оправдания. Шута от Еврозоната и нека да цъфнете и вържете, но вече на немските поитици им става все по-трудно да продават помощите за Гърция пред избирателите си и е крайно време да се реже. Мисля, че резултатите от изхвърлянето на Гърция от Еврозоната ще са достатъчен стимул за други подобни държави да се дисциплинират.

Със немски очила ли да се видя или без?  :D

Аз пък смятам, че ти или си за доктор и спешно отрезвяване или не си за този форум. Поне не за тази тема - след като немската пропаганда до такава степен може да ти промие главата и си позволяваш да правиш толкова гръмки изказвания с толкова малко багаж.
Вместо да четеш и гледаш буламачи, разходи се до Гърция, за това не е необходимо нито интелигентност, нито особен ум и начетеност, и пробвай практически да разбереш, дали гърците имат държава и морал. (Много наши мутри са го правили, най-малкото като автоджигити.  ;) )
После ни кажи резултата.
Ако пак не можеш да отрезнееш, пиши обръщения към някой народ. Няма да си първия тук.


п.п.
Изкушавам се да запазя писанието ти в цялата му прелест - живо свидетелство за немската арогантност и пропаганда пред форумния ни приятел Начев.
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 11:41:57 от goro »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Не мога да разбера защо в държави като Испания и Гърция безработицата е над 20 %, обаче испанци и гърци не се ползват от правото си да си търсят работа в други страни, а същевременно в същите Испания и Гърция бачкат бая източноевропейци. А де? :-\