Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1210240 пъти)

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Goro,

гледай това филмче за Гърция, не знам дали говориш немски....
Dokumentation: Die Griechenland-Lüge


Аз коментирам факти, предлагам ти и ти да се придържаш към фактите. А на теориите ти за лошите немци, които явно си ги попил от шефчето на Сириза Ципрас мога само да се смея... жалко че не спечели щеше да е голямо шоу, нещо като гръцкия Жан Виденов за една година щеше да ги върне в първи клас, нищо де още не е късно.
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 11:52:36 от gekko »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Не мога да разбера защо в държави като Испания и Гърция безработицата е над 20 %, обаче испанци и гърци не се ползват от правото си да си търсят работа в други страни, а същевременно в същите Испания и Гърция бачкат бая източноевропейци. А де? :-\

Просто е гоголе.
Да си безработен, не означава да си без средства за съществуване или въобще без доходи в тези държави.
Но има много по основна причина. Когато в труда престане да "има печалба", когато престане да бъде добродетел, която се възнаграждава достойно, хората търсят други начини на реализация.



Goro,

гледай това филмче за Гърция, не знам дали говориш немски....
Dokumentation: Die Griechenland-Lüge

Аз коментирам факти, предлагам ти и ти да се придържаш към фактите. А на теориите ти за лошите немци, които явно си ги попил от шефчето на Ципрас мога само да се смея... жалко че не спечели щеше да е голямо шоу, нещо като гръцкия Жан Виденов за една година щеше да ги върне в първи клас, нищо де още не е късно.


Момче, аз гледам гръцката действителност всеки ден на място - едва ли има нещо да науча от това с което ти пълнят избирателно главата...
И представи си - и немската съм я гледал на място, много внимателно, макар и за кратко!
Отново си позволяваш да сравняваш несравними неща. Та... По добре да спрем до тук.

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
И каква е действителността? Депресия? Безработица? Дългове? Стачки? Фалит на фирми? Емиграция? Интересното тепърва предстои...


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
То е ясно, че испанци и гърци не са без средства за съществуване, дори и безработните. При източноевропейците (поне най-бедните) явно е обратното - мизерията е толкова голяма, че за тях 700-800 евро в Гърция е огромна сума, въпреки по-високите разходи за живот.

Разликата между източноевропееца и гръка/испанеца е очевидна - единият е поставен в условията на оцеляване, а другият - не.

Въпреки това, пак не ми е ясно защо гръка/испанеца не търси възможности за реализация в чужбина.

В Гърция има ли помощи за трайно безработни и в какъв размер са?


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не мога да разбера защо в държави като Испания и Гърция безработицата е над 20 %, обаче испанци и гърци не се ползват от правото си да си търсят работа в други страни, а същевременно в същите Испания и Гърция бачкат бая източноевропейци. А де? :-\

А кой ти каза, че испанците не търсят и намират работа в чужбина? Вчера даже стана дума че много испанци работят в Мароко. Тук в Холандия също идват много да си търсят препитание. За гърците не знам... Но за тях и ситуацията със съседните държави е че там също безработицата е висока, а заплащането дори по-мизерно.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
В Гърция има ли помощи за трайно безработни и в какъв размер са?
Гоголе, в Гърция най-дългия срок за който можеше да получаваш помощи за безработен беше 1 година (според стажа можеше да са по-малко, но и не и повече) и около 500е месечно.
Имат май и някъкъв социален патронаж, но нямам идея как е.
Май съм чувал и и за извънредни еднократни помощи за дълготрайно безработни, но отново нямам идея - ако беше нещо съществено щеше да се знае.

п.п.
Не съм на мнение, че разходите за живот в Гърция са по-високи от тези в България, поне ако човек ползва аналогични по качество продукти.
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 12:46:56 от goro »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Невидимко, а защо трябва да е само в съседни страни?

горо, според мен са по-високи разходите. Съдя по цени на горива, цени на храна в магазин, цени в ресторант. Говоря като абсолютна стойност, а не като процент от доходите.

една интересна табличка:

nearvana

  • Гост

Ципрата изглежда е чел Янко Барутлията - тоя дето нашият Ниарвана не е разбрал. Не си пада по застаряващи каки в или без панталони...  ;)



И какво не съм разбрал? Или това е поредното твърдение без аргумент. Както и повечето що се отнася до причините за положението в гърция. Затова и се отказах да споря - няма смисъл да се повтаря едно и също а отсреща да има само голословни твърдения и епитети.
 Нещо да кажеш за малкия пример със самолетите на економист?

От няколко седмици - ми се налага да чакам на светофара в 6 часа сутринта.
Бях казал, че гръцката криза приключи. Напук на немското спасение и гръцката държава.
Европайската - нееееее....!

Начи викаш кризата в гърция свършила въпреки икономическите мерки на тройката. Допреди два поста кризата в гърция се задълбочаваше поради тези мерки. Явно състоянието на икономиката в гърция е нещо като шрьодингеровата котка ... а мерките са едни и същи но имат противоположен ефект в зависимост от номера на поста ти.

бъди здрав

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
nearvana,
Наистина смятам, че не си разбрал Янко Барутлията по отношение на банките. Но той е списвал достатъчно на английски, та би могъл да се осведомиш сам.

За самолетите - не ме карай да се смея. Такива примери има от Урал до Португалия и в самата Германия също. Става въпрос за процедури и правила на ЕС, които Гърция няма как да прескача - не са ми ясни - не ме питай - не искам и да ги знам. Отделно вътрешно-гръцките маймунджълъци!
Въобще не смятам местната администрация за света вода ненапита. Но тя, общо взето, работеше на едно средно-европейско ниво до... рИформите!!!


Да. Смятам че гръцката криза е свършила от гледна точка на етичните и измерения.
Икономически?
Не мога да преценя.
Моят бранш и банките са умрели. Но наистина ми се струва, че извън тях има някакво оживление. Гърция е премного частна държава, гърка - премного частник. Та ...  Ще видим.


В Германия кризата сега започва, като се има предвид големите публични лъжи приети от обществото почти без съпротива (един Грас не може да отмие поредния немски позор) - така както бяха приети и лъжите по отношение на евреите преди по-малко от век. Към това добави икономическите измерения - да изнасяш става - ама като има кой да ти плаща. Падането на еврото по отношение на долара, точно обратно на общото правило в случая също е в ущърб на Германия и в полза на южните страни.
В икономиката, на какината политика най-подхожда сравнението с Настрадин ходжа, дето си учел магарето да не яде. Няма значение дали е било мързеливо.  ;)
Де да бяха пораженията и само в икономиката!
И не виждам дори проблясък на отрезвяване!
Може и да има. Не знам. Ти си там - ти кажи!
Във всеки случай, да подмениш причините за икономическата криза с набеждаването на цял народ в мързел, ако не е пълен морален упадък е най-малкото слабоумие!

Живи да сме! Ще видим как ще се развият нещата!
Жив и здрав!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Значи Гоголе,

Аз съдя повече по жената. :)
Преди пазаруваше в бг. Сега - в гр.
Смени ли ги пак, значи нещата са се обърнали.
Иначе и аз говоря в абсолютни стойности.
Примерно сирене.
Преди в нашия супер се беше появило евтино българско сирене. Че и хубаво. Но веднъж е хубаво веднъж не. След 5-6 пъти спрях да го купувам - струва ли си да хвърлям половината.
Същото мога да кажа за колбасите - добрите колбаси и тук и в бг са скъпи.
С горивата нещата се промениха едва от началото на кризата, с новите данъци, и то само за бензина. До тогава разликите бяха несъществени.
И въпреки това - ако прибавиш, че горивата за отопление в гр бяха на половин цена - пак в гр е по-евтино.




Пак съвсем се офорумихме.
Айде стига мързелуване за днес!
« Последна редакция: 24 Юли, 2012, 14:36:56 от goro »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Тука на високо ниво си общувате, аз само да добавя, че една моя роднина от "Макдоналдс" в Мюнхен ми каза, че не може да се разминеш от гръцки гастарбайтери в момента.

nearvana

  • Гост
nearvana,
Наистина смятам, че не си разбрал Янко Барутлията по отношение на банките. Но той е списвал достатъчно на английски, та би могъл да се осведомиш сам.

да благодаря за изчерпателните аргументи. ще си ги запиша за да не питам пак неподготвен.

За самолетите - не ме карай да се смея. Такива примери има от Урал до Португалия и в самата Германия също. Става въпрос за процедури и правила на ЕС, които Гърция няма как да прескача - не са ми ясни - не ме питай - не искам и да ги знам. Отделно вътрешно-гръцките маймунджълъци!

а да, някви европравила трябва да са. няма начин. винаги някой друг е виновен. винаги ...


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Тука на високо ниво си общувате, аз само да добавя, че една моя роднина от "Макдоналдс" в Мюнхен ми каза, че не може да се разминеш от гръцки гастарбайтери в момента.

Интересно как така "могъщият" имотковец е оставил бедните си роднини да гастарбайтерстват из странство мъчейки се за мижавото възнаграждение в Макдоналдс?  *rofl*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Жорката пак не успя да отговори на 1 семпъл въпрос:

"Като сте супер в Гърция, а всички други са смотани - защо 5 години къпите в рецесия, както го наричате?"

Щот' подсказах, че това е Депресия, но няма значение.

П.П. Между другото Каката я нямаше преди 5 години ( смигам ). Може да вкараш някой лаф-че и за шурея тогава, щот' и той е бил смотан кат' сте взели да се гмуркате. А, па "дъно" все още се не види.

Няма да ти казвам колко ще продължи и как, щот' си "спец по всичко", Жорка - демек, спец по нищо  *girl*
---------------------------------------
Ай. за Империята, както хортува бебе Скити!  *drinks*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Първи братовчеди на жената, а тя има още 5-6 парчета такива. Не би ми било проблем да ги издържам, ама някакси не е редно. Иначе купувам коли, помагам за ремонти, стипендии за ученици и студенти, операции, болници и прочие дреболии. Родата на жената са готини хора от село и много си ги обичам.