Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1212470 пъти)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Ехххх, тая Гърция!!! Цяла тумба непросветени СЕЙР-КАЙМАН-АМАН-ЗАМАН-търговци на "прехода" от родината ми, чакат из българските светофари да се появят просещи гърци, миещи стъкла и мοлещи:  "ένα ευρώ παρακαλώ" ... няма такава криза бе, хора! оставете статистиките! тежко е, но не е ТРАГИЧНО! слушайте мен, Миряна Башева и Борето Христов.  *girl*

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Ехххх, тая Гърция!!! Цяла тумба непросветени СЕЙР-КАЙМАН-АМАН-ЗАМАН-търговци на "прехода" от родината ми, чакат из българските светофари да се появят просещи гърци, миещи стъкла и мοлещи:  "ένα ευρώ παρακαλώ" ... няма такава криза бе, хора! оставете статистиките! тежко е, но не е ТРАГИЧНО! слушайте мен, Миряна Башева и Борето Христов.  *girl*

за емигрантите не се усеща, но за гърците лентяи дето само получават пари за измислени неща Мнооого се усеща. КАто им орязаха на половина доходите и ги изпосъкратиха - ся ще трябва да бачкат, а те както знаете са отвикнали :)

nearvana

  • Гост
Ехххх, тая Гърция!!! Цяла тумба непросветени СЕЙР-КАЙМАН-АМАН-ЗАМАН-търговци на "прехода" от родината ми, чакат из българските светофари да се появят просещи гърци, миещи стъкла и мοлещи:  "ένα ευρώ παρακαλώ" ... няма такава криза бе, хора! оставете статистиките! тежко е, но не е ТРАГИЧНО! слушайте мен, Миряна Башева и Борето Христов.  *girl*

всъщност статистиката която постнах (а и статията) показва че от въвеждането на еврото разполагаемия доход на гърците се е покачил съществено. какви са тия непросветени еди какви си дето чакат просещите гърци?  мисля че най пасващата картинка за този форум е че сме една шепа изтрещеняци и всеки държи речи на собственото си ех(Г)о в своята си звукоизолирана стая.

приятен успех *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

хехе шепа изтрещеняци ...

Nearvana,
Ама то не е лошо, да знаеш. Аз бих го казала по друг начин - шепа колорити, всеки с много ярко изразена индивидуалност, всеки със собствено виждане, може да е вярно, може да е грешно, но си е негово, а не папагалски демонстрирано, дори и неосмислено.  *pinnochio*
Видял ли си някой да подражава, да влиза в някаква група, стил "айййде наш'те", само и само да се брОи от "елитарите"?
Абе най-малкото странници, ако не и ... изтрещеняци ...  *rofl*

И на теб приятен успех! Приятен ще е, ами! Щом е успех! :) 

Наздраве! Ние тука пием за империята!  *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
всъщност статистиката която постнах (а и статията) показва че от въвеждането на еврото разполагаемия доход на гърците се е покачил съществено...


Бре!
Не можах да се сдържа!  ;)

... толкова да ми се качат разполагаемите доходи 2000-та пък аз да не усетя! Не можах да разбера, туй на графиката, проценти ли са, промили ли са, обаче сигурно са гледали доходите само на нас - собствениците на яхти!  ;)
Тия с олекналите джобове по леко стъпват на земята! Банковото лоби му е по-трудно да им промива мозъците. Най-лесно се прави с разни интелектуалци, български шарани и паламуди. Тупкаш им една графика и им казваш - това е!



nearvana,
представи си, че си ми дал на заем 300 лв. на 2% лихва. Докато върви бизнеса аз вадя 5% всяка година, покривам ти лихвата и малко от главницата. Проблем няма.
Това е връзката Дълг (2%) - БВП (5%) на една държава.
Сега си представи, че по някаква причина бизнеса се закучи. Изведнъж от 5% чисти печалби слизам на -2%. Вече не мога да си обслужвам заема.

Долу горе това се случи в Гърция. (Специфично гръцките проблеми, всички да бяха решени, нещата щяха да са пак същите, още повече от кекавото евро, направено и управлявано така, че да обслужва с балони главно немските задници)
Кризата от 2007-8 удари основните им "експортни" пера - туризма и морският транспорт (за селското стопанство, еврото и другите евро-лудории няма да споменаваме).
Ако Европа не беше Оупа и имаше истински европейски елит, целия проблем би бил решен на момента с 20 до 50 млд. или поне така казват разни икономически дебелоглавци. Другия почтен вариант беше да се остави Гърция да фалира и тогава да и се помогне. (А не както сега - Гърция е единствената страна в света, която е подстригала облигациите си и в резултат дълга и е нараснал!!! Немска подстрижка!)

Вместо това излезе кака да каже, че най-много бачкащите в Европа, са мързеливци.
И че трябва да се стегне колана на гладния!
Разбира се гърците не са луди да се съгласят на предписаните им разбойнически мерки!
И се съпротивляваха и съпротивляват колкото могат - в много случаи отказаха да плащат завишените безбожни данъци.
Правителството им, между два огъня, стягаше и стяга колана...  по византийски.


Преди няколко дни на Идра, малката, героична Идра, ресторантьорите подкрепени от местното население блокираха полицейския участък, щото ревизьорите заедно с полицията арестуваха един тавернаджия - не издал касови бележки.
http://youtu.be/ggB_B_kWJb8
http://youtu.be/SbOzOJfUkRE
Самарко вкара на острова жандармерия!
Аз казвам, че ще му трябва до всеки грък един жандармерист - при това немец!  :D :D :D
23% от оборота на тройната мафия и аз не давам. И по принуда!
Идра е само началото!

Самарко всъщност си го знае, но наивен, засега изглежда се надява, че Оупа ще се вразуми и се опитва да и върви по водата - прикриването на тоталния банков колапс в Оупа. Донякъде - оправдана политика - при условие че всички спасяват банките си мародери, би бил глупак да затрие своите, още повече че мародерстваха къде по-малко. Според други - политика на по-дългото въже за самообесване.


Преди няколко седмици казах, че гръцката криза свърши. Още го мисля.
Гърците просто изчакват да видят на къде ще тръгне Оупа. Види ли се, за година, максимум две, най-частната икономика ще тръгне нагоре ("ще изригне", както казваше Асен), въпреки вандалските разрушения от "приятелите" си - вандали.


Това което не мога да разбера.
Наистина ли е толкова проста кака?
Дясното и мъдо, дето от инвалидната количка ден през ден се цепи, че нямало да налива пари в бездънна каца и лявото и мъдоподобие с дръпнатите очи дето си мисли, че еврото му е немската бащиния, също не ми дава възможност да се ориентирам. (За незапознатите с дипломатическите любезности да поясня - такива изцепки не се позволяват на никой висш политик, дори и на немски! Протоколно - не си ги позволява дори Обама!)
Разбира се, немците рано или късно ще платят цената на тази политическа олигофрения!
Дано в цената не влиза и евро-разрушаването!


И... Едно разбрах - този път не от книгите, а от преките си житейски наблюдения.
Само немците могат да вървят така сплотено зад шепа международни разбойници.
Не им е за първи път.
Дали не е ген?
Дали този швейцарски афиш е случайност?



п.п.
Сега... да не вземете като разни шарани и паламуди да си помислите, че мразя немците.
Нищо подобно.
 *heart* Муза, но сърце младо неспокойно, разтуптява се и от други жени!
Надявам се, да ми прости!
« Последна редакция: 21 Август, 2012, 09:09:42 от goro »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Жоро,
Пак ли каката ? Кажи, че е била някоя хубава гъркиня, че да се успокоя.  :D
Аз бях написала нещо в другата ти темичка, ама ти каза, че е тюрлю гювеч.


Ще направя връзка с един моите ежедневни наркотици. Това са улични музиканти, някой ги събира, наслагва:

http://youtu.be/Us-TVg40ExM

Правят фондация "Playng for change" за подпомагане на музиканти. Това е "идеалната" цел. На 12.09 правят голям хепънинг в 41 страни, общо 225 градове. Разбира се и с материална цел.
Тук е интересното - разпределението - може би е по-добра статистика, от тези, с официалните данни, защото, освен за музика, става въпрос за пари.

България я няма, и Англия я няма, но Гърция - да. Най-бедната и една от най-богатите страни??? Додовата медиана ли е играла?

http://playingforchangeday.org/

P.S. Освен, да се организираме, да минем през Солун, да заберем Жоро и право при Ели в Атина.  *music*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ще направя връзка с един моите ежедневни наркотици. Това са улични музиканти, някой ги събира, наслагва:


От уличните музиканти този ми е любим, виждал съм го наживо, прави всички звуци само с гласа си :)

Dub FX 10/10/2008 'Love Someone'

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Dub FX 18/04/2009 'Flow' feat. Woodnote

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил

Сега... да не вземете като разни шарани и паламуди да си помислите, че мразя немците.
Нищо подобно.

Ма разбира са! От поста ти лъха любов в най-чист вид и респект към шуабите!
Angela Merkel Song
Ас съм българче.......

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Я, па Анджито даже ми стана симпатична с този клип! Ми тя си е направо свръх-емоционална за германка!  :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Я, па Анджито даже ми стана симпатична с този клип! Ми тя си е направо свръх-емоционална за германка!  :)

'начи си нямаш идея колко са емоционални германките. В нЕкои ситуации!
ма отде да имаш, я?  :D

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Горо, тва да не е пътя към пълното опрощение?
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1515983

....а германките са мноу емоционални и разкрепостени да го наречем..... *drink5*
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
В България всичко е наред, стига лошите кредити да не минат 90%. До тогава сме спокойни.
 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Радващо е, че четейки темата разбирам, че братята-комшии вече са загърбили кризата и пак са хванали цаката на дебелата кака  *girl*

П.П. За паралели между икономиките на България и Гърция да се говори е меко казано "нелепо".

 *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3134 -: 06 Септември, 2012, 03:17:48 »
0
Наближава времето да излезе наяве най-голямото дългово-банково лайно - немското - колкото и дя се опитва да го скрие кака, първо под шапката Гърция, а сега на цяла Европа.
Да е жив и здрав долара.
 *drinks*

http://yanisvaroufakis.eu/2012/09/04/while-awaiting-mr-draghis-6th-september-statement-a-reminder-it-is-the-german-banks-stupid/