Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1227656 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3135 -: 06 Септември, 2012, 17:23:13 »
0
Наближава времето да излезе наяве най-голямото дългово-банково лайно - немското - колкото и дя се опитва да го скрие кака, първо под шапката Гърция, а сега на цяла Европа.
http://yanisvaroufakis.eu/2012/09/04/while-awaiting-mr-draghis-6th-september-statement-a-reminder-it-is-the-german-banks-stupid/

Goro, преди да пускаш вмирисани на ... нещо писания, сигурен ли си, че си добре информиран ?
Преди два дни гледах на "Arte" един потресаващ филм по книгата
"Money and Power: How Goldman Sachs Came to Rule the World"
http://www.amazon.com/Money-Power-Goldman-Sachs-World/dp/038552384X
Прочетете за него тук: http://www.huffingtonpost.com/vivian-norris-de-montaigu/the-omerta-surrounding-go_b_1852253.html
или (ако знаете немски или френски) го вижте тук:
http://videos.arte.tv/fr/videos/goldman-sachs-la-banque-qui-dirige-le-monde--6894428.html


На какво точно ти миришат писанията на Янко Барутлията, Барба?
Визитната му картичка ли ти се струва къса или етичната и страна?


И стига с тия Goldman Sachs!
Не ми е известно европейците да са гласували за тях!
За европейска некадърност става въпрос. И то в двете най-важничещи страни - Германия и Франция!

п.п.
И... Какво става във Франция?
Да не би да излезе прав Ципрас, Оланд да се окаже Оландреу?
Май натам отиват нещата - бившата дружинна ръководителка, лакомията и глупостта да сложат край на-един от най-разумните европейски проекти последните 2000 години и Оланд да подскача отстрани без нищо да прави поради същата лакомия и глупост.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3136 -: 06 Септември, 2012, 18:56:34 »
0
Шшш ... ще ви "поря" - днес е култов празник "Съединението" му шпреха и няма да се карате точно днес ( след 5 часа може )  *yahoo*

П.П. Иначе последната ми статия, драсната набързо, щот' в близките месеци едва ли ще имам време да се правя на писател  *rofl*

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/09/06/bylgariia-2012-2032-nevidima-zaplaha-chast-2.997159

Демек честит празник на всички във форума, който я прочете - т'ва е посланието й и готино изкарване на празника в която и точка на света да сте *girl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3137 -: 06 Септември, 2012, 21:26:19 »
+1
Шшш ... ще ви "поря" - днес е култов празник "Съединението" му шпреха и няма да се карате точно днес ( след 5 часа може )  *yahoo*

П.П. Иначе последната ми статия, драсната набързо, щот' в близките месеци едва ли ще имам време да се правя на писател  *rofl*

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/09/06/bylgariia-2012-2032-nevidima-zaplaha-chast-2.997159

Демек честит празник на всички във форума, който я прочете - т'ва е посланието й и готино изкарване на празника в която и точка на света да сте *girl*


Голям оптимист си драги:

"Целите са ясни: До 10 години България да влезе в топ 10 на Европа, а до 30 години в топ 10 на Света по благополучие и жизнен стандарт спрямо останалите."

Моята дефиниция за оптимизма е следната: Мъж над средната възраст си е приготвил 4 презерватива преди секс. :)
Та и тия цели са доста оптимистични.Икономиката е в колапс,архаично трудово законодателство,96 % от предприятията са микропредприятия, с по човек и малко,на които се падат по двама бюджетника и държавен терор над бизнеса .

 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3138 -: 07 Септември, 2012, 10:20:11 »
0
Шшш ... ще ви "поря" - днес е култов празник "Съединението" му шпреха и няма да се карате точно днес ( след 5 часа може )  *yahoo*

П.П. Иначе последната ми статия, драсната набързо, щот' в близките месеци едва ли ще имам време да се правя на писател  *rofl*

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/09/06/bylgariia-2012-2032-nevidima-zaplaha-chast-2.997159

Демек честит празник на всички във форума, който я прочете - т'ва е посланието й и готино изкарване на празника в която и точка на света да сте *girl*


Голям оптимист си драги:

"Целите са ясни: До 10 години България да влезе в топ 10 на Европа, а до 30 години в топ 10 на Света по благополучие и жизнен стандарт спрямо останалите."

Моята дефиниция за оптимизма е следната: Мъж над средната възраст си е приготвил 4 презерватива преди секс. :)
Та и тия цели са доста оптимистични.Икономиката е в колапс,архаично трудово законодателство,96 % от предприятията са микропредприятия, с по човек и малко,на които се падат по двама бюджетника и държавен терор над бизнеса .


Хихи - не сте ме разбрали, Мосю Фло.

Просто се задава перфектната буря, както беше казал един колега преди време ( Рубини си мисля по памет беше дал такова интервю, може да греша, щот' оглупявам яко вече ).

И нашето "зле" ще е в пъти по-малко от това зле, което ще се стовари от Америка до ЕС.

Да си жив и здрав и след 10 години, ако и Русото е все още живо ще ме разбереш какво съм имал предвид.

П.П. Иначе си прав за оптимистичната ми натура. Т.е. май не познавам по-голям оптимист от мИня.

Имам още 10-20 статии по корекциите за БГ-то в работна фаза и после спирам, че голяма хамалогия и 4 презерватива време са ми по-приятни да ги метна за същото това време, ама на'ште много ме ядосват - т.е. слушат и то веднага, ама 'ноу бачкане да се преправя и макро и микро, а па умориха 'орицата и ся действам яко да се обърне процеса. Ъъ .. една такава страничка "невинна" ми коства по 80-100 страници груб материал и после "кастря", кат' побъркан - хихи

Ай, за Империята, както казва сладко бебе Скити!  *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3139 -: 07 Септември, 2012, 16:11:18 »
0








Да си жив и здрав и след 10 години, ако и Русото е все още живо ще ме разбереш какво съм имал предвид.




 *drinks*Ай  за империята! Иначе "русо гладно нема" казва поговорката,и в личен план може оптимизмът ти да е оправдан.Кой знае,колко са 10 г. за народ ,движен в грешната посока с васален модел на управление през цялото време на  последните 130 г.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3140 -: 07 Септември, 2012, 22:48:55 »
0
...
Goro, преди да пускаш вмирисани на ... нещо писания, сигурен ли си, че си добре информиран ?
...

...
Не неговите, твоите умни писания замърсяваш често с неуместни епитети като "банково лайно" и това дразни отвикнали от балканска реч очи :)
...

Ами!
Някой от двама ни изглежда е забравил българския!

Мен балканският аромат ми харесва! Направо ухае на пролет в сравнение с ароматите идващи от родината на Садо и Мазо и на човеколюбивата и съседка от изток! Творенията на двете в човеколюбието, тук на Балканите от поне 400-500 години не можем да ги стигнем, ако изключим някой и друг османски золум. Пък... и се къпем по-отдавна.
Чувствителните снобски носове може да смутят някое срамежливо селянче от странджанско, ама мене - йок. Аз съм се калявал и по немско и по френско, та и на други места.

По интересно ми е друго: Как един единствен Грас усеща вонята идваща от пъпа на Оупа при толкова много чувствителни носове там? Ей тва не мога и не мога да си обясня, но може да е защото съм тъмен балкански субект.

Сега за филма!
Вече веднъж казах. Стига с тия Goldman Sachs. Нищо ново не казва филма.
Дори да приемем, че те са най-зловещите заговорници, да се твърди, че Goldman Sachs са причината за евро-кризата, а не некадърността на т.н. днешен европейски елит е като да твърдим, че престъпниците са виновни за това, че полицията не ги е хванала.
На некадърността все космите и пречат, обича колективните решения, колективните отговорности и да дава уроци на цели народи - пак колективно. Обединена е от Мадрид до Атина, че и по нататък...
Оландреу се срещна с отявления лъжец Венизелко (в ролята му на представител на гр. народ :)  и трета политическа сила), но с Ципрас - втора политическа сила не можа да се види - пречела му институционалната ангажираност. Същите пумпали и останалите - от Юнкер до оная кака в МВФ.
В деня, в който Самарко прегръщаше Меркел, едно гръцко лайно във Атина, във ролята на икономически министър подписа споразумението със Сименс... Така де! Търговийка да става. Сименс срещу 2-300 млн. ще може пак да взема обществени поръчки в оупа, пък гърците ще платят 2-3млд. Колко са. Бълха ги ухапала!

Докато в оупа е един единствен Грас, пък чувствителните носове не усещат вонята в краката си, но усещат балканските аромати, никаква Европа няма да има. Или ще има, ама само там откъдето зевсовата наложница не си е ходила никога...
Гредата не виждат, в треската се вгледали!

Уф...
Нямаше да пиша в тая тема и за политика!
Жив и здрав!
 *drinks*
Ако съм казал нещо повече, не прощавай!  ;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3141 -: 08 Септември, 2012, 09:33:11 »
0
Ако съм казал нещо повече, не прощавай!  ;)

Ако ставаше думи за аксиоми, формули, теореми - ОК, да поспориме, но за друго да споря с теб - не - предавам се, не мога.
Обаче с Mirandi даже и за теореми не бих спорил - той даже аксиоми може да доказва 
*rofl* http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=13404&highlight=%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BC%D0%B8&page=49  *rofl*


Политическите системи не са прости, но не са и толкова сложни сравнени с културните! И нашият мурджо, ако го бяха бутнали, днес щеше да е размахващ пръст политкомисар, а не обикновен болен...


Та Барба,
Докато ти си наблягал над формулите и цифрите, моя милост - над културните феномени, (нали за да си професионалист - трябва занаята здраво да учиш, да поддържаш ниво) едни не особено чистоплътни и с посредствени възможности хора, са наблягали на кариерата в политическата система...



Край твоя отговор се запитах,
дали един човек, който не се е занимавал и не е учил политика, обществено устройство, история или пък философия, може да открие доказателства, че политическите ни величия или голяма част от тях, са най обикновени плагиати (да не казвам негодници или престъпници), само от наличните, стигащите до обществеността факти... С една дума - дали един човек като тебе, мене, додо, коганев, моите колеги строители и брокери и пр., могат да видят доказателства за некадърността (на-общо казано).


Резюме
Може.
Преди време бях казал, че Германия, в резултат на какината политика ще се бъде изолирана - вола като риел го мятал на гърба си. Политическите хайвани са винаги изненадани, когато се сблъскат с реалността на културните феномени.




Фактите
Оня ден Марко от Драгичево, направи изявление, а преди изявлението в ЕЦБ се проведе гласуване. За случая, не е важно какво е гласувано, нито дали е правилно, а само как са разпределени гласовете.
А те са  - всички - срещу един!
Всички - срещу Германия!



Проблемът
И... ще попита невинният наблюдател - какъв е проблема?
Проблема е, че гласуването беше по един икономически, научен..., технически, така да се каже въпрос, най-общо - каква да бъде паричната политика на ЕЦБ за доброто на всички ни.
1. По един научен, технически или практичен въпрос учените хора разбира се спорят, но не по етнически критерии...
2. Вота обаче бе даден от позициите на етнически и политически интереси!
3. Учени хора? - Ха-ха...

Това Барба е все едно, вие във вашето математическо братство, да гласувате не по математическите критерии, а по това, кой е френец, кой булгарин и кой подъл византиец.
Как ти се струва?


Това са резултатите
от малоумната политика на една недообразована, със съмнителна етика кака  и разбира се - съгласяващите се с нея дребни интересчии и подкокоросващите я не до там дребни интереси! Една кака, която се опита да пробута вместо реален анализ на ситуацията в Европа, един фото-монтаж на който като виновник за проблемите бе определен един малък, работлив и талантлив народ на Балканите.


Ами сега?
Вероятно, ако немците се събудят, на кака ще и се наложи да дава обяснения - как така всички се обърнаха срещу Германия?
По-вероятно е, предвид немския културен феномен - лесно поддаващ се на манипулация от собствените си ментори, дисциплиниран народ, да не се събудят.
Та повече от 70% там си мислят, че хранят Европа, че Европа им е бащиния и могат да казват кой ще влиза или излиза, че едва ли не, земята се върти благодарение на тяхната принципност, честност и работливост. Обществено малоумие???
Във втория случай осъзнаването на фактите - а именно, че не те хранят Европа, а обратно Европа в голяма степен ги субсидира, предвид на провежданите политики - ще бъде трудно и мъчително. (Надявам се, не толкова трудно и мъчително, колкото след двете световни войни)


Вместо заключение
да повторя: политическите хайвани са винаги изненадани, когато се сблъскат с реалността на културните феномени.
Живи ще сме. Ще видим кое ще надделее - разумът или некадърната лакомия!



п.п.
Преди време споделях, че дял в отговорността, част от "вината" имаме и ние.
Коганев ли, ниарвана ли, даже малко ми се поразсърди - вероятно си помисли, че го визирам лично. А аз под "ние" имах предвид разумните, мислещите, етичните хора, хора с някакви позиции.
Живяхме няколко десетилетия сравнително доволно и добре благодарение на сериозните обществени основи поставени от други разумни хора. И някак си, възпитани във толерантност и склонни към прощаване - не обръщахме внимание или прощавахме, на напредващата по обществената стълба, със зъби, нокти, лакти и мимикрия, площадна некадърност. А и време много нямахме - трябваше да учим формули, културни феномени, икономически теории или пари да праИм...  ;)
Констатирам - нямам и не вменявам чувство на вина.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3142 -: 08 Септември, 2012, 10:44:29 »
0
Мисля, че веднъж Начев ме запита защо винаги съм склонна да влизам в полемики с хора, които правят груби и авторитарни изказвания. Даже и допусна, че вероятно тези хора имат твърде голям авторитет, който ме респектира.?

 Не! Трудно се респектирам. Да не кажа, въобще. Правя го, защото смятам, че трябва и съм длъжна по някакъв начин да се разправя с войнстващата посредственост. На всяка цена! Тази посредственост в един бъдещ момент, ако й дадеш власт, няма да ти прости. Това се е случвало в моя род преди години и този урок няма да забравя.

Горо, германците масово не си мислят тези неща, които лансираш във форума – че хранят Европа, благодарение на тяхната работливост, дисциплина, принципност и честност. Повечето нищо не си мислят. Предимно битовизми в кратките моменти, когато не са на работа. Урбанизацията започва да излиза извън управляваните рамки и това води до отчуждението на хората. Но хората са си хора. Прости, умни, образовани, работници - имат мечти за един сносен живот. А той в повечето случаи им убягва...Включиително и на германците.

Говориш тук за сблъсък между разума и некадърната лакомия. Твърдиш, че некадърните политици ще се сблъскат с „реалността на културните феномени”.
Ей, това ми обясни – как си го представяш този културен феномен? Казваш, че имало разумни политици, които са поставили добра обществена основа да живеят много етноси и култури в едно, но в един момент после дошли „злите”, които рано или късно ще си платят, заради алчността и лакомията си.
По мое мнение, ( не се връзвай да ми противоречиш, няма смисъл), това е самозаблуда. Макар че, ако излезеш прав, би трябвало всички да сме доволни.... ;)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3143 -: 08 Септември, 2012, 11:38:41 »
0
Ето сега ти ми казваш какво си мислят германците!

Аз ползвам  социологически проучвания, цитирани в медиите, в които макар и не така грубо, над 70% от германците считат, че едва ли не хранят гърците и искат да бъдат отлюспени от еврозоната! (ще речеш, че им е бащиния!)
По тази логика, те несъмнено хранят и останалите закъсали страни, независимо дали го казват!
Нещо повече, ако германците мислеха нещо по различно от това, логично, политици ала шойбле твърдящи до вчера, че наливали пари в каца без дъно, отдавна трябваше да бъдат пратени в пенсия от самите тях.


Разбира се, ако тези социологически извадки не са верни и не са представителни - е възможно да съм в грешка,
както и съм далеч от мисълта, че обикновения германец прави такива "сложни" разсъждения

Твоите твърдения на какво се базират?


п.п.
Имало е и продължава да има разумни политици. И днес. Ако в системата нямаше разумни хора, отдавна  да беше доведена до пълен колапс. Която и система да вземеш.  Един лек автомобил (най-прост пример за система) каран от глупак не след дълго престава да бъде лек автомобил.

Културен феномен - бях сложил една бележка в началото че ако бившите ми колеги прочетат как ползвам някои понятия ще се смеят. после я махнах. разбирай го както искаш. контекста ми сам по себе си е ясен.

п.п.
Уф, сега видях, че ти схващаш понятието като нещо само положително. Няма такова нещо. Културен феномен е България. Културен феномен е Германия. Културен феномен са марсианците. Културен феномен имаш навсякъде където имаш общност диференцирана по някакви показатели от заобикалящия свят. Когато не боравиш (или манипулираш) както трябва с една такава общност е почти невъзможно да се предвиди как тя ще реагира.
Примерно:
Политиката на кака формира определени представи във общността на немците. Именно политиката на кака, а не нещо друго - например реалността в Гърция или реалността на марс. Имайки предвид културния феномен на немците - т.е. вземайки под особено внимание онези характеристики, които най-много ги отличават от другите народи аз не чакам нищо положително!
Кака, поне така ми се струва, започва да се осъзнава и вероятно много и се ще да не беше правила изцепките на които тя даде тон! Но това автоматично би я изправило срещу културния феномен на избирателите, формиран не само от нея, но далеч преди нея.
"Значи си ни лъгала, а!" би трябвало, според мен, да е реакцията на немеца.
Та кака в момента е в задънена улица.

2ри пример
испанци и италианци въобще няма да се хванат на какината манипулация. както и не се хванаха. в голяма степен същото важи за французи и англичани. затова при тях политиката е по-лесно да се смени.
затова Франция в момента е в противниковия на немците лагер, а не защото дойде на власт  Оланд. Обратното - Оланд дойде на власт, защото здравия усет на французите отказа да слуша повече мантрите на палячото.
« Последна редакция: 08 Септември, 2012, 12:04:48 от goro »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3144 -: 08 Септември, 2012, 11:59:54 »
0
Горо, без да искам, май те засегнах. Не ставаше дума за войнстващата посредственост. Защото ти не си такъв. Нито си посредствен, нито си войнстваш. Гледам, че си запалил мотореткага. Нещо като рокер?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3145 -: 08 Септември, 2012, 12:05:46 »
0
По същество. На мои лични впечатления от средния и беден германец. Разбира се, пропагандата играе страшна роля при формиране на общественото мнение. Достъп до Шойбле нямам. Но всъщност тази върхушка формира политиката на Германия.

Така или иначе, не разбрах за този културен феномен. Нещо, казваш, в контекста. Имам някаква представа, но съм убедена, че тази представа няма как да противодейства на политическата лакомия.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3146 -: 08 Септември, 2012, 12:13:02 »
0
Сега, на всичкото отгоре, поправяш постинга си. То и без друго ми е трудно да следя линията, защото непрекъснато през 5 -10 минути някой идва да ме отвлича в неговата посока...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3147 -: 08 Септември, 2012, 12:13:28 »
0
Горо, без да искам, май те засегнах. Не ставаше дума за войнстващата посредственост. Защото ти не си такъв. Нито си посредствен, нито си войнстваш. Гледам, че си запалил мотореткага. Нещо като рокер?
Не си ме засегнала.
Допълних си поста, заради тебе.
Ако беше някое говедо, въобще нямаше да се занимавам, ама недей да блееш и ти наизуст, защото ще те ухапя!
 *heart*

не стеснявай понятието култура и от там културен феномен.
включва всичко - от обичаите и нравите на една общност - до техническите и умения и изкуството. наблягам на феномен - т.е. на онези обичаи нрави технически умения които отличават една общност от друга. иначе щях да използвам понятието култура


айде.
нямам работа повече в тая тема
да ходим да се любим оттатък
по интересно е
 :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3148 -: 08 Септември, 2012, 14:10:56 »
0
..........................
Това са резултатите
от малоумната политика на една недообразована, със съмнителна етика кака  и разбира се - съгласяващите се с нея дребни интересчии и подкокоросващите я не до там дребни интереси! Една кака, която се опита да пробута вместо реален анализ на ситуацията в Европа, един фото-монтаж на който като виновник за проблемите бе определен един малък, работлив и талантлив народ на Балканите.
..................


Констатирам - нямам и не вменявам чувство на вина.


Ъъ ... Жорко,

не ме коментирай, браточка. Видях ти "познанията" по история вече и ти казах какъв си, ако си решил да се правиш на такъв няма проблем - твой проблем си е:
---------------------------------------------------------------------
"   3) Greeks are found to have a substantial relatedness to sub-Saharan (Ethiopian) people, which separate them from other Mediterranean groups. Both Greeks and Ethiopians share quasi-specific DRB1 alleles, such as *0305, *0307, *0411, *0413, *0416, *0417, *0420, *1110, *1112, *1304 and *1310. Genetic distances are closer between Greeks and Ethiopian/sub-Saharan groups than to any other Mediterranean group and finally Greeks cluster with Ethiopians/sub-Saharans in both neighbour joining dendrograms and correspondence analyses. The time period when these relationships might have occurred was ancient but uncertain and might be related to the displacement of Egyptian-Ethiopian people living in pharaonic Egypt."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11260506
-------------------------------
Какво общо имаш с Балканите и тия патоси, дет' все се опитваш да вкарваш? И предния път кат' се напъна ти го казах, че африкански етиопец и си пришълец тук на Балканите. Твоя воля какъв си си избрал да бъдеш.

-------------------------------
Барби съм го изместил и него в лЕво, след като му видях познанията по "академичен" и-нет и то е ясно, че ще му е "академична" и матИматика, дет' е учил, ама да си лайка там на воля. И чалъма как се вади цяла теза от контекст е ясен - но той бил вече възпитано "франсе". Ъъ .. извинявам се, че си чукнах лъжичката в чашата, докато си бъркам чая  *rofl*

Модератор да се заяжда с юзерите си, дет' му развиват темите си е "постижение" и затова съм ви оставил да си "движите" нещата, щом сте "спецове".

П.П. Жорка, нужда от превод имаш ли по статията и само не ме изкарвай, че съм подкупил и хамериканците да пишат такива неща  *girl*
------------------------------------------------
Ай, за Империята на тия, дет' все още се чувстват българи, че от вчерашни "гърчета" и "франкофони" нещо взе да ми става досадно, щот' си ударили по една боя набързо  *drinks*
« Последна редакция: 08 Септември, 2012, 14:32:17 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3149 -: 08 Септември, 2012, 14:16:52 »
0
Ъъ .. забравих да вметна не ме коментирайте аз какъв съм, че ще стане панаир-а кат' с Додича. Т.е. този ник ми е на юридическо лице и не позволявам някой да си храца отгоре.

Оборвайте фактите ми с аргументи и без лични разбори, че няма как да стане. Щот' и Барби скочи срещу баМкерите, ама си позволява същото към Русото.

Нещо двоен стандарт ли забелязвам, че не мо'а се сетя, кат' юнакът дет' бил "Балканец" За умел крадец на наша история може да му го призная - за друго НЕ се сещам ( ъъ .. смигам )  *girl*

Разговаря се с хора, с които има какво да си кажеш и като чуеш/изслушаш даден довод, сравниш го с твоите познания по дадена материя, провериш и ако си сбъркал му благодариш, че ти е поправил пропуските в определена сфера.

Доводи досега не чух, по нищо от това, което съм написал. Селенията си е доживотна, дори и някой да живее в Манхатън или Бевърли Хилс, или в Монако.
« Последна редакция: 08 Септември, 2012, 14:36:01 от marandi »