Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229000 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3165 -: 29 Септември, 2012, 08:26:08 »
0
По повод средния човек като ум и способности, ще напиша, че няма как всички хора да са  сравнително равни като възможности, защото те, освен физически, имат твърде различни умствени заложби. А както знаеш, развитието на технологиите не я правят щангистите, ( дори и с половината резултати от световните рекорди),  а хората, които са отдали живота си на науката, че дори и на изкуствата.

Това, което заслужава внимание, е единната банкова система в Европа, за която правиш прогнозата, че Германия ще е неин глаавен противник. Интересна теза. Само си задавам въпроса, кой ли ще пита Германия, ако се прецени, че единната банкова система ев полза на всички европейски страни?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3166 -: 29 Септември, 2012, 11:28:20 »
0
Горо, приеми приятелския ми поздрав и адмирации за тежката и неблагодарна задача по събуждането ан този форум, с която си се нагърбил.
Правя веднага една уговорка, че каквото и да кажа по-надолу, то не бива да се разбира като опит за подхващане отново на стария ни "спор" и опониране по същество на тезите ти, а само и единствено като съзидателно сътрудничество по изпълнение на твоята отговорна мисия.

Историята се повтаряла като фарс!
Цитат
Deutschland versteht sich nicht mehr als Teil der EU, sondern als eine eigenständige Mittelmacht, auf Augenhöhe mit den Amerikanern, Russen und Chinesen, ohne dass lästige europäische Kleinstaaten dazwischenfunken.
Warum schon die deutsche Einheit ein Fehler war


Нека да отбележим, че това все пак е едно полуофициално мнение на един неименован германски депутат, изказано в някакъв разговор преди неизяснен брой години, когато страната се управляваше (със скърцане на зъби, стискане на устни и дълбоко дишане  и от двете страни) от една голяма коалиция. И нещата въпреки това вървяха и в европейски и извън това план.
Опитвам се да си представя подобна картинка по нашите ширини, червени и черни се прегърнали и работят заедно за доброто на Родината.  Опредметявайки подобни разсъждения с лица от гръцката политическа действителност, усещам позиви на задушаване. Не съм сигурен дали от гадене или от смях.
Преди това тествах същото и с Бг политиците. Горе-долу същото беше, но определено ставаше дума за гадене.
За протокола. Опит за превод на спорния текст.
"Германия вече не гледа на себе си като на член на ЕС, а като на една самостоятелна средна сила от световен мащаб, която мери ръст с американци, руснаци и кинайци, без пречкането и досадните мрънканици на малки европейски държави."
Този, който го е казал, по-скоро е искал да демонстрира, че е някакъв много важен човек, който е замесен в някакви отговорни действия. Самочества се, другият вариант е, че не е с всичкия си.
А в статията иде реч за съвсем други неща.
Старата Бундесрепублика последно плати 2 трилиона Евро за немското обединение. И продължава да плаща.
2 000 000 000 000
3 900 000 000 000 ДМ.
Резултатите и от двете страни продължават да се гледат като съмнителни. И как няма да са съмнителни като в тях нямаше нищо пазарно и здраво. Просто нещата се сложиха исторически така, че трабваше да ги извадят и да ги платят и доколкото ставаше дума за тяхната си страна, естествено условия не можеха да се поставят.

Само за миг си представете, че тази сума стои сега заделена някъде и германците имат "свободата" да кажат. Братя европейци, има тука при нас едни пари, а при вас има едни проблеми, какво ще кажете за едно предложение, да седнем на масата и да оправим нещата, но при това да пипнем малко и правилата на играта.
Банковият съюз охотно щеше да е вътре, естествено.

Цитат
Немският вол, докато риел и хвърлял на гърба си, като всеки вол изглупял. Затова не може да забележи, че Германия отдавна няма важността, която имаше за американските стратегически интереси, че Гърция вече е по важен партньор не само за американците, но дори и за руси и китайци. Не случайно е военното и сближаване и обвързване с Израел.

Не знам, за какво говориш.
Дай повече информация.
Ама не забравяй, че всеки си гледа интереса и опитва да използва другия, особено ако в момента му изнася.
Намесването на Израел не е удачно.


Цитат
Един по един излизат фактите разигравали се зад сцената на немското лайноводство в Оупа.

Още за първия меморандум лошият МВФ предлага гръцката програма да бъде с 3% лихва, времето за изпълнение 5 години и дългът да бъде на момента подстриган с 30% (което би го свело до около 70% и направило възможен за обслужване)
Добрата и човеколюбива Германия, стожерката на корумпирането на политическите системи в малките евро-държави налага 5% лихви и тригодишна варварска програма. За подстригване на дълга - дори не дава да се чуе.

Това в обищи линии е познато, прескачаме го.
Ние събуждаме форума, не водим провокативни спорове, я!


Цитат
Развръзката бавно приближава.

Италия, Испания, Португалия са залети от протести.
От следващата седмица е почти сигурно, че ще бъде парализирана Гърция.

 Тук имам приятелско, ама много настоятелно предложение.
Развръзката идела! Добре, но размисли за кого?


Какво ще прави Германия?


Цитат
Защо пиша всичко това?

Ми... да съживим малко форума.
И... защото е български форум и е време умните българи, като моя приятел Начев, да се светнат, кой налага безумните генерални политики в България.
Един пример.
В България облагат с данък общ доход от първия лев и цървулковците! Българите бяха накарани да повярват, че плоската като гладко сиво вещество политика е справедлива политика!
В Гърция, подобно нещо не би минало, но след като 2 години облъчваха народо-населението, как свободните професии били най-големите укривачи на данъци, сега се канят да ги обложат с 30% данък от първото евро.
След систематичното унищожаване на трудовото законодателство единствените привилегировани ще остават корпорациите.
Все пак, не съм сигурен, че ще мине. По скоро, след глупака Попандреев, който твърди, че като спечелят повече като се облагат по-ниско комарджиите ще отворят нови работни места, Самарко ще се окаже следващият глупак.

И понеже нашият форум е от изключително умни и надарени участници, само аз съм среден човек и някъде под средното, да споделя едно наблюдение.
Въпреки, че съм под средното и не в младежка възраст, все още, почти във всички спортни дисциплини, които съм пробвал покривам световните рекорди поне наполовина.
И с моя среден ум се чудя. Защо след като Бог или Дървин ни е създал толкова еднакви, печелим толкова различно? (Ако във форума има хора надарени поне 10тина пъти повече, надявам се да отговорят)

Адмирации за усилията!
Честно.

Цитат
Аз си имам мой отговор. Прост. Където няма държава - няма пазар!

Много фундаментална теза. Само това заслужава още няколкостотин страници форумни прения. Има опасност  *blush* да се включа в твоя отбор, но се въздържам, че няма да е здравословно за форума.
А ние сега не спорим, нали?!
Правим изкуствено дишане.




goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3167 -: 29 Септември, 2012, 23:24:14 »
0
...
А ние сега не спорим, нали?!
Правим изкуствено дишане.
Разбира се, че не спорим!
Смятам, че колкото повече минава времето по малко ще спорим.
Но да те питам нещо.
На кого ги плати тези
3 900 000 000 000 ДМ
старата Бундесбанг?  :D
На бездомните източно-германци и неуредената им държава?

п.п.
Понякога изкуственото дишане не помага.
Неинституциализиран форумът е обречен, освен ако Додо не стане институция, но ще му се наложи да пише далеч повече.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3168 -: 30 Септември, 2012, 02:18:52 »
0
Това като трима полупияни да родят баналното "кога ши праим нова партия". Сега остава и marandi да дойде да се изока как "проектът" струвал незнам си колко хиляди  *rofl*

Който пише - пише, който не ще, не пише. Писането е досадно, т.е. по подразбиране трябва да има 0 мнения на ден.

*drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3169 -: 30 Септември, 2012, 11:51:31 »
0
Това като трима полупияни да родят баналното "кога ши праим нова партия".

*drink6*

С риск да допълня бройката за "партия" ще драсна два реда за нещо ,което не ми е ясно! *drink1*
Не ми е ясна приватизаторската логика на гръцката държава да извади на тезгяха за приватизиране държавната компания за хазарт ,която има годишна печалба от 120 млн.Златна кокошка както се вика.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3170 -: 30 Септември, 2012, 13:33:29 »
0
...
А ние сега не спорим, нали?!
Правим изкуствено дишане.
Разбира се, че не спорим!
Смятам, че колкото повече минава времето по малко ще спорим.
Но да те питам нещо.
На кого ги плати тези
3 900 000 000 000 ДМ
старата Бундесбанг?  :D
На бездомните източно-германци и неуредената им държава?

п.п.
Понякога изкуственото дишане не помага.
Неинституциализиран форумът е обречен, освен ако Додо не стане институция, но ще му се наложи да пише далеч повече.
Сега, поред! И кратко.
Не съм сигурен за мотивите ти да намесваш и Бундесбанката. Но, не питам !
В един момент това става една държава и на тези територии започва да важи един закон, какъвто е в момента. Много неща трябва да се преправят, преработят незабавно. Под страх от санкция от страна на същия този закон, ако не се случи. Армия специалисти заминаха поетапно и още веднага там. Заплатите си им вървяха на обичайно работно място, в "ГДР" взимаха още пари на друго основание.
Това задължително налага да се направят спешни разходи. Основно директни трансфери от бюджета.
Други ГДР-ейски дадености, макар и не незаконни формално, са социално, пък и човешки нетърпими. Пак разходи.
Аз знам накъде биеш. Кой е топнал най-дълбоко гагата. Ех, да има някой сега да извади едно материалче за Сименс! Щи си розлииш ожт кеф, нали! Почти съм сигурен, че ако аз и ти видим един подробен анализ за изразходването на тези пари, няма да ни хареса и на двамата, няма д ахареса и на германците и на всеки неизкушен човек. Такъв е животът, приятелю.
Все едно да питаме за военния бюджет на САЩ. Ти знаеш ли колко се връзва един литър гориво, което се зарежда в резервоарите на ам. техника в Ирак и Афганистан.
Не ти и трябва!
Нещичко е стигнало и до бездомните.

Какво точно значи институционализиран форум ?  Просто въпрос!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3171 -: 30 Септември, 2012, 13:39:00 »
0
Не ми е ясна приватизаторската логика на гръцката държава да извади на тезгяха за приватизиране държавната компания за хазарт ,която има годишна печалба от 120 млн.Златна кокошка както се вика.

А... как да не ти е ясна?
Същата като продажбата на тотото или регионалните електро-разпределителни дружества.
На... ей тоя хубостник и бивш евродУпетат, един от бащите на гръцката приватизация, с германския си гаулайтер.
В глупостта си надминава и кака!

http://www.zougla.gr/Image.ashx?fid=655423&w=400&h=300&q=80
Що мислиш гърците го разкрасиха преди известно време

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQfaFJmpvlIc7UoQkH3rG2XTwjxmgnaSUhzrvODiTDYoZrYynBxzg
Тоя път едва ли ще мине само с разкрасяване

И понеже стана дума:
Каква е логиката народа да избира мърши, които твърдят, че като управляващи щели да контролират и събират данъци по лесно от една частна компания, отколкото от същата компания ако остане държавна.

п.п.
Начев, понеже ми отговаряш със заобикалки, да ти го кажа без.
Едни германци бръкнаха в общия германски джоб и прехвърлиха разни суми в частния си!
Сега се опитват да направят същото с гръцкия!
Точка.
« Последна редакция: 30 Септември, 2012, 17:13:48 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3172 -: 30 Септември, 2012, 14:21:33 »
0
...
Какво точно значи институционализиран форум ?  Просто въпрос!

Този форум възникна като реакция на цензурата и инициативата на един почтен (поне така ми се струва) мъж.

Институциализиран форум най-общо означава форум, който не зависи от прищевките на когото и да е - по настоящем и в нашия случай на Додо.

Това разбира се изискваше 10-20 човека, а може би и по-малко да излязат от анонимност, да създадат правила, регламент за финансирането му и пр...
С една дума - да поемат някакви етични и финансови ангажименти и да поработят на полза роду.
Мисля, че ги имаше тези хора, но може и да греша.

Разбира се, едно такова начинание е трудно, но не обречено.

Додо, с цялата ми симпатия към него, реши и го направи додорница.
Той би могъл един ден да го институциализира "а ла Додо", залагайки на собствената си почтеност и сигурно биха се намерили хора които да го подкрепят - в т.ч. и аз. (Това изисква най-малкото той да излезе от анонимност)
Но по-скоро ми се струва, че един ден ще му писне и ще го зареже.

Към това трябва да се отбележи и, че докато форума е без правила и тотално анонимен, не би могъл да има обществен ефект.
Най многото да се превърне в клюкарница в която някой си анонимен се оплаква от някоя си, че не му е платила наема излагайки не само нейните данни, но и данните на синовете и! Демек - да се превърне и в омаскарителница!

От тук насетне, би следвало да ти са станали ясни моите днешни предпочитания към готварството и рецептите за отслабване...  ;)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3173 -: 30 Септември, 2012, 20:28:02 »
0
Този форум възникна като реакция на цензурата и инициативата на един почтен (поне така ми се струва) мъж.
Съгласен с първата част.
По отношение на "инициативата на един почтен мъж " няма да се изкажа. Не изразявам несъгласие. По своему искам да кажа, че около тръгването на този форум имаше някаква трескавост, възбуденост, хаотичност, които леко надхвърлиха представите ми. Аз ен съм тук за да си налагам представите и по тази причина в онзи момент предпочетох да бъде относително пасивен. Исках да видя, че нещата ще се докарат до един окончателен, приемлив вид и тогава да реша: участвам или неучаствам.
Участвам.

Цитат
Институциализиран форум най-общо означава форум, който не зависи от прищевките на когото и да е - по настоящем и в нашия случай на Додо.
ще цитирам скорошно твое мнение: Без държава няма пазар!
Адаптирано към форума, една подобна теза може да приеме следната примерна форма: Един анонимен форум, съществуващ в реалиите н а  Бг от началото на този век, не може да съществува без правила (някакви), прилагани от  всеотдайни, мотивирани, културни  люде, заемащи някакви "постове".

Имам спомен за някакви възражения от теб към Додо. Може да е имало и други възражения към други постове. Вероятно е имало и някаква споделена конкретика, но убий ме, не мога да свържа и да обясня нищо смислено за тези търкания. Кой и какво е сторил?!
Оплакванията ми към Додо и Скътъра са  "НУЛА".
А ...... ТАМ едно време се вършеше  неприемливо насилие, имаше користна арогантност. И въпреки всичко имаше и има интересни човеци.

Цитат
Това разбира се изискваше 10-20 човека, а може би и по-малко да излязат от анонимност, да създадат правила, регламент за финансирането му и пр...
С една дума - да поемат някакви етични и финансови ангажименти и да поработят на полза роду.
Мисля, че ги имаше тези хора, но може и да греша.

Разбира се, едно такова начинание е трудно, но не обречено.

Додо, с цялата ми симпатия към него, реши и го направи додорница.
Той би могъл един ден да го институциализира "а ла Додо", залагайки на собствената си почтеност и сигурно биха се намерили хора които да го подкрепят - в т.ч. и аз. (Това изисква най-малкото той да излезе от анонимност)
Но по-скоро ми се струва, че един ден ще му писне и ще го зареже.

Към това трябва да се отбележи и, че докато форума е без правила и тотално анонимен, не би могъл да има обществен ефект.
Приятелски ще споделя, че малко съм изненадан от очакванията и стремленията ти.
В никакъв случай аз (примерно) не възнамерявам по този начин да участвам в нещо, което има сериозна амбиция да възпроизведе някакви обществени ефекти. Да "защитава "
възгледите си, да влиза в дебат с други субекти - анонимни, неправителствени или някакви власти, които по естествен начин имат отношение и задължение към "обществените ефекти".
Тук може да има недоразумение, може да има и сериозна разминавка.
Просто не знам, какъв е случаят.


Цитат
Най многото да се превърне в клюкарница в която някой си анонимен се оплаква от някоя си, че не му е платила наема излагайки не само нейните данни, но и данните на синовете и! Демек - да се превърне и в омаскарителница!
Продължавам да мисля, че действане в условия на анонимност, изисква по-голямо усилие и дисциплина,  за да запазиш добрия тон и някакво прилично равнище.
Аз старателно и съзнателно полагам труд в тази посока.  Може да се харесва, може и не. Аз не се бъркам в чуждите предпочитания, не искам и на мен да ми се бъркат.
Как да ти кажа, при определени условия и/или определени натрупвания, всяко живо (човешко) същество (ако няма ярко изразени асоциални отклонения)   оставайки притихнало само със себе си, няма начин да не изживее дълбоко интимното изживяване, което помага да се сложи чертата при мярата: какво мога да си позволя да причиня на останалите.
Абе, да го ... , не е чак толкова  сложно и трудно!
Ние тук нищо не делим.
Нищо не си дължим.
Е, може би дължим на Додо (или  някому другиму) скромна лепта, че за да ни осигури място за писане, плаща хостинг, или каквото и да му се казва там.


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3174 -: 30 Септември, 2012, 21:51:49 »
0
...
Приятелски ще споделя, че малко съм изненадан от очакванията и стремленията ти.
В никакъв случай аз (примерно) не възнамерявам по този начин да участвам в нещо, което има сериозна амбиция да възпроизведе някакви обществени ефекти.
...

Вероятно си прав, стига под сериозна амбиция да не разбираш голяма амбиция.
И вероятно съм прав, когато съм те обвинявал в конформизъм. Мисля, че рано или късно, всеки човек, освен че трябва да има свободата, е длъжен и да изрази позицията си публично*. Какъв ще е и дали ще има обществен ефект е... друга бира.

Не е въпрос на амбиция - ако беше така вероятно бихме търсили политическа кариера. А на житейска позиция - колкото и да я отричаме - тя винаги присъства, дори и в твоите постове. Без нея нещата се обезпредметяват или стигат до оня, може би верен, а може би заблуждаващ аргумент на Муза, че днешното ни битие е такова, че социалните ни контакти са по-малко от необходимото и това е един компенсаторен механизъм.
Бих я допълнил - като всеки компенсаторен механизъм - непълноценен. Непълноценен като нашата форумна/телефонна лИбоф. Лично за мен, като изключим словоплетството, защото бях "забравил" как се пише дори елементарно изложение, все по малко смислен.

И тук един вариант на въпроса на Барбата е абсолютно резонен. Тогава, защо пък да не е FaceBook или LinkedIn?

Не съм компетентен да отговоря точно на въпроса на Барбата. Но пък имам въпрос към него.
Тези дни четох, че две самолетостроителни компании държат 90% от световния пазар. Твърде много концентрирана власт, макар и само в един аспект на битието ни. А всяка концентрация на власт е опасна.
Концентрацията на власт в собствениците на социалните мрежи ми се вижда далеч по-опасна от концентрацията на власт в който и да е клон на реалния бизнес.
Може да не съм прав и да ми се привиждат несъществуващи чудовища?

Може би, именно заради това, по неведомите пътища на живота, възниква един отделен форум, а не група във FaceBook или LinkedIn?

Хрумна ми също, че оттеглянето също е опит да бутнеш една обречена работа напред.


----------------
* Перикъл дори задължил атиняните да участват в публичните дебати, под заплахата да загубят гражданството си - т.е. в голяма степен свободата си.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3175 -: 01 Октомври, 2012, 10:25:46 »
0
Вероятно си прав, стига под сериозна амбиция да не разбираш голяма амбиция.
Боже, Горо, до къде я докарахме! Да "спорим" за отсенките на  "голямо или сериозно".
То, в едно семейство, когато нещата не вървят, дори и думите "Обичам те", беля правят.


Цитат
И вероятно съм прав, когато съм те обвинявал в конформизъм. Мисля, че рано или късно, всеки човек, освен че трябва да има свободата, е длъжен и да изрази позицията си публично*. Какъв ще е и дали ще има обществен ефект е... друга бира.
А аз така се надявах да е поне още само едно подозрение.
Пък то било обвинение. ;D
Лошо няма, това е нормално. И подозренията, които всички имаме, че и обвиненията. Такъв е животът.
Не ти връзвам кусур.
Както нямам и никакви притеснения за себе си, че съм човек без обществена позиция и неизразяващ позиции.
Пък и дори да съм, минало ми е времето да се притеснявам за тези неща.


Компенсаторен или допълващ? Добър или лош? Думи.
Аз, когато имам нет до мен, предпочитам до хвърля поглед тук. Като видя участие на жив човек, драго ми е.

Цитат
И тук един вариант на въпроса на Барбата е абсолютно резонен. Тогава, защо пък да не е FaceBook или LinkedIn?
Аз не мисля, че искам да коментирам чужди и напълно суверенни мнения за резонност.
Искам да ти кажа моето.
FaceBook или LinkedIn - категорично "Не".

Цитат
Не съм компетентен да отговоря точно на въпроса на Барбата. Но пък имам въпрос към него.
Тези дни четох, че две самолетостроителни компании държат 90% от световния пазар. Твърде много концентрирана власт, макар и само в един аспект на битието ни. А всяка концентрация на власт е опасна.
Концентрацията на власт в собствениците на социалните мрежи ми се вижда далеч по-опасна от концентрацията на власт в който и да е клон на реалния бизнес.
Може да не съм прав и да ми се привиждат несъществуващи чудовища?
Размисилите могат да продължат още много по-дълбоко в тази посока.

Цитат
Хрумна ми също, че оттеглянето също е опит да бутнеш една обречена работа напред.
Да искаш да бутнеш работата напред и да се оттеглиш, това го разбирам.
Ама да мислиш, че работата е обречена и да се оттеглиш с мотив, че я буташ - това по-скоро не.


----------------
Цитат
* Перикъл дори задължил атиняните да участват в публичните дебати, под заплахата да загубят гражданството си - т.е. в голяма степен свободата си.
Ами той Перикъл е бил някакъв там управник и според традицията е син на управник и внук на управник и т.н.
А управниците в онези времена сигурно вече са знаели, че е добре да държиш приятелите си близо, а враговете още по-близо. Та, добър начин е намерил човекът, да знае как да ги подреди.

Иначе, относно идеята ти за "институционализирането". Подкупваща, но житейски нереалистична. Мисля, че не бих участвал.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3176 -: 01 Октомври, 2012, 10:44:46 »
0
...стигат до оня, може би верен, а може би заблуждаващ аргумент на Муза, че днешното ни битие е такова, че социалните ни контакти са по-малко от необходимото и това е един компенсаторен механизъм.
Бих я допълнил - като всеки компенсаторен механизъм - непълноценен.

Аз не смятам, че е така. На мен социалните ми контакти са твърде много. Но са непълноценни. Правя всичко възможно да ги избягвам. Държа се твърде възпитано, поздравявам учтиво, но когато се стигне до покана за тяхното задълбочаване, отговарям едносрично и почти насила. Извинявам се с твърде голяма заетост. Това хората го усещат. Смятат ме за надута, а просто не разбират, че не желая контакт с тях. За да го пожелая, трябва да ми е интересно.

Ето тук, в този форум намерих интересните хора. За мен това не е компенсаторен механизъм. Напротив. Точно обратното. Това е моята реалия. Тук се чувствам добре.

Както виждам, колкото хора, толкова – мнения...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3177 -: 01 Октомври, 2012, 20:36:40 »
0
...стигат до оня, може би верен, а може би заблуждаващ аргумент на Муза, че днешното ни битие е такова, че социалните ни контакти са по-малко от необходимото и това е един компенсаторен механизъм.
Бих я допълнил - като всеки компенсаторен механизъм - непълноценен.

Аз не смятам, че е така. На мен социалните ми контакти са твърде много. Но са непълноценни. Правя всичко възможно да ги избягвам. Държа се твърде възпитано, поздравявам учтиво, но когато се стигне до покана за тяхното задълбочаване, отговарям едносрично и почти насила. Извинявам се с твърде голяма заетост. Това хората го усещат. Смятат ме за надута, а просто не разбират, че не желая контакт с тях. За да го пожелая, трябва да ми е интересно.

Ето тук, в този форум намерих интересните хора. За мен това не е компенсаторен механизъм. Напротив. Точно обратното. Това е моята реалия. Тук се чувствам добре.

Както виждам, колкото хора, толкова – мнения...
Пак си се объркала!
Но да те целуна поне веднъж, за да не умреш от скука с толкова много интересни хора днес!
 :-*  *heart*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3178 -: 01 Октомври, 2012, 20:57:27 »
0


Ето тук, в този форум намерих интересните хора.........Тук се чувствам добре.

Както виждам, колкото хора, толкова – мнения...
Ами ....предполагам това е формулата да се институциализира форума по естествен път.Когато интересните хора споделят интересни неща и когато някои от тях(нещата ) започнат да се цитират из нета къде ли не.Тогава ще има и обществена тежест тъй да се каже,ако такава е целта разбира се!Само дето егото тука е по-голямо и диалогичността най-често  спъната от непреодолимото желание за налагане на мнение от последна инстанция.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3179 -: 01 Октомври, 2012, 21:28:37 »
0
Фло, така и не ми стана ясно понятието „институциализиране на форума”.  *drinks* И откровено казано, (така както ги усещам нещата, защото не съм напълно сигурна, че правилно ги преценявам) , нямам никакви амбиции за това.

Аз просто обяснявах собствените си усещания. Нямам претенции интересните неща да се цитират нейде в нета, а още повече – това да придобива обществена тежест.

Твърде се различавам от общоприетата среда. Въобще, трябва да съм напълно ненормална, ако дори някъде в мечтите си, пожелая моите усещания  да бъдат пример за подражание, за цитиране, за тон в живота някому!

Може и егото ми да е голямо. Но не смятам, че съм пречела на диалогичността.

Просто не понасям неаргументирани послания. Склонна съм да се съглася с всяка идиотия, стига да е добре аргументирана. Та в тази връзка, интересните хора са си чешити. За да проникнеш по-надълбоко в душевността им, е необходимо да правиш компромиси със себе си. Не смятам, че е голяма загуба.
Нали се учим? *drink1*