Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213041 пъти)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3270 -: 09 Октомври, 2012, 17:40:38 »
0
Да, налага се да се доизясня.  :) ( Все си мисля, че хората по презумпция  разполагат с моята информация. А то не винаги е така.)
Става дума за пренос на монополно положение.

При БТК , изискване бе да не се допуска издаването на лиценз  за 4-ти GSM оператор в срок от 10 години. (После дружно ревахме цялото българско население от липсата на конкурениция, че даже и от сключването на картел между трите, който не беше доказан...)

Междувременно държавата загуби пари от нелиценцирането на 4-ти оператор, липса на данъци и такси в бюджета, липса на работни места и все такива последици, свързани с горното....

Неслучайно, има комисии за защита от монополни права. И когато това става със санкцията на ЕК, тогава положението е много тревожно...

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3271 -: 09 Октомври, 2012, 17:49:26 »
0

Цитат
Всяка регулация, такса, лиценз, разрешително, всеки един държавен орган, който я контролира, изкривяват пазарната оценка, нещо за което аз и ти ( ми се струва) сме почитатели. (Фло беше написал, че бюрокрацията превзе демокрацията. Нещо, абсолютно вярно. Лошото е, че това става с благословията на ЕК)
Казваш "всяка" ! Бих се съгласил донякъде, но при условие, че подменим субектите на пазара от рода Хомо сапиенс с други такива, които са преминали вече през тяхната Ера на Водолея и са еволюирали на някакво непонятно за нас ниво. :)
Без регулация, процедура, органи и власти няма как да стане. Темата е базкрайна и безкрайно опасна.


На думата "всяка" много държа! :)
(Само че мен никой не ме пита. )

Най-добрата санкция на пазара, е репутацията на производителя или търговеца. Няма държавни регулации, защото когато те съществуват, се налага използването на контролни органи, които е много по-лесно да подкупиш, отколкото да се спазват минимално необходимите правила, които нормалния търговец или производител прави. Тогава не се стимулира качеството,иновациите, а задоволяването на необходимите минимални правила, които те застопоряват на пазара, и ти вече не търсиш развитие, а предимно спазване на регулации.

Така че тук няма нищо опасно.В тази връзка имам много примери, но както знаеш, форума не дава тази възможност...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3272 -: 09 Октомври, 2012, 18:34:48 »
0
На думата "всяка" много държа! :)
(Само че мен никой не ме пита. )
Лошо няма. Ти мислиш тъй, аз иначе. И двамата няма да доживеем и да станем свидетели на безусловната победа на едната теза над другата.
Аз вярвам, че природата на пазара по естествен начин води до (има тенденция към) раждане на монопол.
Понякога е ясно и лесно различимо и се случва бързо, друг път е съвсем недоловимо и процесите вървят много бавно.
Изправянето срещу гигантски и много силни пазарни субекти е ... трудно.

Цитат
Най-добрата санкция на пазара, е репутацията на производителя или търговеца. Няма държавни регулации, защото когато те съществуват, се налага използването на контролни органи, които е много по-лесно да подкупиш, отколкото да се спазват минимално необходимите правила, които нормалния търговец или производител прави. Тогава не се стимулира качеството,иновациите, а задоволяването на необходимите минимални правила, които те застопоряват на пазара, и ти вече не търсиш развитие, а предимно спазване на регулации.

Така че тук няма нищо опасно.В тази връзка имам много примери, но както знаеш, форума не дава тази възможност...

Тезата ти е ясна.

koganev

  • Гост
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3273 -: 09 Октомври, 2012, 18:52:45 »
0
Жоро, аз вече ти казах - Ципрас има предимство, когато е в опозиция. Според мен за Гърция в момента няма печеливш ход, но не може и да бездейства, защото парите наистина свършиха. Цугцванг. Ако не получат поредата доза милиарди, ще минат на купони и евентуално ще настъпи разпад на обществените отношения. Трябва да се търси изход с възможно най-малки поражения. В този смисъл Ципрас, ако поиска да вземе властта, като временна мярка за възпрепятстване на гражданска война може да предприеме някаква национализация. Едва ли Ципрас ще реши да направи радикална национализация, с което да срине бизнесклимата. Какво значение има кой ще загуби парите си, щом Гърция ще загуби доверието на предприемачите? По-скоро ще ревизира някои приватизационни сделки. Вероятно това е правилно. Положението в Гърция е такова, че привлича само мародери и лешояди, независимо кой ги представлява. Мащабна приватизация в такъв момент е национално предателство и ревизиране на някои сделки, като тази с тотото, е основателно.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3274 -: 10 Октомври, 2012, 14:17:57 »
0
Да си ходят, и без това винаги са били само с единия крак в ЕС, а другият е бил оттатък океана.  :D Ама ме съмнява, че ще излязат, повече ми мяза на приказки за вътрешна консумация.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3275 -: 10 Октомври, 2012, 20:31:21 »
0


 защото държавата Гърция ще следва път на рецесия, който ще засегне резултатите и на Тотото. Всичко това се калкулира предварително.


На мен ми се струва,че точно при рецесия се размножават "игрите на щастие ".Във Варна -градът на баламите и умрялата икономика не можеш да изброиш 2 неща.Първото са индустриалните предприятия ,щото вече ги няма и второто са игралните домове,щото пък са объркващо много.Гръцкото тото тепърва ще бележи толкова върхове,колкото повече обеднява народа и това си е направо пряка зависимост.
 Аз пак ще кажа в тази тема,че гръцката криза е криза на бюджета,на свръхдефицита от изядени заеми ,лошото е и ,че ние вървим натам,бюджетниците ревът за увеличаване на заплатите и като нищо бюрокрацията ще тръгне да тегли заеми да покрива дефицита.Преди това ще се мъчи да дере кожи до кръв като данък върху депозитите и други мижави мерки,вместо да съкращават тъй-наречения административен капацитет. Никой от партокрацията ,като авангард на калпавата ни бюрокрация не мисли как да влезе лев в населението ,ами как да пълнят бюджета на държавата.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3276 -: 11 Октомври, 2012, 08:33:08 »
0
Жоро, аз вече ти казах - Ципрас има предимство, когато е в опозиция. Според мен за Гърция в момента няма печеливш ход, но не може и да бездейства, защото парите наистина свършиха. Цугцванг. Ако не получат поредата доза милиарди, ще минат на купони и евентуално ще настъпи разпад на обществените отношения. Трябва да се търси изход с възможно най-малки поражения. В този смисъл Ципрас, ако поиска да вземе властта, като временна мярка за възпрепятстване на гражданска война може да предприеме някаква национализация. Едва ли Ципрас ще реши да направи радикална национализация, с което да срине бизнесклимата. Какво значение има кой ще загуби парите си, щом Гърция ще загуби доверието на предприемачите? По-скоро ще ревизира някои приватизационни сделки. Вероятно това е правилно. Положението в Гърция е такова, че привлича само мародери и лешояди, независимо кой ги представлява. Мащабна приватизация в такъв момент е национално предателство и ревизиране на някои сделки, като тази с тотото, е основателно.

Почтен отговор!

Малко за Ципрас/Каменос.
Мисля, че медиите, привърженици на старите партии, както навън, така и в Гърция го демонизират и то неоснователно. Сравнително лесно е да се демонизира някой който идва отляво при сега преобладаващите обществени нагласи.
Че е така, става много видно, като се види мълчанието на медиите по отношение на Каменос.
Независими гърци на Каменос, са много по-крайни от Ципрас. Но няма как да се хвърлят върху му редки лайна с ляв аромат, защото идва от твърдата десница и е доказано десен, а не е възможно да го свържат и с Златна зора - пародията на фашистка партия.
Между другото, Ципрас никога не е говорил за мащабна национализация, та даже и за национализация по принцип. Казва логичното - щом една банка се измъква от дупката с държавни пари, ще бъде поставена под държавен контрол.


Начев, Начев, Начев!
Слушам моя приятел Трангас откакто съм в Гърция и досега не съм намирал причина да се усъмня в неговата почтеност.
Не само не е грубиян и късоглед, но освен високообразован полиглот е един от най-информираните хора в Гърция, да не казвам в Европа. От старо буржоазно семейство, подозирам - малко рентиер, (не веднъж е споменавал, че принадлежи към малкото облагодетелствани от съдбата, на които не им се е налагало да работят за насъщния), десен по рождение и убеждения, може да говори каквото си иска. Вярно, че не го допускат много до трибуната напоследък, но все още говори на вълните на една радиостанция, благодарение на която един бивш всесилен министър и антуража му вече търка наровете, а са на път и други.
Подозирам дори, че е мек, като повечето добри хора.

Понеже стана въпрос за неолиберализма и неолайняризма да те питам още нещо.
Минималните заплати в Гърция се договаряха между синдикатите и работодателските организации. И тъй като и едните и другите отказват да ги налалят, ти как би оценил факта, че тройката настоява, това да прави правителството.
Като неолиберализъм или неолайняризъм? Свободен пазар?
Не, че в Гърция нямаше кривици за оправяне, но все пак, как би оценил връщането на трудовите отношения в 19 век?
Щото... това са рИформите диктувани от кАКА и компания! рИформи проведени успешно северно от Гърция и с известен резултат.

Нямаш идея приятелю, колко факти мога да изредя. Просто ми омръзна...
Но извода е само един:
Не за първи път немците разрушават Европа!

п.п.
Между другото, докато чакам нашият общ приятел ниарвана да ни даде малко факти за немските банки (дали пък може да ги намери - ха-ха), за "успешните" рейдове на кака-филоевропейката в Китай и Индия и за почтения данъкоплатец - господина от инвалидната количка, да спомена, как започва утринното си предаване Трангас... С нещо от рода на:
"Здравейте жители на банания, граждани на протектората от югоизточния ъгъл на Европа!"
Добро утро.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3277 -: 11 Октомври, 2012, 11:44:09 »
0
Начев, Начев, Начев!
Слушам моя приятел Трангас откакто съм в Гърция и досега не съм намирал причина да се усъмня в неговата почтеност.
Не само не е грубиян и късоглед, но освен високообразован полиглот е един от най-информираните хора в Гърция, да не казвам в Европа. От старо буржоазно семейство, подозирам - малко рентиер, (не веднъж е споменавал, че принадлежи към малкото облагодетелствани от съдбата, на които не им се е налагало да работят за насъщния), десен по рождение и убеждения, може да говори каквото си иска.
Не мисля, че съм правил опити да се изказвам за качества като почтеност, що се отнася до твоя приятел. Излишно е да ти обяснявам, че нито го знам кой е, нито съм го слушал. Ти ми го представи.
Не ми харесва отправянето на открити обиди, дори съпроводени с обиди на лична основа, особено когато насреща стои жена. Истинският политик е длъжен да си мери приказките, често до състояние да няма право да каже какво точно мисли той лично. Ще кажеш, че това не е за хвалба. И може да си прав, но какво ли да ти обяснявам, като и двамата ги знаем нещата. Още повече, че канцлерът неизбежно се явява и "говорител", споделящ едно колективно виждане, което се формира от един тим (правителството), като тук отбърът може да бъде разглеждан и разширително, включвайки в него още партийните и националните елити. При съставяне на това становище по естествен начин доминира националният интерес. Роля играят и други мотиви, естествено. Гърците, като искат да избягат от задълженията си, за кого мислят, апропо. За себе си? За Европа?
За човешката солидарност? За християнските ценности?
Германците са длъжни да са изтъкани от чувствителност, алтруизъм и солидарност, а гърците нямат ангажимент към подобни качества! Така ли иде работата?
Тяхното задължение се заключава в това да се борят единствено и само за собствения си интерес!?

Приятелят ти Трангас, бидейки обществено облагодетелстван, да не би да има и ферман да си поставя жлътняв  лигавник, че да привлича колкото се може по-голяма аудитория с атрактивни приказки, сипейки безогледни обиди.

Пък и да ти кажа нещо, приятелю! Преди време ти засегна бегло темата и знам, че не ти е чужда. Нищо, че е деликатна.
Ние мъжете, по волята Му и изпълнявайки важна промисъл, сме отишли на едно особено ниво на, да го наречем "ниво на обществено развитие". В нашата космогония Тя стои на особено място. Ние ставаме човеци и индивиди с вярването и със специалното отношение към жената. Че тя трябва да се брани и щади, че грубостта към нея е недопустима. 
Те се отнасят към нас по малко по-различен начин, но това също е част от Плана и следва да се приема с разбиране и търпение (в съответните граници).
Не е много мъжко да хулиш без задръжки една жена по толкова яростен начин.

Толкоз за Трангас.

Цитат
Понеже стана въпрос за неолиберализма и неолайняризма да те питам още нещо.
Минималните заплати в Гърция се договаряха между синдикатите и работодателските организации. И тъй като и едните и другите отказват да ги налалят, ти как би оценил факта, че тройката настоява, това да прави правителството.
Като неолиберализъм или неолайняризъм? Свободен пазар?
Не, че в Гърция нямаше кривици за оправяне, но все пак, как би оценил връщането на трудовите отношения в 19 век?

Отрицателно се отнасям.  При нас МРЗ се определя фактически от  парламента със закона за бюджета. Ама всички знаем, че тове е просто едно число, дето вече никой не е наясно какво точно означава.
Такава е ситуацията в страната, че за са се върже бюджет и да се осигурят някои важни съотношения и баланси, грябва да има едно число. Кретения някаква.
В рззвитите и бели държави такова чудо не  би трябвало да има. Това е една своебразна подсказка, че оставиш ли подобно решение на пазара, може да се стигне до състояние, при което хората ще бъдат принудени да работят при условия, които противоречат на разума.
Защо Гърцие се докара до това положение.
По интересно е обаче, защо ти ми задаваш този въпрос.
Само един пост по-нагоре, Фло ти е рекъл :
Цитат
Аз пак ще кажа в тази тема,че гръцката криза е криза на бюджета,на свръхдефицита от изядени заеми
Ти казваш, че бизнесът е  ОК, банките ОК, хората са образовани, здравно обгрижени.
Ама има едни дългове, за които отговаря правителството.
Може пък да е редно същото това правителство да има и някакви подходящи права след като носи подобно бреме на врата си.

Цитат
Нямаш идея приятелю, колко факти мога да изредя. Просто ми омръзна...
И на мен ми омръзна, но това не е аргумент ни за един от  двама ни.

Добър повод да попитам. Има ли нещо за продажба, което е държавна собственост? Питам за нещо, което е различно от тотото.
Знам, че моментът е лош.  Прав е Коганев, че масирана разпродажба може да взриви обществото. Дори да се спазари цена с бонус, дори да е над пазарната, пак ще остане едно лепкаво чувство на съмнение, че някой нещо е взел. В условия като днешните подобноразвитие може да ддоведе до излезане на страната  извън релси.
Ама аз продължавам да мисля, че специално по отношение на тотото, ако се намери сериозен кандидат и се спазари добра цена, това е приемливо решение да се помогне на финансите на страната в много тежък момент.
Друго за изнасяне на тезгяха?
Не намеквам за островите. Те не трябва да се пипат. Може и символично да съм изказвал друго мнение преди, но не е добро.

Цитат
Но извода е само един:
Не за първи път немците разрушават Европа!
Ех, приятелю! Май пак започваш, въпреки заклинанията!
Не ми се връща при черна Африка, индианците и опиумните войни.
Че то кой ли не е рушил, къде ли не е рушил!?
Май само при французите е имало паралелно и някакакъв стремеж,  желание, да направят и аддат нещо, не само да вземат.


Аз само ти отговарям, де!
Щото питаш.
Спорът не е възобновен.
« Последна редакция: 11 Октомври, 2012, 11:46:56 от nachev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3278 -: 11 Октомври, 2012, 12:15:20 »
0
... Гърците, като искат да избягат от задълженията си, за кого мислят, апропо. За себе си? За Европа?
За човешката солидарност? За християнските ценности?
Германците са длъжни да са изтъкани от чувствителност, алтруизъм и солидарност, а гърците нямат ангажимент към подобни качества! Така ли иде работата?
Тяхното задължение се заключава в това да се борят единствено и само за собствения си интерес!?
...

Начев,
Мисля, че сериозно си се объркал относно задълженията!


Да не би да искаш да кажеш, че аз и комшията ми сме длъжни да платим разбойническите практики на 5-6 чиновника, немските им покровители или световната криза?
Да не би да искаш да кажеш, че трябва да ми бъдат орязани социалните благини след като чинно месец след месец съм внасял по около 1000 евро? (То пък едни благини!)

Няма такива неща като колективна отговорност Начев!
Само при фашизма има такава!


Правилното беше фалит на гръцката държава и толкоз!
Което обаче милата кака, разбира се заедно с тукашните си лакеи и тук там наивници в светлото бъдеще на Оупа, не позволи!
Защо? Ти да кажеш.

Аз да ти кажа фактите!
След 3 години спасяване от 120% гръцкият дълг е на път да скочи на 180 и да фалират гражданите.

И остави тези мантри, че немците плащали!
Не само, че не плащат, ами и им пълним гушите и си разбиваме държавите заради калпавата архитектура на Еврото!

И още нещо от мен, пък ако искаш го приемай!
Няма по корумпирана държава в Европа от Германия!
Смешната нашенска корупция, на хора поставени в унизителното положение, да не могат да се издържат със заплатите си и труда си е нищо сравнена с немската бруталност!
Ако искаш, мога да ти дам и общоизвестни факти, които вадят очите на всеки непредубеден човек.

koganev

  • Гост
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3279 -: 11 Октомври, 2012, 12:36:30 »
0


...

Между другото, Ципрас никога не е говорил за мащабна национализация, та даже и за национализация по принцип. Казва логичното - щом една банка се измъква от дупката с държавни пари, ще бъде поставена под държавен контрол.

...


То всяка банка в Гърция е под държавен контрол или поне би трябвало да е така (банковото дело в Гърция нали е на лицензионен режим?). Ципрас (според това, което съм разбрал от няколко изречения) има предвид, че щом държавата става мажоритарен инвеститор в банковия бизнес, то логично е да има мажоритарно представителство в управителните органи. Контролът е само една от функциите на управлението (както на всеки отделен бизнес, така и на националното стопанство като цяло) и държавата така или иначе го (или поне би трябвало да го) осъществява. Затова си мисля, че не е само до контрол - вероятно идеята е да се поеме стратегическата част в планирането на банковото дело в национален мащаб (не тотално, но преобладаващо). Ако това се прави от държавни служители, независимо, че става в частни банки, то си е централизирано държавно управление в чист вид. При арогантната разпасаност на банкерите в цяла Европа, това на пръв поглед изглежда разумно решение, поне докато се стабилизират нещата. Пък и в ЕС вече бяха предложени подобни мерки на централизация на банковия бизнес... Ципрас би спечелил доверието на мнозинството от гласоподавателите, защото за никого в Гърция и в Европа (с изключение на България!!!) не е тайна, че държавните пари всъщност са парите на всеки един човек. Логично е да се очаква, че тези, които харчат парите НИ, имат намерение да се отчетат за резултатите от това харчене и за тях би било добре тези резултати да са добри. Иначе да очакват ако не да виснат на въжето, то поне да търкат наровете... Връзката "раздаване на НАШИТЕ пари - постигане на положителен ефект ЗА НАС" е много силен коз в ръцете на Ципрас, стига да знае кога да го изиграе. Подробностите около това как си води политиката не ги знам, само коментирам една възможност. Тоест, накратко, има възможност чрез намесата на политически коректни персони в банковото дело хаосът да бъде овладян и пазарът да се оптимизира до степен на доверие, при която стопанството ще функционира нормално. Това би било добър ход, но...
Но все пак тези неща крият и огромен риск. На първо място - Ципрас има ли готов арсенал от лоялни към него и най-вече към народа специалисти по банково дело, които да изпълнят подобна мисия? Сещаш се, че добрите намерения често (да не казвам винаги) се сблъскват с непреодолимата преграда на користта. За един държавен служител е много трудно да управлява операции с десетцифрени суми и да си чака всеки месец заплатата, за да си покрие скромните разходи. И то в една изключително корупционна среда, каквато е банковото кредитиране, например. Човешкият фактор е първото, с което Ципрас ще се наложи да се справя. Без военновременни закони не виждам шансове за успех.
Второ - управлението на банковия сектор от държавни служители трябва да има някаква крайна цел, за да може да мине, макар и с много условности, за временна дясна (мярка) политика. Примерно, държавата осъществява политика за благоприятстване на дребното и средното предприемачество до постигането на такива и такива показатели на бвп, срс, дпс и прочие. Или пък - кредитиране на експортно ориентираните производства, или иновационните разработки .... и т.н.  и пак до достигане на някакви показатели. Тоест - трябва да има ограничителна санкция за тази мярка/политика. С общи и, което е още по-лошото, с морални категории не може да се води дясна политика. Намесата на държавата в който и да е сектор от стопанството може да бъде оправдано единствено като операция по спасяването на националната цялост или нещо от подобен мащаб. В противен случай си е чист социализъм - обикновен, водещ до всеобща мизерия социализъм. Ако не се постигнат предварително поставените цели, то скритата национализация не само че ще подрони авторитета на Ципрас вътре в Гърция, но и ще даде солидни основания да се смята, че той е излъгал, или - о, ужас! - не знае какво прави.
Третото е най-трудно. Трябва да се справи с надигащата се вълна на международна изолация и едновременно с това да остане в ЕС, еврозоната, Шенген и в каквото там още е в момента, но да остане не като периферна и незначителна вещ някъде зад шкафа, а като пълноправен партньор, на когото може да се има доверие.   

Всичко това е размишление върху няколкото изречения, които ти написа. Нямам наблюдения за събитията в Гърция от последните няколко седмици, защото събитията в България са доста по-силно обезпокоителни, най-вече в онази си част, в която тишината и мълчанието стават задължителен елемент от нашия живот.
« Последна редакция: 11 Октомври, 2012, 12:41:36 от koganev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3280 -: 11 Октомври, 2012, 12:47:03 »
0
Начев,
Мисля, че сериозно си се объркал относно задълженията!


Да не би да искаш да кажеш, че аз и комшията ми сме длъжни да платим разбойническите практики на 5-6 чиновника, немските им покровители или световната криза?
Да не би да искаш да кажеш, че трябва да ми бъдат орязани социалните благини след като чинно месец след месец съм внасял по около 1000 евро? (То пък едни благини!)

Няма такива неща като колективна отговорност Начев!
Само при фашизма има такава!


Правилното беше фалит на гръцката държава и толкоз!
Което обаче милата кака, разбира се заедно с тукашните си лакеи и тук там наивници в светлото бъдеще на Оупа, не позволи!
Защо? Ти да кажеш.
Може да съм се объркал. Човешко е.
Опитватвал съм се нееднократно да споделя виждането си, че винаги се плаща. Един или друг.  Под една или друга форма.
Разбрах, от Гърция пари не трябва да се чакат.
От Германия също.
Ами, вземете опитайте при някои по-сговорчиви.
Е, там, Холандия, Финландия, Чехия.
Знам ли, може пък да стане.



Цитат
Аз да ти кажа фактите!
След 3 години спасяване от 120% гръцкият дълг е на път да скочи на 180 и да фалират гражданите.
И остави тези мантри, че немците плащали!
Не само, че не плащат, ами и им пълним гушите и си разбиваме държавите заради калпавата архитектура на Еврото!
Дано горните се навият, че иначе нямам никаква представа кой.

Цитат
И още нещо от мен, пък ако искаш го приемай!
Няма по корумпирана държава в Европа от Германия!
Смешната нашенска корупция, на хора поставени в унизителното положение, да не могат да се издържат със заплатите си и труда си е нищо сравнена с немската бруталност!
Ако искаш, мога да ти дам и общоизвестни факти, които вадят очите на всеки непредубеден човек.
Нещата отиват към възобновяване на стълкновението  ;D
Дай пак малко да поотморим.
« Последна редакция: 11 Октомври, 2012, 12:57:05 от nachev »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3281 -: 11 Октомври, 2012, 13:02:24 »
0
goro, какво става с гръцките неонацита. Изпускат ли балона или набират сили?

Greek neonazi leader gives Hitler-style speech after the elections

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3282 -: 11 Октомври, 2012, 19:33:47 »
0
Цитат
Greece's largest company Coca Cola Hellenic has announced it is about to move its headquarters to Switzerland and list its shares in London.

The company, which accounts for roughly one-fifth of the Greek stock market and has a capitalization of around EUR 5.7 B, is quitting Greece after credit rating agencies downgraded its credit, on the back of a sovereign downgrade.

"A primary listing on Europe's biggest and most liquid stock exchange reflects better the international character of Coca Cola Hellenic's business activities and shareholder base," the company said.

It added that the move would improve access to equity and debt capital markets and increase its flexibility in raising new funds.

Shareholders, most of whom are abroad, will exchange their stock for shares in Coca Cola HBC AG, based in Switzerland.

The company, in which The Coca Cola Co of the US holds a 23% stake, bottles drinks in 28 countries from Russia to Nigeria.

CH said the move was designed "to better reflect the international nature of Coca-Cola Hellenic's business and shareholder base... and to improve its access to both the international equity and debt capital markets and increase its flexibility in raising new funds."

The company said 95% of its business is outside Greece: Russia (16%), Italy (15%), Nigeria (9%). Nearly all shareholders are likewise outside Greece, it said.

Analysts however are unanimous that this is very bad news for the economy and bourse of Greece, which is struggling with its fifth year of recession and an unemployment rate of over 25%.

нещата продължават да се с*овнясват...

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3284 -: 11 Октомври, 2012, 23:05:17 »
0
http://www.bloomberg.com/news/2012-10-11/coca-cola-hbc-ag-makes-exchange-offer-for-coca-cola-hbc-sa-1-.html

ei tuk moa da se vidiat niakoi nevidinusti


Къде се покри бе човек? Пренесе ли се най-накрая във Вегас?
Асенка, Голдмъните препоръчваха покупките на акции от европейските компании. Как ти се струва този техен съвет? Тука в Европа вече кеша е губеща позиция, ще се опитат да надуят инфлация, лихвите са нищожни, а данъка съвсем го изяжда. Вече съм вдигнал ръце и се чудя накъде да поема. Засега съм на добри позиции в акции, но до нова година ще трябва да кеширам и да разкарам парите оттук. В БГ и там Дянката се готви да прибира 10% върху лихвите от депозитите. Драсни твоята визия за ситуацията.