Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213979 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3330 -: 19 Октомври, 2012, 07:44:29 »
0
хаха, като няма по същество има обиди. нямам намерение да слизам до нивото ти но  няма и да си губя времето  да споря с радиоточка затова и това ще да ми е последния пост към тебе
Тиии пък!...
Ми недей слиза на нивото ми и да се обиждашшшш (ма или бе)!  :D



викаш нямаме право да коментираме каквото не си попитал а?
Аааа...
Такова нещо не съм казал! И само да пръдна, можеш да го коментираш!  ;)



написах ти за статията ама няма кой да чете. елементарна линейна алгебра за търсене на директен арбитраж в бартерна икономика.  ако питаш мене плоска та дрънка. арбитраж на волатилити сърфейс е интересно и там има освен тези ефекти и други далеч по дълбоки. условията написани от него за липса на арбитраж са необходими но не достатъчни. абе боза
А...?
Ма за бартерна икономика ли ставало въпрос?  :D :D :D




я вземи си оправи логиката. ДСК не беше удобен като бъдещ президент защото не беше удобен и като шеф на МВФ ... поне започна да става , защото открито говореше за регулация на финансовия сектор. да не мислиш че саркози и меркел са  му  спретнали номера на американска земя :)   
тез лоши американци, ей... объркаха живота поне на половината аборигени в света!
три хода напред играят! дума дупка не прай, ма ако говориш много на американска земя, ти пускат една камериерка!!!
баси!
кеф!



п.п.
аз пък та прочетоф за последно
ша та прескачам вече!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3331 -: 19 Октомври, 2012, 10:54:51 »
0

... НА ти си куклите, дай си ми парцалките.  *rofl*

 *drinks*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3332 -: 19 Октомври, 2012, 11:07:20 »
0

... НА ти си куклите, дай си ми парцалките.  *rofl*

 *drinks*

Музичке, имаш ЛС.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3333 -: 19 Октомври, 2012, 18:10:43 »
0
Според моя приятел Начев в Европа хората са поне два вида:
Едните, от Оупа, много ги бива (поне много ги биваше) да работят, а другите вече от години са предимно с байраци по площадите и са взели мерки това висене да им се брои за работно време. (цитирам го точно - чак не мога да повярвам, че една, с интелектуални претенции глава, може да стигне до такива изводи!!!)

Никакви статистики, никакви реални факти от живота, никакви Грас-овци, не са способни да опровергаят тази негова вяра, крепена навярно от сантиментални спомени, пропаганда и непознаване на други страни освен Германия.
Прегледах посочената от него статия. Много хора споделят лиричното му отношение. Най-много са те навярно в Германия. За съжаление, струва ми се - дано не съм прав, едва ли ще се намери германски политик да обясни откровено на сънародниците си действителността. Та нали до оня ден им обясняваха за мързеливците южняци/гърци!!! Би било харакири! (Начев не вярва, пък камо ли редови германец да повярва, че един испанец е работлив колкото него)

Но..., вече е ясно, че нито Китай, нито Индия могат да заменят тези мързеливи южняци и предстои сблъсъка с реалността. А тя е:
- че германците работят далеч по-малко от повечето южняци
- че експортната им мощ се дължи на регулациите в ЕС (регулациите от всяко естество), облагодетелстващи ги спрямо същите тези южняци.

- че само печалбите им от настоящата криза надхвърлят 45млд. (има и по големи цифри) срещу 15млд. дадени уж като помощ на Гърция, но в действителност - кожодерски заем от който в Гърция не е влязла и една стотинка!!!
- че...
... мога да изпиша поне 10-тина страници!

И... , пред харакирито, немските политици вероятно ще изберат "монетаризацията".
Което пък, може би означава край на неолайнярското пиянство и, че вече няма да бъдат обирани само южняците.

Аз не знам.
Живи сме! Ще видим!


*
От доста време се каня да хвърля във форума един въпрос.

Кой трябва да получава повече за едно и също време усърдна работа -
селянина отглеждащ домат 15ти калибър или фабричният работник завиващ гайка №15? Агронома или инженера?
Към кого от двамата, естеството на работата поставя по високи изисквания за квалификация?

Мога да поставя въпроса и по друг начин.
Да вземем една съвременна тъкачка със средно-специално, а защо не и виШо образование.
И една наша обикновена селска българска баба отпреди 150 години, която трябва да изчепка вълната/памука, да я опреде, да я боядиса, да я изтъче/изплете, разкрои и чак тогава да ушие дрехи на челядта си.
Коя от двете е по квалифицирана и и се налага да прояви повече творчество?



п.п.
Начев,
Не спорим и няма да спорим, та... не е необходимо да отговаряш. Дори можеш да прескочиш този пост и неволно и чистосърдечно да продължиш да клеветиш - защото по същество е клевета вече от години са предимно с байраци по площадите и са взели мерки това висене да им се брои за работно време. Та нали без приноса, патриотизма, честността и справедливостта на добрите хора не биха избухвали войни!!!
Бира, можем да пийнем! Аз черпя, че ме е срам!
 *beer*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3334 -: 19 Октомври, 2012, 21:01:29 »
0
Според моя приятел Начев


Приятелю Горо!
На път сме да сътворим едно крайно нестойностно представление.
Ние сме възрастни мъже все пак и подобно нещо не ни подхожда!
Нито съм сърдит, нито мотивиран да ти причиня зло.
Прочетох цитирания мой пост и откривам в него някакви условно заядливи елементи. Каквито и да са били мотивите ми, приемам в дадения момент, че съм сгрешил и се извинявам.

Считам за необходимо все пак да оглася ясно виждането си.
Изписахме стотици страници. Не констатирам сближаване на позициите, констатирам точно обратното.
Няма налично нито едно рационално предложение за промяна.
Обратно, констатирам болезнена и очевидно растяща емоционална ангажираност от твоя страна към съдбата на Гърция.
По тази причина не искам повече да говоря с теб за Гърция.
Може да говорим за казарма, футбол и жени, но не и за Гърция.
Горе казах край и наистина е край!
За сведение, оставам категорично на заявените от мен позиции, в други теми може и да споменавам европейските, включително гръцките проблеми, но символично и за да покажа уважение и да щадя емоцията ти, няма да пиша тук по тези въпроси.
Без заяждане!

Поздрави !

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3335 -: 20 Октомври, 2012, 18:41:54 »
0
Коганев, Ниарвана, Асен ако се покаже и др...
Ще ми се да чуя мнението ви за работата на Янко Барутлията със Gabe Newell, Valve, Seattle
ARBITRAGE AND EQUILIBRIUM IN THE TEAM FORTRESS 2 ECONOMY



жоро,аз съм хем привърженик на теоритичните игри,хем не съм.
те са много модерни в университетите в последното десетилетие,но търпят силна критика от насим талебовците.
плюса на тези игри е,че студенитите сменят домейн-иначе теоритичното абстрактно знание е знание без разбиране.например един амбулантен търговец през 90те в бг разбира повече от икономика и от тоя твой професор,защото се е сблъсквал практично с дисбаланс в еластисити (предлагане/търсене) за разлика от професорите,при които еластиситито е балансирано и само теоритично могат да си го представят.
а минусите са колкото си поискаш- първо тоя прфесор не знае кво е арбитраж!
тва за което говори НЕ Е АРБИТРАЖ,ВЪПРЕКИ,ЧЕ ТВЪРДИ,ЧЕ БИЛО ПЕРФЕКТЕН ПРИМЕР ЗА АРБИТАЖ!
арбитраж е едно и също нещо с различна цена,а в бартерна икономика е това нещо,спрямо друго нещо,А НЕ СПРЯМО много други неща.
демек ако имаш герги кирков ,където кило домати е = на кило краставици и женския пазар,където кило домати е =2 кила краставици,ТОВА Е АРБИТРАЖ!
а ако имаш домати,през краставици,през чушки,през марули и обратно в домати,това НЕ Е АРБИТРАЖ!
примери за арбитраж:
в бг различното олихвяване на евро и лев преди(не знам дали още е така) е арбитраж,защото лева и еврото са едно и също нещо,въпреки,че са с различна физическа цена и се казват различно,БНБ гарантира фиксиран курс и е задължена да обменя всичките банкови потоци.
или ако през последните 12 години в бг си теглел заеми в евро,а с държал депозити в лева и си имал начин да прескочиш разликата в маржа,да си правил пари от нищото.
арбитраж бе айфона,когато стив джобс го пусна в сащ,две години нарочно не го пускаше в европа,понеже е гений ,знае снобарския проблем на европееца и предпочете да направи дефецит там,за разлика от стандартния бизнес модел на гонене на печалби от оборот.получи се така,че всички източно европейски емигранти билетите им до европа излизаха без пари,че дори и пари за харч им оставаха,като купят по 2 айфона от сащ за по 300$ и ги шитнат в гениялната европа по 1200$ в доброто старо време.

тва са единствените арбитражи за които се сещам,а спекулативно прехвърляне на сделки,водещо до печалба НЕ Е АРБИТРАЖ,както тоя професор с голЕмото академично резУМе ти казва.
арбитражи има доста, но са в сложни компексни деривативи,отношения в кървове на хиризонтално и вертикално скю,или както ниърваната ти споменава за волатилити сърфис,което е при опшъните,но както може би се досещаш,тоя професор идея си няма за кво иде реч там,и копира терминология от света на батковците,която я прилага в пясъчника,където такива като него карат пластмасови камиончета ,бръмчат с устни и си мислят,че карат тирове.....

без да знае прУфесУра описва съвсем друг икономически процес,който е верен в днешния икономически домейн-казва се девалвация,а в бартерна икономика се изразява в къмодити депришиейшън,иначе казано на бгетовски и полуверно-обезценка на актив.
пример:
взимаме банска баба,която е продала 3 декъра поляни покрай банско в бума на цеко минев от ПИБ за по 200 000 евро на декър=600 000 евро . с тези 600 000 евро да речем е купила тогава 1000 тон жито,после тези хиляда тона жито ги е продала за 650 000 евро ,с тях е купила 500 тона олио ,които после ги е продала за 900 000 евро и накрая си е купила обрато 1000 декъра бански поляни по 900 евро декъра.
или това жоро е еластисити ,А НЕ АРБИТРАЖ!
това описва релативността на различните активи за даден период от време ,чиято релативност се определя от процеса предлагане търсене!
и забележи,въпреки,че бабата има вместо 3 декъра,то вече 1000 декъра,самите декъри са далавера само от обективна гледна точка-като брой сами по себе си,а иначе спрямо всичко други наистина не са се изменили.бабата не е направила далавера и забогатяла,а се е защитилаи от девалвацията в имотите й-броя увеличени декъри е нищо повече от изражение на девалвацията в банските земи,спрямо релативната инфлация в олиото и брашното къмто банските поляни.
в случая бабата с основно образование е обрала цеко минев,който пък от своя страна е поел удара от гаменщината си ,с помоща на държавни пари и банката му още съществува само благодарение на наши бивши съграждани,имащи неблагоразумието още да се подвизавт в тая абсурдна държава,където бански баби напълни законно обират банките ,управлявани от академици с мозъци на кокошки носачки,сищите,като твоя професор,само че той поне си е останал академик и не може да нанесе такъв дистракшън от пред черната дъска,или с някоя статия или поредната му книжка...

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3336 -: 20 Октомври, 2012, 19:40:26 »
+1
Яко се похилих.  *rofl* Верно, така е.  :) :)

Асен правилно е оценил арбитража – разликата в цените, продиктувана от промените в търсенето и предлагането на един и същи актив, а не спрямо други различни активи. Това е твърде нормално и академично.

Все пак, има нещо, което не е дооценил. Особено за България. ( То в известна степен важи и за останалия европейски свят, но при нас е особено важно) . Търсенето и предлагането зависи силно от паричната маса, с която е снабдено платежоспособното търсене. Това е особено важно в периоди на криза – т.е. на недостиг на пари, т.к. платежоспособно търсене винаги е налице, особено както според Асен е смятал Стив Джоубс,  поради изкусвено състояние на дефицит.
( Тук трябва да се уточни какво е дефицит, относно нещо, което до момента не е било на пазара, ( защото хората не са наясно със предимствата на продукта и се разчита единствено на модата от притежанието му и да се разчита единствено на снобарщината на европееца, за която Асен поставя шестица на Джобс...). Това е въпрос на допълнително уточняване.)

Напоследък, се задоволява платежоспобособното търсене на пари, предимно от банкови недостатъчности. Но до задоволяването на търсенето на пари от частни лица ( например за погасяване на дългове) , рядко се стига.

Тук е заровено дяволчето... :) :)Изисква повече разсъждения....Но друг път.

Иначе, перфектни разсъждения! :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3337 -: 21 Октомври, 2012, 19:19:56 »
0
Горо, учете тва парче:
Leann Rimes: National Anthem - 2011 NCAA Mens Basketball Tournament

А  паралелно с него и тва задължително:
Deutschland über alles - German National Anthem

Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3338 -: 24 Октомври, 2012, 00:36:47 »
0
жоро,аз съм хем привърженик на теоритичните игри,хем не съм.
те са много модерни в университетите в последното десетилетие,но търпят силна критика от насим талебовците.
...
а минусите са колкото си поискаш- първо тоя прфесор не знае кво е арбитраж!
тва за което говори НЕ Е АРБИТРАЖ,ВЪПРЕКИ,ЧЕ ТВЪРДИ,ЧЕ БИЛО ПЕРФЕКТЕН ПРИМЕР ЗА АРБИТАЖ!
арбитраж е едно и също нещо с различна цена,а в бартерна икономика е това нещо,спрямо друго нещо,А НЕ СПРЯМО много други неща...
Асене, не съм привърженик на каквито и да е игри. Живота е къде по интересен.

Не споделям анархо-сидикалистичните възгледи на Янко Барутлията, както и твоите в тази насока, но последните години чета гръцките му изяви и почти във всички случаи е 100% в десятката, а ако не е, не е  извън мишената а някъде към 5-9, т.е. почти напълно се потвърждава от последвалите събития.
Та...
Стигнах до този пост на Янко Барутлията от друг на гръцки и може би някои неща не стават ясни без него, но нямам време да го превеждам.
Не мисля, че Янко Барутлията не знае какво е арбитраж, въпреки че е склонен на едно по широко определение. По скоро разглежда всички компютърни рисунки, за което става въпрос в случая, единствено като компютърни рисунки, част от една игра.
Както и краставиците не са еднакви, но са краставици и те не са еднакви, но са компютърни рисунки.
Иначе, от краставица до краставица също имаме разлика, та ако сме прекалено строги в определенията, може да се окаже, че евтините краставици купени на пазара в Младост, не могат да се продадат на скъпата цена на краставиците на пазар в Кричим, да речем.

Но да не филопоствам и да не му адвокатствам на Янко Барутлията.
Все пак, защо постнах линка, освен поради това, че не се доверявам на английския и понятийния си апарат в случая?
В гръцкият текст той казва, че за първи път в живота си е имал реални данни за един дълъг период от време (от 1996) и твърди, че никой икономист не борави с такива за реалната икономика а с изводи на статистическите служби които не са непосредствени.  ;) Казва, че за първи път наблюдава как реално се формират цените, че това е само един пръв поглед и несъмнено се опитва да направи някакви изводи.
И второто, което ми се стори по-интересно - раждането на икономика от нищото - извън първоначалните намерения и неочаквано за създателите на играта
Тия от Gabe Newell, Valve се заинтересували от проблема, от там и сътрудничеството им с Барутлията, когато забелязали, че една виртуална рисунка се продала чрез пей пал за няколко хиляди... Дали става въпрос за бартер?

п.п.
Юни или Юли, на гърците им спряха дозата от 30+млд., септември следващата от 9 и въобще всички плащания, които можеха да им спрат. Чак немския гаулайтер в Гърция се възмути (на забавените плащания по някакви програми)!  ;)

И още са живи!
Баси!

Хем да ти подстрижат дълга, хем да задлъжнееш повече!
Меркеномика!
Баси!  :D

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3339 -: 24 Октомври, 2012, 01:10:14 »
0
Какво да става в Гърция?! Страна като страна, проблеми като проблеми... Всичко е каквото се очакваше, ще се случи предвиденото. Това не е като да ми "стане" лещата и да уцеля боба! Народеца се гъне. Не е гладен, но е видял какво става с блеещите и не му се ще да стане курбан... Дали ще успее - един Зевс знае!  *sheep* *rashko* *valcho*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3340 -: 24 Октомври, 2012, 04:50:12 »
+1
жоро,аз съм хем привърженик на теоритичните игри,хем не съм.
те са много модерни в университетите в последното десетилетие,но търпят силна критика от насим талебовците.
...
а минусите са колкото си поискаш- първо тоя прфесор не знае кво е арбитраж!
тва за което говори НЕ Е АРБИТРАЖ,ВЪПРЕКИ,ЧЕ ТВЪРДИ,ЧЕ БИЛО ПЕРФЕКТЕН ПРИМЕР ЗА АРБИТАЖ!
арбитраж е едно и също нещо с различна цена,а в бартерна икономика е това нещо,спрямо друго нещо,А НЕ СПРЯМО много други неща...
Асене, не съм привърженик на каквито и да е игри. Живота е къде по интересен.

Не споделям анархо-сидикалистичните възгледи на Янко Барутлията, както и твоите в тази насока, но последните години чета гръцките му изяви и почти във всички случаи е 100% в десятката, а ако не е, не е  извън мишената а някъде към 5-9, т.е. почти напълно се потвърждава от последвалите събития.
Та...
Стигнах до този пост на Янко Барутлията от друг на гръцки и може би някои неща не стават ясни без него, но нямам време да го превеждам.
Не мисля, че Янко Барутлията не знае какво е арбитраж, въпреки че е склонен на едно по широко определение. По скоро разглежда всички компютърни рисунки, за което става въпрос в случая, единствено като компютърни рисунки, част от една игра.
Както и краставиците не са еднакви, но са краставици и те не са еднакви, но са компютърни рисунки.
Иначе, от краставица до краставица също имаме разлика, та ако сме прекалено строги в определенията, може да се окаже, че евтините краставици купени на пазара в Младост, не могат да се продадат на скъпата цена на краставиците на пазар в Кричим, да речем.

Но да не филопоствам и да не му адвокатствам на Янко Барутлията.
Все пак, защо постнах линка, освен поради това, че не се доверявам на английския и понятийния си апарат в случая?
В гръцкият текст той казва, че за първи път в живота си е имал реални данни за един дълъг период от време (от 1996) и твърди, че никой икономист не борави с такива за реалната икономика а с изводи на статистическите служби които не са непосредствени.  ;) Казва, че за първи път наблюдава как реално се формират цените, че това е само един пръв поглед и несъмнено се опитва да направи някакви изводи.
И второто, което ми се стори по-интересно - раждането на икономика от нищото - извън първоначалните намерения и неочаквано за създателите на играта
Тия от Gabe Newell, Valve се заинтересували от проблема, от там и сътрудничеството им с Барутлията, когато забелязали, че една виртуална рисунка се продала чрез пей пал за няколко хиляди... Дали става въпрос за бартер?

..................................

Копирам ти всичките глупости кат' нагледен пример как някой заслепен/пристрастен ( избери си сам ) кат' прочете простотиите на някой пълен идиот ( с "титла" отпред ) <-- става пълен идиот и той.

Накратко:

Твоят идиот говори за TF2, т.е. видове монетарна ( парична ) политика, а дава примери с бартер - демек стокови пари. Основна характеристика на стоковите пари е, че НЕ са монетарна политика.

Второ формулката му за относителни цени = разменни двойки и как се изчисляват той пише в тоя ферман, който си загубих времето да чета следното:

"More generally speaking, in economies like (our TF2 one) with many, many items that are being traded, say N, there will be (N=1)N/2 relative prices; e.g. even if we only had 100 assets, we would end up with 4950 relative prices"

Това не е вярно! Формулката за определяне брой относителни цени е:

N = n x (n – 1)
       -----------
             2

, където ЕН ти е равно на броя относителни двойки ( цени ), който ще се получи
ен ( малко ) ти е броя на стоките/артикулите, които ще засичаш

Пример: За 10 стоки ( артикула ) ще имаш 10 умножено по 9 делено на 2 = 45 относителни двойки цени и т.н.

Кажи ми сега на база тая формулка как твоя идиот започва да ги "кастрарира" после, т.е. пише ( уж под формата на матрици ) и вади гениалния извод, че:

"Suddenly, instead of 6 prices we have 3. And in the case of 99 items, the number of prices reduces drastically from 4950 to just… 98 (one per item, excluding the keys that have no price, as they are the effective currency)."

Последно в икономиката имаш абсолютни и относителни величини ( цени ).

Ще те помоля да ми кажеш от тази формулка кое е абсолютна и кое е относителна величина, понеже накрая дава относителна двойка, налЕ?

После да ми кажеш при арбитраж и бартер кое в какво се измерва и в каква величина, като имаш предвид, че при бартерна търговия - (numeraire) от статията на ( идиота ти ) изпълнява функция на разчетна/разменна единица.

П.П. Нямам нищо против да вземеш в Гърция и нашите идиоти, дет' ни управляват и преподават из родните ВУЗ-ове глупости кат' тоя, че и те пишат книги и учебници.

100 годишни бабички начело на държавата ни щяха да са извели страната в топ 10 на Европа отдавна.
-------------------------------------------

Ай, за Империята  *drinks*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

nearvana

  • Гост
0
Which countries are net contributors to the EU budget?


Тая таблица е пълна глупост. Какво общо има БВП и ДДС? Това са приходи в собствената държава, а не в общия европейски джоб. Според таблицата БГ е получила с 2.52 милиарда повече отколкото е допринесла за забогатяването на ЕС. Дали? Защо просто не направят коя страна колко и е вноската, и колко е получила от еврофондовете. Това би ми било интресно.


май не си прочел задълбочено текста преди табличката а?

прочети (тук например https://en.wikipedia.org/wiki/Budget_of_the_European_Union) откъде идват  приходите в бюджета на ес. в табличката са включени  само  VAT based own resources и GNI based own resources което си е в кратце вноската на държавата в ес. другото са основно мита дето са
 "Traditional own resources

Traditional own resources[6] are taxes raised on behalf of the EU as a whole, principally import duties on goods brought into the EU. These are collected by the state where import occurs and passed on to the EU. States are allowed to keep a proportion of the revenue to cover administration (25%). ..."  и не са включени в сметката

тука има по-стари данни ама нали е бибиси ...
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8036097.stm


помисли следващия път преди да кажеш че нещо е пълна глупост за да не се обърне неблагоприятно посоката на вятъра ...

поздрави
 *drink11*

ps брей тоя линк що излиза все едно е видео ...
« Последна редакция: 05 Ноември, 2012, 00:26:54 от nearvana »

nearvana

  • Гост
0
Напротив прочетох я много внимателно и пак казвам, че това е глупост.
Доказателство номер 1 е разликата между двете таблици. Виж ги внимателно.
Доказателство номер 2 :
Цитат
Different countries may tend to favour different methods, in order to present their country in a more favourable light.The table shows the traditional calculation (with own resources), based on research by Deutsche Bank Research (net contributors are shown in red):[4]


Разбира се същото може да се прочете и на български:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%95%D0%A1
Цитат
Различните страни използват различни методи, за да представят страната си в най-изгодна светлина.В таблицата е показан приносът на страните според изчисления на Deutsche Bank (нетните вносители са отбелязани в червено):[3]

А колко изгодно?

Всъщност това което искам да кажа, е че нейде би трябвало да има кой колко е платил и колко са му платили на него, а не стъкмистики на някоя държава.


ами българската страница на википедията е по-кратка от английската и например липсва  http://en.wikipedia.org/wiki/Budget_of_the_European_Union#Revenue и всъщност обяснява това което не разбираш в табличката постната от гоголчо.
Държавите плащат в бюджета на ЕС основно по 3 параграфа: 1. процент от ДДС 2. процент от БВП 3. данъци които събират от името на ЕС. В табличката са взели само точка 1 и 2 щото 3 не може да се смята като плащане от държавата - тя просто събира митото от името на ЕС.

Та ако наистина си разбрал какво пише над табличката щеше да ти е ясно че числата точно отговарят на въпроса ти
Всъщност това което искам да кажа, е че нейде би трябвало да има кой колко е платил и колко са му платили на него, а не стъкмистики на някоя държава.


Разликата между тази таблица и постнатата във википедия е просто щото се базира на различни години. Верно страните представят данните както им изнася ама разликата е дали се представят агрегирани данни или принос на калпак или като процент от БВП.
"Also, one can use either absolute figures (which indicate that Germany is the largest contributor), the proportion of GDP (which show that Denmark is the largest contributor), or per capita amounts (which show that Denmark is the largest contributor). Different countries may tend to favour different methods, in order to present their country in a more favourable light."

Данните в постната таблица са агрегирани аджеба баш това което питаш ...  и същевременно наричаш таблицата глупост което ме навежда на мисълте че не си я разбрал ...

аре със здраве
 *drink11*

nearvana

  • Гост
0

edit:
Брей ето още нещо доказващо мойта теза:

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/government_finance_statistics/data/main_tables

за пример ще дам само 2009, тъй като тя е дадена във википедията:
Bulgaria 
Total general government revenue % of GDP: 37.1 (приход)
Total general government expenditure % of GDP : 41.4 (разход)
С други думи според Дойч Банк България е "ограбила ЕС", според евростат сме дали с близо 4% повече, отколкото сме получили.


копан, я пак? БГ е дала според теб 41% от БВП на ЕС и е получила 37%   *scare*
виж, ако питаш евробюрократите веднага ще получиш орден еврооптимист на 2012   *drinks*

това очевидно са данни за бг бюджета. приходи 37% от БВП и разходи 41% ...  :-[

 *drink11*