Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213124 пъти)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил

 Да....Гърция.......,само да имаше Германия....един Вангелис е мисля / поне за мен /,че щяхме да си говорим по различен начин.  ;)


В духът на песента, която постнах ... много щуротии изговорих, но ако поне малко ми повярват "истински щяха да са!"  :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Леле ... вие сте се изтрепАли в тая тема, бря - хихи

По принцип около 95% от решенията си 'орицата вземат на емоционална основа и само 5% на прагматична.

Не искам да заемам позиция в "глобалния" ви спор, но предполагам, че нито 95% от гърците ще са доволни от "мерките", които се готвят, нито 95% от германците в близките 3-5 годинки.

Чиърс от мИня с една ракойка, па дано някой се сети да почерпи с някое узо или шнапс  :P


goro

  • Гост
За дърдорницата!
« Отговор #227 -: 30 Май, 2010, 09:24:06 »
0
За дърдорницата! или за Свободен обществен форум!

Умувам от няколко дни, кога точно да спра със старата-нова страст - писане във форум. Канех се да е на 55тия пост, а стигнах 77мия!  :)

Бях си тръгнал от имоти.нет преди скандалния момент там, така че незнам какво точно е станало, а и не ме интересува никак. Имоти.нет е друг форум - чието ядро са обявите за имоти - хората за тях главно влизат в сайта - форума беше един плюс. Всеки форум с ядро има своя смисъл.

Идеята на Скитър, за създаване на един обществен и свободен от цензура форум ми допадна.
И той като че ли тръгна! Но ... като че ли...
Освен, че липсват ясни правила за писането в него, той е далеч от институциализирането за да има бъдеще на свободен обществен форум. В този смисъл, неговите "материални" създатели - визирам най вече Скитър и по-малко Додо, като че ли прекратиха усилията си преждевременно. Говореше се за асоциация, дружество с идеална цел и пр...

На мен рядко ми ствятка лампата но... Напоследък, започвам да си мисля, че съм бил в някаква степен несправедлив към Оунъра. С това не се отмятам от думите си - независимо от това какви са му били намеренията, за мен поведението му даваше сериозни основания за съмнения.

Последните 24 часа някои неща ме смутиха.

Dodo, какво стана бе! И тук ли въведохте цензура! Имаше две много хубави теми от и за "Собственик 31" - изчезнаха! Протестирам! Ще се махна от тук и ще му направя нов, специален форум. Европа има нужда от такива (комици) :)

Цитат
admin
Собственик 31 е с 50% отрицателна енергия и вероятно не може да пише без одобрение. А тъй като не виждам откъде се одобрява, ще изчакаме да му мине отрицателното (с 5% надолу на 24 часа).

Аз също мернах изчезващи теми и постове - макар че добронамерено допуснах да са изтрити от създателите им. Няколко случайности подред заслужават най-малкото обяснение от породилите ги , а ако такова няма...

На времето в имоти.нет, може би в началото на неговото появяване, бяха баннали Асен - и бях един от първите активно протестиращи.
Днес някой си позволява отново цензура!
Собственик 31 може да е всякъкъв, но говедото което си позволява цензура тук е ГОВЕДО с главно Г!
Изглежда ми, форума преди да тръгне към изкристализиране на една сериозна структура, губи своя смисъл и се превръща не просто в дърдорница - дирижирана от говеда дърдорница.

За една дърдорница 77 поста са много.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: За дърдорницата!
« Отговор #228 -: 30 Май, 2010, 16:12:22 »
-1
Софтуерът се разработва безплатно от ентусиасти от целия свят за целия свят и е в процес на непрестанно развитие.
Преди да проклинате тези ентусиасти, запитайте се - какво сте дали вие на света безплатно.

Ъмм,

докато сричам по форумите днес, фраснах 1 кило ядоди със 100 г ракойка и с риск да си бутна дупарата, където си ги "мерите" ( рядко си го позволявам ), ама понеже съм в настроение и съм настроен любвеобвилно, се сетих за следната история:

По обучения ми е представяна, че се е случила с Кофи Анан докато е бил студент и доста преди да стане Генерален секретар на ООН ( демек, нямам претенции за достоверност ).

Та, докато бил студент Кофи Анан в една лекция, професорът им направил следната демонстрация. Взел един голям бял лист и внимателно нанесъл на него, точно в центъра му една малка, черна точка. След това се обърнал към студентите и ги попитал какво виждат?

"Черна точка" - единодушно се чул отговорът.
"А, нещо друго освен нея?" - попитал професорът.
"Малка, черна точка, точно в центъра" - бил следващия отговор.

"Добре," - казал професорът - "как всички видяхте тази малка, черна точка, а никой не успя да види ГОЛЕМИЯ, БЯЛ лист?"

П.П. Та, викам да си лочим кротко, ягодите са чудесни тази година  *drink11*

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #229 -: 30 Май, 2010, 16:47:28 »
0
goro и Poli да отскочат до Дъра-бъра и да видят трите теми "Собственик 31 ...", да се полюбуват, защото след това вероятно пак ще ги махна.

Тук има "теми" - те се наричат така, защото си имат заглавие, което не е "кой е гад и кой се чувтсва подтиснат". В темите има лични нападки и като избуяли в други по-големи, бяха обособени отделно. След като продължи, махнах две.

Ще махна по-късно и това мнение, защото и то не е за тук. Темата е друга.

goro

  • Гост
Re: За дърдорницата!
« Отговор #230 -: 30 Май, 2010, 17:41:39 »
0
Чудесно Додо!

Прочетох ръбатите постове на Собственик31, видях тези които бях видял и липсваха.

Не Собственк31 да е, а Идиот на квадрат да е - пак смятам, че трябва да има възможност да се изкаже, да защити позицията си и да не бъде изтриван на момента!
Същевременно, напълно разбирам и съм съгласен с хората, които смятат, че форума не бива да си превръща в арена за лични нападки.

Преди бях предложил да има една папка "Боклуци" и кофти постове да отиват там, както и да бъде периодично изтривана - примерно, изтрива се което е по старо от месец! Така всеки ще е сигурен, че нито един модератор или администратор няма да злоупотреби и барбарон няма да ми разказва баснята, че никой никого не е изтривал, а е станало автоматично.

Същевременно ще предложа още нещо. На прекалено досадни типове след предупреждение да се дава например и.п., емайл и с каквито данни разполага администратора на засегнатата страна, а защо не и на всички и разбира се по строго определена процедура. Така, засегната страна освен да може да отговори, ще може да си потърси правата по съответния ред.


И последно. Знам, че си свършил достатъчно работа. Но като си се хванал - ще продължиш!  :) Достатъчно хора и по всичко видно, свестни хора, изказаха желание да помогнат, а сигурно ще се намерят и други.
Форума трябва да се институциализира за да просъществува и порасне или поне така си мисля аз. Заслужава си да има едно място, където хората да могат да споделят мнението си, наблюденията си или даже болката и то да не зависи от прищевките на рекламодатели, собственици и пр.
И Скитъра също да не се скатава - като се е хванал на хорото и да изражда и отглежда бебе, да си върши работата поне докато бебето проходи само. Още не е.

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #231 -: 30 Май, 2010, 18:36:31 »
0
Аз първоначално ги сложих в Дъра-бъра, защото ставаха за там, но като се започна с ковчези и орисници (някои тук може да са суеверни) ги сложих в Trash (но той се вижда само от модератори).

Ще си позволя по-късно и от тази тема да взема несвързаните с нея мнения (тези накрая) и да го сложа в нова и там да си продължи обсъждането :)

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #232 -: 30 Май, 2010, 18:57:16 »
0
 *flower2*

Относно минусите на Poly - цвъка ти ги предимно един човек (без публикации до момента), явно някой много си го засегнала.. :) Просто не обръщай внимание. Тези плюсове и минуси са по-скоро за бъзик, направо се учудвам, че ги възприемате сериозно. *drink6*

Относно правилата - аз лично не знам да има правила, има предложения за такива и се остана до там.

Някой беше казал, че е достатъчно и едно простичко правило. Този форум не е съд и тук няма конституция нито законодателство, така че да може да се оспорва нещо на принципа "то не е изброено като непозволено, значи е позволено".

Модераторите са хора и си имат собствени преценки за морал и граници. Техните действия стават отпечатък на общата визия на форума. Ако седнем да сравняваме "този" и "онзи" - засега има голяма разлика. Там все още през едно мненията са "ти си клошар", "а ти си тъпак".

При положение, че за минути някой неколкократно става причина за караници, лични нападки, ковчези, гадове и орисници, писани в теми със съвсем друго съдържание, първата стъпка е отделяне в нова тема в Дъра-бъра. След като продължи - 2 от 3 отидиха в кошчето, където им е мястото. След като им се порадвате, по-късно ще ги хвърля в кошчето отново, няма да е голяма загуба.

А темата за правилата е отворена: http://www.fimoti.com/index.php/topic,13.0.html

goro

  • Гост
Админе!
Мисля, че пак бъркаш и напразно си създаваш работа. Моя милост Тема: "За дърдорницата!" не е пускала, нито някой от следващите е отговарял в нея! (http://www.fimoti.com/index.php/topic,190.msg4405/boardseen.html#new)
Нищо няма да и стане на "Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката" - от няколко поста встрани за да има нужда да се преместят.

Ако исках да дам директно предложение за правилата на форума - щях да го дам в съответния раздел. Понеже обаче смятам, че не съм достатъчно добре юридически подготвен, а тук от време на време наминават умни хора си го постнах тук, където всеки знае, че ще ме срещне.
Не, че е нещо страшно, но предполагам мнозина са като мен - четат определени неща и заобикалят останалите.
Но най-важното е, че не съм пускал отделна тема "За дърдорницата!".
На този принцип утре някой ще реши да пусне от мое име темата "Германия е най-цивилизованат страна на света, а Гърция най-варварската!"  :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

Scyther

  • Гост
Re: За дърдорницата!
« Отговор #235 -: 30 Май, 2010, 20:49:22 »
0
И Скитъра също да не се скатава - като се е хванал на хорото и да изражда и отглежда бебе, да си върши работата поне докато бебето проходи само. Още не е.

Не съм съгласен. Триенето стана ли повод за обсъждане? Ти надигна ли своя глас против това?... Значи бебето проходи само...

Асенка, прочетох ти коментара. Няма какво да добавя.

Трябват ясни правила за триене на каквото и да било, включително и бан. Трябва да се обяснява за чий е било изтрито или преместено нещо, за да е ясно. Трябва да се даде време за реакция и осъзнаване на това. Затова като реших да изтрия темата си за стария форум, първо обясних защо смятам да я изтрия, после я заключих, давайки възможност желаещите да се оплачат на PM и чак след това я изтрих.
Триенето на постове и теми, еле па бан се възприема като обида. Има доста по-благородни начини за модериране. Например като се намали шрифта на коментара и отдолу аргументирано се посочи от модератора или админа причината за това. Защо не и да се "боядисат" буквите в бяло?...

Но на първо време трябват правила!!! и додо на няколко пъти насочва вниманието към темата за правилата.
Може ли да се сърдим на някой, че е постъпил неправилно, като липсват правила?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #236 -: 30 Май, 2010, 20:57:20 »
0
Същевременно ще предложа още нещо. На прекалено досадни типове след предупреждение да се дава например и.п., емайл и с каквито данни разполага администратора на засегнатата страна, а защо не и на всички и разбира се по строго определена процедура. Така, засегната страна освен да може да отговори, ще може да си потърси правата по съответния ред.


Да не го докарате до нещо такова... :o
http://lifestyle.ibox.bg/news/id_374479694

По-полека я карайте.  :) И наистина да си измислим точни и ясни правила за триене и бан. Преди всичко да се посочва от модератора защо е изтрито дадено мнение (вътре в самото мнение), както и да има тема, в която да се описва защо някой е баннат и за колко време. Може срещу всяко определено нарушение на правилата да е разписана съответната санкция. Така ще се знае предварително ако направиш нещо си, какво ще последва.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Темата не е Дъра-бъра, а е както е озаглавена от goro: "За дърдорницата!" в раздел "Предложения за конфигурации, раздели, администратори и модератори", където и е мястото.

Опитай се да ме убедиш, че мястото и не е там, а е тук ("Какво става в Гърция или За политиката и икономиката" в "Дискусия за цените").

Глупаво е под претекст за "свобода на словото" да се действа твърдоглаво, ако някой се взима насериозно в момента си ти. Така че успокой нервите, помисли и си кажи мнението отново.

Моето е - тази дискусия е разделена и преместена на правилното място. Форумът затова е разделен на "раздели" и "теми", за да могат хората да се ориентират според интересите.

Разбирам да си се объркал и да пуснеш мнението тук, ама да го правиш нарочно и да претендираш, че е уместно, е малко несериозно.

А ако целта форумът да е подреден ти се струва като "взимане насериозно" - пардон.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #238 -: 30 Май, 2010, 21:31:21 »
0
Ще те помоля да не прехвърляш твоя мироглед върху мен. Така ако нещо ти се е сторило като "опит за изгонване на барбарон", е било всъщност най-нормален въпрос от сорта "как е по-добре". Мързи ме да търся и да копирам точно какво съм казал. Ако си с ниско самочувствие, за тебе това изглежда като нападка, ако си човек като барбарон, би го приел най-нормално - как е по-добре за всички. Въпросът беше така поставен и повече не е обсъждан.

И под другото ти мнение ти казах - трудно ще ме убедиш, че е добре в темата за Гърция, да се обсъжда Собственик 31. goro започна нов въпрос (смени и заглавието), аз преместих новата тема като отделна в този раздел. Тук се обсъжда това, тук и е мястото. Ако ми намериш аргумент за противното ще си посипя главата с пепел.

Т.е. нещо напълно нормално на тебе ти се вижда ненормално. Изясни си критериите за оценка.

granit

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 34
  • Карма: +14/-0
  • Респект: +39
    • Профил
Re: За дърдорницата!
« Отговор #239 -: 30 Май, 2010, 21:42:35 »
0
Няма какво да делите .Иначе жар не е излишна на форума, за да е форум !