Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1212951 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Днес тройката се изказа позитивно за реформите в Гърция. Гръцкия парламент прие мерките за саниране. Утре Антонис Самарас е в европарламента да убеди, финансовите евроминистри, че "този път" няма лъжа, няма измама, правителството наистина ще проведе мерките. по всичко изглежда, че този (вероятно последен) пакет от 5млрд. евро ще бъде отпуснат. 2013 обаче май ще е годината на фалит на Гърция. 

Финансовите министри вероятно ще отбележат напредъка на Гърция без дори да са стъпвали там естествено, щото аз като ходя единственото което виждам е, че ясасите са си в каменната ера, всичко си върви постарому, всеки чака новата порция топли кифтета и се надява на бързо забогатяване надявайки се да си продаде ливадата на баснословна цена.

Работа ли? Каква работа, стоят по цял ден по кафетата, клюкарят международното положение и чагъркат табла. Мисля, че бум в гръцката икономика предстои, но това ще стане чак след като първо фалират и след това открият трифазния ток, компютрите, интернет и новите технологии.
Сигурен съм че ще разберат че алъш-вериш икономика не прави.

Пък и е време да бъдат поорязани 13-та и 14-та пенсия и 15-та и 16-та чиновническа заплата.

goro,

Честита нова порция топли кифтенца+ коледни надбавки.  *clap*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
goro,
Честита нова порция топли кифтенца+ коледни надбавки.  *clap*

Малко е бедна - някакви си 33 млд. до Нова година, пък другите, ако слушкаме!  ;)

Ама видя ли цирка?
Като питаха Юнкер на какво почиват прогнозите им за гръцкия дълг отговори, че...
Вярвал в изобретателността на гърците!!!
 *rofl* *rofl* *rofl*

п.п.
Следващия епизод ще е около немските избори!
Ако не по рано. Как да не и теглиш една майна на Оууупа!

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Да ви светна още за данъците в гръцко:
1. ако имаш апартамент 70 кв. трябва да докажеш доход от 7000 Е иначе глоба 200 Е - оправдание безработен - не  важи!

2. за 30% от официалния доход трябша да предоставиш ФИСКАЛНИ БОНОВЕ ... иначе ГЛОБА!

3. За кола също - Караш 2 000 кубика, доход 20 000 Е иначе ГЛОБА

Бонус: При неплатени данъци - "спират ти ТОКА" - електричеството :)

И т.н.


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Великите заключения на тройката: http://www.tovima.gr/files/1/2012/11/29/prosxedio.pdf

и...
любопитни графики
http://www.tradingeconomics.com/greece/gdp

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Според тази графика, България има ръст поне 12% за 2012, това заради курсови разлики ли е? Много подвеждащи графики - три страни с евро да се чертаят в долари. :)

 *drink6*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3365 -: 02 Декември, 2012, 06:03:02 »
0
............
Но...
за друго влязох.
Със собствеността в Гърция са почти невъзможни измамите, поне за един нормален човек (аз дори не знам такъв случай). Правното и уреждане е многопластово, трудно разбираемо за един чужденец, а за човек отрасъл в соц. държава може да се окаже дори непонятно.
Само за сведение.
Сред документите за собственост в Гърция все още, поне де юре се признават императорските хрисовули и по-късните султански фермани. (Не бива да се чудиш, ако някой грък тръгне да си търси собствеността из пазарджишко да речем, както и ако имаш подобен документ за някое имение в гръцко от пра-пра-дядо ти и неговия статут не е уреден от по-късни междудържавни договори, имаш шанс да си го вземеш обратно.)
...............

Жорка,

последния виц, на който се смях беше в блог-чето ми, където няколко ник-а тръгнаха да ми разправят как "евреите били пазители на българщината" в една от моите статии, като изблик на недоволство, на това което бях написал. То въобще не касаеше евреите и никъде не се споменава 1 дума, ама както и да е  *rofl*

Беше преди месеци. Благодаря ти! От оня култов виц тогава: "Евреин - пазител на българщината", едва сега този виц се доближава по класа до него. Няма да го коментирам в детайли, но повярвай ми от тогава така не се бях смял.

Викни си едно питие и ми изпрати сметката. Жалко, че не си жена, че щях веднага да ти предложа - обожавам хора, които ме разсмиват  *girl*

П.П. С невероятна лекота си изхакал 10 различни казуса само в едно изречение в 10 дисциплини по право и кат' бием чертата - пълни глупости до една, нямащи нищо общо една с друга ( ъъ ... не съм ти редактирал поста, т.е. това черничкото си е от тИбя, а съм копнал целия ти цитат и е култов дума по дума )  *drinks*



 
« Последна редакция: 02 Декември, 2012, 06:21:58 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3366 -: 04 Декември, 2012, 08:56:07 »
0
Според тази графика, България има ръст поне 12% за 2012, това заради курсови разлики ли е?

Вероятно. Но не бих могъл да знам.

Пуснах първите две графики за да се видят паралелите в развитието на гръцкия и немския БВП.
И френската за същия период е паралелна.
Паралелни са и балониранията.
(Още по интересни са графиките за фирмените и задълженията на домакинствата.  ;) )

После ми хрумна да погледна и за България - за нея данните започват от 1980г.
Интересна година.
Гърция не е член на ЕС, по него време е съизмерима по население с България, минали са едва няколко години от хунтата и не много след гражданската война и въпреки това има брутен продукт 2,5 пъти по висок от този на България. (днес, в кризата - над 5 пъти, при което дори да премахнем големия дял на услугите и несъразмерността в населението, гърка би следвало да произвежда поне 3 пъти повече)
Всъщност, в този форум съм пускал данни и в стоково изражение, част от тях дори от един комунистически справочник - Страный мира. Там разликите са още по-големи.

Надявам се
това да успокои сополивите хлипания на моя приятел Нанев, че Вутев не бил зле като него. От тези тревоги, как гърците плюскали, здрав сън не му е останал...
И белким най-накрая му се отворят очите и види, че плюскат което са си изкарали, че и по-малко...
Че заплатата на жена му в гръцкото шивашко предприятие се определя не от пресметливия грък, а от бг-п(н)орн(м)отворците и главно от лакомия Ханс , премахнал и оставил онези регулации в Оуупа, които нему е изгодно...
Същия Ханс, дето след като продаде най-големите корабостроителници в средиземноморието на арабите ги уреди нормативно за 15 години да не могат да вземат други поръчки освен от гръцките военноморски сили, реформира половин Европа и сега услужливо тича да реформира Гърция...
Разбира се, Ханс започна да усеща, че номерата му с гърците няма да минат, че вече е обърнал цивилизования свят срещу себе си, но нали нрава, природата му, (расист съм, майка му стара) е такава, запънал е здраво копита в земята, рие и тук там пуска някое нечленоразделно идиотско обещание от което после се отмята, на което гърците отдавна не се хващат и което разревава с "несправедливостта" си Нанев и загрижеността му за неговите братя.

Надява се
филантропа в мен, но циника знае, че е невъзможно слугата да разбере защо свободните хора стачкуват, когато не им се плаща достойно за труда...
Слуга и достойнство?!...  ;)

И все пак, понеже съм елински, а не тевтонски възпитаник, понеже левантийците не ме изненадват с черни лебеди, не се гнуся да седна със слугата на една маса и да пийна бира.
По елински, не по тевтонски, приемам слугата за част от семейството.
За част от семейството приемам дори дворните мурджовци, администриращи лая...
Е... ще има плач... и лай... и черни лебеди...
Какво да се прави...
Човек предполага, Господ разполага.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3367 -: 04 Декември, 2012, 18:22:58 »
0
Казват, че когато мизерията влезе през прозореца - добрите обноски излизали през вратата  *girl*

П.П. Да се взема акъла на 'орицата в гръцките кръчми със заучени лафчета, вероятно е доста престижно.

Жалко, че къса връзката с реалността и после следват шизофренични отклонения да се намери "виновен" под път и над път. Досега минаха Оупа, Германия, Булгарите, МВФ и световната баМка.

Да се готвят за следващи "виновни" гравитацията, Слънчевата система, Млечния път ( галактиката ни ) и т.н.

Няма да ме разбереш защо някои 'орица изкарват нещастни живота си - болни, бедни и забравени. Виж си там кръчмето за елини и прочие лафчета - белким се върже някой  *girl*

Скъсан, дебел цървул тръгнал да говори за слуги за цели народи и световни кредитори, защото вече няма кой да го търкаля от кревата до масата безплатно ..... - шизофренията е голяма работа.

 *rofl*
« Последна редакция: 04 Декември, 2012, 18:42:49 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3368 -: 04 Декември, 2012, 19:06:20 »
0

И все пак, понеже съм елински, а не тевтонски възпитаник,


Малеййййй,възпитаник бил,елински възпитаник,малейййй!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3369 -: 04 Декември, 2012, 21:16:11 »
0

хехех говорите си от съседните маси.  *rofl*

Жоро,
Ти си голям наивник. :) "Свободните" стачкували. Как се вдигат на стачка или протести? По-точно - кой ги вдига и защо? Защото, да не им намаляват заплатите и придобивките, или защото, бъдещите им доходи ще бъдат орязани, без да се усетят, стачкувайки?
Достойна тълпа от мрънкала.  :D

Хрисимите, приведените, слугите,  са по-опасни. Щото "свободните" са предвидими и прогнозируеми. Куче, дето лае, не хапе , само дето файда няма, щото лае, колкото да се отчете пред господаря си.

La foule - Тълпата

Ай   *drink1*  наш'та маса казва Наздраве на ваш'та маса.  :D




marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3370 -: 04 Декември, 2012, 21:40:07 »
0

хехех говорите си от съседните маси.  *rofl*

Жоро,
Ти си голям наивник. :) "Свободните" стачкували. Как се вдигат на стачка или протести? По-точно - кой ги вдига и защо? Защото, да не им намаляват заплатите и придобивките, или защото, бъдещите им доходи ще бъдат орязани, без да се усетят, стачкувайки?
Достойна тълпа от мрънкала.  :D

Хрисимите, приведените, слугите,  са по-опасни. Щото "свободните" са предвидими и прогнозируеми. Куче, дето лае, не хапе , само дето файда няма, щото лае, колкото да се отчете пред господаря си.

La foule - Тълпата

Ай   *drink1*  наш'та маса казва Наздраве на ваш'та маса.  :D


Мадам,

1. Не ме сравнявай с мангал, защото аз като заседна на масата и накрая си плащам и бакшиш винаги оставям - минимум 5-10% при калпав сервиз.

Мангалът сяда на масата, знае че няма 2 стинки в джоба си и почва да поръчва и да се прави на "двИздъ" и да се заяжда за всичко, с цел накрая как намери начин да не плати. Такива ги бия, дет' ги видя - жалко, че класите ни са различни и много рядко се засичам с такива цървули. Та, сравнението е абсолютно неуместно, защото ти няма и да си помислиш да седнеш на маса, щом нямаш пари да си го позволиш.

2. Ако ти сменя надписите по Телевизията между един арабски простест на тема религия и тоя в Гърция с кадрите по време на протестите ( без да се виждат сгради и фон да се разбира кое от къде е ) - вярваш ли ми, че няма да направиш разлика?

Само, че едните ги изкарвате талибани, а тия били елини ( пардон ) демократи. Не е ли малко двоен стандарта?

3. Сега до 2020 г. България и всички останали от ЕС са с орязани средства от членството си в ЕС с доста милиарди, защото мангалите правят сеир всеки ден и мангалското дете да има стинки за стачки, понеже е престижно да си безделник и да ходиш да мяташ молотов и да крякаш, а твоето дете да го духа.

Сега, взе ли да ти пука като утре твоето дете тръгне да ти иска елементарни неща и ти ще му викаш "Няма" - или пак не разбра какво става? Демек, твоето "няма" за твоето дете е "има" за мангала на юг.  *drinks*

П.П. И като им гледаш кадрите от стачките правиш ли разлика между наш'те мангали и техните мангали ( пардон елини ), както би казал Жорката  *girl*
« Последна редакция: 04 Декември, 2012, 21:46:19 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3371 -: 04 Декември, 2012, 22:36:34 »
+1
Маранди,

Макар, че ми харесваш, да си кажа :) :

Първо.
Никой не ми е плащал сметките, не бих допуснала и  да ми ги плаща.

Второ.
Едно от малкото неща, които умея, е да видя  къде могат да се направят пари, и след това да мога да ги направя. Изобщо не ми е необходимо, да гледам кой какво, как е получил. Могъл, взел. Последствията са негови, не мои?

Трето.
Изпълнявам си договорите, дори и устните договорки. Винаги. Дори, да съм взела грешно решение. Въпрос на принцип. Това, обаче, масово у нас не срещам. Не бих си послужила с епитет, като мангал, че точно това се отнася за баровци разни и корпорации дори!!! Не случайно надрасках някои неща, по повод твоята статия, макар и в много общ вид, без конкретика, с която разполагам!

Четвърто.
Какво съм разбрала или не, е без значение. За никого.

Пето.
Какво си разбрал и дали си разбрал, аз какво съм казала ... не държа да бъда разбрана и не изпитвам необходимост.

Шесто.
Юридическо лице  може ли да си позволява да обижда?  Не би ли трябвало да мери с един аршин? Като изисква уважение, да не си позволява обратното. (Реторични въпроси)

Седмо.
Аз ти казвам Наздраве  *drink1* (дядо Господ си е почивал тогава), пък ти ако щеш.  *girl* :)

koganev

  • Гост
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3372 -: 04 Декември, 2012, 22:50:06 »
0
Горо, дай графиката на СССР за периода до 90та г., когато съюзът на практика фалира. Интересно ще стане.

Иначе не разбирам кое в тези графики те учудва. Че са си надули данните ли? Какво по-лесно от това? Китайците го правят вече 20 години и целият свят им се радва... Или, че едновременно с кредитната експанзия се повишава и БВП ли? Ами това е задължително. Дай графики на задлъжнялостта през същите периоди и ще видиш, че са приблизително същите. Поне така предполагам, де.

Но не това ми е приказката. Дай СССР, за да стане по-ясно какво имам предвид. Аз просто не мога да кача графика - да бях учил навремето, а аз все след момите...

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3373 -: 04 Декември, 2012, 22:52:54 »
0
хехех говорите си от съседните маси.  *rofl*
...
Аха!
Ама какви клакьори си имам аз!!! Само може да ми завижда моят приятел.
Появя ли се тук и веднага настава весел лай!
Какво да ги правиш. Гладни.


За стачките не си много права, но нали с Регата гледате филмчета за световната ....

Сега!
Знам че си голяма и можеш да се пазиш, но аз все пак да те предупредя.
Отвързани са, гладни и отношението им към другия пол не е ласкаво - гледат нему, като на конкурент...  ;)
Бъди внимателна.  :)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3374 -: 04 Декември, 2012, 23:02:23 »
0
хехех говорите си от съседните маси.  *rofl*
...

Аха!
Ама какви клакьори си имам аз!!! Само може да ми завижда моят приятел.
Появя ли се тук и веднага настава весел лай!
Какво да ги правиш. Гладни.


За стачките не си много права, но нали с Регата гледате филмчета за световната ....

Сега!
Знам че си голяма и можеш да се пазиш, но аз все пак да те предупредя.
Отвързани са, гладни и отношението им към другия пол не е ласкаво - гледат нему, като на конкурент...  ;)
Бъди внимателна.  :)


Жоро,аз гледам какво ли не,дори и не ти трябва да знаеш  *rofl*
Сега обаче ще съм бърза,защото тези двете са ми в любими в ютубчето,струват ми се и по темата дори :

Световната Финансова Криза - Част 1


Световната Финансова Криза - Част 2


Не казвам да ги гледате,само при желание  *girl*

 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!