Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1225075 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3390 -: 05 Декември, 2012, 14:44:18 »
0
Маранди,
Като каза норми на животозастраховател, че се сетих. Един такъв преди време, ме "убеди" без да знае, да пия всеки ден по чаша червено вино.
Горещо препоръчвам на всички!
Абе ... франсетата си знаят.  *girl* :D

 *drink1*

Бе, няма лошо, Мадам!

То и при мен е лудница сега, понеже 'орицата си прехвърлят част от депозитите по благи продукти, заради лихвата по депозитите, която ще почне от догодина, а вече мисля, че "бия" доходността на баМките по валутни депозити при суми накуп.

П.П. Иначе, ако помниш кога му прописах в темата на момчето Жорко - беше преди 1-2 години нейде и му казах, че нещата не отиват на добре в Гърция.

Да свиква семейния съвет и ако могат да се освобождават от всичко там и да се местят в по-бяла държава.

Той ми се озвери насреща и Русото па както и то не може да мълчи и "войната" започна!

Не харесвам хора, които нямат в речника си думата "Благодаря!", понеже съветът, който му дадох тогава безплатно - струва много пари и липса на разбито здраве. Щяха и кинти да вземат тогава от имотките си, а сега няма вече на кого да ги шътне и са 30-40% надолЕ. Та такъв неблагодарен кретен какво го правиш?  *girl*

И сега играем пинг-понг с него да си мяткаме топчето, което не е лошо за вас като зрители, понеже па правим готин сеир  *rofl*
-----------------------------------------------
Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 05 Декември, 2012, 14:55:13 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3391 -: 06 Декември, 2012, 01:36:38 »
0
Коганев, що ти трябваше да пишеш тук... бях започнал малко по малко да се освобождавам от тази зараза. :)


СССР имаше...
Графиките на БВП са неясни без структурата на БВП. А структурата на БВП на Гърция и Германия вероятно са различни.
...
Такъв процес на разпределение на дълга върви в Гърция - прехвърляне на дълга върху онези, които могат (приемаме, че могат) да го покрият. От своя страна те съвсем не искат да покриват заем, който НЕ СА ИСКАЛИ да вземат. Прави са!
Но това ти вече го знаеш.
Разбира се, че имаше СССР, но на сайта го няма...  ;)
За всичко си прав.

Но може би трябва да поясня нещо.
Не бива да се отъждествява моята позиция с позицията на гърците.

Позицията на гърците не е единна и варира от пълен отказ за изплащане на задълженията до признаване и изплащане на всички задължения. На двата полюса са:
карикатурата на неофашизма (Златна зора) - отхвърлят какъвто и да е дълг,
от другата страна - отделни представители на (без Сириза и Независими гърци) повечето от партиите, за които ще използвам събирателното неогрекили.
Имаше и наивни дядовци, които в началото на кризата тичаха патриотично да си внесат пенсиите в някакъв държавен фонд, та да си погасяла държавата заемите.


Политическата картина към момента.

Сириза (отляво) вече е първа партия и вече е партия (води с повече от 5%), не диша във врата, както ти казваше, а направо им е взела дъха на Неа демократия.
Следва Неа демократия,
трети - неофашистите (те твърдят, че не били нито италианци, нито немци за да ги наричат така, а патриоти и, че една от основната им роля в парламента била да пердашат предателите :) ).
Независими гърци (отдясно) - са четвърти,
Комунистите - мисля, пети,
а за останалите вкл. и днес участващите в правителствената коалиция ПАСОК и Демократична левица съществува вероятност да не влязат в парламента.


Един провал на управляващата коалиция начело с Неа демократия най-вероятно ще изтласка Независими гърци на второ място, ако не на първите, то на следващите избори.
Ядрото на Независими гърци е от бивши членове на Неа демократия, сравнително млади, високо юридирани, и то такива, които имаха позиции и бъдеще в старата си партия - това е важно, но отказаха да подпишат, който и да е меморандум, класифицирайки ги като национално предателство и бяха изключени. Ако не беше медийното затъмнение на което са подложени и не отказваха да приемат в редовете си всеки, който е гласувал за някой от меморандумите или е проявил съглашенски позиции, т.е., ако бяха малко по-умерени, вероятно вече щяха да са втора партия.

Относно дълга
Сириза и Независими гърци имат близки позиции.
Най-общо: Независим одит на дълга, където се окаже че дълга е натрупан в нарушение на действащото законодателство или в резултат на подкупени длъжностни лица, последните - в затвора, а съответната част не се признава за държавен дълг. (Юристите им твърдят, че така било по-закон и съм склонен да им вярвам.) Останалата част при необходимост се преструктурира в преговори с кредиторите, но не и за сметка на разсипването на страната.
Доскоро и двете партии казваха, че както в един закон с един член от няколко-стотин страници настоящото правителство прие меморандума, така те - в един закон с един член от два реда ще го отменят. :)
И двете твърдят, че ще изискат плащането на заемите отпуснати от Гърция на Германия през ВСВ, както и репарациите - единствената страна, която не ги е изплатила и с която, интересно е да се знае, Гърция все още няма мирен договор!!!

Прокламират справедливо разпределение на тежестите, но като лява и дясна партия е ясно, че ще имат кардинални различия в икономическите си виждания. Имат и различни виждания относно външната политика. Най-общо - Сириза е проевропейска в по-голямата си част, а Независими гърци е против федерализацията на Европа, особено по немски образец.
И двете, най-общо смятат, че при сегашната евро-архитектура, дори да се опростят всички заеми на Гърция и да им се дадат още толкова подарък, след 10 години гръцката държава отново ще е свръх-задлъжняла, както и останалите периферни страни...

Уф...
Коганев, смятах да нахвърлям повече, но ми омръзна, а и едва ли е толкова интересно...
А и това е достатъчно да разлае мурджовците... :)

Бях казал, че гръцката криза свърши. Още съм на това мнение. Имам и съответните аргументи.
В момента проблема е Оупа!
Кака спечели с 97%!!! Почти е стигнала тато!


--------------------------------------------------------------------------------------
Регата,
Изгледах филмчетата.
Много апокалиптичен е станал Краси Петров.
Но не ми казва почти нищо ново - повечето от нещата, както и немския (банков и не само) балон съм коментирал аз лично тук.
Бих го коментирал с думите на Асен - сменен е домейна. Не е златото.

Но ми мина и друго през ума докато го гледах.
Икономиката може да обясни някои процеси в развитието на обществото. Но само някои. Затова и много от твърденията му звучат голословно.
Общественото развитие се подчинява на много "по-строги и всеобхватни закони от икономическите". На етичните!
Но е много голяма бира, а мина 1 часа!!!

 *drinks*


п.п.
На пук на днес излязлата класация, аз твърдя, че Германия е по корумпирана не само от Гърция, но и от България! На база личен опит!
Разбира се, ако облъчват един народ в продължение на години, че е най корумпирания, при една анкета, той какво би отговорил - да не би да е ходил или да е работил в Германия, та да може да сравни?!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3392 -: 06 Декември, 2012, 01:53:50 »
0
Баси!
Заради тази глупава тема забравих най-важното!

...
Едно от малкото неща, които умея, е да видя  къде могат да се направят пари, и след това да мога да ги направя. Изобщо не ми е необходимо, да гледам кой какво, как е получил. Могъл, взел. Последствията са негови, не мои?
...

Ми аз какво правя тук и не се връщам при тенджерите да започна ухажването отначало?!
Баси!
 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3393 -: 06 Декември, 2012, 09:23:27 »
0
хехех говорите си от съседните маси.  *rofl*
...

Аха!
Ама какви клакьори си имам аз!!! Само може да ми завижда моят приятел.
Появя ли се тук и веднага настава весел лай!
Какво да ги правиш. Гладни.


За стачките не си много права, но нали с Регата гледате филмчета за световната ....

Сега!
Знам че си голяма и можеш да се пазиш, но аз все пак да те предупредя.
Отвързани са, гладни и отношението им към другия пол не е ласкаво - гледат нему, като на конкурент...  ;)
Бъди внимателна.  :)


Жоро,аз гледам какво ли не,дори и не ти трябва да знаеш  *rofl*
Сега обаче ще съм бърза,защото тези двете са ми в любими в ютубчето,струват ми се и по темата дори :

Световната Финансова Криза - Част 1

Световната Финансова Криза - Част 2

Не казвам да ги гледате,само при желание  *girl*

 *drinks*


Ето  и още един сериозен професор!  Професор Донев в "Конкретно" за науката в цялост и конкретика:http://shvargalo.com/promo/3-1

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3394 -: 06 Декември, 2012, 10:26:12 »
0
Баси!
Заради тази глупава тема забравих най-важното!

...
Едно от малкото неща, които умея, е да видя  къде могат да се направят пари, и след това да мога да ги направя. Изобщо не ми е необходимо, да гледам кой какво, как е получил. Могъл, взел. Последствията са негови, не мои?
...

Ми аз какво правя тук и не се връщам при тенджерите да започна ухажването отначало?!
Баси!
 *drinks*

Абе аз пак лъжа!  *blush*
Русото, нали е русо *drinks* , не ме е усетило, че съм лицемерка и използвах да се направя на велика.  :D
За тенджерите, не се притеснявай, ще хапваме нещо вкусно навън.  *rofl*

 *drink11*
« Последна редакция: 06 Декември, 2012, 10:29:35 от Muza »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3395 -: 06 Декември, 2012, 11:02:48 »
0
Бау!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3396 -: 06 Декември, 2012, 11:03:49 »
0
Бау-бау!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3397 -: 06 Декември, 2012, 11:41:32 »
0
Аууууууууууууу! *valcho*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3398 -: 06 Декември, 2012, 11:56:56 »
0
Кудкудяяяяк  *egg*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3399 -: 06 Декември, 2012, 11:58:24 »
0
Баси!
Той... зоопарка се размножавал!!!  :D :D :D

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3400 -: 06 Декември, 2012, 12:06:49 »
0
Честит празник бе, маскари!
Да се слави името на празнуващите!
Бъдете живи и здрави!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3401 -: 07 Декември, 2012, 00:23:59 »
0
Днеска рейтинговата агенция S&P понижи рейтинга на Гърция до "частичен фалит" .Елинския мазньо веднага ще го обяви като бляскава победа на борбения народ и правителство с капиталистическите домогвания към древната демокрация.Знаете,че гърците са откриватели на секса ,пък римляните са го доразвили откритието като включили и жената.Остава боя и Вагнер за фабулата на новогръцката трагедия в ей тия три неща! *yahoo*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3402 -: 07 Декември, 2012, 03:01:30 »
0
Бау-бау  *girl*

----------------------------------------------
Ъъ ... моята представа за Жорката и "връзките" му с Оупа, според него:

Ken Lee or Without you by Mariah Carey (ENGLISH SUBTITLES)


П.П. Общо взето Гърция се вижда от останалия Свят така: Кен лиии .... - ту либо либо дауч ю ...? <- не знам в кого е проблема ( Рус съм )
--------------------------------------------------
П.П.П. Бау-бау ли се искаше?  *girl*
« Последна редакция: 07 Декември, 2012, 03:16:44 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3403 -: 09 Декември, 2012, 21:22:52 »
0
93%
С толкова беше преизбран новият стар лидер на Оупенските социалдемократи!
За малко да настигне кака! (97%)
Демократична държава управлявана от демократични партии.  *scare*

- Постигнахме голям успех - похвали се Поразяващата уста преди няколко дни - намалихме минималните заплати в Гърция! (и не само. но главно, ако не единствено във фирми с немски интерес. бел. моя)

Марко Модерния пък, каза че щял да си ходи. Реформирал Италия, както не могли нито дясно нито ляво-центристи!  ;)
Неостаряващия кавалиере надуши плячка!


Мислех да преведа малко от последните размисли на Янко Барутлията. Ама на кого му трябват размисли?  - да тровят ушите на Наневци и прикритите герберчета филолизиращи върху химията... Колко по-лесно е да се следва първия партиен и държавен ръководител!

Мурджо,
Имаш думата!  :D

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3404 -: 10 Декември, 2012, 10:44:14 »
+1

Какво казват гръцките държавни служители като взимат заплата:

- Dankeschön!

:)