Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229278 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Маранди!!!
А, ти не закачай децата!!! Никои!!! Как ти даде сърце, не само да го напишеш, ами и да го помислиш?!???  *ireful* *ireful* *ireful*

Музова,

т'ва е смешното, че Плужека сам се трепе - никой не него.

П.П. 'орицата са казали не сочи някого с един пръст, защото 3 свити пръста наобратно сочат към теб.

П.П.П. Мислиш, че ще тръгна да се занимавам с Плужека лично?  *rofl*

Не че не мога му издиря координатите за няколко часа и след няколко часа да му цъфна на вратата и ко? -  както се мисли за "анонимен"

Не се занимавам с такива глупости - Господ си знае работата, но тъпанара не спира да споменава майка ми и баща ми - ся ще го отнесе през децата си и ще ги рови той първи ;)

Естествено никога няма да признае, че сам ги е убил с простотията си! Меркел или Русото ще са "виновни"  *drink5*

Такива са ви вселенските закони - или онова дет' кара звездите нощем да святят, а сутрин да изгрява слънчо - не съм ги измислял аз.
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 16:37:42 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

И продължаваш!!! 

Ся, аз да ти кажа неприятната за теб новина! Нищо няма да им се случи! Нито на децата на Жорката, нито на когото и да е било!!!
Моята положителна енергия е по-голяма от твоя негативизъм!!!
Прегледай пак законите  - вещерските или вселенските. Там ти си наясно, аз не съм.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

И продължаваш!!! 

Ся, аз да ти кажа неприятната за теб новина! Нищо няма да им се случи! Нито на децата на Жорката, нито на когото и да е било!!!
Моята положителна енергия е по-голяма от твоя негативизъм!!!
Прегледай пак законите  - вещерските или вселенските. Там ти си наясно, аз не съм.

Нещо си се объркала, Мадам!

П.П. Просто коментирах мача какво ще си причини сам Плужека, ако продължава в тоя стил.

Мен да си ме видяла да коментирам на някого семейството или някого в частност, докато Плужека не се спира? ( риторично )

П.П.П. Предполагам ще се съгласиш, че щом някой се гордее, че е над 120 кила и гони 140 е меко казано плужак.

Т'ва не е обида, а констатация - прегледай си световните норми за теглото.

Поздрави!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
В случая ти продължаваш и 'айде без удивителни и квалификации кой продължавал.

П.П. Както виждаш го предупредих веднъж, че сам си вреди така - той после не се спря в ощя 3-4 поста съвсем системно и умишлено да го прави.

Аз се правех на невидял, нечул и неразбрал.

Та, по-спокойно с истериите - заела си грешната позиция да браниш ;)

П.П.П. Иначе за протокола, ако цялата световна здравна организация по всички всевъзможни формули определя подобно надномерно тегло като Плужек като дефиниция - не виждам с какво бих го обидил.

Той дори се гордее, че е такъв и статистиката го отрежда Плужек. Капиш?

Понеже го виждам, че се гордее с това и не спира да го повтаря, че бил над 120 оки - му правя комплимент по този начин с това обръщение  *girl*
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 17:44:05 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

Е, Барба! :)
Щом казваш, че това е причината, вярвам ти! Не се имам за величие, но ако ще се оправи поне малко обществото във форума, да допринеса и аз нещо, като спра? ...
http://youtu.be/H1nCIIXvZ4g

 *flower2*

Муза, не виждам причини тук да се сърдиш на Барбата.
Речева схема.
От тук действително си тръгнаха хубави хора. Дано се върнат.

На мен, фитила ми за забавления, е много къс и въпреки това, струва ми се, че не винаги съм разбирал хумора на Барбата.
Сигурно и обратното се е случвало, а сме разменили и не малко остри реплики, понякога прибързано.
И е възможно пак да разменим - допускам че съм по непримерения.
Мисля, че е нормално, особено за мен - горещо е тук.  ;)
С Начев съм бил съгласен и несъгласен за много неща, но едно съм запомнил от него.
"Шумове по тръбата!"


п.п.
Остави младежа да се налудува.
С моята старомодност, много ми е кофти като се набъркат дамите.
Дефиниран е проблема. Сигурно има разумно решение.


Да те почерпя малко Гърция за оправяне на настроението и... за ужас на който не му понася?
http://youtu.be/cSY3Gzj8WvI

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Тая дебелата Меркел с тия избори дет' идват съвсем е изперкала - все едно е незаменима и ако не е тя утре Слънцето няма да изгрее.

Винаги съм се учудвал как ги прасва простотията политиците кат' се докопат до властта. От Ламята ( баща ми ) знам, че и без петлите да кукуригат сутрин - Слънцето пак си изгравя - демек няма незаменими и яко се хиля докат' гледам мача ( също и родните картинки )  *rofl*
-------------------------------------------------------------

Кому е нужно това скъпо евро, освен на нея - демек ще жертва периферията на ЕС за сметка на Германия ( изборите ).

В случая жертва и нея ( Германия ), щот' ще скапе немския износ така и скоро безработицата няма да се оправи в ЕС.

П.П. Пази Боже тъпа лелка да застане някъде с малко власт. Ще ти се завие свят направо.

В момента "яде" от дефлационния марж, който е заложен в ЕЦБ ( появата на валута евро ) още от създаването му и рязко ще влоши нещата после, но идеята е да се напраска, че тя е изкарала ЕС от рецесията като статистика точно ся за изборите дет' идат и ще го маскира като ръст на БВП за ЕС и ЕЗ като тайминг. Тая за толкоз фрости ли ни мисли, че не мо'а се сетя? 

После ще има яко ново гмуркане - много по-яко от това, щот' офцата нарушава основни монетарни и фискални принципи в момента.

Бе, тая шматка само меки пишки ли има при нея да я озаптят малко к'ви глупости прави в момента? Да напудриш един показател - не означава да влошиш още 200 - такива простотии правеше само нашия гамен БаМмкоФф ... - тая същата малоумница станала.

По принцип и преди съм казвал, че Каката се бори за тъпата тлъста пенЦия и затова е тоя ламтеж - щот' сама си знае, че в реалния сектор ще е вечно безработна с "уменията", които има  *girl*
------------------------------------------------------------------

Щатите доста по-умно шетат в момента и си денсят картите, ама там не ги управлява болна женица да'е .... то не, че БаМмкоФф беше мъж с онова пискливото гласче  *girl*

Колкото империи се е пръкнала жена начело - толкоз пъти са заминали за норматив. Вива феминизма, както би казал Поетът.

Ха, наздраве!  *drink5*

« Последна редакция: 21 Август, 2013, 01:33:12 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Жоро,
За да е ясно ...
Не се сърдя на Барба, нито се чувствам обидена. Тези състояния ми са малко неприсъщи.
Човекът си е откровен, и вероятно прав за причините. Заключението, що се отнася до мен, е - натрапване и крадване от чужди духовни територии. А, на мен, такава позиция не ми се нрави.

И пак, за да е ясно ...
Никога не съм правила, дори и опит,  да защитавам някого тук. Няма как да се получи за по-силни  от мен.

Мерси за почерпката! Уцелил си питието. :)

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Жоро,
За да е ясно ...
Не се сърдя на Барба, нито се чувствам обидена. Тези състояния ми са малко неприсъщи.
Човекът си е откровен, и вероятно прав за причините. Заключението, що се отнася до мен, е - натрапване и крадване от чужди духовни територии. А, на мен, такава позиция не ми се нрави.

И пак, за да е ясно ...
Никога не съм правила, дори и опит,  да защитавам някого тук. Няма как да се получи за по-силни  от мен.

Мерси за почерпката! Уцелил си питието. :)

 *flower2*


Музова,

сама си го изпроси! Ся ще ти разкажа за Пацо ( от Варна ).

Пацо имаше дълга коса, вързана плитка почти до кръста - светло-кестенява. Бяхме колеги - някога мечтаехме да контруираме кораби и совалки - не точно за БГ-то спешъл, а по принцип. Демек да покоряваме морето и Космоса със знанията си ....

Пацо пееше страхотно - 1-2 пъти/седмично ходехме в клуб с живо пеене, където 3-та и 4-та част от програмата беше изпълнение от публиката.

Там целият клуб ставаше на крака да ръкопляска като Пацо запее на Ю2 - Уан или Стрийтс ъф Филаделфия на Брус Спрингсийн. Правеше ги 1 към 1-но тия песни.

Имаше глас меден загорски, играеше почти перфе шах-мат, станахме шампиони 3 години подред по футбол на целият университет, а Пацо беше Защита - аз бях нападател, дет' нижех гол след гол.

Видео споделяне / VBOX7


П.П. Защо ти го разказвам всичко това?

Като чуеш текста на любимата песен на Пацо ще разбереш защо той се метна от Аспаруховият мост във Варна.

Излизам от казарма, отивам във Варна и го търся. Вдига ми женски глас и ми съобщава, че такова лице там не живее? ( беше майка му сякаш ).

После въртя на други колеги и питам какво става? Все пак съм живял там 7 години и прекрасно знам номера и адреса, че да ми казват: "Имате грешка."

Та, един колега тогава ми каза, че Пацо се метнал от Аспаруховият на 26 години.

П.П. Вече имам 2-ма умрели от средното образУвание от 32 души паралелка и 1 от висшето от 17 души.

Затова искам и аз да се махам - ( но Оня горе ме връща 2 пъти ) - баси ужаса ...

Не мога да разбера какво делите тия в Гърция, Франс, Щатите и сие ..... дет' ви пръснаха? И к'во си "мерите"?

Акалът ми не го побира - КАКВО ДЕЛИТЕ?! ( селения предполагам )

Ха, наздраве сега - за Пацо!  *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Т'ва е моето поколение - 10% мъртви вече преди навършат 35 години и ме е смях кат' гледам БГ-то накъде отива.

А, бяхме елитни паралелки по над 200 души за място - ся сте пълен смях и Пацо умря заради това, дет' мИчтаехме едно време преди 20 години - демек нищо не се е променило от тогава.

Виж текста на песента - същите сте си от преди 20-сет години - колко хора още искате да избиете? Питам 100 пъти? Колко? Целият народ - давайте - аз съм пасс *girl*
« Последна редакция: 21 Август, 2013, 05:03:36 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Затова искам и аз да се махам - ( но Оня горе ме връща 2 пъти ) - баси ужаса ...
...
Затова да оставиш това решение на Оня отгоре!
Негова работа е то.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Муза, защо да си слаба?....Браточките напоследък мноу са омекнали, баси...... *scare*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Музова,

сама си го изпроси!
...
Като чуеш текста на любимата песен на Пацо ще разбереш защо той се метна от Аспаруховият мост във Варна.
...
Виж текста на песента - същите сте си от преди 20-сет години - колко хора още искате да избиете? Питам 100 пъти? Колко? ...

Ей, Маранди! :)
Пак ме провокираш. А си мислих снощи - изЯсних се, айде вече мога - ал палто и гит.  :D
Мислех, че махайки първата си статия в блога, си преодолял нещо. Май не е така? Отвращението още го има? (не изисква отговор)

Туй жените сме голяма отврат, шъ знайш! Мъже се самоубиват заради нас, и какви неща още могат да направят. Ехеее, жена да си!
Ама то и жени се самоубиват заради мъже. Що тъй? От любов? Така казват, но това не е любов. Почнало е с любов, а може би само страст и преминало в обсебване, или в патологичния случай на болестта  любов. Готови, понякога, не да нараняват другия, а да мачкат. А е любов? Нали, като се обича, би трябвало да не се причинява нещо, дори и да не е взаимна? Или ... ?

Тази песен много я обичам, но както в повечето случаи, не бях вниквала в текста. И в нея ..
Ще се въздържа да я "изтълкувам", че аз малко ги превъртам. Ще почна с "даване", "вземане" и "искане" ... , и няма да успея да обясня. Затова, ще се позова на нещо от реалността.

В гимназията, малко преди абитуриентския бал, едно момче от училищния състав се самоуби с пистолета на баща си. Изчистил в къщи, оправил се, и точно в сърцето. Влюбен в певицата. Тя, Господ като и давал красота и глас, се забравил. Но пропуснал да и даде Душа. Не защото не откликнала на любовта, съвсем не. В деня на погребението, тази красива обвивка, с други момчета отива в сладкарница, поръчват еклери и тя забучва солети в тях, вместо свещи - "Айде хихи - Бог да го прости". Питам се и сега - само "блясъка" под формата на външни дадености го е привлякло, и това любов ли е било, или нещо друго? Струвало ли си е? Сега, казват, изглеждала като старица. Няма красота, само смачкана визия.

Жени много - под път и над път. Коя от коя по-хубава, непрекъснато идващи и по-млади. Мъже, също. Но някъде там, в това множество е единствената/ единственият - истинската/истинският. Може никога да не се срещнат, може просто да се разминат. Коя е/кой е? Няма критерии, повече е усещане.

Все пак ... може би тази, която различава "големия проект" и дребното, което прави мъжа "голям". И държи повече на второто, а първото е като бонус.
Дано ме разбереш. :)

Когато Я от криеш в множеството, ще се радвам, ако ме поканиш на сватбата. Защото, Тя, истинската, е там някъде ... :)

 *flower2*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Муза, защо да си слаба?....Браточките напоследък мноу са омекнали, баси...... *scare*

Бе, аз си знам ...   :D

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
...
Затова искам и аз да се махам - ( но Оня горе ме връща 2 пъти ) - баси ужаса ...
...
Затова да оставиш това решение на Оня отгоре!
Негова работа е то.

Плужак,

от три и четири-измерна математика да слезеш на ниво дву-мизмерна математика си е направо мъчение, каквато е днешната икономика.

Трябват по-предизвикателни неща и лафчета от типа: "Т'ва е невъзможно." или "Т'ва никога няма как да стане." - виж подобни форми предизвкават интерес в мИня като изказ, щот' бяхме обучени, че няма невъзможни неща. Т'ва убива - да си подготвен да покоряваш Космоса и моретата, а накрая реалността в БГ да те кара да разнасяш банички ( примерно ), щот' няма реализация за знанията ти.

Т'ва уби Пацо!

П.П. Ще пукна от скука демек и аз някой ден *drink5*
« Последна редакция: 21 Август, 2013, 16:20:25 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg


Ей, Маранди! :)
Пак ме провокираш. А си мислих снощи - изЯсних се, айде вече мога - ал палто и гит.  :D

..........

Музова,

замести женския вокал вместо любовта ( мъж/жена ) с Държавата - БГ в момента. Т.е. Българин/Държава отношението.

Толкоз ли нямаш абстрактно мислене?

Черната маймуна Мери Джей перфектно се е превъплатила в ролята на лицемерната Държава ( Сатаната ) в цял Свят. Тя затова е и подбрана да е черна в клипа и уж ти говори за лИбоФф ....

Демек - идеш само да просиш, да искаш, па нищо не си дал досега - докато ( тя ) Държавата го е попиляла и съсипала човечецът през т'ва време от данъци и кот' се сетиш и го тика да дърпа даже и дългове и да разпродава имотите наследството си дори и да залагат и бъдещето на децата си даже напред като роби.

Черната маймуна е перфектен образ на случващото се и ползва точния похват, демек играе "ролята" пИрфектно на "бунтуващата" се Държава, но едва ли има идея защо точно тя е била подбрана от режисьорите и с каква цел.
-------------------------------------------------------------------------------------

Примерно, за да бия подобен добър проект и то касов на мен ще ми трябват няколко месеца и екип, за да го направя по-добре като  "скрито" послание и ще бъде 100 пъти по-евтино със сигурност, но впечатлява. А, Русото много рядко се впечатлява - но проекът е гениален наистина.

А, ти си мисли за ЛюбоФффтЪъъ ... още и ....., че текста бил за мъжЪ и женатЪ ... - докато той е за данъците в бъдеще, които да очаквате - ще са само нагоре и никога надолЕ ... *girl*

Нали в днешно време мерите всичко на касова основа и оттам се определя кой е умен/прозСтт, дебел/хърбав, красив/грозен и т.н.

При подобно задание да е касово и да го бия - ще ми трябват няколко месеца - само ще посочвам с поглед трябва ми тоя, тоя, тоя и тоя .... без да знаят защо. Нали всичко вече било стинки ....? ( няма морал, етика, парадигми и вселенски закони ). Та, мога да го бия на касова основа и ко ....?

После една година няма да мога да изляза от банята да се мия от мръсотията, която съм си лепнал сам да зарибя офцете.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

П.П. Демек любовта на Пацо към държавата и професията му изяде главата - понеже тъкмо излязохме от казармата и те закриха Варненска корабостроителница, а тя беше 17-та в Света по него време.

Тя бълваше навремето по 12-15 кораба годишно, а сега е превърната за декор на тъп холивудски екшън за 3-4 дни и сцени с ръкопляс-ръкопляс и сюжетът се развива в Сомалия.

Демек "декорът" 17-ти в света по производство на кораби = Сомалия в наши дни. Ми брауссс ... ко друго да каже Поетът  *clap*

После пак ще събира паяжините декорът, докато филмът веднага ще го осребрят само за 2 седмици след излъчването му - същото се случи и с Бургаска и Русенска кораборстроителници.

П.П. Някога проектирахте кораби за износ и няма потънал БГ кораб от всички построени досега, а сега се радвате на магазин от типа "Всичко за левче." и т'ва се водело "бизнес".

Къде бяхте - къде отидохте, Мадам? ( риторично )

 *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 21 Август, 2013, 18:14:01 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
"Сделката" беше изиграна много елегантно от Костов със закриването.
---------------------

Демек, вкарахме борд - 10% от приходите в долари за държавата са от Варна - Корабостроителница за страната - демек само тоя "декор" днешен осугуряваше 10% от валутните приходи в $ в цялата Държава  *girl*

И тя си имаше собствена баМка тогава - Експрес банк, която после "случайно" привитизираха на франсетата.

Ся Костов каза за всяка поръчка за кораб - Корабостроителницата да депозира 100% от сумата, която ще получи след производството - обърни внимание на тънкия момент авансово.

Т.е. оставиха я без оборотни средства - да ти иска Държавата депозит, за нещо за което още не са ти платили.

Няма и фирма в света, която може да депозира напред бъдищи приходи от стокооборота си - не от нетната си печалба, а целият си оборот да заложи напред авансово на Държавата.

И я фалираха веднага, само за 2 месеца  *girl*

П.П. Няма как някой, който ти прави от износ 10% от валутните резерви в Държавата да го караш да депозира и още 10% напред.

Т.е. уж Костов се объркал, че норма на печалба = на стокооборот.

И не ги накара да депозират нетната си печалба напред, а за по-сигурно целият стокооборот.

П.П.П. Съответно на Костов му платиха за всичко това, че затри Корабостроенето като цял отрасъл в БГ, защото имаше висока добавена стойност.

И ся ще се учим колко може да се спечели от една баничка като "бизнес".

Ха, наздраве!  *drink5*
« Последна редакция: 21 Август, 2013, 17:14:18 от marandi »