Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209840 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3645 -: 15 Септември, 2013, 09:51:03 »
0
Спрете се бе хора, останахте само двамата в тази тема, какво толкова делите, всеки да си я кара, както си знае, кой с каквото може и му иде отръки, не се пресичате не сте конкуренти на един пазар, що се косите карайте я по-полека. Въпрос към Фло, тези кафявите водорасли от нашето море ли са или ги внасяш някъде от Азия. Второто ми изглежда по-реално.
  Спомних си една случка от студентските години в Ленинград. Получава едно он нашите българчета колетче от сестра си, която учеше в Япония по него време. Отваряме колетчето и сме разочаровани всички, вътре пакетче с  нещо като чубрица, чай прилича. И нищо никъде не пише и писмо няма какво да се прави с него. Един вика чай е дай да го заварим, пием ама нещо ни се гади от него, друг предложи - това е тютюн или нещо такова за пушене, свихме по една махорка с хартия от вестник Правда. Пушим, ма пак нещо не сме на кеф. После и в боба слагахме вместо джоджън, резултата винаги отчайващ. Чак след месец дойде и писмото от момичето - били някъкви много редки водорасли, не знам там за какво си полезни и трябвало просто да се залеят с гореща вода и да се ядат. Къде толкова акъл тогава, здраве имаше достатъчно и без  тях. 
  Иначе бих опитал такъв хляб, аз си падам по екстравагантните хлябове, като се размотавах някога из Литва, съм опитвал поне 30-40 вида различен чрен хляб, тях съм ги признал за царе на черния хляб с разни там аромати и подправки, бях намерил един два вида, които особено ми харесваха и като влизах в суперите на щанда с хляба (в седно голям супермакрет, там може да се видят по едно и също време поне 80 вида хляб, от които 75 са черни) постоянно ги помирисвах хлябовете докато си ги намеря, моите любимите. Жалко че тия литовци от Т-МАРКЕТ не внасят в България хляб. Та въпоса е има ли от къде да се купи хляба на Фло в София или възможна ли е доставката със Спиди.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3646 -: 15 Септември, 2013, 10:58:13 »
0
ивеле, аз си купих машина за правене и печене на хляб. от тогава хляб не съм купувал. не ми липсват нито стабилизаторите, нито емулгаторите, нито набухвателите. обаче слагам в хляба каквото се сетя, орехи, ядки всякакви, кашкавал, подправки, яйца, мляко, масло, зехтин и въобще каквото се сетиш, правя си толкова видове хляб колкото ми може фантазията, с бяло  брашно, с царевично, с типово, със соево, с водораслово, с ръжено, с овесено и каквото се сетиш, правиш си го на вкус и мирис както щеш, а най-готино е когато пуснеш програмата и сутрин ставайки и влизайки в кухнята да мирише на току що готов изпечен хляб.
« Последна редакция: 15 Септември, 2013, 11:01:30 от Невидимко »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3647 -: 15 Септември, 2013, 11:48:13 »
0
Спрете се бе хора...
Трудна работа, Ивеле,
Аз имам алергия към величията. Какви ли не лекове съм опитвал, обръщам си главата на другата страна като ги срещна, плюя против уруки, кръстя се... Не ми минава и това е.
Фло пък, не си взима редовно хапчетата.
Не е тръгнал още да пише прогнози за България, като изключим конституционните му реформи и трахКоЛогията, но пък е изобретил пластификаторите за бетона, дървената тухла и сега е в апогея на водорасловия хляб, за който е изпълнен с гордост.
Няма лошо но...
На...
Тоя леб ще ходи на фрайчайзинг "скоро време в София и после и в други градове"... После може да стигне и до Солун,ако се светне някой питагореец за далаверата и да му дадем права за ползване на нашето брашно с морски водорасли.Вече има интерес от Германия,Финландия и Испания...
Това като кампания вече се почна в щатите...
...френци, немци, американци, че и солунчани са се наредили на опашка да му платят правата за фрайчайзинг, път той пак - дребни, търгашески тарикатлъци - на безплатната реклама...
И тъй като дебилщината, гьонсуратлъка с рекламата му е недостатъчна, втренчва се завистливо в задника на Азис и го обръща на откровен педерастлък!


п.п.
невидими,
Не моЙш да направиш ти такъв леб като флочко. Ако не вЕрваш - питай го! Като на съфорумец обаче, може да ти даде безплатно рецепта за лично ползване!
мНогу хау, ша знайш!  :D
« Последна редакция: 15 Септември, 2013, 11:55:38 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3648 -: 15 Септември, 2013, 12:39:44 »
0
Ivel,това не е хляб за наяждане.Това е функционална храна за преодоляване на здравословни проблеми от многото ядене,въпреки,че е по-вкусен от най-претенциозните  за вкус хлябове.Хлябът е носител на екстракта от кафяви морски водорасли. Съдържа 5 % водораслови хранителни влакнини,които свързват вода в стомашно-чревния тракт около 300%,свързват токсините от кръвния поток,от стените на червата и ги изнасят от организма.При хранене с включен хляб с морски водораслите  не допускат 75% от мазнините от храната да се усвояват от организма.Имунната система е толерантна към водорасловите фибри и не предизвиква алергична реакция.Идеята за водораслите в хляба е от японската хранителна традиция,поне от тази част от нея,незасегната от модерното от западната кухня.Моите водорасли са с фармацевтично качество от най-голямата корпорация в света за добив и преработка на морски водорасли ,не знам откъде ги вадят,но в качеството на преработката им съм сигурен.Занимавам се от повече от 11-12 г.с морски водорасли,включително и с въвеждането им в условията на аквакултура и даже имах концесия от 50 декара море.Нашите кафяви морски водорасли от Черно море са много ценни и са в списъка на лекарствените растения.По тази причина ваденето им от морето е забранено и се санкционира с много високи глоби.Куриозното е,че след дълга кореспонденция с министерството на екологията ми бяха разрешили само 12 тона при условие,че присъстват  3 души от регионалната инспекция на РИОСВ ,по цял ден и с командировъчни за моя сметка.Затова и внасям със сертификати и прочие.Хляб с морски водорасли ще има много скоро в София. Иначе за Гърция ми е през оная работа и оттатък.Развличам си от време на време мислите,пък и Жорко е като кибрит и дава кило кръв да не каже някой нещо извън официалната гръцка политика ,и реагира като щипана мома.Айде и със здраве! Не чакайте инсултите ,избегнете ги,защото инфарктите и инсултите са на първо място  по заболяване и смърт и причината за тях е не природосъобразното хранене с участие на индустриално произведената храна.Особено ,ако сте прехвърлили 45-те!Защото,ако сте се улисали  да правите пари,може да сте пропуснали някои неща да научите за  човека,а това е ,че Господ му е ограничил капацитета на самопроизводство на някои молекули до 40 -та му година *prof* и после трябва да си ги набавя с храната поради недостиг.А тя ,здравословната храна е обикновено много по-различна от тази ,с която  си е изградил хранителните навици.Виждате напоследък колко млади милиардери умират,под път и над път :) и не им стигат парите да си купят  здраве.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3649 -: 15 Септември, 2013, 13:41:24 »
0
ивеле, аз си купих машина за правене и печене на хляб. от тогава хляб не съм купувал. не ми липсват нито стабилизаторите, нито емулгаторите, нито набухвателите. обаче слагам в хляба каквото се сетя, орехи, ядки всякакви, кашкавал, подправки, яйца, мляко, масло, зехтин и въобще каквото се сетиш, правя си толкова видове хляб колкото ми може фантазията, с бяло  брашно, с царевично, с типово, със соево, с водораслово, с ръжено, с овесено и каквото се сетиш, правиш си го на вкус и мирис както щеш, а най-готино е когато пуснеш програмата и сутрин ставайки и влизайки в кухнята да мирише на току що готов изпечен хляб.

Здрасти на холадските хлебопекари! Добре си направил, въпреки че моят опит с такива машинки за печене на хляб е негативен. Веднъж жената ми беше обещала да ми изпече питка по моя рецепта, купих някъква скъпа смес брашно и исках да я смешам още  и с царевично, защото от детството си обичам царевичен хляб. Та зачаках да ми обърне внимание жената, минава ден два, питка няма, напомням, минава още дена два пак няма. Кога рекох сам да си я опека, тя вика че дала брашното на комшийката да си храни кокошките щото по нейно мнение нищо нямало да стане. Ядосах се и отново в магазина за брашно и насреща в Техномаркета купих една не много скъпа такава машина. Връщам се в къщи викам племенника да ми прави компания,
 зареждаме апарата и сядаме да пием червено вино със сиренце в очакване на хляба. То било бавна работа бъркане втасване и дотука, нататък програмата на апарата се строши и не отива на печене, ръчках го и така и иначе, не ще в автоматичен режим, доста вино изпихме и пак го не дочакахме хляба. На другия ден им я върнах в магазина тая машинка и купих някъво по-скъпо
"Мулине". Е то не бърка програмите ама въпреки това хляба си е недопечен вътре в сърцевината, пекох няколко пъти, даже и жена пробва някъкви кексове и други глупости дето ги пишеше там в инструкцията. И дотам, така си седи машинката под един кухненски шкаф и като я сритам понякога сутрин сънен докато си варя кафе, все си напомням, че трябва да проявя повече настоятелност и да опитам пак. Иначе купувам разни ексотики по суперите, то сега и в България пазара започна да се отваря на черни хлебове, повечето са ментаци ама има и внос немски и френски съм намирал в Кауфланд и горе долу ме устройват. Понякога си купувам от Берьозките руски тухлички, това си е класика!
   Какво стана с вашите ливади из гръцко, нали нещо се точехте с Асен, аз сега се върнах преди ден два от там, доста обикалях основно из Халкидики, ливади има колкото щеш за продаване и къщи и апартаменти. Цените из сайтовете са от 1000 до 1300 евра на метър а в действителност ако тръгнеш да говориш сериозно може да купиш за 450-500 евро, оправено и стегнато жилище. Ака за какво се пита, като гледам колко са настроили скоро продаване няма, демек за инвестиция не става освен ако не го вейнеш веднага на някой зальохан руснак, с няква маржа. А за себе аз лично не виждам смисъл, хотели има в изобилие и не е скъпо. Говорих с един грък собственник на хотел защо са настроили толкова много къщи, стоят празни в сезона, иначе се поддържат дворчетата изглеждат обхажвани, но празни, все едно че е паднала атомна бомба. Та той вика, че преди кризата по пет пъти са му звъняли на ден от разни банки дали не иска кредит, само кажи да, вика и подпиши, нямаше никъкви проблеми, колко искаш толко дават на къща на джип на яхта. Та затова това си били къщи на самите гърци предимно от Солун, които се ползват максимум 30 дена от годината и повечето от тях с радост биха се избавили стига да иска някой да купи.
  В България имахме подобно залитане, но не стигнахме чак до там а и руснаците продължават да купуват все пак им е по-близо и най-вече езиковите проблеми са минимизирани а гърчолята да ме извиняват ама  според мен много се гърчеят, по стоките им всичко на гръцки написано, и не само там, въобще не си правят труда да дублират надписите на английски поне, а и не вдяват много от чужди езици. Абе не съм много очарован, предния път преди три години пак бях по тези места, като че ли ми хареса повече, сега само канарските финикови палми и морето ми харесаха, донесох си семена и ще садя палми тия дена. Сега чета литература по палмоводство.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3650 -: 15 Септември, 2013, 14:29:05 »
0
Ivel,това не е хляб за наяждане... по-вкусен от най-претенциозните  за вкус хлябове...


А бе...
Знаех си аз, че ти  вкусни апчета произвеждаш, не леб!  *rofl*
Нали сме сила във вещарството!
Ама то и българина ако рачи да се наяжда с тоя леб ще умре гладен от изпразнен джоб...

Иначе...
Забавляваме се двама
Единият си прави и реклама! Аванта!
Щом му дават и е тарикат! Що не?
В гръцко не минава номера и съм се отучил!
У нас - ще го аплодират чак!
Нрави!


тъй...
Да се върнем към света и към икономиката.
Еврокомисията продължава напъните за единна европейска банкова система, но кака е запънала крака като магаре на лед. Както се питаше Янко Барутлията, възможно ли е немците да допуснат не-немец да проверява празните им каси? Та нали ако бяха в САЩ досега да бяха фалирали стожерите на немската финансова идентичност!

И... тъй като подобно запъване ще дойде много на повечето европейци, кака е поръчала съставянето на немски план за единна банкова система, и от контрола на ЕЦБ вероятно ще бъдат изключени разните му спестовни каси и Sparkassen и пр... Жалко, че го няма ниарвана да ни разкаже за тях.

Междувременно излезе
Morire di austerità: Democrazie europee con le spalle al muro
Умирайки от икономии: Европейски демокрации с гръб до стената.
от Lorenzo Bini Smaghi
http://www.amazon.it/Morire-austerità-Democrazie-Contemporanea-ebook/dp/B00CBM795E

Авторът беше (може и още да е, не знам) член на шест-членната изпълнителна комисия на ЕЦБ и произхожда от един от най-старите флорентински банкерски родове.
От същата онази Флоренция в която Медичите слагат началото на съвременното банкиране. До тях, на запад, лихварството е все още непочтен занаят срещащо съпротивата на католическата църква.
Медичите му намерили колая. Евреите кредитирали християните, християните - евреите и през евреи други християни. Зер, да вземеш лихва от друговерец не било забранено.

Дали за преобръщането на нравите е допринесло падането на Византия или първо златната византийска номизма загубила статуса си на международно разплащателно средство и после паднала Византия е въпрос на интерпретации.
Знам само че на изток на лихварството не гледали толкова строго колкото католиците първоначално, но пък императорските разпоредби обикновено забранявали и преследвали лихви над 12%.
Лихварите пък, заемали собствени пари.  :o  *scare*  :o

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3651 -: 15 Септември, 2013, 15:31:47 »
0
Моята машина за хляб е в гаража. Пълна измишльотина. Иначе в София харесвам много баретите и многозърнестия хлаб на една пекарна, която има магазини на Скобелев до НДК и срещу СДС на Раковски.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3652 -: 15 Септември, 2013, 16:47:22 »
0
Мерси Жорка за рекламата,вече имам много сериозно бизнес предложение от съфорумец! Изглежда е вярно,че няма лоша реклама.В духа на гръцката рекламна тематика,щото тука самата тема си е рекламна да ти кажа нещо малко известно. Твоят адаш Жорката Депардеев ,бивш Жерар Депардийо/Gérard Depardieu/,за да има пълно руско гражданство,освен паспорта трябвало да мине и през операция да му извадят 100  грама мозък.Добре ,ама екипа имал някакъв  повод да "отметит" и "приняли чуть,чуть" ,та объркали грамажа и му извадили 200 гр.Разтревожени малко ,го извели от упойка и чули от Жората Депардеев:Yasoo παλικάρι! Έγραψα ήδη το θέμα ομώνυμο "ό, τι συμβαίνει στην Ελλάδα;" в превод:Ясо паликари! Адаша писа ли вече в темата"Какво става в Гърция"?
 :) *rofl* *music*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3653 -: 15 Септември, 2013, 18:50:39 »
0
Мерси Жорка за рекламата,вече имам много сериозно бизнес предложение от съфорумец! Изглежда е вярно,че няма лоша реклама....

Ама разбира се, Флочко, велики!
Даже на мен ми звънят да съм ги уредял за аудиенция!   :D *rofl* *yahoo* *rofl* :D

п.п.
Верно ли тва за адаша?
Ама му оставили по-малко дебилщина отколкото на теб, маа му стара!
Тюх...
Объркал лазарета!
Нищо.
Като дойде на море с братушките, ще го консултираш.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3654 -: 15 Септември, 2013, 20:24:53 »
0
Е,няма да дойде на море Жората Депардеев,уредил се с таверна в белгийско.Поръчал си голямо количество чинии за чупене към  сиртакито и веднага влязъл в конфликт на интереси с гръцкото правителство,щото чиниите им трябвали на правителството за разход по  подстригването на външния дълг.Новият гръцки бюджет е бил представен на Брюксел и много приличал на прочутата гръцка салата с маслини,която всъщност представлява "нещо в чинията с една  маслинка отгоре".
п.с.Аз пиша за Гърция,а пък Жората с присъщите му качества и усърдие на Ганимед пише за мен ,и така ми върви рекламата *rofl*.

Ето и една много добра и много полезна , според мен теза,която  аз споделям и която лекинко зачекнах  по-горе, благодарение на усилията на моя новогръцки приятел.:http://www.blitz.bg/article/4655
« Последна редакция: 15 Септември, 2013, 21:20:01 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3655 -: 15 Септември, 2013, 21:18:05 »
0
Ей ама вие верно не се пускате, стига толкова бе не е красиво отстрани а пък и малко изпростявате с разни дебелашки шеги. не искам да се вмесвам, съвета ми е да спрете и носи препоръчителен характер, ако ви харесва продължавайте ама да знаете че на другите не им харесва.
  Фло бизнеса с хляба е труден, българина няма традиции в консумацията на такъв тип хлябове. Не искам да те откажа, но не очаквай кой знае какво от този проект. Ще ти предложа един тест ако не си се сетил сам. Влез в един супермаркет където има относително богат избор и на черни хлебове и наблюдавай хората какво купуват, в България все още действа синдрома на бедността, тоест "черен хляб ядат тези, които нямат пари да си купят бял", пълна глупост, но за съжаление е така. Бавно се променя такъв начин на мислене, докато в повечето страни белият хляб дори не се нарича хляб. Хляб викат само на черният. Та ако няма да го продаваш твоя хляб в аптеките е добре да си направиш един бизнес план и според мен леко да смениш маркетинговата стратегия с цел разширяване на пазара, имам предвид хляба е с ограничена трайност и износът му е предмет на добре обмислени и оптимизирани решения. Защо не нещо друго пак с любимите ти водорасли, но с по висока трайност и възможен обем за на продажби, аз бих заложил на бяло саламурено сирене със твойте водорасли, имаш относително висока трайност, лесно се експортира, западняците си падат по такива сиренца с мухали плесени и какво ли не, ако не те е преварил някой може и патент да си спретнеш. Ако се постараеш съм сигурен че може да се докара на вкус качествен продукт, заложи на идеята със водораслите, не знам коллко са полезни, но като маркетинг е удачна и ми се струва, че работи. Стига ти само по веднъж да си купи някой в ЕС и вече ще си новият олигарх на България. То аз съм техничар и си имам с какво да се занимавам ама ако нямах друга работа бих се захванал с това, определено виждам смисъл.
Нещо такова: http://www.thelittlecheeseshop.net/p/specialities.html

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3656 -: 15 Септември, 2013, 21:49:08 »
0
Ивел,знаеш,че в България нещата идват с голямо закъснение,но идват все пак. Та в сферата на пазара на храните плюскането вече не е модерно от няколко години .Модерни са функционалните храни и на запад това са продуктите с най-висок и устойчив растеж .Причината е,че колкото повече се развива медицината и индустриалното хранене болните стават все повече и по-болни и хората осъзнават ,че в основата на заболяванията стои индустриалната храна и липсата на  превенция.Няма здрави хора,има недиагностицирани ,казва съвременната медицина. Затова все по-голямо ще е търсенето на храни ,които помагат на здравето на човека.Не съм казал,че ще правя голям бизнес,иска ми се малък, но устойчив.Пак ще пейстна интервюто с докторката,идеите на която споделям напълноhttp://www.blitz.bg/article/4655

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3657 -: 15 Септември, 2013, 22:51:41 »
0
Статия като статия, такива има милиони, нищо впечатляващо не виждам в нея. Само не казвай че сега са модерни био добавки и всякъкви там подобни измами. Аз лично не доверявам на доктор Тошковци и всякъкви такива магьосници дето за всяка болест си имат флаконче. Пак казвам идеята ти е добреа, но ти я виждаш под по различен ъгъл, малко прилича на виждането на научен работник, био добавките не са масов продукт, напротив плюскането, както ти го наричаш, колкото и да не е модерно Е масов спорт. Ако искаш пазар на продукта си, гледай как да се включиш там, ако искаш чесане на крастата, опитай с 'модерните" продукти. Внуците ти със сигурност ще те обичат повече ако им купиш по едно Бентли, отколкото ако им разкажат някога, че дядо им е правил някъкви опити с водорасли ама бил надрасъл епохата и му липсвало финасиране, иначе щял да накара света да замени хамбургерите, свинските вратни пържоли и други отвратителни трупни храни с чорбица от водорасли. Сигурно съм невеж, ама съм си научил урока от живота, като млад и аз заложих на един такъв екзотичен проект, аз нямах късмет тогава, дано ти да си по-успешен. Гледаме различно на една и съща идея, няма да те разколебавам повече и с интерес бих опитал продукта ти, ако ми хареса ще си купувам, но не защото е полезно на теория, разбира се ще имам едно на ум и за това а определящо ще бъде вкусът. Е тук е разликата в мисленето, заблуждаваш се че светът е луднал по здравото хранене, от 10 човека един или двама го правят, останалите нямат време, желание пари или култура да го правят. Статистиката не е на твоя страна, не играй против тренда!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3658 -: 15 Септември, 2013, 23:23:36 »
0
Не си спомням в кое от съчиненията си Курт Керам, мисля "Богове, гробници, учени", се спираше на здравето на хората, чиито скелети са открити при археологически разкопки, живяли "естествен живот сред природата". Заключенията му бяха точно обратните на прословутия възглас на Русо "Назад, към природата".
Днес човек живее по дълго и боледува по-малко, поне в развития свят, колкото и болестите да ни изглеждат повече. Как да се разболееш от нещо присъщо за големите възрасти да речем, ако вече си умрял и как да боледуваш от нещо, от което си умирал още при раждането преди стотина години?...

Разбира се, природата и днес ражда гьонсурати!
И не е защото не знаят, не разбират или не са наясно, какво им казваш.
Просто са гьонсурати!

Аз пиша за Гърция,а пък Жората с присъщите му качества и усърдие на Ганимед пише за мен ,и така ми върви рекламата *rofl*.

Да помогна исках само.
Ако искаш мога да добавя и аз в подписа си леба!  ;)

...Та в сферата на пазара на храните плюскането вече не е модерно от няколко години .Модерни са функционалните храни и на запад това са продуктите с най-висок и устойчив растеж .Причината е,че колкото повече се развива медицината и индустриалното хранене болните стават все повече и по-болни и хората осъзнават...

 :D *drinks* :D


____________
Нещо като "Аз съм българче", но с доста различна философия.  8)
http://youtu.be/sr7k3yz2Ls0
Същото с английски превод http://youtu.be/Tw6_KFIz0uA
« Последна редакция: 15 Септември, 2013, 23:45:46 от goro »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3659 -: 15 Септември, 2013, 23:49:31 »
0
Може и да си прав Ивел.Поне аргументите  ти изглеждат железни,но само външно.За да излезеш на пазара  на "масовия спорт" трябват много,много милиони или да си с две обиколки отпред ,защото иначе конкуренцията вече е там.Светът не е почнал от мен или от теб.Но понеже нямаш милионите на конкуренцията ,тя  ти стапя преднината за отрицателно време,ако види,че в идеята ти "има хляб".Затова залагам на функцията,на нещото ,дето върши работата, за която са го закупили.Няма гаранция,че няма да те имитират и да ти провалят продукта като имидж,но това е положението и в "масовия спорт". Надеждата е ,че при сегментиран пазар обратната връзка работи и можеш да реагираш.Примери много ,като с "хляба без брашно" Бонус и конкурентния еднакъв Тонус.Пък при киселите млека е "Одисея".Моят хляб е да решава здравни проблеми и затова защитата ,освен марката и това,че брашното  се заготвя само от едно място ще има и виртуален кабинет с консултант фармацевт .Който наш клиент иска да си реши специфичен здравен проблем от затлъстяване ,през хипертония ,автоимунни заболявания ,например  гуша,алергии и болести на стомашно-чревния тракт до лениви черва и мн.други ,може да влезе в интернет-кабинета и да получи персонална консултация за това как,с какво ,колко и кога да консумира хлебчетата с водорасли,за фармакодинамиката им и взаимодействието с лекарствените средства ,ако има предписани от медицината.Това са ни двете обиколки преднина,щото ни липсват милионите.
п.с. Да уточня за Жората,че твърдението,че колкото повече се развива медицината болните стават повече и по-болни е на един световно известен американски доктор от японски произход .Същият споделя  и шокиращото признание,че лекарствата не лекуват,само подтискат симптомите.Това,след като е имал 300 000 пациенти и в щатите и в Япония.
п.п.с.Мога само в две изречения ,разбираеми от всеки да докажа,че нивото на познание на съвременната медицина е само на 25 %от необходимото за лечение на болестите.Но това друг път.
« Последна редакция: 16 Септември, 2013, 00:06:46 от Фло »