Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1211661 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3660 -: 16 Септември, 2013, 07:38:57 »
-1
Не знам ... оная дребна душица Додко се беше опитал да ми яде дроба по тия кондики, понеже бях споменал, че по нашите статистики над 70% от случаите на фатален край при 'орицата се дължат на болести, възникнали от неправилно и калпаво хранене.

Той ми изпили дроба да се правя на Ванга - па аз не съм Ванга и му казах - пуска документи при нас само по ЕГН - мятаме през докторите и ще му лъсне всичко кво има и кво го очаква.

Важното беше, че ме охраца и че съм нямал хал-хабер от животозастраховане - та, белким блесне кат' "животозастраховател" и той - спец по всичко го раздава момчето - Евала  *yahoo*

Но накратко - т'ва е - 70% фатален край = калпаво хранене ( статистиките ни, дет' няма да ги видите никъде другаде ) в официални източници.

Па, ние бачкаме с цели поколения клиенти - баби, татковци, деца, внуци - за момента т'ва е положението по цял свят.

Ха, наздраве  *drinks*
« Последна редакция: 16 Септември, 2013, 07:47:57 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3661 -: 16 Септември, 2013, 07:52:21 »
-1
Иначе моето мнение е малко по-деликатно да го наречем.

Но накратко най-полезни са местните храни в сезона им. Всичко домъкнато от 5 хил. км в опаковка ви трови. Слава Богу - България все още е на 3-то място по био-разнообразие в цяла Европа.

Сега ще се опитат да ви затрият Природата и дано не го допуснете. Демек - имате си всичко и по много - Природата е дала, че се е насрала.

Писал съм го в препоръките към БГ, за което ме базика великият Елин  *girl*
------------------------------------------------

П.П. Ето ви и статията, която после предизвика лавина от журналистически раследвания, но малко от журналистите обърнаха внимание как започва статията ( всичко се метна на далаверката да гони, понеже им изведох данните към днешна дата с абсолютна точност и тия хукнаха по "заменките" )

Демек видяха дървото в статията, а не видяха Гората насреща, която имах предвид:
-------------------------------------------------------
Цитат:

"Качеството на въздуха, почвата и водата са безценен актив за всяка една Империя, а също и балансът, който ги свързва. "

България - Вечните богатства ( Природата - част 1-ва )

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/09/20/bylgariia-vechnite-bogatstva-prirodata-chast-1-va.1001524
------------------------------------------------------------
Тия статии ще ги чатнете след 50-100 години к'во съм визирал - още го къпите на "дребно" - да окензаме тоя/оня и т.н. - нормално за примати с камбанария БГ, а светът вече е село.

Демек, когато качествен въздух, почва и вода - то и родните храни ще са здравословни и не купувайте боклуците с отровена природа от "чужбина". Тровят ви! ( дет' ме базика велият Елин за препоръките, които дадох ) *girl*
----------------------------------------------------------------
« Последна редакция: 16 Септември, 2013, 08:22:21 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3662 -: 16 Септември, 2013, 08:14:27 »
-1
Тоя сайт е едно към едно с на ТИМ-аджии ( инвестор-а ) - всеки дръзнал да се изсмее на Голямата "порта" отнася веднага минус или банн.

Жалка стори е БГ вече - дано знаете какво правите  *girl*

П.П. Айде няма да припомням диалога дет' додо2 като ник се изкара по-велик от маранди, че и там много се смях кат' ми го изцепи т'ва

Т'ва комунистическо поколение трябва да измре - едва тогава БГ ще се освободи ( смешно е, веднага да хуква цензурата подире ми )

Гледайте да запазите Асен, че той е ценен, ма и той не цепи басма кат' мИня - виж го оцъквайте с минуси и него *drinks*
« Последна редакция: 16 Септември, 2013, 08:16:59 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3663 -: 16 Септември, 2013, 08:54:23 »
0
Фло ще ти разкажа една истинска случка за това как не трябва да се постъпва, когато се втурнеш да правиш нещо. Тук наблизо около нас има едно селце Черни Вит, Тетевенско, би трябвало да го знаеш, то е много популярно сред морските, през лятото виждам доста варненски и бургазки коли там. Селце типично балканско, дълго няколко километра все около реката. Имам си там един вир, понякога като ме напече отивам там да се охладя и да половя пастърва. Както и да е, ако не си ходил иди някой път. Та там енин местен производител на "Зелено ??? сирене" така е зарибил света, че идват всякъкви да питата да си купят такова сиренце, софиянци, пловдивчани, морски и даже чужденци съм виждал. То аз как разбрах, и аз исках да си купя, да опитам ама на, всеки път като ида да питам, все вика сега няма. И това е от години, накратко никога няма, легенда има а сирене няма, чети тук:

https://www.google.com/search?q=%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE+%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BE%D1%82+%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8+%D0%B2%D0%B8%D1%82&rls=com.microsoft:bg%3AIE-SearchBox&emsg=NCSR&noj=1&ei=FJg2Uv2EJYHctAbMhYGIDg

Сирене няма, несериозна работа, поразпитах месните кака така, всеки вика мани го тоя е измамник нищо не произвежда, веднъж направи едно каченце с нещо подобно, излязло му името и от тогава нищо. А народа се извърви да пита да купи, и това в днешно време, когато както казваш пазара е изключително труден и трябват милиони за да си направиш местенце там. Ето че не е съвсем така, направи интересен продукт, измисли си легендата, хармонизирай си легендата с Гугъл и няма да имаш отбой от купувачи, сами ще ти идвата на крака няма ти да ги търсиш. Само не прави като този със Зеленото сирене, трябва да си готов да посрещнеш мащабно търсене. Иначе не си струва, само да се лъжат хората. Сиренето е хит защото става за мезе със всичко, а народа пие и иска все по-засукани и качествени мезета. Такива като мен и теб дето са прехвърлили 50-те може и да внимават какво ядат и пият, то като те ръчне тук там между ребрата, щеш не щеш започваш да се самодисциплинираш ама я виж младежите какво ядат и пият чипс, дюнери, кока кола, няма да продължавам. Широко им е около врата още, здравословното хранене не е в приоритетите им, за съжаление така е устроено човешкото мислене, та за това те съветвам да интегрираш към водораслите някой масов продукт, с кебабчета и наденица май няма са хит ама виж с едно качественно сиренце и из него да има тук там някое водорасло, мисля че ще стане хит. Започвам сам да се паля по тази идея ама точно сега съм зает с други неща и няма да мога да се посветя изцяло на това, съответно има риск мойта да стане като оня със Зеленото сирене. Ако не го направиш до една година ще си разгреба сегашните задачки и сам ще го направя.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3664 -: 17 Септември, 2013, 23:38:49 »
0
- Здравейте, докторе! Имам проблеми.
Докторът пише нещо в историята на заболяването:
- Сядайте, гълъбче... Разказвайте.
- Имам... мътен поглед... И ме сърби лявата плешка!
Докторът, продължавайки да пише:
- Валериан и две таблетки непукистин на нощ и ще си като нов...
- Нощем сънувам, че строя подземни пирамиди в Тоскана. Страшно ме безпокои състоянието на фреските и поведението на свързващия разтвор в контакт с влагата на грунда...
Докторът вдига очи:
- Какви ги говорите! А с какво армирате фундамента? Горещо препоръчвам усукани пръти в четирите ъгъла - с вековете натоварването се увеличава...
- Докторе, нещо не е както трябва... На специалния телефон за хора, които не ми звънят, всички думи от съобщенията са с един корен. Хамстерът ми не разговаря с мен четвърти ден, седи неподвижно в ъгъла на клетката и ме гледа като Барлога, целещ се в Гандалф с края на бича...
- Какво начетено зверче! Не пробвахте ли да му дадете руска класика?
- Докторе, напоследък съчувствам и разбирам жените...
Докторът поставя очилата си на масата и с половин глас произнася:
- Оп-палянкаааааа...
« Последна редакция: 17 Септември, 2013, 23:41:39 от Скитър »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3665 -: 18 Септември, 2013, 22:39:42 »
0
- Здравейте, докторе! Имам проблеми.
Докторът пише нещо в историята на заболяването:
- Сядайте, гълъбче... Разказвайте.
- Имам... мътен поглед... И ме сърби лявата плешка!
Докторът, продължавайки да пише:
- Валериан и две таблетки непукистин на нощ и ще си като нов...
- Нощем сънувам, че строя подземни пирамиди в Тоскана. Страшно ме безпокои състоянието на фреските и поведението на свързващия разтвор в контакт с влагата на грунда...
Докторът вдига очи:
- Какви ги говорите! А с какво армирате фундамента? Горещо препоръчвам усукани пръти в четирите ъгъла - с вековете натоварването се увеличава...
- Докторе, нещо не е както трябва... На специалния телефон за хора, които не ми звънят, всички думи от съобщенията са с един корен. Хамстерът ми не разговаря с мен четвърти ден, седи неподвижно в ъгъла на клетката и ме гледа като Барлога, целещ се в Гандалф с края на бича...
- Какво начетено зверче! Не пробвахте ли да му дадете руска класика?
- Докторе, напоследък съчувствам и разбирам жените...
Докторът поставя очилата си на масата и с половин глас произнася:
- Оп-палянкаааааа...

 *rofl* *rofl* *rofl*
аз пък се ядосвам, как съм пропуснала да си набавя такъв телефон, за хора които не ми звънят, а имам само такъв, дето не вдигам!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3666 -: 19 Септември, 2013, 08:08:35 »
0
та за това те съветвам да интегрираш към водораслите някой масов продукт, с кебабчета и наденица май няма са хит ама виж с едно качественно сиренце и из него да има тук там някое водорасло, мисля че ще стане хит. Ако не го направиш до една година ще си разгреба сегашните задачки и сам ще го направя.
Интегрирах Ивел водорасли в масов продукт. Масов,масов колко да е масов ,защото е  за бременни и кърмачки? Та зависи колко се те от масата. Както си е в реда на нещата според мисията ни продукта е с функция на полезност за здравето на бременната и плода.Около 2/3  от бременните поради увеличаване  на един хормон ,  прогестерон, който предизвиква мускулите да се отпуснат получават стомашен рефлукс. Това отпуска сфинктера (пръстен на мускул) на входа на стомаха. Когато той се отпуска, стомашните киселини могат да пътуват обратно към хранопровода ,да попаднат в него  и предизвикат  парене.
По време на последните етапи на бременността симптомите могат да бъдат причинени и от бебето от оказване на физически  натиск върху стомашно-чревния тракт на жената. Мъфините с водорасли покриват повърхността на стомашното съдържимо под въздействието на солната киселина, излъчвана в стомаха и не позволяват да изтичат киселините в  хранопровода.Един вид затапват клапана на долния край на хранопровода и не пускат обратно .
Мъфините морски водорасли са десерт, с вкус и аромат на ванилия и с тях се завършва храненето.Бременната е спокойна,бебето и то ! Настъпва комфорта и щастието от бременноста за цялото семейство.
Освен бременните стомашен рефлукс имат и половината от населението,та по-масово от това няма май.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3667 -: 26 Септември, 2013, 21:54:08 »
+3
Вижте, животът, който си мислите, че живеете няма нищо общо с реалността. Знам, че звуча епохално, почти като някой Наполеон, даже го докарвам да ви говоря на вие, вместо на ние, но това е самата истина.

Днес ме изписаха от хирургията. Преживях операция, която не мога да кажа, че беше много сериозна, но се нагледах на раково болни и безнадеждни случаи. Човек може да се прави на всякакъв, може да лъже, може да се преструва, но страхът, отчаянието и надеждата не може да скрият. Очите! Очите казват всичко! Нагледах се на раково болни и погледи пълни с отчаяние примесено с надежда. Не ми се говори. Осъзнах, че всичките ни проблеми, които си мислим, че са нашият живот и реалност са нищо повече от плоски илюзии, които изчезват мигновено и напълно, когато човек се изправи очи в очи срещу онази с косата... Тогава пари, жени, имоти, коли, работа, бизнес, кредити, идеи, мечти и т.н. - всичко се изпарява сякаш никога не го е имало. Тогава неволно отместения поглед на хирурга означава смърт, а усмивката му - живот. Но ако пък е твърде широко усмихнат, бодър и весел - това също означава смърт. Това е реалността, която остава скрита между болничните стени. Тази реалност, която никой не иска да види и всеки иска да забрави час по-скоро. Тази реалност, която всички забравяме и отхвърляме, за да живеем с илюзията, че сме вечни на този свят. Но уви, това е илюзорен свят. Имагинерен, пълен със сайтове, телевизии, плоски ток шоута, риалити програми и тъпи сутрешни блокове, пълни с клизми.
To be, or not to be. Всичко останало е суета. И гонене на михаля...

Бъдете здрави!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3668 -: 27 Септември, 2013, 10:13:05 »
+1
Скитъре, да се жив и здрав още мнооого години! Много правилно си го написал, човек даже и да не вижда останалите болни, като легне на операционната маса, било то и за нещо дребно, нещата придобиват други измерения. Като виждаш сериозно болни пък съвсем. Няма смелост, няма храброст. Преди около 6 месеца супер изненадващо почина наша много близка приятелка, кръстница на едно от децата ни, просто отива на работа, пада и повече не идва изобщо в съзнание (инсулт). Никога не е имала здравни проблеми, не е пушила, пиела, в тях се яде само подбрана биологично чиста храна, меко казано никакви финансови проблеми, къща на 3 етажа с двор и басеин буквално на 10 метра от оградата на ВИНС-а (повечето хора даже и не подозират, че има такива имоти в района), мъжът и с доста голям бизнес, абе каквото се сетиш... 3 дни преди това им бяхме на гости, уговаряхме се за следващия път.  По принцип всички ужким знаем, че не сме вечни и никога не се знае знае ли се и до кога, но човек като види такива неща по-отблизо е съвсем друго... Та от тогава започнах да си изпълнявам мечти, аз винаги съм го правил де, но засилих темпото :)

Поста ми може и да е спам в темата за Гърция, но гледам, че точно тук има много заяждане и злоба на лична основа, което е много, много глупаво.  Гледах терористичният акт в шопинг мола в Найроби по нета и си мислех как преди около месец бяхме с жена ми там (бях си забравил четка и паста за зъби и помолих гида да спре някъде да си купя). 64 убити, стотици ранени...  "Как се казва майката на Мохамед?" - който не може да отговори - бам, куршум в главата...

Спрях да се ядосвам и с политиката, върнах се към старата си позиция - не чета не гледам, не знам и не искам да знам. Това не е моето правителство, не е моята държава... Иначе само негативни емоции и срам... Няма смисъл да се пилее време за глупости при условие, че има безброй красиви и интересни неща.
I say what I do and do what I say.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3669 -: 27 Септември, 2013, 12:31:08 »
0


почина наша много близка приятелка...просто отива на работа, пада и повече не идва изобщо в съзнание (инсулт). Никога не е имала здравни проблеми, не е пушила, пиела, в тях се яде само подбрана биологично чиста храна, ....
Изглежда,че и непушенето може да ви убие. В мозъка клетките приемат жизненоважните активни вещества-лиганди през йонни канали,наречени никотинови ацетил холинови рецептори( nAHr). Казват се така,защото се задействат и стават проводими само от никотин.Той е ключа.В мозъка има 9 подвида,най-много  са там от целия организъм.Очевидно  недоброто им функциониране води до болестта на Алцхаймер и много вероятно,това е моя хипотеза и до инсулти,понеже има и доста необясними инсулти при деца."Подбраната" пък биологично чиста храна,ако не е в разнообразие и баланс води до дисбактериоза и ензимен дефицит след 40-та година от възрастта. "Ензимният акумулатор" на човека е програмиран да издържа до 40 г.,след тази възраст ензимите,в по-голямата си част  трябва да се внасят с храната.Това е сравнително нова теория на американски доктори,че има един "баща на ензимите" в организма и планировката му за действие от раждането е до около 40 г.,като произвежда едни ензими,ако се харчат повече за сметка на другивидове ензими.Така може да се обяснят  и асоциираните болести при алкохолиците например,както и за горния случай ,как човек ,видимо здрав и не боледувал може да гушне чимшира скоропостижно.Хората обаче се сещат за здравето,чак след като се появят болестните симптоми.Тогава се обръщат към медицината,на която основното занимание е да  премахва и подтиска симптомите,с което причината за заболяването си остава.После се появяват други симптоми и така нататък, до тежка депресия и мрачни мисли за бъдещето на Европа,Гърция,Меркел,световната конспирация,мръсния капитализъм и т.н. А всичко почва от червата.
п.с. постът ми не е спам,даже споменах веднъж Гърция и веднъж Меркел ,за която се счита от някой за виновник за гръцкото състояние на икономиката :) Запалвайте от време -навреме по цигарка,да не ви го вливат никотина венозно на стари години! *joint*

http://www.flosinagastronomy.com/1040107410901086108010841091108510851080-10791072107310861083110310741072108510801103-1080-1072108310771088107510801080.html

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3670 -: 27 Септември, 2013, 13:53:41 »
0
Да така е живота е кратък, и краят му не е предмет на твърда договорка с оня дето решава. Ти нямаш право да решаваш, можеш разбира се да правиш, каквото смяташ че е правилно, ама понякога това не е достатъчно, и правило няма. Затова не се уяждайте, какво всъщност делим, всичките пари няма да заработим, всичките моми няма да зарадваме, всичките имоти и коли няма да купим , повече скромност и умереност и да се лови мигът както съветва Булкан.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3671 -: 27 Септември, 2013, 20:34:11 »
0
Благодаря, Булкане!
Макар да няма нищо общо с темата, опитах се да внеса малко по-широк поглед върху нещата. Не, че ще има кой знае какъв ефект. В най-добрия случай ще е краткотрайно мълчание. Защото как се ъпгрейдва тесногръдието, нарцисизма или пък комплекса за малоценност? А наполеонщината? Никак.
Хората не сме еднакви, нито пък сме се родили такива. Единствено страданието изгражда състрадание. Но за това един живот не стига...
Поздрави!

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3672 -: 27 Септември, 2013, 21:30:12 »
+1
Докато сте живи и здрави може да  дарите по 200 лв  :) Дарителската сметка може да видите в под-раздел благотворителност.Ай, със здраве *drink5*
« Последна редакция: 11 Февруари, 2014, 21:52:14 от Filip »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3673 -: 27 Септември, 2013, 22:39:07 »
0
Благодаря, Булкане!
Макар да няма нищо общо с темата, опитах се да внеса малко по-широк поглед върху нещата. Не, че ще има кой знае какъв ефект. В най-добрия случай ще е краткотрайно мълчание. Защото как се ъпгрейдва тесногръдието, нарцисизма или пък комплекса за малоценност? А наполеонщината? Никак.
Хората не сме еднакви, нито пък сме се родили такива. Единствено страданието изгражда състрадание. Но за това един живот не стига...
Поздрави!

 :) *drinks* *joint*
 *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3674 -: 04 Октомври, 2013, 22:41:30 »
+1

Скити,
Всичко, или почти всичко в материалния свят е илюзия. Без значение, дали си в публиката или илюзионист.
Както е казал Екзюпери  ... *blush*

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите. "


Като една човещинка, която да ти стопли душата.


Да си жив и здрав толкова, колкото да изпиеш понееее 40 хилядарки бирички ...
Вредни или полезни, отслабва или пълнее от тях, кой му пука?
Ай ...  *drinks*




Докато сте живи и здрави може да  дарите по 20 лв  :) Дарителската сметка може да видите под-раздел благотворителност.Ай, със здраве *drink5*


Филка,
В бързината си изял една нуличка. Поне ...
Тук, Х стотин лева, никого няма да съборят. А, и повече ще ни върви. *girl* :) *heart*

Иван Мирчев Чанев

Уникредит Булбанк 
BIC - UNCRBGSF

Дарителска сметка в лева
IBAN - BG33UNCR70001520946090

Лична сметка
BG28UNCR70001518903166

 *flower2*