Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1214631 пъти)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3675 -: 05 Октомври, 2013, 00:47:57 »
0
Много мога да споделя по темите за нетрадиционната медицина, но нямам толкова време да пиша. Ще се опитам все пак да дам насоки, от това, което съм научил от опит, прочел, и научил от патили и успешно излекувани.
Споделям мнението, че традиционната медицина е ефективна предимно при спешни случаи, лекуване на симптомите на заболяванията и различни видове изследвания. Но е неефективна при автоимунни и хронични заболявания. Болестите в организма идват от бактерии, вируси, паразити, патогени. Всеки ден биваме атакувани и ако имунитета ни е слаб, болестта се развива в различни симптоми. А лекарите започват да лекуват симптомите, но не и причината. Съгласен съм с Фло, че болестите в организма тръгват от червата. Бъбреците и черния дроб са филтрите в организма ни и трябва да се грижим добре за тях. Доста фактори, свързани с мен и мои роднини, ме принудиха да се информирам по темите за здравето и нетрадиционната медицина. Има един много хубав сайт, имат си и форум. Пълен е с мнения, опит, резултати, съвети. Човек може да научи там за здравето си много повече, отколкото всеки един личен лекар знае. Като съм си говорил с моето JP, настръхвала ми е косата, колкото и малко да е останало от нея. Например, той твърди, че няма как да бъдат изкарани камъни от жлъчката, защото жлъчния канал е много тесен, а камъните големи. То по тази логика и няма как жена да роди по естествен път, защото главата на детето е твърде голяма.  *scare*
http://www.zemianazaem.com/
http://www.zemianazaem.com/forum/
Другото, върху което доста чета е, БРТ - биорезонансна терапия. Мисля, че това ще е медицината на бъдещето. Адски бързо се развива в Русия, има много производители на апаратура за диагностика и лечение.
Има много информация в интернет, но от това, което аз четох и съм говорил с хора производители, вносители, лекари, мисля, че уредът Sensitiv Imago 500 е най-добър в диагностиката. А уреди за лечение, най-добри са на Биомедис. Самата компания Биомедис е научно-изследователки институт и се развива с бързи темпове. Във форума им винаги има лекари, които отговарят на въпроси на техни клиенти и пациенти. Голяма е материята, четене е нужно много.
http://www.aur-um.com.ua/bolgaria/oborudovanie.htm
http://www.biomedis.ru/index.php
http://forum.biomedis.ru/index.php?sid=1bcbe79985a519c7e8ec6d272b3c712b
Аз лично съм минавал на диагностика с уред Olvia-Nova и Sensitiv Imago. Моето мнение е, че Sensitiv Imago е много по-точен.


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3676 -: 05 Октомври, 2013, 20:23:46 »
0
Slavi,май ще трябва тука да си отворим една  нова тема за алтернативната медицина :) или за хранене и здраве . Виж тази любопитна илюстрация на механизма на автоимунното заболяване,в случая е целиакия,глутеновата алергия,но механизмът на преминаване на големи молекули през чревната бариера е общ за всички автоимунни заболявания,алергии и произволен брой заболявания.Всички болести започват от червата и причината е в нарушения баланс на чревната микрофлора,изтънява защитния мукозен слой и големи молекули,токсини и даже бактерии преминават в кръвния поток.После следва имунната реакция и нещата загрубяват.


И още една:
« Последна редакция: 05 Октомври, 2013, 21:21:36 от Фло »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3677 -: 05 Октомври, 2013, 23:36:11 »
0
Абсолютно съм съгласен. Това го бях чел преди време.
Четох и за твоите хлебчета. Не съм пробвал да се храня с тях, но пък никога не е късно да си поръчам. Това, което съм чел за водораслите е, че подискат апетита и водят до отслабване, освен всички други позитиви. За пълни хора е добре, но аз определено нямам проблем с килограмите. Имам зверски апетит, храня се добре, но сравнително здравословно и е трудно да кача. Метаболизма ми е добре, даже май е по-бърз от необходимото :)
Ако решиш, отвори тема, но си мисля, че не са много ентусиазираните да пишат и четат в нея. А човек трябва да се лекува докато е здрав. После е по-сложно.
Извинявам се на автора, че не пиша по темата. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3678 -: 08 Октомври, 2013, 19:15:30 »
0
Понеже още сме в гръцката тема,да споменем далновидността на Хипократ:"Всички болести започват в червата" :)
http://www.flosinagastronomy.com/bdquo104210891080109510821080-1073108610831077108910901080-10791072108710861095107410721090-1074-1095107710881074107210901072rdquo.html

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3679 -: 09 Декември, 2013, 16:37:38 »
0
 
Венсеремос!


Венсеремос!Долу капиталистическия гнет върху здравето на трудещите се!Окупирай болница,убий капитализма!
http://prqkademokraciq.wordpress.com/2013/12/09/%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE/

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3680 -: 10 Февруари, 2014, 08:17:23 »
0
Миналата седмица Билд откри, че гърците били два пъти по-богати от немците.
След старта даден от дружинната за мързеливите гърци, пропагандата продължава.
Няма по манипулиран народ от немците. Години ще им трябва за да разберат, че всъщност гърка работи два пъти повече от тях и с кой знае какво повече не разполага освен слънцето и морето.

*
На едни цифри попаднах в мрежата от една дама на която имам доверие...
БП на САЩ към ативите на банките 1/1
С лост 1,5
БП на Европа отнесен към активите на банките 1/3
С лост 30  :o
Въпросът е - чия лакомия е надула до толкова балона?
Завършвайки, дамата, за политиката наложена от кака заключи: "средновековие"
Аз пък се запитах, кога надмощието на немците в Европа не е водело до "средновековие"?
Безпринципност, вандалщина и олигополен немски грабеж!?

*
Самарко се похвали, че заварил чашата "наполовина празна".
Вече я напълнил.
Наполовина.

*
Олигополните компании строящи магистралите (ако някой си мисли, че зад тях няма немски интереси - объркал се е), решиха да увеличат тол-таксите. Така де, нали трябва да се граби.
Неблагодарните гърци решиха че е време да започнат да палят тол-постовете.
http://youtu.be/OALHc8WoOp8

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3681 -: 10 Февруари, 2014, 11:32:20 »
0
 *rofl* *rofl* *clap* *clap*
След старта даден от дружинната за мързеливите гърци, пропагандата продължава.
Няма по манипулиран народ от немците. Години ще им трябва за да разберат, че всъщност гърка работи два пъти повече от
  *rofl* *rofl* *rofl*

Ама разбира се, как изобщо е възможно човек да си помисли обратното?! Освен, че са работливи, гърците са и изобретателни, ученолюбиви, но най-вече честни. (всички до един, и наш дебелан включително)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3682 -: 10 Февруари, 2014, 13:03:54 »
0
Моите благодарности, Флочко Велики!
Ако не беше ти и Великия Хун, кой щеше да ни информира за гръцката мерзост?
Жив и здрав!
Моля,моля винаги на гребена на информацията!

Новини от  науката:
Група гръцки учени новопитагорейци е открила формулата доказваща защо площта на маслиновите горички ,според която се получават евросубсидиите ,е по -голяма от площта на цялата територия на Гърция.Проблемът е с публикуването  и,за да се докаже на недоверчивите германски данъкоплатци правилността на количеството пари усвоени от субсидии.Както питагорейците,така и новопитагорейците се били заклели да не записват на носител нищо от творчеството си. :)

eee, Фло, късно е, чадо! тази случка е от 1997-8-9! при това е факт! след щателно картиране от някакви ЕС служби беше установено, че за да отговарят сумите по дотациите на броя регистрирани маслинени дръвчета, не само сушата, а и част от морето е трябвало да е засадено.
Ето и друга подобна случка. Приблизително в тези години аз бях отново тук, бях на почивка в едно място, известно с животновъдството. Бяхме се събрали в едно малко селце, класика... кмета, попа, доктора и видни животновъди. Когато разбраха, че съм от България и след 3-тото узо набраха смелост да ме питат дали у нас няма някой завод за кондензатори, да го купят. Естествено на свой ред питах и аз за какво им е. Тук ще цитирам по памет "Абе даваха ни германците /за тях всички от ЕС са германци/ по 20 евро на глава добитък /повечето овцевъди/. А ние, селце малко, колко стада да имаме?! До нас други села и те на същия хал. Па един ден решихме и се обединихме. Та, събрахме овцете от всички села наоколо, броят НАЧИ германците овцете и записват в нашето село, а нощя ги натоварваме и хахдееее, та в другото село  *rofl* И така няколко години екстра си бяхме!  Добре, ама хитри тея германци бе! Научиха се и ей ти, измислиха пломби с номера на ушичките. Ние и там му намерихме колая и от тази година са им вкарали и микрочипове. Та, ако имате заводи, че чухме нещо такова, че в България сте страхотни с електрониката, давайте да се сработим, вие ще правите чиповете, ние нашата си работа и така ще оправим и двете държави. Ще им се невидяло на германците, те по-умни от нас НЕ СА!'  *girl*
Сигурна съм, че са се "сработили" с нашите електронии гении, защото гръка не само овце, а и динозаври с перки в д-то би отглеждал, щом има пари в тая работа, а българинът и совалка би направил с подръчни средства, само да не гледа овце  *sheep*

Това са долни инсинуации! Гърците са поне 2 пъти по-умни и по-работливи от германците. Най-вероятно гърците са ходили да броят офце в германия, а швабите са опитвали да хитруват.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3683 -: 17 Февруари, 2014, 21:36:09 »
0
Четох, четох, четох за Цените на имотите 2014 г....
Новият прост (с което е горд) задник от трактора ми каза:
Цитат
Няма срамна работа! Има мързел и паразитизъм

Моят приятел, хулителя - заключи:
Цитат
Бачкане му е майката!

На който му е малко акъла са му здрави краката, мина ми през ума и...
хвърлих поглед на цифрите дадени от една дама:
година - цена не един и същ имот
2008 -   94.000
2013 - 125.000
Ей така - наизуст - това праЙ годишна доходност от 6% без приходите от наемите (далеч по добра лихва от която и да е оупо-раздрънкана-банка)
Не ми е работата да добавям наемите, нито и надничам в канчето... но при имотите 7% доходност се счита за много добра, а от 7% нагоре - по-близо към отличната. Предполагам по тази причина тъмният субект, загрижен за дамата, благородно предупреди, че на коча щели да му паднат още м...те, защото се клатели...

Боже, колко народ се е захлюпил под падналите имоти...  :o


Стана ми мъчно и реших да се върна при старата си любовница - Гърция, за утешение...
Самарко се похвали, че щял да има над милиард и половина излишък...
Не може да не чете нашия форум. Бях споменал, че ако направи пенсиите колкото българските ще заформи поне 15 милиарда и това няма да е единствената полза. Безработицата веднага ще спадне, Скитъра ще спре да и се тревожи, а 2 милиона гърци ще се изнесат при любимата ни първа партийна, държавна и оупенска строителка:


За всичко се грижи тя!
Загрижена за нашето бъдеще кака Меркел поиска европейски интернет!!!
Колко е умна и предвидлива! Инженерка от бъдещето!  ;)

Така де!
То е ясно че хамериканците пак ще я подслушват, но само нея! - нали ще гарантира сигурността на колоните* от Берлин и шЪ ги пази от тези англо-саксонски разбойници дето не си поплюват със фирмите и и банките и!

Убеден съм, че моят приятел, бялото румено дупе ще аплодира едно такова начинание. То не е немски агент, нито му плащат за тая работа... просто обича ниВЕЯта...
Невидимия пък, можел да му осигури платена работа във хУландия срещу процент...

Ай! За дюкяна!
 *drinks*

*колон - зависимо лице в ранно-феодална Европа. Донякъде постижение и на тогавашното немско благородство. Кога немците не са водили към напредък зевсовата любимка?  ;)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3684 -: 17 Февруари, 2014, 22:31:40 »
0
Хе,че те гърците нямат компютри ,ти за европейския интернет си взел да се притесняваш.
Що милиарди излапаха на кебапчета и счупени чинии,до интернет не стигнаха *rofl*
Затова и културното им министерство  плаща на такива умници като тебе за пропаганда и агитация.
Кандидатите за пропагандисти минавали медицински преглед  с една клечка първо за хемороиди и после им проверявали сливиците със същата клечка.Свили били  бюджетните разходи за консумативи.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3685 -: 17 Февруари, 2014, 22:54:14 »
+2
Четох, четох, четох
....
хвърлих поглед на цифрите дадени от една дама:
година - цена не един и същ имот
2008 -   94.000
2013 - 125.000
Ей така - наизуст...

Точно, Жоре. Наизуст.
Знаеш ли какво е ЕЖК? С това в журналистиката се подиграват на колегите си. Защото в журналистиката първото правило е да се потвърди всяка новина от най-малко, като за тебе, щото обичаш шаренкото,  два независими източника, Жоре. Та ЕЖК, значи една жена каза. Демек, непотвърдено в действителността твърдение.  И аз имах един приятел, Жоре, даже почти колега беше, може и да съм споменавал за него, дето взе 40 кила заем от банка и още 40 кила от приятели в евро, за да купи на жена си една панелка в блока, че дъщеря им да живеела наблизо. Дъщерята е къде 7-8 годишна, ама хората мислят за бъдещето и, лошо няма. Та този ми авер, понеже банката не му даваше повече от 40 кила евро, взе още 40 от авери, за да успокои страстите на жена си и да осигури бъдещето на челядта. Като гаранция за далаверата, щото той точно така нарече тази "инвестиция", аверчето посочи, че някой си някога му давал бил 125 кила евро за къщата му на галата, ама на него малко му се виждали, пък и не бил, видиш ли, "на зор"...
И така, от 2009-та до днес, човекът живее с мисълта, че имотът на Галата му струвал минимум 125 кила евро. Като я окъса, щото се поохарчи покрай ремонта на панелката, далавераджията взе сериозно да продава заветния имот на Галата. Ама банката тогава му казала, че мое да му даде не повече от 30 кила. Шах и мат, Жоре. Къде 125 кила, къде 30! Нерде Ямбол, нерде Стамбул, където има тук една приказка. Ама "давал бил някой си някога си", викаш - чиста монета, доказано твърдение, представителна извадка за цените, викаш, а? И аз трябва да вярвам на ЕЖК, а няма да вярвам на евростат, графиките на додо, личните си наблюдения, безработицата, заплатите, лихвите и отрицателния прираст на населението. Така ли? Сериозно ли мислиш, че звучиш в моите представи?
Сега, моля те, че загуби доста авторитет в моите очи, макар да те подкрепях доста време, позволи ми да си имам и собствено мнение все пак... Поне пусни една графика от авторитетно издание със скока или поне "платото" на цените на НИ, че да и се порадваме и да се юрнем да инвестираме в трите процента комисион. Но така с аргументи на ЕЖК, без ни най-малко да се дистанцирам от взаимните ни симпатии към дамата, мола, мола... ;)
Ай, за комисиона! *drinks*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3686 -: 18 Февруари, 2014, 08:40:41 »
+1
Предполагам по тази причина тъмният субект, загрижен за дамата, благородно предупреди, че на коча щели да му паднат още м...те, защото се клатели...

Боже, колко народ се е захлюпил под падналите имоти...
Ама мноу си деликатен, баси! Мноу поздрави от Тъмния Субект!Мое да добавиш и Балкански, за по-цялостна представа. *scare*
А въпросната дама е в час с имотите, що се касае за нейните собствени. Когато е купувала е мислила в перспектива. За разлика от доста други "инвеститори" .
Не си лош, но твърде много си вярваш, самозаблудата за собствените ти възможности и вярна преценка  те подвеждат. Може би малко по-скромно, без излишни квалификации към тук пишещите, ще е по-подходящия начин за комуникация.
 
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3687 -: 18 Февруари, 2014, 10:46:18 »
0
Четох, четох, четох
....
хвърлих поглед на цифрите дадени от една дама:
година - цена не един и същ имот
2008 -   94.000
2013 - 125.000
Ей така - наизуст...

Точно, Жоре. Наизуст.
Знаеш ли какво е ЕЖК? С това в журналистиката се подиграват на колегите си. Защото в журналистиката първото правило е да се потвърди всяка новина от най-малко, като за тебе, щото обичаш шаренкото,  два независими източника, Жоре. Та ЕЖК, значи една жена каза. Демек, непотвърдено в действителността твърдение.

Здравейте :)
И аз,като Жоро,четах,четах и се чудих къде да пиша,накрая реших да е тук.Извинявай Жоре.
Скитър,имаш много лошо мнение за мен,аз не пиша наизуст,само да си бърборкаме !
След една седмица заминавам към Швейцария и ще се върна в началото на април,тъкмо ще се затопли :)
Ти и Фло,мисля,че бяхте от Варна,предлагам ви през м.май или м.юни да се видим в Созопол/разбира се с половинките си /,ще ви нагостя и сами ще имате възможност от първа ръка,както се казва да разберете защо го написах това с точни цифри.Ама,после да няма Едни Мъже Казаха  :D
 *drink11*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3688 -: 18 Февруари, 2014, 11:54:32 »
0
Регатка, въобще нямам лошо мнение за теб, приятелко любезна. И не споря за твоите имоти и предложените ти цени. Въпросът е доколко фактите, които споменаваш се отнасят до общото състояние на пазара. Със сигурност нещо, което се търси има основание да повишава цената си. Но доколко офертите, които си имала отразяват съвкупното търсене, инвестиционните намерения, цената на кредита, средните цени и платежоспособността на потенциалните купувачи е отделен въпрос. Да се правят изводи от единичното към общото състояние на пазара, без да вземем предвид горните индикатори е несериозно. Ето защо поисках някаква графика, анализ на поне две независими институции. Например данни от евростат, бнб и подобни информационни източници. Защото иначе оставяме АНИ да анализират вместо нас и да ни съобщават по медиите какво всъщност мислим, а това историята показа, че не е много разумен подход. Иначе моето мнение е, че е възможно да сме на дъното. Но колко ще продължи това дъно, дали ще се оттласнем или ще копаем надолу, това не мога да прогнозирам. От една страна сме на плюс по текущата сметка за пръв път от години насам, което като цяло е добре, но от друга страна не можем да не отчетем, че този плюс освен, че може да се дължи на повишен износ, може и да се дължи на намалелите доходи на населението и от там - по-ниската себестойност на продукцията, което я прави конкурентоспособна на международните пазари. А при намалели доходи, какво търсене на имоти и кредити да очакваме? И има разлика между инвестиционни имоти и първо жилище. Хората с пари си пазаруват, но те винаги са си пазарували. Въпросът е доколко те могат да повлияят на пазара на НИ като цяло и да вдигнат цените. Има ли опашки от араби, руснаци и англичани пред НИ, има ли опашки за кредити и т.н. Това имах предвид.
Извинявай, Регата, ако съм ти прозвучал грубо.
Благодаря за поканата, но ще я отклоня любезно, защото точно в този период планувам доста пътувания.
Поздрави!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3689 -: 18 Февруари, 2014, 11:59:32 »
-1
Скитъре,
Данък чуждо мнение не плащам и не ме интересува авторитета ми в очите ти  ;)

Две причини поради която ти отговарям:
1. Стори ми се честно момче или, че поне се опитваш!
2. Въпреки честността си, си прекалено голямо плямпало и заблуждаваш, неволно вероятно, но това не те прави по-малко отговорен! Вероятно си заблудил много народ изтормозен от битието си, намерил в плямпаниците ти утеха. Хората не са специалисти по имоти за да разберат колко глупости ръсиш, и понеже сам си вярваш, убедителен си, слагат ти плюсчета и сами влизат в заблуждение!

Сега един по един - празните ти коментари! (да не ми се сърдиш - да мислиш малко повече)
Четох, четох, четох
....
хвърлих поглед на цифрите дадени от една дама:
година - цена не един и същ имот
2008 -   94.000
2013 - 125.000
Ей така - наизуст...
Точно, Жоре. Наизуст.
Знаеш ли какво е ЕЖК?
По горе изглежда, че четеш неща, които никъде не съм написал и които са само във фантазиите ти?
Не мислиш ли?
"Наизуст", по точното би било "наум" единственото, което направих е да сметна една доходност, по данни които една жена е споделила. Ако не ми вярваш - вземай елката и почвай, но не прави инсинуации! Веднага след това написах какво се смята за добра доходност в този бизнес!
Нещо да съм те излъгал, че си се разплямпал???
Нямам причина да се съмнявам в данните на жената. Ако се съмнявах - нали ти е известно - никому не цепя басма... По скоро те потвърждават мои наблюдения.


Знаеш ли какво е ЕЖК? С това в журналистиката се подиграват на колегите си. Защото в журналистиката първото правило е да се потвърди всяка новина от най-малко, като за тебе, щото обичаш шаренкото,  два независими източника, Жоре. Та ЕЖК, значи една жена каза. Демек, непотвърдено в действителността твърдение.
А вас журналистчетата Скитъре, не ви ли учат че някой може да има много повече от два независими източника или ви учат само да плямпате.
И аз имам! Но не смятам да ти ги изплямпам и никакви окончателни изводи не правя и не бързам да правя за разлика от голословните ти твърдения...
Задръж малко ум и за себе си преди да ме учиш!



И аз имах един приятел, Жоре, даже почти колега беше, може и да съм споменавал за него, дето взе 40 кила заем от банка и още 40 кила от приятели в евро,
Твоят приятел най-вероятно не е отишъл при сериозен брокер преди да се впусне в авантюрата си.
Ако беше отишъл, почти съм сигурен, че щеше да пишеш тук как са го измамили брокерите (брокерите - всички без изключения)!
И се е впуснал в една авантюра, за която също като теб се е считал грамотен.
Вероятно е чел плямпанията на полуграмотни журналистчета и новоизлюпени брокерчета в периода на бума! Точно такива плещения, като сега твоето, без никакви реални познания! Или е търсел някой брокер "без комисиона" от купувача или по евтин или направо сам е станал шпец!

Да ти припомня Скитъре.
В периода на бума имаше хора, които предупреждаваха за балони. Включително мои колеги, включително и аз! Ако трябва да се хваля, аз предупреждавах от 2005-6 клиентелата си или по скоро изказвах опасенията си за несъответствията. Включването ми във стария форум 2007 бе в същата насока.
И да ти кажа - още има балони, но не се отнася за всичко и никога не са били едновременно за всичко.


И аз трябва да вярвам на ЕЖК, а няма да вярвам на евростат, графиките на додо, личните си наблюдения, безработицата, заплатите, лихвите и отрицателния прираст на населението.
Аз не виждам нито една причина да не вярвам на тази жена в случая.
Пък ти да вярваш на когото си искаш.

Пуснал си две графики и...
Дори и тях не можеш да прочетеш комплексно, но плямпаш, вдигаш шум до Бога!
При това очевадни: спад на цените с 10% и спад на строителните обеми със толкова, че и повече.
А да ти е известно, че строителните обеми в бг още преди този спад от графиката са по ниски от нужното за възпроизводството на промишления и жилищния фонд. Че съществуващия все повече остарява?

Да питам, нали може да питам?

Графиката на "отрицателния прираст на жилищата" виждал ли си я Скитъре? (не си я пуснал) Или броиш за жилища курниците в някое село, отдавна напуснато от обитателите си но не и графиките на евростат. Не ти ли е известно, че къщите са като хората: раждат се, живеят, умират!

Графиката на миграционните процеси виждал ли си я Скитъре или за теб тя няма значение?

Забележи!
Не правя никакви изводи, никакви прогнози!

Констатирам фактите.
Дори за "моя" пазар, познавам го далеч по добре от българския, казах само, че "няма цена".
За да се изплямпа след мен твоето величие!
Не се съмнявам, че можеш и да го прогнозираш! Нали?  ;)


Поне пусни една графика от авторитетно издание със скока или поне "платото" на цените на НИ, че да и се порадваме и да се юрнем да инвестираме в трите процента комисион.
Пускал съм. Когато и каквото преценя.
Не си падам по плямпането, освен за забавление, но и сред плямпането съм пускал сериозни неща.

Да поплямпаме казваш и да се позабавляваме?
Все някой ще се припознае в някой тъмен субект, друг - в бяло, румено дупе, трети в невидимото отражение на огледалото, четвърти в задник на трактор или гладен брокер...
Теб ще те позная по плямпането...
Мене си по мазното и тлъстото... Но ми хареееесвааааа...
Ако чаках на бедните души да инвестират, щях да отслабна...

Ай! За купона!
 *drinks*