Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1213109 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3720 -: 26 Февруари, 2014, 23:03:46 »
0
Съвременната медицина не лекува,тя потиска симптоми.Съвременната държава не е ефективна за по-голямата част от населението,тя е заета с управление на управлението .Парадокс с общ корен -специализацията.Съвременната медицина е медицина на тесния специалист ,който ви лекува по медицински протокол.  Медицинският протокол за западната медицина представлява процедурен лист създаден в лабораториите на супер-компанията  гиганта Мерк. Така при здравен  проблем попадате на низ от специалисти и можете да се разделите ,части по части от половината си организъм,докато същинския проблем довел до редицата симптоми е останал в другата,незасегнатата част от организма.Държавата се управлява от политически кабинет и специалисти- администратори.Специалистите администратори  в стремежа си постоянно  да усъвършенстват управлението губят представа за целите на създаването му .За пример Римската империя ,когато е наброявала 50 милиона римски граждани ,администрацията и е била от  10 000 души.И е била толкова ефективна за гражданите,че това е повлияло много нови провинции да се присъединят доброволно към империята.А, и медицината тогава е била толкова напред,че и до сега препаративните фармацевтични лаборатории  се наричат галенови лаборатории на името на римския лекар Гален.Та, тезата ми е че специализацията ,към която толкова се стремим е препъни камъка на съвремието:медицината държи хората болни ,а управлението  допълнително нещастие.
« Последна редакция: 26 Февруари, 2014, 23:42:17 от Фло »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3721 -: 27 Февруари, 2014, 11:18:21 »
0
Слави,
Аз имах два подобни случая, единият - за малко фатален. Но не е виновна съвременната медицина, а че сме попаднали на доктори шарлатани в лошия случай, а в добрия - защото стават и грешки. Хора сме. Никой не е безгрешен.
Ти как мислиш - няма ли народни лечители шарлатани? Но аз не бих упрекнал народната медицина, макар да няма видеозони за да потвърди резултатите си.

Има шарлатани разбира се. За това казах, че всеки прави своя избор на кого да вярва. Но има една разлика. В официалната медицината се прокарват ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за спазване процедури, които в голямата си част са вредни и водят до много човешки страдания. Това са имунизациите. Ако не се ваксинира едно дете, то няма право на детски, няма право да ходи в детска градина и на училище. Ако се ваксинира, вероятността да се разболее е много голяма. Да ти е "кеф" да избираш. Ето такива плямпаници има на много места в нета.
В народната медицина няма нищо задължаващо и вероятността да си навредиш с билки е доста по-малка от вероятността да си навредиш със синтетични антибиотици или други лекарства. Въпрос на информиран избор. А тази информация официално я няма никъде. Ако човек не умее да борави с компютър и да чете за недъзите на тази система, той е обречен на доста мъки.

Като казах преди малко "да ти е кеф да избираш", се сетих за нещо друго да напиша. От 10-те метода за манипулиране, втория е много важен - "проблем - реакция - решение". Създава се изкуствено проблем (примерно птичи вирус), създава се реакция (обикновено е масова психоза подклаждана от медиите) и се взема желаното решение (ваксини).  За радост все още не са ги направили задължителни и тези ваксини, но пък много хора ги си ги поставиха, защото сляпо вярват на медицината. С този метод се въвеждат адски много регулации и ограничения (на свободния избор, а уж живеем в демокрация), защото много от проблемите се създават изкуствено и се управляват до постигане на желаното решение. Хората са манипулирани и си мислят, че всичко се прави за тяхно добро. Но от това те не живеят по-добре, а точно обратното. Живеят болни и бедни. И колкото повече не четат плямпаниците в нета и разни филмчета, толкова по-бедни и по-зле ще живеят. Като гледам на колко места в света има протести последните години, на човек няма как да не му светне лаампата и да се замисли "защо?"

В Гърция Слави е по-добре. Но не защото няма проблеми или защото хората са по хубави. А защото тази талибанска догма, дето и казвам неолайняризъм, въздигнала в култ печалбата и идол човешката лакомия не е била прилагана. Сега се опитват да го направят, но мисля - няма да стане - Гърция не е като стерилните бивши комунистически държави.
Светът Слави се управлява от идеите (по смисъла на Платон), не от световни заговори или свръх-човеци. Царстващата идея днес в Европа е (грубо казано), че човешката лакомия е двигателя на прогреса. Нещо което не само е невярно, но и дълбоко аморално.
Когато проектираш обществените правила и институции около една такава идея няма начин да не получиш някой изрод в резултат - например - "болница - търговско дружество"!
Тази идея е на път да се провали с гръм и трясък. Дано не е много шумно и дано не се роди друг урод.

Дано си прав Горо, дано. Ще се радвам искрено, въпреки че съм масов българин в един български форум. И не го казвам от куртоазия, съвсем искрен съм.

На никого не трябва да плаща обикновения американец, ако Америка фалира, което пък е трудно нещо за една държава със собствена парична единица и задължения в нея.
Дълговете между държавите и държавните дългове не са като дълг между мен и теб, мой или твой дълг.
Сисахтията е открита преди повече от две хилядолетия и половина.
За съжаление, точно държавата, чиито дългове бяха опростени 1953 година от останалите държави, след най-кървавата война на света в която тя бе агресора, днес се опитва да прокара и засега успешно една подобна мракобесна политика, отъждествявайки правителствените заеми с държавата, държавата с гражданите и и посягайки на спестяванията на гражданите (Кипър). Последното не е друго, а обикновен фашизъм.
И... съвсем не това са дълговете на Германия (от твоя линк), там изглежда пропущат нейното федерално устройство. Да не забравяме и, че още не-немец не е надничал в немските сметки - с какво упорство окуциха обединяването на банковата система в Европа, вероятно и по тази причина.
Разбира се, рано или късно ще платят безобразията си. Друг начин не е открит в света..

 
Това в червеното е адски невярно. Първо, обикновения американец плаща и ще има да плаща много, защото той е длъжник чрез държавата си - 17 трлн $. Ако мислиш, че Америка има собствена валута, дълбоко се лъжеш и от там идва грешката ти. Долара не е собственост на Американския народ. Еврото също не е собственост на европейците.

Това в зеленето, Дълговете между държавите не са точно като между мен и теб. Аз, за да ти дам заем, има 3 варианта:
1. Да съм го заработил.
2. Да съм го напечатал.
3. Да съм теглил кредит, който да ти дам срещу по-висока доходност.
Понеже аз няма как да печатам пари, остават другите 2 варианта. Третия е абсурден, защото ти сам би могъл да вземеш кредит с по-малка лихва. Остава първия. Значи аз трябва да заработвам достатъчно, за да ти давам кредит на теб. Е кой заработва толкова, че всички държави да са му длъжници с постоянно растящи дългове? Някъде тук е уловката.

Това в синьото. Замислял ли си се, защо точно Германия е тази държава, след като е била разрушена от ВСВ? Как така се е съвзела и сега е лидер в Европа, а другите и дишат праха и се съобразяват точно с тях? Нямат ресурси, нямат излаз на море или океан, не са били мощни колонизатори като Англия, Испания и Франция. Не са били мощна империя като Римската. Защо точно Германия? Защото аз все още търся отговора.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3722 -: 27 Февруари, 2014, 20:14:30 »
0
Ето такива  плямпаници  има на много места в нета.
В народната медицина няма нищо задължаващо и вероятността да си навредиш с билки е доста по-малка
Въобще не е вярно това за народната медицина. Ако не разбираш и попаднеш на шарлатанин може да си навредиш и повече.
Виж сега Слави.
Аз разбирам малко от 2-3 неща. Уча ги и ги работя цял живот, а не съм малък вече.
Пълно е с плямпаници и плямпала по тях от разни прочели по две книжки и чули нещо от тук и от там. Даже тук, в този форум, ще намериш плямпащи строителни предприемачи построили по... един курник. Ама който разбира наистина - хваща ги - отсява им плямпаниците.
За другите работи се доверявам на други хора. Някой път греша, друг път не. Предпочитам все пак да са учили и с опит и с  препоръки.
С годините по-малко греша. Може би вече приближавам и възрастта на обратния процес. Знам ли.
Завиждам ти, че можеш да отсяваш плямпаниците във всичко.


Ако човек не умее да борави с компютър и да чете за недъзите на тази система, той е обречен на доста мъки.
...
Като гледам на колко места в света има протести последните години, на човек няма как да не му светне лаампата и да се замисли "защо?"
Аз бих казал, че в някои случаи ползването на компютър може и да затъмни лампата.


Първо, обикновения американец плаща и ще има да плаща много, защото той е длъжник чрез държавата си - 17 трлн $.
Слави, тук имаше едно много умно момче, което ги обясняваше тези неща. Някъде в постовете му (Асен1975) ще намериш обяснение и по въпроса. Аз съм далеч от нивото му в тази област.
Но ей така накратко да ти дам един пример подобен на тези дето даваше Асен:
Ако днес ти иззидам една стая защото миналата седмица си ми оправил колата, без да разменяме пари между нас, защото нямаме, да те питам: създали ли сме брутен продукт?
Създали сме Слави. Но срещу него няма отпечатани пари. Нямало е кой да го отчете и да напечата съответните пари, така че да не се занимаваме с бартери.
Какво искам да кажа.
Паричната система, като всяко човешко творение е несъвършена. Ако беше съвършена нямаше да има нужда от кадърно управление, щеше сама да прави всичко.
И понеже американците не са по глупави в управлението и, вече растат с над 3% на година, а немските подлоги от Брюксел се опитват да ни внушат какъв голям успех сме постигнали. Растежа нямало да е 0,6, щял да е цели 0,8%
Нали идват избори!

Не ги мисли американците Слави. По добре са от нас и съвсем нищо няма да платят.

Тези приказки за това как гражданите са длъжни за дълговете на държавата ги забрави - такива идеи се опитват да прокарат единствено в колониите. Не и в свободния свят.
Я си представи - продавам всичко днес и се изнасям от моята задължена държава. На пук на братовчедите?




Замислял ли си се, защо точно Германия е тази държава, след като е била разрушена от ВСВ?
Даже знам най-важните фактори Слави. Някъде по страниците назад сме го писали, макар и разпръснато.
Не ми се пише пак.


Ай! За купона и за дърдоркрацията!
 ;)

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3723 -: 27 Февруари, 2014, 23:15:37 »
0
Браво Goro, страшни сте :)
http://www.businessinsider.com/best-investment-ideas-for-the-next-decade-2014-1
Wall Street's Brightest Minds Reveal Their Best Investment Ideas For The Next Decade:
1. Greek GDP warrants
"These instruments are a bi-product of Greek debt restructuring and will pay a cent a year if and when Greek GDP hits certain thresholds. They won't pay those cents for several years yet because Greek GDP is still some way from the triggers, so they are suited to the patient professional investor with a long term horizon. But in the meantime default risk is tiny; it's hard to default when you only have to pay in good times."

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3724 -: 28 Февруари, 2014, 10:58:51 »
0
Това не мога да го пропусна!
Слушах тази сутрин бай Георги Трангас.
Бай Георги, макар и малко плейбой, е сериозен мъж на 65+, заможен наследник на заможна фамилия, което му дава възможност да си плаща глобите налагани му за изказванията му...
Глобите ще му ги върне гр. държавата някога, когато приключат делата... Дано да е жив и здрав още, щом стане, да се порадва и дано има достатъчно за да продължи... От малкото журналисти е, с дълбок ум и проницателност, не празно плямпало, говорещ по съвест и когото не съм хващал в лъжа.

Та... бай Георги тази сутрин, след като изнесе един случай, който ако се потвърди, съпартиеца му уж, Самарко, ще трябва да си събира багажа, след като информира, че руснаците са заели едното летище на Севастопол и са струпали войски по границата с Украйна попита защо Меркел подкокоросва и даде рамо на украинските фашистчета. Защо поощрява фашизма в Европа? Не и ли стигат злините, които направи?
Нямам идея какво става в Украйна, нито познавам страната.
Но съм сигурен, че бай Георги знае какво говори! Не е заради глобите, нито заради натиска оказван от немците на всички медии, да не му дават трибуна...

И се сетих разни неща, дето арменците знаят и помнят добре, гърците - не са ги забравили...
Кой, чии офицери, преди 100-тина години обучаваха турските главорези? (с турците бяхме живели почти 500 години, чак такива неща не бяха правили)
Помнят ли го тракийските българи? Знаят ли?

Някой да не ми каже, че било случайност.
Ще питам, кой изби цяло племе до крак в Африка?
А на сапун кого... Това всички го знаят!

Бай Георги казва, че се провеждала расистка и фашистка политика в Европа...
Сетих се, кои обсъждат пътуванията на българските и румънските цигани...
...

Браво Goro, страшни сте :)
http://www.businessinsider.com/best-investment-ideas-for-the-next-decade-2014-1
Wall Street's Brightest Minds Reveal Their Best Investment Ideas For The Next Decade:
1. Greek GDP warrants
...

Барба,
Не четох защото не разбирам материята... като много неща...
Тук се говори твърде много за банкови  warrants...

Значи... каквоТ съм разбрал...
Подрязаха гръцкия държавен дълг!
Как?
Подстригаха дължимото основно към:
- гръцките банки
- гр. социално-осигурителните каси
- гр. университети, институти, училища
- гр. професионални сдружения, кооперативи, синдикати
- гр. гръцки фирми, юридически и физически лица
и... малко към немски и френски банки... Малко, защото те нали са едни джентълмени - обещали бяха да задържат гръцките облигации и за една година и нещо дето им я даде кака, се разтовариха от тях - главно пробутвайки ги на ЕЦБ... на която пък гр продължава да дължи плащанията в пълен размер и нямало как иначе!...
 ;)


И сега... Понеже съм глупав, не мога да разбера!
На банките дадоха 50 милиарда взети назаем от добрата Оупа, взела ги също на заем и писани на сметката на правителството (дето Слави и не само той, Начев преди и кой ли не, смята че трябва да ги плати обикновения грък)... И не били държавни банките, както викала Сириза... Бързо досегашните им и нови собственици и управители щели да си ги приватизират пак по привилегировани схеми и с ръкопляскания от Оупа.

Не мога да разбера!
На другите подстригани вложители в гр. дълг защо нищо не дадоха?


Ех.... оупа, оупа, оупа, о-па, о-па, о-па... мн... раз...

п.п.
Едно му признавам на Оландреу!
Бие ме по тънката част пича! И има вкус! :)

Ай! За додорницата!
 *drinks*
« Последна редакция: 28 Февруари, 2014, 11:07:14 от goro »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3725 -: 28 Февруари, 2014, 15:55:27 »
0
Виж сега Слави.
Аз разбирам малко от 2-3 неща. Уча ги и ги работя цял живот, а не съм малък вече.
Пълно е с плямпаници и плямпала по тях от разни прочели по две книжки и чули нещо от тук и от там. Даже тук, в този форум, ще намериш плямпащи строителни предприемачи построили по... един курник. Ама който разбира наистина - хваща ги - отсява им плямпаниците.
За другите работи се доверявам на други хора. Някой път греша, друг път не. Предпочитам все пак да са учили и с опит и с  препоръки.
С годините по-малко греша. Може би вече приближавам и възрастта на обратния процес. Знам ли.
Завиждам ти, че можеш да отсяваш плямпаниците във всичко.

Горо, аз също разбирам от няколко неща, а за другите чета и се уча доколкото мога. Нещата, които пиша тук, са мои разбирания и моя логика след доста четене. Може и да греша, както се е случвало. Може и да съм прав, това също се е случвало. За това казах, че бъдещето ще покаже. Далеч съм от мисълта, че отсявам плямпаниците във всичко. Но общо взето, когато прочета дадено мнение или теория, която има своята логика, започвам да чета адски много по тази тема, за да видя и антилогиката на тази логика. След прочетена доста информация и мнения, човек формира и свое собствено становище. Не вярвам на всичко подхвърлено от някой авторитет. Четене му е майката.....

Слави, тук имаше едно много умно момче, което ги обясняваше тези неща. Някъде в постовете му (Асен1975) ще намериш обяснение и по въпроса. Аз съм далеч от нивото му в тази област.
Но ей така накратко да ти дам един пример подобен на тези дето даваше Асен:
Ако днес ти иззидам една стая защото миналата седмица си ми оправил колата, без да разменяме пари между нас, защото нямаме, да те питам: създали ли сме брутен продукт?
Създали сме Слави. Но срещу него няма отпечатани пари. Нямало е кой да го отчете и да напечата съответните пари, така че да не се занимаваме с бартери.
Какво искам да кажа.
Паричната система, като всяко човешко творение е несъвършена. Ако беше съвършена нямаше да има нужда от кадърно управление, щеше сама да прави всичко.

Преди много време, когато търсех информация в нета за валутите, финансите, имотите, икономиката и т.н., попаднах на този форум. Асен съм го изчел от началото до край. Както на повечето от Вас, и аз бях впечатлен от нивото му на знания и поднасяне на информацията. Чел съм му всички мнения в профила, някои по няколко пъти дори. Имаше много верни и неверни неща, които се доказаха с течение на времето. Когато той ги пишеше, изглеждаха логични. Сега, след като е минало време и неговите прогнози не са се сбъднали, нещата изглеждат различно. Ако не ме лъже паметта, говореше, че през 2013 год ще има фалити на банки, имотите в София ще хвърчат по 100 евро на квадрат и т.н. Нищо от това не се случи. Неговите прогнози се оказаха грешни, което ме наведе на мисълта, че има някаква грешка в теорията му, колкото и логично да ми е звучала тогава. Купих си трите на книги на Насим Талеб и съм ги прочел. И все нещо липсва, Горо. Много е сложна цялата система и човек се опитва да хване някаква логика за себе си, която след време да не се окаже поредната недоказно грешна.

Казуса с колата и иззиданата стая за размяна. Създаването на парите създава и едно изкривяване. Ако ти оцениш иззидането на стаята на 20 единици, а аз на оправянето на колата на 10, ще се наложи да ти я оправям 2 пъти. Ако в България трудът по иззидането на стая струва примерно 1000 лв, то в САЩ  ще е 5000 лв. И сега, нашия труд ли е подценен или техния е надценен? Много хора са на мнение, че американците вземат незаслужено много пари за своя труд. И това идва чрез създаване на дълг. Има един много важен фактор в икономиката - производителност на труда. Например, ако американеца има за един месец производителност на своя труд от 2000$, той получава 3000$. От къде идват другите 1000$? Дали това не е дълг, който се трупа чрез държавата?  Това също е теория, която си има своята логика.
Например, каква е производителността на един евродепутат, че взема хиляди евро заплата? Имам приятел в някаква дипломатска или консулска служба около Брюксел (не знам точно каква е), взема 11 000 евро на месец. Какво е допринесъл със своя труд за 11000 евро?

И понеже американците не са по глупави в управлението и, вече растат с над 3% на година, а немските подлоги от Брюксел се опитват да ни внушат какъв голям успех сме постигнали. Растежа нямало да е 0,6, щял да е цели 0,8%
Нали идват избори!

Не ги мисли американците Слави. По добре са от нас и съвсем нищо няма да платят.

Тоя растеж лично на мен ми се вижда само на хартия и скалъпен. Безработицата в САЩ не се е променила. Само намалиха печатането на пари. И за това си има различни версии. Ще ти кажа една от тях. 
В момента сме в обратна под-фаза на глобалния процес - криза! Девиза "Фискална дисциплина" е заменен УДОБНО за хората, обичащи и следващи девизи, от девиза "икономически растеж". Това, разбира се,  не е случайно или еволюционно необходимо, а е изкуствен манипулационен процес, целящ конкретни неща. Сега с това се доказва на хората колко е било добре да спазват фискална дисциплина и им се отблагодаряват с моментен икономически растеж. Това е едната страна на нещата - за олигофрените! А за умните и тези със свободни пари - това е бултрап - капан да ги излъжат пак и то скоро, за да им приберат парите. Не знам дали си чувал за теорията "муха в буркан". Представи си, че имаш 2 буркана - по-малък и по-голям. В по-малкия буркан има муха и той се движи свободно в по-големия. Когато мухата (човека) се отлепи от дъното на малкия буркан (икономически растеж) и започва да лети нагоре, тя се чувства  супер. Но в същото време неглижира други икономически показатели (задлъжняване, безработица), а именно, че малкия буркан се движи надолу в големия. Когато мухата стигне тавана на малкия буркан, ще се окаже дори на по-ниско ниво в големия отколкото е била в началото на дъното му. Става и с асансьор. Асансьора е на 5-етаж. Мухата е на дъното му и излита нагоре, но асансьора се движи надолу. Мухата си мисли, че отива нагоре и като стигне тавана се оказва, че асансьора е на 1-я етаж. Тогава ще осъзнае (ако може), в какво се е движила и че този икономически растеж е бил един дълг.
Та извода е, че в САЩ ги подготвят за сериозна финансова дисциплина, защото дълго време са живели на кредит и са получавали незаслужено много пари за своята производителност. Същото е и в Европа, но тук сме по-назад с реформите и ограничаване на правата ни чрез регулации и закони. С други думи, отнемат им малко по малко това, което им дават като награда за отнетите им права. Но това е друга теория, противовесна на твърденията за икономически растеж. Коя е в действителност, ще се разбере в бъдещето. Но е хубаво да ги четем и двете и всеки да прецени на коя да вярва. Аз лично искрено съжалявам, че Асен не е влизал отдавна и не може да напише нещо и той. Все пак е много по-навътре в нещата, а ние тук сме едни плямпалници и само обсъждаме теории.

Тези приказки за това как гражданите са длъжни за дълговете на държавата ги забрави - такива идеи се опитват да прокарат единствено в колониите. Не и в свободния свят.
Я си представи - продавам всичко днес и се изнасям от моята задължена държава. На пук на братовчедите?

Представял съм си го. Но това няма значение. Ако ти го продадеш на някого, това означава, че той ще плаща дълговете. За системата няма значение дали си ти или някой друг.  А я си представи всички като теб изведнъж да искат да продават. На кого? И като се изнесеш от държавата, къде ще отидеш? Коя държава няма дългове, които ти ще плащаш с данъците си? Където и да си, ще работиш и ще плащаш. Избора е твой къде искаш. Ти ще отидеш на място, където е избягал някой друг, а на твое място ще дойде друг. Но едно е сигурно, колкото повече дългове има една държава, толкова повече ще плащат нейните граждани - с пари, с труд, със собственост....каквото имат или произвеждат и могат да продават. И тъй като всички имат дългове и искат да продават навън, ще стане интересно. Асен беше казал, че дълга не е проблем ако държавата може да го обслужва. Така е, ама дългът на САЩ расте с всеки изминал ден и не е намалявал изобщо. Няма как да се живее вечно на кредит и потребление. Идва ден да се плати сметката.  Тъпото е, че ще я плащат не тези, които са я направили, но пък са били манипулирани да дадат съгласието си да се трупа тази сметка на техен гръб, Ето за това си мисля, че ще има все повече протести и бунтове. 

"Умните са измислили парите, за да прецакат силните"

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #3726 -: 28 Февруари, 2014, 21:03:30 »
0
когато прочета дадено мнение или теория, която има своята логика, започвам да чета адски много по тази тема, за да видя и антилогиката на тази логика. След прочетена доста информация и мнения, човек формира и свое собствено становище. Не вярвам на всичко подхвърлено от някой авторитет. Четене му е майката.....


Поздравления за това.

Поздрави и на Жорето с една знакова снимка.  :D

Цитат
German Chancellor Angela Merkel is the focus of an unfortunate photograph, in which the shadow of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu’s hand gesture causes a faux moustache not dissimilar to that of another German leader, Adolf Hitler.



Ай, както казват топ дипломатите от САЩ - "Fuck the EU! - Exactly!"

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Наша Маша заболела
захотела молока
не попала под корову
а попала под быка


Те тая песничка ми звучи в главата като се сетя за напъните на любимата ми кака в Украйна.
И какво сега? Разсърдила се на Путя. Само не казаха как го нарекла докато се оплаквала на чичо Сам, но явно не по начин, който приляга на пасторска щерка.
Тъй става като отвориш голяма уста, голяма ... , голямо ... и се засилиш заедно с неонацистките си лакейчата да пипнеш бика за м.дете щото се клатели...


Косвени белези.
Нищо не знам за Украйна. За Галиция - още по малко. Но...
Бай Геори Трангас е десен. Много десен. И казва, че превратаджиите там са нацистчета, подкокоросани и подкрепени от кака. На бай Георги работата му е по цял ден да чете и да приказва и е почтен мъж от старата мая...
"Независими гърци" са десни. Не се погаждат много с бай Георги, но са на същото мнение...
"Сириза" са леви. Не малко леви, много срещу бай Георги. И те на същото мнение...
И комунистите. На комунистите в Гърция вярвам за фактите които изнасят. Не са лъгали и са искрени обикновено, но човек трябва винаги да взема предвид тяхната фанатична атеистична вяра... Никой не се лъже повече от простите логични конструкции на ума - този шарлатанин, от комунистите...
Неа Демократия си мълчат - управляваща партия, чиято единствена опора във властта остана... кака... и оупа десните партии...
Е... не вярвам, в случая, "всички вкупом" да са сгрешили и сал един наш ВениЗелко пасокчията да е прав. Нали е голям на килограми, изживява се и като голям външен министър - от лъжците дето не си вярват, но вярват, че като "отворят една голяма уста" и хората ще се откажат... Предстои му мисля за дълго да замълчи, може и по лошо - да се наложи дълго да се оправдава... не за тези си приказки, а за други лъжи...

Та за Украйна съм с бай Георги, а не разни промити украински госпожици, твърдящи, че никога там е нямало фашизъм, пък избрали да живеят в Гърция...

Това, което не очаквах, е Обама така да се насади и да се окаже Обандреу...
И се замислих...
Щеше ли кака така да си развява байрака и да разрушава Европа, ако Обама не беше Обандреу?
Навярно не лошо момче, но останало бедно колежанче.
Начело на най-мощната държава в света, жертва в името на доброто възпитание (или не само?) по важни принципи. Вярно, че залюпената немска парична политика и слабия долар са в полза на американците, но да оставиш една дружинна ръководителка да прави толкова поразии е нечестно и неморално...
Да и се вържеш и за Украйна пък си е глупост, граничеща със слабохарактерност...
Еврейското лоби, далече от мнението на украинските госпожички за "несъществуващия" украински фашизъм, навярно вече му подсказва...
И какво сега... След толкова изхвърляния, негови и на Кери(ндреу)...
Нямало да дава визи на русите...
Ах...
Чекиста направо ще се разплаче...
 ;)


_____________________
Слави,
Отговорих ти вчере, но май съм натиснал червения Х преди да изпратя поста.
Не ми се пише всичко отново...
Най-важното според мен...
...След прочетена доста информация и мнения, човек формира и свое собствено становище. Не вярвам на всичко подхвърлено от някой авторитет. Четене му е майката.....
Колко четене, приятелю?
За да станеш доктор в някоя дисциплина ти трябват 10-15 години, че и повече! (И въпреки това някои стават доктори само на хартия!)
Аз затова предпочитам да следвам андрешковските максими дето знам от дядо (а не като Скитъра - за три години да "науча" всичко за брокерите и имотите) : "Като имаш един килограм брашно - занеси го на майстор" По ми е лесно да преценявам дали майстора насреща ми е честен човек отколкото да ставам майстор по всичко. Не че не греша, човешко е...


Ако в България трудът по иззидането на стая струва примерно 1000 лв, то в САЩ  ще е 5000 лв. И сега, нашия труд ли е подценен или техния е надценен?
Точно в проблема си. Виждаш ли колко относително нещо са парите! Колко въпрос на политика, а не на пазар, както се опитват да ни убедят разни недоучени келемета. За да стане по-ясно и да не се разпростирам - един прост въпрос:
Защо балканците не можем нормативно да сеем повече от сегашните декари лозя,  памук и т.н... Нали сме уж в свободна позорна, пардон, пазарна оупа, не във франкия?...

Няма как да се живее вечно на кредит и потребление. Идва ден да се плати сметката.  Тъпото е, че ще я плащат не тези, които са я направили, но пък са били манипулирани да дадат съгласието си да се трупа тази сметка на техен гръб
Коя сметка? Тази на стаята от 1000 лв. може и да я платим, тази от 5000 не! За политика става въпрос, на за пари! Не за фалшиви пазарни теории (от гр. виждания, погледи, мнения)! Няма да стане за една кола да храня цяла година немеца, а той да лежи. Ще се разведем ако трябва.

По общо - дано разбереш.
Нашите внуци ще ядат каквото си произведат.
Внуците на нашите длъжници също ще ядат каквото си произведат.
Внуците на нашите кредитори също ще ядат каквото си произведат.

Утрешното ядене още не е произведено и никой на никого не го дължи!
Единственият спор е - кой яде повече днес.
Лесно е да се види, ако има доброжелателност.

Другият вариант е да се върнем 2500 години назад - преди сисахтията на Солон - във времената на робството за дългове. Тогава са се биели с лъкове и стрели! И ние ще трябва! Можем да го направим, оставим ли се на каките...


"Умните са измислили парите, за да прецакат силните"
Ами...
Сам по себе си е сила ума! Но и шарлатанин!
 ;)

Ай... За купона!
 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Това, което не очаквах, е Обама така да се насади и да се окаже Обандреу...
И се замислих...
Щеше ли кака така да си развява байрака и да разрушава Европа, ако Обама не беше Обандреу?
Навярно не лошо момче, но останало бедно колежанче.
Начело на най-мощната държава в света, жертва в името на доброто възпитание (или не само?) по важни принципи. Вярно, че залюпената немска парична политика и слабия долар са в полза на американците, но да оставиш една дружинна ръководителка да прави толкова поразии е нечестно и неморално...

Това е и моето разбиране - и двамата са кукли на конци и изпълняват чужди решения, които учудват разумните хора с глупостта си, а олигофрените им се възхищават. Но те за това са сложени там - да прокарват решения и правила, а не да мислят кое е добро и разумно за хората.

Колко четене, приятелю?
За да станеш доктор в някоя дисциплина ти трябват 10-15 години, че и повече! (И въпреки това някои стават доктори само на хартия!)
Аз затова предпочитам да следвам андрешковските максими дето знам от дядо (а не като Скитъра - за три години да "науча" всичко за брокерите и имотите) : "Като имаш един килограм брашно - занеси го на майстор" По ми е лесно да преценявам дали майстора насреща ми е честен човек отколкото да ставам майстор по всичко. Не че не греша, човешко е...

Нямам претенции да ставам доктор по дисциплини, а да съм информиран, за да не ме лъжат и манипулират, за да не ме правят на маймуна. Чета за обща култура, титлите не ме блазнят. Не съм снобар и комплексар с костюм и титла.

А майстори много и всякакви. Толкова ми е писнало и съм се напатил от такива - монтьори, лекари, тапицери, мебелни, за климатици, дограми, медийни експерти и т.н. За това преди да търся майстор, чета. Така варианта да сгреша е по-малък. Не че не се случва, но е по-рядко от преди, когато карах на юнашко доверие, защото човека е майстор. А каквото мога си го върша сам, не ме мързи, не съм с 2 леви ръце. Дори и майстора да е честен, няма гаранция колко и какви са му знанията или уменията. Няма гаранция и от кой материал или метод на работа ще спечели повече и да ти натика него като по-добър, естествено ЗА ПАРИ. Същото е при социолози, блогъри и разни "плямпалници". За това е хубаво да се чете теза и антитеза. Тук покрай 3-ти  март и събитията в Украйна, в социалните мрежи пак се надигна със страшен плам и сила дискусията "Русия освободила ли ни е или ни е окупирала?" Мнения и доводи хиляди, а истината е въпрос на гледна точка.

Точно в проблема си. Виждаш ли колко относително нещо са парите! Колко въпрос на политика, а не на пазар, както се опитват да ни убедят разни недоучени келемета. За да стане по-ясно и да не се разпростирам - един прост въпрос:
Защо балканците не можем нормативно да сеем повече от сегашните декари лозя,  памук и т.н... Нали сме уж в свободна позорна, пардон, пазарна оупа, не във франкия?...

Този въпрос не е само при нас, така е и на други места. Целенасочено налагат ограничения върху конкурентния бизнес на малките държави, за да могат да го ограничат в норми, които няма да пречат на големите. Така ще ни държат хем по-бедни, хем по-зависими. И това всичкото под предлог - за наше добро. И много хора вярват - ЕС, че ЕС. Нищо, че пърдят от глад и се хранят с празни надежди и обещания. На роба толкова му стига.



Коя сметка? Тази на стаята от 1000 лв. може и да я платим, тази от 5000 не! За политика става въпрос, на за пари! Не за фалшиви пазарни теории (от гр. виждания, погледи, мнения)! Няма да стане за една кола да храня цяла година немеца, а той да лежи. Ще се разведем ако трябва.

По общо - дано разбереш.
Нашите внуци ще ядат каквото си произведат.
Внуците на нашите длъжници също ще ядат каквото си произведат.
Внуците на нашите кредитори също ще ядат каквото си произведат.


Утрешното ядене още не е произведено и никой на никого не го дължи!
Единственият спор е - кой яде повече днес.
Лесно е да се види, ако има доброжелателност.

Аз ще го кажа още по-общо, за да ме разбереш ти.
По време на турското робство, доколкото съм чел, данъците са били 10%. Дедите ни са яли 90% от това, което са произвели. Да приемем, че тогава 10% са били достатъчни за Султана.
Днес, ние ядем 50% от това, което сме произвели (20% ДДС и още 30% осигуровки, ДОД, КД и т.н.). Ако приемем, че държавата, за да функционира в днешно време не са нужни 10%, а  20-30% от произведеното, другите 20-30% го ядат тези, които не искат или не могат да произвеждат нищо - цигани, политици, тарикати, собственици на банки.
Нашите деца сигурно ще ядат 40%, внуците 30%, защото тия, които не искат да произвеждат стават все повече и все по-нагли.....
« Последна редакция: 04 Март, 2014, 17:41:49 от Slavi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

По време на турското робство, доколкото съм чел, данъците са били 10%. Дедите ни са яли 90% от това, което са произвели. Да приемем, че тогава 10% са били достатъчни за Султана.



Както пише Иван Хаджийски, цитирайки друг автор : "..днес старите хора в Троян с умиление си спомняха турските данъци..." :)
А ето и любопитен цитат от документ на Министерски съвет от 2004 г,който обяснява защо ни е хала такъв :
“Антилибералната” позиция на законодателя намира своята опора в трайни етатистки нагласи
на българското масово обществено съзнание. Аксиоматичното приемане на идеята за
неограничената и всесилна държава, като обективация на “общественото благо”, за която няма
прегради за намеса в “недържавното”, има своите исторически предпоставки. Те се коренят още
в неразвитостта на следосвобожденското общество и авторитарните практики на българската
буржоазна държава и предхождат опита за осъществяване на комунистическата тоталитарна
утопия по времето на социализма през втората половина на миналия век. За тези етатистки
нагласи вж. поподробно
проницателния анализ на Аврамов, Р., в “Стопанският ХХ век на
България”, София, 2001. Едва ли може да се отрече следната принципна констатация на
посочения автор: ”Държавната намеса е неотменна черта на всички модерни икономики, а
етатизмът не е уникално явление. Но през по голямата част от столетието в България той е бил
практика и идеология, налагана без задръжки и мисъл за последиците. Неговата неистовост в
български условия го прави особен казус, нещо отличаващо се от средното. Достатъчно е да се
прегледат архивите на чужди свидетели /дипломати, икономисти/ за българската
действителност, за да се усети, че става дума за нещо необичайно и надхвърлящо техните
стандарти. А ако за стандарт се вземат оценките на англосаксонски инспирираните Общество на
народите и Международен валутен фонд, българският етатизъм придобива мащабите на
аберация.”
/Цит. съч., с. 105/.
7 За съжаление действащото законодателство дава достатъчно примери за извода, че
изключенията са с такова широко приложно поле, че са се превърнали практически в принцип.
В тази насока тук си заслужава да бъде цитирана констатацията, направена в мотивите към
закона, че “общият ефект от всичко това е квазиданък
върху стопанската дейност. Макар
размерът на тази тежест да е трудно измерим, редица изследвания от последните години
показват, че разходите за съобразяване с изискванията на административните режими са около
10-12 % от БВП годишно. А това е три до четири пъти по-висок размер от аналогичния в
страните  членки на Европейския съюз.”
http://www.dkh.minfin.bg/images_content/0_6.pdf

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Чета тази сутрин следното:
Цитат

Висш чиновник от министерството на икономиката подчерта харктерно: "искаме същото процедиране за гръцките банки, каквото и за банките на другите европейски държави"

Κορυφαίος παράγοντας του υπουργείου Οικονομικών επισήμανε χαρακτηριστικά «ζητούμε ίση μεταχείριση για τις ελληνικές τράπεζες με τις άλλες ευρωπαϊκές τράπεζες»

И се запитах:
Ама не е ли същото?
Колко аршина има Оупа?
И откъде произхождат разликите?
Един за по-големия и един за по-малкия?
Или аршините са едни за нашите хора и други за не нашите?
Едни за протестантите и други за православните?
Едни за белите и други за черните? Едни за сърбите и други за немците?

по това което чета
Гръцките банки, бяха едни от най-добре капитализираните в Европа до преди кризата и едни от най-добрите. Вярно... сигурно повече заради сметкаджийството на собствениците им...
Големият им проблем е обвързването им с политическата върхушка откъдето дойде и съгласието им за подстригване на гръцкия държавен дълг към тях с обещанието, че Оупа ще ги рефинансира. Разбира се, не по начина по който става в Испания, а записвайки това рефинансиране отново като дълг на Гърция. (Дали, ако този дълг не беше, както за Испания, записан по сметките на Гърция, нейното задлъжняване нямаше да е равнището, да речем, на Италия)...
Или някой дебел оупенски задник, разпищолен напоследък, се опитва да открадне още бизнес?
Всъщност, неговата икономическа стратегия (от края на 19 век) е отдавна известна!
Подкупваме туземците! (първо и неизменно условие съчетано с масова пропаганда, че са корумпирани)
Нашите банки им дават включително и необезпечени заеми за да купят стоки от нашите фирми на тройна цена, т.е. и подкупите сами по себе си имат възвращаемост над  100%.
После те не могат да ги върнат. "Спасяваме" ги срещу обезпечаване на заемите (с новите обезпечени заеми връщат старите към нас).
И им налагаме такава политика, че и умрял кон ще изцвили, а ние си ги доим и смучем!



Четох Иво оня ден.
Трябва съвсем да се е разболял от русофобия горкия... Или го спонсорира някоя фондация?
Какво да стори човека, ако няма пари...

Бай Георги казва, че Янукович хич не е цвете за мирисане.... Че протестите срещу него са били абсолютно справедливи. Но че е свален с преврат, с беззаконие и са дошли едни още по-малко цветета, маши на кака! и то - нарушавайки договорката  от 21 февруари между всички заинтересовани страни...
Бай Георги има пари... Глобяват го...
Плаща си да говори.

Това което не разбрах, е как в сЛободна Оуууу-па могат да бъдат замразени на Янукович и още 18 човека без да са били осъдени! И защо слободна оупа се меси във вътрешните работи на други страни подкрепяйки фашизоидни елементи, пък се сърди на Путин, пак за намеса, но в подкрепа на законно избрано правителство?
Защо осъдените от гръцки и италиански съдилища немски престъпления още не са платени и не е застопорирана нито една немска сметка?
Ех.... Оууу па
На различните аршини, като нашия форум!



Слави,
Само несъгласията:
Това е и моето разбиране - и двамата са кукли на конци и изпълняват чужди решения, които учудват разумните хора с глупостта си, а олигофрените им се възхищават. Но те за това са сложени там - да прокарват решения и правила, а не да мислят кое е добро и разумно за хората.

По друг начин работи системата.
Когато стигнеш най-високите постове на такива големи държави вече имаш толкова много власт, че можеш да не се съобразяваш с тези, които са те подкрепили. Дори ако си умен, можеш да ги "затриеш" така да се каже, колкото и пари да имат последните.
Да пораснеш толкова в системата не предполага "кукла на конци", а някакви качества. За тия постове хората се бият с нокти зъби и лакти, и удари под пояса (погледни кака как се отблагодари на Кол - благодетеля и, под предлог че била честна, девствена още), а не ги "изкарва" някой олигарх...
Така че въпроса се свежда до това:
Имат ли тези хора необходимите качества и необходимия морал?


Толкова ми е писнало и съм се напатил от такива - монтьори, лекари, тапицери, мебелни, за климатици, дограми, медийни експерти и т.н. За това преди да търся майстор, чета. Така варианта да сгреша е по-малък. Не че не се случва, но е по-рядко от преди, когато карах на юнашко доверие, защото човека е майстор. А каквото мога си го върша сам, не ме мързи, не съм с 2 леви ръце.

Твоя работа.
Аз предпочитам да си плащам. Даже и за работи, дето ги умея по-добре от другите, предпочитам да си платя.  Пари само да имам.

Аз ще го кажа още по-общо, за да ме разбереш ти.
По време на турското робство, доколкото съм чел, данъците са били 10%. Дедите ни са яли 90% от това, което са произвели. Да приемем, че тогава 10% са били достатъчни за Султана.
Днес, ние ядем 50% от това, което сме произвели (20% ДДС и още 30% осигуровки, ДОД, КД и т.н.)....

Малко погрешно впечатление.
Действително, данъците в османската империя не са особено високи, но все пак не са и само 10%. Трябва да добавиш отделно поголовния данък за християните и една камара други малки и големи и данъци, както и задължителните обществени ангарии - строенето на пътища например...
Освен това съществуват изключително лоши практики - най-лошата от които е даването на частни лица събирането на данъците водещо до големи злоупотреби. (Едни наши трубадури на неолайняризма ни увещават, че това е много хубаво - всички обществени услуги да се приватизират)

Проблема при нас в същност е съвсем друг...
Че данъци плащат само бедните, или по скоро че те плащат несъизмеримо висок процент в сравнение с най-богатите - долу горе 50% срещу 3-4%!!! Но това е по-малката злина на неолайнярската пропаганда увещаваща ни че сЛободния нерегулиран пазар ще реши всички проблеми и че основната цел на човешкия живот е човешката лакомия - майка на прогреса. Когато сложиш печалбата като мярка за добродетел и способности правиш от лумпен-пролетариата потенциални убийци, готови за 50 евро да прережат гърлото на такива като мен, защото съм си счупил задника да спастря два лева.  (за крадците по-горе нямат сили и допир до тях, а и те са охранявани)

Още едно зло правят неолайнярите, приравнявайки човешкия труд до стока (точно като баш комунистите - бащиците, за да е ясно, кои сме капиталистите). Пропагандират, че бедните сами са си виновни, и са мързеливи.
В действителност, те са тези които действително омързеляват хората.
Човек се демотивира да работи, когато види крещящата разлика в стандарта на живот на свръх-богатите и бедните. За всеки е ясно, че такова богатство не е резултат нито на ум, нито на труд! Няма такива разлики в природата, нито в човешките способности. И човек се демотивира не само да работи, но и да бъде честен, почтен, етичен...
Следва разпад на цялото общество, ако не бъде спрян, и разбира се ще се сбием...
 

Парадокса е, че тези проводници на неолайнярския капитализъм дори не са капиталисти. Капитализъм идва от капитал - главница - да заложиш свои пари. А те работят преди всичко със заеми!!!
Ама Скитъра слуша тях (международните институции, евро стат, бил гейст) и е недоволен от мен - капиталиста, само защото от време на време му казвам, че системата така е направена: бедните да го духат...

И Слави
Някъде бях чел, че 16% от хората са достатъчно за производството на всичко което потребяваме
Другите.... какво ще ги правим?

Ай!
За капитализма! И за додорницата!
 *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил

По друг начин работи системата.
Когато стигнеш най-високите постове на такива големи държави вече имаш толкова много власт, че можеш да не се съобразяваш с тези, които са те подкрепили. Дори ако си умен, можеш да ги "затриеш" така да се каже, колкото и пари да имат последните.
Да пораснеш толкова в системата не предполага "кукла на конци", а някакви качества. За тия постове хората се бият с нокти зъби и лакти, и удари под пояса (погледни кака как се отблагодари на Кол - благодетеля и, под предлог че била честна, девствена още), а не ги "изкарва" някой олигарх...
Така че въпроса се свежда до това:
Имат ли тези хора необходимите качества и необходимия морал?

Сигурно аз не я разбирам системата и всички по върховете имат качества. И благодарение на тия си качества ни правят по-бедни и зависими. Да пораснеш в системата предполага да си точно кукла на конци. Ни повече, ни по-малко. Ако не изпълняваш решенията, които ти се спускат отгоре, просто си аут. Прав си за повечето неща, но понеже си идеалист (поне с такова впечатление останах), не виждаш върха на пирамидата. Стигнал си до едно място и разглеждаш системата като трапец, защото не виждаш върха и си мислиш, че най-голямата власт е в хората, които са поставени като президенти или министър-председатели. Ама като ги гледам колко са талантливи и какви качества имат, със сигурност са го извоювали с лакти, зъби и нокти.  *rofl*
Върхът, Горо, е собственик на капитала, собственик на пари, ресурси, борси, медии, армия, разузнаване. Но е невидим за обикновените хора, защото е навсякъде. Може да манипулира, фалира и унищожи всеки (с власт и пари), който се противопоставя на решенията му. Фирмите и компаниите, които се облагодетелстват от решенията на хората с власт, са собственост на върха и прекарват техните решения. Ръководителите на тези фирми са лакоми, неусещайки, че тия им права ще бъдат отнети, когато властта се централизира. Те просто ще бъдат ненужни, но сега лапат здраво и също се използват като пионки, срещу които да се насочва омразата на заблудените и бедните.

Когато стигнеш най-високите постове на такива големи държави вече имаш толкова много власт, че можеш да не се съобразяваш с тези, които са те подкрепили. Дори ако си умен, можеш да ги "затриеш" така да се каже, колкото и пари да имат последните.

Не можеш, Горо, не можеш. Можеш да не се съобразяваш с хората, които са дали гласа си за теб, мислейки те за читав човек, защото си ги излъгал с обещанията си. Можеш да не се съобразяваш и с разни дребни бизнесмени, ако техните искания противоречат на исканията на върха. Но с върха няма как да не се съобразяваш. Ще ти пусна един цитат, за да видиш кой кого може да затрие. Само докато четеш версиите и резултата, започваш да се питаш дали наистина си толкова тъп:

"• Кенеди - Джон Фицджералд Кенеди  (29 май 1917 – 22 ноември 1963) е 35-ият президент на САЩ. Президентът Кенеди е убит в Далас, Тексас, по време на обиколка из щата на 22 ноември 1963 г., петък 12:30 ч. местно време. Лий Харви Осуалд е обвинен за убийството на президента, още същия ден (по това време все още не се е говорило за „покушение”). Осуалд е прострелян смъртно два дни по–късно в полицейския участък на Далас от Джак Руби. Пет дни след като Осуалд е убит, новият президент Линдън Б. Джонсън създава Комисията „Уорън“, председателствана от председателя на Върховния съд Ърл Уорън, която да разследва покушението. Нейното заключение е, че Осуалд е единственият извършител. Разследването, проведено през 1970 г. от назначения от Конгреса Комитет по покушенията също стига до извода, че Осуалд е убиецът, но все пак добавя, че той може би е част от конспирация, имаща за цел убийството на президента. Комитетът не открива достатъчно доказателства и не посочва никой друг участник в конспирацията.
Съществуват множество теории за убийството на Кенеди, които противоречат на възприетите официални заключения. Има различни версии за това колко куршума са изстреляни, посоката от която са изстреляни, кой куршум улучва президента и кой губернатора.
Лий Харви Осуалд отрича да е стрелял по някого и твърди, че всичко е постановка. Според него фотографията, на която се вижда да държи оръжието на убийството, е фалшификат и може да докаже, че лицето му е монтирано върху лицето на истинския убиец. Някои от най-разпространените теории сочат за организатори на конспирацията ЦРУ, мафията, КГБ и Фидел Кастро, вицепрезидента Линдън Джонсън, съюз между военната индустрия и армията, воден от определени генерали. Според някои от теориите Кенеди е убит заради съпротивата си срещу войната във Виетнам и отказът му да даде заповед за изпълнение на операция „Ноортуудс“ и съответно да нахлуе в Куба. По-непопулярна версия е, че е убит заради съпротивата му срещу ядрената програма на Израел. Една от най-разпространените версии за убийството на Джон Кенеди е, че е убит заради това, че е отнел правото на Фед (Федералният резерв на Сащ) да печата банкноти (показателно е, че едно от първите неща което прави Линдън Джонсън след полагане на клетвата в "Еър Форс" е да възстанови правото на Фед да печата банкноти.) Другата популярна версия е, че Кенеди е убит заради намерението му да разгласи контакт на САЩ с извънземни цивилизации (тази версия се поддържа от Уилям Купър, бивш военен от Военноморския флот на САЩ). Не бива също така да се забравя, че Кенеди е един от малкото президенти на САЩ, който не е масон."


Днес прочетох 2 мнения:

"Огромната грешка, която допускат заблудените е тази, че разглеждат всичко като футболен мач. И смятат, че едните са добри, а другите са лоши и едните ще бият, а другите ще паднат. И си мислят, че от управляващите в коя да е държава зависи кой знае какво. Интересното е, че в тоя "мач" никой не вижда съдията и дори не се замисля кой ръководи срещата. Съдията остава скрит и никой не го знае кой е, а през екрана на телевизора виждаме една доста изкривена в желаната от него картинка на света. Извинявам се за примитивното сравнение, но просто не мога да измисля по-елементарен начин да го обясня. За "съдията" всъщност не е от голямо значение как се нарича една територия или държава и кой точно я управлява. Важното е самият управляващ да е достатъчно управляем и голяма част от рокадите и разместванията се правят именно с тази единствена цел. Един от похватите, с които се управлява света е поставянето на зависимости."

"Дори да "видят" съдията, те никога няма да се сетят, че има общ собственик на всички стадиони и съоръжения, както и е нагласен самия мач и всички останали мачове също... и целия цирк е изграден така, че да имат обяснение сами за себе си, именно за да имат смисъл да съществуват, работят, желаят и "мислят", като чрез желанията им да ги манипулират да виждат винаги необходимото за да съществува вечно цирка! Всичко е много просто, но абсолютно непроменимо от гледна точка на заблудените, защото елементарния алгоритъм се налага със силата ... на самите заблудени срещу тях! Самите заблудени правят системата непроменима! "

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Върхът, Горо, е собственик на капитала, собственик на пари, ресурси, борси, медии, армия, разузнаване. Но е невидим за обикновените хора, защото е навсякъде.
...

Знам, приятелю, знам
Затова като мина край църквата си паля свещица...
Ще се върна към темата...
Да ме прощаваш.



Случка от корумпирана Гърция (със съкращения):
Цитат
Солун: 36 осъдени за комбина със заеми (на гръцки)
Към осъждането на 36 души пристъпи днес солунският наказателен съд за "комбина" със жилищни и потребителски заеми на обща стойност 4,1 милиона евро, които са отпуснати на фалшиви основания. В центъра на измамата се намери Посредническа фирма за имоти, която осигурявала отпускането на заемите.
...
Банковия служител... е осъден на 12 години... и беше отведен в затвора...
...
На 9 и 15 години бяха осъдени двамата братя собственици на Посредническата фирма...
...
Заемополучателите, които бяха признати за виновни бяха осъдени на затвор до 5 години...
...
Други 19 души бяха признати за невинни или с изтекла давност на деянията...
...


И ми разправят разни, че гръцката статистика  била фалшива - разни служители я фалшифицирали...  Смелчаци, ей!... ;)
Интересно, защо тези дето ми ги разправят тези неща бягат по немско - там да ги съдят...
Пък приятелчата им тука, дет са на власт, не ги фащЪт тез статистици - фалшификатори да им дръпнат един съд...
Да ги е страх от една солунска професорка - статистичка дето вика че онова немско ко--ле шеф на баш оуп....аааа статистиците лъже... Баси срама...


Пускам телевизора и!
СичкИте оупа министри начело със Кака таман решили гръцката криза и почнали украинската крейзи...
Подписали спорИзумение с някакъв временно усралЛяващ единия край на руснаците, тоА крайъ, дето комунистите преди по-малко от сто години обособиха уж като отделна съюзна република...
И като плещи нещо горещо тоз украинец.... ма не моА го разбера... на анГлисти...
Що вика? и що на анГлисти? Страх ли гУ?
Путя разбрах. Каза, че си прибира русите при русите... И ич не му пука, баси нахала, да нИ сЪ съснушАва с кака, че шЪ го санкционира...
Кой крив, кой прав не знам...
Андрешковстата ми тиква никога не е правила разлика между руси, малоруси, великоруси, белоруси, украинци... Че и не само... И българин от грък мноУ не моА да различа. Само да не е някой от мойтИ приятели... бялото румено дупе в гъз от 100 мили шЪ го уличА, а форумния изтребител на брокерите и да не съм си мил ушите, чуям го!
Ама то изключението потвърждавало правилото....
 *yahoo*


Ай! Че многУ утиАнаАме! За купона!
 *drinks*
Убава събота и неделя!



п.п.
Върнах съ, че забраих да питам...
Гърците пак не щът да са реформирът... Не щът да пишат на етикетя на пресното млеко "пресно" ако е пресно поИчи от четири деня... пък то било, твърдЪт разни гаулатери-министри на ползУ на потребительо а не само на гръчките кравари и млекари...
У нашенско как е сега?
Пресно лий пресното млеко след 4 дена престой?

Не моат са цивили-оуууупат дивите елини, ей!...
Ама като ги глези Господ!
На... утре пак им пращал пролетта!
« Последна редакция: 21 Март, 2014, 22:48:39 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Το υπουργείο πρόσθεσε ότι λιγότερα από 2.000 από τα 18.000 και πλέον στελέχη των ουκρανικών Ενόπλων Δυνάμεων εξέφρασαν την επιθυμία να φύγουν από τη Δημοκρατία της Κριμαίας.
Мдаааа.... Съвсем се обърка света. От 18000 украински войници 16000 минали на служба на "врага"...
Що и трябваше на кака да руча жабетата, че подведе и Обамандреу и наш Иво...


*
И мадридчани все по впечатлени от Оупа и нейното протестантско човеколюбие...
МноУ мързелив народ в Испания бря...
Глей, глей...



*
Доганя у Туркието строи светлото бъдеще
http://youtu.be/80J0FCe69to
пък опозицията му отговаря с кадрите от филма на един...
йонан режисьор...
http://youtu.be/1FTXzWm8YmA
 ;)


*
Даже у форума белото румено дупе и изтребителя на паразитите си мълчат... ;)
- Ох...
УшипаФ сЪ да проверя дал' не съм минал ф другия свят
Заболя ме... Не сЪ мЪ изтребили ощИ!
ТукЪ съм!



Ай!
За върховния собственик!
За простите задници на трактор!
За хулителите!
За всички мурджовци и бели румени дупета!
За нашийо пролетен прелет над новините...
И за...
Купонья!
 *drinks*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Какво да коментирам бе, паразит?
Нерде Гърция, нерде Крим, нерде брокитата като основна движеща сила в икономиката и прогреса на обществото като цяло...
Ташак, бай Жоре.
Като ще пишеш нещо, нека поне да има смисъл. И нека да е в контекста на темата ти. Защото умираш да ме плюеш, задето в тема за цените на имотите съм постнал брокерските далавери и лъжи, а ти в темата за краха на Гърция разправяш за Крим, Путин, Меркел и так далее... Ташак. Обаче аз съм дяволът, а ти си херувимът небесен... Аз съм манипулирал, а ти постваш екстракта на истината...
Аре, ако имаш нещо съществено и значимо за приноса ти в моралното, етичното и духовно израстване на Гърция в контекста на брокерсите услуги или посредническата комисиона като метод за духовно извисяване - напиши го. Може и да го оценя. Но ако ще продължаваш да лаеш като кучка след автомобил на магистрала - спести си го. Не вкарваш мисъл във форума по този начин, ако ме разбираш.
« Последна редакция: 24 Март, 2014, 00:19:45 от Скитър »