Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

По темата за кредитите - прочетено в печата

<< < (5/6) > >>

dodo2:

--- Цитат ---Подписаният *** насрочвам ВТОРА ПУБЛИЧНА ПРОДАН /поради нестанала първа продан/

Върху недвижимия имот има вписана договорна ипотека с Нотариален акт за учредяване на договорна ипотека *** както и договорна лихва в размер на 13.90 % годишно.
--- Край на цитат ---

Горното ако не го мързи някой да го копира на Камелия от другия форум, която не вярва какви са лихвените проценти на определена част от ипотеките.

gogolcho:
Австрия затяга правилата за кредитиране в Източна Европа
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/11/21/1209069_avstriia_zatiaga_pravilata_za_kreditirane_v_iztochna/


--- Цитат ---Австрийските банки ще трябва да ограничат кредитирането в Източна Европа, където са сред основните играчи. Причината са нови правила, наложени от местната централна банка с цел да се запази рейтингът ААА на страната, предаде Bloomberg. Притесненията за инвеститорското доверие спрямо Австрия се засилиха, след като доходността по държавните й облигации се повиши през изминалата седмица до рекордни равнища от създаването на еврозоната.

По данни на Банката за международни разплащания, големите австрийски финансови институции сред които Erste Group Bank, развиващата дейност в България Raiffeisen Bank International и Bank Austria, която е част от групата на италианската Unicredit, са отпуснали кредити за общо 266 млрд. долара в страните от региона към края на юни 2011 г., припомня Bloomberg. От следващата година обаче местните подразделения на австрийските банки в страни като Унгария, Румъния и Украйна ще трябва да разчитат главно на привлечените от съответните пазари депозити за финансиране на кредитната си дейност. Идеята е да се ограничат големите потоци на средства от централите към дъщерните поделения – процес, който в годините преди кризата доведе до кредитен бум на източноевропейските пазари.

Дъщерните банки ще трябва освен това да поддържат съотношение кредити към депозити не по-високо от 110%, става ясно от съвместно прессъобщение на австрийския финансов регулатор (Austrian Financial Market Authority, FMA) и австрийската централна банка (Oesterreichische Nationalbank, OeNB).

"Това със сигурност ще окаже ефект върху достъпа до кредитиране", коментира анализаторът Кристиан Келър от Barclays Capital, пред Bloomberg. "Ще има и повече диференциация, което ще подложи на натиск страни като Унгария, Румъния, Украйна и България", изтъква той.

Изготвените от австрийския финансов регулатор и централната банка мерки предвиждат още ускоряване на въвеждането на новите, по-строги капиталови изисквания за банките – т.нар. стандарти Базел III. Според новите правила, австрийските банки с експозиции към Централна и Източна Европа ще трябва да покриват напълно изискванията по Базел III от момента на влизането им в сила на 1 януари 2013 г. В допълнение, от 1 януари 2016 г. финансовите институции ще са длъжни да държат и допълнителен капиталов буфер в размер на до 3%, в зависимост от това доколко е рисков бизнес моделът им.

"Тези мерки ще осигурят устойчив модел на растеж", коментира гуверньорът на австрийската централна банка Евалд Новотни. По думите му, новите правила ще са от полза за стабилността на финансовите пазари в източноевропейските страни, като същевременно експозицията на Австрия към региона ще стане по устойчива.

Дори и бъдещият ефект да е положителен обаче, действията на австрийските финансови регулатори засега не успяха да успокоят съвсем пазарите и акциите на Erste и Raiffeisen поеха надолу. Проблемът е, че новите правила засилват съществуващите и преди опасения, че Австрия няма да е много склонна да спасява закъсали банки, обяснява Петер Атарт Монталто, икономист от Nomura International.
--- Край на цитат ---

gogolcho:


Ще има ли кредити
http://www.capital.bg/biznes/finansi/2011/11/25/1212737_shte_ima_li_krediti/

Muza:

Делът на лошите и преструктурирани кредити достигна 22,1% в края на ноември

9 млрд.

nachev:

--- Цитат на: Muza в 23 Декември, 2011, 17:55:45 ---
Делът на лошите и преструктурирани кредити достигна 22,1% в края на ноември

9 млрд.

--- Край на цитат ---


Този процент (пък и сумата) остават напълно непонятни за мен.
Как успяват да си обслужват ангажиментите !?

Още като бях  12-13 % съм спорил, дори застъпвал остри становища, но по всичко изглежда, че не съм бил прав.
Разни хора, които се предполага, че имат информация, продължават да твърдят, че няма непосредствена опасност за банките.
Наистина не разбирам.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия