Автор Тема: Новинаров прочете: политика  (Прочетена 1323777 пъти)

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Млади милионери от клана Първанови-не е шега
« Отговор #525 -: 17 Април, 2011, 15:50:06 »
Млади милионери от клана Първанови-не е шега
http://ivo.bg/2011/04/17/млади-милионери-от-клана-първанови-не/
17 април 2011, Иво Инджев

Президентското семейство с имоти за милиони За последния мандат Първанови са си напазарили недвижима собственост на символични цени от Биволъ Неделя, 17 Април 2011 11:10 48 посещения Президентското семейство на България се обогатило значително с недвижима собственост през последния мандат на Георги Първанов. Разследване за придобитото от фамилията показва, че близките на държавния глава са ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Снимка с Фрог нюз на фона предизборното блато
« Отговор #526 -: 18 Април, 2011, 11:20:04 »
Снимка с Фрог нюз на фона предизборното блато
http://ivo.bg/2011/04/18/снимка-с-фрог-нюз-на-фона-предизборнот/
18 април 2011, Иво Инджев

Иво Инджев: Българският “Уотъргейт” още не е разкрит Понеделник, 18 Април 2011 Интервю на Фрог нюз Ако не напуснат стандарната черупка, десните ще бъдат костенурката в състезание между хищниците. БСП ще ни борят с измисления образ на героя от съпротивата “бате Серго”. Първанов се оказа отличен ученик на Сталин, казва известният журналист и политически анализатор. ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Ела с мен в Пещера(та)!
« Отговор #527 -: 19 Април, 2011, 23:20:02 »
Ела с мен в Пещера(та)!
http://ivo.bg/2011/04/19/ела-с-мен-в-пещерата/
19 април 2011, Иво Инджев

Феодализацията на демокрация у нас е публична тайна и всеки може с лекота да посочи примери. Правец е владение на клана Златеви. Дупница е на Галеви. А Пещера – на “пещаците”, собствениците на местния винпром. Тъкмо в този градец се развихри голям и доста лицемерен скандал около факта, че комунизмът не е си е отишъл, ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Кастро и кастрираната (ни) памет
« Отговор #528 -: 20 Април, 2011, 11:20:02 »
Кастро и кастрираната (ни) памет
http://ivo.bg/2011/04/20/кастро-и-кастрираната-ни-памет/
20 април 2011, Иво Инджев

Кубинската “перестройка” отвя др. революционен вожд Фидел Кастро и на съответния партиен форум му беше съобщено, че вече няма да ръководи партията, което в една комунистическа диктатура винаги означава едно единствено нещо: край на играта. За него този фак е апокалипсис и много му пролича, че мисли точно това. Вълчият поглед, с който престарелият вожд ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Ледът под краката на Първанов се пука- дали им пука на „съдебните заседатели“?
http://ivo.bg/2011/04/20/ледът-под-краката-на-първанов-се-пука-д/
20 април 2011, Иво Инджев

“Връзка” на Бокова с руснак тормозела посланичка на САЩ автор(и): Труд, прочитания: 1296, коментари: 0 “Връзка” на Бокова с руснак тормозела посланичка на САЩ Ирина Бокова ПАРИЖ – Ирина Бокова е “относително слаба” кандидатура за генерален директор на ЮНЕСКО, миналото й може да бъде притеснително, както и връзката й с руския министър на културата и ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Президентът на РъБъ направи крачка напред към миналото си
http://ivo.bg/2011/04/20/президентът-на-ръбъ-направи-крачка-на/
20 април 2011, Иво Инджев

“Изказване на американския посланик Джеймс Уорлик за дискусията между президента Георги Първанов и военния министър Аню Ангелов предизвика полемика. Думите на Уорлик станаха повод дори Георги Първанов да коментира изказването му на официалната си страница в социалната мрежа Facebook. По време на конференцията „Европа като глобален актьор: ролите и отговорностите на Европа и САЩ в ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Ловджиите на прехода държат на мушка медиите
« Отговор #531 -: 21 Април, 2011, 10:40:03 »
Ловджиите на прехода държат на мушка медиите
http://ivo.bg/2011/04/21/ловджиите-на-прехода-държат-на-мушка-м/
21 април 2011, Иво Инджев

Доста години трябваха на българските медии, за да получат “информационен повод” да заговорят с половин уста за крещящите факти около президентските “ловни подвизи”. Ако съдя по шепненето по темата, което се видя тази сутрин от телевизионния екран, всички ще продължават да ходят на пръсти около опасната тема, докато не им бъде позволено да захапят стръвта ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
(Поне) папата не е жертва на КГБ
« Отговор #532 -: 22 Април, 2011, 11:40:02 »
(Поне) папата не е жертва на КГБ
http://ivo.bg/2011/04/22/поне-папата-не-е-жертва-на-кгб/
22 април 2011, Иво Инджев

„Труд” съобщава за публикацията на инталианския вестник „Република”, според която турската десноекстремистка организация “Сивите вълци” е мозъкът и изпълнителят на атентата срещу папа Йоан-Павел II на 13 май 1981 г. в Рим.  Италианският  вестник публикува разкритията на журналиста Марко Ансалдо, който е провел 20-годишно разследване. От събраните документи става ясно, че пръст в атентата нямат ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Чувството за тумор на червения пиар
« Отговор #533 -: 23 Април, 2011, 11:40:04 »
Чувството за тумор на червения пиар
http://ivo.bg/2011/04/23/чувството-за-тумор-на-червения-пиар/
23 април 2011, Иво Инджев

Червеният депутат Петър Курумбашев потвърди в Пловдив, че е номиниран за кандидат-президент. “Това, за което съм дал съгласие в момента, е да ме одумват. Тоест да бъда в кръга на номинираните за президент”, каза на среща със симпатизанти Курумбашев. Според източници от “Позитано” 20 Курумбашев е номиниран от няколко партийни организации. Предложенията не се регистрират ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Великденско затишие пред Белене
« Отговор #534 -: 25 Април, 2011, 13:00:02 »
Великденско затишие пред Белене
http://ivo.bg/2011/04/25/великденско-затишие-пред-белене/
25 април 2011, Иво Инджев

Светлият Великден получи своя ореол от празнични новини ( ако не броим убийството на шестима подрастващи от пиян шофьор на приблизително същата възраст в малко българско градче, чиято трагедия обаче не предизвика съчувствена реакция от празнуващите „държавници“). В един сайт чета уверенията на браншови шеф на хлебопроизводителите, че цената на хляба ще се стабилизира и ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Има ли „световен заговор“ срещу невинното българско правосъдие?
http://ivo.bg/2011/04/26/има-ли-световен-заговор-срещу-невинн/
26 април 2011, Иво Инджев

Българското правосъдие дели своите клиенти на обикновени граждани и недосегаеми, каза посланикът на Германия в София Матиас Хьопфнер в интервю за Дойче Веле. Изглежда има “световен заговор” срещу българското правосъдие. За кой ли път западен посланик се изказва в този дух, буквално повтаряйки думите на свои колеги. До неотдавна в това отношение се открояваше френският ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

Новинаров

  • Читател
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 38979
  • Карма: +31/-28
    • Профил
Четвърт век от победата на Чернобил над СССР
« Отговор #536 -: 26 Април, 2011, 23:50:02 »
Четвърт век от победата на Чернобил над СССР
http://ivo.bg/2011/04/26/четвърт-век-от-победата-на-чернобил-на/
26 април 2011, Иво Инджев

Ужасно е да се каже, но е истина: ядрената авария в Чернобил на 26 април 1986 г. всъщност изигра ролята на американските бомби над Хирошима и Нагасаки през август 1945 г. Общото между двата случая е, че без ядрените експлозии двете милитаризирани до налудничавост тоталитарни империи, съветската и японската, нямаше да се предадат без да ...
Аз съм робот, не отговарям за действията си.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
    • Профил
Re: Новинаров прочете: политика
« Отговор #537 -: 27 Април, 2011, 02:40:58 »
Демокрация в простия смисъл "вся власть народу" не може да има, а ако проима ще е вредна (доколкото помня има много лош опит за това в Калифорния). Защото тогава ще се приемат абсурдни закони и всякакви други простотии.

Ако 51% решат да забранят или задължат с нещо подтискащо останалите 49% ще се стигне до гражданска война в един момент. А разделители на масите на 50-50 се намират почти безкрай.

Пък Иво Инджев наистина е интересно откъде измисли, че има нещо общо между Чернобил и "Гласността" на Горбачов, с която той лично гръмна СССР. Та по-късно "демокрацията" трябваше да си съчини "война с тероризма", че да има враг, иначе е голяма скука.

koganev

  • Гост
Re: Новинаров прочете: политика
« Отговор #538 -: 27 Април, 2011, 15:44:26 »
Скитъре, да не си пиян, ве?

"Моето лично мнение е, че демокрация не е съществувала и няма да съществува. Демокрацията е утопия подобна на други такива като комунизъм и национализъм. Демокрацията по същество предполага пряко управление на народа. Такова няма в нито едно "демократично" общество. Изборите са заблуда, която цели да докаже прякото управление, но за съжаление не предоставя законодателна възможност, съответно пряка власт на избирателите. Такава възможност е предвидена чрез референдумите, но колко от тях действително са проведени?"

Демокрацията е процес, а не състояние. В този смисъл тя наистина никога няма да съществува като нещо завършено, защото в момента, в който някой реши, че е завършена, тя ще се превърне в състояние. Аз лично предпочитам да е процес, защото съвършени работи на този свят не съществуват и няма как демократичното общество да е съвършено, тоест да не може да се подобри. Но самият процес е свързан с подобряване на социалната среда, което е достатъчно очевидно, за да изискват доказателства. Средствата за подобряване са известни - свобода на едно-друго, избори и мандатност и прочие - да не изброявам. Доколко хората в различните държави имат намерение да участват пряко в управлението и да носят отговорност за това е въпрос на историческа и генетична памет, а и на разни други неща, но в доста държави нивото на пряко управление е достигнало забележителни размери. В Белгия например почти година не може да се състави правителство, защото ХОРАТА не могат да се разберат за един много важен социален въпрос. Нали не вярваш, че са разделени ТОЧНО 50 на 50, щом едните не могат да прецакат другите? В Швейцария на референдум се подлагат доста сложни за решаване проблеми и като я гледам - ами добре изглежда Швейцария...Обаче ако се направи референдум в България, то ще е фарс. Та процесът си върви, къде в положителна, къде в отрицателна посока, но като цяло и дългосрочно е на добре. Докъде сме я докарали (хората, а не ние конкретно) е трудно да се каже, но в сравнение с преди стотина години има напредък. 
Докато т. нар. комунизъм беше формулиран като състояние. Това е състояние на обществото, при което всичко е най-... всичко. Не може да се развива или подобрява. Той е! Понеже никога не успяхме да го построим, така и не разбрахме дали това е вярно. Но строителството на комунизма беше също процес, наречен социализъм. Основното при социализма беше деградацията на личността, съсипване на икономиката, унищожаване на аграрния сектор, насилствено властване на глупостта над разума. Средствата - бой, насилие във всичките му форми, репресии във всички сфери на обществото, използване на всички отрицателни човешки качества и превръщането им в добродетели, смърт. За около половин век половин Европа беше съсипана. В момента сме в толкова окаяно състояние, защото основната част от хората са жертви на социализма и не стават за нищо, а социалистическите терани все още държат властта с помощта на окупаторите от СССР. А в СССР злото достигна небивали размери и ако Сатаната е посещавал СССР през времето на Сталин, със сигурност е завидял на Кобе за създадения Ад.
И ако не правиш разлика между двата процеса, значи си таралянкан.


За национализма тепърва ще има да обсъждаме какво и защо. Из ЕС се възраждат разни настроения...

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
    • Профил
Re: Новинаров прочете: политика
« Отговор #539 -: 27 Април, 2011, 16:29:20 »
Мутантите от Чернобил: шокиращи кадри (18+)  http://30dumi.pozicii.net/2011/04/mutantite-ot-tchernobil-shokirashti-kadri-18/

!!! Ако не сте със здрави нерви, по -добре не разглеждайте галерията. !!!