Автор Тема: Брокерски практики  (Прочетена 31453 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #60 -: 29 Септември, 2010, 00:48:12 »
0

   Хе....хе.... / Музичка,права си /   :)

   Жената,не желае да оцелява,а иска да живее  :D   :D   :D

  Е........,поне аз / жалко,че говорим и за децата  :(  :(  :(  /




Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #61 -: 29 Септември, 2010, 01:10:27 »
0

Регатка,

Kой не иска? Това желание е за всички...  :) *flower2*

Децата не разбират дали има НА или не. Те разбират, когато нещо не е наред, когато родителите са притеснени,
когато и на тях им се налага да оцеляват...  :(

Времето е такова, и наистина трябва много добре да се огледат нещата, доколкото е възможно. Особено, ако се касае за кредит...

P.S. Скитър, а за онова, дето уж не падало, пък паднало, не се бой. Красивите неща не си отиват така лесно... :) *beer*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #62 -: 29 Септември, 2010, 01:43:47 »
0


         :(  :(   :'(  :'(  :'(  :'(

          Ох....Музичка,няма как да обясним .........чувства,обич..........и .............любоов..........

        Просто,няма възможност !!!!!!!!!!!!
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #63 -: 29 Септември, 2010, 01:52:33 »
0
Хехе, ма вие много насериозно ми четете постовете. Проблемът ми е, че   имам нужда да купя, а съзнавам, че не трябва в този момент. Това ме мъчи   вече трета година. Логиката и графиките са верни, само че сроковете   много се проточиха. Има едно жилище, на което съм се спрял. Имам и   парите, че и за ремонт, това-онова ще останат. Само дето прогнозите на   marandi ще се окажат верни. И те са, защото всички го виждаме. Асенката   вика еднопосочен билет и знам, че и той е прав. Обаче мен друго ми е на   главата. Нали знаете деца, дом, семейство, годинките минават и на мен ми   се живее... Каквото и да реша, все е някакъв огромен компромис, но не   мога да отлагам вечно. Не искам да ставам алчен и парите от средство да   се превръщат в цел. Ще се радвам на приятелски съвет. :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Брокерски практики
« Отговор #64 -: 29 Септември, 2010, 02:12:21 »
-1
Обаче мен друго ми е на   главата. Нали знаете деца, дом, семейство, годинките минават и на мен ми   се живее... Каквото и да реша, все е някакъв огромен компромис, но не   мога да отлагам вечно. Ще се радвам на приятелски съвет. :)

Ако не сте женени все още, задължително предбрачен договор с конкретни клаузи по ваше усмотрение ( модерни времена са ... ).

Ако сте женени вече, има варианти как да си защитиш инвестицията.

Мога да ти разказвам до утре истории за семейства, където жените не им се чакаше и искаха "да живеят сега и веднага", та когато има и дете, законът е на тяхна страна и оттам защо пък да не си получат и едно жилище бонус.

Мога да ти разправям и истории за деца на родители, където бащата е останал вдовец - завърта се една шаврантия около него и т.нар. наследствено жилище, което се води все още на бащата, а вече е ремонтирано и налято с доста кинти по него от младото семейство, вече е проблем. Т.е. бащата пита детето си "Ще го купуваш ли, че мисля да го продавам?" И цената му е двойна на пазарната за региона, случайно може би ...

Няма да казвам от къде идват подобни "идеи" ... предполагам ще се досетиш ...

Та, заеби любов, чувства, оцеляване и живеене ... дет' ти се шрехат тук от мацките. Ако ти кажа, че от животозастраховател на моменти се превръщам в брачен консултант едва ли ще ми повярваш. Учудващо е, че за всички разбити семейства, инициативата е 99% от жените в името на заветния имот, който да профукаме после, щот' им се "живеело".

П.П. Иначе няма по-голям романтик от Русото - повярвай ми  *sheep* *sheep* *sheep*
« Последна редакция: 29 Септември, 2010, 02:18:38 от marandi »

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #65 -: 29 Септември, 2010, 02:48:16 »
0
Ааа, очаквах по-друг съвет, но и този е полезен. Благодаря! Това с "живеенето" е образно казано, но това не променя нещата. Ще ми дадеш ли съвет, къде евентуално да застраховам? Нещо с добър рисков обхват на прилична цена и коректност.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #66 -: 29 Септември, 2010, 04:45:32 »
0
И внимавай кой ще пишеш получател на парите след като те копнат.
Или като мене застраховай се за по малко пари от колкото носиш на година. Така жив си по ценен иначе може да ти скроят шапката щото живота не чака трябва да се живее.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #67 -: 29 Септември, 2010, 10:31:43 »
0
Ех, че сте...

Маранди, даже и не си прочел. Та, ние с Регатка влязохме в лек спор. Нали сме жени, ясни сме ти...  *sheep* :-\
Не че, не си прав по принцип.

Скитър,

Знаеш отношението ми към кредитите в момента и затова заех позиция, обратна на жена ти. Не си струва, заради едно жилище, след това да стане много притеснително и да бъде предпоставка за кавги и разправии - да се чудите, къде по-напред да запълвате дупки.  В този случай, по-добре е да се преместиш пак под наем, в жилище с балконче. :)

До колкото разбирам, имаш възможността да го купиш и без кредит, стига да не набутваш оборотните си пари. Нещата вече стоят малко по друг начин. Домът е мястото, където човек се прибира, за да му е хубаво, за да отпочине, да разпусне, да се радва. В момента, ти от една страна си движиш бизнеса, от друга, търсиш жилище, при това доста неубеден. Това, те разконцентрира и може би се отразява и на бизнеса ти. Пречи ти, вероятно, и да видиш допълнително възможности. Макар и криза, има ги.

Просто, вземи решение. Ти и жена ти. Окончателно. От там нататък, спри да се терзаеш, интересуваш от цени. Само статистически. Накъдето, натам. Знаеш, от едно място се губи, от друго печели. Изберете си жилището и се концентрирай в работата си. Така вероятността да спечелиш повече, е по-голяма.

Може би, ако не бяхте на таванчето, а на балкончето, макар и под наем, сега щеше да ти е по-спокойно...

Желая ти, от сърце, да се развият по най-добрия начин нещата за теб и семейството ти! :) *drink6*


koganev

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #68 -: 29 Септември, 2010, 10:49:28 »
+3
Замръзна ми кръвта от последните наколко поста... Кой ще мре, бе? Кой ще се развежда? Какви делби тука...
Скитъре, моят приятелски съвет е да вярваш на хората, които те обичат. Това първо и задължително.
После те съветвам по отношение на дома да правиш това, което иска жената.
За парите няма да ти кажа нещо, което вече да не знаеш, затова само ще ти припомня - парите развалят човека. Ето и тебе вече те ядат - не ги щеш, не искаш да им придиряш... Махай ги! При падащи цени имаш уникалната възможност да направиш безкомпромисен избор. Да уцелиш дъното е илюзия - с "дъно" и "таван"  се ОТЧИТАТ вече минали събития. Много хора, да не казвам почти всички мераклии, изгоряха, чакайки "тавана" - същото, да не казвам и по-лошо, ще се случи на онези, които чакат "дъното". Голямо момче си, знаеш ги тези работи. Пари, като вестници - да има само кой да чете...
Жената ще намери това, което ще се превърне в дом, ти ще го платиш без да му мислиш и ще бъдете щастливи. Тя - защото ще е направила това, за което е създадена. Ти - защото не си се бъркал. И да се бъркаш, пак ще стане на нейното, но по трудния начин. Или изобщо няма да стане.

От мен да го знаеш - най-хубавото нещо на този свят е да не се бъркаш на жената в работата. Следващото най-хубаво нещо е обратното - тя да не ти се бърка... но това вече е в сферата на фантастиката, затова го слагам на второ място, заради елемента на невероятност.  *flower2*

Късмет ще ти е нужен! Пожелавам ти го от сърце.

zliqhui

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +3/-3
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #69 -: 29 Септември, 2010, 11:39:19 »
0
Ааа, очаквах по-друг съвет, но и този е полезен. Благодаря! Това с "живеенето" е образно казано, но това не променя нещата. Ще ми дадеш ли съвет, къде евентуално да застраховам? Нещо с добър рисков обхват на прилична цена и коректност.

И на мене моля! Ако може и малко разяснения по видовете застраховки живот. Па и дето са вика нова тема да отвориш няма да е лошо, на мен ще ми е много полезна.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #70 -: 29 Септември, 2010, 14:28:15 »
0
Преди време пак се дискутираха приоритетите в живота - според мен нормалния ред е деца, работа, жилище, кола и т.н. Нормално е децата да се раждат между 20 и 30 г. Е, добре е да имаш жилище отначало, ама ако нямаш, докато събереш парите, после кариера и накрая раждаме с проблеми 1 дете на 38г., гледаме го като писано яйце и като порасне за нищо не го бива.
Та Скитъре, ако умишлено нямаш деца, зарежи апартаменти, разводи, застраховки и всичко друго.
 Муза много точно го е написала - и в таван може да се живее, а в апартамент да се оцелява. Презумпцията за жените явно не важи за нея.
Нещо обаче не ми е ясно - ако имаш парите (да приемем 50 000 Е), защо живееш на таван. Тези пари носят >600 лв. месечно, а аз от моя напълно обзаведен апартамент (55кв.м.) в центъра (ул.Цимерман), ненуждаещ се от никакъв ремонт взимам 320 лв. Дори и да имаш половината пари (25 000Е) с "романтиката" от живота на таван не трябва да се злоупотребява - спокойно може да наемеш нещо "по-ниско"

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #71 -: 29 Септември, 2010, 15:45:52 »
0

  Ех, koganev, кой те е учил такива да ги пишеш  :)
  Истината, казват, обикновено е грозна, пък твойто хем е истина /според мен/, хем изглежда красиво...
  Поздравления!

Scyther

  • Гост
Re: Брокерски практики
« Отговор #72 -: 29 Септември, 2010, 16:09:58 »
0
Благодаря на всички и лично на koganev за прекрасния коментар и съвет. Независимо от   добрите очаквания и намерения обаче, човек винаги трябва да има едно на   ум, визирам мнението на marandi. Животът се променя, отношенията между   хората също. Има една много хубава сентенция, която гласи: Когато очакванията се   разминат с реалността, настъпва страданието.

Jim, приоритетите в живота не искам да ги обсъждаме, макар на там да изби темата. Таванчето си е таванче. То е много добро, доста широко и функционално, виждал съм доста 3-членни семейства в далеч по-неудобни условия. Доста 'апартаменти', които съм гледал са подобни - тавани, складови пространства, които брокитата ги водят апартаменти, но понеже съм старомоден, за мен са си таванчета като моето. Ако му бях собственик, може би и аз щях да го водя апартамент, но това вече няма голямо значение, защото затварям тази страница.

Параметрите на имота са следните: 3-ст, 76 кв.м. среден етаж и среден апартамент, ЕПК, изложение юг, запад. Хол, кухня, 2 спални, черно антре (предвидено за килер, но е голямо м/у кухнята и банята. Може да се усвои към кухнята, да стане перално или да си остане килер), баня с тоалетна около 5 кв.м., две балкончета; голямото на юг на хола, малкото на запад на кухнята. Маза 7 кв.м. Сградата е стара, газифицирана, без парно, реална квадратура, етажа е среден, 2 асансьора, единия е голям товарен. 'Локейшъна' е кв. Левски, паркоместа бол, детската градина е отсреща, болници, добро училище, супермаркети, детски площадки, спирки на общ. транспорт в непосредствена близост. В близост са втори корпус на ВИНС и ТУ. Състоянието е за сериозен ремонт. Разбирайте пълен ремонт на банята, смяна на тръби, дограма изолация, врати, подови настилки, ново обзавеждане и т.н.

Цена 41 000 евро. Да го купувам ли?
« Последна редакция: 29 Септември, 2010, 17:55:53 от Scyther »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Брокерски практики
« Отговор #73 -: 29 Септември, 2010, 17:13:53 »
-1
Очаквах подобни емоционални изблици от колегите, което е нормално с оглед на това, че не са в материята и нямат поглед "отвътре".

Скромната ми особа е със 7 годишен опит освен теоритичен и практически - видял е много човешки съдби и е помогнал да се предотврятят много бъдещи, човешки драми.

Предвид появилия се интерес, по принцип графика ми за месец октомври е София между 5-10 число и Варна в края на месеца, през останалото време съм в центъра на БГ-то - Търново и разстояния до 50-100 км радиус - не ме притесняват.

Предпочитам лично да подам информацията и ще са нужни около час, час и половина без да ни прекъсват, предвид че все пак ще говорим за най-висшата форма на финансов инструмент открита досега. Мога да спретна такива варианти, че доходността от баМкови депозити да изглежда смешна + опция за бъдещи пасивни месечни доходи, разцъкани във времето, на който както душа му сака. В крайна сметка, при подобно финансово планиране логично чиляшките битовизми и драми вземат леко да "поизчезват", защото изкуството на финансовото планиране е как да си задържим дългосрочно стандарта на живот, без трусове и логично да го повишаваме.

П.П. Който проявява интерес, може да ми драсва на имейла, за да не спамим хубавата тема, с удоволствие бих подал нужната информация.

Чиърс на бебетата сладки!  *drink9* *drink9* *drink9*

« Последна редакция: 29 Септември, 2010, 17:17:30 от marandi »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Брокерски практики
« Отговор #74 -: 29 Септември, 2010, 17:15:46 »
0
  Scyther, няма да започвам с мнение да го купуваш или не, ще спомена някои неща, на които да обърнеш внимание, ако е възможно и ако вече не си го сторил.
  - състояние на сутерена: течове, наводнявания, следи за някакви по-сериозни деформации
  - конструкция: някой от съседите, най-вече под теб, на твойто ниво и 1-2 етажа над теб да не се е разпасал с отвори в стоманобетонните стени. Иначе Варна е в зона с ниска сеизмична интензивност, а ЕПК /при качествено проектиране и изпълнение/  е много добра конструктивна система /сори, Собственик :)/. 
  - с какви помещения при съседите граничат спалните ти и за да стигнеш до тях, минаваш ли през хола /преходен хол/
  - има ли възможност вместо към кухнята, от антрето да се получи втора тоалетна и мокро помещение /субективно мнение/
  - спазват ли се правилата в сплотения колектив на етажната собственост или цари весело безхаберие
  Засега май това се сещам, ако ми хрумне и друго, ще се изокам..
  Във всички случаи ти желая късмет и успех!