Автор Тема: ГРАНИТОГРЕС- КАЧЕСТВО "MADE IN"-КЪДЕ? ПЪРВО ВТОРО ТРЕТО КАЧЕСТВО.....  (Прочетена 10749 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Пускам темата за гранитогрес, защото както знаете съм в ремонт на панелната халтурка и си купих един в цвят екрю с размери 50/50 и ми го продадоха едни гърци като твърдяха че е първо качество италиански. Само че вносител на плочки ми е споделял, че внася всичко от Турция и Китай. Доколкото знам от стар плочкаджия какъвто е тъста ми всички големи производители от Италия и Испания, са си изнесли производствените предприятия в Китай. Моля коментирайте.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Няма какво да се коментира, правилно ти е казал човека. От Европа само омитат складовете със дефектна залежала стока, другото е от Китай.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
А по нещо личи ли качеството? Защото това ми се струва мисия невъзможна. Знам, че не е като да избираш диня. :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
На тия от Европа не им личи много, може леко да се различават в размера или да имат тук там някоя капчица, криви не съм виждал. Или ти трябва някъкво количество а нашите продавачи ти го набират от няколко разнои партиди които леко се отличават в отенъка. И други подобни номера. Абе гледай внимателно ако ти хареса на тебе купувай,няма нищо страшно та даже и китайски да са

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Благодаря ти Ивел! Пожелавам ти успехи с каквото и да се занимаваш. Явно гранитогреса ти е позната тематика. ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
В 'Мартинели' от няколко години работят няколко китаеца. Мъча се да позная откъде внасят стоките си.  ;)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
То въпросът е, колко продавачи биха позволили да разпечатваш кашоните и да гледаш за дефектите, които е писал Ivel? Ако не се навият - значи лъжат за качеството, ако се навият - вероятно няма да има проблем и с плочите. Договори се за това, ако не са първо качество при проверка, да си ги взимат обратно и да търсят други балами.

Освен различните размери, гледай и дали са огънати - като сложиш две плочи една с лице към теб, една с гръб, опряни една до друга си личи това.

Аз преди си купувах "първо качество", а и цената им беше като за такива че и отгоре, после плочкаджията ми показваше колко са "първо".

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
За обърнатите ти благодаря, че напомнящ, защото като натоварих петдесетките - половината бяха обърнати през три четири реда другите бяха с лице. Може би това е направено нарочно да показва нещо, а аз не разбрах. И обърнати плочките прилягат като стъкло. Не знам кво качество са но жената като ги видя остана доволна и може да ме люби тази вечер.  :D. Ако ли пък не пак ще трябва да играя бляк джак с лоши момчета извън добрите квартали. :) *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Собственик,

Гледай все пак да е 1-во качество. Разликата, както ти каза Ивел, е  в размерите. Ако ги сложиш с фуга - майсторът ще я обере. Ако ги искаш без фуга, тогава вече е проблем.

Не се притеснявай, че са китайски. Модно е да е италианско, но произведено в Китай.

Аз съм слагала, при това в търговски обект. Не са мръднали. Този размер, майсторите много не го обичат, но ако е добър - става.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Муза, благодаря ти за съвета, но аз разликата в размерите го знам защото съм патил  от това и първото нещо което опитах беше да пробвам да го налагам плочка срещу плочка произволно избрани за да видя резултата. Учудващо всичко пасваше.
Предложиха ми го за италиански гранитогрес първо качество и се надявам да е това. Други признаци явно до момента не мога да изтръгна от майсторите. Защо този размер те не го харесват?
И аз съм слагал с тъста ми в собствен търговски обект 30/30 и досега не е мръднал и то без фуга.
« Последна редакция: 06 Август, 2010, 22:44:17 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Не го харесват, защото им е по-труден за работа. Ние сега говорим за разминаване, но по хоризонтал. При поставянето, може да се получи леко разминаване, но по вертикал. С по-малките размери им е по-лесно, ако не поставят добре плочата, ако има все пак мин. разлика в размерите. С другата го обират.При големите, по-трудно става. Затова, трябва наистина да ти е добър майстора, а и след това пък да не ти се напукат.

P.S. Сега видях, че си дописал. Ами той знае човекът - тъста ти. Предполагам, че няма да имаш проблеми. :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Абе той тъста ми е номбър уан, но аз не съм се консултирал с него за размера. Иначе той е работил и продължава да работи плочки от около 30 години. В началото в държавното предприятие "Инжстрой", впоследствие само на частни начала, но общо взето ми призна, че въпреки че вече печели повече от ВИК- смяна на тръби, плочките са голямата му страст, радост, удовлетворение от свършената работа и клиентите наистина са му "скъпи". Виждал съм го да монтира батерия за душ която струва 300 лв. Често го канят да лепи плочки на редове с размери 3/3 сантиметра струващи 100лв.квм. Отделно любимата му игра е когато му помагам и с комбито ми му занеса инструменти и материали, ако прави баня да ме пита къде се пада вратичката за водомерите? В това е бог! Никога не познавам местоположението, а той ги прави като натисне от късата страна, по дългото рамо на вратичката се отваря. И изобщо не си личи къде има вратичка за водомери защото тя е облепена с плочки със същата фуга и то толкова сполучливо че никога не можеш да познаеш има ли нещо зад тази част на стената?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.