Автор Тема: Поздрави за приятели  (Прочетена 845950 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #990 -: 06 Август, 2010, 00:17:38 »
0

  Начев,Баришников остава в сърцето ми с много дълбока следа  :)

  Но,много ми се иска да те поздравя с нещо танцувано от Майкъл Флетли,е....и вие момчета можете да танцувате много.... ;)

 
Lord of the Dance, Part 1


   *drink11* 
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #991 -: 06 Август, 2010, 03:15:32 »
0
Учудващото е че при циганките като Бони и Софи Маринова, другата е една конкуренция, за която те клеймят любимия. При българските чалга изпълнителки /СЕЛЯНКИ/, образа на другата е като недостойната такава, а при най-арогантните другата е законната половинка на любимия. Да си отговорим на основния въпрос- каква култура възпитават в подрастващото поколение подобни нагласи?


http://lifestyle.ibox.bg/news/id_932310313/tab_video

Това е първата чалга, в която се заслушах в текста.. ау леле

запознай ме запознай ме с твойте малки секси тайни с тебе всичко ще опитам даже без да питам

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #992 -: 06 Август, 2010, 04:51:36 »
0
Не допусках, че в подобен форум ( предвид ЕнтелЕгентните му нагласи ), ще се размяткват подобни чалга-моменти.

Може би съм бил наивен, а може би съм бил прост - кой знае ...?

Една тибетска мъдрост гласи, че: "Няма неизлечими болести - има неизлечими хора!".

Не съм Господ и не съдя никого, но предвид, че в България се намират 1/3 от световните, исторически артефакти, че сме родината на Орфей и че български глас "лети" в Космоса ( лека й пръст на Стефка ), завидно е "темпото" от 20 години "преход", в които се "отрече" всичко досега и се втълпи "новия и феноменален" стил в музиката, който не е излизал отвъд Калотина, понеже е със стойност нула + арогантно погазване на всякакви авторски права в болшинството случаи, а в цял свят това се води престъпление.

Чилячето с панелната халтура го разбирам ( 'дет' бил "собственик" ), но не разбирам бебе Елиса да кажем .....?!?

Чиърс  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #993 -: 06 Август, 2010, 11:40:30 »
0

Аз не съм от Хинтеллегентните, ама съ връ и аз, първа кипра.  :-\ :-\ :-\

Туй трябва да хинтеллегентно - ди жей има... има и долче... Понаучих се, ааааа...  :D

Оп оп оп...  :D

Dj Дамян И Динамит - Ръца Пръца.avi


 :D *drink11*



elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #994 -: 06 Август, 2010, 18:45:18 »
0
Не допусках, че в подобен форум ( предвид ЕнтелЕгентните му нагласи ), ще се размяткват подобни чалга-моменти.

Може би съм бил наивен, а може би съм бил прост - кой знае ...?

Една тибетска мъдрост гласи, че: "Няма неизлечими болести - има неизлечими хора!".

Не съм Господ и не съдя никого, но предвид, че в България се намират 1/3 от световните, исторически артефакти, че сме родината на Орфей и че български глас "лети" в Космоса ( лека й пръст на Стефка ), завидно е "темпото" от 20 години "преход", в които се "отрече" всичко досега и се втълпи "новия и феноменален" стил в музиката, който не е излизал отвъд Калотина, понеже е със стойност нула + арогантно погазване на всякакви авторски права в болшинството случаи, а в цял свят това се води престъпление.

Чилячето с панелната халтура го разбирам ( 'дет' бил "собственик" ), но не разбирам бебе Елиса да кажем .....?!?

Чиърс  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

Нещо и аз не те разбирам ?!  :(  За какво не разбираш бебе Елисса, поне се конкретизирай като меткаш разни недомлъвки!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #995 -: 06 Август, 2010, 20:25:22 »
0
Ето и малко сръбско за най-големите разбирачи. Някои хора се изказват прекалено неподготвени. Особено недоучилите инженери. На тапагьози не можеш лесно да обясниш че се подиграваш на подобни нему. "Халтурата" е силно наслоена в селките и тесни и бедни души. Част от тях са толкова тъпи, че не могат и да се обидят.
.......      ........        .........
Maksim-exodus
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #996 -: 06 Август, 2010, 20:53:18 »
0

ТОДОР КОЛЕВ&Ку Ку Бенд Чалга ин тайм


;) *drink11* *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #997 -: 07 Август, 2010, 23:39:58 »
0
Нещо и аз не те разбирам ?!  :(  За какво не разбираш бебе Елисса, поне се конкретизирай като меткаш разни недомлъвки!


Споко, бря!

Дамите ви приемаме такива, каквито сте решили да ни се "представите" ;)

По принцип пиша доста ясно, но "многопластово" - хихи

П.П. Спирам ти чалгата за 1 седмица, т'ва исках да ти кажа  :P :P :P

Дръж ся една "чалга" и от мИня за тИбя:

FSB - Нищо не взимай с теб - Take Nothing (2010)


Текстчето е на Живка Шопова, като цяло албумеца, който излезе преди няколко месеца е приличен.

По-забавното е, че тия "чалгари" директно качиха албума си сами в И-нет и го "подариха" на 'орицата в БГ-то, т.е. е безплатен.

Меко казано класата, която демонстрираха с подобен жест е впечатляваща, че не всичко в БГ-то е "загубено" и каузата да се спаси погубеното 1 поколение - си струва.

Демек, инфантилната меркантилност на т.нар. "преход", родила чалгата и днешните "гении" кат' "собственик-а" на панелка, който аз вероятно доживотно няма да успея да разбера с какво точно се фука нон-стоп.

П.П.П. Русата ми кратуна вече обмисля да се направи и на розови кичури ;)

Лятно чиърс от мИня: *drink9* *drink9* *drink9*  *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

Нищо не взимай с теб

Ти ли към орлите летя,
ти ли се препъна - не спря?
Ти ли от звездите събра
сълзи?
Ти ли днес дъжда разпиля,
ти ли все така не разбра -
щом си тръгваш времето
ни дели...

Още теб обичам
все така различна.
Щом си тръгваш
нищо в мен не остава...
Щом си тръгваш
нищо, нищо не взимай с теб!

Още ли с орлите летиш,
още ли те буди дъжда,
още ли в звездите откриваш
мен?
Още ли любов разпиля,
още ли така не разбра -
щом си тръгваш, нищо не взимай
с теб...

Щом си тръгваш,
щом си тръгваш -
пак различна
ти бъди!

Още теб обичам
все така различна.
Щом си тръгваш
нищо в мен не остава...
Щом си тръгваш
нищо, нищо не взимай с теб!

Още теб обичам
все така различна.
Щом си тръгваш
нищо в мен не остава...
Щом си тръгваш,
щом си тръгваш
пак различна ти бъди!

Щом си тръгваш,
нищо, нищо не взимай...
Още ли с орлите летиш,
още ли те буди дъжда,
още ли в звездите откриваш
мен?

Забележка: Текстът е копиран от официалния сайт на групата и предполагам думата вземай да се изписва "взимай" е творческо решение на авторката.
« Последна редакция: 08 Август, 2010, 00:14:58 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #998 -: 08 Август, 2010, 01:34:13 »
0
Тази нощ ще е за Пацо!

Пацо беше един колега от Техническия във Варна. Не особено красив, не особено материално осигурен, с дълга коса на плитка, близо метър и златно сърце ( нещо рядко срещано при варненци - моля да ме извинят за мнението ми ).

Ходехме с него по рок-клубовете и даже ни бяха научили, защото на тия 3 песни самите музиканти го канеха на сцената. Пацо заставаше, затваряше очи и ги праскаше като в оригинал. Самите клиенти започваха да пляскат кат' обезумели, чувството беше невероятно ...
пееше като ангел.

Започваше с тази:

Bruce Springsteen - Streets Of Philadelphia HQ (превод)


После му засвирваха тази:

Counting Crows - Mr. Jones (Official)


И накрая завършваше с тази:

U2 - One (превод)


Никога няма да забравя лафа му, когато ни питаха защо не сме спали по 3 денонощия заради кървясалите ни очи от персонала в кръчмите, той казваше така: Ами, сметнахме с браточката, че ако човек доживее 60 години и спи по 8 часа на ден, то 20 години ще му минат в спане. А, ние с браточката сме решили твърдо да ги направим нашите на 5, прекарани в сън.

П.П. Пацо "падна" от Аспаруховия мост и вече го няма на тази дата. Полицията го изкара самоубийство.

А, аз се мразя, че вече не бях във Варна, защото може би това нямаше как да се случи.

П.П.П. Купонясвай "горе", ко--ле шибано  :'( :'( :'(


« Последна редакция: 08 Август, 2010, 02:08:46 от marandi »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #999 -: 08 Август, 2010, 02:07:26 »
0
Някой знае ли на тези "чалгари" последният албум дали се продава и на фабрично CD, освен, че го има в Нет-а? Те винаги са били маниаци на тема техническо качество на записа, а Интернетните формати все още не предлагат такова...

Бат' Маранди, ако не си им чувал първите 3 албума (броиш от "Кълбото" включително 3 назад) ги намери и ги чуй. Сашо Бахаров още не беше избягал от БГ-то и беше една от основните фигури при тях. После леко се "комерсиализираха".
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1000 -: 08 Август, 2010, 02:11:40 »
0
Марандиииии,  изразяваш се многопластово, но панимаеш  еднопластово ... Къде ме търсиш из дебрите на чалгата?! Отвори тази техническа мисъл и й дай леки арт-оттенъци, иначе бебе Елисса ще се ядоса много, много, а бебе Елиса, като се ядИса ....  :D :D :D ще те навре в ушото на кума ти Лисса! Айде влачи ... специално за теб го направих, да си напрайш мозъка магистрала, а не черен път! Авторско ... не съм преписвала!

Welcome Home


 *drink5* *drink5* *drink5*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1001 -: 08 Август, 2010, 02:31:58 »
0
Някой знае ли на тези "чалгари" последният албум дали се продава и на фабрично CD, освен, че го има в Нет-а? Те винаги са били маниаци на тема техническо качество на записа, а Интернетните формати все още не предлагат такова...

Бат' Маранди, ако не си им чувал първите 3 албума (броиш от "Кълбото" включително 3 назад) ги намери и ги чуй. Сашо Бахаров още не беше избягал от БГ-то и беше една от основните фигури при тях. После леко се "комерсиализираха".


http://www.cdbaby.com/cd/FSB21/from/mpbm

http://fsb.bg/bg/download.php

Тия качени в И-нет и са фрии са на 128 кб/сек., а в тия линкове думат за 256 и 320, което вероятно те интересува.

Бат' Маранди е просто фен, нищо повече ;)

Да не забравя този номер само:  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

П.П. Забравих да вмъкна, че имат концерт на 8.12.2010 във Варна, ама то си го пише т'ва на линковете, които дадох.
« Последна редакция: 08 Август, 2010, 02:40:30 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1002 -: 08 Август, 2010, 02:50:18 »
0
Марандиииии,  изразяваш се многопластово, но панимаеш  еднопластово ... Къде ме търсиш из дебрите на чалгата?! Отвори тази техническа мисъл и й дай леки арт-оттенъци, иначе бебе Елисса ще се ядоса много, много, а бебе Елиса, като се ядИса ....  :D :D :D ще те навре в ушото на кума ти Лисса! Айде влачи ... специално за теб го направих, да си напрайш мозъка магистрала, а не черен път! Авторско ... не съм преписвала!

Welcome Home

 *drink5* *drink5* *drink5*


Лисано,

не съм те карал аз да ставаш актриса ;)

Т'ва, което пускаш на първо четене може да изглежда и така:

Елица И Стоян - Земя


Разликата е, че при второто изпълнение се падат любимци на принц Албер от Монако и леко метнаха 5-то място на Евровизия, а при първото се ощастливяват разни "панелчици" кат' "собственика и сякаш има разлика.

П.П. Иначе си за бой, ся пак ще трябва да ти гледам клипа още 5 пъти и да се чудя какво точно си искала да ми кажеш. Мноу ми тормозиш русите гънки  ;)

 *flower2* *drink11* *flower2* *drink11* *flower2* *drink11* *flower2*
« Последна редакция: 08 Август, 2010, 02:56:10 от marandi »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1003 -: 08 Август, 2010, 02:50:50 »
0
Марандинооо, перкЕ си конт-АКТ-уваш само с БУЛ-КАН ?! Яс не сАм ли ОРА ?! "хОра" идва от гръцката дума Хорос или Хор или както там се наричат група от хора (не е задължително да пеят, естествено, просто много хора на куп")! Та ... тук сме доста - аз, другото ми АЗ, ЕГО-то и още МН. ДР., свързани ЛИЦА, останалите м/у нас казано не подозират  за мен ...  :D :D :D

GLEE- Flash Mob Rome



elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1004 -: 08 Август, 2010, 02:53:35 »
0
Марандиииии,  изразяваш се многопластово, но панимаеш  еднопластово ... Къде ме търсиш из дебрите на чалгата?! Отвори тази техническа мисъл и й дай леки арт-оттенъци, иначе бебе Елисса ще се ядоса много, много, а бебе Елиса, като се ядИса ....  :D :D :D ще те навре в ушото на кума ти Лисса! Айде влачи ... специално за теб го направих, да си напрайш мозъка магистрала, а не черен път! Авторско ... не съм преписвала!

Welcome Home

 *drink5* *drink5* *drink5*


Лисано,

не съм те карал аз да ставаш актриса ;)

Т'ва, което пускаш на първо четене може да изглежда и така:

Елица И Стоян - Земя

Разликата е, че при второто изпълнение се падат любимци на принц Албер от Монако и леко метнаха 5-то място на Евровизия.

П.П. Иначе си за бой, ся пак ще трябва да ти гледам клипа още 5 пъти и да се чудя какво точно си искала да ми кажеш. Мноу ми тормозиш русите гънки  ;)

 *flower2* *drink11* *flower2* *drink11* *flower2* *drink11* *flower2*


ми нали си бил "раздвижен" в гънката ?!  ;) :D  глЬОдай сега !  :P   *drink2*

има огрООООмна разлика! Елица и Стунджи са перкусионисти, аз съм ти пуснала И ДР. ИНСТРУМЕНТИ барабар!
« Последна редакция: 08 Август, 2010, 03:08:15 от elissa »