Автор Тема: Поздрави за приятели  (Прочетена 846252 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1245 -: 30 Август, 2010, 21:14:03 »
0
Взеха да месят фънк-а с рок да ги таковам. Епаси наглеците - хихи

En Vogue - Free Your Mind (bg Prevod)

 *valcho* *valcho* *valcho*


А, тази се слуша на max. Така, че да се усети със стомаха. Поне, аз така, де... :) Жалко, че със слушалки има max, ама не стига до стомаха... :)

Нещо и от мен ... :) *drink11*

Usher-Yeah


 :) *drink9* *drink11*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1246 -: 30 Август, 2010, 22:11:46 »
0

Нещо и от мен ... :) *drink11*

Usher-Yeah

 :) *drink9* *drink11*


Мхм ...

поздравления  *flower1* *drink9* ;)

В "по-нови" дни ваксата се пренесе от по-атлетични и сложни композиции към микс от фънк и пластика. Не че го нямаше преди, но тогава по-ясно бяха изразени "модерните" брейк танци, аеробики и прочие динамични движения с максимална амплитуда и акробатичност.

В наши дни поради комерсиализма и с цел по-лесен "достъп" се набляга на фънк и пластика основно при танца. Т.е. редуват се резки движения в различните експозиции от глава до ходила ( които "рисуват" картинките ) с пластични движения.

Дръж ся един парцал и от мИня, от "по-новите"  ;)

Justin Timberlake - Like I Love You Bg Превод (ВИСОКО КАЧЕСТВО)


П.П. Като цяло нямам идея защо фънк-а се представя като поп-музика. Тоже впечатление прави уникалната бас-китара, която е със специфична техника на свирене. Неслучайно оня бидон прякора му излиза оттам ( Митко Фънка ), понеже докато е свирил в няколко рок-банди е успял да усвои специфичната техника при този стил.

В по-модерните версии също така вече солото на китарата от по-стария стил се заменя с рапиране ( най-често ).

От гледна точка денсЪне, мноу забавно ми е било да гледам млади момета тичични чалга-дзвИзди да се опитват да танцуват фънк. Е, няма такъв смях, щото те са свикнали само да "тръскат".

Та, затова се пошегувах със сладко бебе Джуджи дали може да денси фънк  ;) :D :P

Ловеееееееее бебета - цун-цун-цун

 *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2*
*flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* 
 *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2*

П.П.П. Сорка, че си "рисувам" картинки с емотикончетата, ама не се сдържам - хихи
« Последна редакция: 30 Август, 2010, 22:17:28 от marandi »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1247 -: 30 Август, 2010, 22:15:19 »
0
Аааа, бебе Маранди, къде перна Майкъл, като начало на фънка ?! не подвеждай аудиторията  :D :D :D

James Brown - Good Foot / S Power / Make It Funky (ST 1973)


 ;) ;)  *drink11*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1248 -: 30 Август, 2010, 22:21:36 »
0
Аааа, бебе Маранди, къде перна Майкъл, като начало на фънка ?! не подвеждай аудиторията  :D :D :D

James Brown - Good Foot / S Power / Make It Funky (ST 1973)

 ;) ;)  *drink11*


Лисаноуу ...,

ако имаш забележки към мИня, предлагам да ги решим на пилонЯ ( пардон дансинга, де )  :D :D :P

Визирам, класическото "изчистване" на фънка като стил, както музикален, така и танцувален. Къде ми го ръгаш тоя "паток" дет' месил рок-фжаз и фънк и накрая и той не знае какво прайка - хихи

Цун ся по нослето и не се слагай при "батковците" от Шампионска лига  *flower1* *drink10* *flower1* *drink10* *flower1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1249 -: 30 Август, 2010, 22:26:22 »
0
Ами този ЦАР, къде го забравихме в генезиса на фънка ?!

PRINCE & Maceo Parker We Gon Make It Funky Live


 ;) ;) ;)  *drink11* *drink9* *drink11* *drink9*


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1250 -: 30 Август, 2010, 22:34:19 »
0
Аааа, бебе Маранди, къде перна Майкъл, като начало на фънка ?! не подвеждай аудиторията  :D :D :D

James Brown - Good Foot / S Power / Make It Funky (ST 1973)

 ;) ;)  *drink11*


Лисаноуу ...,

ако имаш забележки към мИня, предлагам да ги решим на пилонЯ ( пардон дансинга, де )  :D :D :P

Визирам, класическото "изчистване" на фънка като стил, както музикален, така и танцувален. Къде ми го ръгаш тоя "паток" дет' месил рок-фжаз и фънк и накрая и той не знае какво прайка - хихи

Цун ся по нослето и не се слагай при "батковците" от Шампионска лига  *flower1* *drink10* *flower1* *drink10* *flower1*


Бебеее, не ми се спори, но явно говориш за един по-късен етап, а не за  зараждане на фънка! Майкъл си е Майкъл, но в зародиша  ФЪНК са правили онези, които тогава са се наричали  все още Джексън 5 и Майкъл е бил мъъъничък, мъъъничък. Говорим за зараждане, нали?! Нататък има вече много форми на фънка, но самото начало е било още през 59-60 години ... Слушай Лисана ... няма да те подведе!  :D :D :D

А този къде го пропущИ по трасето ?!

Prince - my name is... funky !!!






 

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1251 -: 30 Август, 2010, 22:45:54 »
0

Бебеее, не ми се спори, но явно говориш за един по-късен етап, а не за  зараждане на фънка! ......

На мИня тоже не ми се спори, че ми става сексуално кат' заспоря с жени - хихи

Те и Ренесанса някои го водят, че се е зародил при нашето Средновековие ( 2-ро българско царство ), ама едно е "зараждане", друго ясна тенденция.

И стига ми набива тоя Принс, дал съм го под номер 2 след Майкъл и естествено, че съм визирал и Майкъл кат' наследник на Джексън 5. Въпросът е, що парчето, което съм дал за начало от албума му Трилър няма кой да подобри рекорда му по продажби от тогава до днес. Та, на тоя фон, не оспорвам приемствеността, ами визирам ясно изкристализирал музикален стил + конкретен танц към него.

П.П. Представям си па, да ме подведеш някога ..... няма да ти проговоря - хихи

 *flower2* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower1* *flower2*
 *flower1* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower2* *flower1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1252 -: 30 Август, 2010, 22:46:11 »
0
До тук ... с генезиса, следват  ... набързо  :)

Парламент ...  70-те
Parliament - Flash light


Faith No More ... 80-те
Faith No More - The Morning After


The Red Hot Chili Peppers ... 80-те
Red Hot Chili Peppers - Fight Like A Brave (Explicit)


и т.н. докато стигнем до  === today!

Ама хубаво преподавай, беб Маранди! Ти я караш през 20 год.   :D :D :D   *drink4*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1253 -: 30 Август, 2010, 22:58:30 »
0
До тук ... с генезиса, следват  ... набързо  :)

Ама хубаво преподавай, беб Маранди! Ти я караш през 20 год.   :D :D :D   *drink4*

Оффф ... ти четеш ли ме въобще?!?

Ся от всички парчета, които пусна ми кажи кое се е пускало в дискотека? После ми кажи според теб на кое може да се танцува?

После ми направи сравнение с това, което аз съм посочил в този стил като звучене и .. ТАНЦ?

Стана тъпо и излязам за малко да пообиколя из другите сайтове. Сорка!

 *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2*
 *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*
 *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2*
« Последна редакция: 30 Август, 2010, 23:01:49 от marandi »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1254 -: 30 Август, 2010, 22:59:57 »
0
БебишОк, още в началото това е била  някаква странна смесица от джаз, соул и афро-ритми постепенно са  добавяни нови елементи, като яркия синкоп в ритмите,  ауфтакт, яките сола и доминиращата бас китара и т.н. и т.н., които всъщност са причина да се обособи като изцяло нов, отделен стил.  Това само набързо, но ще ти намеря литература, само да се поразровя ...

грабвай този new funk парцал ...  никак не е лош :D :D :D :D   *drink10*

Who Da Funk - Shiny Disco Balls 2010 (Andreti & Alex G Remix)


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1255 -: 30 Август, 2010, 23:01:01 »
0
До тук ... с генезиса, следват  ... набързо  :)

Ама хубаво преподавай, беб Маранди! Ти я караш през 20 год.   :D :D :D   *drink4*

Оффф ... ти четеш ли ме въобще?!?

Ся от всички парчета, които пусна ми кажи кое се е пускало в дискотека? После ми кажи според теб на кое може да се танцува?

После ми направи сравнение с това, което аз съм посочил в този стил?

Стана тъпо и излязам за малко да пообиколя из другите сайтове. Сорка!

 *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2*
 *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*
 *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2* *flower1* *flower2*

Сорка, бях пуснала вече това, после те прочетох, ама и ти чети часовете, пише ги  отгоре!  ;)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1256 -: 30 Август, 2010, 23:05:47 »
0
Разхождай се, аз ще ти потърся нещо по-добре написано, че моето май не го взимаш насериозно! ... Шегувкам се, разбира се, но понеже каза, че ще изнесеш лекция за фънка и реших да сме академични и последователни и да помогна, нямах за цел да развалям нищо !  :)   Нали затова е форум, иначе ще те оставя като Хамлет сам, рус и с череп в ръка!  :D :D :D


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1257 -: 30 Август, 2010, 23:10:56 »
0
Ето, бебе Маранди ... няма да се сърдиш, ама кака е била донякъде права ...  ;) ;) ;)

Funk - историята на уникалната музика...

Понятието:

Фънк е необикновен и уникален стил от музиката произлязъл от афро-американците, като James Brown и членовете на неговата група (по-специално Maceo и Melvin Parker) и групи като The Meters. Може да бъде най-лесно разпознат по синкопираните ритми; плътното бас-звучене (често базиран на “on the one" такта); острите ритъм-китари; крещящият или църковно-подобен вокал (като на Cameo или Bar-Kays); силен ритмичен духово-инструментален ритъм; отчетливата перкусия; позитивните идеи като цяло; африканското звучене; танцувалността; и не на последно място силното джаз влияние (като в музиката на Herbie Hancock, George Duke, Eddie Harris и други).

Произхода:

Категорията афро-американски музиканти причислени към “фънк” го оформят като музика с бавно и меко темпо, но след това с доста строг и твърд ритъм – защото думата е асоциирана със сексуалното сношение. Тази ранна форма на музиката оставя следа в по-късните музиканти – музиката е бавна, секси, отпускаща, джазово-ориентирана и танцувална. Funky е типичният начин за описване на тези качества. В Jam-сесиите музикантите се окуражавали един друг като си казвали взаимно "Now, put some stank ('stink'/funk) on it!" . В крайна сметка поне в началото на 30-те, джаз-песните носели заглавията от сорта на Funky Butt на Mezz Mezzrow. Думата “фънк” обикновено е смятана за недодялана или цинична. Около края на 50-те и началото на 60-те, когато “фънк” и “фънки” били използвани все повече в контекста на музиката, термините били все още неделикатни и неуместни за употреба в изискана компания. Есенцията на афро-американското музикално изразяване се корени в църковното пеене, възхвала посредством силно викане, църковните песни и блуса. В голяма част от съвременната музика тези неща са отлетяли отдавна. Фънки-музиката е смесица от соул-музика, джаз-музика и R&B

James Brown и фънкът като музикален жанр:

Единствено с иновациите на James Brown, Sly и Family Stone в края на 60-те фънкът е отличен като отделен жанр. В R&B традиция, тези близки по рода си групи създават този ясно отчетлив стил, изпълнен със закачливи църковни вокали. Често командващ групата си с репликата "On the one!" Brown променя ритъма от two-four beat на традиционната соул-музика до one-three – по-рано асоцииран с “белите” музикални стилове – но с твърд ритъм и духово включване. Това прави one-tree ритъма като класика за фънк музиката. Хитът от 1965 на James Brown - "Papa's Got a Brand New Bag" е нашироко представена като песента, донесла успеха на фънка като музикален жанр; но повечето от работата на Brown за този период, въпреки забележителността си е основана посредством серия от ритмични основи. "Outta Sight," излязла година преди това е била истинска опора за "Papa's Got a Brand New Bag."

70-те и P-funk:

През 70-те George Clinton с групата си Parliament, по-късно станала Funkadelic развива нов вид фънк доста здраво взаимстван от джаза и psychedelic-музиката. Групите, по-специално техните членове, се определяли като "Parliament-Funkadelic." Голямата популярност на Parliament-Funkadelic помага за излизането на термина "P-Funk” , като и двата определяли групите като такива и дефинирали нов музикален стил. "P-funk" идва за да покаже нещо, което идва от неговото съдържание на много качествена музика – текстовете. "Mothership Connection" превърнал се в хитов албум на групата Parliament. Може би 70-те години са били ерата на най-видимото присъствие на фънка в музикалната сцена. Други изтъкнали се подобаващо в жанра през 70-те са Bootsy Collins, Larry Graham, Ohio Players, The Commodores, War, Earth, Wind and Fire, Kool & the Gang, Mass Production, Slave, Lakeside, Midnight Star, Instant Funk и още много други. Фънк музиката навлиза в Африка през средата на 60-те и смесвайки се с африканското пеене и ритми формира Afrobeat. Диско-музиката дължи много на фънка. Много от първите диско песни и представители идват директно от фънк-ъндърграунда.

В днешни дни:

През 80-те фънкът губи част от своята аудиенция след като групите стават по-комерсиални и навлиза електронното звучене. Днес, хип-хоп изпълнителите редовно смесват старо фънк-звучене. James Brown е най-ползваният изпълнител в историята на хип-хоп музиката. P-Funk също е използван постоянно – старите неща на Parliament и Funkadelic дават основата за формирането на West Coast G Funk. През 80-те ставаме свидетели на вълна от фънк-метъл вдъхновени групи начело с Faith No More и Red Hot Chili Peppers. В Бразилия думата “фънк” се използва за означаване на отделен жанр на музиката, близък до electro.

инфо:   http://musicinfo.hit.bg/genres/funk_music.htm

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1258 -: 30 Август, 2010, 23:35:43 »
+1
Укейчета,

ся прочети от първия ми пост дотук аз какво съм написАл и ми кажи кое не те "кефи"?? Единствено дадох за пример танцувални парчета ( изтеглячки ) предвид таргета на темата, че е поздрави за приятели и да се допринесе за доброто настроение.

Теорията е 'убау нещо, ама не зуе да слушаш и малко практици кат' РУсото бебе, което е било номер 1 в БГ-то на танци хип-хоп и фънк + пластика и брейк, малко и от латино-то + рок.

Русото тоже е имало всяка неделя участие в предаване с него по БНТ + е канен за солист на балет Арабеск. Но за мое огромно съжаление трябваше да избера зубренето и да си зарежа страстта танцуването.

Русото и до ден днешен може да ти направи смешен всеки на дансинг-а, лошото е, че пръскам вени вече кат' се кикеря на шпагати и т.н.

Фънк-а е мноу специфичен танц, при който ти трябва тотален контрол над всяка една фибра на тялото, както като мускулна група, така и като гъвкавост и интезитет. Предполагам, че няма да ми повярваш, но е мноу трудно да усвоиш да танцуваш различни стилове кат' Майкъл Джексън, Джанет Джексън, МС Хамър и да ги "копираш". Тоже да си имаш и собствен стил, пред който изпълнители кат' Ъшър и Джъстин Тимбърлейк изглеждат смешни.

Последното е нормално, те просто нямат нужната механика на тялото, т.е. нито подходящата мускулна маса за резките изстрелвания на движенията, нито пластиката, т.е. гъвкавостта.

Та, толкова с теорията думам аз ;)

П.П. Сорка за самохвалството, мноу рядко си го позволявам, защото съм си Русо сладко бебче.

Пийссс   *flower1* *drink10* *flower1* *drink10* *flower1* *drink10* *flower1*


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Поздрави за приятели
« Отговор #1259 -: 31 Август, 2010, 00:00:57 »
0
Бравоооо, бебе Марандиииии!!!!  Ти си ни бил танцьор !!! Ами с това трябваше да започнем, какво тук фънки-мънки?!
Ми няма срамно и няма самохвалство в тази работа да ни кажеш. Който си може нещо си го може!
Кака пък изкара цяяяяял курс по хореография при г-жа Богоева, има и диплом, но като танцьоркааа ... друго  :-[, ама като актриса ще го "отиграе". Пък и се вживявам при това хехех.  *drink11* Мани го този фънк! Ще си танцувкаме, квот пуснат по точката!  :D :D :D  *drink10* *drink2*

Поздравче с нещо любимо!  :)

All That Jazz - "Jagger & Gideon!"

 *drink9*