Автор Тема: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените  (Прочетена 59530 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #135 -: 08 Септември, 2010, 12:14:45 »
0
Трайчо Трайков: Вече имам доста резерви към инвеститора за Формула 1
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/09/08/957166_traicho_traikov_veche_imam_dosta_rezervi_kum/

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #136 -: 08 Септември, 2010, 13:22:35 »
0
Вижте им сайта на въпросните инвеститори и сами преценете доколко са сериозни:

http://www.eabg.ae/

Половината линки не работят, а на останалите като кликнеш изписва информация от две изречения...

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #137 -: 08 Септември, 2010, 13:25:59 »
+4
ОК, да обобщим: Неколцина като мен смятат, че ако се сбъдне инвестицията, ще има голям тласък на местната икономика и в частност НИ. Мнозинството сривльовци смятат, че първо проекта е неосъществим и второ- ако се осъществи, ще има нищожен ефект за местната икономика и в частност цените на НИ. Така ясни ли са позициите? :)

Да направим друго обобщение:
Ти си отчаян Ъпър, който кълве на всякаква новина която би довела до увеличаване на цената (или да спре пропадането на цената) на имотите ти (доколкото ги имаш изобщо).
Останалите в темата са трезвомислещи хора, които не обичат да ги правят на глупаци с активни мерприятия, както спомена Коганев.

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #138 -: 08 Септември, 2010, 18:32:39 »
0
Еееееееееее няма да ме оставите на мира с тази тема! Най голямата изцепка е че "Уол Март" щял да отваря бутка за семки и бонбонки. Алооооооооо "Уол Март" иска минимум 8 000–10 000 М2 търговска площ че да си помисли да отваря нещо. И той не строи, наема под наем и като не му отърва затваря магазина за 1 седмица и се изнася. Някой знае ли има ли я тази верига в Европа?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #139 -: 08 Септември, 2010, 18:37:15 »
0
Мотофередацията се извини на кабинета за гафа с пистата за Формула 1
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=6952&sectionid=hotnews&id=0000130

Цитат
"Във връзка с възникналото недоразумение с чуждестранните инвеститори в българския проект за построяване на писта и прилежаща инфраструктура за MotoGP, Формула 1, Супербайк, Суперспорт, супермото, картинг и други видове моторни спортове, заявяваме следното:

Недоразумението е по наша вина. Ние получихме информация от наши посредници в арабския залив за консорциума EABG, като не бе уточнено дали е държавен или частен. В информацията бе посочено, че консорциумът е от "управляващата фамилия".

За нас бе важно да привлечем потенциални инвеститори не само за проекта за MotoGP и Формула 1, а и за други инфраструктурни проекти в България.

Извиняваме се най-официално на Министерство на икономиката, енергетиката и туризма, на българското правителство и лично на министър-председателя г-н Бойко Борисов за информацията, която подадохме относно чуждестранните инвеститори.

Още веднъж бихме искали да заявим, че за България са нужни инвеститори, независимо дали те са държавни или частни и дали техният собственик е шейх или не. Ако всички ние, които се чувстваме българи и желаем този проект да стане реалност и привлечем чуждестранни инвестиции в България, то всеки един от нас може да помогне, а не да пречи". Писмото е подписано от

Богдан Николов - председател на УС на БФМ.

 :D

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #140 -: 08 Септември, 2010, 19:11:35 »
0
Някой знае ли има ли я тази верига в Европа?

Wal-Mart's international operations currently comprise 4,081 stores and 664,000 workers in 14 countries outside the United States.[61] There are wholly owned operations in Argentina, Brazil, Canada, and the UK. With 2.1 million employees worldwide, the company is the largest private employer in the US and Mexico, and one of the largest in Canada.

Sales in 2006 for Wal-Mart's UK subsidiary, Asda (which retains the name it had before acquisition by Wal-Mart), accounted for 42.7% of sales of Wal-Mart's international division. In contrast to Wal-Mart's US operations, Asda was originally and still remains primarily a grocery chain, but with a stronger focus on non-food items than most UK supermarket chains other than Tesco. As of 2010, Asda had 345 stores, some of which were former Woolco stores operated by the UK division of FW Woolworth. The stores are branded Asda Wal-Mart Supercentres, as well as Asda Supermarkets, Asda Living, George High Street and Asda Essentials stores.

Аз не съм виждал никъде в Европа, но както се оказва от справката, веригата в УК е купена от тях, но оставена със старото си име, за разлика от Канада, където като купиха Woolco Woolworth си сложиха и името на Walmart. УК не е континентална Европа де, но там е където присъстват.
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #141 -: 08 Септември, 2010, 19:18:26 »
-2
УК не е континентална Европа де, но там е където присъстват.
.........
Завтра и у Доброславци! :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #142 -: 08 Септември, 2010, 21:03:28 »
0
Когато за първи пътхвърлих око на тая 'публикация' за инвестицията за Формула 1 я пропуснах естествено. Но..о после, като започнаха 'обясненията' от официално ниво си казах - ама тия верно са си повервали? :o На връщане от София трябваше да чакам на летището и няколко часа та прочетох 'Мисия Лондон'. Абсолютно намя начин сега да не направя асоциация с театралната трупа мошеници там които срещу заплащане представят който си поискаш - от принцеса Даяна до президента на Щатите.  :D Знам че е художествена измислица но пък е напълно възможно да има такива шарлатани. Нещо повече - всеки един може да бъде излъган включителнои и тия дето мамят. Но разликата е на какво ниво. Тая Формула ч показа едно ниско ниво и на шарлатаните а на повервалите - още по потресающо ниско ниво.
 Даже уеб сайта им е една наивна продукция на начинаещ дизайнер. Да не говорим за чисто бизнес правила как и какво се представя. Шутове абсолютни ! А за наистина повярвалите - ех тъжна работа да ви кажа. Не само великия
Чудомир е хванал тази черта на хем простодушния хем нахалния наивник. Ами Иречек - как описва нашенеци в парламента - цитирам по памет как "имаш чувство че си попаднал в лудница всеки важен един Наполеон с нощно гърне на главата" и т.н. И преди писах - исканите цени на имотите(при това апартаменти в блокове !) за момента в България от продаващите ми приличат досущ на Наполеоните..... Та и тая история с Формулата. Ох боже да се смееш ли да плачеш ли. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #143 -: 08 Септември, 2010, 21:06:53 »
0
Тази година Уолмарт и Формула 1, догодина - телепорт. Румен Фонтана е научил морзовата азбука и всяка вечер преговаря с марсианците. При това - със сина на главатаря на марсианците. Поне такава информация са "му подали".

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #144 -: 08 Септември, 2010, 21:14:50 »
0
Хм..м а сега сериозно. По отношение на Уолмарт си мисля че ако наистина стъпи в бедна България ще затвори кепенците на всички останали ритейлъри. Може би по Витошка ще си останат но масата купувачи са си за Уолмарт. Защото не всичко което продават там са боклуци. Така си мисля би станало и ако Home Depo стъпи щото Практикер в България е Мики Маус пред него. И още няколко други по големи корпорации и това би било следващия удар след пропадането на строителния бизнес.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #145 -: 08 Септември, 2010, 22:24:20 »
-2
Хм..м а сега сериозно. По отношение на Уолмарт си мисля че ако наистина стъпи в бедна България ще затвори кепенците на всички останали ритейлъри. Може би по Витошка ще си останат но масата купувачи са си за Уолмарт. Защото не всичко което продават там са боклуци. Така си мисля би станало и ако Home Depo стъпи щото Практикер в България е Мики Маус пред него. И още няколко други по големи корпорации и това би било следващия удар след пропадането на строителния бизнес.
...............
Само, че този удар няма да е в полза на разни мутрафони префасонирали се в строителни предприемачи, а в полза на известни световни вериги наложили се на пазара преди много десетилетия. Лошото е че те като стъпят на българска територия и вземат най-лошите бизнес практики за десетте божи заповеди. Може би средата от продажни държавни чиновници им го позволява /не визирам мен ;)/.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #146 -: 08 Септември, 2010, 22:27:44 »
0
И аз сега да бъда малко сериозен:

Цялата схема е толкова балъшка, че няма накъде повече. Ама е попаднала на точното място.

Държавата не давала нищо, убеждаваха ни от правителството?! Айде бе. Само дето ще АПОРТИРА земята в едно дружество, в което същата тази държава няма да има право да решава какво ще става. Малко ни бяха схемите на Софиянски и явно отдавна са били, та сме забравили как се ползва апорта, за да се сложи ръка върху дадено имущество, а в случая става въпрос за 3000+ дка до София.

Много  *sheep* *sheep* *sheep* *sheep* *sheep* има за стригане, а наоколо все  *valcho* *valcho* *valcho* обикалят.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #147 -: 08 Септември, 2010, 22:33:41 »
0
Не съм съгласен с теб Гоголчо. Тази земя в това дефиле за нищо не става. Много по добре да я подарим под формата на апортна вноска в такъв проект, та дори и без право на глас. Бизнеса  знае как да привлече печалби. Естествено, че ще е добре да се преборим да може да се ползват спортни съоръжения и други екстри за децата безплатно. Само че хрантутниците с дебелите г.зове едва ли мислят точно за тях. Ползата ще е във всички косвени стимули за развитие на района на столицата и в частност района на северната дъга.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #148 -: 08 Септември, 2010, 22:36:02 »
0
То затова се ползват чуждици, апортира = подари.

Иначе Собственик 31 е прав за подаряването. Само че идва и резонния въпрос - защо да я подарят точно на Румен Фонтана, а не на мен примерно? И той и аз ще я шитнем после на "инвеститора" от Занзибар.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ФОРМУЛА 1- Флагмана на цените
« Отговор #149 -: 08 Септември, 2010, 22:56:32 »
0
Да обърна нещата като въпрос:

Каква гаранция имаш, че земята ще се ползва за писта за Ф1 след като земята се апортира?