Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107986 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #90 -: 18 Май, 2010, 03:08:16 »
0
Кога я пуснахте тази анкета, кога я скрихте. Ами ще гласувам сега - аз съм за Додо, защото смятам че е най на "ти" с компютрите, а и е доста полезен за нас с тези си познания. Естествено съм и за Скитъра. Нямам нищо лично против Оунъра, съвсем умерен ъпър. Но пък в един от последните му постове в другия форум се беше изказал сравнително положително за собственик31, което доста ме озадачи. Напоследък Сахиб31 се "състезаваше" с Пунди.
Булкан, като четях мненията на Асен и другите и мислех да им отговарям, стигах до твоето и то напълно съвпадаше с моето. Ти наистина ли си кореняк варненец - нямам високо мнение за интелекта на варненците, които познавам.
Асене, радвам се че си тук. С удоволствие четох в инвестора как "знахарстваш", въпреки че не съм икономист и доста термини са ми непознати. Ама дори и да си прав за Оунъра, можеше да бъдеш по-тактичен, да не говорим за Муза. А пък да ти липсва Пунди????????
Барбарон, някъде по средата на темата останах с впечетление, че нещо се засегна. Сигурен съм, че никой тук не иска да те обиди по никакъв начин. Аз лично искам да си модератор в този форум.
Пиша малко повече защото по-рядко влизам във форума. Дойде пролетта и предпочитам повече време да прекарвам сред природата и по-малко пред компа...

marketleverage

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +2/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #91 -: 18 Май, 2010, 04:15:04 »
0
Аз също нямам нищо против Оунъра, но казвам че ще му създамем проблеми и стиуации ако форума е хостнати при него.

Най-малкото няма да можем да оплюем качествено някоя фирма, която рекламира в списанието му. По скоро ще я оплюем и тогава ще трябва да избира да ни изгони или да се почне с подмолната модерация като в имоти нет. Затова е по добре да сме отделно.

Разходите за форум са минимални освен домейна които е 10тина долара за година и го има вече трябва само един хостинг, които е няколко лева на месец (докато не порасне много форума) и на доста уебмастъри ще им се откъсне от сърцето хостинг ако не за каузата само срещу малко линкче във футъра :)


Winnetou

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +4
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #92 -: 19 Май, 2010, 09:27:46 »
0
Здравейте на всички,
Мерси на Асен, че ме спомена и то с хубаво.

waymark го предложих, като алтернатива поради следните причини:

- иска ми се да има независим форум за икономика без цензура и без дивотиите на платените драскачи от Коч, разпорено вещество и прочие.
Форум за икономика, затова и сложих разделите да пасват на отделните асет класове (или поне на по-разпространените). Ясно, че повечето хора тук се интересуват от имоти - няма лошо, но имотите не са всичко. А погледа на хора като Асен и Куку може да е много полезен.

Да, финансист съм. Не - не си изкарвам прехраната като лижа задници с "икономически" прогнози. Изкарвам я със софтуер. Затова и свободен форум ме интересува, но не за да вадя дивиденти, а за да обменям идеи.

- нямам личен интерес от движенията на имотния пазар.
Да, както всеки българин имам имоти, но не си изкарвам прехраната с тях и единствено ме интресуват, понеже се превърнаха (за съжаление ) в основен двигател на кухия растеж последните години.


Поздрави на всички

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #93 -: 19 Май, 2010, 11:07:24 »
+1
Скитъре имам въпрос: Чий в крайна сметка остава този форум? 

Аз съм за Скитъра, за БулКан, за Винету и за барбарона. Оунъра евентуално само модератор но нищо повече.

Оунъра върна ли ти паролата?

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #94 -: 19 Май, 2010, 16:24:51 »
+1
Пожелавам успех на начинанието!

Подкрепа от мен за сладко бебе Асен и всички качествени бебета във форума.

П.П. За съжаление доста съм се разпилял и не знам дали ще успявам да следя редовно.

П.П.П. Специални благодарности за сладко бебе Булкан и Неграмотен, които ме поканиха лично!

Чиърс и "попътен вятър" от мИня  *drink11*
« Последна редакция: 19 Май, 2010, 16:27:41 от marandi »

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #95 -: 19 Май, 2010, 20:25:23 »
0
Не се съмнявай, че и ти си имаш фенове тук ;)

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #96 -: 19 Май, 2010, 21:49:49 »
0
...нямам високо мнение за интелекта на варненците, които познавам...

Пълни идиоти сме си, да знаеш. Явно си изкарал късмета да познаваш представителната ни извадка  :-\

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #97 -: 20 Май, 2010, 04:35:56 »
0
Пожелавам успех на начинанието!

Подкрепа от мен за сладко бебе Асен и всички качествени бебета във форума.

П.П. За съжаление доста съм се разпилял и не знам дали ще успявам да следя редовно.

П.П.П. Специални благодарности за сладко бебе Булкан и Неграмотен, които ме поканиха лично!

Чиърс и "попътен вятър" от мИня  *drink11*

Маранди, не моа съ сдържа дан' ти рЕка едно голямо "велкоме". Ще се радваме на коментарите ти и ще се забавляваме от сърце на стилът на "великотърновското пиянде" какт' се изрази един твой опонент.

Още ли се чудиш твоят добър приятел Пешо Лукса от Немско откога не е 'апвал свястно домати чиляка? :D

Ай, чиърс, че стана утре  :)
I say what I do and do what I say.

nassky

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #98 -: 20 Май, 2010, 16:36:04 »
0
Здравейте и поздрави и от мен.Отдавна не съм писал но ВИ чета постоянно. Аз съм за независим форум. Оунъра трябва да отстъпи.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #99 -: 20 Май, 2010, 23:47:41 »
0
...нямам високо мнение за интелекта на варненците, които познавам...

Пълни идиоти сме си, да знаеш. Явно си изкарал късмета да познаваш представителната ни извадка  :-\
vfrz, надявам се че не си се обидил. Естествено, при няколкостотин хиляди жители има и много на брой интелигентни хора, включително и ти, булкан и другите от този форум. Ако се познавахме, бих ти разправил много случки с различни хора, за някои от които може да си чувал, за да видиш че имам някакви основания за мнението ми. Както и да е, извинявай, ако съм те засегнал. *drink5*

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #100 -: 21 Май, 2010, 15:17:29 »
0
Ако се познавахме, щеше да знаеш, че няма как да съм се засегнал ;) Достатъчно добре развито ми е чувството за хумор и просто използвах случая за малко автохумор ;)
А че е пълно с идиоти в нашия град, няма две мнения. Истината е, че покрай този и другия форум за имоти и аз имах въможността да се запозная, макар и виртуално, с някои истински интелигентни съграждани, в това число и Булкан, разбира се. надявам се и другите скоро да се присъединят.
 *drink5*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #101 -: 21 Май, 2010, 19:21:39 »
0
vfrz и Jim, мерси за комплимента, няма начин да не изразя и аз същото за вас.

Кратки лични разсъждения по отношение на къде какви хора живеят.

Първо "интелигенти хора" е много субективно и разтегливо понятие, но да приемем като условен критерий горе-долу предствите ни за това на учавстващите в този форум. Статистически така наречените "интелигентни хора" не са особено голям % от населението. Та колкото е по-многобройно едно населено място, толкова шанса като абсолютен брой тези хора да са повече е по-голям (от друга страна като абсолютен брой и простаците са повече в по-голям град).  :D

В България и частично във Варна обаче от 20 години текат едни малко по-особени процеси. Единият е прекалена централизация в големите градове и най-вече в столицата, другият е потока от хора напускащи страната.

Снощи късно докато си говорим с жена ми, пуснах един албум - "ФСБ II" - много ранен - вторият им албум преди да решат да стават "по-популярни". Слушам - световно ниво, ама наистина световно, много интелигентна и в същото време дълбоко емоционална музика (без ни най-малко да е "захаросана"). Връщам лентата 25 - 28 години назад. С какъв трепет ги слушахме, за концертите им примерно в Спортна зала (около 5000 места) нямаше билети. Сега улчиндолския простак събира много по-големи тълпи по стадиони и въпроса изобщо не е, че просто сме поостарели.

Лични наблюдения от поколението родено в периода 1964-1969 г. От "цвета" на варненските елитни гимназии 90% отидоха да следват в София, от тях пък едно горе-долу 70% продължиха обучението си извън страната. Не се сещам някой от тях да се е върнал (един много близък приятел и голям патриот го направи за 2 години и не издържа повече). Та от тези хора в момента примерно около 5% са във Варна, 15% в София и останалите са в странство.

От състудентите ми в София поне 70% са в странство, варненците, които не заминаха в чужбина останаха в София, единици се върнаха във Варна.

Естественно през всичките тези години е имало приток и на интелигентни хора към Варна от по-малки населени места, но пък и при по-големите възможности и изобилие на информация много млади способни хора директно заминават да учат в чужбина без да им се налага даже да "преминават" през по-големите български градове.

Всичко опира до възможностите за реализация и развитие, не е само въпрос на финанси.

Същото важи и за София, просто пропорциите са по-големи...

Така ги виждам аз нещата...



I say what I do and do what I say.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #102 -: 21 Май, 2010, 20:48:20 »
0
vfrz и Jim, мерси за комплимента, няма начин да не изразя и аз същото за вас.

Кратки лични разсъждения по отношение на къде какви хора живеят.

Първо "интелигенти хора" е много субективно и разтегливо понятие, но да приемем като условен критерий горе-долу предствите ни за това на учавстващите в този форум. Статистически така наречените "интелигентни хора" не са особено голям % от населението. Та колкото е по-многобройно едно населено място, толкова шанса като абсолютен брой тези хора да са повече е по-голям (от друга страна като абсолютен брой и простаците са повече в по-голям град).  :D

В България и частично във Варна обаче от 20 години текат едни малко по-особени процеси. Единият е прекалена централизация в големите градове и най-вече в столицата, другият е потока от хора напускащи страната.

Снощи късно докато си говорим с жена ми, пуснах един албум - "ФСБ II" - много ранен - вторият им албум преди да решат да стават "по-популярни". Слушам - световно ниво, ама наистина световно, много интелигентна и в същото време дълбоко емоционална музика (без ни най-малко да е "захаросана"). Връщам лентата 25 - 28 години назад. С какъв трепет ги слушахме, за концертите им примерно в Спортна зала (около 5000 места) нямаше билети. Сега улчиндолския простак събира много по-големи тълпи по стадиони и въпроса изобщо не е, че просто сме поостарели.

Лични наблюдения от поколението родено в периода 1964-1969 г. От "цвета" на варненските елитни гимназии 90% отидоха да следват в София, от тях пък едно горе-долу 70% продължиха обучението си извън страната. Не се сещам някой от тях да се е върнал (един много близък приятел и голям патриот го направи за 2 години и не издържа повече). Та от тези хора в момента примерно около 5% са във Варна, 15% в София и останалите са в странство.

От състудентите ми в София поне 70% са в странство, варненците, които не заминаха в чужбина останаха в София, единици се върнаха във Варна.

Естественно през всичките тези години е имало приток и на интелигентни хора към Варна от по-малки населени места, но пък и при по-големите възможности и изобилие на информация много млади способни хора директно заминават да учат в чужбина без да им се налага даже да "преминават" през по-големите български градове.

Всичко опира до възможностите за реализация и развитие, не е само въпрос на финанси.

Същото важи и за София, просто пропорциите са по-големи...

Така ги виждам аз нещата...

Понеже гледам, че вече направихме лиричния завой :), да кажа споделя и аз нещо. БТВ, гледам, че темата от самото си начало е за раздела за общи приказки, може някой модератор да я премести и даже разцепи, ако сметне за необходимо.
Та аз споделям тъжните впечатления и съм съгласен с печалната статистика на Булкан. Аз имам преки наблюдения върху движението на сивото вещество, което варненските езикови гимназии избълваха в зората на демокрацията. Аз бях от малцината, които нямаха желание да си търсят късмета навън, даже и за София не съм мислил. Смея да твърдя, че тогавашното ниво и на подготовка на гимназиите, и на самите ученици като интелект и умствени възможности беше наистина високо, с много малки изключения и почти всички 'емигранти' успяха да намерят добра реализация на своя потенциал по местонахождение.
Мен едва преди няколко години внезапно ме обзе чувството, че съм сгрешил в избора си да остана тук и до момента не ме напуска. Наскоро ми подхвърлиха оферта да се изнесем цялото семейство за Канада...сериозно се замислих...
Та интелигентните и умни хора са дефицит в национален мащаб. Простащината и безхаберието са на пиедестал. Варна, бидейки един от големите градове, е засегната в по-голяма степен от средното ниво за страната. Поради тази причина за мен е удоволствие да участвам в този форум ( пък и в онзи, ако се абстрахираме от някои обстоятелства). Самият факт, че езиковата култура, демонстрирана от доста голяма част от съфорумниците, е толкова по-висока от общопознатата, че чак ми е странно.
Наздраве за стойностните хора!  *drink5*

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #103 -: 21 Май, 2010, 21:35:10 »
0
Скитъре имам въпрос: Чий в крайна сметка остава този форум? 

Аз съм за Скитъра, за БулКан, за Винету и за барбарона. Оунъра евентуално само модератор но нищо повече.

Оунъра върна ли ти паролата?

Този форум е на dodo2. След разделянето на форумите, той предложи да ми прехвърли логин инфос, но аз отказах, поради няколко причини:
1. В последните дни си дадох сметка, че причината да съм по форумите за имоти е информацията. Тук я получавам в изобилие и не е замърсена с простотия и комерсиализъм. Това ми стига и съм доволен.
2. Не ми се занимава с нещо, от което не разбирам.
3. Имам доверие на додо2. Откак съм по имотните форуми съм го чел. Умен е, знае какво да прави и кога, има собствено мнение и най-важното - има желанието и способността да взема правилни решения в трудни моменти. Додо2 беше човекът, който се усъмни в правилността на графиките, което говори за стремеж към истината. Направи и предложи ежедневно ъпдейтващи се графики, съдържащи в себе си в пъти повече информация, отколкото в уж "професионални" сайтове. Нагърби се да администрира предния и сегашен форум. Всъщност той държеше нещата под контрол от момента, в който предадох ключа за алтернативният форум. Пари не ще, въпреки предложенията, които не бяха малко. Затова му предложих, ако ще праща логин инфос на някого, да е на барбарон.

Единственото, което ми липсва в момента са верните графики, за което се надявам додо да обели някаква дума.

Оунъра не ми върна паролата. Било станало някакво объркване и той я загубил, каквото и да означава това. Додо ми показа пътя, как да си възстановя правата. Умното си е умно!

П.С. Мараба Асене! Да сменям ли еврото в долари? Това ме мъчи в момента. И още нещо - кажи какво мислиш за КТБ-то.

Дидо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 19
  • Карма: +11/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #104 -: 21 Май, 2010, 23:33:11 »
0
Асене, пробвай с това - докато кирилизатора на инвестора заработи отново.

Успех.

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php