Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107959 пъти)

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #105 -: 22 Май, 2010, 00:06:56 »
0
http://it.dir.bg/2010/05/21/news6431365.html
Пускам този линк тук защото Асен в един свой пост беше дал пример за обедняването на Европейците и спада в покупките на нови компютри. :-\

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #106 -: 22 Май, 2010, 00:33:40 »
0
Асене, чета те отдавна, не играя на борсите и не спекулирам с валути.За мен е полезно да вникна в начина ти на мислене а пари както казваш днес може да се правят от всичко. :) *beer*
Гледам ,че еврото показва мускули днес?

Scyther

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #107 -: 22 Май, 2010, 00:40:56 »
0
e sa li se seti da obrashtash?

Прав си, ся се сетих, след като загубих заради това, че не ти повярвах. Това го написах няколко пъти. Сега въпросът ми е в долари или в кво да обръщам и за КТБ. Е_ало си е мамата тук. "Шменти-капели" навред. Едни статии да се купуват стоки, че идела свръх инфлация, едно чудо... Та питам за съвет, ако ще и на лични.
Помагай, че инак като дойдеш у Варна, студена цаца с топла бира, ако изобщо имам с какво да те почерпа...

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #108 -: 22 Май, 2010, 00:44:41 »
0
barbarone,a ima li shans kompa da mi krashva,zashtoto dnes 1 ot moite,deto go izpolzvam za forumite neshto sduha.vlizal sam samo tuk ,investora i niakolko amerikanski .nishto ne sam danloudval,ilizat mi niakvi antivirusni programi,a kogato otvoria neshto,mi se kazva,che imam virus i ne moje da dade dostap.dori i task managera ne shte da otvori.


Въпроса не е към мене, ама признаците, който описваш не ми харесват.
Инсталирай си тази програма и я пусни я на Quick scan, да видим дали ще нямери нещо.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #109 -: 22 Май, 2010, 01:08:27 »
0

Маранди, не моа съ сдържа дан' ти рЕка едно голямо "велкоме". Ще се радваме на коментарите ти и ще се забавляваме от сърце на стилът на "великотърновското пиянде" какт' се изрази един твой опонент.

Още ли се чудиш твоят добър приятел Пешо Лукса от Немско откога не е 'апвал свястно домати чиляка? :D

Ай, чиърс, че стана утре  :)

Мани,

надиплих дисагите, че уикенда съм на едно семинарче на човекозастрахователите. Как беше лафа?

"Повече няма да пия .... ама и по-малко няма да пия" - хихи

Чиърс!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #110 -: 22 Май, 2010, 01:21:39 »
0
p.p.
bat marandi,ne ti li e pisnalo ot men v investora,che i tuk si se paknal :)
    radvam se da te vidia,s udovolstvie she se schepkam s tIbia,stiga da mi kajesh,che baMkovata sistema e Ubava :P

Тц тц тц ...

докато не тръшнеш някоя баМка у БГ-то няма да мирясаш май - хихи

Добре са засега, пак му намериха чалъма да стригат оФцете яко, въпреки скапващите се портфейли.
Простотията в момента е, че даже има индикации за свръхликвидност, а това още повече скапва икономиката.
Затова и БаМков постоянно си мести прогнозата кога ще се фраснем в дъното. Само моята Руса тиква досега,
охлаждаше ентусиазма и съм писал достатъчно в блога си как орязаха степените на свобода на БГ-товеца и
зат'ва неусетно се появи спора "вар и киреч" или "депозит", демек друго "няма". Всичко е добре измислено - хихи

Асенка, не бъркай обезценката на еврото с инфлационни процеси в ЕС, няма да ги допуснат Тришо и сие.
Няма да ти навлизам в понятия като застрахователно проникване, застрахователна плътност и т.н. в ЕС, но т'ва
означава да опоскат всички лични осигуровки на спестовните германци ...? Няма как да стане.

БГ-стан сме пълен смях, само тук валутен депозит е с по-добра доходност от чилякозастраховка. Орешарката,
Искров и БаМков трябва да ги пишат в учебниците на УНСС-ту. Затова се измисли "кухия" индекс Леониа, където
баМките си менкат еФтин ресурс, в същото време поддържат високи спредове депозит/кредит и на един се мъчих
наскоро да му светна ламБата, че от над 1 година баМките си набират по-евтино ресурса от БГ-то, ама той не ме разбра.

Иначе си прав, че прекалена обезценка на еврото ще регресира световната икономика към УСА, но по принцип
съм писал, че за БГ-стан около паритета сме най-конкурентноспособни при тази структура, която имаме.

Ай, чиърс и на тИбя, че пресъхвам от толкова писане - хихи
« Последна редакция: 22 Май, 2010, 01:26:43 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #111 -: 22 Май, 2010, 04:03:18 »
0
jhws swjhg swjh wsjhg jhgjhws gjh wsgjh gjhws gjwsg j gjh gswj gj gjh wsjhgjhwghjgwjgsjgjh wsjhgwsjhgwsjhgjhgws jhgkjhnbxm nbzmnbxg ywgsyugs

В чест на асен, видяло се е че ще се ръчка по кода.. вмъкнах такова за автоматично писане на кирилица отдясно на заглавието.  *beer*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #112 -: 22 Май, 2010, 04:42:07 »
0
jhws swjhg swjh wsjhg jhgjhws gjh wsgjh gjhws gjwsg j gjh gswj gj gjh wsjhgjhwghjgwjgsjgjh wsjhgwsjhgwsjhgjhgws jhgkjhnbxm nbzmnbxg ywgsyugs

В чест на асен, видяло се е че ще се ръчка по кода.. вмъкнах такова за автоматично писане на кирилица отдясно на заглавието.  *beer*

додо,изненадваш ме с професионализъм и знания,много ме мързи да хваля някого(освен себе си :D),ама тоя път изби рибата...адмирации!

Асене, най-лесното е да се научиш бе братче. Мен форума на имоти.нет ме накара да се науча да печатам на кирилица. До тогава 15 години печатах на български на латиница (даже си бях изработил стил - възможно най-достоверно да ги пресъздавам "звуците"). В началото бавно става, търсиш къде са "ч", "ь", "ю", "щ", питаш тоз-оня и лека полека свикваш. Освен общуването и инфото, печатането на кирилица ми е едно от най-полезните неща, които съм научил от форума и сега си я ползвам и при писма и пр. (нали гледам от всяко нещо да изкарам максумума я).  :D
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #113 -: 22 Май, 2010, 04:51:17 »
0
За мен един от най полезните и забавни "циркове" във форум е като "кръстосат шпаги" Маранди и Асенката. И двамата ви чета с кеф, ама кат' сте заедно стаа яку. Ай, надявам се да пишете по-често, хем се кефя, хем се ориентирам по-добре в "обстановката". Ударихме кьоравото с профилактиката на инвестора, та кат' няма де да пишете, го правите тук.  :D

Поздрави и на двама ви!
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #114 -: 22 Май, 2010, 12:00:09 »
0
И аз съм доста доволен от Google Chrome, преди ползвах лисицата, ама нещо почна да тежи (е то и аз допринесох с ектенжъни и пр. добавки)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #115 -: 22 Май, 2010, 15:55:17 »
0
Асенка, за имотите в БГ отдавна не си обелвал дума. То е явно, че по-интересни неща са ти в главата, ама все пак как ги виждаш до 6-12 месеца?
I say what I do and do what I say.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #116 -: 22 Май, 2010, 16:41:26 »
0
Асенка, за имотите в БГ отдавна не си обелвал дума. То е явно, че по-интересни неща са ти в главата, ама все пак как ги виждаш до 6-12 месеца?

имотите са "изтъркана" тема......
   мога да ти кажа 'новости" обаче-бате ти дянков е налял поне 2 милярда в банковата система,за да не колабира и за момента банките могат да си позволят да не дъмпват имоти на пазара......обаче так отново ще дойде времето дянков да "подарява" ресурс и накрая няма да има кво да подарява......задържането на цените в момента е нищо повече от заменяне на публичен дълг с държавен под формата на наливане на ликвидност.......
    един ден това ще спре и точно поради забавяне на процеса на дилевъридж,имотите ще рухнат до нива,до които не си виждал и по виденово време......
       за тва са и отчаяните опити на ББ да ви убеди,че трябва да "инвестирате",за тва са и изказванията на гамените от индърсти уоч,че трябва да обърнете парите в "активи" докато не е късно,за тва са изкривените данни на искров,че кредитирането е нарастнало дори повече от по време на бума(броене на рефинансиращи се сделки за реални),за тва е дянков,който да казва,че ипотечния пазар се е "раздвижил".......
  просто искат да поемете удара,който в момента държавата поема...това обаче няма как да стане,защото дянков е свил паричната маса до минимум и тия медийни изяви просто няма как да му помогнат.....
        само стават за смях и ще продължават да стават........
  има нещо много опасно обаче-на първо сушане бе приет в сащ закон,че МВФ няма да има правото да дава пари на държави,които са се заринали с дълг и няма да могат да си погасят заема.......ако това се приеме и в сената и после обама го разпише.........господ да е на помощ на държави като половината източна европа,които са ударени от кризата и балона,но се са под крилото на ЕЦБ....защото все пак еврото е конвентируема валута,може да падне и трише да печати,но рецесията няма да се превърне в депресия.......не така стоят нещата и с държави като бг...а дянков продължава да пуска фискалния резерв като ликвидност и си мисли,че някой ще му ги върне тези пари......счетоводните магарийки ако си мисли,че могат да помогнат.....много се лъже.
       банка при 3% лоши кредити се води опасна!в бг лошите кредити са "легано" 13%,"нелегално" вече са над 20%....тва е убийсто и може да се спаси само с подаряване на ресурс.......който НИКОГА няма да бъде върнат.
      ще дойде деня,когато резервите на бг ще се изпарят и тогава ще видиш десетки хиляди имоти за разпродажба от ЧСИ,проблема е,че няма да видиш купувачи,защото паричната маса ще е свита до немай къде.

Пишеш, че Дянков налива ликвидност, а в същото време паричната маса се свива ??? Противоречие.
В БГ имотите рязко ще се сринат "ще рухнат до нива,до които не си виждал и по виденово време......" ??? За да се случи трябва в целия Евросъюз да се случи иначе за раз бройки ще станем от 7 милиона на 10 милиона от евро пенсионери. Противоречие.
Нещо не ги оглеждаш от всички страни нещата. А обяснението за Трише просто не ми се коментира.

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #117 -: 22 Май, 2010, 17:17:55 »
0
задължени са да дъмпват имоти на пазара.....за да не го правят,дянков им дава пари,които съответно заминават по направление(не остават в бг).......

Защо държавата да се интересува от цените на имотите???
Написах по-горе, че ако падат имотите държавата печели от вносни пенсионери, които си харчат парите тук.
Ако банките имат имоти да ги предлагат. Ако имаш предвид, че по-добре да се спаси една банка - да дигам с две ръце, но задържане на имоти е пагубно.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #118 -: 22 Май, 2010, 17:47:44 »
0

      видях аз как ти "пропуснаха" предложението.......случайно.... та понеже тук не се познаваме,а познаваме никовете си.......ша те използваме(ако нямаш нищо пртив),просто ей така,за "хедж",че да не се появят в бъдеще още "случайности"

А, аз пак ши крадна. Колко му е. Ама този път с прУфесура, той ми е аверче. Той ши пуска теми, аз клипчета...  :D :D :D

goro

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #119 -: 22 Май, 2010, 18:48:44 »
0
имотите са "изтъркана" тема......
   мога да ти кажа 'новости" обаче-бате ти дянков е налял поне 2 милярда в банковата система,за да не колабира и за момента банките могат да си позволят да не дъмпват имоти на пазара......обаче так отново ще дойде времето дянков да "подарява" ресурс и накрая няма да има кво да подарява......задържането на цените в момента е нищо повече от заменяне на публичен дълг с държавен под формата на наливане на ликвидност.......
........
  има нещо много опасно обаче-на първо сушане бе приет в сащ закон,че МВФ няма да има правото да дава пари на държави,които са се заринали с дълг и няма да могат да си погасят заема.......ако това се приеме и в сената и после обама го разпише.........господ да е на помощ на държави като половината източна европа,които са ударени от кризата и балона,но се са под крилото на ЕЦБ....
........
       банка при 3% лоши кредити се води опасна!в бг лошите кредити са "легано" 13%,"нелегално" вече са над 20%....тва е убийсто и може да се спаси само с подаряване на ресурс.......който НИКОГА няма да бъде върнат.
      ще дойде деня,когато резервите на бг ще се изпарят и тогава ще видиш десетки хиляди имоти за разпродажба от ЧСИ,проблема е,че няма да видиш купувачи,защото паричната маса ще е свита до немай къде.

опа!!!
туй упражнение, подчертаното, оупата, го прави откак сащ влезе във криза!!!
гръците вече пропищяа, ама да пищът!!!
ний сме неолайняри на власт!!!
добави и, че от новия измислен пакет помощи ще могат дасе възползват и страните от източна оупа, щото банките са пак наши.

чичо сам ще ни подари парички!
ша ни подари!
иначе и той ша са гмурка с нас!!!
тъй мислим ний - неолайнярите!
 ;D