Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107587 пъти)

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #150 -: 25 Май, 2010, 21:28:26 »
0
Асене как ще коментираш днешните данни за евро поръчките в производството очавано 2% на месечна база отчетени 5% и още няма 30 дни от преминаването на 1.30. Какво ще стане при твоята прогноза за евро, което "струва вече центове"?

nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #151 -: 25 Май, 2010, 22:28:50 »
0
относно талеб и шоулс(не му ли викат по-скоро Скоулс?):
Why We Have Never  Used the  Black-Scholes-Merton Option Pricing Formula  (fifth version)
http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=1012075

Тезата на Талеб е "Black, Scholes and Merton did not invent any formula, just
found an argument to make a well known (and used) formula compatible with
the economics establishment, by removing the “risk” parameter through
“dynamic hedging”"   и по-нататък "It is time to stop calling the formula by the wrong name. "

Все пак Black и  Scholes взимат нобелова награда точно за аргумента - dynamic hedging and replication. Самата формула е тривиална сметка.  Tехния метод се  използва в целия свят и по-всички банки, но с по сложни модели - stochastic volatility etc.

За мене отхвърлянето на това което Black, Scholes and Merton са направили е яко изхвърляне. Теорията на тези пичове не е как да се правят пари с dynamic hedging. Просто практиците вкл Талеб са инженери, а Black, Scholes and Merton са теоретици. Едното не може без другото - това са двете страни на една монета. Смешно е когато инженерите се отнасят с пренебрежение към фундаменталната наука.  Също така може да е смешно когато теоретици се занимават с инженерни занимания.

 


« Последна редакция: 25 Май, 2010, 22:33:18 от nearvana »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #152 -: 25 Май, 2010, 22:34:20 »
0
Ъмм,

не е добре да се напада някой за "погрешна" прогноза. Глобализацията повиши скоростта на "помпене и спихване" на балони до фаза, близка до "изкуството". Демек, днес се подиграваме и подритваме нечия налудничава теория, а утре ще сме първите изпаднали в захлас по нея. Логично, когато нещата се смарангясат ще сме първите, които са жадни за вендета. Чилякът така е устроен, та винаги да има виновни - иначе ще му гръмне камбаната психически.

Освен скоростта на пренос, 'орицата ще трябва и да се "борят" с чувствителните и рязки флуктуации на пазарите ( понякога алогични на пръв поглед ). Този процес на непонятни движения за масата, аз го наричам "отстрел на стадата" от спекулантите.

Като цяло и моето мнение е сходно с това на сладко бебе Булкан, че никой няма интерес да "фалира" УСА - Европа и т.н., дори напротив. Отделно, не случайно поддържам тезата, че обезценката на дадена валута, декапитализацията на активи ( имотки ) и инфлация/дефлация са съвсем различни неща и не е лошо, когато се изпада в еуфория за апокалипсиси да се има предвид, че при тях рядко рухва всичко и навсякъде.

За тази рецесия, за съжаление се потвърдиха тъпите ми прогнози от началото на 2008, че неприятно съвпаднаха ипотечна, финансова, борсова и имотна криза - затова "дълбочината" й е по-голяма от обикновено и логично времето за преодоляването й. Тогава бай Брадърите от инвестора ме разбраха чак след 1 годинка за какво съм шпрехал.

Ай, Чиърс на бебетата!
« Последна редакция: 25 Май, 2010, 22:57:46 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #153 -: 25 Май, 2010, 23:29:10 »
0
изследванията на вегата на опшъна вече са чисто статистически(теория на вероятностите),там талеб твърди,че е абсурдно да се слагат математически формули върху бел кърва-може да се види дали има скюта в опшън чейновете,но НЕ И ДА СЕ ПРЕДВИЖДА бъдещето........

и двамата са големи играч1и и супер професионалисти,макар и шулс да е основоположник,талеб е бил маркет мейкър.
   разликата във вижданията им е не в оценяне на известното,а във възможността за оценяне на НЕизвестното...

Ъмм,

тъй де.

Същата работа стана с ипотечните деривати. Кредитните агенции изпраскаха едни сложни модели за оценка на риска. Вземаха се фактори като кредитни характеристики на заемополучателите, индексът заем/стойност на всяка ипотека, оценки за обезценяването на недвижимия имот. Оттам присъденият рейтинг трябваше да е съизмерим с исторически очакваните загуби на индивидуален кредит със същия рейтинг. ( т.е. миналото )

Ама, във всеобщата еуфория забрайкаха да направят оценка и на бъдещето, демек риска, който крие самия пазар на ипотечни деривати. ( бъдещето )

Демек рейтинга оценяваше кредитния риск при условие, че деривата се държи до матуритета му, без да се продава.

Та, затова Русата ми кратуна си мисли, че и преди се е случвало и в бъдеще пак ще се случва. Притеснителното е, че чиновническата армия в Европа твърдо е решила да озапти нещата, но аз не съм сигурен, че имат понятие за пазарните ефекти, които ще предизвикат мерките им, щото те даже не са и теоретици, па камо ли практици.

Чиърс!
« Последна редакция: 25 Май, 2010, 23:39:53 от marandi »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #154 -: 26 Май, 2010, 00:17:31 »
0
 8) *drink11* *drink11* *drink3* *drink1* *beer* *drink6* *drink7* *drink9*
« Последна редакция: 26 Май, 2010, 20:40:00 от САХИБ 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #155 -: 26 Май, 2010, 00:29:29 »
0
Добре заварил!

Ако и Пунди се домъкне няма да е лошо - има "нещо" в т'ва, "бебе"  *drink5*



nearvana

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #156 -: 26 Май, 2010, 00:55:01 »
0
Асене, ами  на едно мнение сме - оригиналния option pricing  модел на Блек, Скоулс и Мъртън приема волатилитито като параметър (не се опитват да го моделират) и от там насетне смята цената и делта хеджа на опцията. 
Интересното е точно no arbitrage аргумента, който е гениален и се използва до ден днешен ежедневно от банки и фондове. А имплайд волатилитито се определя от пазара и си е параметър за всеки страйк и матюрити. Интересното е че до някоя си криза през 80те имплайд волатилитито е било константа  :D и после чак се появяват разните му там смайл и скю. Има маса модели опитващи се да обяснят този ефект - локална волатилност, стохастична волатилност, локално-стохастична волатилност  ;D, но грубо казано  поантата е че заменят един параметър зависещ от страйк и матюрити с няколко други параметъра които обаче са глобални, но ти така или иначе можеш да смяташ винаги от едното в другото. 

Обаче по всички банки стоят и си правят mark to market на всеки 10 секунди - няма как да предвидиш каква ще ти е повърхността на волатилитито (volatility surface)  в бъдеще. Има разни rules of thumb  като sticky strike и sticky moneyness но те са за малки флуктуации в цената. Аз лично не съм виждал един свестен модел, който да ми казва как ще се променя тази повърхност с времето.  Не знаех че Скоулс е заорал натам - не бих имал доверие на подобно развитие. Хубавото на оригиналната им теория е че ти помага да се хеджираш когато не знаеш какво ще стане в бъдеще. А фундаменталния анализ на къде ще тръгне каруцата е съвсем друга работа ...

А що се отнася до делта хеджа - приноса на Блек Скоулс и Мъртън е неоспорими трейдърите  гледат да си балансират делтата. Талеб обаче е тотално прав за това че моделите са си модели а не перфектно отражение на действителността.  Винаги трябва да имаме едно наум за това, и илюстрацията с живота на новогодишната пуйка е мега яка  :P



koganev

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #157 -: 26 Май, 2010, 09:17:32 »
0
...
коганев,не е точно така,както си учил.вярно е,че ако се печатят повече от нужното,се довежда до инфлация,но в момента да виждаш инфлация,въпреки,че печатят като бесни?
   нещата са доста по сложни-печатенето на пари трябва да е съпроводено с нарастването на БВП и тоталното екуити на дадена държава-паричната маса непрекъснато трябва да расте-за всяка нова къща трябва да се създаде нова парична маса-ако имаш построяване на много имоти(да вземем тях за пример),а паричната маса не се увеличи с тях,това просто довежда до обезценка на имотите,до нива,на които техния брой съвпада с наличната парична маса....
         много е трудно да се предцени това,особено когато има различни видове финансиране,а паричната маса не е само парите в обръщение,ами и много други......
   пример:...

Асене, то почти нищо не е такова, каквото съм го учил, братче...  ::) Ама ти си се изказвал доста цветисто по този въпрос, та знаеш.
примерът е ясен, но явно въпросът ми е неясен.

Повишаването на паричната маса от дадена конвертируема валута неизменно води до повишаване на предлагането на тази валута, като е без значение какви точно механизми ще се използват - приемаме, че механизмите са законни. По каквито и канали да тръгне след пускането й в обращение новата парична маса във всичките й проявления ще стигне до пазара в най-кратки срокове, още повече че спекулативните реакции в днешно време са светкавични. Появата на пазара на нови непокрити пари винаги носи облаги на онези, които първи се докопат до тях, но и носи загуби на последните по веригата - това е инфлационно преразпределение в един средно дълъг период. Това се случва винаги и най-вероятно ще се случи и сега.
Все пак валутата има една единствена функция - да носи някаква относително стабилна покупателна способност. И когато купчината пари стане планина, а в същото време онези нови къщи или изобщо нови добавени стойности още ги няма, то това ще намали стойността на общата парична маса от въпросната валута, което означава поевтиняване на парите, това пък означава повишаване на цените в номинали от въпросната валута, а това е инфлация. (Тоест средните цени в долари може и да паднат, но в евро да се покачат - инфлация в еврозоната) Резултатът е премерено и сравнително лесно забогатяване на първите - там ти, Асене, активно участваш - и също така премерено и неизбежно обедняване на последните - там пък ние в БГ участваме още по-активно.
Ако това се случва в една отделно взета икономика - да речем, че причини има бол. Обаче когато това се случва в двете водещи икономики в света, тогава ми се появява въпросът, който зададох.
Перефразирам го.
Понеже двете най-мощни икономики се надпреварват кой повече пари да напечата, имат ли САЩ и ЕС защитни механизми, с които да защитят социалния мир, когато инфлационните процеси започнат?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #158 -: 26 Май, 2010, 10:56:05 »
0
Това е по-скоро за преглед на печата, ама понеже сме зачекнали темата:

Да очакваме ли инфлация, докато безработицата е висока?

http://forum.investor.bg/news/article/100106/126.html

Представителите на монетарната и Австрийската икономическа школа застават зад виждането, че след като централните банки печатат пари, а правителствата заемат огромни суми, то не може да се очаква нищо друго, освен появата на инфлация, и дори хиперинфлация.

Вероятно с тези схващания може да се обясни отчасти защо цената на златото се повиши до нови върхове – златото се възприема като средство за съхранение на стойността в периоди на висока инфлация.

Другата икономическа школа – тази на кейнсианците, е ревностен привърженик на догмата, че след като икономиката е в криза, тя функционира под състоянието си на пълна заетост и поради това може да се очаква спад на инфлацията, и дори поява на дефлация. За да докаже правотата на своето становище, тази школа си служи с кривата на Филипс.
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #159 -: 26 Май, 2010, 11:07:02 »
0
Кейнсианците докараха сегашното положение. Няма логика да ги питаме как се излиза от него. Пък и Кейнс е пукнал преди да има време да се отрече от "Обща теория за...", както се е отрекъл от всичко, което е писал преди, с единственото обяснение, че вече не мисли така... Обаче гладките мозъци са го захапали така яко, че не искат дори да си помислят, че може и да е грешка.
А практиката доказа, че е грешка - в съвременната икономика има явления, които Кейнс изобщо не успява да предвиди. Дори и идея за тях не се прокрадва, а те са катастрофални по своя характер.

Всяка мисъл, че елитарна група хора може да контролира пазарите и парите, е тъпа до степен на безобразие. Човешката история е най-кървава точно в моментите на "справедливата" държава. Затова и спекулантите по борсите правят пазарни цени, а регулаторите правят корупция. Асен сто пъти го каза - хората, които разбират, не искат да водят колоната. Те чакат тъпаците да сгрешат и правят пари. като се има предвид какви пари правят, представете си какви глупасти вършат тъпаците.
Кейнс е теоретик, който търси силната държава за своята теория. Той е бил възхитен от Хитлер... да продължавам ли?
« Последна редакция: 26 Май, 2010, 11:14:53 от koganev »

koganev

  • Гост
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #160 -: 26 Май, 2010, 13:10:29 »
0
Има, бе. "Хаотика" на Филип Котлър. От първото четене нищо не разбрах! Втори път не смятам да я подхващам... Иначе на корицата има отзиви на разни бизнесмени, че това е Новата Теория за живота, вселената и всичко останало, ама на мен май ми е рано да я разбера... ако изобщо ми дойде времето де.
Но това е маркетингов модел. Предполага се, че пазарите са свободни, а правителствата не се месят през два дена с нови и нови щуротии.

Иначе светкавичното разпространение на информация и дезинформация (че и контрадезинформация  :-\) води до безумни рискове. Светът се глобализира информационно, а не териториално. Съюзи се правят за минути, стратегии се приемат за часове и се действа в рамките на деня. Удряш и бягаш.

После ББ ти разправя как за 9 месеца не е успял да разбере питагоровата теорема, защото от тройната коалиция никой не ще да си признае, че е хипотенуза, а за правият ъгъл не можал да го измери чак до март, защотко наследената от предишното правителство администрация му скрила транспотира...

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #161 -: 26 Май, 2010, 16:20:31 »
0
   бг се уравлява от малоумник.на малоумниците трябва да им бъде обяснява плитко и повърхностно,защото им липсват не само познания,но и елементарна логика.......та ако се обадиш на дянков и му дадеш примера с краставиците,току виж си промени прогнозите.........
 

Е не съм съгласен. Ти къде видя някой да управлява нещо? По течението е по-лесно (слушат народа какво казва, а народа няма и основно образование).

srs

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +4/-1
  • Респект: +2
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #162 -: 26 Май, 2010, 19:38:51 »
0
Асене, имам въпрос относно обяснението с краставиците(апартаментите). Добре, приемаме за основа 4 лв- 4 краставици. След това краставиците стават 12  и напечатани лв. до 6. Въпросът е : Как имаш изведнъж с 8 краставици повече и с какво си ги произвел? Нали би следвало да си вложил част от парите? И сметката би се променила според мен или нещо ми убягва?

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #163 -: 26 Май, 2010, 22:06:21 »
0
Асене, имам въпрос относно обяснението с краставиците(апартаментите). Добре, приемаме за основа 4 лв- 4 краставици. След това краставиците стават 12  и напечатани лв. до 6. Въпросът е : Как имаш изведнъж с 8 краставици повече и с какво си ги произвел? Нали би следвало да си вложил част от парите? И сметката би се променила според мен или нещо ми убягва?

отговора на въпроса ти е:
ДЪЛГ

бях отворил една тема в имоти.нет в началото на 2008-казваше се "добро утро българия"......тая тема беше първата в бг,която прави анализ на безбожното задлъжняване по времето на станишев и кво ще последва в последствие...
   туинки уинковчетата може и да са я изтрили в имоти.нет,но ако потърсиш в гугъл,има я поствана по много други сайтове.....
    там ще видиш как българия задлъжнява с 300% за 4 години и всико се криеше от вас....
   та да се върнем на краставиците и парите:

както краставиците поевтиняват,когато се увеличават спрямо парите,по същия начин и се качва цената им,когато има повече пари от нужното-тва вече всеки го знае-казва се инфлация..
      та,представи си,че имаш 10 краставици и 10 лева,но за 3 години левовете се увеличат на 30,колко ще стане цената на краставиците-ще стане от 1 лев,на 3 лева ,налЕ?
     та..ето ти го качването на цените по време на станишовчетата.......на орешарски требеше да светне ламБата,че при рекордна инфлация за целия свят през 2006-2008,нещо не е наред.....и трябваше да предприеме мерки навреме.
   
къде е проблема:
  този дълг,който бг е поела на плещите си в момента НЕ Е реална инвестиция,а спекула-гръцки и други банки са дали тези пари на бгетовеца НА ЛИХВА-надяват се да направят пари,като са инвестирали в краставици.....
    разбира се,малоумието се наказва-нито банките ще направят пари,нито инвеститорите в имоти,защото ттва не е реален растеж,а балониране на сектор-също както и земята.
       последствията вече ги виждаш-банките фалират в ЕС,но за да не стане това,правителствата трупат дългове ,които подаряват на банките......и те до къде се е стигнало-тепърва ще се продължава.
     както и преди време казвах-някой трябва да плати сметката за тия тухли и бетон в целия свят...банките са финансирали балона-те трябва да фалират.....правителствата ги спасяват-тогава те трябва да фалират.....просто е!
        в бг до 2004 година имаш 10 краставици и 10 лева.....2008 имаш 35 лева.пак 10 краставици и част от тези 35 лева в образуването на НОВИ краставици.....сега имаш 37 лева,които всички вече са отишли в производството на краставици,проблема е,че хората дали тия нови 30 лева си ги искат обратно,а нещат краставиците.....
       ако дянов утре намери някой да му подари 30 милярда евро и ги вкара в икономиката-проблеми няма да има......
 обаче сега има много краставици които никой не ги иска,а срещу тях не само няма създадена праична маса,ами има и 37 милярда еуро(74 милярда лева дълг),който чуждите банки си го искат..........
  разбира се,ще духат супата,защото няма от къде бг да вземе тези пари и дянков ще им подарява ресурс до време,после бг просто ще фалира.....проблема за бг е,че и и 1 стотинка да се появи отнякъде,банките веднага ще я изсмучат в чужбина .........
         ако бг бе във война в последните 5 години,щеше да има по малко дълг,отколкото от станишовото управление,вЕрвай ми......
 
   

Звучи логично, но преписваш на БГ неща, които не са се случили, най-вероятно за достоверност. Помоща за която съм чувал е само към ПИБ и е сума , която е далеч по-малка от тази, която щеше да предизвика паниката от фалита и.
А ако дадеш логично обяснение, защо банките не изкарват всички лоши кредите при ЧСИ-тата ще е нещо полезно. Аз още не мога да намеря логика. Не са социални очреждения, така че .......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #164 -: 26 Май, 2010, 22:28:13 »
0
Асене, имам въпрос относно обяснението с краставиците(апартаментите). Добре, приемаме за основа 4 лв- 4 краставици. След това краставиците стават 12  и напечатани лв. до 6. Въпросът е : Как имаш изведнъж с 8 краставици повече и с какво си ги произвел? Нали би следвало да си вложил част от парите? И сметката би се променила според мен или нещо ми убягва?


отговора на въпроса ти е:
ДЪЛГ

бях отворил една тема в имоти.нет в началото на 2008-казваше се "добро утро българия"......тая тема беше първата в бг,която прави анализ на безбожното задлъжняване по времето на станишев и кво ще последва в последствие...
   туинки уинковчетата може и да са я изтрили в имоти.нет,но ако потърсиш в гугъл,има я поствана по много други сайтове.....
    там ще видиш как българия задлъжнява с 300% за 4 години и всико се криеше от вас....
   та да се върнем на краставиците и парите:

както краставиците поевтиняват,когато се увеличават спрямо парите,по същия начин и се качва цената им,когато има повече пари от нужното-тва вече всеки го знае-казва се инфлация..
      та,представи си,че имаш 10 краставици и 10 лева,но за 3 години левовете се увеличат на 30,колко ще стане цената на краставиците-ще стане от 1 лев,на 3 лева ,налЕ?
     та..ето ти го качването на цените по време на станишовчетата.......на орешарски требеше да светне ламБата,че при рекордна инфлация за целия свят през 2006-2008,нещо не е наред.....и трябваше да предприеме мерки навреме.
   
къде е проблема:
  този дълг,който бг е поела на плещите си в момента НЕ Е реална инвестиция,а спекула-гръцки и други банки са дали тези пари на бгетовеца НА ЛИХВА-надяват се да направят пари,като са инвестирали в краставици.....
    разбира се,малоумието се наказва-нито банките ще направят пари,нито инвеститорите в имоти,защото ттва не е реален растеж,а балониране на сектор-също както и земята.
       последствията вече ги виждаш-банките фалират в ЕС,но за да не стане това,правителствата трупат дългове ,които подаряват на банките......и те до къде се е стигнало-тепърва ще се продължава.
     както и преди време казвах-някой трябва да плати сметката за тия тухли и бетон в целия свят...банките са финансирали балона-те трябва да фалират.....правителствата ги спасяват-тогава те трябва да фалират.....просто е!
        в бг до 2004 година имаш 10 краставици и 10 лева.....2008 имаш 35 лева.пак 10 краставици и част от тези 35 лева в образуването на НОВИ краставици.....сега имаш 37 лева,които всички вече са отишли в производството на краставици,проблема е,че хората дали тия нови 30 лева си ги искат обратно,а нещат краставиците.....
       ако дянов утре намери някой да му подари 30 милярда евро и ги вкара в икономиката-проблеми няма да има......
 обаче сега има много краставици които никой не ги иска,а срещу тях не само няма създадена праична маса,ами има и 37 милярда еуро(74 милярда лева дълг),който чуждите банки си го искат..........
  разбира се,ще духат супата,защото няма от къде бг да вземе тези пари и дянков ще им подарява ресурс до време,после бг просто ще фалира.....проблема за бг е,че и и 1 стотинка да се появи отнякъде,банките веднага ще я изсмучат в чужбина .........
         ако бг бе във война в последните 5 години,щеше да има по малко дълг,отколкото от станишовото управление,вЕрвай ми......
 
   


Май това е темата, за която говорите: http://forum.imoti.net/read.php?15,106033,page=1