Автор Тема: Дразнещите неща  (Прочетена 4088 пъти)

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Дразнещите неща
« Отговор #15 -: 11 Октомври, 2010, 21:43:27 »
0
Ало, варненците, като говорите за банки не може ли да им назовете имената.

Понеже се имам малко за варненец, ще ти отговоря :) Аз визирах ПроКредит банк по-горе.
Що се отнася до ОББ преди 5-6 години имах сметка там и си спомням, че такси за теглене нямаха. Наскоро си открих пак там и ми стана интересно, когато служителката на касата ме попита защо пиша нареждане, а не тегля от банкомата отвън. Обясних, че съм дошъл да си взема паролите за и-нет банкирането и просто използвам случая да изтегля на гишето. Оказа се, че тегленето от гише е 1 лв, а от банкомат - 20 с'тинки. Естествено, ставаше дума за малка сума. Явно е дошло време банките да правят пари с такси от по лев-два-пет, знам ли :-\

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дразнещите неща
« Отговор #16 -: 11 Октомври, 2010, 21:51:28 »
0
А коя банка има 4% лихва на разплащателна сметка в момента? Едно време ПИБ беше с 3% и после стана 0% както на повечето места.
Иначе Прокредит (и ПИБ) поне нямат такса за онлайн банкиране :) Това пък да искат такса за това - не стига, че им намаляваш нуждата от лелки по бюрата и заплати, като си вършиш сам работата, ами и такса ще взимат.
А иначе Прокредит са с едни от най-либералните такси и не са нагли като повечето други банки.
Когато им гръмна системата на ПИБ преди 2 години и си закрих сметките, за 10 сметки платих 100 лева и 4 часа попълвах формуляри, много са зле в това отношение.
« Последна редакция: 11 Октомври, 2010, 21:53:39 от dodo2 »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Дразнещите неща
« Отговор #17 -: 11 Октомври, 2010, 23:20:29 »
0

За физически лица.
http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/bg-BG/Individuals/02Savings/07Interes/

Имаха за фирмени срочни депозити, 7/14... дни с по-висока лихва, но беше като промоция до края на август. Не знам, дали още съществува като опция.


vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Дразнещите неща
« Отговор #18 -: 12 Октомври, 2010, 07:46:59 »
0
А коя банка има 4% лихва на разплащателна сметка в момента?

ОББ