Автор Тема: Строителство ремонти обзавеждане.  (Прочетена 5243 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Строителство ремонти обзавеждане.
« -: 17 Октомври, 2010, 12:46:29 »
0
Абе преди тука нямаше ли подраздел за строителство ремонти и обзавеждане? Мисля, че ще е полезно да отворите отново този раздел ако сте го отрязали и изтрили. :o
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #1 -: 17 Октомври, 2010, 13:13:20 »
0
Има най-отдолу е.   *drink8*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #2 -: 17 Октомври, 2010, 16:30:53 »
0
На мен най-отдолу ми излиза раздел политика. :-\
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #3 -: 17 Октомври, 2010, 23:10:10 »
0
Разделът се казва "За всичко останало", виж дали не си го събрал - отдясно има +/- за разширяване и свиване на раздела?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #4 -: 17 Октомври, 2010, 23:27:15 »
0
Мерси Додо точно така е станало. Много неразбираемо и недосещащо е направено. Дано и някой друг да не го е пропуснал който има да пише нещо много важно в този раздел.  С + и -  отдясната страна най отдолу се разширяват и стесняват темите!
Аз да ти призная поради липсата на този раздел ме влече само на заяжданици :D Сега след като го има ще си пиша там :D *drink8*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #5 -: 17 Октомври, 2010, 23:47:17 »
0
:) тогава да ти дам една задача, която ме мъчи

трябва ми някакъв механизъм, не знам има ли измислен за следното - дъски с размер 15-20 cm широки, 1-2 дебели и 100-150 cm дълги да могат да се командват като щори. Да може да се спускат нагоре надолу, както и да се въртят, така че да могат да затварят плътно отвора на прозореца от въшната страна или да пускат светлина.

ай да видим бива ли те в изобретенията :) на мен ми се струва, че го бях измислил, но не мога да си намеря листа  *drink5*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #6 -: 18 Октомври, 2010, 00:01:41 »
0
Имам идея, но защо трябва да изобретяваме нещо ново, при положение че хората в З. Европа много отдавна са измислили капаците за прозорци? Единственото за което се сещам е че прозорците са ти с твърде голями размери. Иначе щом трябва да се командват като щори, просто трябва по-як механизъм , може би със тънки стоманени въженца. Само че дъските трябва да са заострени двустранно и да прилягат едно спрямо друго. Ак търсиш здравина, не е нужно да са 2-3 см. дебели, може и да са набичени на 1см. и ще са много здрави.
..............
Скоро си бях поръчал кухня и се сетих и за механизма с амортисьорчетата на дълги врати една над друга.  С няколко реда амортесьорчета един над друг сигурно ще затвориш голям прозорец
« Последна редакция: 18 Октомври, 2010, 00:05:22 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #7 -: 18 Октомври, 2010, 00:22:09 »
0
Идеята ми е прозорците да са от пода до тавана и да не е с капаци а да е компактно - да се събира нагоре. Освен това така се регулира и количеството светлина което се пуска по-плавно. Ако се направи като щори с въженца - ще се нагъват грозно (заради голямата ширина на ламелите от 20 cm). Трябва да е някакъв метален механизъм, освен това да не замръзва зимата, защото е отвън.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #8 -: 18 Октомври, 2010, 00:41:32 »
0
Ами тогава метални щори като за магазин, но най-добре такива като за гараж с дистанционно повдигане. Първия вариант е по-евтин но е хамалогия. Втория е по-скъп но е удобство.
Трети вариянт който на мен най-много ми харесва е на вертикални релси отвън.   С някакъв повдигаш механизъм повдигаш цялата предпазна конструкция разположен пред прозорците. Стига  да позволява повдигане във височина.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #9 -: 18 Октомври, 2010, 00:58:21 »
0
Аа какви метални щори бе :) грозно

Идеята е като са пуснати и завъртяни затворено, да се сливат с външната облицовка (дървена, от същия материал и размери) и да си пасват ламелите, да не се вижда че има прозорец.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #10 -: 18 Октомври, 2010, 02:35:50 »
0
P.S. друго предимство на това което се мъча да измисля е, че през лятото топлината ще си седи отвън

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #11 -: 18 Октомври, 2010, 10:50:42 »
0
Ще приложа две снимки на нещо подобно на външни ролетни щори. Разликата е, че ламелите са дървени, имат подвижен луфт между тях и могат да са в позиция от около 0.8 мм до 0.0 мм между ламелите. При пълно спускане на щорите този луфт се затваря и се получава плътна щора. Командват се електрически, но както се вижда на една от снимките (логично) е предвидено пространство за механизма в горния край на прозорците. Италиански са но не знам с каква дървесина са използвали за ламелите, но са издържали повече от 20 год на климат на брега на морето.
П.С
Не става дума за завъртане на ламелите като на венецианските щори.
Да подкрепим фирмите работещи в България!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Строителство ремонти обзавеждане.
« Отговор #12 -: 18 Октомври, 2010, 15:41:48 »
0
Аз намерих доста прилични 92мм широки, въртят се и се вдигат: http://www.hella.info





ама са си щори и малко му се губи смисъла на това което искам.. - като се затворят да се сливат напълно с фасадата, която е от същия материал.
Ако го изобретя ще го патентовам :) Опитите за забременяване при мъжете продължават