Автор Тема: Премахване на неработеща инсталация за ТЕЦ  (Прочетена 3826 пъти)

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Прави ми впечатление, че част от блоковете имат изградена вътрешна инсталация за парно отопление, но или нямат абонатна станция или тя никога не е била свързвана с мрежата на Топлофикация София. Става дума за сгради строени както преди 10-15 години, така и преди 40 години. Явно е имало някакво изискване преди, сградите да се проектират с такава инсталация. Ако за десетина години сградата не са я свързали с топлофикация, съм склонен да мисля, че това никога няма да стане. Същевременно имаш в апартамента си тръби и радиатори, които не ползваш, а заемат място и са грозни. Някой сблъсквал ли се е с премахването на такива? Радиаторите лесно се демонтират, но тръбите? Имаш ли право да ги премахнеш въобще. Или някой да посъветва с добър подход за скриването им.

koganev

  • Гост
Re: Премахване на неработеща инсталация за ТЕЦ
« Отговор #1 -: 25 Октомври, 2010, 13:21:22 »
0
Не съм наясно дали при газификация тази готова инсталация не може да се доработи и да се подгрява с газов котел. Не знам дали има място за такъв допълнителен елемент. Но би било добре да се провери, преди да се разрушава. Газ и парно е разкош.

Иначе всеки си реже сам и си изнася... Веднъж отрязани ли са тръбите, после трудно може да се оправи.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Премахване на неработеща инсталация за ТЕЦ
« Отговор #2 -: 25 Октомври, 2010, 13:36:21 »
0

Ние си изрязохме тръбите. Дори, и да има вероятност, да се върне отоплението  с ТЕЦ или някакво друго, общо за цялата сграда, тези тръби вече не стават. Системата е изпразнена и тръбите са корозирали. Комшиите, трябва същото да направят - да си подновят тръбите. В противен случай, дори да ги оставиш твоите, тези които са над теб, ще те наводнят.

Като цяло, трябва да се направи нова инсталация.

 *drink9*