Автор Тема: ДВИЖИМ "ИМОТ"  (Прочетена 16913 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #30 -: 07 Ноември, 2010, 19:42:25 »
0
Супер са Ивел. Благодаря. Ето че има и нови и хубави за 35 бона, а не само най-луксозните за 10 пъти по толкова. Отначало бях почти на 90% за караваните, но сега се обръщам към кемпера. Най-ме кефи да си представя да карам тази сериозна машина и домочадието вътре да се наслаждава на околния пейзаж. *drink7*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #31 -: 07 Ноември, 2010, 20:28:57 »
0
Да много са красиви аз съм ги заглеждал специално отблизо, не знам защо са избрали за платформа именно Дукатото на Фиат, според мен слаба машина, но красива, пък кой знае те май последните години ги позакрепиха фиатовете, А за пазаруването - естественно отзад трябва да има велосипеди, какво има толкова да пазаруваш в селкопа - хляб за друго не се сещам, нали имаш хладилник преди да тръгнеш минаваш през Карфура, Била или каквото там имаш наблизо купуваш си бира, луканки и друго и напред, то само България да я обиколиш ама както трябва ти трябват поне 5 години.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #32 -: 08 Ноември, 2010, 10:02:17 »
0
Напоследък все повече се замислям да притежавам не само недвижими имоти, но и един своеобразен "движим имот". Има места в страната и не само, които желая да посетя, като не завися от хотели, настаняване, хранене и други туристически предплатени услуги или изненади на място. Колебая се между Кемпер и Каравана. Предимство на караваната пред кемпера е че можеш да я закотвиш някъде и след това да си бръмчиш с колата с която си я издърпал, я за покупки, я за някое посещение на околностите. Давайте мнения *beer*

Собственик,
това да имаш каравана винаги ми се е струвало плюс, особено за семейсва - вземаш децата и всичко нужно за уикенда и обикаляш България, спираш на къмпинг да лагеруваш, а през деня спираш на поляна. А какво каза ти и можеш да я оставиш някъде за да бръмчиш с колата. От друга страна Кемпера е доста по просторен и удобен, но предполагам, че и разхода на гориво е по-голям. Тъй като на този етап не планирам да си закупя не съм се интересувал за повече подробности и не мога да помогна със съвет. Според мен трябва да прецениш какво искаш (искате със семейството) да правите, т.е. къде искате да ходите и да сравниш + с - на двете.  *beer*

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #33 -: 08 Ноември, 2010, 17:58:18 »
0
И кампера и караваната могат да се оборудват еднакво. Трябва да решиш какъв вид турист си. Ако си природа, къмпинг, море, балкан и не се буташ в големи градове кампера си е по добре. Но идва другата страна подържаш 2 автомобила–данъци, такси, регистрация, консумативи Х2. Другото е караваната нея можеш да е закотвиш някаде и да обикаляш с колата, да отскочиш до някой град наблизо но нестава да я лашкаш по язовири и хендеци. И 2–те имат плюсове и минуси държат се на пътя различно и с караваната си по бавен като правило. Много ги заглеждам и аз, и при мене повече везните натежават към караваната но имам друго ремарке което вика хотел та хотел и се муси като и спомена за охлюв на колела. Мое лично мнение че караваната е по за предпочитане.
« Последна редакция: 08 Ноември, 2010, 17:59:59 от TOPTKO »

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #34 -: 08 Ноември, 2010, 18:37:07 »
0

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #35 -: 08 Ноември, 2010, 20:11:36 »
0
Заблуждаваш се Тони. И каравани има доста просторни, поне колкото кемперите. Тортко напълно си прав, че да поддържаш две коли, едната от които- Кемпер излиза доста солено. Макар че директора на "Технотест" ми е съученик. Още съм наклонен към караваната, но като гледам преди да се насоча към такава покупка трябва да си купя товарно ремарке предвид още колко строителство ми се очертава! Благодаря на всички за мненията *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #36 -: 08 Ноември, 2010, 23:25:45 »
0
Не забравяй че за караваната също има данъци, застраховки, винетка май не, ама не се отличава кой знае колко от кемпера, ама се кара доста по-тежко, иска определени навици.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #37 -: 09 Ноември, 2010, 21:43:15 »
0
Сигурно не е единственият нормален. Съседката отгоре е юристконсулт в международна фирма. Мъжа и държи верига аптеки. В гарсионерата до мен наемателя плаща 450лв. и държи верига пицарии. Този срещу мен в тристайния доскоро работеше в "кремиковци". Сега е фадромист някъде. Този под мен е шофьор на посланик. Не се оплаквам засега. Има и големи отпадъци. Охранителя от първия етаж пребива жена си тъща си , тъста си и детето си на почивки. Срещу него живее имотна брокерка която искрено го ненавижда. На последния осми етаж съжителстват доказан  престъпник/ за който под сурдинка ми казаха че има нещо общо с наглите/ и адвокатка. Има и една рускиня която не знам точно с какво се занимава, но сина и е ченге. Тая на четвъртия етаж над гарсионерата работи в общината и веднъж ме наводни. Рече ми "съжалявам", без да се сети да ми купи поне една бака латекс и оцветител.
Сам съди нормален ли е :D


Тия да не са ти съседите от втория етаж, ляво? :)  *drink5*


Братя и сестра с белезници, млатили жени по входове

Тримата правили ударите си из блоковете на Слатина

Двама братя и сестра им са задържани заради извършени грабежи в жк "Слатина" в София, съобщиха от МВР.

Двете непълнолетни момчета и 20-годишната им сестра В. К. нападали само жени.

Причаквали ги пред входовете на блоковете им, събаряли ги на земята, грабвали дамските им чанти и побягвали.

Имали си и закътано място, където за минути изпразвали чантите и взимали ценните предмети.

Тримата са криминално проявени за кражби и грабежи и са задържани за срок от 72 часа.

На този етап е установено, че само за пет дни тримата са нападнали три жени, от които отмъкнали четири GSM-a, около 240 лв.и цифров фотоапарат. Част от вещите са намерени и иззети.

Продължава работата на разследващите по установяване и документиране на цялостната им престъпна дейност.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #38 -: 09 Ноември, 2010, 21:54:46 »
0
Не се ебавай. Съседа ми от втория етаж в ляво е шофьор на посланик, а жена му е фолк певица известна в началото на 90-те. Много често я пускаха по телевизия "Оникс". Добри хора са, не са престъпници. Даже шофьора навремето беше катаджия.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #39 -: 09 Ноември, 2010, 22:02:06 »
0
Значи са от съседния вход :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #40 -: 09 Ноември, 2010, 22:48:45 »
0
Значи са от съседния вход :)
=============
Има някакво объркване. Аз разбрах, че са съседи на един чиляк от едно пернишко село, който много често се движи с колело и се зове Додо :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #41 -: 09 Ноември, 2010, 22:54:55 »
0
Не съм си карал колелото от 4 години поне, даже не го знам в кое точно мазе е. Други са. :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #42 -: 10 Ноември, 2010, 08:23:18 »
0
Собственник много ми хареса описанието на комшиите ти, с малко повече фантазия такова сериалче може да се дръпне само на базата на тази информация, която си дал, е така на 24 серии със сигурност стига за  сега, ако кажеш и кой ква кола кара и кой с кой криви наляво със сигурност "Пъкления дом' на БТВ "отдыхает". Знам аз как е по блоковете, имам и аз една панелка - тоталитарно наследство и на жена ми като и стане скучно с нас ходи там да си види бившите комшиики, винаги се връща преливаща от емоции, кой се оженил, кой се развел, кой му протекла терасата на прането отдолу, кой кучето му се изпикало на мушкатото на стълбищтната площадка, и много други безкрайно интересни неща, които няма как да ти се случат в еднофамилна къща.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #43 -: 10 Ноември, 2010, 14:33:40 »
0

Не съм съвсем сигурна, че няма проблеми при еднофамилните къщи. И там има комшии. 

Да се чуди човек, къде е най-добре. Чалга поведението, се разпростря и на места, където не би трябвало да вирее. Точно там, то е почти гротескно.
 
Може би, просто трябва да се гледа философски на нещата. Ако е постижимо...

 *drink9*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: ДВИЖИМ "ИМОТ"
« Отговор #44 -: 13 Ноември, 2010, 21:02:21 »
0
Абе, аз знам как е в еднофамилните къщи и в осеметажните панелки защото притежавам и от двата вида имоти, но истински се ужасявам като вляза в някое над 14 етажно ЕПК. Мрака изрисуваните и издълбани стени, избушените асансьори, масово преградените етажни площадки като в затвор с решетки и цяло село настанено в един блок, където всички се гледат подозрително защото никой не се познава с никой  направо ме побърква!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.