Автор Тема: форумът на имоти.нет  (Прочетена 104259 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #105 -: 02 Юни, 2011, 22:39:07 »
0
dodo, на мене ми писна ще поемеш ли пак щафетата в "оня форум"? камелия, иворад, имотко че даже и Уилсъна са пак на линия.  *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #106 -: 02 Юни, 2011, 22:59:06 »
0
Хаха, то станало тюрлюгювеч, я да видим.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #107 -: 03 Юни, 2011, 13:58:35 »
0
Благодаря за включването додец! Имаш  *drink5* от мене. Сега сериозно, това дето си го писал 400-600 е доста оптимистично пич. Както и да е времето ще покаже кой крив кой прав. Нали си спомняш едно време как Асен и куку бяха низвергнати в оня форум? А сега прочети само заглавията на темите и ще ти стане ясно че големият рев, сълзи и сополи чак сега започва.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #108 -: 03 Юни, 2011, 16:12:11 »
0

Додо е скрит ъпър...   :D

Шегувам се... :)  *drink1*

За съжаление, с голямо притеснение, при случващото се в страната ни, при случващото се в света, все повече и повече това ниво, става по-ясна реалност. Като се прибави и масовите имоти, които са все едно илиенска стока с витошки цени, като се прибави и и орязаните възможности за ресурс  под формата, например на кредити, като се прибави и инфлацията на стоките от първа необходимост...

Лошото е, че това ще означава, че и част от т.нар. влогари, също ще са също с почти занулени възможности.

Дано не се случва... :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #109 -: 03 Юни, 2011, 16:40:42 »
0

Додо е скрит ъпър...   :D

Шегувам се... :)  *drink1*

За съжаление, с голямо притеснение, при случващото се в страната ни, при случващото се в света, все повече и повече това ниво, става по-ясна реалност. Като се прибави и масовите имоти, които са все едно илиенска стока с витошки цени, като се прибави и и орязаните възможности за ресурс  под формата, например на кредити, като се прибави и инфлацията на стоките от първа необходимост...

Лошото е, че това ще означава, че и част от т.нар. влогари, също ще са също с почти занулени възможности.

Дано не се случва... :)

Muza, може да звучи гадно, но това е най-доброто което можем да си пожелаем. RESET
Дреме ми на мене за СЕГАШНИТЕ влогари. Важното е децата им не бъдат обречени да са част от тази бъгната система.  А без болка няма да мине. Сори.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #110 -: 03 Юни, 2011, 16:46:51 »
0

Най-вероятно си прав, Невидимко. :)
Аз имах предвид друго за влогарите. Например, срине се еврото, срине се доларът... Колко от тях са добри играчи, за да са в експозиции, там където трябва? Да съхранят ресурса, така че, наистина да им струва сегашни 149 евро?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #111 -: 03 Юни, 2011, 17:13:01 »
0

Най-вероятно си прав, Невидимко. :)
Аз имах предвид друго за влогарите. Например, срине се еврото, срине се доларът... Колко от тях са добри играчи, за да са в експозиции, там където трябва? Да съхранят ресурса, така че, наистина да им струва сегашни 149 евро?

Музичке, гледай малко по-глобално на нещата. Добре приемаме че се срине еврото. И какво от това? Има си баланс който ще оправи нещата. За какво говоря ето пример:

влогар има кеш в банка 100К примерно
той има обаче и ипотечен заем 200К примерно

срива се еврото.

Влогаря губи от влога но печели същите 100К от ипотеката. Превалутиране на ипотеката от евро в китайски юани не е предвидено, тук не е БГ.

А и няма как ако се срине еврото, заплатите в евро да останат същите при положение че цените на стоките и услугите стана тройни примерно. Не ме разбирай погрешно говоря за света не за БГ.

Ето виждаш долара нали поевтиня и какво? Само екскурзиите в Европа за Американците са по-скъпи. Но вътре нещата които са стрували долар пак са си долар. Даже виждаш че се усетиха и поддържат нисък долар та да рестартират производството. Те разбраха, че без производството са зависими от Китай и се опитват да оправят грешката.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #112 -: 03 Юни, 2011, 22:24:43 »
0

Невидимко,

В мен е причината и говорим за едно и също, може би...

Ако аз и ти имаме по 150евро и сложим на влог. Ти, обаче, преди това ги обръщаш, да речем в шв. франк (?). След период от време, при една девалвация на еврото спрямо франка, моите няма да са вече толкова, ще са по-малко като покупателна способност. Докато твоите ще са съхранени...

Аз съм масовия случай, а ти си от малкото, които са знаели, какво точно да направят...

Почти като '97. Разликата е в това, че тогава беше достатъчно да се обърнат левовете в $. Но сега... евро, $, chf .... ?

:) *drink11*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #113 -: 04 Юни, 2011, 01:02:20 »
0

Невидимко,

В мен е причината и говорим за едно и също, може би...

Ако аз и ти имаме по 150евро и сложим на влог. Ти, обаче, преди това ги обръщаш, да речем в шв. франк (?). След период от време, при една девалвация на еврото спрямо франка, моите няма да са вече толкова, ще са по-малко като покупателна способност. Докато твоите ще са съхранени...

Аз съм масовия случай, а ти си от малкото, които са знаели, какво точно да направят...

Почти като '97. Разликата е в това, че тогава беше достатъчно да се обърнат левовете в $. Но сега... евро, $, chf .... ?

:) *drink11*

Музичке, не сме се разбрали. Остави 97ма зад гърба си и не се плаши от спада в покупателната способност.
Не отричам, че ще направим 1-2 крачки назад, но пък  производството ще живне. Юана е вързан за $, а поскъпне ли $ спрямо Еврото тогава производството и износа в Европа ще получат глътка въздух от китайската промишленост, оттам заетостта, а оттам и вътрешното потребление.

Ако те притеснява обезценка на еврото тогава диверсифицирай портфейла, малко имотки, малко акции, малко автралийски $ или ценни книжа. Риск винаги има, но то има ли нещо сигурно на тоя свят? дето се казва всяко зло за добро.

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #114 -: 04 Юни, 2011, 18:30:17 »
0
Мисля че Невидимко е много прав. Или рестарт или дълго, мъчително и все по- дълбоко потъване в л**ната.
Като от един момент нататък цената на имотите ще е последната ни грижа. Просто ще сме на път да почнем
да мрем от глад.
 *drink1*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #115 -: 06 Юни, 2011, 14:36:53 »
0
додец, кога ще пиеме  *beer*? Мерси за подкрепата във .нет  *drinks* Е за тебе портокалов фреш разбира се + санвич с хайвер  *rofl*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #116 -: 07 Юни, 2011, 21:46:42 »
0
Мисля че Невидимко е много прав. Или рестарт или дълго, мъчително и все по- дълбоко потъване в л**ната.
Като от един момент нататък цената на имотите ще е последната ни грижа. Просто ще сме на път да почнем
да мрем от глад.
 *drink1*


Ох, не знам защо, но напоследък и два реда не ми се драсват... :)

Дядо Мечо, наистина тримата говорим за едно и също, ама аз понеже искам с 2 думи да кажа всичко и накрая става, май манджа с грозде...  :D

Само искам да кажа, че... може би, не трябва чак толкова да ни пада гарда, независимо от всичко. Важното е, всеки да си подготви резервни ходове, пък... каквото сабя покаже! :)

Една приказка...

Приказка - Дамян Дамянов(subtitles)Tale - Damian Damianov


:) *drink11*

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #117 -: 08 Юни, 2011, 16:41:13 »
+1
Няма какво да му мислите долари, евро, Виетнамски донги. Искате "рисет" бутончето? Има ли някой ясна представа как да стане и че този който го натисне ще взриви света! Печатане на пари, заеми, ялави финансови политики, международен таргашлък не дават никави резултати толкова време. Единствено забавяха скороста на финансовият крах и сега се навлиза в най стръмите участъци от улея за бобслед с най опасните завои и невиждам икономика в света да излезе от там без навирени копита.

А "рисет" бутончето е само 1 ДА СЕ ВЪРЖАТ ВСИЧКИ ВАЛУТИ ЗА ЗЛАТОТО  *scare* и тогава ще видим кой кум, кой сват, кой на булката брат.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #118 -: 08 Юни, 2011, 21:04:00 »
0
Простотията тотално е налегнала "оня" форум. Додо и Невидимко наливат масло в огъня   :P.

Рестартът като се случва искам да съм далеч. Стигат ми два рестарта.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: форумът на имоти.нет
« Отговор #119 -: 08 Юни, 2011, 22:48:22 »
0

Я, отивам да видя...  *blush* :D

Рестарта... Уви! Никой няма да ни пита... :)  *drink11*