Автор Тема: Смятате ли, че пазара е узрял и има реална нужда от подбни форми на представяне?  (Прочетена 5535 пъти)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
http://targ.bg/userfiles/panoramaview/110110-bansko/Смятате ли, че пазара има нужда и полезни ли ще са подобни форми на представяне?[/url]


nearvana

  • Гост
ако питаш мене с ей такива оферти "узрява пазара"

поздрави

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Трябва да са само такива и да са забранени всички други - в графата подвеждаща реклама. Една панорама + подробна скица на апартамента с истински квадратури и ми е много чудно кой идиот ще ходи по огледи. Или харесваш или не и чак ако харесаш, ходиш да видиш намясто да няма нещо гнило. Закриват още 90% от АНИ и остават такива, които могат да снимат и представят имотите както трябва с много по-малко разходи за огледи и други тъпотии.

 *drink5*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
jores,
Приемам, че въпроса ти е реторичен. ;)

Поздравления и нека броят на подобни обяви да се множи.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
jores според теб колко е себестойността на една панорама?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Jores,

Това е начинът. Дори, бих казала, това е нишата в момента. Много брокери, много "представяне", но не това, което клиентите искат.

Така, освен че се пести време, но и се печели доверие. А, то е много важен елемент.

Не само, че е узрял пазарът, но и иска, точно това иска. Не може да се намира информация в интернет, за каквото ти дойде на ум, дори и за "как да...", а за имотите  да няма.

Поздравления и искрено ти желая успех! :)

 *drink9*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
jores,

Това е добро начало, но все още е далеч от истината.
Имам предвид и същите панорамни изгледи отвън. Цялостна документална информация (скици, актове и тн.)

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Невидимко: А свирки и уиски с лед нещеш ли. :D :D :D :D :D :D :D :D *beer*

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Обнадежден съм  :) след отзивите
идеята е да се качва всичко, което е необходимо за да се вземе решение от заинтересования да ходи или не на оглед.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Обнадежден съм  :) след отзивите 
идеята е да се качва всичко, което е необходимо за да се вземе решение от заинтересования да ходи или не на оглед.

Точно това е от което според мене се нуждаят клиентите ти. Максимално пълна и вярна информация още от нета за да определят веднага дали са заинтересовани, с което ще спечелите (и ти и клиентите) време от евентуални ненужни огледи и разочарование. Отделно си спестявате разходи за телефони и раздразнения от сорта "не аз но колежката" или ама това не го знам звъннете утре след като питам продавача" и т.н.
С други думи пести твоето и на клиентите ти време.

За играч - Не е лоша идеята ;) даже бих добавил и масажи съпътстващи удоволствията. Въпрос на бизнес...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Абе пазарът имал нужда, трънки. Това нещо, ако не се задължат законово да го правят, ще остане пожелание "така се прави"....

ivonovdom в другия форум отдавна показа как лесно се правят панорами и си представя имотите по този начин, мисля че не му се харчат като топъл хляб чак. Ама нали трябва да си купят фотоапарат и обектив, много по-лесно е да снимат табуретките в хола с телефона :)

При jores с навигацията е още по-добре.

Просто трябва автоматично да се смята всяка реклама, която не представя имота по този начин и без реална квадратура за заблуждаваща реклама и да ги глобяват и така да се научат :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Ама точно защото масово не се прилага, точно затова е ниша това. Много брокери, повечето все едно ги няма. Точно това е една от причината. Тези които започнат да работят по този начин, те ще се наложат, те ще спечелят. Особено при този пазар. Така, освен че се улесняват клиентите, не ги амбицират с куци си обяви сами да си търсят имота, и най-важното - печели се доверие. Това е много важно!!! Мисля, че времето за правене на бизнес с дребни тарикаткъци приключи. Надявам се.

Колкото повече информация и то вярна, толкова по-добре. Дори и да се покаже действителната площ, нищо няма да се загуби. Обратното, даже ще се спечели.
На кой не му е ясно, че при новото строителство играе кв.м по новото БДС. Друго, е обаче, ако се каже предварително. Така или иначе, при огледа ще се види, колко е.
По този начин се показва откритост, която е почти винаги печеливша.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил

Играч

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 36
  • Карма: +1/-4
  • Респект: -8
    • Профил
Евала НЕВИДИМКО отговора ме изкефи.Наздраве пък може и да видим голи брокерки наравно с апартаментите на всяко кликване по дрешка.Ей тогава бизнеса ще тръгне :D.
« Последна редакция: 11 Януари, 2011, 21:05:34 от Играч »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил

Ама точно защото масово не се прилага, точно затова е ниша това. Много брокери, повечето все едно ги няма. Точно това е една от причината. Тези които започнат да работят по този начин, те ще се наложат, те ще спечелят. Особено при този пазар. Така, освен че се улесняват клиентите, не ги амбицират с куци си обяви сами да си търсят имота, и най-важното - печели се доверие. Това е много важно!!! Мисля, че времето за правене на бизнес с дребни тарикаткъци приключи. Надявам се.

Колкото повече информация и то вярна, толкова по-добре. Дори и да се покаже действителната площ, нищо няма да се загуби. Обратното, даже ще се спечели.
На кой не му е ясно, че при новото строителство играе кв.м по новото БДС. Друго, е обаче, ако се каже предварително. Така или иначе, при огледа ще се види, колко е.
По този начин се показва откритост, която е почти винаги печеливша.

+1 абсолютно съгласен по всички точки. С хора като мисленето на Муза бих правил бизнес. Само тогава БГ има шанс.